Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 00:17:19

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2094384 пъти)

0 Потребители и 77 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20400 -: Август 02, 2022, 16:14:29 »
Върховният съд на Русия призна «Азов» за терористична организация

По-добре късно, отколкото... още по-късно. Сега чакаме същото решение и за “Айдар”, “Донбас” и “Днепър-1”. Да се надяваме, че няма да трябват още 8 години.

Шойгу отчитался об уничтожении иностранных артиллерийских и ракетных систем
Quote (selected)
155-мм гаубица M777 - уничтожено 33 штуки
РСЗО HIMARS - уничтожено 6 штук
ПКР "Гарпун" - уничтожено 5 штук

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20401 -: Август 02, 2022, 16:34:16 »
Постепенно губя интерес към руската тема. Войната си е техен проблем. И да ги тачим, не можем им помогна. Нормално е да не се бутаме в таквиз ситуации. Дядото да човърка там, щом си търси белята. Украинците се оказаха един недорасъл контингент. При нормални обстоятелства Русия би им гледала сеира.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20402 -: Август 02, 2022, 16:35:35 »
"Азов" - терористична организация, а всеки азовец - терорист. Няма вече военнопленници и конвенции-монвенции.

Бай дъ уей, да питам дедото, мирканците още ли мислят, че граничат отвсякъде с Куба или вече научиха, че е с Мехико?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20403 -: Август 02, 2022, 16:55:36 »
Руското посолство в Испания пуснало реклама, в която се казва - Ние имаме евтина електроенергия, евтина вода, евтино гориво,  евтин газ за  отопление, прекрасна руска кухня, и красиви жени. Емигрирайте у нас!

Барнии! :)))
« Последна редакция: Август 02, 2022, 17:23:34 от Алиса »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20404 -: Август 02, 2022, 17:05:16 »
Ни имаме евтина електроенергия, евтина вода, евтино гориво,  евтин газ за  отопление, прекрасна руска кухня, и красиви жени. Емигрирайте у нас!

Барнии!
А унитазы есть?
П.П. Если есть, я сразу бегу... бегууу...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20405 -: Август 02, 2022, 17:22:33 »
Ни имаме евтина електроенергия, евтина вода, евтино гориво,  евтин газ за  отопление, прекрасна руска кухня, и красиви жени. Емигрирайте у нас!

Барнии!
А унитазы есть?
П.П. Если есть, я сразу бегу... бегууу...


И биде. При чем, золотые!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20406 -: Август 02, 2022, 20:00:30 »
Браво, откри свръхтайната, че според юдаистите, мюсюлманите и крайните християни Слънцето се върти около Земята.
Глупости, големи глупости  - не се върти, стои по средата и пече ли пече (преди икиндия) ... и само се кандилка - ту на ляво, ту на дясно, хората му викат сутрин и вечер... стана ли ясно, а?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20407 -: Август 02, 2022, 20:10:54 »
Aха, кандилка се. А нощно време как се кандилка, та залязва от едната страна, пък изгрява от другата ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20408 -: Август 02, 2022, 20:15:32 »
Aха, кандилка се. А нощно време как се кандилка, та залязва от едната страна, пък изгрява от другата ?
Ми нИ  сЪ въртете в леглото и ще изгрее от страната от която е залязло. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20409 -: Август 03, 2022, 11:58:14 »
МОСКВА, 3 августа. /ТАСС/.
Медиаплатформа Государственного департамента США ShareAmerica больше недоступна пользователям на территории РФ из-за распространения недостоверной информации о проведении специальной военной операции на Украине. Об этом в среду сообщили в Роскомнадзоре в ответ на запрос ТАСС.
Молодцы товарищи. Так держать  :well_done-1299:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20410 -: Август 03, 2022, 12:09:03 »
МОСКВА, 3 августа. /ТАСС/.
Медиаплатформа Государственного департамента США ShareAmerica больше недоступна пользователям на территории РФ из-за распространения недостоверной информации о проведении специальной военной операции на Украине. Об этом в среду сообщили в Роскомнадзоре в ответ на запрос ТАСС.
Молодцы товарищи. Так держать  :well_done-1299:

Губиш форма, драги. И това на фона на бесна еврофашистка цензура и фейкове досежно руските източници. Не ти ли е неудобно, или  хладилникът предполага и морални жертви!? :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20411 -: Август 03, 2022, 12:10:51 »
И аз нямам достъп до РИА, ТАСС, и всичко, което започва или завърщва на ру. Защото разпространяват неверна информация
Преживява се.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20412 -: Август 03, 2022, 12:13:14 »
И аз нямам достъп до РИА, ТАСС, и всичко, което започва или завърщва на ру. Защото разпространяват неверна информация
Преживява се.

При желание винаги можеш да си осигуриш достъп. Абсолютно същото важи и за руснаците. Бармалей просто си чеше клавиатурата

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20413 -: Август 03, 2022, 12:33:31 »
Ъ де... Ограничават ... Щот' любят правдата... Ама мен мъ тачат... Кеф ти ТАСС... кеф ти kremlin.ru... Да не споменавам персоналната газетка на Батька и тая на товаришу Зеленський...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20414 -: Август 03, 2022, 13:06:42 »
За това трябва нова тема да се отвори.
Вчера се запознах с една рускиня, някъде от Урал. Дъщеря ѝ е във Франция от години, имат две деца - на 14 и на 4 години, понеже тук юли няма кой да гледа децата, дошла за един месец през Истанбул. Та се заприказвахме, обясних за газа и урана, без който сме загинали, а тя каза - То не е само ползата, има и други неща извън ползата, а дружбата между нас? А дружбата?
Тресна ме с мокър парцал. Напоследък често си спомням лелките по бригадите, де ни приготвяха храната и винаги добронамерени, доброжелателни, гледат да ни сипят повечко, да ни нахранят, грижеха се за нас. Без пари. Без полза. Що си ги спомням, не знам, спомням си навремето и лекарите бяха доброжелателни, и учителите, без да получават повече от това. Сега сме озверели и все смятаме и нищо без полза не правим.
А дружба где?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20415 -: Август 03, 2022, 13:17:29 »
Ъ де... Ограничават ... Щот' любят правдата... Ама мен мъ тачат... Кеф ти ТАСС... кеф ти kremlin.ru... Да не споменавам персоналната газетка на Батька и тая на товаришу Зеленський...

Направо не мога да те позная. Дори и говорящ папагал би те гледал снизходително. Сик транзит глория мунди :nuts:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20416 -: Август 03, 2022, 13:48:25 »
Направо не мога да те позная. Дори и говорящ папагал би те гледал снизходително. Сик транзит глория мунди
Е, как да ме познаеш> Та аз съм съсипан от емпатия... Представяш ли си каква мъка е... и какви жертви дават уважаемите форумци - лишени от допуск към любимите им медии?
Че то - това наказание - е по-лошо дори от спирането на телевизията в петък...
Кошмар някакъв...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20417 -: Август 03, 2022, 14:07:42 »
За това трябва нова тема да се отвори.
Вчера се запознах с една рускиня, някъде от Урал. Дъщеря ѝ е във Франция от години, имат две деца - на 14 и на 4 години, понеже тук юли няма кой да гледа децата, дошла за един месец през Истанбул. Та се заприказвахме, обясних за газа и урана, без който сме загинали, а тя каза - То не е само ползата, има и други неща извън ползата, а дружбата между нас? А дружбата?
Тресна ме с мокър парцал. Напоследък често си спомням лелките по бригадите, де ни приготвяха храната и винаги добронамерени, доброжелателни, гледат да ни сипят повечко, да ни нахранят, грижеха се за нас. Без пари. Без полза. Що си ги спомням, не знам, спомням си навремето и лекарите бяха доброжелателни, и учителите, без да получават повече от това. Сега сме озверели и все смятаме и нищо без полза не правим.
А дружба где?

Дружбата почва когато с ползата всичко е на ред. Къде е дружбата между американците и японците?

Или, да не ходим толкова назад, между американците и виетнамците? Какво ги свързва освен ползата?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20418 -: Август 03, 2022, 14:08:59 »
Това е цинично и невярно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20419 -: Август 03, 2022, 14:16:48 »
За това трябва нова тема да се отвори.
Вчера се запознах с една рускиня, някъде от Урал. Дъщеря ѝ е във Франция от години, имат две деца - на 14 и на 4 години, понеже тук юли няма кой да гледа децата, дошла за един месец през Истанбул. Та се заприказвахме, обясних за газа и урана, без който сме загинали, а тя каза - То не е само ползата, има и други неща извън ползата, а дружбата между нас? А дружбата?
Тресна ме с мокър парцал. Напоследък често си спомням лелките по бригадите, де ни приготвяха храната и винаги добронамерени, доброжелателни, гледат да ни сипят повечко, да ни нахранят, грижеха се за нас. Без пари. Без полза. Що си ги спомням, не знам, спомням си навремето и лекарите бяха доброжелателни, и учителите, без да получават повече от това. Сега сме озверели и все смятаме и нищо без полза не правим.
А дружба где?

Дружбата почва когато с ползата всичко е на ред. Къде е дружбата между американците и японците?

Или, да не ходим толкова назад, между американците и виетнамците? Какво ги свързва освен ползата?

Тва са англосакски критерии. Лесни за възприемане от паразити/гости на този свят. Апропо, как се отнасяш ти към класиците на българската литература? Интересно ми е...

п. п. За информация, щото имам дългогодишни контакти с хора от Виетнам. Във Виетнам основен източник на информация и до ден днешен е руският информационен поток. Контактите ми са над 35 годишни, включително и с внуците на хората
« Последна редакция: Август 03, 2022, 14:23:03 от Aсол »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20420 -: Август 03, 2022, 19:05:17 »
Сега сме озверели и все смятаме и нищо без полза не правим.
А дружба где?

Ето това е сърцевината на антагонизма между Запада и Изтока! Разбира се в общи черти:

- Антагонизъма между търговците-мореплаватели, мошениците на едро и дребно, на хората с раздробено мислене и поведение, на идеи без бъдеще - а от там и на битието си. Тези са едната страна на конфликта - т.нар. "Морска цивилизация (пиратите сиреч).

- Докато от другата страна са творящите, оседналите, създателите, цивилизация с развитие на Постоянството. Нарича се още Континенталната цивилизация.

Истински мир, разбирателство между тях и преливане една в друга - са невъзможни.

Ето това е сърцевината на Конфликта, извечен, каквото е и времето.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20421 -: Август 04, 2022, 13:19:13 »
Та се заприказвахме, обясних за газа и урана, без който сме загинали, а тя каза - То не е само ползата, има и други неща извън ползата, а дружбата между нас? А дружбата?
Тресна ме с мокър парцал. Напоследък често си спомням лелките по бригадите, де ни приготвяха храната и винаги добронамерени, доброжелателни, гледат да ни сипят повечко, да ни нахранят, грижеха се за нас. Без пари. Без полза. Що си ги спомням, не знам, спомням си навремето и лекарите бяха доброжелателни, и учителите, без да получават повече от това. Сега сме озверели и все смятаме и нищо без полза не правим.
А дружба где?
Това е като събуждане след кошмарен сън. Кошмарът се нарича капитализъм. Именно реставрацията на капитализма ни направи такива. При социализма "Човек за човека е другар, приятел и брат". При капитализма "Човек за човека е вълк". Има значение и цивилизационната принадлежност, разбира се, но основното е общественият строй. Вижте как и досега има голяма разлика между източните и западните германици. Да не говорим за разликата между северните и южните корейци. От друга страна, не е случайно и че именно Русия стана първата в света социалистическа страна. Дали САЩ няма да бъде последната страна, скъсала с капитализма?

Прекрасно е, че тази жена е запазила тези черти, останали от съветското общество. Как е устояла над 30 години на вредното въздействие на капитализма, на този човеконенавистнически и античовешки строй! Тя трябва да ни бъде за пример.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20422 -: Август 04, 2022, 13:47:02 »
Цитат на: Aсол
Цитат на: zorzaman
Дружбата почва когато с ползата всичко е на ред.
Тва са англосакски критерии. Лесни за възприемане от паразити/гости на този свят.
:thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20423 -: Август 04, 2022, 13:50:27 »
Това е цинично и невярно.

"А може би в това е великата челичена истина?"

https://www.youtube.com/watch?v=8UTFZmJWL94
« Последна редакция: Август 04, 2022, 14:07:33 от zorzaman »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20424 -: Август 04, 2022, 13:57:11 »
Цитат на: lucho
Вижте как и досега има голяма разлика между изт. и зап. германци.

Зап. германци са кръстоска между келти и германци (повече келти), а източните - между германци и славяни. Затова зап-герм. дърпат към САЩ, а изт.-герм. към Русия.
Англичаните и холандците по кръв са 1 към 1 със зап. германци.

Това, което наричаме англосакси, всъщност е предимно с келтска, а не с герм. кръв.
А келтската кръв е търговско-пиратска, робовладелска и пасивно-педерска.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20425 -: Август 04, 2022, 14:08:56 »
Апропо, как се отнасяш ти към класиците на българската литература? Интересно ми е...

с уважение. защо?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20426 -: Август 04, 2022, 14:10:06 »
Апропо, как се отнасяш ти към класиците на българската литература? Интересно ми е...

с уважение. защо?

Уважението е нещо като протокол за прием в определена група. С осмислянето как си?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20427 -: Август 04, 2022, 14:12:09 »
Цитат на: lucho
Вижте как и досега има голяма разлика между изт. и зап. германци.

Зап. германци са кръстоска между келти и германци (повече келти), а източните - между германци и славяни. Затова зап-герм. дърпат към САЩ, а изт.-герм. към Русия.
Англичаните и холандците по кръв са 1 към 1 със зап. германци.

Това, което наричаме англосакси, всъщност е предимно с келтска, а не с герм. кръв.
А келтската кръв е търговско-пиратска, робовладелска и пасивно-педерска.

Не знам. Как си обясняваш зверската непоносимост между англичани от една страна и шотландци и ирландци от друга? Аз това съм го виждала с очетата си и то ниво международни срещи на ЕС и ЕК. Дори не могат да седнат на една маса..изобщо не се шегувам

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20428 -: Август 04, 2022, 14:20:21 »
Вижте как и досега има голяма разлика между източните и западните германици. Да не говорим за разликата между северните и южните корейци.
двете нямат нищо общо. при германците западните опоскаха източните, точно както по-късно опоскаха цяла източна европа. след което въведоха данък солидарност, за да може обраното от частните фирми да бъде възстановено от държавата през данъците на всички.

южните корейци са взели-дали, ако северните се ядосат - сепак сеул е на артилерийска дистанция от границата. и нямат мирен договор, само споразумение за прекратяване на огъня.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20429 -: Август 04, 2022, 14:59:10 »
Цитат на: Aсол
Как си обясняваш зверската непоносимост между англичани от една страна, и шотландци и ирландци от друга?

Шотландците и ирландците са почти чисти келти. Без господарската германска закваска.
Могат да вършат золуми на дребно, но не могат да се развихрят на едро за ентльозунк на цели народи и раси.
Без германската кръв Англия и САЩ нямаше да станат световни тирани, а щяха да са изолирани островни бандити.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20430 -: Август 04, 2022, 15:05:16 »
Шепа ирландски думички:


    Welcome - Fáilte
    Good morning - Maidin mhaith
    Good night - Oíche mhaith!
    Good evening - Tráthnóna maith
    Hello / Greetings - Dia duit
    Goodbye - Slán
    Goodbye (if you are leaving) - Slán leat
    Goodbye (if you are staying) - Slán agat
    See you - Slán go fóill
    Cheers / To your health - Sláinte
    Yes - Tá
    No - Níl
    How are you? - Conas atá tú?
    Do you speak Irish? - An bhfuil Gaeilge agat?
    What's up? - Conas atá an craic?
    What's your name? - Cad es ainm duit?
    Thank you - Go raibh maith agat
    You are welcome - Ta failte romhat
    I'm sorry - Tá brón orm
    Excuse me - Gabh mo leithscéal / Gabh muh leithscéal
    Please - Le do thoil
    Good - Maith
    Good luck - Adh mor ort
    It is - Sea /Ta
    It isn't  - Ní hea
    I understand you - Tuigim
    I don't understand you - Ní thuigim

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20431 -: Август 04, 2022, 16:26:46 »
Интересно е, че славянските народи са запазили много от праславянския език, а келтите са захвърлили своя език и са прегърнали латинския и прагерманския. Освен това праславянският май е доста по-близък до праиндоевропейския от немския и особено от латинския. Даже латинският не знам дали не е по-скоро семитски език.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20432 -: Август 04, 2022, 19:38:39 »
Да здравствует КОРЭКОМ
Магазины для иностранных дипломатов будут принимать рубли, доллары и евро
МОСКВА, 4 августа. /ТАСС/.
 Магазины беспошлинной торговли для иностранных дипломатов в РФ будут принимать рубли, доллары и евро. Об этом сообщили в четверг ТАСС в Главном управлении по обслуживанию дипломатического корпуса (ГлавУпДК) при МИД РФ.

"Они [товары] будут реализовываться за российские рубли, а также в иностранной валюте - долларах и евро. Купить можно будет исключительно товары, помещенные и заявленные под таможенную процедуру беспошлинной торговли", - говорится в сообщении.

Как уточнили в управлении при МИД РФ, планируется открыть только два магазина в России - в Москве и Санкт-Петербурге. "Магазины, которые появятся в Москве (один) и в Санкт-Петербурге (один), ошибочно считать возрождением "березок" советского времени, которые наряду с иностранцами могли посещать и наши граждане при наличии чеков Внешпосылторга", - указали в дипведомстве. Они будут находиться в черте города в отличие от магазинов duty free, которые, как правило, располагаются в транзитных зонах и доступны только для физических лиц.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20433 -: Август 04, 2022, 19:44:57 »
Барми, не са прай на Барби!
Това са безмитни магазини обслужващи "дипломатическото тяло", не птитежателите на долари, евра и йени.
Не са достъпни за руснаците , не са и за западните турсти в Москва.
« Последна редакция: Август 04, 2022, 19:59:33 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20434 -: Август 04, 2022, 19:55:10 »
Да здравствует КОРЭКОМ
Магазины для иностранных дипломатов будут принимать рубли, доллары и евро
МОСКВА, 4 августа. /ТАСС/.
 Магазины беспошлинной торговли для иностранных дипломатов в РФ будут принимать рубли, доллары и евро. Об этом сообщили в четверг ТАСС в Главном управлении по обслуживанию дипломатического корпуса (ГлавУпДК) при МИД РФ.

"Они [товары] будут реализовываться за российские рубли, а также в иностранной валюте - долларах и евро. Купить можно будет исключительно товары, помещенные и заявленные под таможенную процедуру беспошлинной торговли", - говорится в сообщении.

Как уточнили в управлении при МИД РФ, планируется открыть только два магазина в России - в Москве и Санкт-Петербурге. "Магазины, которые появятся в Москве (один) и в Санкт-Петербурге (один), ошибочно считать возрождением "березок" советского времени, которые наряду с иностранцами могли посещать и наши граждане при наличии чеков Внешпосылторга", - указали в дипведомстве. Они будут находиться в черте города в отличие от магазинов duty free, которые, как правило, располагаются в транзитных зонах и доступны только для физических лиц.
---

дедо Барми,
Известно тъпо копеле беше, но си станал адски тъпо копеле.
Четеш текст, а не разбираш смисъла му!
Съвсем си дал фира.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20435 -: Август 04, 2022, 19:56:15 »
Союзные войска освободили Пески
Quote (selected)
Об этом заявил RT замполит одного из батальонов 11-го полка Народной милиции ДНР:
Quote (selected)
«Пески наши полностью, мы уже на окраине Песок. Дальше движемся.

Сегодня жарковато было. Там по городу прилёты были, и по нам в том числе. Но наши действуют ребята. Бои ещё ведутся, но мы уже на окраине Песок».
Пески и Авдеевка са най-добре оборудваните укрепени райони на укронацистите. Именно оттам най-много обстрелват Донецк.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 841
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20436 -: Август 04, 2022, 20:16:54 »
Та се заприказвахме, обясних за газа и урана, без който сме загинали, а тя каза - То не е само ползата, има и други неща извън ползата, а дружбата между нас? А дружбата?
Тресна ме с мокър парцал. Напоследък често си спомням лелките по бригадите, де ни приготвяха храната и винаги добронамерени, доброжелателни, гледат да ни сипят повечко, да ни нахранят, грижеха се за нас. Без пари. Без полза. Що си ги спомням, не знам, спомням си навремето и лекарите бяха доброжелателни, и учителите, без да получават повече от това. Сега сме озверели и все смятаме и нищо без полза не правим.
А дружба где?
Това е като събуждане след кошмарен сън. Кошмарът се нарича капитализъм. Именно реставрацията на капитализма ни направи такива. При социализма "Човек за човека е другар, приятел и брат". При капитализма "Човек за човека е вълк". Има значение и цивилизационната принадлежност, разбира се, но основното е общественият строй. Вижте как и досега има голяма разлика между източните и западните германици. Да не говорим за разликата между северните и южните корейци. От друга страна, не е случайно и че именно Русия стана първата в света социалистическа страна. Дали САЩ няма да бъде последната страна, скъсала с капитализма?

Прекрасно е, че тази жена е запазила тези черти, останали от съветското общество. Как е устояла над 30 години на вредното въздействие на капитализма, на този човеконенавистнически и античовешки строй! Тя трябва да ни бъде за пример.
Марксизмът -ленинизмът безспорно е една стройна теория и даваше солидно обяснение за света през 19-ти и 20-ти век. Аз не казвам дали се оказа вярна теория, а че беше солидна, СИСТЕМНА теория. Днес 2022 класовата теория не може да обясни света и който търси отговорите , стъпил върху "капитализъм/социализъм" е обречен на кръгозорна инвалидност... Днес разделителните линии са други, много по-дълбоки, екзистенциални. И няма "добри" и лоши страни, макар цивилизационната принадлежност по Хънтигтън да е по-актуална от всякога. Само за справка. Русия днес е все така прекрасна и необятна метрично и духовно, но е една УЛТРА-капиталистическа страна, ултра комерсиална. И не виждам нищо лошо в това. Дружбата си е дружба. Но когато влезеш в един руски храм и невероятни гласове ти попеят църковни песни или "Было двенадцать разбойников" , за това искат деньги. А дружбата не работи. Разделението днес е както пееше Балавоан - да разберем кои са лошите и кои добрите https://www.youtube.com/watch?v=f4m_ZwJTSx4 , но те са навсякъде. Не са в определена страна. Не са в определена социална "класа", затова ориентацията е по-трудна и не се постига с марксизма и класите.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20437 -: Август 04, 2022, 20:31:14 »
"дедо Барми,
Известно тъпо копеле беше, но си станал адски тъпо копеле."

Ооо... директорът от КореКом довтаса...
Апропо - тъпо копеле е на баща ти синът му


глей ся.
беше замразен, та дано вденеш, че алтернативната ти сексуалност не ни привлича.
нито алтернативната ти менталност.
и че заяждането наред със всички, които не споделят алтернативността ти не е добра идея.

айде демонстрирай най-накрая уважение към останалите. преди да почнеш пак с мрънканьето, доносите, и възхвалата на всичко турско наоколо.

моля.

« Последна редакция: Август 04, 2022, 21:08:56 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20438 -: Август 04, 2022, 20:57:20 »
"дедо Барми,
Известно тъпо копеле беше, но си станал адски тъпо копеле."

Ооо... директорът от КореКом довтаса...
Апропо - тъпо копеле е на баща ти синът му
Я ходи на  :pissed-891::pissed-891: такъв!
« Последна редакция: Август 04, 2022, 21:09:41 от паралелепипед »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20439 -: Август 04, 2022, 21:00:03 »
Quote (selected)
Я ходи на ...
В наше село му викаме в кучи гъз.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20440 -: Август 04, 2022, 21:10:42 »
Момчета, без грубости.
Всеки има право да ни информира за това, което смята че е важно.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20441 -: Август 04, 2022, 21:21:21 »
Дружбата си е дружба. Но когато влезеш в един руски храм и невероятни гласове ти попеят църковни песни или "Было двенадцать разбойников" , за това искат деньги. А дружбата не работи.

Е да де. А преди работеше.
ЩО?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20442 -: Август 04, 2022, 21:24:24 »
Момчета, без грубости.
Всеки има право да ни информира за това, което смята че е важно.

същото вАжи и за дедо ви барми.

да ми наобикаля наоколо, да се опитва да те ритне подличко в чатала, после да надава вой на ощипана госпойца като го зачемберят - не става така.

и, барми, укроти топката.

аман от истерични подлеци.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20443 -: Август 04, 2022, 21:26:50 »
Quote (selected)
Но когато влезеш в един руски храм и невероятни гласове ти попеят църковни песни или "Было двенадцать разбойников" , за това искат деньги
Позоваването на "храма" е повече от неуместно.
Идеята на храмовете преди и сега е била да инкасират пари, може да им викаш "куче касичка".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20444 -: Август 04, 2022, 21:30:43 »
Дружбата си е дружба. Но когато влезеш в един руски храм и невероятни гласове ти попеят църковни песни или "Было двенадцать разбойников" , за това искат деньги. А дружбата не работи.

Е да де. А преди работеше.
ЩО?

капитализъм.

или за нас трее да е безплатно, а? що?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20445 -: Август 04, 2022, 21:41:06 »
"Вагнеровците" са навлезли в Артьомовск
Quote (selected)
Хорошие новости с Артемовского направления. ЧВК "Вагнер" при поддержке артиллерии ВС РФ взломала оборону противника и смогла зайти в Артемовск. Сейчас бои идут на улице Патриса Лумумбы.
На сегашните карти градът е обозначен като Бахмут, но след освобождаването му ще му бъде върнато старото име Артьомовск.


AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20447 -: Август 04, 2022, 22:16:12 »
Не зная какво да кажа.

Северная Корея предложила России отправить до 100 тысяч своих добровольцев для участия в спецоперации на Украине. Надо понимать, что эти добровольцы, естественно, будут военнослужащими северокорейской армии. Что представляют собой эти люди и имеет ли смысл России соглашаться на такую помощь? На эти вопросы «МК» ответил главный редактор журнала «Национальная оборона» Игорь Коротченко.
https://www.mk.ru/politics/2022/08/04/korotchenko-ocenil-ideyu-otpravki-na-donbass-100-tysyach-dobrovolcev-iz-kndr.html?from=main_omk

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20448 -: Август 04, 2022, 22:39:32 »
Как беше в "1984"?
Министерство на истината.


Шведский телеканал SVT после жалоб зрителей принес свои извинения за показ «неправильного «сюжета из Херсона, в котором жители города получают российские паспорта. В рамках своего материала журналисты телеканала показали украинских граждан, которые получают российские паспорта со слезами радости. Подобная подача рассердила шведов, которые обвинили руководство канала в российской пропаганде. Также журналистов обвинили в том, что они, предположительно, взяли фото – и видеоматериалы из российских источников, поскольку съемочная группа телеканала не приезжала в регион.
Сюжет вышел в рамках передачи «Репортаж» 28 июля. Журналисты показали нескольких жителей Херсона, которые плакали от радости и счастья, получив паспорт гражданина России. Под звуки гимна они присягали на верность России.
«Материал для статьи предоставило информационное агентство Reuters. Материал сняла их команда в регионе, которая, могла снимать все, что хотела, и не находилась под наблюдением российских военных. Но поскольку материал вызывает вопросы, надо было четко указать источник», — говорится в заявлении телекомпании.

https://www.gazeta.ru/social/2022/08/04/15223172.shtml

Има и шведско видео.
« Последна редакция: Август 04, 2022, 22:53:05 от AnonimusBG »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20449 -: Август 04, 2022, 23:32:31 »
Дружбата си е дружба. Но когато влезеш в един руски храм и невероятни гласове ти попеят църковни песни или "Было двенадцать разбойников" , за това искат деньги. А дружбата не работи.

Е да де. А преди работеше.
ЩО?

капитализъм.

или за нас трее да е безплатно, а? що?

Муктата разправя, че не било това.
« Последна редакция: Август 04, 2022, 23:37:55 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20450 -: Август 05, 2022, 11:27:43 »
В рамках своего материала журналисты телеканала показали украинских граждан, которые получают российские паспорта со слезами радости.
А, не от радост – от мъка са плакали, че "под дулата на автоматите" са ги заставили насила да си вземат руски паспорт! Мъчно им е било за Нацистка Украйна, която ги обстрелва и ги смята за "Untermenschen", защото говорят на руски.

"1984" е все по-близо, наистина.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20451 -: Август 05, 2022, 11:48:54 »
Западные и украинские наблюдатели посетовали, что российская коалиция применила новый и весьма действенный способ борьбы с радиоэлектронной разведкой ВСУ. Этнические подразделения начали общаться на родном языке.
Речь идет, в частности, о тувинских подразделениях, бравших Лиман. Они кодировали свои переговоры о передвижениях и планах, общаясь на тувинском языке. Разумеется, украинские боевики не смогли понять, что они обсуждали.

https://www.mk.ru/politics/2022/08/05/na-ukraine-pozhalovalis-na-ispolzovanie-tuvinskogo-yazyka-vs-rossii.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20452 -: Август 05, 2022, 11:52:46 »
;)

Обстановка на Соледарском направлении к исходу 4 августа 2022 года
Quote (selected)
Усилия союзных сил сосредоточены на продавливании оборонительных рубежей под Соледаром и Бахмутом (Артемовском).

▪️Передовым отрядам «ЧВК Вагнера» удалось зайти в Бахмут с востока в районе улицы Патриса Лулумбы. Начался штурм города, который является ключевым звеном обороны ВСУ на линии Северск — Соледар — Бахмут.
▪️Продолжаются бои на юго-восточной окраине Соледара в районе завода КНАУФ-ГИПС, где союзные силы успешно отбили контранаступление ВСУ. Украинские подразделения понесли существенные потери и вынуждены были отойти на исходные позиции.
▪️Часть резервных подразделений 14 омбр ВСУ, оснащённых ПТРК NLAW, переброшены на юго-восточную окраину Соледара. Противовоздушную оборону обеспечивают расчеты ПЗРК «Игла» из районов Соледара, Веселого, Бондарного и Выемки.
▪️Активное наступление ВС РФ со стороны Семигорья вынудило украинское командование направить сводные силы пяти батальонов теробороны в подчинение 58 омпбр, ведущей оборону в районе Весёлой Долины.
▪️Идут активные бои на восточной окраине Кодемы.
▪️Инженерно-саперные группы 8 батальона 10 огшбр, переданные в управление 14 омбр, устанавливают минные заграждения на южных подступах к Бахмуту.
▪️В Берховке и Весёлой Долине действуют миномётные батареи со 120-мм минометами М-120 14 омбр.
▪️ Для замедления продвижения союзных сил артиллерийские расчеты 14 омбр ВСУ при поддержке двух самолетов Су-24 и четырех вертолетов Ми-8 и Ми-24 ведут огонь по районам Яковлевки, Берестового, восточнее Бахмута и юго-восточнее Соледара.
▪️ ВКС России нанесли авиаудары по позициям ВСУ в Соледаре, Яковлевке и Кодеме.
▪️Союзные силы поразили цели в Бахмуте, Соледаре, Северске, Николаевке, Кривой Луке, Стародубовке, Серебрянке, Раздоловке, Курдюмовке, Веселой Долине, Зайцево, Веселом, Выемке и Кодеме.


zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20453 -: Август 05, 2022, 12:01:53 »
Западные и украинские наблюдатели посетовали, что российская коалиция применила новый и весьма действенный способ борьбы с радиоэлектронной разведкой ВСУ. Этнические подразделения начали общаться на родном языке.
Речь идет, в частности, о тувинских подразделениях, бравших Лиман. Они кодировали свои переговоры о передвижениях и планах, общаясь на тувинском языке. Разумеется, украинские боевики не смогли понять, что они обсуждали.

https://www.mk.ru/politics/2022/08/05/na-ukraine-pozhalovalis-na-ispolzovanie-tuvinskogo-yazyka-vs-rossii.html

Това е по-скоро тъжно, отколкото весело. Руснаците пердашат на обикновен матерен. Липсата на кодирана връзка е нещото от което натовските "инструктори" не престават да се чудят.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20454 -: Август 05, 2022, 12:56:44 »
Марксизмът -ленинизмът безспорно е една стройна теория и даваше солидно обяснение за света през 19-ти и 20-ти век. Аз не казвам дали се оказа вярна теория, а че беше солидна, СИСТЕМНА теория. Днес 2022 класовата теория не може да обясни света и който търси отговорите , стъпил върху "капитализъм/социализъм" е обречен на кръгозорна инвалидност... Днес разделителните линии са други, много по-дълбоки, екзистенциални. И няма "добри" и лоши страни, макар цивилизационната принадлежност по Хънтигтън да е по-актуална от всякога...  Разделението днес е както пееше Балавоан - да разберем кои са лошите и кои добрите https://www.youtube.com/watch?v=f4m_ZwJTSx4 , но те са навсякъде. Не са в определена страна. Не са в определена социална "класа", затова ориентацията е по-трудна и не се постига с марксизма и класите.
Защо смятате, че XXI век е толкова специален, че за него историческият материализъм не важи, въпреки че е важал за много векове преди това? И въз основа на какво смятате, че трябва да се търсят отговорите, както се изразявате?
Quote (selected)
Само за справка. Русия днес е все така прекрасна и необятна метрично и духовно, но е една УЛТРА-капиталистическа страна, ултра комерсиална. И не виждам нищо лошо в това.
Аз пък виждам.
Quote (selected)
А дружбата не работи.
Но преди работеше. Ще дам дребен пример. Когато преди много години (при НРБ и СССР) ни бяха командировали от института към нашия завод в Одеса, там имаше един шофьор, украинец, който говореше на  руски. (Между другото, за 2 месеца там нито веднъж не чух украинска реч, освен по радиото. И от всички хора, с които там се запознах, само той беше украинец.) Та този човек ми помогна да се сдобия с 20-литрова алуминиева туба. Помоли се на продавачката, като каза "Товарищ приехал из Болгарии". И макар че тези туби бяха дефицитни и се пазеха само за свои хора, тя ни продаде една такава! Още си я пазя... :)
Quote (selected)
Дружбата си е дружба. Но когато влезеш в един руски храм и невероятни гласове ти попеят църковни песни или "Было двенадцать разбойников" , за това искат деньги.
Никога не съм присъствал на православна църковна служба в храм, нито тук, нито в Русия. Но за сметка на това веднъж бях участник (не публика, а именно участник – защо, ще обясня по-нататък) в католическа служба в базиликата "Свети Стефан" (на унгарски Ищван) в Будапеща. Това беше през 80-те години в социалистическа Унгария (УНР). Бях тръгнал на екскурзия по Дунава и в Будапеща реших да видя дали няма някой органов концерт. Аз съм голям почитател на "царя на инструментите". Нямах късмет с концерт, но вместо това ми се удаде възможност да присъствам (както си мислех тогава, а то се оказа не просто присъствие) на католическа църковна служба. Трябва да се има предвид, че съм заклет атеист. Цялото ни семейство сме атеисти и съм получил атеистично и комунистическо възпитание и в училище. Един от любимите ми романи е "Стършел" (The Gadfly).

И така, влязох аз заедно с богомолците и службата започна. И тогава се оказа, че не съм публика, а участник! Защото в определени моменти трябва да се става, да се пее, да се кръстиш (отляво-надясно, разбира се) и така много пъти. (Между другото, никога преди това и никога след това не съм се кръстил, нито отляво надясно, нито отдясно наляво. И нямам намерение да го правя. Но тогава нямаше как.) Гледах какво правят другите и папагалски повтарях техните действия. При пеенето (на унгарски, без да знам езика) си отварях устата и може да съм издавал някакви звуци, не знам. То в този океан от звуци (орган и хор) едва ли можеш да чуеш нещо друго. (Впрочем това може и да е било повтаряне на някакви фрази като речетатив, а не истинско пеене, вече не помня точно.) Беше изключително вълнуващо преживяване, което няма да забравя, докато съм жив. На изхода дори си потопих ръката в "светена" вода, както правеха всички :)

И цялото това чудо беше абсолютно безплатно.

Ето изпълнение на "Токата и фуга в ре минор" от Й.С. Бах точно на този орган, на чието великолепие имах възможност да се насладя тогава:

https://www.youtube.com/watch?v=mk9qM3K8a-k

А ето и поглед към една от най-характерните особености на този орган – "фанфарите":

« Последна редакция: Август 05, 2022, 13:23:40 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20455 -: Август 05, 2022, 13:12:20 »
Липсата на кодирана връзка е нещото от което натовските "инструктори" не престават да се чудят.
Съвременната шифроваща свързочна апаратура на ниво подразделение и безпилотниците са дефицит в руската армия.
Да не се чудят натовците на това, а да се чудят как въпреки технологичното си превъзходство губят от руската армия!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20456 -: Август 05, 2022, 13:14:28 »
В "Гостиний двор" на Ленинград можех да си купя алуминиева туба, но ми се стори неудобна за самолет. Иначе е вечна. Ама пък ето горивото битти.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20457 -: Август 05, 2022, 13:44:06 »
Quote (selected)
На изхода дори си потопих ръката в "светена" вода :)

Ако беше помолил некой да те напръска по главата и да рече "Лъчо, кръщавам те в името на отца, сина и светия дух" сега щеше да си имаш бекъп в случай, че атеизма не сработи. Облога на Паскал - нищо не губиш  :)))

ПП "Некой" не е задължиелно даже да е християнин - пак важи.
« Последна редакция: Август 05, 2022, 13:52:36 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20458 -: Август 05, 2022, 17:24:59 »
Шведский телеканал SVT после жалоб зрителей принес свои извинения за показ «неправильного «сюжета из Херсона, в котором жители города получают российские паспорта. В рамках своего материала журналисты телеканала показали украинских граждан, которые получают российские паспорта со слезами радости. Подобная подача рассердила шведов, которые обвинили руководство канала в российской пропаганде. Также журналистов обвинили в том, что они, предположительно, взяли фото – и видеоматериалы из российских источников, поскольку съемочная группа телеканала не приезжала в регион.
Сюжет вышел в рамках передачи «Репортаж» 28 июля. Журналисты показали нескольких жителей Херсона, которые плакали от радости и счастья, получив паспорт гражданина России. Под звуки гимна они присягали на верность России.
Бе няма ли кой да им преведе на тия швеци, академия божем имат, поне ей таз част от "Стихи о советском паспорте", хем там и те са  споменати, макар и под формата на "разных прочих шведов", та да се усетят, че не от поражението на оня им крал, ами от 1929 насам нищо не са научили. "Тупые", както обобщаваше Задорнов.
Та ето как западналите се отнасят към руския паспорт през 1929 - както и през 2022 впрочем, тупые е меко казано. Дали СССР, дали РФ все равно, тупые:


"И вдруг,
как будто
ожогом,
рот
скривило
господину.
Это
господин чиновник
берет
мою
краснокожую паспортину.
Берет —
как бомбу,
берет —
как ежа,
как бритву
обоюдоострую,
берет,
как гремучую
в 20 жал
змею
двухметроворостую."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20459 -: Август 05, 2022, 17:41:41 »
Quote (selected)
На изхода дори си потопих ръката в "светена" вода :)
Ако беше помолил некой да те напръска по главата и да рече "Лъчо, кръщавам те в името на отца, сина и светия дух" сега щеше да си имаш бекъп в случай, че атеизма не сработи. Облога на Паскал - нищо не губиш  :)))
;)
Всъщност церемонията е доста по-сложна и от всички изисквания изпълнявам само едно – очистил съм се от "нечистите сили", защото съм работил с "EXORciser II" за M6800 :)