Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 09:09:03

Автор Тема: Доходи на населението в РБ през 2019 год.  (Прочетена 15135 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #120 -: Февруари 04, 2020, 20:40:55 »
Quote (selected)
интересува ме прага на бедността през последните пет години, интересуват ме причините за бедността сега (не преди 10-15-30 тодини, въпреки че има приемственост), интересува ме политиката на доходите на управляващите (независимо кои са те), и други неща ... та така...
Това добре, но първо трябва да се изясни терминологията, за да няма объркване. Прагът на относителната бедност се определя спрямо средния (медианен) разполагаем доход, доколкото знам 60%. При такава дефиниция, винаги има 15-20% бедни и в България и в Люксембург.
Абсолютната бедност (по нашите географски ширини) е малко под 2 долара дневно или в левове - около 100 и нещо месечно. Да, това е крайна бедност. И в България има такава, но вероятно части от 1%.
По пропагандистки причини или поради неразбиране се смесват двете неща. Когато започне да се говори, че в България 20% (има оптимисти и с 30%) ровят по кофите за боклук за да се нахранят, започват да се сриват митовете за масово доброто образование преди време. :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #121 -: Февруари 04, 2020, 22:30:19 »
Ринго, чети с разбиране:
- нахалстваш, служителю на Култа
(1) темата на г.жа Л. е за доходите през 2019 - според мен неудачно формулирана поради което не ме интересува - какви са, колко са, защо и как - това е само една календарна година, при това все още не са публикувани официалните отчети,  мога да чета статистики, динамични редове и т.н.
- именно поради това, онзи даде данните на Горанов за 2018 и споровете се съсредоточиха върху нея.Какво те интересува и какво можеш да четеш е ирелевантно, защото темата едва ли е зачената специално за да информира теб.
(2) повечето участвали, вкл. и ти, си чешите езиците за някакви частни случаи, цепене на дърва и прочие ...
- спорим за това, което ни е интересно. Ако ти беше благоволил да насочиш темата към 'нечастни случаи', можеше и друго да се получи.
(3) нито ти, нито авторката на темата (тя и банкерка с поглед) не сте написали нищо съществено по въпроса за политиката на доходите, бедността и т.н.
- ти - още по-малко, така че нямаш на какво отгоре да критикарстваш.
(4) опитах се някакси да "обърна" посоката, не се получи, скучно ми е да чета, толкоз .... не съм обиден, няма на кого ...
- не е нужно да ни информираш за скуката си. Снобско е.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #122 -: Февруари 05, 2020, 08:59:11 »
Тъй да бъде, надявам се да ти олекна. Успех.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Доходи на населението в РБ през 2019 год.
« Отговор #123 -: Февруари 05, 2020, 09:28:30 »
И на теб .
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.