Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 05:59:00

Автор Тема: Радев: Не мога да правя партия, но бих подкрепил изграждане на алтернатива  (Прочетена 17045 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Пешо

  • Гост



Като президент не мога да създавам партия, но бих подкрепил всяко усилие за изграждане на демократична политическа алтернатива.

Това обяви в обширно интервю пред "Панорама" по БНТ президентът Румен Радев на въпрос дали смята да прави своя партия. Той говори за дневния ред на обществото и недоволството на гражданите, за недоверието в институциите, за скандалите около съпругата му Десислава Радева и визията за реформи в България.

Президентът е категоричен, че демокрацията у нас е застрашена. И изброява редица фактори за това - чувството за несправедливост, което задушава българите, корупцията, която е повсеместна, отчайващото състояние на медиите, изборните правила, които не дават достатъчно гаранции за честни избори, едноличните решения, касаещи и бюджета на държавата, липсата на отчетност, на отговорност. Имаме достатъчно основания да считаме, че демокрацията в България наистина е в критично състояние, допълва Радев.

Аз не съм избран, за да премълчавам истината, а за да я отстоявам. Не приемам внушението, че проблемите в България са резултат от липсата на диалог между мен и правителството. Очаквам правителството да търси не диалог с мен, а с българските граждани, да чуе техните проблеми и очаквания, обяви Радев пред Панорама.

Относно срещата с лидера на БСП Корнелия Нинова, президентът заявява, че е готов да обсъжда визия за бъдещето на България с ясни идеи и реформи за страната, а не с боксуващи, вече приети програми: Аз очаквам не програма, а решителна визия за справяне с корупцията по високите етажи на властта. Визия за България е едно от усилията за това и тук всеки гражданин може да даде своя принос. Всяка друга партия с визия може да разчита на моята подкрепа. Това, което трябва да направим спешно, е да се пресекат възможностите за злоупотреби в изборите и да се работи за изграждането на убедителна стратегическа алтернатива, защото недоволството на гражданите расте. Що се касае до дневния ред на обществото, най-важното е да осигурим възможност за широко представителство на гражданите в управленските решения - на първо място, да върнем доверието в изборите. Аргументите за отказ от машинно и електронно гласуване са несъстоятелни и укорими, твърди държавният глава.

Хората ще завишават непрекъснато изискванията си към тези, които ги управляват - образование, капацитет, знания, опит, езици, убеден е държавният глава.

Относно проблема със свободата на медиите, държавният глава е на мнение, че има пари от ЕС, с които управляващите си купуват собствения медиен комфорт, а няма ясни критерии за държавната реклама в медиите.

Радев коментира и скандалите около първата дама Десислава Радева по повод използването на служебен автомобил от НСО. Мога само да благодаря на моята съпруга, че въпреки режисираните истерии от самото начало, тя продължава да стои до мен и върши много неща. Тя не шофира автомобил на НСО.

По повод конфликта между Русия и Украйна, свързан с акваторията на военни кораби, Радев заяви, че моряците не бива да плащат цената на политически амбиции.

 Никой няма интерес от милитаризирането на Черно море. Европа не бива да допуска да става заложник на украинските вътрешно-политически амбиции. В този конфликт има повече от две страни и трябва да търсим решение около принципи, а не да посочваме кой е виновен.

Президентът коментира и енергийната стратегия на България и очакванията газопроводът "Турски поток" да мине през наша територия.

Румен Радев, президент на България: Трябва непременно да завършим интерконекторите, защото само чрез тях можем да постигнем диверсификация и конкурентни цени, но без да се заблуждаваме, че България може да се превърне в енергиен център.

Националният егоизъм се завръща и ние трябва бързо да се адаптираме към този процес, да не се срамуваме да отстояваме своя национален интерес, допълни още Радев.

Българите не вярват на политици, които многократно са ги лъгали и доверието в мен се дължи на факта, че изговарям истината и ще остана верен на този дълг, каза в заключение президентът.

Източник - тук

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Quote (selected)
Аз очаквам не програма, а решителна визия
Сега ще го налазят и насолят онзи и асол...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Кайле, първо още снощи аз дадох линк към интервюто в друга тема и второ - нищо не си разбрала от текста. Крайно време е да почнеш да четеш с разбиране

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Давай, каквото си искаш. Аз като казвам, че програми с дъра-бъра не ми се четат, вие ми скачате, че ме мързи да чета.
И Радев очаква ясни и категорични неща, а не 100 страници партийни занимавки. Може и послания да кажеш, с две думи - нещо да кажат ясно и категорично...Имаше един виц, който се разказва само на живо и 80% от вица е в интонацията на изказа ДЕМ.
И ти нищо не си разбрала очевидно. Въпреки линка. Ако те накарам сега да нахвърляш визия, която президентът да хареса, ще можеш ли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
още снощи аз дадох линк към интервюто в друга тема

В коя точно тема са дала линк и къде точно се намира тази тема? А заглавие на темата, щото с търсачката не мога да намеря нищо.

Просто ми е интересно да видя какви са коментарите там, тъй като оттатък се изписаха куп глупости, които в един момент ми писнА да опонирам.

А това би трябвало да бъде "темата на деня", не ли? Щото президентът Радев изрече в интервюто В ПРАВ ТЕКСТ абсолютно всичко! 
:bravo-1290:

« Последна редакция: Декември 08, 2018, 18:27:18 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Джиджи
 Кликваш на името Асол , отваря ти се профилаѝ , кликваш на "Покажи участието" и търсиш там в коя публикация е линка !

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :thank_you-1098:
Още не мога съвсем да свикна тук, щото нали ... кво да обяснявам, колко съм още заета ...
Но тази тема определено ме интересува!  :yes-1289:

 :t3741: Чоки, да те питам нещо, докато все още си тук:

Какво означава таз „запетайка” /или петънце?/ на „Лично съобщение” под ник-а ми и вдясно от „плика с мейл-адреса”, каквато имаш и ти? При теб без "плика с мейл-адрес", защото нямаш такъв.
Отворих "Лично съобщение" на два пъти и не знам какво да пра'я с него.  :t1815:


« Последна редакция: Декември 08, 2018, 19:15:24 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
още снощи аз дадох линк към интервюто в друга тема

В коя точно тема са дала линк и къде точно се намира тази тема?

Намерих темата, погледнах и видях, че там президентът Радев буквално "сЪ е размил" в Корнелия Нинова!   :t2629:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За Джиджи.
Чоки няма плик защото не е дал мейл за кореспонденция.
Можеш да му пишеш само чрез форума на лични.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз нямам какво да пиша спецялно на Чоки, знам, че не си е огласил мейл-адреса, а ти имаш същото "петно", за което съм писала аз!
Е те точно за тва "петно" иде единствено реч! :ive_got_it-1379:

И нямам намерение да влизам в разговор с теб, темата е за Радев!!!
« Последна редакция: Декември 08, 2018, 20:20:17 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Това "петънце" като запетайка е "лично съобщение" . Пишеш нещо на съответния форумец и му го пращаш . Нещо , което не искаш да го четат другите . Най-отгоре пише името на получателя . Най-отгоре в "Моите съобщения" ще се появи цифра , показваща колко писма си получила . Отваряш "Преглед на съобщенията" и четеш !
« Последна редакция: Декември 08, 2018, 20:47:38 от Чок觧 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Това "петънце" като запетайка е "лично съобщение" . Пишеш нещо на съответния форумец и му го пращаш . Нещо , което не искаш да го четат другите . Най-отгоре пише името на получателя .

Не си и казал, че трябва да поглежда в менюто „Моите съобщения“ за да види дали няма нещо за нея  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Това "петънце" като запетайка е "лично съобщение" . Пишеш нещо на съответния форумец и му го пращаш . Нещо , което не искаш да го четат другите . Най-отгоре пише името на получателя .

Не си и казал, че трябва да поглежда в менюто „Моите съобщения“ за да види дали няма нещо за нея  :cool-1084:

Сторено е ! :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Това "петънце" като запетайка е "лично съобщение" . Пишеш нещо на съответния форумец и му го пращаш . Нещо , което не искаш да го четат другите . Най-отгоре пише името на получателя .

Не си и казал, че трябва да поглежда в менюто „Моите съобщения“ за да види дали няма нещо за нея  :cool-1084:

Сторено е ! :smokin:

Ами да видим тогава кога ще и направи впечатление цифрата (2) в менюто  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
И отново, кой знай що, официозът на Нинова под вещото ръководство на пиарката и мадам В.

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Kalina-Androlova--Radev-e-ogromno-razocharovanie--nyama-sila-i-kompetentnosti-da-bade-vodach-/170259/11/0

Този път стрелба с главния калибър, на поражение. По Радев и по екипа му.

И що това? По характеристиката, дадена му в текста, Андролова, комай, третира Радев както Иеясу Токугава третира Кобаякава при Секигахара. Събужда нерешителния съюзник със залп по редиците му.

Проблемът е, че на Радев са му чели в академията китайските класици. 

Казано е, "Стоя на върха на планината и наблюдавам биещите се тигри." Когато боят свърши, единият тигър ще е мъртъв, а другият - смъртно ранен.

Затова има и стратегема "Принуди тигъра да слезе от планината". Която Иеясу е приложил на Кобаякава, защото битката е вървяла на зле за него. Със залпа срещу Кобаякава си е дал последен шанс. Шансът на бифуркацията.

Ако Радев направи партия, то тигърът ще слезе от планината. Ще стане просто един от биещите се в полето на смъртта тигри.

п.п. Да допълня за недосетливите - накрая тигърът слиза от планината. Но условието е единият от биещите се тигри да е мъртъв, а другият смъртно ранен. В момента двата тигъра в полето дори още не са се вчепкали в битката. Тя предстои.
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 10:23:54 от Firmin »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Поредната г-жа/госпожица останала извън президентският екип.
Quote (selected)
Нали не очаквате от мен тук да ви напиша една евентуална политическа стратегия за поведението и действията на Радев?!

Ех, ако я бяха взели като глаДен стратег!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
На мен ми е любопитно отношението Андролова - Христов. Може да са в тежък конфликт. И това, както изглежда на пръв поглед, да е атака и срещу него.

Но може и да не са. И Андролова да казва това и по начин, което за Христов, на мястото, на което е, да е невъзможно да бъде така казано.

Ето това вече е интересно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Значи Христов, не може да пише, не може да "съветва" и ползва аватар?
Напълно в добрите традиции на столетницата.
Другата версия е също добра.
Съдружниците се скарали сега си подливат вода през медиите без оглед на щетите за околните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Несериозно е точно в това да виждаш "столетницата". Други са и друго е.

"Столетницата", с Нинова начело, е в полето долу, в навечерието на битката. Липсват и съюзници. Даже и своите не са всички, ако се върнем към аналогията със Секигахара. Подобно на Наполеон при Ватерлоо, чакащ Груши, Иеясу е чакал несретния си син, който се е бавел с част от армията и се е явил чак след края на битката, когато всичко е било вече решено и приключило.

В българския политически живот въпросът за съюзниците е ключов и неотменим. Такава е политическата структура. Затова и все се връщаме към Ватерлоо и Секигахара в метафорите и анализа. И на двете места съюзниците са ключови за резултата. И за ... историята.
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 11:12:11 от Firmin »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не визирам ръката на столетницата в случая.
Говоря за традициите там, как всички минали през школата усвояват първо това.
После дали са там или в друга фракция или партия живеят на база тези знания и умения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Христов със сигурност и пише и съветва. Което е написал, чуваме и виждаме го чрез речите на Радев. Друг е въпросът дали съветите му са чути, а и какви са. И как се съчетават с други съвети, които Радев получава. Андролова го обвинява, че е изпълнител, не визионер и лидер. И, както посочи, ревнува по женски, че, както е такъв изпълнителен, не изпълнява заредена от нея "програма" (политическа стратегия). Което разкрива истинската и представата за Радев - като за средство, а не субект на промяна. Средство в нейните или на други около нея ръце и амбиции.

На "другото място", преди време, бях дал кратка характеристика на Радев. Той е свикнал да действа в рамките на ограничения и граници. Няма да отиде отвъд тях, но в рамката им ще направи и ще даде максимума. Както и досега го е правил.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Липсват и съюзници. Даже и своите не са всички
глупости. съюзници няма и не е имало - доказателството са непрестанните предателства от т.нар. съюзници. ти всъщност за кого точно тъжиш? за отцепниците? за гербаджиите? за дпс? за кого?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Това отвъд границите как го виждате?
Да яхне остатъците от армията и с гвардейската рота начело да премести НС и министерският съвет на стадион Васил Левски ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Категоричността на мнението ти разголва невежеството ти до неприличие. Ако не си способен на сериозен анализ, замълчи и помисли - прояви уважение. Главно към себе си, onzi.  :m1708:
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 11:41:38 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Това отвъд границите как го виждате?

Като ... преместване на границите. Като промяна на рамката. Като нова структура, обслужваща променена функция.

Един от възможните варианти вече съществува - курс към президентска република. Промяна на конституционното устройство, което изисква Велико народно събрание. А там процедурата е ясна. Ясни са и субектите, ясни са и условията. Справка - Конституцията на Република България. Най-опростено и вулгарно казано - президент един брой и народни представители сто шейсе и един броя на неговия акъл са нужни. На първо време. После още двеста и един, от общо четиристотин, пак така.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Леле-мале, жено!
Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Androlova-kam-krititsite-si--Samiyat-Radev-ne-znae-koy-e--Ivo-mu-kazva-edno--zhena-mu---drugo--/170291/2/0
Канонадата ехти в реално време, дорде ние тук си бъбрим.  :m1313:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И като как го виждаш това?
За да го допусне НС трябва все пак да е ситуирано на Васил Левски.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
„...никога не съм била лява журналистка. Посочете ми една статия, в която пиша за леви концепции. Няма такова нещо. И второ, Радев не изразява левите нагласи, мисля, че електоратът на БСП беше непочтено излъган.

Това е доста добро обяснение за произхода на атаката, плюс обидата, че дамата не е на работа в президентството като съветник или пиар. Последното е най-важното и определящо активността и посоката й! В нашата мила държава за голяма част от драпащите към "елита" партийци и "визионери" най-същественото е да се трудоустроят на платени и забележими властови позиции, не стане ли - следва махленщина и наплювателство. Омръзна ми да гледам такива простотии  :smokin:
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 11:53:47 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
За да го допусне НС трябва все пак да е ситуирано на Васил Левски.

В този му състав, навярно е така. Но ние не знаем бъдещите потресения какво ще ни донесат. Днес, например, интересни за четене са ми банкерите.

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Levon-Hampartsumyan--Okolo-edin-milion-balgari-sa-funktsionalno-negramotni/170288/4/0

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Shefat-na-BNB-Dimitar-Radev--Vlizame-v-tsikal-na-ne-dobri-ikonomicheski-vremena/170287/4/0

Тектоника.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Добре си бяхме с президент без съпруга.
Сега ще трябва да допишем в конституцията кандидатите да не са семейни.
Не сбъднати мечти за постове.
Може да слуша, нея и Волгин, ама ако слуша други е безхарактерен, слаб, подведен.
Щом и тя влезе в "зелените чорапи" значи Президентът е стъпил на правилната пътека.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Това е доста добро обяснение за произхода на атаката

... но не и за това що точно мадам В. и дава канал и трибуна за комуникация.  8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Категоричността на мнението ти разголва невежеството ти до неприличие.
да се беше пробвал да отговориш кои точно са съюзниците на бсп ли, що ли...

щото така мнението ми освен, че е вярно, прави твоето да изглежда не съвсем вежествено. ако ме разбираш.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Леле-мале, жено!
какво точно ѝ лелемалиш. тръснала една глупост, после се обяснява с нови глупости.

почнала с
Quote (selected)
В свой коментар Андролова нарече президента „дърдорещ нещастник”, „слаб политик, лесно манипулируем от неквалифициран персонал и лични обвързаности, тотално некомпетентен в политическите бездни”.
продължава с
Quote (selected)
„В момента ми пишат привърженици на президента на лични съобщения. Стилът, думите и обидите са от такова естество, че веднага ти става ясно какво е нивото на интелигентност при тези хора. Благодаря ви, любители на зеления чорап! Картинката, която разкривате за атмосферата около Радев, е тъкмо такава - дебилизъм и оповръщано.”
простотия до шия.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Отговорът  е много лесен - имам сайт с актуална информация за всичко, давам трибуна на всякакви мнения, но в публикуваните сериозни, като (за у нас, де) материали съвсем ясно се вижда посоката на мадам - дистанцира се от гербавите и се намества къмто новите процеси по света и у нас..завоалирано, но трендът е ясен...Трябва да е винаги актуална! Жената е не лош мениджър...

В интерес на истината много по-грубиянски и смешни са завоите на сорсчетата - кръстев и дайнов :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
да се беше пробвал да отговориш кои точно са съюзниците на бсп ли, що ли...

Проблемът със съюзниците не слиза от дъската на дневния ред, щото структурата на българската политика и конституционният ред не дава възможност за самостоятелно доминиране. Следователно, нужна е трансформация или на структурата или на конституционния ред или на двата фактора. Целенасочена трансформация. Към съответствие на представителството спрямо социалните и икономическите състояние и тенденции.

В тесен, опростенчески, смисъл - на Радев БСП му е нужна като съюзник, но с по-малко влияние от неговото, за да доминира съюза им, на Нинова Радев и е нужен като съюзник, но с по-малко влияние от контролираната от нея, засега, БСП, за да доминира съюза им. Източник на енергия за доминация на единия или другия е протестът срещу статуквото. И затова всеки един се опитва да се "включи" към него, за да си зареди "хибрида".

Тази игра на доминация се следи внимателно от ГЕРБ, ДПС и от други, по на сянка играчи в играта на власт. И всеки от тях търси проекция на интереса и целите си в нея. Общото е, че силен съюз БСП-Радев тям не е пригоден. Как ще отиграят "шаха за трима" ли? Шъ видим.

Офтопик. Христов е франкофон, добре запознат с Франция и синдрома на 68-ма. Сигурен съм, че добре внимава (за каквото там и тук става в момента) и мисли, мисли ... Да мисли. Този, който съветва, добре е да мисли.
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 12:20:36 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
И още, към темата за рамката и съюзници, с които да се сподели.

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Sergey-Stanishev--Ima-ogromen-gnyav--poroden-ot-gigantskite-neravenstva-/170295/2/0

Тази рамка на мен ми харесва и мисля, че посочените от Сергей съюзници биха я споделили с нас. Спроти алтернативата, де.

п.п. Сергей, който иска да таксува ГАФА с милиарди, нека е готов за стотиците милиони, които те ще инвестират срещу него. Парите плюс контролът над доминиращата технология за социална манипулация ги превръщат в зловещ противник.
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 12:33:39 от Firmin »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
„Залитането към популизма води до бързи изборни резултати, гневните хора искат да чуят бързи решения.

Другарят Станишев по принцип е "за" ама друг път, ако може след 10-20 години, да излезе в пенсия, после може.
Сега си  е финанасово обезпечен.
После ще мислим и за равенство.
Дали гневните онеправдани ще видят в лицето на ПЕС своят спасител?
Едва ли!
След като толкова години ги влачеха към дъното няма начин сега да ги "припознаят".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил

В тесен, опростенчески, смисъл - на Радев БСП му е нужна като съюзник, но с по-малко влияние от неговото, за да доминира съюза им, на Нинова Радев и е нужен като съюзник, но с по-малко влияние от контролираната от нея, засега, БСП, за да доминира съюза им. Източник на енергия за доминация на единия или другия е протестът срещу статуквото. И затова всеки един се опитва да се "включи" към него, за да си зареди "хибрида".


А в най-широк смисъл ще ни трябва отговор на един въпрос.  Какви са целите на Р. Радев - втори президентски мандат или активно включване в политическия живот?

Ако е първото, той трябва да бяга като дявол от тамян от идеята за нов политически проект, свързван с него.  Още по-малко - от доминация над БСП и Нинова. И тази цел е напълно реална.

Ако е второто -  ще му трябва истинска нова партия, съюзник на БСП. Тая работа аз никак не я виждам.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Дали гневните онеправдани ще видят в лицето на ПЕС своят спасител?
Едва ли!

Историята ни учи, че по-скоро ще изберат да подкрепят някой екзалтиран дребен комплексар с нелепи мустачки. Просто и това поколение ще трябва да плати цената на заблудите си. Неминуемо е. И като така, остава да видим каква цена ще платим този път. Предният път бяха 50 000 000 човешки живота. И какво ще последва след това, когато цунамито оттече. За тези, които не са били част от цената.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Станишев:
Quote (selected)
„Европейският парламент е доста шарен и ще бъде още по-фрагментиран на следващите избори. Нашата цел е да бъдем ядро на един по-широк ляво-центристки прогресивен алианс, който иска да промени Европа, правейки я по-близка до хората, адресирайки проблемите им.

Това как се връзва с два мандата колаборация с енп-то на ниво ЕП и ЕК, и дружното гласуване в полза на монополите, например. Що се замитат всички действия и бездействия на ПЕС досега!? Какво по-различно ще направят след няколко месеца!? И защо не се питат, защо се сринаха към днешна дата!? Дали не е защото са вършили това, дето го дадох за пример!? :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако е второто -  ще му трябва истинска нова партия, съюзник на БСП. Тая работа аз никак не я виждам.

Свещите си струва третото, което обединява първите две - първи президентски мандат в президентска република. Това иска нова партия, БСП за съюзник и ДПС в мълчаливо съгласие. Кой знае, дори на ГЕРБ в един момент може да му допадне идеята - с надеждата да си пробват и те късмета.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И като така, остава да видим каква цена ще платим този път. Предният път бяха 50 000 000 човешки живота.

Направо задраска човешката история, всички революции, освободителни движения  и прости въстания заради едни мустачки.
Мисля, че го писах вече, след 10-20 години може, сега не.
Quote (selected)
След нас и потоп

Сега ще се снишаваме.
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 13:03:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Това , с президентската република пък хич не го виждам.
1. В Източна и Централна Европа такова животно нема.
2. Вътрешно-политическата ситуация може да тръгне навсякъде, само не и към  широка консолидация зад подобна идея.

Ако Р. Радев не ги вижда тия неща , значи е съвсем неадекватен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Това как се връзва с два мандата колаборация с енп-то на ниво ЕП и ЕК

Правилният въпрос е, ако цената на това да се спре националпопулизмът да унищожи идеята за Обединена Европа е нова колаборация с ЕНП, ПЕС ще я плати ли.

Защото основна теза в анализа на Станишев е, че ЕНП ще предпочете национал-популизма за свой съюзник, за да спре изтичането на свой електорат към него, а и да се възползва, за целите на управлението от придошлия там ляв. В Германия, например, на последните избори АЗГ получи гласове в практически еднакъв относителен дял от "традиционните" германски партии. Откъснаха си гущерите национал-популистките опашки от по десетина процента.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако Р. Радев не ги вижда тия неща , значи е съвсем неадекватен.

Тук въпросът пък е дали сурогатът "лидерска партия", начело с някой авторитарен лидер-премиер, тип Боце или пък Орбан, с обезличен и лишен от обществено доверие парламент в парламентарна република, е за предпочитане пред президентската република, начело с избран в пряк мажоритарен избор президент.
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 13:09:17 от Firmin »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
И отново, кой знай що, официозът на Нинова под вещото ръководство на пиарката и мадам В.

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Kalina-Androlova--Radev-e-ogromno-razocharovanie--nyama-sila-i-kompetentnosti-da-bade-vodach-/170259/11/0

Този път стрелба с главния калибър, на поражение. По Радев и по екипа му.

не зная защо слагаш тук текстчето на Андролова, не съм сигурна и в оценката ти за него,  написал си мотив, да, написал си и иносказателни тълкувания, но не съм сигурна ...
така че, да кажа какво аз мисля
следя Андролова още от Егоист, даже по едно време пишехме заедно в един форум
текстовете на тази дама са винаги преизпълнени с гняв и режисирано бунтарство
само веднъж съм чела нещо положително от нея, за едно момче, което беше нещо изобретило, не помня точно историята
и защото не съм информирана, като нея, допущах, че поне познава нещата, за които пише
докато не написа текст за банките - майко мила, за да ги заклейми,беше измислила несъществуващи лимити и невъзможни транзакции, не повярвах на очите си :image008:
с което исках само да докладвам, че подобен истеричен стил никак не ми е по вкуса,
перманентното бунтарство също, не може цял живот да се бунтуваш, все някога трябва да победиш, или усилието ти е безсмислено
та Фирмин, знаеш колко те харесвам, но ако смяташ Андролова за равностойно противопоставима на президента, ще дойда и щ'те убия морално на място :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
та Фирмин, знаеш колко те харесвам, но ако смяташ Андролова за равностойно противопоставима на президента, ще дойда и щ'те убия морално на място :smokin:

Страхувъш мъ тъй. Не че ще ме убиваш, там опашката от желаещи завива зад ъгъла, а че си си направила извод, че ги противопоставям ... морално. Въпросът е дали някой ползва Андролова, без нейно знание и намерение, но знаейки особеностите на характера и, изстрелвайки я кат един НУРС по него. Кой е той и защо го прави. Как ще продължи. Такива едни неща.

За Андролова и за а-спекто съм писал неведнъж на "другото място". Предполагам, чела си. Затова и се изненадвам на основанията на хомицидния ти порив.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Правилният въпрос е, ако цената на това да се спре националпопулизмът да унищожи идеята за Обединена Европа е нова колаборация с ЕНП, ПЕС ще я плати ли.

Не е правилният въпрос. Бъркаш причина и следствие. Съвсем ясно се вижда, че "националпопулизма" на ниво ЕС се роди и най-вече набра скорост точно заради въпросната колаборация. На ниво ЕП няма почти никакви разлики между ПЕС, ЕНП и АЛДЕ ако щеш (от поне 10 години!). Тези дни давах линк към "приоритетите и целите" им. Общи политкоректни лафове, всички срещу безработица, всички срещу неравенства, за многообразие - бла, бла, а на практика...у моя джоб, и у джоба на тия, дето ни плащат да им лобираме за глупостите. Затова се докараха до тук! И ся, вместо да се променят (не става, вече са захранени и зависими) - националпопулизъм някакъв  ни бил виновен. Това последното не важи само за ПЕС

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Въпросът е дали някой ползва Андролова, без нейно знание и намерение, но знаейки особеностите на характера и, изстрелвайки я кат един НУРС по него. Кой е той и защо го прави. Как ще продължи. Такива едни неща.
едва ли, тези текстове са много яростни за да свършат работа, не са изкусни :D
президентът има сериозна подкрепа, за да бъде атакуван с журналистически текстове, те трябва да са по-майсторски, иначе са достатъчни НСО и Деси -скандалчетата
а и публиката на Андролова според мен е малка и специфична,  не върши работа

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Национал-популизмът вече направи блестяща демонстрация - Брекзит. С всички последици и поуки. Ако Обединена Европа е дала рамка, която да позволи всичко това, срещу което с по-малки или с по-големи основания национал-популистите негодуват, то да унищожим рамката ли е решението? Да унищожим Съюза? Кой има полза от това? Кому е изгодно? На САЩ, с "Америка на първо място"? На Китай, с Пътя и пояса? На Русия, възстановяваща империята си? На Турция, идеща за османското си наследство? Кому? Не и нам, мисля.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Няма я отдавна рамката, за която мечтаеш, Фирмин, и се започна още с Лисабонския договор (тъкмо станахме тогаз "европейци"). Новите промени, които се замислят за въпросната рамка - съвсем ще я скапят. Помниш ли, аз откога (преди колко години) писах за различните скорости!? Нима мислиш, че едни и същи хора, променяли в движение "Одата на радостта" ще ти върнат първата рамка!? И националпопулистите били виновни!? Те поне искат някакъв местен протекционизъм, щото от липса на такъв печелят само големите икономики и всичко останало се скапва - като нас, например. Отворете си очите! В сегашният си вид (и новорекламирания) ЕС няма никакъв смисъл да съществува и ситуацията сериозно ще избие - гледайте Франция и Белгия ...и си правете бъдещите анализи!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
На ниво ЕП няма почти никакви разлики между ПЕС, ЕНП и АЛДЕ ако щеш (от поне 10 години!).
да, и като вземеш предвид, че един от основните начини да покажеш смяна на политика е да смениш лидера, то преизбирането показва и подсказва...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Национал-популизмът вече направи блестяща демонстрация - Брекзит.
а това в германия не е ли демонстрация?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
а и публиката на Андролова според мен е малка и специфична,  не върши работа

Малка и специфична е и иглата за акупунктура. И върши работа. В отворени системи, далеч от равновесие, с каквито си имаме работа, малкото и специфичното създава глобални ефекти.

Проблемът на Андролова е, че е твърде непремерена и тенденциозна в изказа и в предмета на критиката и оценките си.

Колкото до аудиторията и, нека не я подценяваме. Например, а-спекто беше брилянтен по форма и съдържание продукт и средство за пропаганда. Много точно насочен и управляван. Безспорно елитарен. Имам малко резерви за целите, но това е друга тема. Както се появи, така и изчезна. Защо и как е мистерия, която не ни разкриват. Но е факт. Свободен за спекулации.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Няма я отдавна рамката, за която мечтаеш, Фирмин, и се започна още с Лисабонския договор (тъкмо станахме тогаз "европейци"). Новите промени, които се замислят за въпросната рамка - съвсем ще я скапят. Помниш ли, аз откога (преди колко години) писах за различните скорости!?

Моето разбиране за "рамките" и "скоростите", боя се, е малко по-сложно от твоето. И твърде близо до това на ... Йоханес Кеплер. Устойчивостта на системата съдържа като свое условие разликата в скоростите. В това е и хармонията, на която Кеплер посветил живота си. Кеплер е бил реалист и прагматик и се е доверявал само на математиката, на геометрията, за да си формира мнение и да отсъжда.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Моето разбиране за "рамките" и "скоростите", боя се, е малко по-сложно от твоето.

Знам - на теория. На практика е това, което имаме у нас ( ние още га станАхме европейци играем ролята на опитния заяц за различните скорости)...и вече на ниво ЕС. Ся, се канят да приложат "добрите практики" вече официално. Ама то националпопулистите са виновни, щото нашенските "леви, та леви" нямат нищо против да живеят в държава второ качество, стига левият елит да е добре. Свършиха, обаче, баламите :D
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 14:03:55 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не, национал-популистите не са виновни. Не и в този смисъл. Системата сама се довежда до точка на бифуркация. Популистите имат усет за това. Вероятно, от един момент нататък даже ускоряват подхода към точката. Класическа бифуркация бе тази на Обединеното кралство при Брекзит. Като по учебник. Такива ще има още. Пак като по учебник.
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 15:56:27 от Firmin »

Пешо

  • Гост
.....
 Отворете си очите! В сегашният си вид (и новорекламирания) ЕС няма никакъв смисъл да съществува и ситуацията сериозно ще избие - гледайте Франция и Белгия ...и си правете бъдещите анализи!
И кво ? Да си дигаме чуковете и да бягаме бързо вън от ЕС, така ли ? Няма ли да изчакаме поне гърците и италианците ?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Няма ли да изчакаме поне гърците и италианците ?

Зависи. Аз не бих заложила пари на това, кой най-навреме ще се изнесе от там, но ми се ще, въпреки че ме е яд на заложената ни повратливост, да ги изпреварим :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС няма да се разпадне.
Това което ще наблюдаваме ще е имплозия.
Затваряне, капсулиране, съпроводено със свиване на икономиката и нивата на потребление.
Гадничко, ама:
Сами си го избрахме.
ЕС е вреден за вашето здраве!