Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 00:41:28

Автор Тема: Завзета къща  (Прочетена 67233 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Завзета къща
« -: Април 19, 2019, 18:08:45 »
... Всичко стана почти по същия начин освен последствията. През нощта ожаднявам и преди да си легнем, казах на Ирене, че отивам в кухнята да си сипя чаша вода. Още от вратата на спалнята (тя си плетеше) чух шум в кухнята или може би в банята, защото завоят на коридора го приглушаваше. Ирене забеляза, че спрях рязко, и се доближи до мен, без да отрони дума. Заслушахме се в шумовете и ясно осъзнахме, че са от тази страна на дъбовата врата, в кухнята или в банята, или при завоя на коридора, съвсем до нас.
         Дори не се спогледахме. Стиснах ръката на Ирене и без да поглеждаме назад, я повлякох тичешком към решетъчната врата. Затръшнах я и останахме в преддверието. Сега не се чуваше нищо.
         - Завзеха и тази част - каза Ирене. Плетивото висеше от ръката й, а преждата се губеше навътре под решетъчата врата. Щом видя, че кълбетата са останали от другата страна, хвърли плетката, без да я поглежда.
         - Успя ли да вземеш нещо със себе си?
         - Не, нищо.
         Носехме само дрехите на гърба си. Сетих се за петнайсетте хиляди песо, които държах в шкафа в спалнята си. Но сега вече беше късно.
         Понеже носех ръчния си часовник, видях, че е единайсет вечерта. Прегърнах Ирене през кръста (стори ми се, че плаче) и така излязохме на улицата. Преди да се отдалечим, ми домъчня, затворих добре външната врата и хвърлих ключовете в канализацията. Да не би на някоя нещастник да му хрумне да краде и да се вмъкне точно сега в завзетата къща.
ЗАВЗЕТА КЪЩА
 Хулио Кортасар

 

винаги така става, напущаме завзетите си къщи, защото не искаме да участваме, в това което случва в тях, то не ни харесва, ние не сме такива, мислим друго, можем друго
и не виждаме друг изход
винаги това съм правила, доскоро
докато не си дадох сметка, че напускам, защото Те са победили
и докато не разбрах, че напускайки, участвам повече, давам им право, легализирам завземащата посредственост
така не става, трябва да съм/сме тук, трябва да им казваме, какво мислим , за живота, а и за тях,
не е възможно, само да слушаме колко сме тъпи и да си тръгнем омерзени
 трябва да правим каквото можем, ако ще й да е само писане във форум
трябва да сме тук


p.s. точно след като написах това, прочетох съобщението на един от съфорумците, с което той ми казва довиждане
следващият ,след доста други
трябва да сме тук, момчета!

 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #1 -: Април 19, 2019, 18:34:56 »
3 млн. българи напуснаха завзетата България. И още ще напуснат. Защото преди 30-тина г. едни мръсници ни излъгаха, че имало "общоевропейски принципи и ценности", които щели да ни вдигнат високо, пък националните били отживелица.
Тия мръсници и техните наследници продължават да ни лъжат, а някои от нас продължават да им вярват. А "ценностите" им от "общоевропейски" станаха "евроатлантически" и дори "общочовешки". Като в това "общочовешки" пропуснаха, че 85 % от човеците по света не искат техните "ценности".
Обаче големите сайтове, телевизиите са техни, и от тях те продължават да тровят умовете на хората, след като изгониха от тях всички честни и нормални.
Сега иде ред на малките лампички с истина - с нахалство, упоритост и маски искат и тях да превземат. Ако не успеят с лицемерие, тогава чрез законите, които създават.
« Последна редакция: Април 19, 2019, 18:37:25 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #2 -: Април 20, 2019, 07:57:20 »
много добра аналогия Nor 1
и това имах предвид, говорейки за нашия форум

Чок觧

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #3 -: Април 20, 2019, 08:51:10 »
След като завзехте Форума - какви са ви претенциите ?
Сега ги  няма гнусните модератори - защо си тръгват форумците ?
За какво да остават -  за да легитимират власта на беззаконието като в държавата ни ?
Миндербиндер ти е казал довиждане , а може би и "сбогом" и с право - казал ти е защо , нали ?
Странно , но и аз съм съгласен с него !
След като съсипахте този Форум - можете да се върнете във Форума-майка , но за такива като мен това не е алтернатива .
Останете си със здраве - ще ви потрябва !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #4 -: Април 20, 2019, 09:11:24 »
Чоки, радвам се,че си тук !
не ми е писал Майндър, той се е тук
Чоки,много погрешно си разбрал,че тук става дума за модераторите
никога не съм имала проблеми с модераторите и никой от този форум не е имал
работата ви беше безупречна, премерена, с нищо не утежняваща форума
много се надявам, да премислиш това решение и ако не си много обиден /не мисля,че има защо/, да пишеш отново с нас
спокойно можеш да ме сложиш на игнор отново :bigok:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #5 -: Април 20, 2019, 09:21:30 »
ДА това определено е добро решение.
Че се върна.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #6 -: Април 20, 2019, 09:29:16 »
Чоки,много погрешно си разбрал,че тук става дума за модераторите
никога не съм имала проблеми с модераторите и никой от този форум не е имал

Дали?
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #7 -: Април 20, 2019, 09:33:36 »
След като съсипахте този Форум - можете да се върнете във Форума-майка , но за такива като мен това не е алтернатива .
1. Форумът не е съсипан. В относително добро здраве е.
2. Не ти отива да се фръцкаш като ощипана госпожица. Когато решиш, че имаш и искаш да кажеш нещо, тук е мястото ти.
« Последна редакция: Април 20, 2019, 09:42:57 от Bacho Кольо »

Пешо

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #8 -: Април 20, 2019, 09:41:14 »
Quote (selected)
Миндербиндер ти е казал довиждане , а може би и "сбогом" и с право - казал ти е защо , нали ?
Няма такова нещо, чоко оплескал си нещата. Или съзнателно интригантстваш  ?

Чок觧

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #9 -: Април 20, 2019, 09:46:26 »
Quote (selected)
Миндербиндер ти е казал довиждане , а може би и "сбогом" и с право - казал ти е защо , нали ?
Няма такова нещо, чоко оплескал си нещата. Или съзнателно интригантстваш  ?

Предположих - с интриги не се занимавам . Очаквах да напуснеш Форума . Надценил съм те .

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #10 -: Април 20, 2019, 09:48:00 »
Изобщо не съм убедена, че Чоки е в дъното на интригата. Всъщност, самата тема и входящият коментар са си ачик, ачик опит за продължение на изясняванията, които вече бяха заглъхнали. Да не говорим, че възможността за "лични контакти" е точно заради това, да си говорите лично. Сигурна съм, обаче, че отново ще се окаже, че не съм разбрала за какво точно е отворена темата? :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #11 -: Април 20, 2019, 09:50:34 »
Quote (selected)
Миндербиндер ти е казал довиждане , а може би и "сбогом" и с право - казал ти е защо , нали ?
Няма такова нещо, чоко оплескал си нещата. Или съзнателно интригантстваш  ?

Предположих - с интриги не се занимавам . Очаквах да напуснеш Форума . Надценил съм те .
Въх ! Значи наистина сте искали да ме откажете ? Докъде се простира неспособността да приемете, че има различни от вашите мнения ...

Асол,
чоко се опитва да заплете интрига като намесва моето име.
« Последна редакция: Април 20, 2019, 09:52:44 от Minderbinder »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #12 -: Април 20, 2019, 09:52:04 »
Виждам вече, че търсеният ефект е на път да се прояви...

Чок觧

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #13 -: Април 20, 2019, 09:53:57 »
След като съсипахте този Форум - можете да се върнете във Форума-майка , но за такива като мен това не е алтернатива .
1. Форумът не е съсипан. В относително добро здраве е.
Отвори статистиките , погледни новите теми и публикации за март и април , сравни ги и после се фръцкай пък ти като ощипана госпоица .
Можеш от кумова срама да погледнеш кой е отворил най-много теми .
************
 Лили , темата ти е интересна , предизвикваща дискусии . Проблема е когато започнеш да исказваш мнения за нещата от живота , за междучовешките отношения , но това е твой поглед върху живота , не съвпада с моя и толкова - хората са различни .

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #14 -: Април 20, 2019, 09:57:06 »

Отвори статистиките , погледни новите теми и публикации за март и април , сравни ги и после се фръцкай пък ти като ощипана госпоица .
Можеш от кумова срама да погледнеш кой е отворил най-много теми .
1. Ще го направя.
2. Радвам се, че си приел  т. 2 от предишния ми кометар.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #15 -: Април 20, 2019, 09:58:42 »
Quote (selected)
Асол,
чоко се опитва да заплете интрига като намесва моето име.

Предполагам, че е останал с такова впечатление заради един твой коментар преди време (май беше, че не си очаквал, че и тук се налагат банове). И аз се зачудих тогава, дали не си нещо обиден.
Иначе, интригата вече е заплетена - с отварянето на тази тема. Ако ме питаш, що си мисля така, ще отбележа, че и аз съм евина щерка и тез заобиколни маневри са ми изключително добре познати :D

Quote (selected)
Лили , темата ти е интересна , предизвикваща дискусии

Определено! Има потенциал за пореден форумен скандал. Той вече се заформя, де...

Пешо

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #16 -: Април 20, 2019, 10:10:04 »
Quote (selected)
Предполагам, че е останал с такова впечатление заради един твой коментар преди време (май беше, че не си очаквал, че и тук се налагат банове)
Не съм писал такова нещо. Пък и няма никаква връзка с темата на Лили.
А чоко не може да ме диша известно (но напълно непонятно) защо.

Чок觧

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #17 -: Април 20, 2019, 10:11:25 »
e]
Въх ! Значи наистина сте искали да ме откажете ? Докъде се простира неспособността да приемете, че има различни от вашите мнения ...
"да ме откажете" ??? Никога и никого не съм искал да откажа от участие във Форум , който не ми е "бащиния" !:) Ако имах такова намерение , щях с повод и без повод да ти налагам бан по 1-2-3 дена , докато наистина те откажа . И като изгоня хората с различно мнение ще направим хор "Леви идеи" и ще пеем едно и също - така ли мислиш ? :) Като модератор писах , че ти и Лилиан ( а и Калинчо ) отваряте "провокативни" , но затова пък дискусионни теми и ще е глупост да ги затварям , а вас - да баннвам . Или не си го прочел , или ти е минало покрай ушите/очите . За втори път се убеждавам , че съм те надценил , щом виждаш интрига в написаното от мен !

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #18 -: Април 20, 2019, 10:14:02 »
Аз мисля, че ще е добре Миндера и Лили да си развият темата на спокойствие, щом като тя уж не е отворена с цел продължаване на дрязгите, въпреки че доказателствата, че съм права вече са налице. Можех да се хвана и на бас, кои ще се включат по нея....омръзна ми да излизам права, да му се не види :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #19 -: Април 20, 2019, 10:17:18 »
Quote (selected)
щом виждаш интрига в написаното от мен
чоко, за последно.
Не се прави на ударен, откровената лъжа, че аз съм бил казал 'довиждане' на Лили си е чиста проба опит за интрига.
Хайде, със здраве !

(и защото упорстваш, да ти кажа - никога не съм имал високо мнение за теб.)

Чок觧

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #20 -: Април 20, 2019, 10:18:26 »

А чоко не може да ме диша известно (но напълно непонятно) защо.

Това са глупости , а на теб ти е понятно защо ме беше хванало яд на теб - за непрекъснатото ти дуднене на еврейска тема по мой адрес и нежеланието ти да приемеш , че човек и с еврейска фамилия може да се чувства и да бъде българин .

Пешо

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #21 -: Април 20, 2019, 10:20:31 »
Аз мисля, че ще е добре Миндера и Лили да си развият темата на спокойствие, щом като тя уж не е отворена с цел продължаване на дрязгите, въпреки че доказателствата, че съм права вече са налице. Можех да се хвана и на бас, кои ще се включат по нея....омръзна ми да излизам права, да му се не види :smokin:
Искаш да кажеш, че си знаела предварително, дето чоко ще се опита да ме злепостави и ще започнем размяна на учтивости с него ?
За да не се притесняваш, ще взема да се оттегля от тази къща и да се отдам на лазаруване.

Чок觧

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #22 -: Април 20, 2019, 10:23:29 »
Quote (selected)
щом виждаш интрига в написаното от мен
чоко, за последно.
Не се прави на ударен, откровената лъжа, че аз съм бил казал 'довиждане' на Лили си е чиста проба опит за интрига.
Хайде, със здраве !

(и защото упорстваш, да ти кажа - никога не съм имал високо мнение за теб.)
Казах , че ПРЕДПОЛОЖИХ от дискусията , че ще се откажеш да пишеш тук и че съм очаквал да споделиш това с Лили - нищо повече .  А за това , че не си имал високо мнение за мен - то съвпада и с моето за себе си ! Имаме в нещо единомислие ! :D

Пешо

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #23 -: Април 20, 2019, 10:26:34 »

А чоко не може да ме диша известно (но напълно непонятно) защо.

Това са глупости , а на теб ти е понятно защо ме беше хванало яд на теб - за непрекъснатото ти дуднене на еврейска тема по мой адрес и нежеланието ти да приемеш , че човек и с еврейска фамилия може да се чувства и да бъде българин .
А, щом се връщаме на това, да ти кажа - нямам никакви проблеми с еврейско/нееврейския ти произход. Непонятна ми беше изключително острата ти, да не кажа истерична, реакция на предположението, че си евреин. Нима е толкова обидно ? Писах го и тогава - аз съм в подобна ситуация като теб, само че на обратно - българин съм, но първият ми брак бе с еврейка и имам син от нея. Евреин.

Пешо

  • Гост
Re: Завзета къща
« Отговор #24 -: Април 20, 2019, 10:29:54 »
Quote (selected)
щом виждаш интрига в написаното от мен
чоко, за последно.
Не се прави на ударен, откровената лъжа, че аз съм бил казал 'довиждане' на Лили си е чиста проба опит за интрига.
Хайде, със здраве !

(и защото упорстваш, да ти кажа - никога не съм имал високо мнение за теб.)
Казах , че ПРЕДПОЛОЖИХ от дискусията , че ще се откажеш да пишеш тук и че съм очаквал да споделиш това с Лили - нищо повече .  А за това , че не си имал високо мнение за мен - то съвпада и с моето за себе си ! Имаме в нещо единомислие ! :D
Ми тогава -  :t0328:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #25 -: Април 20, 2019, 10:32:38 »
Изобщо не съм убедена, че Чоки е в дъното на интригата. Всъщност, самата тема и входящият коментар са си ачик, ачик опит за продължение на изясняванията, които вече бяха заглъхнали. Да не говорим, че възможността за "лични контакти" е точно заради това, да си говорите лично. Сигурна съм, обаче, че отново ще се окаже, че не съм разбрала за какво точно е отворена темата? :smokin:
разбрала си добре
но не за изясняване на нещата е, само за лична позиция
и никакви лични, ето днес още един от най-харесваните от мен форумци ми писа,че се оттегля
очевидно е Асол,че няма да затихне, защото няма какво да затихва
въпросът с модераторите изобщо не е на вниманието ми, друг е проблемът и знам,че си го разбрала
тук останаха да пишат десетина човека, един, по един, другите се оттеглиха
обидени, отегчени от непрекъснати грубости и простащини ,да ме прости Господ, които се сипят върху им
това е проблемът, както знаеш форумите обикновено завършват така

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #26 -: Април 20, 2019, 10:37:31 »
Quote (selected)
Лили , темата ти е интересна , предизвикваща дискусии
давай тогава, пиши и ще си се караме на воля :bigok:
даже мислех, по изключение ,да ти пиша на лични, ама си забранил съобщения от мен ;D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #27 -: Април 20, 2019, 10:40:45 »
Проблемът, Лили, е, че мъжете по принцип трудно преодоляват егото си. И трябва да ти кажа, че на мен също никак, ама никак не ми е приятно да се оттегля който и да било форумец, и то по причини лични дрязги - толкова глупави причини! Ти, обаче, с повдигането на този въпрос отново - нищо няма да постигнеш, а единственото което ще стане (то вече става) е да се натегне отново обстановката. Би трябвало за времето, през което пребиваваш в околната среда да си научила тези простички неща. Всеки човек си има своите особености и организирането на публична дискусия по щекотливи теми (а те винаги са на лично ниво) винаги води до провал и оставя лош привкус за всички.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #28 -: Април 20, 2019, 10:45:36 »
Чоки,много погрешно си разбрал,че тук става дума за модераторите
никога не съм имала проблеми с модераторите и никой от този форум не е имал

Дали?
аз не съм имала наистина,освен веднъж, което е напълно допустимо
не виждам и другите да са имали, кой знае какви проблеми
този проблем е несъществен ,според мен
проблемът на форума виждам другаде и тъй като знам,че ти си от създателите му
се надявам също да го разбираш
не е свободата тук проблемът, "блясъкът на чистия ум" мисля е ;D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #29 -: Април 20, 2019, 10:50:16 »
 
Quote (selected)
"блясъкът на чистия ум" мисля е

Това е твърде индивидуално възприятие. Не виждам проблем да си изразяваш мнението, без да очакваш да срещнеш аплодисменти. Ми то си е твое. Е, ако влизаш по-грубичко на опонента, не бива да се сърдиш, ако ти връща същата монета. Аз нямам проблеми с подобно нещо.
Обидните квалификации не ги коментирам, щото това е въпрос на възпитание и при констатация на подобна липса - издърпването на ухото е съвсем в реда на нещата

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #30 -: Април 20, 2019, 10:51:31 »
Проблемът, Лили, е, че мъжете по принцип трудно преодоляват егото си. И трябва да ти кажа, че на мен също никак, ама никак не ми е приятно да се оттегля който и да било форумец, и то по причини лични дрязги - толкова глупави причини! Ти, обаче, с повдигането на този въпрос отново - нищо няма да постигнеш, а единственото което ще стане (то вече става) е да се натегне отново обстановката. Би трябвало за времето, през което пребиваваш в околната среда да си научила тези простички неща. Всеки човек си има своите особености и организирането на публична дискусия по щекотливи теми (а те винаги са на лично ниво) винаги води до провал и оставя лош привкус за всички.
Асол, не натягам обстановката, просто оживявам форума :bigok:
и ти доста пописа по въпроса в Технически
и знаеш ли, колкото повече се стремим да не "натегнем" простотията, тя толкова си мисли,че винаги е права
та е победител винаги - няма тук мъже, няма жени
но не се тревожи, ако отново стане същото, ще си вървя и аз, къде ще ходя :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #31 -: Април 20, 2019, 10:53:05 »
Quote (selected)
"блясъкът на чистия ум" мисля е

Това е твърде индивидуално възприятие. Не виждам проблем да си изразяваш мнението, без да очакваш да срещнеш аплодисменти. Ми то си е твое. Е, ако влизаш по-грубичко на опонента, не бива да се сърдиш, ако ти връща същата монета. Аз нямам проблеми с подобно нещо.
Обидните квалификации не ги коментирам, щото това е въпрос на възпитание и при констатация на подобна липса - издърпването на ухото е съвсем в реда на нещата
блясъкът разбира се ,беше само една шега :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #32 -: Април 20, 2019, 10:53:31 »
Quote (selected)
но не се тревожи, ако отново стане същото, ще си вървя и аз, къде ще ходя

Аха. Досещаш ли се какво си мисля, обаче,...... :image008:

Аз много добре знам какво съм писала в Технически. Общо взето се опитах да взема  палмата на "Леополд" от 67
« Последна редакция: Април 20, 2019, 10:58:22 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #33 -: Април 20, 2019, 11:00:42 »
Проблемът, Лили, е, че мъжете по принцип трудно преодоляват егото си. И трябва да ти кажа, че на мен също никак, ама никак не ми е приятно да се оттегля който и да било форумец, и то по причини лични дрязги - толкова глупави причини! Ти, обаче, с повдигането на този въпрос отново - нищо няма да постигнеш, а единственото което ще стане (то вече става) е да се натегне отново обстановката. Би трябвало за времето, през което пребиваваш в околната среда да си научила тези простички неща. Всеки човек си има своите особености и организирането на публична дискусия по щекотливи теми (а те винаги са на лично ниво) винаги води до провал и оставя лош привкус за всички.


но не се тревожи, ако отново стане същото, ще си вървя и аз, къде ще ходя :image008:

Понеже така е най-лесно, нали?

Явно напразно съм разказвал притчата за авангардистите (или за бруталистите, ако предпочиташ).
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #34 -: Април 20, 2019, 11:09:14 »
Quote (selected)
Аха. Досещаш ли се какво си мисля, обаче,
ахам, нещо като "все тая"
така е, но да кажем,че това има значение за мен
и Асол, щото ти си по-изкушена от политиката, нека да направя тази аналогия
как мислиш победи ББ, как се държи на власт толкова години
ами по същия начин, щото едни други се правихме,че не ни пука и не участваме, това е

ае, да не става супер pathetic, ама ядосана съм, бе
ядосана съм от Firmin насам

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #35 -: Април 20, 2019, 11:11:06 »
Quote (selected)
Аха. Досещаш ли се какво си мисля, обаче,

ае, да не става супер pathetic, ама ядосана съм, бе
ядосана съм от Firmin насам

На кого?!

На мен, на някой друг, на вселената, живота и всичко останало?
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #36 -: Април 20, 2019, 11:12:04 »
..... за всички.


но не се тревожи, ако отново стане същото, ще си вървя и аз, къде ще ходя :image008:

Понеже така е най-лесно, нали?

Явно напразно съм разказвал притчата за авангардистите (или за бруталистите, ако предпочиташ).
да беее, а какво правя в момента? :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #37 -: Април 20, 2019, 11:13:46 »
..... за всички.


но не се тревожи, ако отново стане същото, ще си вървя и аз, къде ще ходя :image008:

Понеже така е най-лесно, нали?

Явно напразно съм разказвал притчата за авангардистите (или за бруталистите, ако предпочиташ).

да беее, а какво правя в момента? :smokin:

В момента -- не знам, аз визирам бъдещите ти намерения :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #38 -: Април 20, 2019, 11:16:15 »
Quote (selected)
как мислиш победи ББ, как се държи на власт толкова години

Основно с пари (откраднати от всички нас) и от там чрез страх. Жълтиците пазаруват всичко, което МУ е необходимо да дерибейства на воля. Боя се, че не виждам аналогия с този форум...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #39 -: Април 20, 2019, 11:16:54 »
Quote (selected)
На кого?!

На мен, на някой друг, на вселената, живота и всичко останало?
не е на теб, не бъди толкоз суетен 8)
ядосана съм на простотията ,с която го заляха, на това как му обясняваха ,че е глупак, ренегат...
на тези дето се опитаха да го задушат с обиди
на тях, не е ли ясно?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #40 -: Април 20, 2019, 11:18:31 »
Quote (selected)
как мислиш победи ББ, как се държи на власт толкова години

Основно с пари (откраднати от всички нас) и от там чрез страх. Жълтиците пазаруват всичко, което МУ е необходимо да дерибейства на воля. Боя се, че не виждам аналогия с този форум...
ма ква си вероломна, Асол :bigok:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #41 -: Април 20, 2019, 11:22:41 »
Лили, аз съм един от тези, с  които  Фирмин редовно влизаше в спорове, пък и доста честичко си влизахме по-хард, включително и той не ме жалеше, ама никак. Забелязала ли си? А и не мисля, че аз съм причината  за неговото решение....

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #42 -: Април 20, 2019, 11:31:07 »
Quote (selected)
как мислиш победи ББ, как се държи на власт толкова години
ами по същия начин, щото едни други се правихме,че не ни пука и не участваме, това
Използва същите неща, поради които други загубиха.
Например, Враг №1 е човекът, бил министър-председател в единствените години от най-новото време с икономически растеж стигнал 6% годишно, с единствения период когато имаше увеличаване на раждаемостта, с най-високото като темп повишаване на реалните доходи...
Ама бил нарушил догмите, въвел 10% плосък данък, имало и простотии и кражби...
Когато някой им каже тези работи, става също от Враговете, болезнената истина не понася. А без истината за проблема, няма решение. Розовите илюзии, пожелателното мислене и назиданието  на Враговете ще решат нещата, по някаква счупена логика.
Същото е и с форумите, като изгоним Враговете, оставаме си и ще настъпи един живот...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #43 -: Април 20, 2019, 11:55:52 »
така е, не знам, обаче дали "болезнената истина" помага
засега се ограничавам само с лична позиция

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #44 -: Април 20, 2019, 12:28:58 »
Ако си се спънал в пън и паднеш, трябва да станеш и да продължиш, като си вземеш поука как се действа, когато на пътя ти има пън.
Не искаш ли да се изправиш, защото пъновете са виновни и ще станеш само когато изчезнат не е добрата стратегия.
Още по-лошото е, когато тези които ти казват, че трябва да се научиш да преодоляваш пънове ги приемаш за врагове, а тези които подкрепят вината на пъновете и ти обещават как сами ще се махнат и няма защо да учиш нещо са най-най-добрите. Да, първото звучи зле, но може да помогне. Второто звучи добре, но си оставаш в калта.
Тежестта на свободната воля да избираш сам...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #45 -: Април 20, 2019, 12:38:42 »
Quote (selected)
На кого?!

На мен, на някой друг, на вселената, живота и всичко останало?
не е на теб, не бъди толкоз суетен 8)
ядосана съм на простотията ,с която го заляха, на това как му обясняваха ,че е глупак, ренегат...
на тези дето се опитаха да го задушат с обиди
на тях, не е ли ясно?

Не, не е ясно артикулирано.

А аз, ако бях толкова суетен, този форум отдавна нямаше да го има. Но все още е тук, нали?
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #46 -: Април 20, 2019, 12:43:02 »
За наличието на форума, дълбока благодарност. Въпреки това, може би все-още-наличието е една от причините за последните проблеми.  Вероятно видими или невидими адреси също казват доста неща.
Може и прекалена мнителност да е, като определено не съм от поклонниците на конспиративни теории.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #47 -: Април 20, 2019, 12:47:41 »
За наличието на форума, дълбока благодарност. Въпреки това, може би все-още-наличието е една от причините за последните проблеми.  Вероятно видими или невидими адреси също казват доста неща.
Може и прекалена мнителност да е, като определено не съм от поклонниците на конспиративни теории.

Айде пък и ти. Га че не помниш какво е било години наред в стария форум. Народът остарява, адетите остават. Същата работа си е, напъни се да си спомниш, въпреки че едва ли имаш нужда :D

Апропо, повечето хора са ти стари познайници, изключая някои нови регистрирани никове, които като гледам - повечето от тях нямат постинги. И ми е адски неприятно, че Принца се превърна в нещо като звероукротител...на пораснали хора

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #48 -: Април 20, 2019, 13:28:45 »
С изненада открива, че са се водили някакви войни из форумните коридори и подземия, най-малкото - битки, т.е. - бури във форумната чаша с мнения... Приятели, нима сте готови в името на някакво си его и "убеждения" да скъсате платното и ритнете кросното, след като (повече или по-малко) голяма част от вас (...нас) бяха ПРОГОНЕНИ от оттатъка? Въпреки продължаващата упоритост на някои да си късат нервите със сгугнявщини там...- С наличието на тъпи и нахални тролове, но също и на закопчани чак до темето схоластици и обикновени глупаци. Разбира се, добре обгрижвани от моментното статуткво там.

Започнах да чета тази тема, защото видях че има много мнения, за един къс срок. Въведението в откриването 'и ми хареса, защото (така сполучливо написано от Нор) анлогията с ОТКРАДНАТАТА НА всички ни България (всеки има някакъв важен аспект в това самоиндифициране, но не съвпадащо всеобщо) ме накара да зачета надолу. Нека вмъкна, че не разбирам как човек може да си напусне домът без да се съпротивлява, да изкара къс водопроводна тръба и ако няма късмет да претрепе навлеците, да пукне с достойнство - но в НЕГОВИЯТ собствен ДОМ!!!

Вярвайте ми, без да се обиждате, имам чувство че наоколо са все малки деца или че всички са музиканти в оркестъра на Титаник след срещата му с Айсберга... Оставете тези изяснявания, кой/к'во казал, цитати разни с търсене на волове и крави под теленца. Ако всички сме подстригани еднакво и течението през междуушията свири в една и съща тоналност - тогава да има човек за какво да се ядосва.

Дайте по-добре дружно да си играем в пясъка и строим нашите си пясъчни кули. Щото скоро може и пясък да нямаме, да не ни оставят...
 :t0328: :t0328: :t0328:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #49 -: Април 20, 2019, 13:31:42 »
Quote (selected)
На кого?!

На мен, на някой друг, на вселената, живота и всичко останало?
не е на теб, не бъди толкоз суетен 8)
ядосана съм на простотията ,с която го заляха, на това как му обясняваха ,че е глупак, ренегат...
на тези дето се опитаха да го задушат с обиди
на тях, не е ли ясно?

Не, не е ясно артикулирано.

А аз, ако бях толкова суетен, този форум отдавна нямаше да го има. Но все още е тук, нали?
какво трябва да направя - да назова имена,реплики, обиди ,действие или бездействие на форумната управа?
ако не ме разбираш , не мога да направя повече
и някак все сърдито ми звучиш, надявам се да не е само към мен
не можеш да СЕ сърдиш и на останалите, всеки на ума си шета
не знам, когато си отварял форума с най-добри намерения, дали си осъзнавал срещу какво се изправяш
разбира се, всичко винаги започваме за  добро, по-нататък е въпрос на организация, или воля Божия
сега на мен ми е по-лесно, ще попиша ядно и ще си отида, за теб е друго, но не знам как да помогна, вероятно не мога
ти ако знаеш, кажи

п.п. ако искаш все пак малко яснота, иди в темата за Насилието...
виж там какво е артикулирано, ако ме разбереш ,добре
« Последна редакция: Април 20, 2019, 13:40:59 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #50 -: Април 20, 2019, 13:35:32 »
Quote (selected)
Вярвайте ми, без да се обиждате, имам чувство че наоколо са все малки деца или че всички са музиканти в оркестъра на Титаник след срещата му с Айсберга
въпросът е кого виждаш наоколо напоследък? :image008:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #51 -: Април 20, 2019, 13:52:06 »
Quote (selected)
На кого?!

На мен, на някой друг, на вселената, живота и всичко останало?
не е на теб, не бъди толкоз суетен 8)
ядосана съм на простотията ,с която го заляха, на това как му обясняваха ,че е глупак, ренегат...
на тези дето се опитаха да го задушат с обиди
на тях, не е ли ясно?

Не, не е ясно артикулирано.

А аз, ако бях толкова суетен, този форум отдавна нямаше да го има. Но все още е тук, нали?

какво трябва да направя - да назова имена,реплики, обиди ,действие или бездействие на форумната управа?
ако не ме разбираш , не мога да направя повече

Би било добре. Но преди да продължиш с упреците към мен (като форумна управа) ще е добре да се разходиш из темите в раздела „Организационни“ и чак тогава да продължиш с тях.

Quote (selected)
и някак все сърдито ми звучиш, надявам се да не е само към мен
не можеш да СЕ сърдиш и на останалите, всеки на ума си шета

Сърдит съм за това, че трябва да бъда пъдар на големи хора с претенции. Не всички тук са такива, но има и от другите, които се държат по-зле и от децата в детските градини.

Quote (selected)
не знам, когато си отварял форума с най-добри намерения, дали си осъзнавал срещу какво се изправяш
разбира се, всичко винаги започваме за  добро, по-нататък е въпрос на организация, или воля Божия
сега на мен ми е по-лесно, ще попиша ядно и ще си отида, за теб е друго, но не знам как да помогна, вероятно не мога
ти ако знаеш, кажи

Да, имах представа. Все пак общувам виртуално  вече повече от 25 години. И затова не мога да разбера хората, за които говоря малко по-горе.

Quote (selected)
п.п. ако искаш все пак малко яснота, иди в темата за Насилието...
виж там какво е артикулирано, ако ме разбереш ,добре

Там няма какво да търся повече и съм казвал защо. Аз не бия жена си, нещо повече -- не бия и чужди жени. За децата се отнася същото. Дали проявявам насилие в общуването си с останалите, може сама да провериш -- архива на този форум е достъпен. С малко повече усилия може да намериш и творчеството ми из останалата част на паяжината. Така, че аз няма какво да кажа в една тема за насилието срещу жените. Ако ме разбираш добре.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #52 -: Април 20, 2019, 13:55:01 »
Quote (selected)
въпросът е кого виждаш наоколо напоследък

Мен, например. Сега очаквам да ми кажеш кого изгоних?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #53 -: Април 20, 2019, 13:56:51 »
Хайде един да кажем пример от металургични неща.  :image008:

Форумното ни състояние май е в някоя от точките.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #54 -: Април 20, 2019, 13:58:59 »
В металургичните неща температурата винаги има съществено влияние...както и структурата на материала :nuts:
« Последна редакция: Април 20, 2019, 14:01:10 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #55 -: Април 20, 2019, 14:08:08 »

Quote (selected)
Би било добре. Но преди да продължиш с упреците към мен (като форумна управа)
няма да продължавам нищо
страхувам се, че не се разбираме изобщо
все едно си говорим от различни светове, а може и така да е
имах един познат ,който твърдеше, че в живота хората виждат обективно различно неща
хайде, със здраве :image008:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #56 -: Април 20, 2019, 14:11:12 »
Хайде един да кажем пример от металургични неща.  :image008:

Форумното ни състояние май е в някоя от точките.

По-скоро са термодинамични. Не че термодинамиката не е съществена част от металургията, но не е само от нея.

И понеже Lillian ритна темата в тази посока, каква според теб е вината на форумната управа (модератори и администратори) за текущото равновесно състояние на форума? Имаш ли идеи, които да искаш да споделиш? Тук или в съответната тема от съответния раздел?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #57 -: Април 20, 2019, 14:13:28 »

Quote (selected)
Би било добре. Но преди да продължиш с упреците към мен (като форумна управа)
няма да продължавам нищо
страхувам се, че не се разбираме изобщо
все едно си говорим от различни светове, а може и така да е
имах един познат ,който твърдеше, че в живота хората виждат обективно различно неща
хайде, със здраве :image008:

Нямам кристална топка около себе си за да мога да разбера неща, които не са казани.

И ето -- пак доказваш, че не си никаква авангардистка.

Приятен ден.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #58 -: Април 20, 2019, 14:19:13 »
да беее, а какво правя в момента? :smokin:
Злонамерени провокации - както винаги.

А Чоки за мен е добре дошъл. Като Чоки (най-ценения от мен съфорумник), не като Синия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Завзета къща
« Отговор #59 -: Април 20, 2019, 14:23:03 »
ако бях толкова суетен, този форум отдавна нямаше да го има. Но все още е тук, нали?
Благодарности за форума. Дано не те откажем.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.