Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 07:05:25

Автор Тема: Радев: Не мога да правя партия, но бих подкрепил изграждане на алтернатива  (Прочетена 17047 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Затваряне, капсулиране, съпроводено със свиване на икономиката и нивата на потребление.

Според мен вече е безкрайно късно за това, но ...ще поживеем, ще видим

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Затваряне, капсулиране, съпроводено със свиване на икономиката и нивата на потребление.
... на поразени от вируса на изолационизма, с гостоприемник национал-популизма. Свински грип.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Даже и при свинският грип може да се оцелее.
4 дена треска, те са рисковите после възстановяване и оцелелите продължават напред.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... придобили имунитет, надяваме се.  :sad-3295:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гриповете мутират, през няколко години се получава нов щам на популизма ( тая болест още от древните гърци я влачим ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Още нещо по темата за популизма и ролята на левицата за отпора.

Quote (selected)
http://pogled.info/avtorski/Rumen-Petkov/evropeiskata-levitsa-shte-nameri-li-sili-da-vzeme-politicheskiya-zavoi.99529

Честно казано, виждам по-голяма опасност в просмукващия се в лявото национал-популизъм, отколкото в този отсреща.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Няма ли да изчакаме поне гърците и италианците ?

Зависи. Аз не бих заложила пари на това, кой най-навреме ще се изнесе от там, но ми се ще, въпреки че ме е яд на заложената ни повратливост, да ги изпреварим :D

Може би с президента Радев?  :blurry_drunk-2127:
Ядец!  :b0205:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Може би с президента Радев?

Туй, че днес го има сниман с кипа да пали свещ на Ханука, да не те обнадеждава, че като един Мойсей ще ни поведе в бягство от Фараона в Брюксел. Не е в синагогата на обмяна на опит по Изход-ите. А и до Пасха има време.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Явно не си разбрал иронията ми заради употребения от мен нов за теб емотикон -  :blurry_drunk-2127: .
Мъ човек съ учи!  :yes-1289:
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 20:45:06 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мдааа ... Какво мисли държавният глава вече обсъдихме.

А сега да видим какво мисли суверенът

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/58-na-sto-balgarite-smyatat--che-koruptsiyata-v-stranata-narastva/170351/2/0

Quote (selected)
Очаквано, между въпроса за корупцията и този за приватизацията има статистическа връзка. Онези, които дават негативна оценка на приватизацията в много по-голяма степен мислят, че и корупцията нараства. В народното творчество това намира израз в рефрена „За кокошка няма прошка, за милион няма закон“.

Впрочем, за разлагащата връзка между материално и политическо неравенство предупреждава още класикът на гражданския либерализъм Жан-Жак Русо: „Що се отнася до богатството – пише той – никой гражданин не бива да бъде толкова богат, че да може да купи другиго и никой толкова беден, че да се принуди да се продава“.

Иначе казано, утопия е да се мисли, че прекаленото материално неравенство не води неизбежно и до политическо неравенство, че не ерозира гражданския морал и не заразява институциите. През последните десетилетия усещането за корупция и понижението на доверието към институциите вървят успоредно с растящо неравенство не само в България, но и в почти всички индустриализирани страни. В това отношение страната не само не е изключение, но е добра илюстрация за последиците от глобализацията, дерегулацията и материалното разслоение. Ако тези тенденции не претърпят обрат, властта и правосъдието все повече ще са част от причината, а не преградата пред корупцията.

Коментарът е въз основа на данни от национално представително проучване, осъществено от Агенция АФИС в периода 30 ноември – 4 декември 2018 г. Интервюирани пряко в домовете им са 1010 пълнолетни български граждани.

Нали? Сега всички заговориха и за неравенството, и за бедността, и за социалното изключване, и за проекциите на неравенството върху загубата на консолидация - политическа, социална и икономическа. Всички. А доскоро бяхме единици. Е, лошо няма. Де викал турчинът, да му имам аз на българина акъла, де му иде отпосле.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
България е на дъното на класацията по жизнен стандарт в Европейския съюз, потвърждава поредно изследване - този път на икономистите от БАН. Авторите са проучвали и териториалните различия, според които водещ е Югозападният район, а сред губещите е и Южен централен.

За последните седем години оценките за България спрямо останалите страни-членки на Европейския съюз са от 4 до 6 пъти по-ниски.

Данните показват, че средният коефициент на жизнен стандарт в общността за 2010-та година е бил около 50 процента, докато в България е едва 10 процента.

Най-висок стандарт в Европа отчитат в Лихтенщайн, а на опашката, но преди нас, са Литва, Латвия и Румъния.

Подредбата за 2017-та година е същата. Средният коефициент за Европейския съюз е 45 на сто, а за България 7 на сто.
Подреждането по райони у нас отбелязва значителни промени за изминалите 7 години, според учените. Югозападният остава водещ през целия период. Значителни подобрения настъпват в Северния централен и в Северозападния район, докато сред губещите се отличава Южния централен. Областите с подобрен жизнен стандарт са Габрово, Плевен, Силистра и Разград. Сред тези със значително снижаване на оценките са Сливен, Кърджали, Смолян и Варна

http://epicenter.bg/article/BAN-potvardi--Balgariya-e-v-danoto-na-klasatsiyata-po-zhiznen-standart-v-ES-/170353/4/0

И тези МУ образуват нерви и МУ клатят стабилността. цуци още ли е на инструктаж? Да се връща вече, че мноо народ се разпищоли и препикава герберите

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Едно уточнение все пак.
Мнозина бяхме тези, които говорехме за неравенството въобще.
Малцина - които по много и различни теми , отново и отново повдигахме този въпрос, защото съзнавахме опасните последствия от него.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Малцина - които по много и различни теми , отново и отново повдигахме този въпрос, защото съзнавахме опасните последствия от него.

Баш тъй си е, Баче Коле. Ама то е, щото иска да си си написал домашното, пък то пък си иска време, знаене-можене и интелектуално усилие.  :m1708:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Днес, на обяд, щях да се задавя със супата. От смях. Лош навик да чета новините, докато се храня, че не се губи време. А четох туй

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Tsveta-Karayancheva--Kanya-prezidenta-Radev-na-kafe-v-parlamenta--no-bez-Ivo-Hristov/170312/2/0

Как Цвета щяла да развожда Президента из Парламента. Кат една Людмила Живкова из Лувъра щяла да го развожда. И да му разказва, разказва, разказва. Че много има да му казва. Но! Под условие и със строга заръка - Иво Христов не! Без него. Щото щял да му пише на Радев отговорите. Което не разбрах, щото се рече, че ще го развожда, не че ще го изпитва Цвета.

Прочее, знак, че Христов добре си върши работата. И нека. Нужен е там. Че предлага достъп към градските либерали - били те леви или десни - за Радев. Защото говори езика им. Не, не е френският, макар че може и той. Което за ГЕРБ е малко трудна материя. Да прощават. Затова и ревнуват, завалиите. Че техният генлей-инж-док си говори с простите. Ама напоследък нещо и те не го слушат, комай. Няма разбиране, нещо.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А къде се загуби ТОЙ напоследък!? Има къде седмица, откакто няма новини за НЕГО. Не знам дали ликът МУ е грял по телевизорите, обаче...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Не ми липсва.
А на теб?!?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Tsveta-Karayancheva--Kanya-prezidenta-Radev-na-kafe-v-parlamenta--no-bez-Ivo-Hristov/170312/2/0

Как Цвета щяла да развожда Президента из Парламента ... Но! Под условие и със строга заръка - Иво Христов не! Без него. Щото щял да му пише на Радев отговорите.

Прочее, знак, че Христов добре си върши работата. И нека. Нужен е там. Че предлага достъп към градските либерали - били те леви или десни - за Радев. Защото говори езика им. Не, не е френският, макар че може и той. Което за ГЕРБ е малко трудна материя.
:way_to_go-1308:

Явно на Иво Христов точно там му е мястото! Което доказва отново проницателността и шестото чувство на президента Радев да го назначи точно на това място. Доказва и несъстоятелността на вопиющите махленски вопли на Андролова.

Но аз не мога и никога няма да се съглася с едно нещо: че Иво Христов пишел не речите, а СЛОВАТА на Румен Радев като президент!  :t1939:
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 20:45:38 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
И специално за вас - този, де пише речите на Президента (Радев), за речта на Президента (Макрон), с текст от свое име.
Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Ivo-Hristov-za-rechta-na-Makron--Nyakolko-evro-v-poveche-ne-promenyat-travmata-ot-neravenstvoto-/170446/2/0

Ви казах аз, че франкофонът следи изкъсо що става из Францата? Казах.  :aplause:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и другият Иво Христов, пак там, офтопик или не

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Prof--Ivo-Hristov--Nuzhen-e-kurazh--za-da-se-izpravim-pred-bezdnata-na-istina/170443/2/0

Quote (selected)
„Насажда се и мълчаливо се приема, че обществените фигури трябва да “заиграват” със сакралното нещо, наречено народ. Обществената фигура по мълчалив консенсус със сакралния народ не може да казва жестоката истина такава, каквато я разбира. Счита се, че обижда народа. Обществената фигура няма право да задава нелицеприятни въпроси, а трябва да “гали” егото на народа. Обществената фигура трябва да бъде като Благолаж от разказа на Елин Пелин “Косачи”: „Излъжи ни, ние знаем, че ни лъжеш, но само това ни е останало”.

Масовите очаквания са, че обществената фигура трябва да е демагог. Това е особен вид наркомания - липсата на мъжество и гръбнак да се изправиш пред бездната на истината и да я преодолееш”, констатира проф. Христов.

Ааа, не всички, не всички ... Аз обичам, например да ги провесвам над бездната на истината, да я погледнат и те, веднъж поне. По Ницше, бихме казали, с надежда и истината да им смигне, веднъж поне. Така обичам. Те и заради това не ме обичат мойте партийни другари или доста от тях, ако трябва да сме по-точни.

Amicus Plato, sed magis amica veritas. Magister dixit.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Сепак темата е за Румен Радев, а сега и за неговия началник на кабинета – Иво Христов, който винаги ми е бил доста интересен и загадъчен. Затова препоръчвам статията във в. „24 часа” със заглавие „Защо президентът Радев назначи Иво Христов за началник на кабинета си”:

https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/6064263
И съм сигурна, че на тези, които ги интересува, ще им допадне.  :yes-1289:

Последно към Фирмин, за да приключим със следния въпрос: невъзможно е Иво Христов да пише СЛОВАТА, а не речите на президента Радев! Тъй като Радев РЕЧИ НЕ ЧЕТЕ, а произнася слова – лично негови си!  :ive_got_it-1379:

С изключение на първия път след избора му за президент – в Народното събрание, когато му бяха набутали готов текст. А отгоре на всичко го бяха накарали за по-голяма преТставителност да чете и без очила?! Което превърна ситуацията в абсолютна гротеска!!

Но вече, ПРЕЗИДЕНТЪТ РАДЕВ, им го върна подобаващо! Което най-вероятно им държи влага и до ден днешен!  :clap-3332:
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 21:37:24 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Сега, за разтуха, един доста абсурден разговор от 1-ва страница, тъй като в момента нещата тук май станаха вече доста натопорчени … А и общо взето в сий форум некво чувство за хумор до момента няма …  :sad-3295: [/quote]
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 23:00:09 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
:thank_you-1098:
Чоки, какво означава таз „запетайка” /или петънце?/ на „Лично съобщение” под ник-а ми и вдясно от „плика с мейл-адреса”, каквато имаш и ти? При теб без "плика с мейл-адрес", защото нямаш такъв.
Отворих "Лично съобщение" на два пъти и не знам какво да пра'я с него.  :t1815:
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 23:02:20 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Отворих "Лично съобщение" на два пъти и не знам какво да пра'я с него.

Ами четеш и ако искаш, отговаряш.
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Отворих "Лично съобщение" на два пъти и не знам какво да пра'я с него.

Ами четеш и ако искаш, отговаряш.
Неее , тя е натиснала на "запетайката" , отворило ѝ се е лично съобщение до този , на когото е "запетайката" и трябва само да напише съобщението и да го изпрати

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Принце, Принце, мой любимий Принце! ТИ МЕ ПРЕКЪСНА!

Бях започнала да разказвам тук за временна разтуха, т.е.за разговор между – първо, мен, Чоки, и накрая ТЕБ, от първа страница на тази тема. ЗА КЕФ !!!

Но ти ме прекъсна…

Затова, моля те, предай искрените ми поздрави на Фелдкурата, с когото май отдавна стана ясно, че мислим повече еднакво, отколкото двамата с теб – най-вече по отношение на хумора. 

ЛИПСВА МИ !!!

П.П. А това, което исках да разкажа, беше наистина СМЕШНО!!!  :b0705:
« Последна редакция: Декември 12, 2018, 00:44:47 от Джиджи »


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
https://www.segabg.com/forum-topic/prezidentut-magistralite-sa-vazhni-no-tryabva-da-se-misli-pone-za-malko-mozuk

Пере ги без накисване.
Веднъж седмично по едно габърче в пожарникарският галош. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Гербавите са подбирани по тъпота и дебелоочие, и такива кабарчета хич не ги смущават.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
https://www.segabg.com/forum-topic/prezidentut-magistralite-sa-vazhni-no-tryabva-da-se-misli-pone-za-malko-mozuk

Веднъж седмично по едно габърче в пожарникарският галош. :D

Гербавите са подбирани по тъпота и дебелоочие, и такива кабарчета хич не ги смущават.

Но ако сепак се намери некъде едно по-яко кабърче за пожарникарския маркуч, може пък тогаз изведнъж сичко да се спихне …  :too_happy-1067: