Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 03:42:57

Автор Тема: Гордая плесень и умная опухоль, или за един друг форум  (Прочетена 8720 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
По идея трябва да е в теми на форумците, но строго погледнато е точно отговор на сакралния въпрос "Защо сме тук?"
Имам си любим блог на самарски психиатър и съпругата му, който блог чета от години с удоволствие. В конкретния пост има описание на форум, да речем, че "форум" е малце разтегнато като понятие. Мисля, че ще ви хареса, дано не се лъжа!
Гордая плесень и умная опухоль
Приятно четене! :t0328:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
... Някакъв намек за тук ли усещам?!
 :m1731:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
... Някакъв намек за тук ли усещам?!
 :m1731:

Не е мек! :bounce-3294:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Твърдо нье! Все пак си мисля, че ние сме умна плесен!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Твърдо нье! Все пак си мисля, че ние сме умна плесен!

Русенско или твърдо филибейско :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Русенско. Варено!
Още помня как на една бригада работихме една чета от Филибето и една чета от старата столица Велико Търново. На края на работата се бяхме вече сдружили и преди да се разделим, някой от нашите попита великотърновци нещо да не сме ги обидили или издразнили в началото. Не, казват великотърновци, ама като отворите уста и речете това вашето "А", дето не сливиците, ами вътрешността на стомасите ви се вижда от него, изнървъмъ съ! Аааа, дружно ревва филибелийската група, а вие като изобщо говорите без да си отваряте устите, нас питате ли ни какво ни беше?!
 :t0328:
Специална бира за онзи момък в старопрестолния град, дето първо ни прати до къщата на Емилиян Станев, дето била двеста метра по-нататък (без да уточни, че става въпрос за 200 метра вертикално! и по едни стълби дето едно с едно не си приличат стъпалата им), като се върнахме, нищо не пита, ами направо ми отвори една бира и рече "Дръж!"  :beer-405:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4344
    • Профил
Русенско или твърдо филибейско :m1731:
Колкото до русенското твърдо нье мога да кажа следното.
Когато преди тридесет и нещо години се залюбих с моята русенка и започнах да посещавам Русе, там се говореше съвсем нормален  откъм мекота български език.
На въпроса ми какво точно стана за последните 20 години кореняци русенци твърдят, че нашествениците от шуменските села са сторили агресия върху езика им.

Чок觧

  • Гост
В Русе , Търново и Казанлък се говореше на книжовен български език . След 1968г обаче започнаха да прииждат от околните села в Русе да учат в гимназиите и техникумите , както и възрастни да работят в града и стана бъркотията . Западно от Русе говорят на "ва" - "Айди ва" , "Стига ва" , "ко праиш ва" ; Източно от Русе селяните говорят на "ба" , а южно - на "уа" - селата Тръстеник , Обретеник , Батишница и съответно "одюуми"(ходихме) , видяуми"(видяхме) , бяуме(бяхме). Западно от Русе - одюуфми , видяуфми , бяуфми .
 Тези деца , които идваха от селата и дори от по-далеч , като мен и започваха да учат от първи клас в града , за година две се освобождаваха от диалекта си .
 Аз започнах първи клас в Русе с врачански диалект , но за година "влязох у пътя" ! :)