Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:44:45

Автор Тема: Позволявам си, без да спазвам правилата  (Прочетена 74551 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #120 -: Ноември 17, 2018, 09:03:02 »
Много ти е е харесало, предполагам?
Иначе защо да го пускаш!?!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #121 -: Ноември 17, 2018, 09:29:27 »
Стихотворението не отговаря на историческата действителност!
Напротив, Сталин не е ставал рано, а е работил през нощта и е лягал призори. По обедно време започвал отново.
Това обаче не е повод някои да се плашат даже от сянката на Сталин!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #122 -: Ноември 17, 2018, 10:26:30 »
Разликата между фашизма и комунизма е, че комунизмът е приобщаваща, а фашизмът разединяваща идеология. Затова и комунистическото движение се разпространи, а фашисткото завърши с крах. Разединяващата идеология на фашизма достига до непознати дотогава бездни на човеконенавистничество. Приобщаващата идеология на комунизма даде някакъв шанс за хуманизма, въпреки присъщите и нему човеконенавистни практики.

Националсоциализмът няма своето "пролетарии от всички страни, съединявайте се". В неговия расизъм, антисемитизъм, хомофобия и култ към свръхчовека няма място за хора с различен цвят, форма на черепа, религия, сексуална ориентация или пък несъвършенства и увреждане. Докато комунизмът поставя само една разделителна линия и рубеж на ненавист - класовата.

Колкото до практиките на екстремно човеконенавистничество, трудно мога да се сетя за исторически период, властваща идеология или място на този свят, което да не може да се похвали с място в списъка. Следователно, и с този критерий не следва да се прекалява при една трезва оценка.

Съвременните "национализми" ли? Ами те са стъпили на същата добре позната пътека. И тя няма как да не ги отведе на познатите до болка места. Ако, докато се справят с местния враг, не се докарат до гражданска война, то съвсем скоро те ще си намерят враг в съседа. Бил той зад дувара, границата или през реки, планини и морета. Такава и е логиката на тази идеология.

Колкото до цитираната статия и подобни на нея. Винаги в подобен тип писания можеш да съзреш мухата, удавена в мирото. От там и вонята. Но пък кой ли е без грях, та първи да хвърли камък.

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #123 -: Ноември 17, 2018, 13:23:01 »
Quote (selected)
Много ти е е харесало, предполагам?
Иначе защо да го пускаш!?!
Защото предположих (очевидно - погрешно), че някои от вас тук имате чувство за хумор.

Quote (selected)
Стихотворението не отговаря на историческата действителност!
Напротив, Сталин не е ставал рано, а е работил през нощта и е лягал призори. По обедно време започвал отново.
Всички претенции - към др. Дешко.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #124 -: Ноември 17, 2018, 15:55:25 »
Очевидно другарят Дешко Дешев чрез тази политически коректна лирика изразява своите най-нежни и възвишени чувства към другарката Дина Стоянова от МТС Пловдив, яхнала любимия си „Универсал“ и дълбоко в душата си тайно се надява някой хубав слънчев ден той да бъде в ролята на „Универсал“-а!
Така че простено да му е, LOVE IS BLIND!
« Последна редакция: Ноември 17, 2018, 16:43:19 от Captain Buddy »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #125 -: Ноември 17, 2018, 16:19:03 »

Защото предположих (очевидно - погрешно), че някои от вас тук имате чувство за хумор.
...Всички претенции - към др. Дешко.
Аз обикновено се смея на смешните неща.
Кой знае защо, от стихотворението ми стана тъжно.
Помислих си, че др. Гинка Стоянова може да е майка на някой громител на комунизма - на Митоди Андреев или на Антон Тодоров, а др. Дешев - дядо на Тома Биков...
« Последна редакция: Ноември 17, 2018, 16:41:03 от Bacho Кольо »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #126 -: Ноември 17, 2018, 19:26:02 »
Разликата между фашизма и комунизма е, че комунизмът е приобщаваща, а фашизмът разединяваща идеология. Затова и комунистическото движение се разпространи, а фашисткото завърши с крах. Разединяващата идеология на фашизма достига до непознати дотогава бездни на човеконенавистничество. Приобщаващата идеология на комунизма даде някакъв шанс за хуманизма, въпреки присъщите и нему човеконенавистни практики.
Логично е да е така. Комунизмът е интернационална идеология, фашизмът е национална (нацистка) идеология.
А всяка нацистка идеология е разединяващата идеология, идеологически разделя нацията от останалият свят.
А в сферата на нацистката пропаганда Хитлер и компания са оставили огромно наследство. На което и до днес някои се възхищават и творчески го развиват.
Учудващо е как всеки следващ референдум Хитлер е печелил с още повече гласове, наложило се е мнението, че е фалшифицирал референдумите. Но много по логично е просто напълно да е промил мозъците на германците със ставащата все по мощна нацистка пропагандна машина.
"Нацистката пропаганда изкусно използва образи, лозунги и символи, заиграва се с предрасъдъците и емоциите, а висш пилотаж е когато така внушава позицията си, че получателят на тази позиция "доброволно" приема продиктуваната позиция, като негова собствена. Затова сред специалистите занимаващи се с манипулация на съзнанието, никога не намаля големият интерес към феномена на нацистката държава, която само за дванадесет години съществуване създаде удивително ефективна система за управление на хората, заслужи тяхната безкрайна преданост и обърна тези фактори в реални военни, политически и икономически успехи."
Опасная книга (феномен нацистской пропаганды)
Кеворкян К. Э.
 



"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #127 -: Ноември 17, 2018, 22:26:43 »
Въпрос към Банши, щото не мога да го задам оттатък, а тук си е баш по темата.
Банши, би ли ми разяснила на мен простата - какво е общото между "графитите" единият върху танка, адресиран към собственика с молба за помощ и другият - вой срещу льопенката, пляснат върху паметника на СА и отнасящ се до мигрантите!? Това без да коментирам опитите ти за оправдаване на простащината и проявата на алтернативен морал

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #128 -: Ноември 17, 2018, 23:04:41 »
Quote (selected)
какво е общото между "графитите" единият върху танка, адресиран към собственика с молба за помощ и другият - вой срещу льопенката, пляснат върху паметника на СА и отнасящ се до мигрантите!?

Не знам, вандализъм ли?

И кой ти е казал, че си проста? Не и аз. :)
И знаеш, че и аз имам симпатии към руското посолство, но мисля, че в случая са заблудени там. И че не съм длъжна да симпатизирам и на дъщерята на фашагата Льо Пен, заради "полезността" и на Путин в момента. 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #129 -: Ноември 17, 2018, 23:54:06 »
Льо Пен (баща и дъщеря) са патриоти, а не "фашаги".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #130 -: Ноември 17, 2018, 23:58:23 »
Ами не, патриот и националист са две отделни значения. Това че нашите варели се самоназовават патриоти, само показва колко са зле в преценките си.
Между другото, видя ли го това?
https://www.segabg.com/forum-topic/rusiya-osuzhdame-nacionalisticheskite-idei-evropeyskite-izbori

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #131 -: Ноември 18, 2018, 00:02:07 »
Националист и шовинист са различни неща. Не патриот и националист.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #132 -: Ноември 18, 2018, 00:04:19 »
Нюансът е, че патриотизмът не става за професия. Нито за партия.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #133 -: Ноември 18, 2018, 00:12:03 »
Ако напишеш на плакат "Льо Пен,  отиди си в Прованс! Бежанци, добре сте ни  дошли!" можеш да минеш за либерал, демократ, хуманист, антинационалист, та даже и за интернационалист.
Ако напишеш същото на Паметника на съветската армия, не минаваш за нищо , освен за фашизоид.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #134 -: Ноември 18, 2018, 00:23:26 »
Не е най-подходящото място, но чак фашизоид не е в моите очи, има много по-преки индикации за такова нещо. Може да му друснат глоба, ама не чак да вадят прангите.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #135 -: Ноември 18, 2018, 00:29:33 »
За "добре дошли, бежанци" трябва и глоба, и пранги, и бой да му теглят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #136 -: Ноември 18, 2018, 09:36:43 »
Преките индикации  :D

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #137 -: Ноември 18, 2018, 19:48:27 »
Quote (selected)
За "добре дошли, бежанци" трябва и глоба, и пранги, и бой да му теглят.

Тцъ. Аман от добряци , като теб.

20 парчета нагости у тях за 1 година.
----

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #138 -: Ноември 18, 2018, 19:54:48 »
Като ще караме с арабски манталитет направо "40-те разбойници". :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #139 -: Ноември 18, 2018, 19:58:25 »
У вас вече препълнено ли е с такива? Преливат от балкони, вани, по-големи чекмеджета и един джендър се се е свил на изтривалката.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #140 -: Ноември 18, 2018, 20:01:16 »
У вас вече препълнено ли е с такива? Преливат от балкони, вани, по-големи чекмеджета и един джендър се се е свил на изтривалката.

аз последния път в софия дор триесе джендъра видях - по един от секи от съществуващите.

Неактивен силивряк

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 54
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #141 -: Ноември 18, 2018, 22:12:06 »
И у вас не каня никого.
"Ела ми утре на гости да видиш как черпи комшията" е хубав анекдот. В истинския живот не смешно.
Джендърите не са проблем, при взаимна толерантност.
И през ум не ми минава даже, да ги псувам.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #142 -: Ноември 19, 2018, 17:00:34 »
Джендърите не са проблем, при взаимна толерантност.
И през ум не ми минава даже, да ги псувам.

Това за взаимната толерантност е доста хлъзгава почва. Познавам достатъчно ЛГ народ, които са си просто прекрасни люде - ориентациите ни не са главна точка в отношенията ни. Обаче започва да се нароява едно джендърно племе, дето си иска "правата" за сметка са околните. И не просто си ги иска, ами и заплашва, къса и хвърля. В училището на сина ми няколко хлапетии бяха заплашили директора с разправии, ако не им дадял от УЧИЛИЩНИТЕ пари да си спретнат пропагандни плакати за ГРАДСКИЯ поход за джендърна толерантност, а после тези плакати не бъдат изложени в почетния стенд до купите, заслужени по разни състезания. Директорът се оказа мъж на място и отказа. Рекох на малкото, че аз подкрепям позицията на директора и ако се наложи, ще си сложа каската от леген за бръснене и ще отида и аз да се включа в пропагандата и агитацията против пропагандата и агитацията в училище.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #143 -: Ноември 19, 2018, 17:21:23 »
Джендърите не са проблем, при взаимна толерантност.
И през ум не ми минава даже, да ги псувам.

Това за взаимната толерантност е доста хлъзгава почва. Познавам достатъчно ЛГ народ, които са си просто прекрасни люде - ориентациите ни не са главна точка в отношенията ни. Обаче започва да се нароява едно джендърно племе, дето си иска "правата" за сметка са околните. И не просто си ги иска, ами и заплашва, къса и хвърля. В училището на сина ми няколко хлапетии бяха заплашили директора с разправии, ако не им дадял от УЧИЛИЩНИТЕ пари да си спретнат пропагандни плакати за ГРАДСКИЯ поход за джендърна толерантност, а после тези плакати не бъдат изложени в почетния стенд до купите, заслужени по разни състезания. Директорът се оказа мъж на място и отказа. Рекох на малкото, че аз подкрепям позицията на директора и ако се наложи, ще си сложа каската от леген за бръснене и ще отида и аз да се включа в пропагандата и агитацията против пропагандата и агитацията в училище.

аре са, се едно за сефте виждаш "позитивна дискриминация"  :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #144 -: Ноември 19, 2018, 18:28:19 »

Quote (selected)
Активен Bacho Кольо
..........
Ако напишеш на плакат "Льо Пен,  отиди си в Прованс! Бежанци, добре сте ни  дошли!" можеш да минеш за либерал, демократ, хуманист, антинационалист, та даже и за интернационалист.
Ако напишеш същото на Паметника на съветската армия, не минаваш за нищо , освен за фашизоид.
а дали е възможно да се допусне, че и двата случая става дума за нормална хлапашка екзалтация?
или в нашето време комуникациите са ни дали възможност толкова да се взираме един в друг, че не ни остава възможност да отстъпим крачка назад и да видим цялото
Льо Пен разбира се трябва да си върви, след като веднъж вече е дошла, вярвам има занимания във Франция, купен самолетен билет и хора ,които я чакат
тук особена работа няма, национал-патриоти си имаме достатъчно, поддържат добро ниво в долния регистър на интелекта, разума и емпатията, напоследък са плашещи,
 но нищо не можем да направим,има обективни предпоставки да надигат глава и това ще продължи

има и друго обаче - непрекъснатото взиране в паметниците на Съветската армия и превръщането им в критерий и тотем, не е никак добро също
в Египет например видях един един много дружелюбен паметник на Наполеон, току до морето, туристите  минават и се снимат с него и животът продължава в разбирателство

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #145 -: Ноември 19, 2018, 18:38:52 »
Толераст(к)и-интернационалист(к)и, преливащи от любов към брадатите "клети майки с деца" имаме в най-кресливия и добре платен от АзБ регистър.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #146 -: Ноември 19, 2018, 18:47:12 »
Quote (selected)
Nor1
=====
« Отговор #145 -: Днес в 18:38:52 »
...шерри-бренди, Ангел мой...

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #147 -: Ноември 19, 2018, 18:47:34 »
Quote (selected)
а дали е възможно да се допусне, че и двата случая става дума за нормална хлапашка екзалтация?
Възможно е, но ще бъде невярно допускане, поне по отношение на паметника на СА. Защото надписите по него са изключително с политическа насоченост. Пък и е много трудно да си представиш един Манол Глишев за хлапак.
Виж, ако  пишеше 'Само Левски', тогава може и да е хлапащина.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #148 -: Ноември 19, 2018, 18:54:24 »
Quote (selected)
Пък и е много трудно да си представиш един Манол Глишев за хлапак.

той ли го е направил? не знаех, става дума за актьора нали?
мразя да се оскверняват паметници, мразя да се осквернява и разрушава каквото й да е създадено от човешки труд,но и ти се съгласи, че има едно доста сериозно взиране в паметниците на СА, доста сериозно идолизиране, което пък поражда равно ... знаеш нататък
мен ако питаш са  се взрели в пъповете си тези хора, но нейсе

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #149 -: Ноември 19, 2018, 18:57:30 »
"а дали е възможно да се допусне, че и двата случая става дума за нормална хлапашка екзалтация?"
Точно това бих допуснал, ако това беше първият опит да се пише върху Паметника на съветската армия. Но понеже е десетият или стотният, то ща си позволя напълно да отхвърля твоята версия.

"или в нашето време комуникациите са ни дали възможност толкова да се взираме един в друг, че не ни остава възможност да отстъпим крачка назад и да видим цялото"
И кое е твоето "цяло"?!? Моето цяло е , че Марин Льо Пен възглавява втората по сила партия в страна, смятаща се за люлка на демокрацията. Ако "екзалтираният хлапак" има да ми каже нещо, което не разбирам за Франция, да отиде да го пише на оградата на френското посолство. Или да отиде да маца със спрей бюста на В. Юго.


"има и друго обаче - непрекъснатото взиране в паметниците на Съветската армия и превръщането им в критерий и тотем, не е никак добро..."
Браво бе! И кой се взира непрекъснато в тези паметници?!? Аз лично се сещам за тях на 9 май. Теб да не би някой да те е дърпал насила да ходиш да им се кланяш?!?

П.С. Виж за "критерий" наистина могат да служат! Поне що се отнася до това, като какви да класифицираме тези, които ги мажат.
За мен този критерий е безпогрешен.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #150 -: Ноември 19, 2018, 19:02:48 »
аре са, се едно за сефте виждаш "позитивна дискриминация"  :nuts:
Хич, хич, ама тамън почнах да сквернословя по-рядко по повод "пасивната агресия", дойде ми на главата "позитивната дискриминация"! Дето викат двамата ми сина, мале, тежка работа - бял, дееспособен, грамотен, мъж, хетеросексуален, това си е последното стъпало на стълбицата с привилегиите! 
Вчера с малкото правим училищен проект по англицки. То трябва две седмици да е си е сложило ушите като пеленгатори, та да улавя в живота, радиото, телевизията и навсякъде фрази, които подчертавали мачизма! Тъй като телевизор нямаме, остават му другите източници. И това всичкото трябва да се обощи и да се представи в клас.
Охоо, каза тук майка му, ела ми, ела ми! Значи, маменце, почваш с това, че искаш физическа и морална защита, защото каквото и да кажеш, ти си миноритарен представител на мъжкия пол (двама сте в група с двайсет девойчета, и учителката е също девойка!). След като дебело подчертаеш миноритарния си статут, казваш, ами това с мачизма е женска работа, вие плащате два и половина по-скъпо за същите хигиенни продукти, ако са в розови-и-златни опаковки, отколкото ние мъжете плащаме в сиви-и-черни. Така че вие подхранвате индустрията. Рекламите за долни гащи със секси модели не са за нас, мъжете, ние тантелени гащи не носим - значи пак вие подхранвате индустрията. Същото важи за токчетата - в аптеката има два рафта лепенки за изуродвани крака от носене на високи токчета, и всичките са такива от дамски обувки, щото мъжете може да са мачо, но освен за благотворителни цели, не носят дванайсетсантиметрови уреди за изтезания. Същото е и със сватбите - рокля по цена на добре поддържано ферари на старо досега не е облякъл нито един мъж! Да не говорим за изпотрошените без никаква нужда прасенца-касички, белким се купи по-голямо лъскаво камъче за четвъртия пръст.
Вие жените можете да се облечете и всекидневно във всички цветове на дъгата плюс защитна петниста разцветка, т.е. прибрали сте цялата гама, а я се опитай да намериш мъж в риза пастелно лилаво с орхидеи, която да не се казва "Хавайка" и може да се носи в офиса?!
Общо взето, какъв мачизъм, ние мъжете сме подтисната класа!
Рекох му сутринта на малкото да си вземе каската в клас и маратонките му да са с вързани връзки докато говори, и да внимава между него и вратата да няма препятствия, дано слуша!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #151 -: Ноември 19, 2018, 19:05:32 »
Quote (selected)
има и друго обаче - непрекъснатото взиране в паметниците на Съветската армия и превръщането им в критерий и тотем, не е никак добро..."
Браво бе! И кой се взира непрекъснато в тези паметници?!? Аз лично се сещам за тях на 9 май. Теб да не би някой да те е дърпал насила да ходиш да им се кланяш?!?
е де, буквализирал си и то нарочно, за да подкрепиш тезата си, не че не си разбрал
а какво ще кажеш за нестихващите обсъждания как някой написал, искал да напише, или даже имал намерение да мине покрай такъв паметник?
и какво поражда това - същото с обратен знак, в без това разделеното ни общество
не трябва да се оскверняват нито да се разрушават никакви паметници!!!
войната трябва да се помни със страхопочитание!
но чак пък да се трепери какво казали от руското посолство по случая и дали се намръщила Маша Захарова - ще ме прощаваш, изобщо не ми пука :smokin:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #152 -: Ноември 19, 2018, 19:09:32 »
мразя да се оскверняват паметници, мразя да се осквернява и разрушава каквото й да е създадено от човешки труд,но и ти се съгласи, че има едно доста сериозно взиране в паметниците на СА, доста сериозно идолизиране, което пък поражда равно ... знаеш нататък
мен ако питаш са  се взрели в пъповете си тези хора, но нейсе
Лилиан, мисля, че доста сериозното взиране е плод на все по-нарастващото убеждение, че същото онова, от което СА е отървала по-голямата част от Европа, е на път да излезе от гроба. И Европа е пак точно толкова неподготвена, както тогава. И работата върви натам, че на СА ще й се налага втори път да минава същия път. В семейството на мъжа ми това са четирима от мъжете по-малко в началната фаза и един цял град малко след това. От града няма останал кой да разкаже какво се е случило, добре че са добре организираните немски архиви...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #153 -: Ноември 19, 2018, 19:13:48 »
По мое мнение трябваше да се ограничиш с това:
не трябва да се оскверняват нито да се разрушават никакви паметници!!!
войната трябва да се помни със страхопочитание!
:way_to_go-1308:

Останалото не заслужава да се  коментара.
...словесна плява.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #154 -: Ноември 19, 2018, 19:15:26 »
 
Quote (selected)
67
.....
« Отговор #152 -: Днес в 19:09:32 »
Лилиан, мисля, че доста сериозното взиране е плод на все по-нарастващото убеждение, че същото онова, от което СА е отървала по-голямата част от Европа, е на път да излезе от гроба. И Европа е пак точно толкова неподготвена, както тогава.
а имаш ли представа как ще започне тази война? кой срещу кого?
и защо точно СА ще е спасителят?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #155 -: Ноември 19, 2018, 19:18:32 »
СА ще спаси Германия и някой други измекяри от войните на Аллаха.
Както го стори у дома и в Сирия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #156 -: Ноември 19, 2018, 19:19:25 »
 
Quote (selected)
Bacho Кольо
........
Останалото не заслужава да се  коментара.
...словесна плява
а ти какво мислиш за психологическата готовност за война?
включва ли тя агресията на отделните личности, вкл. словесната, вкл. рязкото незачитане на чуждо мнение?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #157 -: Ноември 19, 2018, 19:22:43 »
Quote (selected)
СА ще спаси Германия и някой други измекяри от войните на Аллаха.
Както го стори у дома и в Сирия.
Сирия е много сериозна спасена, даа...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #158 -: Ноември 19, 2018, 19:24:22 »
Май повече от Ирак и Афганистан.
Е не могат да садят опиумен мак, нещастието е пълно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #159 -: Ноември 19, 2018, 19:54:17 »
а имаш ли представа как ще започне тази война? кой срещу кого?
и защо точно СА ще е спасителят?
Сценарии да искаш...
Франция вече гори гуми. Жълтите жилетки вече дадоха първата жертва, а както пее любимият ми Шевчук "Война бывает детская, до первого убитого.// Потом не склеишь целого из вдребезги разбитого."
Кьолн и убитото момиче. Колко бащи ще събере баща й, ако рече "Вашите са следващите, а тук имаме едно малко складче с оръжие!"
Една вълна от въоръжени мъже, минаващи пряко през Австрия и по пътя търсещи "Курка, млеко, яйки" и някоя и друга дамска ласка. Попадат на несъгласни с ласките, пак същото с първата кръв.
А друг, освен СА просто няма на картата. НАТО, дето не може да си оправи джипиеса и войниците му не щат да ходят на учение, че им замръзват памперсите? Швейцарското опълчение? Гвардията на Ватикана? Кой друг на континента има БОЕСПОСОБНА армия - май само Турция. Америка в момента има да решава първо своите вътрешни проблеми, второ - идващите имигрантски вълни. И там ще бъде до първата кръв, която върви с големи крачки, удобно организирана в каравани.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #160 -: Ноември 19, 2018, 20:15:16 »
Бясната, вече и идиотска сатанизация на Русия, която идва основно от Лондон, безспорно показва, че се готви война срещу нея в много близко бъдеще.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #161 -: Ноември 19, 2018, 20:20:09 »
Плъх притиснат в ъгъла е опасен, ако има зъби.
Бритите са балон ( или стар цирей ) скоро ще се спукат ( ако могат ще заразят всичко което успеят ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Знам, знам, че след точката следва шпация, но инак двата инициала на Борис Натанович не се поместваха в заглавието. Струва си четенето!
Борис Стругацкий: "Фашизм – это очень просто!"
Взето оттук https://philologist.livejournal.com/10586265.html

"А между тем фашизм – это просто. Более того, фашизм – это очень просто! Фашизм есть диктатура националистов. Соответственно, фашист – это человек, исповедующий (и проповедующий) превосходство одной нации над другими и при этом активный поборник «железной руки», «дисциплины-порядка», «ежовых рукавиц» и прочих прелестей тоталитаризма. И все. Больше ничего в основе фашизма нет. Диктатура плюс национализм. Тоталитарное правление одной нации. А все остальное – тайная полиция, лагеря, костры из книг, война – прорастает из этого ядовитого зерна, как смерть из раковой клетки.

Возможна железная диктатура со всеми ее гробовыми прелестями, скажем диктатура Стресснера в Парагвае или диктатура Сталина в СССР, но, поскольку тотальной идеей этой диктатуры не является идея национальная (расовая), это уже не фашизм. Возможно государство, опирающееся на национальную идею, скажем Израиль, но, если отсутствует диктатура («железная рука», подавление демократических свобод, всевластие тайной полиции), это уже не фашизм. Совершенно бессмысленны и безграмотны выражения типа «демофашист» или «фашиствующий демократ». Это такая же нелепость, как «ледяной кипяток» или «ароматное зловоние»."

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #163 -: Ноември 20, 2018, 11:07:53 »
Ммм, това ми хареса, 67  :way_to_go-1308:!
Седя си отстрани и наблюдавам дискусията.
И си мисля колко ли ника щяха да изгорят досега, ако бяха отвъд.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #164 -: Ноември 20, 2018, 11:16:13 »
И на мен ми хареса. Особено това:
Quote (selected)
Совершенно бессмысленны и безграмотны выражения типа «демофашист» или «фашиствующий демократ». Это такая же нелепость, как «ледяной кипяток» или «ароматное зловоние
Нещо такова написах и аз по повод "либералфашизма", без да съм чела точно това мнение на Стругацки, но то явно е в духа на цялото му творчество. 

Чок觧

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #165 -: Ноември 20, 2018, 12:02:27 »
И на мен ми хареса. Особено това:
Quote (selected)
Совершенно бессмысленны и безграмотны выражения типа «демофашист» или «фашиствующий демократ». Это такая же нелепость, как «ледяной кипяток» или «ароматное зловоние
Нещо такова написах и аз по повод "либералфашизма", без да съм чела точно това мнение на Стругацки, но то явно е в духа на цялото му творчество.
Когато някой се бара за либерал или демократ , а идеите са му фашистки - как да го наречем ? Когато някой е член или лидер на либерална , демократична или националистическа партия , но проповядва фашистки идеи - как да го наречем ? Когато смесва либерализма и демокрацията с фашизма - как да наречем такъв боклук ??

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #166 -: Ноември 20, 2018, 12:59:32 »
Говори конкретно, че само емоция долавям. Например идеята за "групова отговорност' не е ли фашистка? По нея в лагерите на смъртта са се озовали жени, деца и старци, по аксиомата, че всички евреи, групово са лихвари и христоразпъвачи, сещаш ли се?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #167 -: Ноември 20, 2018, 13:24:18 »
Quote (selected)
Когато някой се бара за либерал или демократ , а идеите са му фашистки - как да го наречем ? Когато някой е член или лидер на либерална , демократична или националистическа партия , но проповядва фашистки идеи - как да го наречем ? Когато смесва либерализма и демокрацията с фашизма - как да наречем такъв боклук ??

Очевидно такъв е ОТКРОВЕН ФАШИСТ!
А ти даже си го и характеризирал - БОКЛУК!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #168 -: Ноември 20, 2018, 14:10:01 »
Когато някой се бара за либерал или демократ , а идеите са му фашистки - как да го наречем ? Когато някой е член или лидер на либерална , демократична или националистическа партия , но проповядва фашистки идеи - как да го наречем ? Когато смесва либерализма и демокрацията с фашизма - как да наречем такъв боклук ??
Така и си го наричаме - фашист. Пък на какво още е член, няма никакво значение. Инак се получава, че ако е член на градинарски клуб, трябва да го наричаме агрофашист, така ли?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #169 -: Ноември 20, 2018, 15:18:08 »
Говори конкретно, че само емоция долавям. Например идеята за "групова отговорност' не е ли фашистка?
Опа, айде и нашето политическо устройство е фашистко начи...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #170 -: Ноември 20, 2018, 15:53:45 »
Говори конкретно, че само емоция долавям. Например идеята за "групова отговорност' не е ли фашистка? По нея в лагерите на смъртта са се озовали жени, деца и старци, по аксиомата, че всички евреи, групово са лихвари и христоразпъвачи, сещаш ли се?
Мисля , че съм писал конкретно НякоЙ  , а не НякоИ ! Но ако и останалите членове на групата/партията възприемат фашистката идея , тогава ? Хитлер - фашист , останалите - национал-социалисти ! Така ли ?
И това за "груповата отговорност" някакси не се връзва - сравняваш груповата отговорност на палачи с груповата отговорност на жертви ? И в лагерите не са се отзовавали само евреи - имало е политкомисари , комунисти , обикновенни руснаци , украинци - те по каква "аксиома" са се озовавали ?
« Последна редакция: Ноември 20, 2018, 15:56:37 от Чок觧 »

Чок觧

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #171 -: Ноември 20, 2018, 15:55:45 »
Когато някой се бара за либерал или демократ , а идеите са му фашистки - как да го наречем ? Когато някой е член или лидер на либерална , демократична или националистическа партия , но проповядва фашистки идеи - как да го наречем ? Когато смесва либерализма и демокрацията с фашизма - как да наречем такъв боклук ??
Така и си го наричаме - фашист. Пък на какво още е член, няма никакво значение. Инак се получава, че ако е член на градинарски клуб, трябва да го наричаме агрофашист, така ли?
Говорим за политика и партии , за идеи .

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #172 -: Ноември 22, 2018, 01:21:18 »
Когато някой се бара за либерал или демократ , а идеите са му фашистки - как да го наречем ? Когато някой е член или лидер на либерална , демократична или националистическа партия , но проповядва фашистки идеи - как да го наречем ? Когато смесва либерализма и демокрацията с фашизма - как да наречем такъв боклук ??
Така и си го наричаме - фашист. Пък на какво още е член, няма никакво значение. Инак се получава, че ако е член на градинарски клуб, трябва да го наричаме агрофашист, така ли?
Говорим за политика и партии , за идеи .
Така и им казваме, тези фашисти са си сложили смокинови листа с идеите на градинарството, бродирането на ковьорчета, либерализма, патриотобединителизма, и прочие. Но само в Библията смокиновият лист бил прикрил срама, в дадения случай срамът лъщи като меден таз в ръцете на калайджия-специалист.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #173 -: Ноември 22, 2018, 08:03:51 »
Quote (selected)
а дали е възможно да се допусне, че и двата случая става дума за нормална хлапашка екзалтация?
Възможно е, но ще бъде невярно допускане, поне по отношение на паметника на СА. Защото надписите по него са изключително с политическа насоченост. Пък и е много трудно да си представиш един Манол Глишев за хлапак.
Виж, ако  пишеше 'Само Левски', тогава може и да е хлапащина.
доверявам ти се Minderbinder ,освен за кино 8), но тук се ме подвел
в случая не е Б.Глишев , а 22-годишен студент и разбира се е обвинен в тежко хулиганство, предполагащо до 5 години затвор
5 години? наистина ли? а що направо не застреляте, гиди лицемери фарисействащи?
и само някой да ми е написал,че законът е еднакъв за всички и трябва да се спазва!!!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #174 -: Ноември 22, 2018, 08:33:05 »
Какви пет години?!?
Ще превръщаме келеша в борец  срещу "режима на Путин"?!?

 И кой е този българин, който твърди, че законите се пишат, за да се изпълняват?!? Няма такова нещо!
Никакви пет години - пет дни в ареста, след това кофа с вода и  сапун и пет часа да търка гранита , та белким му дойде акъла в тъпата глава...
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 08:42:39 от Bacho Кольо »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #175 -: Ноември 22, 2018, 09:01:56 »
Quote (selected)
пет дни в ареста,
Не, не в ареста, в общото помещение в пъндиза, ще му дойде акъла за два живота.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #176 -: Ноември 22, 2018, 15:15:18 »
Quote (selected)
а дали е възможно да се допусне, че и двата случая става дума за нормална хлапашка екзалтация?
Възможно е, но ще бъде невярно допускане, поне по отношение на паметника на СА. Защото надписите по него са изключително с политическа насоченост. Пък и е много трудно да си представиш един Манол Глишев за хлапак.
Виж, ако  пишеше 'Само Левски', тогава може и да е хлапащина.
доверявам ти се Minderbinder ,освен за кино 8), но тук се ме подвел
в случая не е Б.Глишев , а 22-годишен студент и разбира се е обвинен в тежко хулиганство, предполагащо до 5 години затвор
5 години? наистина ли? а що направо не застреляте, гиди лицемери фарисействащи?
и само някой да ми е написал,че законът е еднакъв за всички и трябва да се спазва!!!
Съжалявам, Лили. Писал съм 'един Манол Глишев' не като участник в конкретния случай, а защото въпросният е нещо като знакова фигура в подобен род дейност. Оставам с впечатлението, че името не ти е било познато ?

А 22 години е възраст, определена от закона като 'пълнолетна', т.е. - напълно отговорна. Естествено, че няма да лежи, ще се размине с нещо като година условно (максимум). Освен ако и на него,както на вече споменатия Манол, не му признаят, че цапането на паметници било израз на политическа позиция.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #177 -: Ноември 22, 2018, 15:47:13 »

Съжалявам, Лили. Писал съм 'един Манол Глишев' не като участник в конкретния случай, а защото въпросният е нещо като знакова фигура в подобен род дейност. Оставам с впечатлението, че името не ти е било познато ?

А 22 години е възраст, определена от закона като 'пълнолетна', т.е. - напълно отговорна. Естествено, че няма да лежи, ще се размине с нещо като година условно (максимум). Освен ако и на него,както на вече споменатия Манол, не му признаят, че цапането на паметници било израз на политическа позиция.
засега по случая на "напълно отговорният гражданин"   е повдигнато обвинение  по чл. 325, ал. 2 от НК,  за хулиганство,  с изключителен цинизъм или дързост, за което се предвиждат до 5 год.  лишаване от свобода
поддържам мнението си,че става дума за хлапашка глупост, с която това момче обърка живота си
също намирам, че не се касае за никакъв изключителен цинизъм или дързост
щото и на мен ми идваше да викна "хващай си пътя Льо Пен"
е не посмях да го напиша на паметника на СА, защото не пиша върху паметници, а и не съм на 22 /за което съжалявам/
адско пресилване на прокуратурата е това обвинение, на фона на общото състояние на правосъдната система
а пък вчера ,докато слушах дебатите на НС си мислех ,че писането по паметници е абсолютно недостатъчно

Чок觧

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #178 -: Ноември 22, 2018, 16:10:20 »
Момчето е видяло , че една камара идиоти могат да драскат БЕЗНАКАЗАНО по Паметника на Съветската армия в София и Альоша в Пловдив и е решило и то да се прояви , но не е знаело , че зад гърба на ония идиоти стоят други идиоти , а зад неговия гръб не стои никой ! И когато от полицията са запитали другите идиоти : "Абе тоя човек Ваш ли е ?" и им отговорили "Не!" , решили да проявят активност и строгост ! Момчето ще стане зян заради наивноста си да повярва , че щом другите могат да правят простотии безнаказано - и той може ! Дано му се размине с 15 дена , ам нещо не ми се вярва , след реакцията на Руското посолство и ходенето на бойко на килимчето в Кремъл преди това . :(

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #179 -: Ноември 22, 2018, 16:51:59 »

Quote (selected)
Момчето е видяло , че една камара идиоти могат да драскат БЕЗНАКАЗАНО по Паметника на Съветската армия в София и Альоша в Пловдив и е решило и то
Ами момчето е на 22 г. и е било крайно време да разбере разликата между "идиот, но наш идиот" и други, пък било то и неидиоти.
Винаги ще се намери някой балък когото да нарочат - също нормална практика.
Дано поне ползата от мероприятието е - един балък по малко в мамковината.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.