Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 23:10:19

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2094071 пъти)

0 Потребители и 77 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22140 -: Септември 07, 2022, 00:40:44 »
Да?
А защо си мисля, че Константинопол пада под властта на османите, и тю тю православие по византийските земи, а Рим и католицизма и до сега съществуват. Вярно, с различни вътрешни реформи и видоизменения в Западна Европа.

Тук първо е православната Ромейска империя, простираща се в цяла Европа и бл.Изток, и сев.Африка Не е ли така
След това в Западните и земи се заражда католицизма, кото се обосновава със своя църква и Поп - Pope - Папа. Западните земи се отделят от Ромейската Имерия.

Не е ли такава хронологията?
Или как?
Кое е първичното? Православието, или католицизма?
Или сме учили различни истории

Не  е такава хронологията. При теб не става дума за пропуски в елементарните знания, а за кратери. Нали за империи прикяше, а не за вероизповедания. Каква е била религията във Великата римска империя преди навлизането на християнството? И Гай Юлий Цезар с ква религияе бил, например? А Пилат? :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22141 -: Септември 07, 2022, 00:50:50 »
И така. Да продължа.
Какво се крие под съвременният проект „Москва Третий Рим„
Т.е. Москва като наследницца на православието на Константинопол
Естествено, да бъде унищожен Картаген. Както си е по историята.
Картагена също го уточнихме кой е.
Това е разработка на кабалистите, както казва Девятов, но това кабалисти на вас нищо не ви говори. Да уточня тогава, че рупорът и главен мениджър това е дядко ви Хенри Кисинджър. Както казват, вечният жид, който дори не може да умре, защото още не си е изпълнил задачките.
Слава Богу, че когато Тръмп стана президент, започна с бързи темпове да строи САЩ -Трети Рим. И това е по нормално. В края на краищата, в САЩ е Градът на седемте хълма, Капитолия, която е копие на римската такава, ама тя била разрушена казват. Нека САЩ да воюват с Китай. Те го създадоха, те да го смажат.
Кой е лицето да кажем на този проект „Москва Третий Рим„ в Русия?
Шойгу - кавалер на Малтийският орден.
Дочуваме обаче, че Малтийският орден вчера е разпуснат от Папата. До избор на нов главнокомандващ. И въобще Малтийският орден от десетина години е под ударите на йезуитите. Ще има затягане на редиците
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 01:47:43 от Алиса »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22142 -: Септември 07, 2022, 00:53:36 »
 Нали за империи прикяше

Нали, мали, и още малоумности
Чети, и ако нещо схванеш, добре, ако не лягай си да спиш.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22143 -: Септември 07, 2022, 00:55:00 »
Aли, от Цезар и Помпей, кой е от Ротшилдите и кой от Рокфелерите ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22144 -: Септември 07, 2022, 00:55:13 »
Quote (selected)
В края на краищата, в САЩ е Градът на седемте хълма, Капитолия, която е копие на римската такава, ама тя била разрушена казват.

Без да искаш напипа основното - става дума за копия, не са оригинали. Ще те светна и нещо друго - прословутата статуя на Свободата - също е копие. За менте работи иде реч :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22145 -: Септември 07, 2022, 00:58:50 »
Цитат на: Aсол
Ще те светна и нещо друго - прословутата статуя на Свободата - също е копие. За ерзац работи иде реч :nuts:

Не само. И за езическата богиня Ищар / Астарта / Ащарот. Със 7 рога.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22146 -: Септември 07, 2022, 01:09:55 »
Подценявате Алиса.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22147 -: Септември 07, 2022, 01:28:35 »
Тук говоря за проекти.
Проекция на някакви исторически фантасмагории, които залягат в основата на съвременните стратегии на властимащите в тяхната игра за престола в днешно време
Трябва образно мислене
Защото има и друг проект, и това е Неоосманизма.  Възраждане на Османската Империя, или по точно възстановяване на Византия в нейните граници  Зад него стои   принц Чарлз, като отговорник на православието и Атон, нали баща му е бил православен, и се поддържа от  арменци, евреи, и руми

Та не ми се пулете какво ставало в България, и защо децата били толкова образовани, или защо митрополита днес се произнесъл така. Всичко си има обяснение, стига да знаеш къде да го търсиш.
Само с комунизъм/антикомунизм нищо не можеш да разбереш, просто защото те не съществуват. А вие друго не научихте за тези тридесет години
Нито някой се е заел да ви обяснява, защото не сте нужни никому. Нито вие, нито децата ви. Тук е нужна само територията

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22148 -: Септември 07, 2022, 04:26:21 »
Да уточним.
Путин или който е в Кремъл има да решава простичък въпрос:
Той Империя ли ръководи или търговска къща!
Първото е в интерес на народа, второто на олигарсите и винаги е било така.
А първата империя е в Рим. И тя не е христианска. Всъщност еретическия цирей-ватикана възниква там при упадъка на империята.


Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22149 -: Септември 07, 2022, 05:32:46 »
Aли, от Цезар и Помпей, кой е от Ротшилдите и кой от Рокфелерите ?
Цезар е от Рокфелерите, няма данни да е йудей. На другия сигурно не му е чист косъма щом се репчи.
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 06:39:48 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22150 -: Септември 07, 2022, 05:42:59 »
И така. Да продължа.
Какво се крие под съвременният проект „Москва Третий Рим„
Т.е. Москва като наследницца на православието на Константинопол
Естествено, да бъде унищожен Картаген. Както си е по историята.
Картагена също го уточнихме кой е.
Това е разработка на кабалистите, както казва Девятов, но това кабалисти на вас нищо не ви говори. Да уточня тогава, че рупорът и главен мениджър това е дядко ви Хенри Кисинджър. Както казват, вечният жид, който дори не може да умре, защото още не си е изпълнил задачките.
Слава Богу, че когато Тръмп стана президент, започна с бързи темпове да строи САЩ -Трети Рим. И това е по нормално. В края на краищата, в САЩ е Градът на седемте хълма, Капитолия, която е копие на римската такава, ама тя била разрушена казват. Нека САЩ да воюват с Китай. Те го създадоха, те да го смажат.
Кой е лицето да кажем на този проект „Москва Третий Рим„ в Русия?
Шойгу - кавалер на Малтийският орден.
Дочуваме обаче, че Малтийският орден вчера е разпуснат от Папата. До избор на нов главнокомандващ. И въобще Малтийският орден от десетина години е под ударите на йезуитите. Ще има затягане на редиците
Али, за втори път се опитваш с тон нетърпящ възражение, да натрапиш  Пётр Адольфович Гваськов, известен ти като Андрей Девятов, като някакъв авторитет от последна инстанция.
Твое право е да четеш и слушаш когото искаш и да го интерпретираш както искаш, но, дет` викат "посмали, манго", тури егото и менторския тон настрана, разговорът ще стане по-интересен, може би.

За мен писаниците на Гвасков (Девятов) са любопитни доколкото са продукт на мисленето на нелегал от ГРУ, воювал на 21 години като такъв срещу Израел, след това живял ~17 години в Китай. И толкова.

PS - прави са приятелчетата, че си скарана с историята и хронологията - няма как Римската империя (република) да е втория Рим.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22151 -: Септември 07, 2022, 05:43:16 »
Какво се крие под съвременният проект „Москва Третий Рим„

"Трети Рим" не е съвременен проект, а религиозна и политическа теория, създадена през 16 век. След падането на Константинопол.


Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22152 -: Септември 07, 2022, 05:57:59 »
Да?
А защо си мисля, че Константинопол пада под властта на османите, и тю тю православие по византийските земи, а Рим и католицизма и до сега съществуват. Вярно, с различни вътрешни реформи и видоизменения в Западна Европа.

Тук първо е православната Ромейска империя, простираща се в цяла Европа и бл.Изток, и сев.Африка Не е ли така
След това в Западните и земи се заражда католицизма, кото се обосновава със своя църква и Поп - Pope - Папа. Западните земи се отделят от Ромейската Имерия.

Не е ли такава хронологията?
Или как?
Кое е първичното? Православието, или католицизма?
Или сме учили различни истории
Али, грешиш - и се радвай, че преподобния бонго не е тук да те разнищи.

Аз само ти препоръчвам да прочетеш 9-те томчета на Karlheinz Deschner (впрочем йезуит по образование) - Die Kriminalgeschichte des Christentums, RoRoRo Verlag - ако не друго, там е дадена прецизна хронологията на налагането на християнството в Европа.

Може би си струва да изясниш и съдържанието на понятието orthodox, така сама ще намериш отговор на въпроса си - Кое е първичното? Православието, или католицизма? - вероятно ще разбереш, че нито едно от двете, поне според съвременното схващане за тези две понятия.

И хич не ми се влиза в дебрите на историята и същността на руската православна църква (не съм подготвен), само ще изкажа мнение - за мен най-старите православни църкви са грузинската и арменската, а най-запазената в първичния й вид - етиопската, но това вече е офффф-топик.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22153 -: Септември 07, 2022, 06:18:10 »
dabedabe е прав че РФ захапа голям залък.
Не става въпрос за Зеленски и кой ще е губернатор в Киев.
Голямата цел е КОЙ ще владее Брюксел, ЕС без урсулките и шолцове, макрони може да  едно приветливо място.
РФ няма нужда от разрушен и беден ЕС, виж хамериканците дават всичко от себе си в Европа да останат само племенни съюзи.
Не знам защо мислиш, че РФ иска да разруши ЕС или САЩ?

На руснаците им трябва добре функциониращ и независим ЕС - това Путин го заявава многократно - кстати това е съветска(руска) политика още от времето на Брежнев.
Това "функциониращ" и "независим", отнесено към ЕС, звучи малко странно, но може да стане - след още едно, две поколения, в онова, което остане от ЕС.

Трябват им и САЩ без мании и грандоманщина като равнопоставен партньор с ядрено оръжие.

Това, което РФ=руснаците искат, беше и още е да бъдат приети като равни, както и да им бъде гарантирана безопасността.

Това първото, да бъдат приети като равни, го искат още от времето на Петър I, частично го постигнаха след Ватерлоо и след ВСВ, пропиляха го след 1991, сега се опитват да наваксват. Да видим.
За второто работят, за сега с променлив успех, главно във военно-техническата област.

Проблемът е, че редица кабинетни учени (например Дугин, Фурсов и др.)  мътят главите на част от върфушката за някаква изключителност (основно на базата на природните дадености и на православието), за някаква предопределена роля да създадат нов (многополюсен) световен ред и подобни - Алиска може да обясни изобилно.

Намирам за много вредно залитането по (нео)евразийството, нямащо нищо общо с оная идея от края на 19 век, ама това е друга тема.

Наздраве.

Имам две много основни възражения. Англосаксите трябва да бъдат натирени в кучи гъз и тогава ще мирне светът - визирам и бетиното королевство и сащ, и колониите им от криминални престъпници в Астралия и нова Зеландия. Не, че великото сащ не е било заселено от такава измет, но поне е била общоевропейска измет. Аз бих ги оставила под контрола на африканци и азиатци

п. п. Подобни мои съждения срещат удивително съгласие от ...германци :nuts:
При цялото дължимо уважение не съм съгласен с тезата, че англосаксите трябва да бъдат унишожени.
Първо, защото понятието е изкуствено, има големи различия в историческото развитие и в политиката на САЩ и Обединеното кралство (бивша Британска империя), дори през 21 век.
Второ, това е невъзможно, както е невъзможно РФ, Индия или Китай да бъдат натирени в .....
Трето, тове не е и необходимо - един унижен противник става много по-опасен, отколкото противник, загубил само една или няколко битки - ако фирмин-ът беше тук, щеше да ни даде подходящ цитат от Сун Дзъ, мен ме мързи да търся. Впрочем, така е постъпвал Бонапартът.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22154 -: Септември 07, 2022, 06:34:39 »
Първият Рим това е Византия Константинопол
Вторият Рим това е Римска Империя Рим
Третият Рим това е Москва.
И четвърти не е дадено да има

Първият Картаген е на пуните, Тунис , Северна Африка
Вторият Картаген това е Англия
Третият Картаген това е Китай
Четвърти не е дадено да има

Такъв е замисълът на планировчика. Планировчикът, това са кабалистите.
Да се ударят Русия и Китай
Но целта на Москва е да се извърти, и войната да се води между САЩ и Китай
Али, бъркаш хронологията.

Идеята за Третия Рим в лицето на Москва е религиозна и политическа концепция от XIV век, която се опитва да утвърди глобалното историческо значение на Москва като политически и религиозен център на православното християнство.

Това е само една концепция, изиграла важна роля при формирането на официалната идеология на Русия през през XV и XVI век, за идеята за обединение на славянските народи през XVI и XVII, и като основание за намеса в съдбата на християните от Балканския полуостров вкл. до Първата световна война.

Това е едно от нещата, които имах предвид по-рано, твърдейки, че разни подобни теории мътят главите на руската върхушка. На тая теория се опират поддръжници на идеите за руския месианизъм и изключителност, пропагандирането на тази идея, вкл. от Девятов, е част от причините за конфликтите на Империята, сега на РФ (РПЦ) със съседни страни.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22155 -: Септември 07, 2022, 07:32:08 »
Да?
А защо си мисля, че Константинопол пада под властта на османите, и тю тю православие по византийските земи, а Рим и католицизма и до сега съществуват. Вярно, с различни вътрешни реформи и видоизменения в Западна Европа.

Тук първо е православната Ромейска империя, простираща се в цяла Европа и бл.Изток, и сев.Африка Не е ли така

След това в Западните и земи се заражда католицизма, който се обосновава със своя църква и Поп - Pope - Папа. Западните земи се отделят от Ромейската Империя.

Не е ли такава хронологията?

Или как?

Кое е първичното? Православието, или католицизма?

Или сме учили различни истории

пияната явно сте вие, а не аз. и не ви е за първи път.

наясно ли сте кога става разделянето на християнството на източно-православие и католицизъм? и дали римската империя е съществувала, когато е станало това разделение?

и какви са тези глупости за ромейска империя в цяла европа?! ромейската империя е източната римска империя, погледнете девятов дали не е описал къде минава границата между източната и западната част на римската империя. за православие може да говорите едва след великата схизма, въпреки, че разликите (догми, обреди и всичко останало) между сегашния католицизъм и източното православие са от преди това.

не можете да се твърди, че цяла европа е източно-православна. християнска -- да, с известни условности, но не и източно-православна.

и имате наглостта да ме обвинявате мен, че нищо не знам и че не мога да мисля?! от тук нататък, преди да ми отговорите, се поглеждайте много внимателно в огледалото. и мислете много, преди да започнете да хабите клавиатурата.

че вие не сте наясно кого са наричали ромеи?! и с лека ръка пришивате това име към цялата римска империя, която действително е обхващала голяма част от европа и части от северна африка и азия. и искате да ви взимам насериозно?!

от тук нататък много внимавайте с изказа си, защото с вас вече няма да бъда по-тих от водата. и вземете оправете кашата в главата си, поне по отношение на хронологията.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22156 -: Септември 07, 2022, 07:35:15 »
Според мен не отговаряте на позицията си.

и каква ми е позицията според вас?

и да те предупредя - в момента се изживяваш като модератор в сянка. а това не е добра идея.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22157 -: Септември 07, 2022, 07:39:04 »
Тук говоря за проекти.

Проекция на някакви исторически фантасмагории, които залягат в основата на съвременните стратегии на властимащите в тяхната игра за престола в днешно време

Трябва образно мислене

научете се тогава да говорите, а не да ломотите. след това може да минете към усвояване на образното мислене.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22158 -: Септември 07, 2022, 07:40:07 »
И аз един ден ще му направя разбор, има време.

ох, леле - империята отвръща на удара.

нали знаете какво следва след това?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22159 -: Септември 07, 2022, 07:42:02 »
А първата империя е в Рим. И тя не е христианска. Всъщност еретическия цирей-ватикана възниква там при упадъка на империята.

стига и ти - ватикана възниква много след изчезването на римската империя.

а империи е имало и преди римската - сещам се например за персийската. то всъщност е въпрос на дефиниции, така че няма смисъл да се говори повече за тях (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22160 -: Септември 07, 2022, 08:05:37 »
Принце, тук не става дума за педантизъм, а алкохолизъм
Утре като изтрезнееЩ, ще си по ??? тих и от водата
Ъхъм, а който не се нуждае от изтрезняване - -"Щ", и не е по...тих [sic!], той пък "кудкудяка", нели, бе гъ-жа. И има само една истина - Вашата.
Bother,  бе начи.
Опоменайте се, панове и панеси - подариха ви наистина свободен за всякакви мнения форум. Дръжте се прилично ПОНЕ.
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 08:12:50 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22161 -: Септември 07, 2022, 08:37:24 »
а империи е имало и преди римската -
а империи е имало и преди римската
Именно. Ойроцентризмът ни запушва ушите и очите за Междуречието - Тигър и Ефрат, откъдето тръгва всичко. Древен Египет черпи с пълни шепа, козарите номади на Авраам покрадват по номадско-козарски - Потопът е краднат точ в точ от най-стария писмен епос на човечеството - епоса за Гилгамеш. Потомците Авраамови само фтичката са сменили - от гарван на гълъб. Козари, ко да ги прайш - нямат културни натрупвания. Епосът за Гилгамеш, частично преведен на български от Любен Любенов, изцяло на руски и английски, слага "в джобите си" (де си, Любо, ака Сократе-май?) Гьотевия "Фауст" - 21 века пр.н.е. Нищо общо с диваците от "Менен аеде тхеа", демек за гнева на Ахила пей, музо, че му отнели на Ахила пленницата плячка и му убили любовника... Ади нооо шъ въ замола.
И това срещу - радвай се на музиката и танца, Гилгамеш, на звъна на водата и на детската ръчица в ръката ти, защото и това е участта на човека, Гилгамеш ( по памет цитирам, на български не е преведено).
Сори, ако  разочаровам някого, но картинката е по-мащабна, отколкото изглежда. За нас, простите уманитари в тоз форум :).
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 09:06:51 от Zeitgeist »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22162 -: Септември 07, 2022, 09:18:40 »
Сори, ако  разочаровам някого, но картинката е по-мащабна, отколкото изглежда. За нас, простите уманитари в тоз форум :).

не е само за хуманитарите, да знаете :)))
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22163 -: Септември 07, 2022, 09:23:53 »
Само да се осведомя - тези долу дали и те си имат форум?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22164 -: Септември 07, 2022, 09:25:14 »
Да. Разбрах ти намека. Дайте всички да мълчим, че да има мир.
...........
Хм. Няма дебели туземци. Не знам колко живеят.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22165 -: Септември 07, 2022, 10:06:05 »
И аз един ден ще му направя разбор, има време.
ох, леле - империята отвръща на удара.

нали знаете какво следва след това?
...спомнете си третото правило на Госинджъра - "не е необходимо да отговаряте на всяко мнение".
С Допълнение Първо (мое) към третото правило на Госинджъра - "дори когато ви засяга", става ли?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22166 -: Септември 07, 2022, 10:07:26 »
Предполагам всички са разбрали за вчерашния украински пробив край Балаклея на харковското направление.

Quote (selected)
Коротко на утро: Балаклея в оперативном окружении. Два сводных отряда Росгвардии Самарский и Башкирский СОБР под Волоховым Яром бьются больше суток в полном окружении.

Крайний выход в эфир бойцы Самарского СОБРа передали, что будут биться до конца, сдаваться не планируют. С тех пор на связь не выходят.

Молимся за парней

@opersvodki

Quote (selected)
Старше Эдды
Северную дорогу на Купянск хохлам удалось как минимум взять под огневой контроль. Ночью шли бои у Волхова Яра и вполне допускаю, что противнику удалось выбить нас из него. Балаклея в оперативном окружении, ВСУ будут продолжать развивать успех и вполне вероятно что они попытаются выйти к Купянску, отрезав и Балаклею и Изюм. Силы у них на это есть, о чем неоднократно писали дилетанты-блоггеры. Посмотрим чем ответит российский Генштаб и какой уровень оперативного искусства он продемонстрирует.  Ну а простые солдаты  и офицеры Изюмского фронта продолжают биться, как они и делали это предыдущие полгода войны.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22167 -: Септември 07, 2022, 10:11:14 »
Отново не проявихте образно мислене, което беше и целта на писанието ми.
Хванахте се за първият и вторият Рим, което е второстепенно, и упорито избягвате концепцията за третият Рим.
Поставих въпросът кое е първично  - православието или католическата ерес, а вие отново се хванахте за шаблона. А аз изходих от това. И какво значение има първи, втори, когато разговорът е за третият рим
Съществувала ли е някога Римска имерия, или това е писали брисали, и както се казва, победителите пишат историята?  С какво е ценна „В името на розата„? Масонът У.Еко описа как  в манастирите на западна европа са се пренаписвали исторически документи, и се е творила нова история.Сега, когато пред очите ви се пренаписва историята на България, т.е. имате конкретен пример за размисъл, вие вместо да проявите критично мислене спрямо начуканото в главите ви, се забъркахте в подробностите.
Изложих донякъде проектите според Девятов, което би спомогнало някак да се разбере подмолната игра на тази или онази група. Тези проекти обаче са съставени приблизително в началото на 70те години според мен, а 79та започва и играта на т.н. бридж клуб, където на игралната маса са М.Татчър, Дън Сяопин, Хенри Кисинджър и др.

Аз лично смятам, а и по вече ми допада, че нещата са много по назад в историята, и започват с войната между бялата и червената роза, между Ланкастери и Йорки. А тези проекти в наши дни са в резултат на сдружаването или разделянето им в дадена стратегия на определено направление , в зависимост от това, кой какви козове държи в даденият регион. И натъкмената история е само един коз в колодата карти
Може би всичко започва от тук, защото центровете на управление на сегашната борба за световният престол са два. И само два.
https://nandzed.livejournal.com/9405551.html

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22168 -: Септември 07, 2022, 10:15:47 »
Разбирам раздразнението на някои, но аз само излагам нещата такива каквито са, и не съм виновна, че те отговарят на очакванията им

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22169 -: Септември 07, 2022, 10:17:44 »
което беше и целта на писанието ми.

А защо изпусна Каин и Авел и конспирацията с Господ за ползата от мръвката? За такъв анализатор като тебе това е непростимо.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22170 -: Септември 07, 2022, 10:23:53 »
Предполагам всички са разбрали за вчерашния украински пробив край Балаклея на харковското направление.

Quote (selected)
Коротко на утро: Балаклея в оперативном окружении. Два сводных отряда Росгвардии Самарский и Башкирский СОБР под Волоховым Яром бьются больше суток в полном окружении.

Крайний выход в эфир бойцы Самарского СОБРа передали, что будут биться до конца, сдаваться не планируют. С тех пор на связь не выходят.

Молимся за парней

@opersvodki

Quote (selected)
Старше Эдды
Северную дорогу на Купянск хохлам удалось как минимум взять под огневой контроль. Ночью шли бои у Волхова Яра и вполне допускаю, что противнику удалось выбить нас из него. Балаклея в оперативном окружении, ВСУ будут продолжать развивать успех и вполне вероятно что они попытаются выйти к Купянску, отрезав и Балаклею и Изюм. Силы у них на это есть, о чем неоднократно писали дилетанты-блоггеры. Посмотрим чем ответит российский Генштаб и какой уровень оперативного искусства он продемонстрирует.  Ну а простые солдаты  и офицеры Изюмского фронта продолжают биться, как они и делали это предыдущие полгода войны.
Касапин, при новините на живо на CNN и на NBC няма такава новина, нито при иначе активните Bild и Welt.
Актуален е само докладът на МАГАТЕ.

Да не са те подвели блогери?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22171 -: Септември 07, 2022, 10:24:40 »
Цитат на: Aсол
Ще те светна и нещо друго - прословутата статуя на Свободата - също е копие. За ерзац работи иде реч :nuts:

Не само. И за езическата богиня Ищар / Астарта / Ащарот. Със 7 рога.

Хеката също е рогата, пък и факла носи - да си свети в тъмното.
Копия на копията, обичайният престилкаджийски тюрлюгювеч с нищожно къси, сменящи се крачета. Рим v. 3.11.



Natty dreadlock in a Babylon
Natty dread all over Rome
Dread in a Babylon
Dread weh thee wicked gwan
Babylon come-come-come

*********   ✹    *********

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22172 -: Септември 07, 2022, 10:32:49 »
Отново не проявихте образно мислене, което беше и целта на писанието ми.
Хванахте се за първият и вторият Рим, което е второстепенно, и упорито избягвате концепцията за третият Рим.
Поставих въпросът кое е първично  - православието или католическата ерес, а вие отново се хванахте за шаблона. А аз изходих от това. И какво значение има първи, втори, когато разговорът е за третият рим
Съществувала ли е някога Римска имерия, или това е писали брисали, и както се казва, победителите пишат историята?  С какво е ценна „В името на розата„? Масонът У.Еко описа как  в манастирите на западна европа са се пренаписвали исторически документи, и се е творила нова история.Сега, когато пред очите ви се пренаписва историята на България, т.е. имате конкретен пример за размисъл, вие вместо да проявите критично мислене спрямо начуканото в главите ви, се забъркахте в подробностите.
Изложих донякъде проектите според Девятов, което би спомогнало някак да се разбере подмолната игра на тази или онази група. Тези проекти обаче са съставени приблизително в началото на 70те години според мен, а 79та започва и играта на т.н. бридж клуб, където на игралната маса са М.Татчър, Дън Сяопин, Хенри Кисинджър и др.

Аз лично смятам, а и по вече ми допада, че нещата са много по назад в историята, и започват с войната между бялата и червената роза, между Ланкастери и Йорки. А тези проекти в наши дни са в резултат на сдружаването или разделянето им в дадена стратегия на определено направление , в зависимост от това, кой какви козове държи в даденият регион. И натъкмената история е само един коз в колодата карти
Може би всичко започва от тук, защото центровете на управление на сегашната борба за световният престол са два. И само два.
https://nandzed.livejournal.com/9405551.html
Али, ще прощаваш, но се връткаш като магистралка - не стига, че обърка хронологията на събитията, но и четеш избирателно - отговори ти се барем от двама и за концепцията за третия Рим и за схизмата между православието и католицизма.

И продължаваш да се позоваваш на Гваськов (той и Девятов) - оставяш впечатлението, че само и единствено него си чела (слушала), приличаш нещо като оня херой на Нушич.

Стегни се, можеш повече.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22173 -: Септември 07, 2022, 10:37:36 »
Quote (selected)
@opersvodki
Абе човек, давай линкове като пускаш  инфо.
 https://newsfrol.ru/24/9721/
От тук е изглежда, доколкото може да се вярва на този сайт
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 10:42:57 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22174 -: Септември 07, 2022, 10:38:35 »
Държавата ватикан може да възниква през 20 век, обаче откога има епископ (религиозен водач) на Рим  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22175 -: Септември 07, 2022, 10:43:28 »
Кога обесен Петър с главата надолу, кога империята фалирала... . Доста фантазия има и в историята.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22176 -: Септември 07, 2022, 10:44:39 »
Държавата ватикан може да възниква през 20 век, обаче откога има епископ (религиозен водач) на Рим

Римската епископия няма нищо общо. Още от ранното средновековие до Френската революция има голяма Папска държава в Централна Италия. Заличава я чак Наполеон. Така че папата винаги си е имал собствена държава.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22177 -: Септември 07, 2022, 11:02:03 »
Папите са били адаптивни. Кеф ти Италия, кеф ти Франция. Добре че не цъфнали и тук. Макар ... .

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22178 -: Септември 07, 2022, 11:04:50 »
Държавата ватикан може да възниква през 20 век, обаче откога има епископ (религиозен водач) на Рим  :smokin:

всяка една християнска църква е имала религиозен водач, които са били равни помежду си.

доколкото си спомням, една от причините за голямата схизма е меракът на римския епископ да бъде по-по-най между равните нему.

има и други причини, бегло споменати от мен, но те могат да бъдат разглеждани в отделна тема, за третия рим примерно, ако някой реши да я създаде, не и тук.
the lamers club honourable member …

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22179 -: Септември 07, 2022, 11:16:45 »
Името на розата - не В името...Розата е онази малката, дето дарява удоволствие на монахчето, пък той така и не разбира как се казва.
А Умберто Еко много обича да преписва, доукрасявайки. Като останалите престилкаджии.

ПП Не по-различен от лъжливите християни из манастирите, заети с цензурирането, подменянето и късането на листа за лична употреба от книгите на античността.
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 11:28:47 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22180 -: Септември 07, 2022, 11:29:00 »
А Умберто Еко много обича да преписва, доукрасявайки. Като останалите престилкаджии.

вместо него да вземе да прочете уве топер, „голямата акция. измислената история на европа“, само 7 лева струва, ако я намери. иначе я има и в електронен вид.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22181 -: Септември 07, 2022, 11:30:19 »
Нали уж по догмата възниква спора.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22182 -: Септември 07, 2022, 11:30:39 »
Нали уж по догмата възниква спора.

не само.
the lamers club honourable member …

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22183 -: Септември 07, 2022, 11:54:55 »
Общо взето ми е скучно да участвам в неуравновесени баталии, изградени на "източници" позиционирани далеч във веригата на масовата фалшификация. Хеле пък, особено когато нивата на фантасмагориите, по вертикала, не стигат до най-горе. А за авторитети се ползват подменени участници. Истинските са винаги в сянка ил старателно окаляни.

* Поставяне на табели "тоз е такъв - онзи инакъв" е знак за недостатъчна образованост в мат'ряла. Оценката винаги се прави от собствената камбанария. Даденост е. А тя, камбанарията ни както е известно,  може да е една, както при стотиците църкви из сокаците под Акропола или да е от някой гигантски храм нейде си из реалностите.

* Забравяте, че "цивилизацията" (сегашната е уродлив сурогат с неустановен произход, продължителност и ограничена давност) е базирана върху основи съставени от разнородни, чужди и в множеството лъжливи, изкривени и недействителни твърдения, факти, учения, история, науки (дори) и какво ли още не!

* Човешкото съзнание не е способно да обработва многовекторни мисли, представи, данни и зацикля върху впечатлили го отделни истински или пробутани опорни точки. Тогава изградената лъжлива представа, най-често диаметрална на действителната ситуация, бива защитавана с все сили. Проявява с във всичко, което ни заобикаля.

* Назобването на интересни теории, допускания и сегменти откровени фалшификати - без да са "кУрОлирани" с помощта на инструментариума (повече или по-малко) поставен в Куфалниците ни, води до баталии подобни на тези разигравани из страниците на този Честен форум.

* Докато няма преодоляване на поставената - осъзната или не - Страхова бариера в съзнанията ни и не се сведе тилната част на междуушието ни към пода, за да се види една друга панорама, не би могло да се усетят ветровете на събитията. Дарът с подобен взор, не е даден всекиму! Повечето гледаме старателно пред обувките си за да се предвардим от среща на дългите ни носове с твърдостта на Земното.

И т.н. ...

- Ади, со здраве и удача! Бъдете здрави.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22184 -: Септември 07, 2022, 12:04:52 »
Quote (selected)
По Балаклее кратко.

1. Подтверждаю окружение сводных отрядов самарского и башкирского СОБРов в городской черте Балаклеи. Вчера связь с парнями была, сегодня нет.

2. Противник пытается развить наступление сразу на двух направлениях - на Купянск и на Изюм. В первом случае преградой для ВСУ является пусть и неширокий здесь Северский Донец. Так что без тактического десанта укровермахту выйти к Купянску будет сложно.
А продвижение на Изюм создает не только угрозу штабу группировки ВС РФ на этом направлении, но и выходу в тыл нашим войскам на славянском направлении. Именно поэтому здесь противник пытается "газовать".

***

1. Противник накопил силы для наступления и будет пытаться делать это весь сентябрь — до дождей. Их задача — до середины октября, ближе к ноябрю выйти на линию, которая поставлена им как задача. В идеале Пентагон обозначил эту линию как позиции до 24 февраля.

2. В городской черте Балаклеи — бои. Бакалея была недалеко от линии, и они рывком вошли в черту города.
Балаклею пытаются охватить с двух сторон. Город в оперативном окружении. Дорога на Купянск — под огневым контролем противника.

Ситуация сложная. Понятно стремление противника взять Балаклею. Далее открывается дорога на Изюм, создается угроза тылу Славянско-Краматорской группировки.

3. Противник готовит еще один удар, подозреваю, что на Запорожском направлении. Учитывая накопление живой силы и брони ВСУ, склоняюсь к попытке прорыва нашей обороны к западу от Угледара. Тогда попытаются бить трезубцем в трех направлениях сразу — на Волноваху, Мелитополь и уже с восточной стороны на Энергодар, с раскрытием лепестка и выходом на оперативный простор.

@voenkorKotenok


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22185 -: Септември 07, 2022, 12:13:37 »
Отново не проявихте образно мислене, което беше и целта на писанието ми.
Хванахте се за първият и вторият Рим, което е второстепенно, и упорито избягвате концепцията за третият Рим.
Поставих въпросът кое е първично  - православието или католическата ерес, а вие отново се хванахте за шаблона. А аз изходих от това. И какво значение има първи, втори, когато разговорът е за третият рим
Съществувала ли е някога Римска имерия, или това е писали брисали, и както се казва, победителите пишат историята?  С какво е ценна „В името на розата„? Масонът У.Еко описа как  в манастирите на западна европа са се пренаписвали исторически документи, и се е творила нова история.Сега, когато пред очите ви се пренаписва историята на България, т.е. имате конкретен пример за размисъл, вие вместо да проявите критично мислене спрямо начуканото в главите ви, се забъркахте в подробностите.
Изложих донякъде проектите според Девятов, което би спомогнало някак да се разбере подмолната игра на тази или онази група. Тези проекти обаче са съставени приблизително в началото на 70те години според мен, а 79та започва и играта на т.н. бридж клуб, където на игралната маса са М.Татчър, Дън Сяопин, Хенри Кисинджър и др.

Аз лично смятам, а и по вече ми допада, че нещата са много по назад в историята, и започват с войната между бялата и червената роза, между Ланкастери и Йорки. А тези проекти в наши дни са в резултат на сдружаването или разделянето им в дадена стратегия на определено направление , в зависимост от това, кой какви козове държи в даденият регион. И натъкмената история е само един коз в колодата карти
Може би всичко започва от тук, защото центровете на управление на сегашната борба за световният престол са два. И само два.
https://nandzed.livejournal.com/9405551.html
Али, ще прощаваш, но се връткаш като магистралка - не стига, че обърка хронологията на събитията, но и четеш избирателно - отговори ти се барем от двама и за концепцията за третия Рим и за схизмата между православието и католицизма.

И продължаваш да се позоваваш на Гваськов (той и Девятов) - оставяш впечатлението, че само и единствено него си чела (слушала), приличаш нещо като оня херой на Нушич.

Стегни се, можеш повече.

Ъхъ!
Девятов ви го преразказах, и то с някои неточности, защото би бил по лесно смилаем за вас. Но както виждам, и това не е. Въпреки че е троцкист, и това би ви допаднало, или поне да е събудил интереса на някои тук, където общата маса се опиват от троцкизма. Но не би. Трагедията е, че в главите ви е парадигмата на пропагандата излъчвана от българските медии, за затъпяване на населението. И към които не бих се докоснала и с лайняна пръчка даже. Спрете телевизора, казваше Д.Иванов

А колкото за Рим, който е по скоро символ, от колкото история, знаем какво е историята и историците, при това лъжлива, обосновах твърдението си. Смятам, че първият Рим е православният. Когато се появяват апостолите да проповядват в езичната Римска империя, те проповядват какво?  Първичната христианска религия. Православие. Първоначално цяла западна Европа е православна. И говори на славянски.После се явява католическата ерес, окатоличване и латинизация на западна Европа.Това някак се умълчава.
Затова, кой е първи, кой е втори Рим, е въпрос на гледна точка и образно мислене.
Отивате на схизми, които отвличат от същността на нещата в днешният ден. Да е жив и здрав Бонго, че написа толкова много глупости.  Написа е силно казано, той просто излагаше рускоезични материали подготвени от английският центъра за информационна война в Кипър, с подразделения в Украйна и цяла Изт.Европа. Т.н. бригада 77.  Тук се включват и Медуза, и Белингкат
Още от  началото на ХХ век Констаниполската патриаршия е изцяло под властта на Масоните. Ето от къде и принц Чарлз...

Но докато в следвоенният период Ватикана и М бяха съюзници, след разпада на СССР, при липсата на общ враг, те отново полека лека се превърнаха във врагове. И сега вече наблюдаваме плодовете на тази война. Католичеството загуби позиции  в Европа. И тук трябва да си спомним за срещата на Папата с Патриарх Кирил на.. Куба. Кой от кого помоли за помощ?
И последно само да добавя. Путин играе от страна на Ватикана, и Мадрид, столицата на Католическият свят.

Информация в нета има за всичко. Просто трябва да имаш ясна представа какво търсиш, и най вече за пъзела, който редят.  Когато имаш две неща за основа, към тях лесно се напасват останалите сегменти. Ако ги нямаш, просто стоиш, и гледаш като теле информационният дъжд, който се сипе връз теб.
Каква картинка ще излезе, ще видим, ще видим

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22186 -: Септември 07, 2022, 12:13:37 »
Quote (selected)
По ситуации на фронте (по состоянию на вчерашний вечер):

На Харьковском фронте противник вчера предпринял давно им подготавливаемое (судя по переброске резервов) наступление ,нанеся основной удар в районе города Балаклея. Внешний периметр обороны города держали мобилизованные батальоны ЛДНР (с минимумом тяжелого оружия) ,которые сдержать противника на передовых рубежах ожидаемо не сумели. К сожалению, точно также не смогли сдержать удар и расположенные во втором эшелоне части "росгвардии" (в том числе - на что едко намекнул Владлен Татарский - по причине неумения пользоваться находящимися в их распоряжении средствами огневого поражения). По состоянию на вчерашний вечер противник сумел взять гарнизон Балаклеи в оперативное окружение, захватив н.п. Волохов Яр и Вербовка.
Мои источники, кроме досадной необученности росгвардейцев, отметили также исключительную осторожность действий российской авиации, предпочитавшей вести огонь по противнику с максимально возможных расстояний, что заметно сказывалось на эффективности ударов.
Источниками отмечена выдающаяся дерзость атак противника - "с брони и колёс" захватывавших позиции, на большой скорости врываясь на них прямо на броне- и иной технике, в результате чего артиллерия теряла возможность нанесения удара по противнику на подходе к нашим позициям.
О том, что в районе Волохова Яра, якобы, окружены два подразделения российского СОБРа - у меня сведений нет.

На Херсонском направлении продолжались ожесточенные бои. За вчерашний день противник вновь пытался (неудачно) продвинуться в районе н.п. Терновые Поды. Продолжались бои на плацдарме противника на р.Ингулец. Противник нанес очередную серию ракетных ударов (ракетами "Хаймерс") по переправам, по штабам и расположениям российских войск. В н.п. Баратовка противник попытался (неудачно) поразить штаб 205-й ОМСБр.
Российские войска продолжали наносить огневое поражение группировке противника артиллерийскими и авиационными ударами (здесь отмечается хорошая работа нашей авиации).

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22187 -: Септември 07, 2022, 12:15:37 »
Quote (selected)
Чем грозит нынешнее наступление ВСУ в Харьковской области.

Судя по тому, что бои завязались по линии Вербовка, Яковенково, Таранушино, Волхов Яр, задачи брать Балаклею во что бы то ни стало у украинцев не стоит.

Им важно взять под контроль сначала трассу от Волхова Яра до Балаклеи (артиллерией они ее уже контролируют), последняя останется фактически в окружении. От Волхова Яра - прямая трасса на Изюм, а также - на Шевченково, через которое дорога идет на Купянск.

Да, сейчас остается полевая дорога снабжения от Купянска до Изюма, которая на трассу выходит под самим городом. Но в случае продвижения противника на юг от Волхова Яра, и она окажется под угрозой.

А в случае выхода противника через Михайловское на Купянск, Изюмская группировка, по факту, оказывается отрезанной от большой земли. Придется уходить на Восток через Оскол. Это, конечно, процесс не одного дня, но хочется надеяться, что развить успех минувших суток украинцам не удастся.

Я не знаю, что сказать сейчас тем Воинам Минобороны, Росгвардии, ЧВК и резервистов из ЛДНР, которые героически обороняются на этом участке. Любые слова, сказанные с расстояния, будут казаться не очень искренними. Держитесь, мужики…

PS С системой, в которой начальство не любит плохих новостей, а подчиненные не любят расстраивать начальников, надо что-то уже делать. Может премировать за плохие новости…

Следим за происходящим у Старше Эдды и Записок Ветерана.

@sashakots

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22188 -: Септември 07, 2022, 12:17:16 »
отговори ти се барем от двама и за концепцията за третия Рим и за схизмата между православието и католицизма.

И продължаваш да се позоваваш на Гваськов (той и Девятов) -
Не съм го чела въпросния Девятов - а трябва ли?
Що се отнася до.Третия Рим (това е надлежно документирано, а не измишльотина на сегашни интерпретатори):

Последният император на Източната римска империя / Византия (кому как), Константин по ирония на съдбата, загива на крепостната стена, защитавайки Константинопол - отказва да бяга.
Единствената наследница на Палеолозите е племенницата му Зоя.
Отвеждат я в Рим, при папата, и й прикачат кардинал, грък по народност, да я надзирава.
Сгодяват я за Иван Трети, владетел на Московското княжество, и я изпращат по суша с триста заръки да се венчае по католически обряд.
Русите я посрещат някъде из сегашните трибалтики и остават смаяни от зестрата й - купища византийски книги и !!! герба на Палеолозите - двуглав орел.
Венчава се с Иван по православен обряд под името София (в историята остава като София Палеолог), въвежда византийските порядки в двора на Московското княжество и полага огромни усилия да се съхранят книгите в основно дървена и нееднократно горяща Москва.
Толкоз има документирано за Третия Рим и двуглавия орел на Палеолозите. Може да се намерят документите и да се прочетат. А извън документираните на определен етап документи и артефакти, Историята приключва и идват фентъзита.
Останалото са късни донагласявания - кому как.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22189 -: Септември 07, 2022, 12:38:23 »
„Не съм го чела въпросния Девятов - а трябва ли?„

Не. Приблизително ти го разказах
Отиваш на факти, а не на концепции. Пак повтарям. Първично е православието, вторично е католичеството
Къде е уловката в концепцията Москва Третий Рим.
Ти сама го написа. Московското княжество.
Което означава разпадане на РФ

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22190 -: Септември 07, 2022, 12:43:49 »
Отиваш на факти, а не на концепции
Концепциите, Алиса, би трябвало да се опират на факти, смятам - неслучайно - аз. Моето смятане обаче с нищо не те задължава. Никого не задължава. Това й е най-хубавото на свободната обмяна на мнения - да се видят и други гледни точки.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22191 -: Септември 07, 2022, 12:43:59 »
Алиса, и ти малко прибързваш. Православието е по-късен термин мисля, даже много късен. Все пак слагай нещата във времето.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22192 -: Септември 07, 2022, 12:47:42 »
Къде е уловката в концепцията Москва Третий Рим.
Ти сама го написа. Московското княжество.
Което означава разпадане на РФ
А по това може да се спори. Защото концептът Российская империя / СССР / РФ стъпва на Московското княжество, но продължава нататък, пренасяйки и съхранявайки през вековете православието. И не само.
Това е основният белег на културата (според моята наука) - да съхрани и предаде

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22193 -: Септември 07, 2022, 12:53:06 »
Изкуството, като по-специфична част от културата, си позволява да подложи на изпитание и проверка това, което културата пази и предава. За да го утвърди или отрече като остаряло.
Най-блестящият пример не само в руската, а в цялата европейска култура за това е "Престъпление и наказание" - престъпва се божията заповед "Не убивай" в името на висши цели за благото на човечеството и...
Божията заповед се препотвърждава.
Такива едни работи в сладката ни тукашна разговорка.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22194 -: Септември 07, 2022, 13:04:47 »
*

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22195 -: Септември 07, 2022, 13:32:27 »
Мисля, че Достоевски е в периферията. Чел съм му книжлетата. Прехвален.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22196 -: Септември 07, 2022, 13:39:27 »
Алиса, и ти малко прибързваш. Православието е по-късен термин мисля, даже много късен. Все пак слагай нещата във времето.

Пу, пу! Не светотатствай!
Католицизма се отцепва от православието като ерес.
Даже има една династия във френската история които се водят основатели на френската държава, и са били православни, и със славянски имена
Първата - Капетанинги, Меровинги..  басъмги!:)))
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 13:50:04 от Алиса »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22197 -: Септември 07, 2022, 14:20:38 »
Quote (selected)
4. Противник вводит в дело сформированные и подготовленные в НАТО бригады. Они отвели ТРОшки и ввели в прорыв кадровых. В штурмовых группах на острие идут группы ССО, потом — кадровые. Штурмуют ССОшники, закрепляются кадровые. Пытаются воевать как надо, как должно быть. Штурмовые отходят, крепятся кадровые, осматриваются, подтягивают ТРО. И опять. И в 3 этажа так двигаются.

При этом в Херсоне с контрнаступлением у них не сложилось, несмотря на тактические успехи. Силы ВДВ РФ купировали прорыв ВСУ. 

Из особого отмечу возросшую активность авиации противника, несмотря на то, что большую часть Воздушных сил ВСУ вывели из строя в первые месяцы СВО. Сказался ленд-лиз. Возросшая авиа активность противника отмечается на ряде участков трех направлений: Харьковского, Запорожского, Николаево-Херсонского.

Боевые действия под Херсоном показали необходимость менять многое в управлении войсками от ротно-батальонного (тактического) звена и выше, в частности, что касается применения артиллерии. Есть факты, что огонь открывается через 1-1,5 часа после заявки! Заявка поступает командиру части, от него — начарту, от начарта  — командиру батареи. Долго. Это снижает эффективность огня и приводит к потерям в подразделениях, которые отбивают атаки превосходящего противника и ждут поддержки. 

В результате фронт держит героизм русского солдата, как всегда. Фронту нужно больше авиации, поддержка артиллерией и быстрое принятие решений.

@voenkorKotenok

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22198 -: Септември 07, 2022, 18:33:05 »
Quote (selected)
Алиса нищо лично, ама повечето сме с по една личност, рядкост сте тия с по пет алтерегота.
Сърбинът е с проверена философия по въпроса за личността.
Лайно со паре е личност, личност без паре е лайно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22199 -: Септември 07, 2022, 20:11:02 »
Quote (selected)
Говорит ТопаZ
Как же меня воротит от псевдо патриотических дебильных помоек, которые празднуют огромные потери ВСУ на Харьковском направлении.
Да, хохлы действительно дохнут в огромном количестве. Да, действительно - на каждого нашего погибшего воина может приходиться десяток сдохших свиней. Но вы какого-то черта упускаете тот факт, что наши парни стоят по 30-60 (при нормальном раскладе) человек на позициях. Держат оборону против бесконечного количества противника, потому что ВСУ имеет бесперебойное обеспечение позиций живой силой. Даже если размен будет один к сотне, меня это не устраивает, потому что сам факт того, что наша сторона сейчас находился в тяжелой обороне, указывает на вопиющую некомпетентность местного военного руководства, которая требует незамедлительного публичного наказания того, кто принимает решения на месте.
То, что (((украинское))) политическое и воинское руководство ценит жизни украинских солдат меньше, чем патроны в их автоматах, является фактором для нашей стороны полезным, но никак не решающим, когда речь идёт о ситуации, в которой противник не проявил никаких чудес воинской смекалки и изобретательности, а просто воспользовался некомпетентностью воинского руководства на месте? Есть повод для праздника? Нет. Пусть хоть миллион чубатых ляжет там сегодня, местный генералитет будет обязан целовать сапоги выжившим из тех парней, которые добровольно приняли решение держать оборону и не оставлять позиции.