Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 04, 2024, 03:09:56

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2114127 пъти)

0 Потребители и 114 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22260 -: Септември 08, 2022, 21:54:50 »

Украина поразила системами HIMARS уже более 400 российских целей.


който се интересува, първоизточника е униан

сиреч ежк в укронаци вариант.

не може ли маааалко по-уеко и не толкова тролски?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23824
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22261 -: Септември 08, 2022, 21:59:36 »
Някой помни ли колко комплекта за изстрелване пратиха в Украйна?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22262 -: Септември 08, 2022, 22:00:12 »
Кас, помолих те няколко пъти да даваш линка от цитатите си.
Ти кьорав ли си или да? Където е имало възможност съм давал линкове, където съм намерил информацията - коментар, мнение, прогноза(които са си напълно самодостатъчни) или друго без препратка, съм я пуснал само като текст. Основния източник както вече няколко пъти съм писал е https://otvaga2004.mybb.ru/viewforum.php?id=19 актуалната тема за Новороссия и Украина в момента тя е под номер 326, на всеки 34 страници се прави нова тема за продължаване на дискусията. Общо взето всичко в което няма линк е на 99% от там. От телеграм каналите ако няма точен линк, се опитвам да укажа поне канала от който е взета. Да се твърди при горното положение, че не съм давал линкове няма нищо общо с фактите.
Това какво си гледал ти, какво си разбрал е отделен въпрос. Това което пускам е не само мое мнение, а споделено такова и на горния специализиран форум, и на съответните канали които имат в повечето случаи стотици хиляди абонати. Което ще рече достатъчно достоверено, отговарящо на фактите и реалността. Това, че на теб не ти харесва или допада като съдържание си е изцяло твой проблем. Общо взето почти всичко което си позволявам да пускам тук го считам за достоверно и на място. Ако някой разполага с друга информация която го опровергава е абсолютно свободен да я сподели тук, за да направим нужните корекции ако такива са необходими. За съжаление последните месеци от това което пускам общо взето всичко се е оказало вярно и не са се налагали поправки.
В «Отвага» болшинството участници са от сектата на Гиркин.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23824
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22263 -: Септември 08, 2022, 22:03:50 »
Quote (selected)
Министерството на отбраната на САЩ тайно е доставяло на Украйна артилерийски снаряди с GPS насочване M982 Excalibur. Това съобщава в агенция Bloomberg, позовавайки се на документи, в които са изложени плановете за попълване на запасите от оръжия и на самите Съединени щати.

Пентагонът ще използва 92 милиона долара, средства одобрени от Конгреса, за „допълнителни покупки на снаряди M982 Excalibur, които бяха дадени на Украйна, в подкрепа на международните усилия за противодействие на Русия“, пише агенцията.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/bloomberg-sast-taino-sa-dostavali-upravlaemi-raketi-excalibur-v-ukraina-
ЕС е вреден за вашето здраве!

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22264 -: Септември 08, 2022, 22:04:35 »

Явно и ти трябва да се лекуваш спешно, след като навсякъде ти се привиждат украинска конспирация.
https://www.reuters.com/world/ukraine-has-struck-more-than-400-russian-targets-with-himars-us-top-general-2022-09-08/

Да се чуди човек, откъде американският генерал има информация за използването на HIMARS-ите...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22265 -: Септември 08, 2022, 22:05:06 »
Някой помни ли колко комплекта за изстрелване пратиха в Украйна?
Оня ден писах - официално 16 пускови установки, но към тях трябва да добавим още 6 броя M270 MLRS които са със същите възможности. Нищо чудно освен тях да има и още, които крият от публиката.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23824
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22266 -: Септември 08, 2022, 22:06:37 »
Quote (selected)
Оня ден писах - официално 16 пускови установки, но към тях трябва да добавим още 6 броя M270 MLRS които са със същите възможности. Нищо чудно освен тях да има и още, които крият от публиката.

Това  са установките, колко комплекта ракети са изпратени с тях?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22267 -: Септември 08, 2022, 22:07:47 »
В «Отвага» болшинството участници са от сектата на Гиркин.
Не съм забелязал подобно нещо. Може да има някои който го харесват, но общо взето мнозинството имат по-скоро неутрално отношение към него.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22268 -: Септември 08, 2022, 22:09:45 »
ти си копипейстнал текста на униан БЕЗ ПРЕПРАТКА, но аз съм ти виновен.
Горе вече съм обяснил, че текстовете без препратка съм ги намерил в тоя им вид на форума отвага или в някой канал. Който се съмнява в тяхната достоверност може да си търси източника сам.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22269 -: Септември 08, 2022, 22:13:54 »

Явно и ти трябва да се лекуваш спешно, след като навсякъде ти се привиждат украинска конспирация.
https://www.reuters.com/world/ukraine-has-struck-more-than-400-russian-targets-with-himars-us-top-general-2022-09-08/

Да се чуди човек, откъде американският генерал има информация за използването на HIMARS-ите...
Има-GPS,а за изразходвани бройки и обекти е трудно де се каже,някои от доставените оръжия първо се използваха а,след това обявяваха че ще ги доставят.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22270 -: Септември 08, 2022, 22:15:11 »
Това  са установките, колко комплекта ракети са изпратени с тях?
Не съм сигурен, но мисля са няколко стотин, в интернет пише САЩ не са посочили точния брой, говорят за стотици. САЩ в момента се готвят да им предадат със следващия пакет военна помощ още няколкостотин ракети. Така, че не се притеснявай, САЩ и пуделите им ще направят всичко по силите си украинците да имат достатъчно такива. А произведени до момента такива ако правилно си спомням има към 50 хил.

Quote (selected)
Американский экс-полковник назвал сроки истечения запасов ракет HIMARS у Украины
https://iz.ru/1379051/2022-08-13/amerikanskii-polkovnik-nazval-sroki-istecheniia-zapasov-raket-himars-u-ukrainy

Запасы ракет к реактивным системам залпового огня (РСЗО) HIMARS у Украины могут закончиться в течение 3–4 месяцев. Такое мнение в пятницу, 12 августа, высказал полковник Корпуса морской пехоты США в отставке Марк Канчиан в беседе с изданием Newsweek.

«Мы подойдем к тому моменту, когда США будут вынуждены сократить количество поставляемых ракет, потому что их запасы будут на исходе. Я думаю, внутри Пентагона состоится ряд обсуждений... [3–4 месяца] — довольно дикая догадка, но я не думаю, что это сумасшествие», — высказался Канчиан.

Он обратил внимание на то, что всего за время эксплуатации HIMARS США и другими странами было произведено около 50 тыс. ракет, из которых, по его предположению, 25–28 тыс. уже использовано и еще 5,8 тыс. ракет будут приобретены Вашингтоном в этом году.

Таким образом, Америка может передать Украине максимум треть имеющихся снарядов — 10 тыс. ракет, чтобы оставить запасы на собственные нужды. Больше предоставить Белый дом не может, так как для увеличения объемов производства снарядов для HIMARS потребуется от 18 до 24 месяцев, подытожил военный.
« Последна редакция: Септември 08, 2022, 22:21:16 от kas »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22271 -: Септември 08, 2022, 22:27:20 »
ти си копипейстнал текста на униан БЕЗ ПРЕПРАТКА, но аз съм ти виновен.
Горе вече съм обяснил, че текстовете без препратка съм ги намерил в тоя им вид на форума отвага или в някой канал. Който се съмнява в тяхната достоверност може да си търси източника сам.

именно.

другите да имат грижа да ти търсят източниците. ти си над тия неща, важно е да се дерат рубашки и да се дири гоуямата правда.

после не бил бил трол.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22272 -: Септември 08, 2022, 22:34:03 »
Quote (selected)
ТАСС

США ввели санкции в отношении базирующейся в Иране компании за "причастность к отправке иранских беспилотников" России.
t.me/tass_agency/154580

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22273 -: Септември 08, 2022, 22:52:58 »
Апропо. Днес за мое голямо съжаление на руснаците беше нанесено първото сериозно военно поражение при което те загубиха само за 2 дни територия от 1000кв. км. - преди малко Зеля се хвалил по телевизията за което. Оня ден, когато споделих опасенията си евентуални подобни възможности, някои хора ме нарекоха какъв ли не и ме обвиниха какво ли не. Днес вместо да се извинят за поведението си, тъй като очевидно не са били прави и са нямали основание да се държат по въпросния начин, те продължават да ме нападат за това, че си позволявам да говоря и коментирам случилото се от моята гледна точка, както и да препоствам писанията и мислите на руснаците, които са страна в конфликта по същия повод. 
Целият интернет знаеше, че на въпросния участък се готви удар и се прехврълят подкрепления от Харков и дори Чернигов, само те не разбраха и не взеха мерки, а оставиха фронта напълно оголен без втора линия, при условие, че в същото време разполагат с необходимите резерви. За провала на руското командване не нося никаква вина, така, че с претенциите и обвиненията ако имате такива, не към мене.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22274 -: Септември 08, 2022, 23:01:11 »
Вчера имаше видео как украински командир, на английски даваше отчет за работата си по телефона на куратора си.

Quote (selected)
НАТО в ручном режиме руководит действиями Киева на театре военных действий, Украину наводнили западные военные инструкторы (с) постпред РФ в СБ ООН Небензя

Ну да, на территории Украины идет самая настоящая прокси-война США и НАТО против РФ. Отсюда и военные инструкторы и ручное управление.
t.me/boris_rozhin/62955

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22275 -: Септември 08, 2022, 23:18:01 »
Вчера имаше видео как украински командир, на английски даваше отчет за работата си по телефона на куратора си.
И аз съм гледал видео с едни дружелюбни украинки и платежоспособни куратори... Ама да не стане объркване.
Чудя се две неща. Първо, какво ще глаголите про-укро адептите, като вземат да привършват бойците на незалежната, щото загуби от ~ 200 000 за 6 месеца не са малко, и второ, може ли някой, дето е наред с главата, да подкрепя наци режим?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22276 -: Септември 08, 2022, 23:19:49 »
Вчера имаше видео как украински командир, на английски даваше отчет за работата си по телефона на куратора си.
https://t.me/SergeyKolyasnikov/41950

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22277 -: Септември 08, 2022, 23:25:15 »
Първо, какво ще глаголите про-укро адептите
Къде виждаш укро-адепти в тоя форум? Изброй ако можеш няколко такива поименно. Аз за момента се сещам само за Бармалей и Джижди.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22278 -: Септември 08, 2022, 23:29:52 »
загуби от ~ 200 000 за 6 месеца
Загубите са до 100хил - подобни числа спомена един украински генерал, тези дни мина информация, че същото число се двава и от западни военни наблюдатели. По мои и на тези по руските форуми и канали оценки невъзватимите загуби на украинците са около 80-100хил души. В същото време те направиха няколко мобилизационни кампании и са събрали в армията поне 400-500хил души и в момента тя наброява 700-900хил. Така, че разходен материал имат достатъчно, ако това ти е грижата. Като намалее ще наберат още колкото им трябва. В момента го обучават да работи с натовска техника из Европата и на собствена територия.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22279 -: Септември 08, 2022, 23:34:34 »
Quote (selected)
> Стрелков Игорь Иванович:
На Херсонском фронте сегодня продвижение противника в районе н.п. Посад-Покровское - носило тактический характер "просачивания". Село в наших руках, принимаются меры по ликвидации прорвавшихся групп пехоты противника.

Южнее Харькова - пока полный "аллес капут" организованной обороны. Балаклея оставлена нашими войсками. Бои идут на ближних подступах к Купянску. Противник силами мобильных ДРГ совершает глубокие рейды в тыл наших дезориентированных войск, небольшими силами внося панику и громя тыловые блок-посты, перехватывая дороги и транспортные колонны. Благодаря надежной связи - данные группы поддерживаются точечными ракетными ударами, а наша авиация не способна в этой каше распознать "свой-чужой" - поэтому такие налеты противнику пока "сходят с рук". В район прорывов непрерывно идут наши резервы.
https://t.me/strelkovii/3187

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7462
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22280 -: Септември 08, 2022, 23:36:34 »
Kas и аменеменема са от нашите. Това, че са скептици (а аменеменема и мн. педантичен) въобще не ги прави нито врагове, нито предатели, нито тролове.
Нищо общо нямат с жълтопаветните боклуци, нито с гейско-розовите "прогресивисти".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22281 -: Септември 08, 2022, 23:37:16 »
Quote (selected)
Военный эксперт Борис Рожин о ситуации на Харьковском направлении на 23.00 мск 08.09.2022 г. специально для канала Vоенкор Котенок Z @voenkorKotenok:

1. Балаклея частично контролируется противником. Силы ВС РФ вечером ещё вели бои в восточной части города. Ситуация к востоку от самой Балаклеи не ясна. Противник пытался полностью ее отрезать от основных сил. Байрак полностью под ВСУ, как и Вербовка.

2. Противник контролирует Волохов Яр и дорогу Волохов Яр—Балаклея, включая Якименково. Поселки к западу от Шевченково либо заняты противником, либо будут заняты им в ближайшие дни. Очевидно, что осуществлялся отвод войск из района Чкаловского с целью избежания окружения.

3. Опираясь на Волохов Яр, противник, с одной стороны, поддерживает движение на Шевченково, с другой — пытается продвигаться на юго-восток к изюмской трассе. Там его пока сдерживают.

ВСУ пока не представили доказательств контроля Шевченково, кроме фото на въезде в поселок у стелы. Тем не менее, появление ДРГ противника в нескольких км от Купянска и угроза наступления на город говорят о том, что противник либо взял Шевченково, либо обошел и пытается прорваться к Купянску, который готовится к обороне.

4. В текущих реалиях основные задачи ВС РФ на данный момент — удержать Купянск и обеспечить безопасность трассы Купянск—Изюм, учитывая в т.ч. и возможность вспомогательного наступления ВСУ на Изюмском направлении с целью сковывания сил ВС РФ. Также возможны вспомогательные действия ВСУ в направлении Красного Лимана через серую зону на северном берегу Северского Донца.

@voenkorKotenok
t.me/voenkorKotenok/40056

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22282 -: Септември 09, 2022, 00:03:31 »
Загубите са до 100хил - подобни числа спомена един украински генерал, тези дни мина информация,
Тоест укро источник. Това означава че са данни на база на изплатените компенсации.
И се получава една стряскаща цифра, защото реалните данни са по три или по пет, заради пестене на обезщетения на семействата и водене като "изчезнали безследно".
3-5 по 100 хиляди ...... наистина стряскащо. Все пак си мисля че 100-200 хиляди е по реалистичен вариант, но кой съм аз да споря с любимците на хамерика.
 
Тва 1000 кв.кв за два дни също е нереалистично. Това са десет километра дълбочина на 100 киломатров фронт.
 
Впрочем две от "настъпанелните операции" на укрите, тая в енергодар и тая към херсон се провалиха. Енергодар свърши с фиаско, а към херсон запецнаха. Тая към Изюм е най-рискова. Просто щото е близо до руската граница и че ядът четвъртития.
Впрочем при предното настъпление, харковското даже се фалеха, че стигнали границата  :smokin: укри кво да ги прайш. таквизи ментори имат  :nuts:
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 00:11:26 от 66 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22283 -: Септември 09, 2022, 00:10:04 »
Тоест укро источник.
т.е. три различни източника, украинеца не е давал информация на каква база е оценката му. Руските източници преди около месец говореха за 60хил убити и 30хил безследно изчезнали.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22284 -: Септември 09, 2022, 00:13:15 »
украинеца не е давал информация на каква база е оценката му
И на каква може да е? Това е официалния начин.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22285 -: Септември 09, 2022, 00:20:49 »
И на каква може да е? Това е официалния начин.
Изказването му не беше официално, при това той е в известен конфликт с властите и нищо чудно оповеставането на подобна информация да е направено с определни цели. До момента официалните власти говорят за около 12 хил загинали, ако правилно си спомням. Алтернативна информация от украинска страна до изказването на въпросния генерал не се беше появявала. Така, че достоверността на тази информация е спорна.

Това е информация към 11 юли

https://ria.ru/20220711/poteri-1801599382.html
МОСКВА, 11 июл – РИА Новости. Потери украинских вооруженных сил составляют на сегодня не менее 50-70 тысяч убитыми, сообщил РИА Новости участник российской хакерской группы RaHDIt на условиях анонимности.
В начале июня советник главы офиса Владимира Зеленского Алексей Арестович заявил, что с начала спецоперации погибли до 10 тысяч украинских военных.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22286 -: Септември 09, 2022, 00:33:52 »
МОСКВА, 11 июл – РИА Новости. Потери украинских вооруженных сил составляют на сегодня не менее 50-70 тысяч убитыми, сообщил РИА Новости участник российской хакерской группы RaHDIt на условиях анонимности.
ДА го кажем по разбираемо. Към 20 унищожени бригади, преди два месеца.
 
Пак казвам реалистична е цифра 100-200 хиляди сега. Убити по скоро към долната граница, а с отчитане на ранените с някаква инвалидност към горната
 
А това при сегащниците направо ме потресе
Quote (selected)
В следващия пакет от военна помощ американските власти ще прехвърлят на Киев .........и четири 105-милиметрови гаубици.
Барем четири дивизиона али арт полка да бяха, ама четири гаубици ..... освен мисирките традиционно дан са сфанали.
Или Блинкен се бъзика.
Въпреки че 105 мм за гаубица звучи несериозно. Нещо като детско пищофче. Там 15х или 20х мм са сериозните пушкала.
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 00:40:22 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22287 -: Септември 09, 2022, 08:07:06 »
Москва как будто каждый раз пугается собственной смелости и, начав паниковать, постоянно делает шаги назад, как будто в надежде, что ее благородство оценят.

В това няма нищо чудно. От самото начало на войната Москва прави "жестове" и дава сигнали, че иска да си другарува със Запада и след войната. Независимо от демагогската официална реторика и изхвърлянията на пропагандистите, Москва с нищо не е увредила сериозно икономическите интереси на онези, които нарича "неприятелски държави". Ако те понасят някакви загуби - сами си ги причиняват. Русия прави всичко възможно да не ги заболи. Щяха да национализират, щяха да спират доставки, щяха, щяха, но явно не щат. Разбираемо е, защото за държава, която изнася огромно количество ресурси, Западът е златна кокошка. Най-платежоспособният ѝ клиент. Не могат да ѝ отрежат главата. Китай, Индия и Пакистан ли ще плащат толкова за газ, нефт, алуминий, титан и всичко останало? Та, това са жестовете към неприятеля, но неприятелят нещо не ги разбира.
Между другото, тука често се изказва неадекватното мнение, че войната в Украйна била "договорена" между Русия и САЩ. Интересно дали и последното нейно развитие е "договорено".

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22288 -: Септември 09, 2022, 10:39:45 »
тука често се изказва неадекватното мнение, че войната в Украйна била "договорена" между Русия и САЩ
Дали е точно и в явен вид договорена не можем да кажем, но никак не смятам такова мнение за неадекватно. Напротив, съвсем правдоподобно е.
Договореност може да има в най-различни форми, различни могат да са и причините за нея и интересите в основата ѝ.
Възможна причина е например съзаклятието за глобално преустройство на света (т.нар. клаусшвабиада) чрез икономически кризи, „пандемии“ и „ваксинационни“ кампании и други форми на съкращаване на населението и пълно подчиняване на остатъка от него. Това е танц, в който властелините на света хем си сътрудничат, хем гледат да се изиграят един друг. И нищо странно няма в това.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22289 -: Септември 09, 2022, 10:50:13 »
Договореност може да има в най-различни форми,

Може, но в конкретния случай не се вижда формата. Договореност значи споразумение, спогодба. Излиза, че Русия и САЩ са се споразумели Русия да удари Украйна, а САЩ и Западът да започнат да помагат всячески на Украйна и да наложат на Русия невиждани в историята санкции. Договорили са се САЩ да нафраскат Украйна с оръжие, от което да гинат руски войници и цивилни. Интересна форма на договореност.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2982
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22290 -: Септември 09, 2022, 11:00:17 »
И на мен не ми се струва неадекватна тази позиция.
Винаги когато нещо изглежда нелогично, означава, че част от информацията липсва.
Какво е уговорено и каква част е импровизация може само да се гадае по събитията.
На мен лично са ми направили впечатление онзи завой пред Киев и Истината за американските биолаборатории.
*********   ✹    *********

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22291 -: Септември 09, 2022, 11:49:22 »
Може, но в конкретния случай не се вижда формата. Договореност значи споразумение, спогодба. Излиза, че Русия и САЩ са се споразумели Русия да удари Украйна, а САЩ и Западът да започнат да помагат всячески на Украйна и да наложат на Русия невиждани в историята санкции. Договорили са се САЩ да нафраскат Украйна с оръжие, от което да гинат руски войници и цивилни. Интересна форма на договореност.
Интересна или не, всеки сам да си решава. Факт е, че става все по-трудно да се обясни защо се води тази война и защо по този начин. Не се сещам за нищо подобно в историята.
Ама мрели били само руснаци? Първо, това не е съвсем вярно, второ – и в договорите често някой е прецакан, това нали вече го уточнихме. Особено ако някоя от страните е влязла с по-слаби позиции.
Пък и говорим за капиталистически, олигархични държави – не е новост на олигарсите да не им пука за населението. За тях няма разлика свое-чуждо, ако не им се нарушават интересите.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22292 -: Септември 09, 2022, 12:04:09 »
Не се сещам за нищо подобно в историята.
Верно? А белогвардейците. Също подкрепяни всячески от "запада" и особено от ингилизите :smokin:
Услужлевя помет? или просто гейролюбство?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22293 -: Септември 09, 2022, 12:04:28 »
Факт е, че става все по-трудно да се обясни защо се води тази война и защо по този начин. Не се сещам за нищо подобно в историята.

Защо се води не е трудно да се обясни. Ленин го е обяснил прекрасно в характеристиката на империализма. По-трудно е да се обясни защо се води така. За мен има две обяснения: пълна некадърност, или предателство. Некадърността не е чужда на руския генералитет. Чеченската война също беше проведена безобразно и не можа да бъде спечелена военно по категоричен начин. А че историята не познава по-бездарно планирана и проведена операция, е факт. В нея от ден 1-и няма никаква военна логика. Резултатите  са налице.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22294 -: Септември 09, 2022, 12:10:35 »
Търсите сложни обяснения на очевидни неща. Очевидно е, че руското ръководство не е единно. Понякога либералите си налагат мнението, понякога силоваците.
Моето скромно мнение на "диванен експерт" е, че докато е СВО Русия няма да има успех. Да не забравяме, че дори и Путин не е формулирал какво е успех в тази СВО.  Дали е да се освободи Донбас? Дали цяла левобрежна Украйна? Дали да се смени Зеленски, с някой с който по- добре да deal-ваме?  Дали да се вземе Берлин?
All of the above?
Аз мога и да не знам целта на СВО,   но дали бойците на терен знаят?
Може би целта е била, властта на олигарсите в Русия да се запази? И да могат да си освободят яхтите от западен "плен".
Демилитаризация и дефашизация на Украйна  ми изглежда изсмукано от пръстите и фалшиво. Пропагандно клише.  Целта на всяка война (както и да я наречеш)  е да се вкара врагът е земята или да се предаде с все земята си, жените си, децата си...
Няма хуманен начин за водене на война. Ако някой ви каже друго, той  е лицемер и лъжец.
Често казано не ми се слуша, че от двете страни на фронта са все руснаци ама едните били с промито съзнание. (Онуфриенко). Това е път към неуспех и катастрофа.
Ако така разсъждаваше William Tecumseh Sherman гражданската война в САЩ още да продължава.
В края на деня става ясно, че Путин е изчерпан. Не е нито Сталин, нито Цезар (оня който е казал: "Зарът е хвърлен") Когато е преминал Рубикон и влязъл в Рим.
Трябва военновременен водач.


 
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 12:43:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22295 -: Септември 09, 2022, 12:14:49 »
Не се сещам за нищо подобно в историята.
Верно? А белогвардейците. Също подкрепяни всячески от "запада" и особено от ингилизите :smokin:
Услужлевя помет? или просто гейролюбство?
Грешно си чел историята. Белогвардейците са патриоти и основно руски царски офицери. Англосаксите никога не биха подкрепили руски патриоти. И никога не са!
Чети Николай Стариков!
Нали знаете, че англосаксите след ВСВ предават останалите белогвардейци на Сталин? Нали уж техни хора? ;)
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 12:27:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22296 -: Септември 09, 2022, 12:20:35 »
Верно? А белогвардейците ...
В какви белогвардейци търсиш подобие??? Става дума за причините и начина на водене на войната от страна на Русия. Да не говорим, че в Кремъл не са болшевиките и РА не е никаква Червена армия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22297 -: Септември 09, 2022, 12:37:28 »
Да не говорим, че в Кремъл не са болшевиките и РА не е никаква Червена армия.

Така е. Много често се слага знак на равенство между руската армия и съветската армия.Както между СССР и РФ. А те не са едно и също нещо. Руската армия е губила доста сражения и войни, за да бъде описана като непобедима. Ако проследим новата история до създаването на СССР, императорската армия не може да се похвали с големи успехи. Като изключим традиционната боксова круша Турция, тя няма победа над Наполеон, а е разгромявана тежко няколо пъти. Лайпциг не го броим, защото там се сражава с още 3-4 съюзника (Битката на народите). После губи Кримската война, унизително губи руско-японската война, представя се съжалително в 1СВ.
Съветската армия спечели най-голямата война в историята. Съветсата армия не е съвременната армия на РФ. Там имаше идеология и мотивация, която никаква "Велика Рус" не може да замести.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22298 -: Септември 09, 2022, 12:40:42 »
Има много грешни хора на грешно място. А като започна дунанмата, много трудно ще спре. Залогът е голям. Ще се плаща за вековно натрупани грешки.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22299 -: Септември 09, 2022, 12:48:56 »
Съветсата армия не е съвременната армия на РФ. Там имаше идеология и мотивация, която никаква "Велика Рус" не може да замести.
Сто пъти да!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22300 -: Септември 09, 2022, 13:01:03 »
Чети Николай Стариков!
Точно пък ренегати няма как да чета.
Ти и Нахални ще ми препоръчаш да слушам.
Например Суворов няма загубево даже отделно сражение. За Ушаков е подобно. А те не са съветски генерали/адмирали.
Какво за Наполеон? Губи ли от Кутузув - губи. Ама влязал в Москва и кво? Е освен че все пас успял да излезе.
 
И да войната с япония е единствената загубена от руснаците война.
Както тази срещу юга е единствената спечелена от американците :smokin:
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 13:12:59 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22301 -: Септември 09, 2022, 13:19:08 »
Та какво за Навални?
Осъдиха го като криминал. Да.
Взимаше ли пари от запада да рути Русия?
Вземаше!
Филмчетата които прави гледаха ли се от милиони руснаци?  Гледаха се!
Защо?
Ами защото властта в Русия си беше крадлива и не може да се скрият именията и дворците на олигарсите които са на власт. Не могат да се скрият яхтите по световните пристанища. Те са на някой? От Русия! Не са на Навални.
Нали?
Така...
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 14:14:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22302 -: Септември 09, 2022, 13:28:54 »
Чети Николай Стариков!
Точно пък ренегати няма как да чета.
Ти и Нахални ще ми препоръчаш да слушам.

Или отговаряш на мен или на друг. Няма как и на двама.
Става объркано и не се разбира.
Да. Уважавам ти мнението за руските пълководци които имат спечелени сражения.
Защо Стариков е ренегат? Губи ми се нещо? Нещо сигурно съм пропуснал?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22303 -: Септември 09, 2022, 13:34:46 »
Съветската армия спечели най-голямата война в историята.
Съюзниците спечелиха най- голямата война в историята.

Тунелното мислене е път за никъде!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22304 -: Септември 09, 2022, 13:48:33 »
Какво за Наполеон? Губи ли от Кутузув - губи

Къде губи от Кутузов? Кутузов командва в две битки срещу Наполеон - Аустерлиц и Бородино. В първата руско-австрийската армия е напълно разгромена, а след Бородино руската армия напуска бойното поле. Дори да приемем, че Битката при Москва е патова, за победител тогава се е считал онзи, който остане на бойното поле. Победителите не се изтеглят. Във всеки случай френската армия не е победена.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7462
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22305 -: Септември 09, 2022, 13:49:05 »
Войната я спечели само СССР, обаче благата от победата му бяха окрадени от САЩ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22306 -: Септември 09, 2022, 13:51:47 »
Във всеки случай френската армия не е победена.
Всъщност е унищожена, в по голямата си част, макар и не веднага  :smokin:
 
Съюзниците спечелиха най- голямата война в историята.
Особено тези по тихоокеанските плажове :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22307 -: Септември 09, 2022, 13:56:49 »
Щом не разбирате това, което става по света, защо сте се захванали с Русия?
Щото мислите, че знаете нещо за нея?
И че е по лесно?
Бъкел не отбирате.
Що не се захванете с основните играчи, Англия, САЩ?
Щото не ви стига пипето.
А украинският балет е само далечна периферия на тайфунът, който се развихря над всички нас, простосмъртните на тази планета.
Защото това, което отдавна се подготвяше, вчера получи своят начален тласък. И то няма аналог в досегашната история.

В Русия няма никой случаен, нито става нещо случайно.
С един театрален конфликт, защото и от двете страни лъжат, и преувеличават, руснаци и украинци слизат от общият влак на демократичното човечество, което се е запътило към пропастта, а влакът вече  лети с невероятна скорост.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22308 -: Септември 09, 2022, 13:59:13 »
Войната я спечели само СССР, обаче благата от победата му бяха окрадени от САЩ.
Още веднъж! Казва се Втора Световна Война. Не европейска война. Световната война започва в Манджурия (Китай). Или "жълтите" не ги броим за хора? :)))
Да. Червената армия победи в Отечествената война II, сложи знамето си на Райхстага. Но това беше пирова победа. Вижте кой е Пир!
Руските хора никога не заживяха богато като тези победените. Германия се обедини. СССР се разпадна.
В края на деня се вижда кой е спечелил.
Защо "пирова"? Защото руснаците имат повече убити на фронта от райха, повече пленници в германски плен...
Америка не е откраднала нищо. Просто в края на войната излязоха силни и победителя взема каквото може.
Историята не може да се криви както ви се иска. Тя е такава каквато е!
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 14:11:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22309 -: Септември 09, 2022, 14:03:51 »
ВСВ спечелиха либералите.
Затова и парадът на победата беше командван от Жуков, а не от Сталин.
Сталин отказва.

Когато имаш трима играчи, и двамата се бият, побеждава третият.
Комунисти и консерватори се биха във ВСВ, а либердата спечели.
Комунистите начукаха канчето на консерваторите, а либердата после ликвидира 53та година Сталин и комунизма

Сега е време и нея да ликвидират
Консерваторите вземат своят реванш
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 14:11:32 от Алиса »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22310 -: Септември 09, 2022, 14:09:43 »
Буч, и преди съм ти го казвала
Не си чел правилните книжки
Последните десетилетия руснаците всичко обясниха, всичко извадиха на масата

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7462
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22311 -: Септември 09, 2022, 14:18:13 »
Цитат на: Алиса
Когато имаш трима играчи, и двамата се бият, побеждава третият.
Комунисти и консерватори се биха във ВСВ, а либердата спечели.
Комунистите начукаха канчето на консерваторите, а либердата после ликвидира 53та година Сталин и комунизма
Сега е време и нея да ликвидират. Консерваторите вземат своят реванш

Така е.
Само не наричай нацистите консерватори, защото те са просто маша в ръцете на "либердата".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22312 -: Септември 09, 2022, 14:26:19 »
Затова и парадът на победата беше командван от Жуков, а не от Сталин.
Сталин отказва.
Всъщност тов. Йосиф Висарионович приема парада.
Което си е точно в реда на нещата  :smokin:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 844
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22313 -: Септември 09, 2022, 14:37:27 »
Да не говорим, че в Кремъл не са болшевиките и РА не е никаква Червена армия.

Така е. Много често се слага знак на равенство между руската армия и съветската армия.Както между СССР и РФ. А те не са едно и също нещо. Руската армия е губила доста сражения и войни, за да бъде описана като непобедима. Ако проследим новата история до създаването на СССР, императорската армия не може да се похвали с големи успехи. Като изключим традиционната боксова круша Турция, тя няма победа над Наполеон, а е разгромявана тежко няколо пъти. Лайпциг не го броим, защото там се сражава с още 3-4 съюзника (Битката на народите). После губи Кримската война, унизително губи руско-японската война, представя се съжалително в 1СВ.
Съветската армия спечели най-голямата война в историята. Съветсата армия не е съвременната армия на РФ. Там имаше идеология и мотивация, която никаква "Велика Рус" не може да замести.
Руската Империя в края на 19-ти век има  ПО-ГОЛЯМА  ТЕРИТОРИЯ от СССР. Това ясно показва коя армия колко е струвала. Идеологически РККА изглежда антипод на царската армия. Като традиции и дори като дух е просто наследник на нея. Само учебикарски пример, маршал Жуков започва военната си кариера като подофицер кавалерист в Царската армия (любопитно с днешна дата, служил е в района на ... Балаклея). После знаем как продължава. Русия има много малко загубени битки. Освен Кримската война , друго не се сещам. Впрочем Кримската война е причина за военната реформа в руската армия, което довежда само след две десетилетия до триумфа от 1877-1878 и руските коне си топят копитата ( за малко) на Мраморно море. Инвазията на Наполеон от 1812 е низ от тактически победи за корсиканеца , довели до ... стратегическа катастрофа ! Това е безсмислено да се припомня. Разбира се има историци, вкл.тука във Фр. , които настояват че Бородино било чиста френска победа, щото руската армия отстъпила след това. Това е смешно с оттенък на френски комизъм, напълнo разбираемо за патриоти като моите тук...През 1813 казаците са вече на Момартр и тропат с юмруци по масите в кафенетата за по-бързо обслужване. " Бьiстро ! "  Викат те , от там произлиза френското "бистрО". Руско-японската война е блицкриг. Стратегически шансовете на Япония в една продължителна война с Руската империя са били нулеви. Проблемът на Русия е бил разположението на войските основно в Европа. Трансибирската е била току що въведена в действие и с ниска пропускателна способност. Прехвърлянето на руската армия от Европа в Дальний Восток е изисквало 3-6 месеца, затова японците залагат на блиц. Русия не приема "капитулация" от Япония, въпреки настояванията на жълтите. (западни дипломати посредници подсказват на японците да приемат частичните завоевания + примирие, защото Русия никога в историята си не е капитулирала. Японците съобразяват и приемат !) После Сталин им го изкарва през носа. Русия е злопаметна на териториални загуби и винаги си го връща.
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 14:57:30 от Muktata »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 844
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22314 -: Септември 09, 2022, 14:51:46 »
Quote (selected)
Червената армия победи в Отечествената война II, сложи знамето си на Райхстага. Но това беше пирова победа. Вижте кой е Пир!
Руските хора никога не заживяха богато като тези победените. Германия се обедини. СССР се разпадна.
В края на деня се вижда кой е спечелил.
Защо "пирова"? Защото руснаците имат повече убити на фронта от райха, повече пленници в германски плен...
Америка не е откраднала нищо. Просто в края на войната излязоха силни и победителя взема каквото може.
Историята не може да се криви както ви се иска. Тя е такава каквато е!
Това е една малко "поп-културна теза". Съветските хора живеят и преди, и след ВСВ така както искат. Ако идеалите им са били да ядат и да пърдят, сигурно щяха да строят друго общество. Впрочем след 1960 в СССР се живее съвсем прилично. Хрущов им построи панелки, даде им ЗАЗ-ки и Москвичи. За ония времена това е потребителска революция ! Да, не е като в Америка, но самия факт че в ония десетилетия и на Изток и на Запад се говори за "напревара" , "догонят и перегонят" - както се изцепва Никита, показва че надпреварата е вземана на сериозно. СССР води  в Космоса, има огромна армия, идеите на комунизма завладяват половината свят... Защо да не са живели в ония десетилетия добре съветските граждани ? Имат храна ( скромно) - няма глад ! Горди са с родината си, страната им е първопроходец ! Може би точно това, и само това е било достатъчно за хората там , но американците не разсъждават така и затова мерят щастието само по потреблението ?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10106
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22315 -: Септември 09, 2022, 15:07:12 »
Защо "пирова"? Защото руснаците имат повече убити на фронта от райха, повече пленници в германски плен...

Това не е верно! Съветските и германски загуби (военни и цивилни) са почти съпоставими. Руските историци отдавна извадиха числата. Около 6 милиона военни и около 10 милиона цивилни. И от двете страни. Плюс-минус.

Руските хора никога не заживяха богато като тези победените. Германия се обедини. СССР се разпадна.

Западът постигна по-висок стандарт само благодарение на едно малко нещо. Нарича се "кредит". Или "живот на кредит". Ти би трябвало да го знаеш прекрасно. И да знаеш какво означава и колко струва на обикновения човек. Никъде по света не можеш да постигнеш висок стандарт само и единствено на заплатата си. Съветските заплати не бяха високи, но стотици неща бяха безплатни за хората. Или на смешни цени. Например бутилка газирана вода по-скъпа от метър бензин.


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22316 -: Септември 09, 2022, 15:36:47 »
Цитат на: Алиса
Когато имаш трима играчи, и двамата се бият, побеждава третият.
Комунисти и консерватори се биха във ВСВ, а либердата спечели.
Комунистите начукаха канчето на консерваторите, а либердата после ликвидира 53та година Сталин и комунизма
Сега е време и нея да ликвидират. Консерваторите вземат своят реванш

Така е.
Само не наричай нацистите консерватори, защото те са просто маша в ръцете на "либердата".

Преди години в Сега обсъждахме разликата между фашизъм и нацизъм.
Моето скромно мнение е, че в Италия и Германия ърво се създава класическият фашизъм, със социалистически багоустройства за народа и неговото сплотяване около лидера, с развитието на спорта и спортните дружества, строежи на стадиони, с развитието на Международното олимпийско движение, а 39та година, с т.н. Кристална нощ, - погроми над евреите започва нацистката страница., което идва да каже, че в ръководството на Райха е извършен някакъв преврат. Говори се за някакви договорки със сионистката организация, с цел създаване на еврейска държава. Т.е решаване на вечният Еврейски въпрос. Твърди се, че нациската върхушка на Райха са били сефарди, а сефардите са завързани за Англия...
Когатослед Майдана в Киев се разчетох какво става там, и кой е този Бандера, и бандеровщината, едно нещо ми се заби като трън в съзнанието.
По време на германското нахлуване в СССР, германците чинно и педантично се бият с РККА. А зад гърба им -
„На 30 юни 1941 г. в Лвов Ръководството на организацията провъзгласява възстановяването на Украинската държава. Това е опит да постави Третия Райх пред свършен факт и да го принуди да признае украинската борба. Обаче Хитлер инструктира своята полиция веднага да ликвидира този „заговор на украинските самостийники“. Немците арестуват Бандера няколко дни след акта на провъзгласяването на възстановяването на Украинската държава – на 5 юли 1941 година. Степан Бандера е затворен в германския концлагер Заксенхаузен, където остава до декември 1944 г. След това той е освободен заедно с няколко други висши членове на ОУН, на които е предложено да присъединят към немските сили ОУН-Б и Украинска въстаническа армия като съюзници на Германия против Съветския съюз. Степан Бандера отхвърля предложението на немската страна.„
И да. Хитлер е бил бесен. Така пишеше.
Което идва да ми каже, че не от немците е създадена и спонсорирана тази организацийка.
Хабсбургите имат заслуга за основаването на етническата партия ОУН, и си имат един злополучен представител Василий Вышиванный, https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BC_%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86_%D0%93%D0%B0%D0%B1%D1%81%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3-%D0%9B%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,  претендент за украинският престол, но Бандера и съратниците му правят преврат в тази организация, още 40та година. https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD_%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0
Е, ако не са немците зад ОУН-Б, не са и австрийците, кой стои зад тях  тогава?
И след близо осемдесет години, виждаме Борката Джонсън да поема юздите и отговорността за действията на наследниците на бандерците в Украйна в днешни дни.
Ето как се залагат капани ;)
Сега разбира се вината за неуспехите в Украйна ще ги спишат на Борката и баба Лиза, и ни лук яли, ни лук мирисали, излизат с нов крал

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22317 -: Септември 09, 2022, 15:43:42 »
Цитат на: Алиса
Когато имаш трима играчи, и двамата се бият, побеждава третият.
Комунисти и консерватори се биха във ВСВ, а либердата спечели.
Комунистите начукаха канчето на консерваторите, а либердата после ликвидира 53та година Сталин и комунизма
Сега е време и нея да ликвидират. Консерваторите вземат своят реванш

Така е.
Само не наричай нацистите консерватори, защото те са просто маша в ръцете на "либердата".

Преди години в Сега обсъждахме разликата между фашизъм и нацизъм.
Моето скромно мнение е, че в Италия и Германия ърво се създава класическият фашизъм, със социалистически багоустройства за народа и неговото сплотяване около лидера, с развитието на спорта и спортните дружества, строежи на стадиони, с развитието на Международното олимпийско движение, а 39та година, с т.н. Кристална нощ, - погроми над евреите започва нацистката страница., което идва да каже, че в ръководството на Райха е извършен някакъв преврат. Говори се за някакви договорки със сионистката организация, с цел създаване на еврейска държава. Т.е решаване на вечният Еврейски въпрос. Твърди се, че нациската върхушка на Райха са били сефарди, а сефардите са завързани за Англия...
Когатослед Майдана в Киев се разчетох какво става там, и кой е този Бандера, и бандеровщината, едно нещо ми се заби като трън в съзнанието.
По време на германското нахлуване в СССР, германците чинно и педантично се бият с РККА. А зад гърба им -
„На 30 юни 1941 г. в Лвов Ръководството на организацията провъзгласява възстановяването на Украинската държава. Това е опит да постави Третия Райх пред свършен факт и да го принуди да признае украинската борба. Обаче Хитлер инструктира своята полиция веднага да ликвидира този „заговор на украинските самостийники“. Немците арестуват Бандера няколко дни след акта на провъзгласяването на възстановяването на Украинската държава – на 5 юли 1941 година. Степан Бандера е затворен в германския концлагер Заксенхаузен, където остава до декември 1944 г. След това той е освободен заедно с няколко други висши членове на ОУН, на които е предложено да присъединят към немските сили ОУН-Б и Украинска въстаническа армия като съюзници на Германия против Съветския съюз. Степан Бандера отхвърля предложението на немската страна.„
И да. Хитлер е бил бесен. Така пишеше.
Което идва да ми каже, че не от немците е създадена и спонсорирана тази организацийка.
Хабсбургите имат заслуга за основаването на етническата партия ОУН, и си имат един злополучен представител Василий Вышиванный, https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BC_%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86_%D0%93%D0%B0%D0%B1%D1%81%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3-%D0%9B%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,  претендент за украинският престол, но Бандера и съратниците му правят преврат в тази организация, още 40та година. https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD_%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0
Е, ако не са немците зад ОУН-Б, не са и австрийците, кой стои зад тях  тогава?
И след близо осемдесет години, виждаме Борката Джонсън да поема юздите и отговорността за действията на наследниците на бандерците в Украйна в днешни дни.
Ето как се залагат капани ;)
Сега разбира се вината за неуспехите в Украйна ще ги спишат на Борката и баба Лиза, и ни лук яли, ни лук мирисали, излизат с нов крал
Али, пак настъпи котето по опашката - за отскок само едно нещо ще коментирам - Кристалната нош е през 1938 година, повтарям бавно  - през 1938, нощта 9 срещу 10 ноември.

Не се излагай, старай се повече, доказала си, че можеш.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22318 -: Септември 09, 2022, 15:44:01 »
Затова и парадът на победата беше командван от Жуков, а не от Сталин.
Сталин отказва.
Всъщност тов. Йосиф Висарионович приема парада.
Което си е точно в реда на нещата  :smokin:
---


В интерес на истината трябва да отбележа, че:
Парадът на победата се е състоял на 24 юни 1945 година на Червения Площад в Москва. Парадът е командван от любимецът на Сталин и красивите жени маршал Константин Рокоссовский и е приеман от маршалът на Победата Георгий Жуков!
ТОЧКА!

 
 
Малко преди това Сталин е смятал да приема парада, но когато е пробвал да се качи на кон за съжаление е установил, че това няма да му се отдаде.
След това дълго време не е имало парад на победата, ако не си лъжа 20 години. Просто са изчакали болшинството инвалиди естествено да изчезнат.
---
Относно стандарта на победителите и победените бих обяснил, но нямам време за губене.
Не бих искал да обиждам Zdravka, просто ще отбележа само, че писанието й не е екзактно, по-скоро пропагандно популистко.
Простена е заблудата й, не живяла нито в СССР, още по-малко на Запад!
« Последна редакция: Септември 09, 2022, 16:14:09 от Alois Alzheimer »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #22319 -: Септември 09, 2022, 15:45:02 »
Тезата, че след ВСВ съветските граждани не са живяли щастливо
Не знам дали са живели щастливо.
Знам, че беше мизерия. В СССР. В 1983 година. Бях в Москва, Ленинград и столиците на прибалтийските републики. Видях го. В БГ тогава беше по-сито. Нека не казваме по-богато.
Но разбира се 1960 може да е било друго.  :))) След като го видях как беше по столиците как ли е било в глубинка?

« Последна редакция: Септември 09, 2022, 16:03:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"