Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 22:35:10

Автор Тема: Мъртвило 2  (Прочетена 24025 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
Мъртвило 2
« -: Октомври 15, 2018, 14:28:33 »
МЪРТВИЛО 2
ТРОНОВЕ ЕШАФОДИ
Днешните поколения трябва да се презират сами, че милиони българи са докарани до такава нищожност.
Те не живеят истински живот, пребивават в някакво подобие на живот - човек, който трябва да просъществува с 200-300 лева просто вегетира.
До там ги докараха милиони хора. Ура.

Няма и кой да търси милост за вегетиращите.
Дори собствените им деца и внуци не искат да се нагърбят с това, и те са Пукали – родни, милички.
Изучили са се покрай техните усилия, а сега сякаш се срамуват от тях - иначе не може да се обясни оглушителното им мълчание.
Ако имаше някаква енергия в днешните Млади, те нямаше да се примирят и да мълчат.
Сякаш не съпреживяват ужаса от скотското съществуване на близките си.

Учили в чужбина, пък се върнали тук, уж за да извисят Блатото, такава е стандартната им дрънканица.
Ако е така, покажете състраданието си - изтикайте на един площад родителите си, дядовците и бабите си и хубаво им се нагледайте.
И дано се попитате, кой ги превърна в аборигени в собствената им страна, кой ги обедни и оскърби до такава степен.

Соца бе изметен преди 30 години – но продължават да се оправдават с пороците му. Това е оправдание за идиоти.
Защо тогава Младите приемат да ги заблуждават с елементарни блъфове.
Не изпитвате ли поне мимолетен срам, когато видите в какво са се превърнали родителите ви?

От време на време, някоя медия ще изпищи, когато се натъкне на мизерията на „звезда“ от миналото.
Ами, милионите хорица, които са в самото Сметище на Живота, тях защо не ги забелязвате?
Или в нашия рай и с Изтреблението се свиква?

А то е единствената тема, с която трябва да се занимават медиите.
Нека се видят, какви са Пукалите – защото извън всичко останало, те нямат никаква представа за себе си.

Живеят затворени във фантазиите си и това им е напълно достатъчно.
Най-голямото наказание, което може да ти наложи Животът, е докрай да не разбереш, какво представляваш.
Но не можеш да правиш политика без познание за себе си.

Тук се краде, за да се напудри фасадата - а бедняците все си остават, вградени в някакъв изоставен, полуразпаднал се фундамент.
За да се позакърпи той, са нужни хора с друго мислене.
Обаче мнозина от днешните властници всяка заран се чудят как са се домогнали до постовете си , как са се качили на трончетата си, които усърдно цапотят със златен варак, сакън, да не ги помислят за обикновена дървения.

Те дори не схващат, че седят на собствените си ешафоди, нямат толкова ум.

Буквално всеки нов ден ни замерва с поредния факт за Разгрома, който причини Сектата и който е очевиден 30 години след Промяната.
Ето и сега - повишаването на автомобилните данъци.
След 30 години я докарахте до там, че българите карат най-големите боклуци из европейския рай.
Нали се подигравахте на ладите, жигулите, москвичите - 30 години се изнизаха, соца отиде по дяволите и изведнъж се оказа, че България е подвижна автоморга.

И накъдето и да погледнеш е все същото.
А Историята стои пред вас и очаква някакъв отговор.

Сега харчат огромни пари, за да преместят Парламента – вместо да го закрият, ако съдим по репутацията му.
Правели го за удобство на депутатите – така щели да бъдат по-близо до кабинетите си.
Сега, докато стигнат от Парламента до бившия Партиен дом, където са офисите им, умните им мисли изветрявали.

От какво бягат?
От прокобата на Парламента, строен върху турски гробища – така казват?
И къде отиват – в Партийната Цитадела – а там и досега скитат духовете на комунистическата върхушка, с тях сигурно по-добре ще се разберат.

Показност и оскотяваща бедност.
Само дето трябва да си знаят, че хората, колкото и скотски да живеят, са изначално встрастени по други правила, от друг Господ.
И няма лесно да се отървете от тия бедняци.
Ще си управлявате, те ще оскотяват все повече, но нямат да се изпарят. Това не е като да изчезнат тефтерите на някаква крадлива фирма.

А ония некадърници от соца правеха автомобили още през 60-те години на миналия век, и то френски, но се отказаха, защото беше много по-разумно да внасят руски срещу домати, накрая дори вкиснали.
А сега се хвалят, че правят чаркове за някакви автомобили – открият някаква цехче с 80 работника - и ето ти повод за голям водосвет.
80 души, които работят за пет пъти по-малки заплати, отколкото в Германия.
Не е малък прогрес - хайде още един водосвет.

В края на краищата, Големият Разлом трябва някак да бъде обяснен – а на хрантутниците му също да им направят един водосвет…

Софийските ремонти се превърнаха в една метафора.
Дори плочките се съпротивяват - няма място, където да са сложили плочки, и те да не са накриво.
Плочки не можете да наредите, а ще правите нов фундамент.

Мъртвилото в немалка част от България е пред очите ни, отчаяно гледа да привлече вниманието ни - обаче ние си лепим афишите на успеха.
То дава непрекъснато знаци - от Бисер до Своге - само че, когато свикнеш с Мъртвилото, то започва да ти изглежда поносимо, хайде да лепим афишите.

Сега сложиха плочата за свободата на словото – заради убийството в Русе. Тя обаче отдавна е накърнена, защото е позволено да оглеждаме предимно фасадата, плочките - а не онова, което се крие под тях.

Кривите плочки са израз и на бутафорното, което властва навсякъде.
Извън тази бутафорност, единственото реално нещо е гладът, той е реален и видим.
Единственото реално нещо са бедняците.
Но за тях все не стига времето, дори и на медиите.

И по начало, да живееш след толкова знаци на бутафорното и да смяташ, че всичко е наред, е лудост.
Страхът на някои хора да напуснат Бутафорното е унищожителен - и те не смеят на направят и една стъпка встрани.

И все се хвалят, че безработицата била рекордно ниска.
Ето какво пък прикрива този рекорд: 400 хиляди от работещите българи получават заплати под линията на бедността.
Това означава само едно: че са експлоатирани абсолютни бедняци, дрипави аргати.
И се хвалят с това…

***
* На www.kevorkkevorkian.com може да намерите: Публикации, Книги, Списания, Галерия, Всяка Неделя, Нови свидетелства, Интимно от профила.
***
УТОЧНЕНИЕ
Уважаеми приятели, ТОВА е моята страница – всички други страници, блогове и пр. във ФБ, които използват името ми и мои фотоси, нямат нищо общо с мен.***

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2018, 15:24:25 »
Мдааа, чета и си мисля, колко ли хора, като прочетат това /само тези които го ппочетат/, ще поспрат да си представят какво се крие зад написаното. Ама така, на практика. Колко клошари /Боже каква "правилна" дума/, всеки ден виждаме да се изреждат през кофите за боклук?Аз вече не броя тъмнозелените, те вече се редят на опашка. Все по често виждам и то по два-три пъти на ден "светлозелени".
В оня форум бях писал за едно случайно отбиване от по широките пътища и минавайки през малко село някъде около Пазарджик, където край пътя видях 2-3 бабички да клечат пред една-две щайги и продават - каквото там са изкарали в дворовете. Естествено по цени три пъти ниски от пазара и още по естествено - много по добро качество.
Свити и облечени не по добре от клошари хорица, оставени на доизживяване. Все светлозелени. И може би десетки, а по реално - стотици хиляди.
И в малки градчета съм минавал. Мъртвило. По всяко време на годината в магазинчетата стоят отегчени физиономии и с надежда поглеждат минаващият ябанджия дали пък няма да се излъже да влезе и си купи нещо за 3 лева.С което да направи оборота на деня.
И в по големи градове минавам. Обичахме да спираме на път за морето в Сливен, да оставаме една вечер и се олабвахме към една -две местности край града, където имаше все нещо интересно за хапване и пийване. Беше работнически град с доста заводи. Преди две-три години пак минах. Мъртвило. Попитах какво се прави сега тук, преди знаех за големия вълненотекстилен комбинат с много качествени платове, предприятието за котленски килими и десетки още. Отговорът бе - алъш-вериш от донесено от работещи в чужбина, проституция и наркотици.
От някогашен голям лампов завод - остатъци. От някогашен Завод за металорежещи машини - печелел крайпътния хотел построен някога за посрещане на гости на завода и командировани. И т.н.
Нататък по пътя - Айтос и Карнобат, е ще видим сега как ще завърши сагата с винпрома, май не са се платили на правилното място, нататък отиват нещата.
София, Пловдив, Варна и Бургас. Друго?
И да - цялата измет се стича към тези градове. Малките населени места остават на милостта на тъмнозелените.
То и в тези четири града - ишлеме, аутсорсинг, услуги. И няколко останали ТЕЦ-а от соца. Щях да забравя - и завод за боклуци, Нашта гордост! С европари! Мда и околовръстното, но то спада към услугите.
 Айде до тук, че чак сега забелязах един емотикон, изразяващ всичко което ми идеше да пиша по нататък.
 :bluegrab:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2018, 18:38:46 »
Тази проказа застигна и Бургас ( варналии да кажат как е там)
Преди двайсетина години, селяните масово се преселиха в големите градове за да намерят някаква работа и оцелят.
Преди десетина години в Бургас придойдоха хора от Сливен и Ямбол за да намерят някаква работа и оцелят.
От две години много хора напускат Бургас за да намерят някаква работа и оцелят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2018, 22:23:44 »
Quote (selected)
Преди двайсетина години, селяните масово се преселиха в големите градове за да намерят някаква работа и оцелят.
Преди десетина години в Бургас придойдоха хора от Сливен и Ямбол за да намерят някаква работа и оцелят.
От две години много хора напускат Бургас за да намерят някаква работа и оцелят.
От малко след т.нар. "демокрация"... колко хора напуснаха изобщо държавата.
Със същия, подчертан от Буратино, аргумент!!!
Това е положението.

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2018, 23:11:12 »
Quote (selected)
Няма и кой да търси милост за вегетиращите.
Дори собствените им деца и внуци не искат да се нагърбят с това, и те са Пукали – родни, милички.
Изучили са се покрай техните усилия, а сега сякаш се срамуват от тях - иначе не може да се обясни оглушителното им мълчание.
Ако имаше някаква енергия в днешните Млади, те нямаше да се примирят и да мълчат.
Сякаш не съпреживяват ужаса от скотското съществуване на близките си.

Учили в чужбина, пък се върнали тук, уж за да извисят Блатото, такава е стандартната им дрънканица.
Ако е така, покажете състраданието си - изтикайте на един площад родителите си, дядовците и бабите си и хубаво им се нагледайте.
И дано се попитате, кой ги превърна в аборигени в собствената им страна, кой ги обедни и оскърби до такава степен.
Глупости.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2018, 14:11:20 »
Quote (selected)
Тия дни все за хибриди говорят – и човек се пита, хибрид от какво са пък нашите политици, каква смеска сме ощастливени да ни води?
Ако съдим по приказките им, едната съставка трябва да е тигър.
Ако съдим обаче по резултатите – и някаква овца трябва да е замесена.
Тигърът храбро ръмжи – обаче иначе си е глух и само себе си чува.
А овцата – е, овцата си е овца, тя си е за хубост, от нея - овчия поглед, друго не е нужно…
И една щипка от Плевнелиев трябва да има в хибрида, за къде без него – Плевнелиев, който сега се преживя като пилот.
Като го слушам какви ги разтяга, се сещам за Бродски, който веднъж се изтърва пред анкетьора си Волков и каза, че Москва е най-красива, видяна от кабината на бомбардировач.
Бродски би казал същото за София, ако беше имал нещастието да слуша дрънкотенето на Плевнелиев.
Сега пък се е захванал да пробутва изтребителя Ф 16, самоназначил се е за негов гарант и толкова е досаден, че публиката започва да се съмнява, дали не е натоварен да провали сделката с американците.
„Слушай Плевнелиев - и прави обратното“, този завет остана от неговия мандат.
Или направо бомбардирай София.
Телевизиите продължават упорито да попълват комедийната си програма с неговите участия - особено е забавен, когато дърпа ушите на президента Радев.
Тогава направо се приближава до излъчването на Чаплинов персонаж, само бомбето му липсва.
Малкият човек, който се е заел с невъзможни за него неща.
Един скеч с Плевнелиев като пилот ще остави публиката без дъх.
Очакваме всеки момент да ни съобщи, че в по-раншен свой живот е бил пилот, преди да се прероди в ирландска пастирка.
Пак неусетно стигнахме до овцата.
http://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Tukashniyat-dzhihad-shte-se-rodi-ot-Glada--Kak-se-na-hibridvame-sami-/166193/11/33

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2018, 16:26:27 »
От същия източник:

Quote (selected)
Докато мрънкаха нещо и се оплакваха от хибридни атаки, Би Ти Ви им нанесе камшичен удар.
Вторник вечерта от новините им научихме, че ВСЯКО ЧЕТВЪРТО БЪЛГАРСКО ДЕТЕ ГЛАДУВА, ГЛАДУВА И ВСЕКИ ВТОРИ ВЪЗРАСТЕН БЪЛГАРИН.

Гледах ги тези новини. Замислих се и с голям срам ще призная, че не познавам нито един човек, бил той дете или възрастен, който да гладува. Роднини, приятели, познати, съседи, всякакви случайни контакти - и нито един.
Освен по телевизията, където периодично ни показват такива хора.

Да, зная, че ако се базираме само на официалните статистики, ще се получи подобна картина. Но реалността, такава, каквато е около мен, е различна. Да не говорим за София, в Ябланица, където основно живея, и там няма. Градче с около 4000 жители, половината цигани, от другата половина 2/3 пенсионери. Не съм забелязал някой да гладува (не твърдя, че няма).

Та такива мисли ме налегнаха. Вие как - познавате ли лично хора, които гладуват ?

_____
ПП.
- правя съществена разлика между това да гладуваш и да живееш със сметка
- не броя онези, които гладуват за да регулират личното си тегло.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2018, 16:40:12 »
Quote (selected)
Вие как - познавате ли лично хора, които гладуват ?

Да. И аз не вярвах, докато не ми се наложи да поработя около програмата за бедността - по нея се раздават стоки от първа необходимост, минимум за живот (давам пример - 10 яйца, кг. боб, кг. леща, 10 вафли обикновени, пакетче кафе, торбичка картофи, бутилка олио, ей такива неща). И не говоря за цигани и за хора на помощи - представи си да речем баба пенсионерка, отглеждаща внуче сираче ученик без други близки! Има ужасни случаи, а парите доникъде не стигат и става дума и за хора с деца, например. Страшно е и не са малко

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2018, 16:57:24 »
Че кой се съмнява, че тези гладуващи хора не са магнит за Пешо да ги познава и да се движи в тяхното общество? 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9470
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2018, 17:16:01 »
Да, много.
Ако под София визираш центъра и Лозенец, е едно, ако визираш Люлин и Обеля, е друго.
В моя роден край почти всички са така. Хора с пенсия от 300-320 лв се смятат за богати.
Има едно семейство - двамата живеят със социалната пенсия на единия или с минималната беше. Двама. Има хора, които ходят на гробищата и взимат храната, оставена за мъртвите. Познавам ги, виждала съм ги.
Но това не е всичко. Познавам хора, които изобщо не се отопляват зимата. Други не ходят на лекар, щото нямат пари за потребителска такса.


После зависи какво разбираш под гладуване, ако е да ходиш и да пробираш от супермаркетите само онова, което силно намалено, щото е с изтичащ срок на годност - познавам и такива.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2018, 18:27:52 »
Quote (selected)
Да. И аз не вярвах, докато не ми се наложи да поработя около програмата за бедността
Това е някаква специфична ситуация, аз говоря за рутинното ти ежедневие. Ако разбирам правилно репликата ти, там няма такива, щом си ги срещнала едва когато си имала работа по програма за бедни.
 Мога, разбира се, да си представя баба с внуче или друга драстична конфигурация (писах вече, че съм виждал такива неща по телевизора), но не съм ги срещал в реалния живот.

Освен това, твърдението беше "всеки втори", което ми се вижда твърде далеч от реалността.

Кайле, ако беше прочела внимателно какво съм писал, щеше (може би) да забележиш, че не говоря за София а за малък провинциален градец, където - повтарям - 2/3 от нециганското население са пенсионери. С невисоки пенсии.

Вероятно проблемът наистина се крие в това "какво разбираме под гладуване". За мен това е невъзможността да изядеш още една филия хляб със сирене или салам, когато ти се яде. Но може би става въпрос за невъзможност да си купиш всеки хранителен продукт, предлаган в супермаркета, който ти се поще. Съгласен съм, че това е недостъпно за мнозина, и все пак, твърдението "всеки втори гладува" (забележете - гладува, не 'ограничава се' или дори 'не си дояжда') ми се вижда много голямо преувеличение.

Банши, ти в какво общество се движиш ? Наистина ли в твоето общество половината гладуват или просто се заяждаш за разнообразие ?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2018, 18:58:24 »
В същото, в което и ти, предполагам. Просто нямам твоята дарба да изключвам като несъществуващи бедните.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2018, 19:10:42 »
Бедността е относително понятие.
Някой са бедни когато не могат всяка година да си сменят телефона, колата, яхтата...
Класациите за бедност са различни според ООН май беше 2 долара на ден 760 на година.
За Американец май прескочи 21 000 на година.
За нашите сметачи не ми се говори.
Да в България има гладуващи и извън категорията на клошарите.
Нивото на бедност в града и селото са различни.
На село разходите са едни, в града една връзка магданоз се купува не можеш да я набереш от двора.
Когато даже официалният праг  на бедност е по-висок от минималната (заплата без данъците) за каква политика по доходите да говорим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9470
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2018, 19:33:53 »
Сирене?!?
Бе ти на кой свят живееш.
Салам може, саламите са пълни с не знам какво, ама са много по-евтини от сиренето.
И да ДА ДА
ДА
виждала съм


Казаха ти, че имаш магически способности, сигур затова не срещаш такива.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2018, 19:44:00 »
Са ше ти каже, че като е скъпо сиренето, да муат пасти.  ;D

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2018, 20:26:36 »
буратино, не говоря за бедност или политика по доходите. Говоря за това, че всеки втори бил гладувал. От което следва, че от двете - Кайли и Банши - едната гладува. Сега остава само да си признаят коя  :faint-2220:

А пък аз наистина не познавам човек, който да не може да си позволи филия хляб със сирене. Факт.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #16 -: Октомври 20, 2018, 20:31:03 »
Пешо, съгласен съм.
На ниво филия хляб с мас почти няма хора в България.
В някой отдалечени и затворени селища се намират временно пребиваващи в това състояние.
Добре,че беше Карбовски да ги издири всичките и да ги поемат социалните служби. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9470
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #17 -: Октомври 20, 2018, 21:19:58 »
От което следва, че от двете - Кайли и Банши - едната гладува. Сега остава само да си признаят коя
Владееш статистиката прекрасно, видно е.
 :t2015:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #18 -: Октомври 20, 2018, 22:09:05 »
Нещо много бързо стигна двойникът на Мария Антоанета от декларацията, че няма нито един далечен беден роднина, само му ги показвали по телевизията тия ужасни хора, до там да ни подозира, че го гледаме с втренчен гладен поглед, а?  ;D  Кой е казал за всеки втори?

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #19 -: Октомври 20, 2018, 22:28:52 »
Quote (selected)
Кой е казал за всеки втори?
Кеворк, скъпа. Цитирайки БТВ.

А ти явно се заяждаш дори и без да си наясно с какво.  :t1213:

Quote (selected)
Владееш статистиката прекрасно, видно е.
Да, Кайле, благодаря.
« Последна редакция: Октомври 20, 2018, 22:34:51 от Пешо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2018, 22:30:00 »
же не манж па сис жур, или както казваме на село - Je n'ai pas mangé depuis six jours  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9470
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2018, 22:31:58 »
Калки си се ветрее в кулата от слонова кост, познавам и други такива.
Аз не съм виждала пък ни едно гладуващо негърче, ерго такива няма как да има.
И изчезващ вид слонове не съм виждала. А като се замисля, даже и вулкан не съм виждала и начи требе да ги нема.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Мъртвило 2
« Отговор #22 -: Октомври 20, 2018, 22:39:15 »
Quote (selected)
Калки си се ветрее в кулата от слонова кост, познавам и други такива.
Аз не съм виждала пък ни едно гладуващо негърче, ерго такива няма как да има.
И изчезващ вид слонове не съм виждала. А като се замисля, даже и вулкан не съм виждала и начи требе да ги нема.
Кайле, добре ми е известно, че не слушаш нищо, освен вътрешния си глас, така че ....  :apology-1312:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #23 -: Октомври 20, 2018, 22:53:48 »
Quote (selected)
или както казваме на село
я кажи ти като един виден местен кадър там - кога да чакам божолето? имам предвид във франкония, ама ти като кажеш по ваше село кога е, аз ще разперя антените :t2619: /тва е най-приличното на разперени уши, май трябва да сложим една-две снимки на цецу/

щото баща ми днес докладва, че виното му станало. гроздето брано на десети септември и т.н.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9470
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #24 -: Октомври 20, 2018, 22:54:48 »
Какъв вътрешен глас бе, човек? Казвам ти - виждам ги тия хора, на всяка крачка ги виждам. В Северозападна България. И малко и в Западна София.
Според теб двама човека с 200 лв на месец гладуват ли, а?
А сам човек с 200 лв гладува ли, а? А? А?
А колко пенсионери живеят с минимална пенсия, а?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #25 -: Октомври 20, 2018, 22:55:39 »
Глад не значи да не ядеш нищо. Глад значи да не задоволяваш нуждите на организма от необходимите му хран. в-ва.
И като се вземе предвид качеството на храните в България, истински гладуващите хора у нас са не половината, а много повече.
Калки си се ветрее в кулата от слонова кост, познавам и други такива.
Аз не съм виждала пък ни едно гладуващо негърче, ерго такива няма как да има.
И изчезващ вид слонове не съм виждала. А като се замисля, даже и вулкан не съм виждала и начи требе да ги нема.
:t2042:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9470
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #26 -: Октомври 20, 2018, 22:57:22 »
Глад не значи да не ядеш нищо. Глад значи да не задоволяваш нуждите на организма от необходимите му хран. в-ва.
О, в тоя случай са много повече, всъщност малцина са избраните, дето не гладуват в тоя смисъл.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #27 -: Октомври 20, 2018, 23:10:11 »
Quote (selected)
А ти явно се заяждаш дори и без да си наясно с какво.  :t1213:
Аз съм наясно, коментирах, че не ги виждаш бедните, дори да са си там... ама ти не си наясно даже с написаното на тапета, дето го дигаш. Никога не флудя, защото пиша кратко. Може би искаш да кажеш flame?  :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #28 -: Октомври 20, 2018, 23:12:42 »
Quote (selected)
И като се вземе предвид качеството на храните в България, истински гладуващите хора у нас са не половината, а много повече.
тва, естествено, не е вярно. прави разлика между опасни, вредни, неполезни и здравословни храни. бабх следни само за първите. за останалите се предполага, че пълнолетните същества могат да направят верните преценки.

прави също разлика между гладуване и непълноценно хранене. мнението ти се отнася за второто.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #29 -: Октомври 20, 2018, 23:18:42 »
Quote (selected)
А като се замисля, даже и вулкан не съм виждала и начи требе да ги нема.
а стига бе, наистина ли? вземи иди къмто петрич, при ванга. рупите. кожух. гледката си заслужава, наистина.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2018, 00:10:28 »
Quote (selected)
или както казваме на село
я кажи ти като един виден местен кадър там - кога да чакам божолето? имам предвид във франкония, ама ти като кажеш по ваше село кога е, аз ще разперя антените :t2619: /тва е най-приличното на разперени уши, май трябва да сложим една-две снимки на цецу/

щото баща ми днес докладва, че виното му станало. гроздето брано на десети септември и т.н.

нямаме чак толко грозде, че при толко гости и за вино да остава, а и то си е разправия.
тая година единствено сладко от смокини правихме, че добре бяха родили и нямаха изяждане иначе.

местните правят доста приемливо наливно вино за по €1-2 литъра. некои от по-големите тарикатеят напоследък, внасят вино от портокалия и само го бутилират във франция за по-скъпо  :nuts:
а в портокалия чудни вина по магазините за около, че и под €3 като уцелиш промоция, а винаги има промоция некъде...

но бутилка божоле винаги ше ти измисля, не е грижа  :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2018, 00:13:11 »
сори, очевидно не съм се изразил ясно. въпросът ми беше кога да го чакам да доде божолето по нашенските магазини. иначе няма да се учудя, ако се окажеш най-близо от всички реални и виртуални френдове.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2018, 00:21:42 »
отговорът зависи от това кога и най-вече какво френските фермери са бутилирали за божоле тая година  :smokin:

вече би трябвало да е готово, но ако усетиш дефицит, свиркай.

иначе божолето е в бургундия, а на село е в аквитания, че е по-топло ;)


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2018, 00:23:22 »
по магазините още не съм забелязал, затова питам.

аквитания - тва е бордо, не ли?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2018, 00:29:33 »
по магазините още не съм забелязал, затова питам.

аквитания - тва е бордо, не ли?

ама няма страшно и ако питаш не във връзка с магазините  8)
вие швабите сте много интересни хора да не би да кажете нещо, дето да звучи натрапчиво.

аквитания е бордо и наоколо, доста голям регион е.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2018, 01:44:25 »
Quote (selected)
И като се вземе предвид качеството на храните в България, истински гладуващите хора у нас са не половината, а много повече.
тва, естествено, не е вярно. прави разлика между опасни, вредни, неполезни и здравословни храни. бабх следни само за първите. за останалите се предполага, че пълнолетните същества могат да направят верните преценки.
прави също разлика между гладуване и непълноценно хранене. мнението ти се отнася за второто.
Това, което казвам аз, винаги е вярно. БАБХ не следи за нищо, освен да не настъпи тия с парите и властта.
Пълнолетните нямат пари за кач. храна, а на непълнолетните не им пука.
На клетъчно ниво храни с вредни съставки са дори по-вредни от гладуването (в разговорния смисъл).
Виж какво е клетъчен глад.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2018, 10:50:54 »
тва са глупости. бабх упражнява контрол, без който въпросните съставки нямаше да бъдат включени в информацията за въпросната храна. последните няколко изследвания на активните потребители се базираха само на информацията от етикетите. значи те ѝ вярват, ти обаче вярваш на тяхното изследване, ама на контрола на бабх - не.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #37 -: Октомври 21, 2018, 11:13:31 »
Контролът на БАХ е доста повърхностен.
Контролират се само съставки и отклонения който водят до щети в рамките на няколко дена.
Отравяния от развалени храни, чисти отрови.
Нямат желание и сили да се изправят срещу големите отровители с големи банкови сметки.
Как да спрат аспартама, канцерогенните мазнини?
Достатъчно е да отделят заместителите на отделен щанд и да прехвърлят отговорността върху потребителя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #38 -: Октомври 21, 2018, 11:23:08 »
По отношение на контрола, упражняван от БАБХ ще се съглася с колегите Буратино и Nor. Всъщност и онзи е прав, най-големите вълнения на агенцията са за етикетите - там са най-стриктни. В интерес на истината замисълът беше добър, добре почнаха, опитаха се да си оправят регистрите, но както всичко останало.....отиде на майната си. Място за чудене - няма, нека ТОЙ да ни поуправлява още малко и спокойно може да закрием официално държавата

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #39 -: Октомври 21, 2018, 11:27:35 »
Контролът на БАХ е доста повърхностен.
Контролират се само съставки и отклонения който водят до щети в рамките на няколко дена.
Отравяния от развалени храни, чисти отрови.
Нямат желание и сили да се изправят срещу големите отровители с големи банкови сметки.
Как да спрат аспартама, канцерогенните мазнини?
Достатъчно е да отделят заместителите на отделен щанд и да прехвърлят отговорността върху потребителя.
ми тя агенцията така се казва - за безопасност на храните. когато включат в името ѝ невредност или здравословност - тогава ги търси.

като добавиш и пожелателността на бдс, то всичко, което не е отровно, може да е по щандовете. и от потребителя се очаква да чете и да се информира преди да избере.

пп въобще нямам намерение да започвам да дискутирам "вредността" на аспартама или "канцерогенните мазнини" - с радиоточка като теб няма сми.
« Последна редакция: Октомври 21, 2018, 11:37:29 от onzi »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #40 -: Октомври 21, 2018, 11:34:50 »
Така нареченият потребител, не рядко е дете на 7-10 години.
Даже и да може да чете повече се доверява на лъскавите опаковки и рекламите по медиите.
Ролята на БАХ е точно там.
В един рекламиран чипс има количество сол препоръчвано за два дена, ако ще си вършат работата да посегнат и на "свещенните крави" -  медиите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #41 -: Октомври 21, 2018, 11:40:16 »
Quote (selected)
Така нареченият потребител, не рядко е дете на 7-10 години.
Даже и да може да чете повече се доверява на лъскавите опаковки и рекламите по медиите.
Ролята на БАХ е точно там.
първо, за изборът, направен от тези потребители, отговорността е на родителите. няма какво да вреш вържавата и агенциите ѝ.
второ, да вземеш да научиш името на агенцията ли, що ли :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #42 -: Октомври 21, 2018, 11:48:38 »
Всички задълженията са за гражданите, правата за държавата. :D
Когато имитираш държавност, нормално е и държавните органи да са имитация, проформа.
При толкова много държавни структури всяка разчита друга да ѝ свърши работата, обикновено се налага гражданинът сам да си помогне.
Обаче бюджетите си текат, заплати и привилегии тоже. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #43 -: Октомври 21, 2018, 11:55:50 »
волна пеперудка, подскачаща от твърдение на твърдение, неспособна да се задържи на нито едно.

както подозирах, от дискусиите с теб няма сми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #44 -: Октомври 21, 2018, 12:05:58 »
Има повдигната тема, коментирам и понякога допускам грешката да се отклоня от правата партийна линия.
Благодаря за "волната пеперудка"!
От всяка дискусия може да се научи нещо, освен ако целта не е да "смажеш" опонента с това което си мислиш,че са "доводи".
Мачкай Баце!
Оппа.... май беше :
Мачкай Корни! :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2018, 00:18:16 »
всичко, което не е отровно, може да е по щандовете
въобще нямам намерение да започвам да дискутирам "вредността" на аспартама или "канцерогенните мазнини" - с радиоточка като теб няма сми.
Очевидно радиоточката си ти. Много надута и много некомпетентна радиоточка.
Отрова не е само това, от което умираш за няколко минути (както явно е в представите ти). Отрова е всичко, което в обичайно приемано количество вреди на организма.
И да вземеш да научиш, че в българския език няма дума "сми". Има дума "смисъл".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2018, 00:24:29 »
Quote (selected)
Отрова не е само това, от което умираш за няколко минути (както явно е в представите ти). Отрова е всичко, което в обичайно приемано количество вреди на организма.
тва къде го прочете? вземи просвети бабх на тази дефиниция, не мен. ако имаш късмет, няма да ти се смеят много :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2018, 01:21:03 »
Калинките в БАБХ си ги просвещавай ти, освен ако не си една от тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2018, 09:02:18 »
очевидно не си наясно какъв тъпизъм си постнал. какво е "обичайно приемано количество"? как се определя?

както и да е, не е тук темата за това. ако искаш, отвори тема за бабх или здравословно хранене или отрови или обичайни количества.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2018, 10:42:41 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:40:41 от Captain Buddy »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2018, 15:39:29 »
божоле тая година

Божоле. Ний, пазачати,  се възторгвахме от тая дума.. Па то по Влашко и Молдова пълно с това грозде.. ама му викали Мардивана или Марципана..

Аз случайно го научих понеже, нащо предприятие е лозарско и ходят командировки по цел свет, и Франция даже..

 Ми то сира и памид , пак е по - добре и вкусно.. ама учените пак да изпързалят неучените.. То карст, то глини и гранити.... Само в Аквитания има.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #51 -: Октомври 22, 2018, 15:47:43 »
Не само тва.
В Аквитания са ни широки душите - две чепки грозде да имаме, с едната ше почерпим някого, че оня отгоре гледа, да ни се връща от другаде  :beer-405:
Не знам другите етноси как сте.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9470
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #52 -: Октомври 22, 2018, 15:59:13 »
Ти като си в Аквитания, какво ти е мнението за Нарбон?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #53 -: Октомври 22, 2018, 16:07:52 »
Ти като си в Аквитания, какво ти е мнението за Нарбон?

Ама това е минерална вода 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #54 -: Октомври 22, 2018, 16:09:39 »
  Таз година от тебе черпенето, олум..

Да не се оплаквам от гроздята и от мене си... Не ми стана  хубаво нещо вино, достойно и за Битанем.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #55 -: Октомври 22, 2018, 16:11:14 »
Нарбон е в Окцитания, бил съм само веднъж и е много хубаво.
За културно и историческо значение не съм чел много, въпреки че има богата история.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #56 -: Октомври 22, 2018, 16:21:20 »
Аз се малко увлякох, па мже добрия Трой, да не знае какво е ОЛУМ..
 

Това е синко..

 Милите ни баби в Свилянград, като ни приласкаваха ни викаха  Олум.. Яврум.. Хем си бяхме българи..

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #57 -: Октомври 22, 2018, 16:50:11 »
Е аз баба ли да ти викам, м?

Ше почерпя, защо не  :bigok:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #58 -: Октомври 22, 2018, 17:27:26 »
  Добра логика. Добра логика  .. Приемам черпене. Приемам черпене.. и като баба.

След три деня , ще вида .. Най - сигурно..   на 30 тоя месец

                             

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Мъртвило 2
« Отговор #59 -: Октомври 22, 2018, 22:29:59 »
очевидно не си наясно какъв тъпизъм си постнал. какво е "обичайно приемано количество"? как се определя?

както и да е, не е тук темата за това. ако искаш, отвори тема за бабх или здравословно хранене или отрови или обичайни количества.
Като не е тук темата, недей да си бръщолевиш неграмотните идиотщини.
Отвори си тема "Простотиите на Онзи" и там си ги пиши.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.