Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:07:05

Автор Тема: Пълзящ фашизъм/авторитаризъм/тоталитаризъм!?  (Прочетена 9619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Може би само на мен ми се струва така, но предлагам на вниманието ви едно доста добро резюме в ей тази статия от СЕГА, която като гледам, не са много хората обърнали й внимание, а според мен нещата са много сериозни! А и да не забравя - какво нещо е манипулацията, не можеш да видиш фашизма, ако не ти го изведат в заглавието. И докато се караме кой за какво е виновен разни безобразни си присвояват държавата

Quote (selected)
Извънредното законодателство е специалитетът на ГЕРБ

https://www.segabg.com/forum-topic/izvunrednoto-zakonodatelstvo-e-specialitetut-na-gerb
 :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 11:16:17 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм!?
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2018, 10:57:19 »
Може би само на мен ми се струва така, но предлагам на вниманието ви едно доста добро резюме в ей тази статия от СЕГА, която като гледам, не са много хората обърнали й внимание, а според мен нещата са много сериозни! А и да не забравя - какво нещо е манипулацията, не можеш да видиш фашизма, ако не ти го изведат в заглавието. И докато се караме кой за какво е виновен разни безобразни си присвояват държавата

Quote (selected)
Извънредното законодателство е специалитетът на ГЕРБ

https://www.segabg.com/forum-topic/izvunrednoto-zakonodatelstvo-e-specialitetut-na-gerb
 :light_bulb-1377:

Дали терминът „фашизъм“ покрива точно това, което правят ГЕРБ?
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм!?
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2018, 11:05:14 »
Този "термин" винаги е бил източник на безкрайни разправии, спорове и уточнения, ама барането на законодателството в подобни направления (то така се почва, особено в днешно време в държава членка на ЕС не е някакси модерно първо да спретнеш преврат) започва зловещо да прилича на пълзене към нещо като ЗЗД. Знам, знам, че ще се намери кой да каже, че в България никога, ама никога не е имало фашизъм. Въпросът е къде дремат другите!?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм!?
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2018, 11:14:24 »
Този "термин" винаги е бил източник на безкрайни разправии, спорове и уточнения, ама барането на законодателството в подобни направления (то така се почва, особено в днешно време в държава членка на ЕС не е някакси модерно първо да спретнеш преврат) започва зловещо да прилича на пълзене към нещо като ЗЗД. Знам, знам, че ще се намери кой да каже, че в България никога, ама никога не е имало фашизъм. Въпросът е къде дремат другите!?

Аз нямам точно това предвид, а че „фашизъм“ е точно определен термин, с ясни характеристики и неговото използване в случая дава по-голяма свобода за лавиране на апологетите на ГЕРБ за защита точно на тази тяхна дейност.

По-удачно, според мен, би било да се използва тоталитаризъм или авторитаризъм — има по-голям шанс да бъде схванато даже и от 80-те процента.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм/авторитаризъм/тоталитаризъм!?
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2018, 11:16:52 »
Ето, Принце, поправих го. Всеки да реши за себе си, на какво точно му прилича

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм/авторитаризъм/тоталитаризъм!?
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2018, 11:27:59 »
Ето, Принце, поправих го. Всеки да реши за себе си, на какво точно му прилича

:)

Благодаря, ама не това ми беше идеята.

Просто исках да е ясно за следващите коментиращи за какво става дума, защото както казва бабата на Пони Хютхен — по-точно от точното няма :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм/авторитаризъм/тоталитаризъм!?
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2018, 12:34:25 »
При фашизъм/тоталитаризъм има ли многопартийни избори през няколко години?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм/авторитаризъм/тоталитаризъм!?
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2018, 12:48:48 »
Тва според уикито

Quote (selected)
Фашизъм означава държавно управление, наподобяващо това на Мусолини, което

въздига нацията и понякога расата над индивида
прилага насилие и съвременни пропагандаторски и цензурски техники, за да потисне опозицията насилствено
налага строг икономически и социален контрол
установява еднопартийна система
прокарва национализъм

Аз не случайно съм написала "пълзящ"!!! :image008:

ТОЙ, ако може и ако Началниците МУ разрешат - одма отменя изборите!

« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 12:53:07 от Асол »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм!?
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2018, 14:34:51 »
Дали терминът „фашизъм“ покрива точно това, което правят ГЕРБ?
Това "фашизъм", да не е обновената версия на "комунизъмЪТ" от деветдесете на миналия век?

Стана направо модерно! Обвиняваме на всеослушание някого във фашизъм и го оставяме да доказва, че няма сестра...
По проблема.
Промяната на съществуващото законодателство чрез преходните и заключителни разпоредби на друг закон е един от характерните белези на работата на НС през последното десетелетие, но не бих твърдял, че е патентовано от гербавите калинки.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Пълзящ фашизъм/авторитаризъм/тоталитаризъм!?
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2018, 21:00:05 »
Думите избледняват с времето.
Изхабяват се от неправилна или прекомерна употреба.
Когато Танте/Макрон/....... заговорят за фашизъм, тоталитаризъм, думите постепенно започват да губят негативнитият си смисъл и придобиват нов ако не положителен поне не са нещо лошо.
ЕС е вреден за вашето здраве!