Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 05:53:02

Анкета

Важно ли е да се пише граматически вярно?

Да, изключително важно е.
5 (38.5%)
Не, по-важно е какво се пише.
7 (53.8%)
Не ги чета така или иначе.
1 (7.7%)

Общ брой гласове: 12

Гласуването приключено: Септември 13, 2019, 18:28:22

Автор Тема: Важно ли е да се пише граматически вярно?  (Прочетена 4523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Вот вам  :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #1 -: Септември 08, 2019, 18:40:26 »
Едно "Няма значение" да се добави не е лош вариант за разпиляване на гласовете. :)
Аз си гласувах и ми е през Долно Уйно де...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #2 -: Септември 08, 2019, 18:42:49 »
За някой е важно, за мен не.
Някой го могат, аз не.
Така че просто нямам избор. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #3 -: Септември 08, 2019, 19:05:19 »
Вот вам  :nuts:

В случая не става въпрос за "граматически вярно", а за ползване на "шльокавица".
Което НЕ Е едно и също! :lightbulb_idea-1364:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #4 -: Септември 08, 2019, 20:39:12 »
Вчера ми се случиха две интересни неща.

Първото беше първият урок по български за новата учебна година, който урок отрочето ми посещава по скайпа поради физическа отдалеченост от училището. Поради същите проблеми с времево-пространствения континуум, на скайпа висят в общия чат още десетина хлапетии, гимназиална възраст. На тях вече и имената не са им български, така, понякога се случват стандартно-международни, но "Донка" и "Дичо" няма. На тях акцентът вече им личи, макар че това са децата на най-българофилски настроените родители, които сме стинали челюсти и не пускаме идеята чаветата да научат ПОНЕ НЕЩО на български. Учителката им - великолепна, мила жена - отдавна е примирена с мисълта, че те няма да пишат грамотно, на практика вероятно няма да пишат без пищов с ръкописните букви. Тя се опитва по всякакъв възможен начин на върже връзки между тях, да създаде общност. Като няма ни риба, ни раци, ловиш някоя пробягнала скаридка и й се радваш. И на края на годината й връчваш диплома, да са живи и здрави в католическата училищна система, че дават тази възможност.

Второто беше една молитва.
За рускоговорещите любопитни читатели (и почитатели на Алексей Герман) прилагам линк откъде е прочетена:жми сюда
Поради желанието на читателите за превод на цитатите, които цитиращият смята за значими, прилагам превода й.
"Господи, знаеш по-добре от мен, че скоро ще остарея. Пази ме от фаталния навик да мисля, че трябва да кажа нещо по всеки повод. Спаси ме от желанието да се намесвам в делата на всички за да подобря нещо. Нека бъда размишляващ, а не досадник. Полезен, а не деспот. Защити ме от изкушението да излагам в детайли безкрайни подробности. Дай ми криле, за да мога немощен да постигам цели. Запечатай устните си, ако ми се доще да заговоря за болести. Те стават все повече и повече, а удоволствието да говориш безкрайно за тях все по-сладко. Не се осмелявам да те помоля да подобриш паметта си, но увеличи моята човечност, усмири моята самоувереност, когато моята паметливост се  сблъска с паметта на другите.
За едно те моля, Господи, не ме щади, когато имаш възможност да ми преподадеш брилянтен урок, доказвайки, че и аз мога да сбъркам. Ако съм знаел как да бъда приветлив, опази ми тази способност. Честно, не се каня да се превърна в светец: някои от тях са непоносими в близко общение. Обаче  и хората с кисел нрав са върховни творения на самия дявол. Научи ме да откривам доброто там, където не се очаква, и да разпознавам неочаквани таланти у други хора. "

В светлината на горното и по повод една току-що минала и една наближаваща мои лични годишнини, а също и поради взети под внимание коментари на форумци, си прибирам кофата с гипса за момента. Ако рекиджа или който и да било сред пишещите смята за своя творческа марка и начин на изразяване начина по който пише до момента тук - така да бъде. Предпочитам да приемате напитки и мезета, нежели aggro. Приумножаването на страданията става по естествен път, няма защо аз да добавям към тях.

Между пишещи единствено граматически правилно и пишещи както могат - изборът е винаги в полза на както-можещите. Все едно вторите са по-голяма група, включваща първата. С годините в чужбина или просто с годините езика полекичка го гризе езикова ерозия. Каквото останало, това е, толкоз и никакви претенции.

Аз продължавам коплексарски и провинциално да мисля, че езикът е последната опора на един народ. Така са ме учили, на много места и разни хора. Аз се надявам да не доживея "Kvo misa prai6 na si4ko 6!" да стане езикова норма. Не е задължително това мнение да е споделено обаче.

Модерация и диктатура са различни понятия. Модерацията в моите понятия е да се премахват своевременно нещата, с които се пречи на разговора, било лични обиди, било непристойности, било чисто тролене. Диктатурата пречи на разговора по умълчание. Обратната връзка е много полезна, както виждате. Аз съм от модераторите, които слушат гласа народен. Няма нужда да се тропа с краче!  :t0328:

Ной, грижливо упаковаща гипса и чука  :cocktail:

« Последна редакция: Септември 08, 2019, 20:45:00 от Ной »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #5 -: Септември 08, 2019, 20:40:36 »
Граматически вярното писане е тва, което одличава човека од животното. Освен ако въпросното животно не е некво специално тренирано да пише граматически вярно, тогава разликите между тях ще треа да се търсят по други признаци, както и да е...

Аз поткрепям граматически вярното писане с целото си същество.  :way_to_go-1308:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #6 -: Септември 08, 2019, 20:42:35 »
упаковаща
 :image008:

Open goal, sry  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #7 -: Септември 08, 2019, 20:45:46 »
Е, па нема да ми пропада гипсът я, има и други проекти!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #8 -: Септември 08, 2019, 20:48:54 »
упаковаща
 :image008:

Open goal, sry  :nuts:

:)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #9 -: Септември 08, 2019, 20:50:55 »
Първи седем години училище руски, последващи пет английски...до едно време и аз се бърках с аналогични думи на български и на руски, където в единия език е у, а в другия о или пък с вместо з...ма се разбрахме за опаковането.

И са, кво, жижи ше продължи да пише, нема се откаже, м?  :image008:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #10 -: Септември 08, 2019, 20:54:50 »
Първи седем години училище руски, последващи пет английски...до едно време и аз се бърках с аналогични думи на български и на руски, където в единия език е у, а в другия о или пък с вместо з...ма се разбрахме за опаковането.

И са, кво, жижи ше продължи да пише, нема се откаже, м?  :image008:
Като ти казвам, че езикът е подложен на външно влияние - три дни по празниците говоря и пиша на руски и ето ти я Упаковката.  :t1813:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #11 -: Септември 08, 2019, 21:05:13 »
упакофката

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #12 -: Септември 08, 2019, 21:06:49 »
Упакофкъ


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #13 -: Септември 08, 2019, 21:08:55 »
Цитат
Поради желанието на читателите за превод на цитатите, които цитиращият смята за значими, прилагам превода й.
"Господи, знаеш по-добре от мен, че скоро ще остарея. Пази ме от фаталния навик да мисля, че трябва да кажа нещо по всеки повод. Спаси ме от желанието да се намесвам в делата на всички за да подобря нещо. Нека бъда размишляващ, а не досадник. Полезен, а не деспот. Защити ме от изкушението да излагам в детайли безкрайни подробности. Дай ми криле, за да мога немощен да постигам цели. Запечатай устните си, ако ми се доще да заговоря за болести. Те стават все повече и повече, а удоволствието да говориш безкрайно за тях все по-сладко. Не се осмелявам да те помоля да подобриш паметта си, но увеличи моята човечност, усмири моята самоувереност, когато моята паметливост се  сблъска с паметта на другите.
За едно те моля, Господи, не ме щади, когато имаш възможност да ми преподадеш брилянтен урок, доказвайки, че и аз мога да сбъркам. Ако съм знаел как да бъда приветлив, опази ми тази способност. Честно, не се каня да се превърна в светец: някои от тях са непоносими в близко общение. Обаче  и хората с кисел нрав са върховни творения на самия дявол. Научи ме да откривам доброто там, където не се очаква, и да разпознавам неочаквани таланти у други хора. "

А Герман греши, Ной. И молитвата му е грешна. Защото, всъщност, най-малодушно и лицемерно, иска от Бог да го отдалечи от човешкото, на което са присъщи всички така добре описани от него несъвършенства, приближавайки го до (е, нека не е божественото) ангелското.

Далеч по-честен, достоен ... и, да - лаконичен ... е старият воин Веспасиан - Vae puto deus fio.  ???

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #14 -: Септември 08, 2019, 21:09:49 »
Цитат
Аз поткрепям граматически вярното писане с целото си същество.  :way_to_go-1308:
И ас!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #15 -: Септември 08, 2019, 21:10:01 »
« Последна редакция: Септември 08, 2019, 21:12:45 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #16 -: Септември 08, 2019, 21:12:39 »
Цитат
    Упакофкъ
Само че се пиши упЪкофкъ.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #17 -: Септември 08, 2019, 21:14:00 »
А Герман греши, Ной. И молитвата му е грешна. Защото, всъщност, най-малодушно и лицемерно, иска от Бог да го отдалечи от човешкото, на което са присъщи всички така добре описани от него несъвършенства, приближавайки го до (е, нека не е божественото) ангелското.

Далеч по-честен, достоен ... и, да - лаконичен ... е старият воин Веспасиан - Vae puto deus fio.  ???
Ако човешкото ще се състои във вкисването на характера ми, плюс (допълнителната активност по ) слагането на мерудия на всяка манджа, плюс вечно мръкане по повод таз или оназ болежки - вземам ангелското без никакви съмнения, лицемерия и малодушия!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #18 -: Септември 08, 2019, 21:20:32 »
Ангелите не ги боли, Ной. Затова и не мрънкат.  ???

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #19 -: Септември 08, 2019, 21:30:05 »
Изтъкнатото божество Госпот и неговите пернати приятели имат ноо висока поносимост към болка.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #20 -: Септември 08, 2019, 21:37:58 »
Не били мрънкали ангелите, ха! А "Душата на учителя" помниш ли?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #21 -: Септември 08, 2019, 21:59:38 »
Се замислих, а покрай граматиката горим ли и терминологично?
Шото циганин си е термин обозначаващ индивидуум от един етнос, кой знае защо заобикалян в съвременната реч с някакви странни думички...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #22 -: Септември 09, 2019, 11:31:44 »
Се замислих, а покрай граматиката горим ли и терминологично?
Шото циганин си е термин обозначаващ индивидуум от един етнос, кой знае защо заобикалян в съвременната реч с някакви странни думички...
На туй му сЪ вика ПОЛИТКОРЕКТНОСТ.  :moon-2177:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #23 -: Септември 09, 2019, 13:24:12 »
Важно ли е да се пише граматически вярно?

Граматически - да. Семантично - не. Иначе Шекспир нямаше да измисли над 1000 думи.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #25 -: Септември 09, 2019, 17:27:26 »
За мен е важно да се пише правилно и грамотно.
Не приемам, че е по-важно какво се пише.
Да. Идиотщини могат да се пишат и съвсем грамотно, но това още повече подчертава идиотщината.
Както и обратното - дълбока мисъл да е представена неграмотно.
И най-добре е умната мисъл да е представена грамотно.
Естествено, може да се напише нещо за закачка или пародирайки някого, но сериозния разговор предполага и сериозно отнощение към езика.
Нъл тъй, рийшли?!
« Последна редакция: Септември 09, 2019, 17:29:42 от Bradatko »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #26 -: Септември 09, 2019, 17:36:21 »
След събитията от днешния ден, темата би било справедливо да я ринеймнем на:
- Важно ли е да се пише политически вярно?

Мама му стара, мислех си че само при мен денят се получава ултра педераски!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #27 -: Септември 09, 2019, 17:39:37 »
Нъл тъй, рийшли?!

От всичко, написано по–горе от теб, съм съгласна единствено със следното, щото и аС имам склонност към подобни "извращения".  :D

Цитат
Идиотщини могат да се пишат и съвсем грамотно, но това още повече подчертава идиотщината.
:in_love-1101:



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #28 -: Септември 09, 2019, 17:42:23 »
След събитията от днешния ден, темата би било справедливо да я ринеймнем на:
- Важно ли е да се пише политически вярно?

Мама му стара, мислех си че само при мен денят се получава ултра педераски!
Явно имаш нещо НАпредвиТ?!  :t1814:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #29 -: Септември 09, 2019, 17:44:44 »
За мен е важно да се пише правилно и грамотно.
Не приемам, че е по-важно какво се пише.
Да. Идиотщини могат да се пишат и съвсем грамотно, но това още повече подчертава идиотщината.
Както и обратното - дълбока мисъл да е представена неграмотно.
И най-добре е умната мисъл да е представена грамотно.
Естествено, може да се напише нещо за закачка или пародирайки някого, но сериозния разговор предполага и сериозно отнощение към езика.
Нъл тъй, рийшли?!
Тъй  :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #30 -: Септември 09, 2019, 17:48:06 »
След събитията от днешния ден, темата би било справедливо да я ринеймнем на:
- Важно ли е да се пише политически вярно?

Мама му стара, мислех си че само при мен денят се получава ултра педераски!
Явно имаш нещо НАпредвиТ?!  :t1814:
Имам:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1209.msg51438#msg51438
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #31 -: Септември 10, 2019, 09:59:53 »
За мен е важно да се пише правилно и грамотно.
Не приемам, че е по-важно какво се пише.
Да. Идиотщини могат да се пишат и съвсем грамотно, но това още повече подчертава идиотщината.
Както и обратното - дълбока мисъл да е представена неграмотно.
И най-добре е умната мисъл да е представена грамотно.
Естествено, може да се напише нещо за закачка или пародирайки някого, но сериозния разговор предполага и сериозно отнощение към езика.
Нъл тъй, рийшли?!
За съжаление, в този форум не се пише просто неграмотно - тук се пише умишлено неграмотно, като неграмотността се представя за някаква специфична елегантност, интелигентност и превъзходство.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #32 -: Септември 10, 2019, 10:37:29 »
тук се пише умишлено неграмотно, като неграмотността се представя за някаква специфична елегантност, интелигентност и превъзходство.

Не е вярно! Тук се пише на разговорен език. Нещо, което изключително липсва на българската литература, например. И даже е някакво псевдокултурно табу. Смехотворно е да четеш нашите "класики", където и най-простият селянин разговаря като професор по философия. Това липсва. Следователно може да се излагат писмено говорими конструкции, които на улицата не ни правят впечатление и ги ползваме постоянно.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #33 -: Септември 10, 2019, 10:59:27 »
Цитат
За съжаление, в този форум не се пише просто неграмотно - тук се пише умишлено неграмотно, като неграмотността се представя за някаква специфична елегантност, интелигентност и превъзходство.
:way_to_go-1308:
факт, който говори ясно както за менталната нагласа и моралните качества на извършител/ите, така и за безкрайната толерантност на публиката към подобни фриволности и простотии. Ако аз бех на мястото на публиката, щех напрао не знам кво да направя с теа боклуци, къде минират опщоприетите конвенции за писмено изразяване. Афектът ми немаше да има граници и може би щех да да стигна дотам, че да напиша пропит с възмущение од действията им коментар въф форума.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #34 -: Септември 10, 2019, 13:02:01 »
Цитат
За съжаление, в този форум не се пише просто неграмотно - тук се пише умишлено неграмотно, като неграмотността се представя за някаква специфична елегантност, интелигентност и превъзходство.
:way_to_go-1308:
факт, който говори ясно както за менталната нагласа и моралните качества на извършител/ите, така и за безкрайната толерантност на публиката към подобни фриволности и простотии. Ако аз бех на мястото на публиката, щех напрао не знам кво да направя с теа боклуци, къде минират опщоприетите конвенции за писмено изразяване. Афектът ми немаше да има граници и може би щех да да стигна дотам, че да напиша пропит с възмущение од действията им коментар въф форума.
О, защо да се хаби човек, когато има и по-просто решение - игнориране.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #35 -: Септември 10, 2019, 13:02:29 »
За съжаление, в този форум не се пише просто неграмотно - тук се пише умишлено неграмотно, като неграмотността се представя за някаква специфична елегантност, интелигентност и превъзходство.

Ами то отдавна е вече ясно на сички, че теп тЪ притесняват единствено
елегантността, интелигентността и превъзходството  :b0205:

Затуй, аре стига вече си мрънкал. Туряй ИГНОР–а и бъди здраФ!!!  :t0120:
« Последна редакция: Септември 10, 2019, 13:10:59 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #36 -: Септември 10, 2019, 13:05:14 »
За съжаление, в този форум не се пише просто неграмотно - тук се пише умишлено неграмотно, като неграмотността се представя за някаква специфична елегантност, интелигентност и превъзходство.

Ами то отдавна е вече ясно на сички, че теп тЪ притесняват единствено

елегантността, интелигентността и превъзходството
  :b0205:
Затуй, аре стига вече си мрънкал ...  :t0120:
Добре. Оставям те да се възхищаваш на своята интелигентност и елегантност, превъзхождайки.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Важно ли е да се пише граматически вярно?
« Отговор #37 -: Септември 10, 2019, 17:22:56 »
Цитат
За съжаление, в този форум не се пише просто неграмотно - тук се пише умишлено неграмотно, като неграмотността се представя за някаква специфична елегантност, интелигентност и превъзходство.
:way_to_go-1308:
факт, който говори ясно както за менталната нагласа и моралните качества на извършител/ите, така и за безкрайната толерантност на публиката към подобни фриволности и простотии. Ако аз бех на мястото на публиката, щех напрао не знам кво да направя с теа боклуци, къде минират опщоприетите конвенции за писмено изразяване. Афектът ми немаше да има граници и може би щех да да стигна дотам, че да напиша пропит с възмущение од действията им коментар въф форума.
О, защо да се хаби човек, когато има и по-просто решение - игнориране.

Игнорирането е фосновата на междучовешкото опщуване.
Одкакто гласовете фглавата ми ме турнаха на игнор, аз се преродих и станах ноф човек. Тва ще ми е за урок.
« Последна редакция: Септември 10, 2019, 17:39:04 от wreckage »