Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:18:02

Автор Тема: Събитията в ЕС  (Прочетена 330176 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3420 -: Ноември 06, 2023, 15:43:01 »
Quote (selected)
Фон дер Лайен: Путин се провали, тази война ще бъде стратегически неуспех за Кремъл
...
Според нея за 600 дни от началото на войната, Кремъл не е успял да изпълни основната си цел - смяна на властта в Киев, нито да заличи украинската националност.
https://glasove.com/novini/fon-der-layen-putin-se-provali-tazi-voyna-shte-bade-strategicheski-neuspeh-za-kremal
Кой говори за Украйна ма булка?
Основната цел е да се смени "елита" в ЕСЕС и там всичко върви по план.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3421 -: Ноември 06, 2023, 18:59:57 »
И аз да добавя.
Quote (selected)
Фон дер Лайен: Путин се провали, тази война ще бъде стратегически неуспех за Кремъл
През 2007 г. да си призная, радвах се като дете за приемането ни в ЕС.
Вече бях обходил доста, виждах може би само хубавите неща и си мислех, че един ден може би и ние...
не не ме обвинявайте в наивност - пази Боже, не съм чак такъв баламурник се пак!
Но никога, НИКОГА не съм си и помислял, че в т.н. ЕС за успех ще се счита неуспеха на друга страна.
Нали сте наясно, че кое уруспийчето го приема за успех и кое неуспех - изобщо не коментирам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3422 -: Ноември 06, 2023, 19:55:17 »
През 2007 г. да си призная, радвах се като дете за приемането ни в ЕС.
Вече бях обходил доста, виждах може би само хубавите неща и си мислех, че един ден може би и ние...
не не ме обвинявайте в наивност - пази Боже, не съм чак такъв баламурник се пак!

Мисля, че това не е наивност, а пропуск да екстраполираш историческия опит от миналото в бъдещето. Ти сериозно ли си вярвал, че колониалните империи, натрупали богатства от ограбването на по-голямата част от света, ще поискат да ни приемат като равни там? Че няма да приложат обичайните си неоколониални методи, маскирани със съответните хитрини, за да бъдат поднесени като благо на масите? Защо пък да не си вярвал, щом като и руснаците повярваха? Вълкът кожата си мени, но нрава си не. Африка се оказа по-зряла от нас, бившите социалистически страни и съветски републики. Защото имат съответния исторически опит и затова отхвърлят колониалното иго. Затова сега Франция например се мъчи да замени Африка със Средна Азия. Още няколко лесни за лъжене народи като нашия. Е, кон за кокошка, но все е нещо.

Западният вълк ще стане куче, само когато бъде победен и опитомен от източния овчар. И дори тогава може да навреди. Предполагам, си чел Хайтовия разказ "Катерин".

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3423 -: Ноември 06, 2023, 21:18:23 »
Фон дер Лайен: Путин се провали, тази война ще бъде стратегически неуспех за Кремъл

Мърсула казала: - "...по който се справяме с Китай"

Само тази част от цялото изречение е достатъчна за добиване представа какъв хаос цари в междуушията на другарката Мърсула. Достатъчно е и да се запознаем с подвизите 'и като министерка на Военното м-во на Германия преди Ес-авантюрата 'и и огромните щети нанесени от нея на Бундесвера тогава. В някое по-сериозно и организирано време би била изправена пред военен трибунал.

Веселото е, дрогаре, как тя декламира безумия с леко изцъклен поглед и физиономия сякаш си вярва. Трагедията на т.нар. "запад", в мнозинството си колониални разбойници, е че сега колелото на времето ги завлича към най-ниската точка на битието. Битие със селектирани управници, отличаващи се с пълна липса на някаква дори минимална интелигентност, но за сметка на това - с непроходима, по рождение, глупост.

Дори, въпреки високото, но не изборно положение, другарката ЕС-ейка говори небивалици без да 'и трепне окото. Брюкселското зеле и загнездели се там мишки си въобразяват, че ще векуват. И дори, как щели да се справят с две велики сили?! Но впрочем, това е отличен подход използван и в Мамковината, да се ръсят невнятни, малоумни тиради предизвикващи развеселеност, погнуса, но и ужас: - В ръцете на какви нищожества и направо, луди същества, е поверена съдбата на не малко европейски народи?! Но пък и сентенцията, че всеки народ сам си заслужава управниците, никой още не е я оборил и тя си остава в сила. Например, вчерашният "избор" на кмет отново я потвърждава.
« Последна редакция: Ноември 06, 2023, 21:25:28 от Eisblock »

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3424 -: Ноември 06, 2023, 22:58:15 »
Пък аз през 2007 плаках, а сега още повече...
Беше ясно, че ни приемат заради целите на НАТО и някои други сателитни на тях, които дори не са еднопосочни с интересите и целите на собствената ни държава. И това става все по-ясно с всеки изминал ден, особено през последните 2-3 години. Вече са хвърлили и смокиновото листо.   

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3425 -: Ноември 09, 2023, 10:02:36 »
Задължават испанските учители да подтикват децата към смяна на пола, а на несъгласните родители отнемат децата
Quote (selected)
Рассказала Виктория и о том, что многие испанцы сегодня просто боятся рожать и растить детей на своей родине. Это из-за того, что в испанских школах фактически появился инструментарий совращения детей.

По её словам, если учитель просто хотя бы заподозрит, что тот или иной мальчик, например, имеет склонности к позиционированию себя как "девочка", то он обязан его подтолкнуть к решению вопроса о смене пола, чтобы "не нарушать его прав".

От уроков "секспросвета" в школах отказаться возможности нет, поскольку тогда родителей точно так же обвинят в нарушении прав ребёнка. Если такие обвинения будут регулярными, то ребёнка попросту отнимут органы опеки.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3426 -: Ноември 09, 2023, 16:59:49 »
През 2007 г. да си призная, радвах се като дете за приемането ни в ЕС.

Никога не се зарадвах за нищо, чел съм достатъчно история, а и имам здрав циничен разум за да знам, че хубаво изглежда само при богатите, за да си богат, някой друг трябва да е беден - игри с нулева сума, това дето го разправяха рупорите на Запада у нас, че с труд и ред се замогвало, беше си тогава прозрачна лъжа. А, и с избори... ха ха ха

Разбира се, за такива приказки ме намразват, губя приятели, а то за какво са ми такива приятели. Наскоро една ми се превъзнасяше, колко красиво, уредено и богато било в Люксембург, в смисъл, ех, кога ще ги стигнем, викам, ми в тая перачница на крадени пари са заможни, що да не им е подредено, една част от тия пари от наш гръб са одрани... а ние, как не се сетихме да си подредим живота, а!? Ей такива крадци ни "избират" от Запада, за нашите управници, психопати - кожодери, за да ни ограбват по-лесно. Е ви примери - плащаме за несъществуващи самолети, страйкъри, атомни реактори, скъпия ток на Марици 1 и 3... А първо, трябваше да си разрушим всякакво производство! За народен съд са много!
« Последна редакция: Ноември 09, 2023, 17:13:48 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3428 -: Ноември 13, 2023, 07:39:59 »
Quote (selected)
Когато тече, замърсява и струва пари. Според Международната агенция по енергетика петролната и газовата индустрия е пропиляла почти 90 милиарда долара газ през 2022 г. чрез изгаряне, вентилиране и течове в различни инсталации. Тези емисии не са просто колосална загуба на пари, те застрашават енергийната сигурност на Европа и имат значително въздействие върху климата и здравето. Метанът е мощен парников газ, повече от 80 пъти по-силен от въглеродния диоксид в затоплянето на планетата за период от 20 години. Всъщност метанът е отговорен за 0,5°C от 1,1°C затоплянето, което усещаме днес.
...
Политиците трябва да придружат стандарта със забрана за рутинното изпускане и изгаряне на петролни и газови продукти от площадките на рафинерии и петролни компании, вътрешни и чуждестранни, което също да влезе в сила през 2026 г. Това комбинирано предложение ще има повече от 20 пъти по-голямо въздействие върху климата, отколкото регламент без такса за стандартен внос.
https://business.dir.bg/energien-pazar/evropa-shte-vzeme-edno-ot-nay-golemite-klimatichni-resheniya-na-desetiletieto
Предполагам политиците ще приложат кратък технологичен цикъл с указания как това да се случва без да се взривяват инсталациите.
Вервам че го могат, ЕсЕс е голям и все ще се намери някоя умна глава като нашия Доган да изпъкне с неподозирани инженерни познания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3429 -: Ноември 13, 2023, 11:44:13 »
Оня ден гледах видео, не знам верно ли е, от площадка за вятърни мелници, пардон, турбини, изтича мръсна вода с нефт или газ, използван за задвижване на турбините.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3430 -: Ноември 13, 2023, 13:02:12 »
А кога ще бъде отчетено и замърсяването от военните действия по света? При това не само с въглероден диоксит! Спомням си, че нашият ескадрен миноносец "Г.Димитров" навремето гореше по 20 тона мазут на час, само когато така си плаваше! Та това си е един ТЕЦ! А колко ТЕЦ-а е един самолетоносач с осигуряващите го кораби?
« Последна редакция: Ноември 13, 2023, 16:33:02 от Zmeja »


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3432 -: Ноември 14, 2023, 09:52:34 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3433 -: Ноември 19, 2023, 20:07:48 »
Quote (selected)
Германия, Франция и Италия постигнаха споразумение за бъдещото регулиране на изкуствения интелект
https://manager.bg/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8/germania-francia-i-italia-postignaha-sporazumenie-za-badestoto-regulirane-na-izkustvenia-intelekt
Докато другите развиват ИИ ( за добро или лошо ) ние се занимаваме с регулации.
Всичката пара в свирката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3434 -: Ноември 20, 2023, 18:22:43 »
Quote (selected)
На натовските държави в Европа им остават само „пет до девет години“, за да се подготвят за евентуално нападение от страна на Русия. Констатацията се съдържа в анализ на Германското дружество за външна политика. Авторите Кристиан Мьолинг и Торбен Шюц са убедени, че „следващата война в Европа ще може да бъде предотвратена ефективно само за ограничен период от време“, предаде Deutsche Welle.
https://www.vesti.bg/sviat/tova-li-e-sledvashta-vojna-v-evropa-6184357
Адженда 2030 прим.
Не знам как ще се подготвят за военен конфликт и едновремено да преминат на "зелена" енергия и суровини.
Био/еко/разградими снаряди калибър 155 и ракети от царевичен ГМО грис, бронята на леопардите от многопластово бутер тесто.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3435 -: Ноември 20, 2023, 20:20:26 »
Био/еко/разградими снаряди калибър 155 и ракети от царевичен ГМО грис, бронята на леопардите от многопластово бутер тесто.
И фосфорни боНби от огнена вода (взривателя с двойно предназначение - отвиваш го и става на чашка [multi use / eco])... та като седнали - три дена яли, пили и се веселили... (одобрявам)
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3436 -: Ноември 22, 2023, 23:44:42 »
Нещо започва да става все по "демократично" в ЕС.  / по СЕГА

Вотът срещу правото на вето в ЕС се промуши през Европарламента

"....Според него правото на вето трябва да се замени с квалифицирано мнозинство, за да не могат отделни държави да блокират целия Евросъюз след неговото разширяване, когато би могъл да наброява 31-32 държави. При налагане на санкции на отделни държави Съветът на ЕС няма да се нуждае от единодушие (минус санкционираната държава), както е в момента. А Съдът на ЕС ще има последната дума дали дадено национално правителство нарушава ценностите на ЕС...."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3437 -: Ноември 23, 2023, 09:29:12 »
Но за да влезе в сила, не трябва ли всички държави да го одобрят? И няма ли да има от някои от тях "вето" на отмяната на "ветото"?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3438 -: Ноември 23, 2023, 10:12:20 »
Те вече са започнали да го пробутват за обсъждане.
Нещо не ми се вярва страни като Ирландия, Шотландия, Австрия, Словакия, Чехия, Полша,Хърватия, че и Италия да се съгласят.
И за Нидерландия не съм сигурен. Особено сега, след като този Вилдерс ли, какъв беше, печели изборите там.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3439 -: Ноември 24, 2023, 18:19:10 »
https://bgr.news-front.su/2023/11/24/farmer-ako-bryuksel-ne-nameri-izhod-antiukrainskite-protesti-shhe-izlyazat-izvn-polsha/
Не знам дали ще се намери по добър пример за илюстрация на сентенцията "патил, та знае".
Шляхтата, само преди 2 години готова задника си да продаде само и само да стори зло на руснаците - чрез укропитеците - вече започвали да протестират!
Виж ти!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3440 -: Ноември 24, 2023, 19:27:19 »
Те вече са започнали да го пробутват за обсъждане.
Нещо не ми се вярва страни като Ирландия, Шотландия, Австрия, Словакия, Чехия, Полша,Хърватия, че и Италия да се съгласят.
И за Нидерландия не съм сигурен. Особено сега, след като този Вилдерс ли, какъв беше, печели изборите там.
Бъди сигурен обаче, че БГ ще се съгласи!!!... То от доста време насам ние все се "съгласяваме".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3441 -: Ноември 24, 2023, 19:33:34 »
Те вече са започнали да го пробутват за обсъждане.
Нещо не ми се вярва страни като Ирландия, Шотландия, Австрия, Словакия, Чехия, Полша,Хърватия, че и Италия да се съгласят.
И за Нидерландия не съм сигурен. Особено сега, след като този Вилдерс ли, какъв беше, печели изборите там.
Бъди сигурен обаче, че БГ ще се съгласи!!!... То от доста време насам ние все се "съгласяваме".
Чувствам се тъпо!
Някой ни е изпреварил!
Можехме самите ние да сме "пионери" и първи да си се откажем от правото на вето, даже и от всякакво право на глас в ЕсЕс.
За второто още имаме шансове, ама акадрисльото ДенкоФ не може да се усети.
Каква, загуба, каква поредна загуба за България да бъдем първи! :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3442 -: Ноември 24, 2023, 20:19:17 »
....
И за Нидерландия не съм сигурен. Особено сега, след като този Вилдерс ли, какъв беше, печели изборите там.

На Вилдерс май му липсват 10-15 парламентарии за правителство, ноо холандците са добри търговци (калвинисти), и съм любопитен той ли ще купи или него ще го купят .

P.S.
Дано той да купи и да спре връщането на "Скифското злато " на Украйна  :angryfire:, а не на Крим .

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3443 -: Декември 09, 2023, 15:22:17 »
Quote (selected)
Австрия, Полша и Румъния са трите най-щастливи нации в ЕС, а Германия и България - най-малко щастливите. Това показва класирането на държавите членки на Европейския съюз в новото издание на проучването на официалната статистическа агенция на блока сред гражданите му, отразяващо субективното усещане на хората за щастие, съобщава "Евронюз".
https://glasove.com/novini/balgarite-sme-parvi-po-neshtastie-v-es
Като се замисля има логика.
Полша и Румъния са в патриотична еуфория - на косъм са от това да сгърчат Путин.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3444 -: Декември 09, 2023, 23:46:57 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3445 -: Декември 10, 2023, 10:39:09 »
Quote (selected)
Бивши държавни служители на Румъния отиват на съд заради закупуването на ненужно количество ваксини срещу Ковид. Прокуратурата обвини бившия премиер Флорин Кицу и бившите министри на здравеопазването Влад Войкулеску и Йоана Михаила,
https://glasove.com/novini/bivshi-rumanski-premier-i-dvama-ministri-otivat-na-sad-zaradi-zakupuvane-na-nenuzhno-kolichestvo-vaksini-sreshtu-kovid
Уруспийчето кога?
А нашичките?
Quote (selected)
Само ЕС си е осигурил 2,6 млрд. дози ваксини. Това би позволило на блока да ваксинира всеки европеец два пъти и да му останат почти 500 млн. дози, според застъпническата група.
Докладът се фокусира специално върху договорите с петте водещи разработчика и производители на ваксини – Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson и Novavax.
https://www.investor.bg/a/91-analizi/322483-bogatite-strani-razpolagat-s-1-mlrd-izlishni-dozi-vaksini-sreshtu-koronavirus
Само ми се иска уеекинко да се усъмня  в коректността на доклада.
Quote (selected)
Към 1 януари 2023 г. населението на Евросъюза е било 448,4
https://www.investor.bg/a/527-svyat/377741-naselenieto-na-es-otnovo-se-uvelichava-prez-2022-g-sled-dve-godini-na-spad
От сърце - 500, по две дози и за новородените тугедър, плюс бустер - прави 1.5 млрд.А още 1.1 млрд - КОМУ?
По 20-на Евро ли бяха?
Урсулче?
 :t0120:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3446 -: Декември 10, 2023, 15:54:01 »
Русата ку.ка тия пари ще си ги носи в гроба, а по него ще пикаят благодарните европейци.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3447 -: Декември 10, 2023, 16:29:40 »
Русата ку.ка тия пари ще си ги носи в гроба, а по него ще пикаят благодарните европейци.

Ми тя има седем козлета да храни  :t2334:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3448 -: Декември 10, 2023, 16:32:13 »
Русата ку.ка тия пари ще си ги носи в гроба, а по него ще пикаят благодарните европейци.

Ми тя има седем козлета да храни  :t2334:
Рогати викаш е пръкнала от утробата си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3449 -: Декември 10, 2023, 20:07:56 »
Да, децата се раждат еднакви,  но може би се отразява на майките им дъ ги...повреждат де.
Ф случая - непоправимо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3451 -: Декември 15, 2023, 17:57:27 »
По каква логика тия пидали ни йезуитничат и мародерат за най дребни подробности, а са полегнали за преговори с 404 при явно неизпълнени условия, при това констатирани от самите тях!?
Пидали мръсни!
 :pissed-891:
« Последна редакция: Декември 15, 2023, 20:09:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3452 -: Декември 16, 2023, 14:42:05 »
https://epicenter.bg/article/Evropeyskata-komisiya-otpuska-oshte-1-5-mlrd--evro-za-Ukrayna-prez-sledvashtite-dni/335436/7/0
Това биологично недоразумение трябва да престане да съществува.
Така ще е най добре за всички "европейци".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3453 -: Декември 21, 2023, 00:30:59 »
Група от 11 държави - членки на ЕС, сред които и България, призоваха следващата Европейска комисия да постави ядрената енергия наравно с възобновяемите енергийни източници, за да се постигне целта на континента за въглеродна неутралност до 2050 г., предаде АФП.

В същото време друга група от 11 държави, водена от Германия, призова за засилване на използването на възобновяеми енергийни източници, подчертавайки разделението в Европа по този стратегически въпрос.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3454 -: Декември 25, 2023, 20:30:46 »
Quote (selected)
Ирландският евродепутат Клеър Дейли жестоко обиди председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен само с две думи по време на речта си. Тя я обвини, че подклажда конфликта в Ивицата Газа.

Това съобщи РИА Новости, като твърди, че Дейли е лепнала определението на Урсилу ден преди Коледа.

„Мисля, че изразявам мнението на много европейски граждани, когато казвам: „Не, благодаря ви, фрау Геноцид“, каза пламенната ирландка.
https://kritichno.bg/evropa/klear-deyli-zverski-obidi-ursula/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3455 -: Декември 31, 2023, 12:41:31 »
За по сериозните и по интересуващи се.  :)))

Die WELT
"Европейска атомна бомба би била решителна стъпка към собствената ѝ възпираща сила."
Статия от Жак Шустер •

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/europ%C3%A4ische-atombombe-w%C3%A4re-entscheidender-schritt-hin-zur-eigenen-abschreckungskraft/ar-AA1mg7m4?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=c8ad22ef91ed4b60a10737a253da558c&ei=31

Herfried Münkler е вече пенсионер :smokin:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3456 -: Декември 31, 2023, 15:13:43 »
Бомбата щяла да е немска, но да пази Европа от руска агресия.

Как беше онази мисъл за повторението на историята? Веднъж като трагедия, после като пародия?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3457 -: Януари 01, 2024, 16:02:17 »
Quote (selected)
Имигранти превърнаха Берлин в бойно поле навръх Нова година, задържани са 390 души
...
Според публикации в Х повече от 4500 полицаи са били разположени в града снощи, за да защитят града от имигрантите.
https://glasove.com/novini/imigranti-prevarnaha-berlin-v-boyno-pole-navrah-nova-godina-zadarzhani-sa-390-dushi-video
Ченген майка!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3458 -: Януари 01, 2024, 18:28:39 »
Quote (selected)
Имигранти превърнаха Берлин в бойно поле навръх Нова година, задържани са 390 души
...
Според публикации в Х повече от 4500 полицаи са били разположени в града снощи, за да защитят града от имигрантите.
https://glasove.com/novini/imigranti-prevarnaha-berlin-v-boyno-pole-navrah-nova-godina-zadarzhani-sa-390-dushi-video
Ченген майка!

Французите и "французите" са скрънзи. Работят по "бързи, смели, сръчни".

"В навечерието на Нова година размирници подпалиха 690 автомобила във Франция. Това е с 21% по-малко изгорели автомобили, отколкото в предишния завой на годината, заяви вътрешният министър Жералд Дарманен пред телевизионния оператор BFMTV. Полицията е предприела последователни действия срещу размирниците, а в цялата страна са извършени 490 ареста."

"завоят" да се чете смяната  / машинен превод майна  :blurry_drunk-2127:

https://www.nau.ch/news/europa/690-autos-in-silvesternacht-in-frankreich-in-brand-gesteckt-66382752





Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3459 -: Януари 01, 2024, 22:19:07 »
Културно обогатяване, бате.
А изнасилванията обогатяват генофонда  :t2407:

П.П. Съобщава се за 745 запалени автомобила във Франция, материални щети в следствие на вандализма и 40 ранени полицая. Засега.
« Последна редакция: Януари 01, 2024, 22:41:00 от Kole »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3460 -: Януари 01, 2024, 22:44:55 »
Мигрантите стават повече, убий ме не вярвам да са се погерманчили.
Официалните инциденти стават все по-малко в това число и изнасилванията.
Остава обоснованото предположение че полицията не регистрира, а местните привикват и не подават сигнали за такива обичайни случки.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3461 -: Януари 01, 2024, 22:49:46 »
Buratinob, в Швеция е нещо страшно по отношение изнасилванията на бели жени. Проблемът е налице поне от 20 г. Да си чул нещо да се коментира по въпроса?

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3462 -: Януари 01, 2024, 23:00:53 »
С тоя Шенген такъв културно-разнообразяващ ще ни го набутат, че няма да смеем да си пускаме децата навън. Тук писах защо избрах да се върна в България. Дано не станем като прехваления Запад.

И пак се сещам за онзи руски виц: "Жду не дождусь когда в Европе столкнутся интересы мусульман и сексуальных меньшинств Хочу посмотреть на чьей стороне будет толерантность"

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3463 -: Януари 03, 2024, 09:26:43 »
Не знам дали е за тук или за темата "Германия", но проблемът вече е европейски.


Най-малко 7000 германки са станали жертва на сексуално насилие от "бежанци"

Mindestens 7000 Frauen sind in Deutschland seit 2015 Opfer sexueller Übergriffe von Flüchtlingen geworden

https://www.nzz.ch/international/asyl-und-sexualverbrechen-tausende-frauen-opfer-von-fluechtlingen-ld.1769909

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3464 -: Януари 03, 2024, 10:16:13 »
Най-малко 7000 германки са станали жертва на сексуално насилие от "бежанци"
Както е тръгнало и нас ще ни настигне тази евроатлантическа ценност!
---------------
С носталгия си спомням за "онова" време:
Живеехме със Змеицата и първото ни дете в една вила между Драгалевци и Киноцентъра. Дъщеричката беше второ отделение (7-8 годишна), а учеше в училището до Женски пазар (тогава "Георги Кирков"). Отиваше и се връщаше сама с градския автобус, без придружител, както сега родителите водят и взимат децата от вратата на училището, намиращо се на 100-200 метра от дома им. Представете си само, че през зимата, когато децата учеха втора смяна учебните им занятия завършваха по тъмно. И моето дете трябваше да отиде до Министерство на земеделието (там беше началната спирка на автобуси 64 и 65), да се качи на автобуса и да слезе на предпоследната спирка преди Киноцентъра! И това всеки ден!
Представяте ли си такова нещо сега? А в обозримо бъдеще?
« Последна редакция: Януари 03, 2024, 10:21:30 от Zmeja »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3465 -: Януари 03, 2024, 10:20:48 »
Мигрантите стават повече, убий ме не вярвам да са се погерманчили.
Официалните инциденти стават все по-малко в това число и изнасилванията.
Остава обоснованото предположение че полицията не регистрира, а местните привикват и не подават сигнали за такива обичайни случки.
А бе не е съвсем така: ако "заподозряният" насилник е бял и силно богат - има си партия "Ми Ту".  :0005: В Америчко е същото. Някога отдавна като новодошъл и зелен, ме пратиха на обучение как да избягвам възможни "недоразумения. Та имало 3 "безопасни" точки, където можеш да докоснеш непозната жена: кокалчетата на китката, лакътя и върха на рамото. За всяко "друго място" можеш да береш ядове спред настроението на дамата. Ама афро-черняците не са ги пращали на курсове и не им дреме. И да, стара истина е, че има дами, които заработват по този начин....то оттам тръгна и МиТуто. Германките и шведките - да благодарят на "консомолската секретарка".

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3466 -: Януари 03, 2024, 10:47:34 »
Най-малко 7000 германки са станали жертва на сексуално насилие от "бежанци"
Както е тръгнало и нас ще ни настигне тази евроатлантическа ценност!
---------------
С носталгия си спомням за "онова" време:
Живеехме със Змеицата и първото ни дете в една вила между Драгалевци и Киноцентъра. Дъщеричката беше второ отделение (7-8 годишна), а учеше в училището до Женски пазар (тогава "Георги Кирков"). Отиваше и се връщаше сама с градския автобус, без придружител, както сега родителите водят и взимат децата от вратата на училището, намиращо се на 100-200 метра от дома им. Представете си само, че през зимата, когато децата учеха втора смяна учебните им занятия завършваха по тъмно. И моето дете трябваше да отиде до Министерство на земеделието (там беше началната спирка на автобуси 64 и 65), да се качи на автобуса и да слезе на предпоследната спирка преди Киноцентъра! И това всеки ден!
Представяте ли си такова нещо сега? А в обозримо бъдеще?
Змей, от твоите писания ме избива на носталгия...Аз от 5 г с "ключа на врата" вършеех из махалата и дори ходех самичък на "английска забавачница" всеки следобяд. А тя не беше много наблизо за тогава. У-ще пак така. На 8 г. започнах да взимам сестра ми от градината. За целта пресичахме голямата тогава Тр Китанчев (сега България) с тролейната линия. И по светло и по тъмно. На 13 г ходех сам до баба и дядо в Дряново, а на 16 отидох сам на море. Спирам дотук. Знам, че всички тук могат да напишат по някоя и друга страница по въпроса. Обаче сравнение: 2005. Тръгнал съм на гости и минавам покрай "мойто" старо училище (36то). Привечер, но ще светло. Пред входа на у-щето навалица. По едно време някой извика "Пеникоо". Гледам бивш съученик. Видял ме и извикал. Заприказвахме се. Покрай другото го попитах, защо е тълпата пред у-щето. Той отговори, че това са родителите, който си чакат децата. А аз: някога нас никой не ни чакаше. Той: тогава беше друго. Същата вечер: стигнах на гостито, пак в махалата. Някъде към 19 ч моят приятел ми предложи да разходим кучето и хем да приберем сина му, който се връщал от нещо си. Мястото на прибирането: подлеза на "Г. Делчев и България"!!!.  Попитах защо трябва да посрещаме младежа. А той: ами за 4 месеца 2 телефона и не се знае точно колко "джбни". Синът на 17, с глава и над мен и над баща си. Казвам му: Кире, ако тези могат да вземат на сина ти телефона и парите, те ще вземат и нашите, даже по-лесно. :))) А той: да, ама сега сме много хора и ... с куче. То май кучето беше най-голямата надежда - една огромна и зла овчарка :0005:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3467 -: Януари 03, 2024, 10:58:32 »
Лична мисъл: ЕС (Германията) беше започнато от Анжела и ще бъде довършено от Урсула. Ся някой, който е по "на ти" с психологията (може би и психиатрията) да каже дали това има нещо общо с факта, че едната е бездетна, а другата силно многодетна???...Стар принцип: прекаленото е винаги вредно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3468 -: Януари 03, 2024, 11:09:31 »
Quote (selected)
да каже дали това има нещо общо с факта
Може би трябва да се обърне внимание на нашичкият израз - "мисли с гъзъ си" и нещата така ше си дойдат на мястото.
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3469 -: Януари 03, 2024, 11:26:19 »
Peniko, че младежът се е разделил с телефони и джобни, ще го пишем (почти) бял кахър. Тук ги вардят да не ги окрадат, а по "цивилизования" свят - да не ги откраднат. Мине-немине и току гръмне информация за педофилските мрежи в Белгия и Франция... която подозрително бързо се замита под килима. В Германия имаше трагичен случай с руско момиченце и полу-човеци. Добре че тогава руската диаспора се задейства и нещата изобщо не останаха на "толерантно" ниво. До колкото знам и в америчко има сериозен проблем с "predators", a на латиносите отвличанията за откуп са им станали нещо като национален спорт.

====

Разказът на Змея ми напомни как през лятото обикалях с балканчето... Някакви колеги на баща ми му казали, че са ме видели с колелото на "Малчика", живеехме зад НДК. Помня тоя случай, защото с двама бойни другари искахме да стигнем до Банкя. Очаквах тогава баща ми, светла му памет, да се развика, а той се поинтересува откъде съм минал. Толкоз.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3470 -: Януари 03, 2024, 15:21:55 »
Често пъти когато става дума за криминогенната обстановка в България чувам или чета изказвания от рода: "И преди 10 ноември е било същото, но не е съобщавано публично." Не им вярвайте!
Жалко, че не зная как се пускат снимки във форума, затова ще я опиша:
- Място - входа на Парка на свободата (временно преименуван на "Борисова градина")
- На снимката роднини: Две майки, две баби, две деца - мои братовчед и братовчедка на възраст съответно на 4 и 8 години. Всички издокарани като за празник.
Горната компания ме намира сам в парка, дошъл бос, по тениска и къси гащета с една презрамка от Подуяне, където живеехме тогава и ме включват в кадрото за овековечаване. Бил съм на 8 години и съм скитал сам из цяла София... А още съм жив! Не е ли нтересно?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3471 -: Януари 03, 2024, 16:33:21 »
Често пъти когато става дума за криминогенната обстановка в България чувам или чета изказвания от рода: "И преди 10 ноември е било същото, но не е съобщавано публично." Не им вярвайте!

Помним, престъпниците бяха по затворите, за дребно хулиганство пращаха на тухлената фабрика, да не му идва на акъл да повтаря.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3472 -: Януари 03, 2024, 17:31:02 »
И ключовете, дори в София, се оставяха под изтривалката пред вратата.
По тарикатите ги слагахме отгоре над рамката!
 :tongue_:
п.с. по селата май не знаеха въобще къде са им ключовете.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3473 -: Януари 08, 2024, 15:23:11 »
Quote (selected)
Смут в Брюксел от перспективата Орбан да оглави Европейския съвет вместо Шарл Мишел
https://glasove.com/novini/smut-v-bryuksel-ot-perspektivata-orban-da-oglavi-evropeyskiya-savet-vmesto-sharl-mishel
Плъховете почнаха да се изнизват един по един.
Имаше надежди да го приберат в НАТО, но там се оказа че им трябва ЛГБТ... активист в управата да спазят квотите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3474 -: Януари 09, 2024, 17:24:13 »
Quote (selected)
Франция поиска български полицаи за охрана на Париж 2024
https://www.segabg.com/hot/category-sport/franciya-poiska-bulgarski-policai-za-ohrana-na-parizh-2024
По времето на олимпиадата (начало на летен сезон по черноморието), нашето МВР метани прави да дойдат полски и най вече румънски полЮцаи че си знаят  контингента.
Убав турист бате, ама требе трима да го гледат в ръцете че са много чевръсти.
Без да ми пука, предните, преди ковидот опасни "туристи" бяха израелците.
Определено по-обиграни от румънските- на тях сме им свикнали, те ли от нас учат, ние ли от тях загадка голяма! :)))
Та там класиката - мама и тате ( родител 1 и родител 2 по нова традиция , да не остана неразбран ) губят пари в казината.
Баба и чаветата вършеят по магазини и сергии да избият загубите.
Обаче ковидот ги отреза, не ги пускат ни да излизат ни да излизат от Израел.
Свято място не опустява.
Налазиха ни румънци, ама те в казината не играт, не губят, само вършеят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3475 -: Януари 10, 2024, 19:47:05 »
Quote (selected)
Норвегия стана първата държава в света, разрешила дълбоководен добив на минерали
https://manager.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0/norvegia-stana-parvata-darzava-v-sveta-razreshila-dalbokovoden-dobiv-na-minerali
Норвегия не е в ЕсЕс номинално. На практика е на дъното в тая "зелена" европска истерия.
То да беше стокхолмски синдром на Европа към бика разбирам, ама секс без бик не.
Отдавна съм се откъснал от добива на минерали, повечето се добиват по открит способ.
Ама са си от скали, требе си яко разрушаване, бомбене.
Не е като да вземеш вилата и да гребеш оборска тор ( то и туй не го виждам ако рибешката тор е на над 100 м под водата ).

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3476 -: Януари 10, 2024, 19:50:26 »
Еми, нема ресурси, мислеха да заграбят тия на Русия, ама тя се оказа костелив орех, не е като да разбомбиш Либия, Ирак, Сирия и да точиш нефта им.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3477 -: Януари 13, 2024, 18:57:28 »
Quote (selected)
Представители на Европейската комисия ще извършат проверка в автомобилните заводи Geely, SAIC и BYD, за да разберат дали властите им помагат да произвеждат електрически автомобили с 20% по-евтино от тези, произвеждани в еврозоната. Това съобщава Ройтерс, като се позовава на три източника.
https://manager.bg/%D0%B5%D1%81/ek-ste-proverava-zavodi-v-kitai-zaradi-evtini-avtomobili
Когато западна държава даде безвъзмездно милиарди долари да се направи завод на нейна територия това не е проблем, ако чуждо правителство подпомага своите бизнеси е лошо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3478 -: Януари 13, 2024, 20:42:10 »
Колкото по́ отслабват, толкова по-нагли стават. И като им помага китайската държава, какво?!
Единственото, което им остава, е да завиждат на КНР. Твърде надути са, за да се учат от нея.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Събитията в ЕС
« Отговор #3479 -: Януари 14, 2024, 20:48:57 »
«Не надо никого освобождать». Во Франции призвали Россию позволить Европе умереть самостоятельно
Французский военный призвал Россию дать Европе умереть самостоятельно

https://m.lenta.ru/news/2024/01/14/ne-nado-nikogo-osvobozhdat-vo-frantsii-prizvali-rossiyu-pozvolit-evrope-umeret-samostoyatelno/

 :m1273: