Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:31:55

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 459302 пъти)

0 Потребители и 30 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #840 -: Ноември 22, 2018, 16:38:01 »
Quote (selected)
Не е редно модераторът да е и участник във форума, това е сериозен конфликт на интереси.
И това е верно!
Вижте сега, навремето съседските баби "модерираха" всички дечица (включително собствените си внуци) в квартала и никой не казваше, че има конфликт на интереси. Триенето на откровената простащина няма нищо общо с запушването на нечия уста.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #841 -: Ноември 22, 2018, 17:16:35 »
Принце,
очаквам още цени за хостинг на сървъра, но ме посъветваха да погледна и на:
dom.bg   host.bg    superhosting.bg и се оказа, че имат интересни предложения. Предавам ги открито, нека погледнат ако желаят и други разбиращи колеги  и да се коментира и тази възможност.
Освен това, не е за пренебрегване възможността и за ползване при тях на виртуален сървър, нищо че има вече и реален такъв. Нека се провери преди да се купуват дискове как ще дойде работата, но не искам тук да се намесвам със съвети, щото опциите са доста и зависят от конкретните желания - памет, трафик, скорост, дизастър опции...тъй че - моля отделете време


             
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 17:36:48 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #842 -: Ноември 22, 2018, 18:03:32 »
Фу!
Надникнах набързо и в трите сайта!
Май ще ни се отвори парашута за под 500 лева на година. И всички екстри!
Моля пак, прегледайте, ако имате време.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #843 -: Ноември 22, 2018, 18:10:19 »
виртуален сървер... мммм.... ама в такъв случай що само .бг гледаме? ето едно предложение за 5-10 евро на месец - цък, ето още едно - цък

сигурно има и други, тези бяха от рекламите на гугъл търсенето.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #844 -: Ноември 22, 2018, 18:16:18 »
Щото все пак тук можеш да отидеш с краката си на място и да се разбереш очи в очи със сайбиите.
Ако е необходимо и когато е необходимо.
И щото има ТРАФИК. За който не е все едно до къде и наобратно je.
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 18:20:13 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #845 -: Ноември 22, 2018, 18:16:57 »
Quote (selected)
Не е редно модераторът да е и участник във форума, това е сериозен конфликт на интереси.
И това е верно!

Никой не отрича, че е верно. Ама ади да не ставаме по-големи католици и от папата, а?

Почти всички тук се познаваме доста добре. А за мен най-доброто решение е, че модераторите ще бъдат четирима. Не двама или трима, а направо четирима!  :clap-3332:

За да се избегне това, което повечето от нас сме преживели вече многократно … да не казвам кАде …  :doofus-2124:
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 18:28:18 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #846 -: Ноември 22, 2018, 18:23:36 »
Имам информацията от един технически форум, много натоварен е  снимки, схеми и пр., за него таксата на година е доста по-ниска под цитираните. Там е всичко което е нужно. Преди 5/6 месеца правиха миграция на нови носители и имаше малко работа... Мога да попитам и да пратя инфото на лични.

Ако има интерес, очаквам на кого трябва тя тази да се поднесе. :smokin:

ПП А за модераторите - при по сериозни решения е редно те да не се вземат само от един. Така се отстраняват съмненията за лична пристрастност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #847 -: Ноември 22, 2018, 18:33:02 »
Ми дай я на принца или я постни тук, в тази тема.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #848 -: Ноември 22, 2018, 18:44:07 »
Щото все пак тук можеш да отидеш с краката си на място и да се разбереш очи в очи със сайбиите.
Ако е необходимо и когато е необходимо.
И щото има ТРАФИК. За който не е все едно до къде и наобратно je.
ми на тези моите най-евтините, дато са за 5 евро, си пише "Traffic: Unlimitiert". а виж това за отиването с краката не го оспорвам.

пп сега се взрях по-подробно, в едната си пише, че първата година е по 5, а по-натам по 10 евро. значи има разни такива допълнителни камъчета. както и да е, ако е виртуален сървер може да е навсякъде.
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 18:47:56 от onzi »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #849 -: Ноември 22, 2018, 18:46:02 »
ПП А за модераторите - при по сериозни решения е редно те да не се вземат само от един. Така се отстраняват съмненията за лична пристрастност.

Туй би трябвало да бъде по подразбиране.  :way_to_go-1308:

И чак сега се загледах. Айс, ти знайш ли, че имаш страшни очи?! :cool-1084:

Аватарът ти, де ... кристално сини!  :yes-1289:
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 21:02:41 от Джиджи »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #850 -: Ноември 22, 2018, 18:57:19 »
Quote (selected)
ПП А за модераторите - при по сериозни решения е редно те да не се вземат само от един.
Ама ти сериозно ли? Ми да изпедепцаме един триумвират, че да е наред всичко!
Дали би описал как на практика ще се получи това - някой се репчи и нарушава правилата, в момента има един наличен модератор, но той започва да звъни на коуегата си, който ф момента е награбил коуежката си, за да го информира и пита дали е съгласен...след което двамата заедно?!? търсят третия, който е или на риба или в банята...недай боже да е зафанал човешки запой!
Ай стига бе!
Айде толкова неща се изписаха с предложения, попа да взема решение и  принца да ги въвежда и толкоз. Иначе самолетът ни наистина ше отлети докато се прайм...
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #851 -: Ноември 22, 2018, 20:54:22 »
Благодаря на създателите на керпедена.
Всичко е направено както трябва да бъде.
Структурата рано или късно ще се изчисти.
Според мен има един проблем.
Някой трябва да ни дава актуални теми за дискусии.
Погледнете кога някой е публикувал коментари.
В най-добрия случай днес сутринта или вчера.
Ние все пак надникваме от време навреме и не са много хората, които да са генератори на дискусиите.
Не зная как може да се реши този проблем?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #852 -: Ноември 22, 2018, 21:06:34 »
Quote (selected)
Не зная как може да се реши този проблем?
Просто. Като всеки започне да пуска тук нещо, което е мернал из информационното пространство и му е харесало.
Не е даже необходимо да се престарава. С увеличаване на юзърите от само себе си ще стане. В крайна сметка, се нагледахме в гъзетата на препечатки от Фикус.
Да вземем ли да мъкнем от там и ние?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #853 -: Ноември 22, 2018, 21:07:16 »
То лошо няма да имаме подавачи на реплики, ама на доброволни начала толкова.
2-3 администратора, 4-5 цензора, поне 5 ред колегия.
Тука обичайно присъстват 5-10 човека в някой часове и толкова няма.
Истинско чудо е съществуването и в този вид благодарение на 2-ма човека.
За което съм им признателен! :aplause:

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #854 -: Ноември 22, 2018, 21:15:58 »
Според мен триумвират/квадра модератори може да се активират, само при контестация на решение.
Решенията са лични на модератор, трябва да бъдат защитими.
Модераторите трябва да спазват правилата – описани нейде - според буквата и духа на правилата.

В крайна сметка имаме Зевс като създател и админ, пък ако нему се иска нещата да се гласуват или взима еднолични решения.... квот такова, ако не ни харесва се изнасяме, ако ни харесва оставаме...

Под "харесва" визирам - поне лично за мен - честността и еднаквия подход към всички....
В сми щом се почнат да се появят обръщения мурзилки да няма обиждащи се на козяци и седерасти,
и като/ако се наказват едните, да се наказват и другите,
като предизвикалите скандала да имат примерно 20-25% бонус в наказанието....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #855 -: Ноември 22, 2018, 21:34:18 »
Не ми се иска повече да дискутирам тази тема и ще опитам за последно. Мисля, че най важни са превантивните мерки - недопускане на маса тролове да налазят. Нещо, с което принца се справя до сега отлично, тихо и кротко.
Ако продължава това, дори и да прехвърчат тук искри, рядко ще се наложи модериране. А ако ни налазят, то предполагам търпимостта на останалите към тях не ще е безкрайна. Ми не е чак пък толкова сложно, има доста ясна граница между другомислене и тролене. Оттатък даже имаше почти способни тролова, които почти без да нарушават "правилата" само и единствено тролят и тролят и тровят и тровят ...забелязахте ли разликата?
Е, $ibil не я забеляза никога. Или не искаше да я забележи /повече вярвам и в двете  :blurry_drunk-2127:/
 :lightbulb_idea-1364:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #856 -: Ноември 22, 2018, 21:53:12 »
Quote (selected)
Не зная как може да се реши този проблем?
Просто. Като всеки започне да пуска тук нещо, което е мернал из информационното пространство и му е харесало.
Не е даже необходимо да се престарава. С увеличаване на юзърите от само себе си ще стане. В крайна сметка, се нагледахме в гъзетата на препечатки от Фикус.
Да вземем ли да мъкнем оттам и ние?

Олди, за мен това тук е най-сериозният проблем. :m1731:
 
Затова като проба ми хрумна да попитам едно топ периодично българско издание /където мога да си го позволя!/, дали не бихме могли „да се абонираме за него”, за да го популяризираме допълнително. Което обаче е свързано с авторските права.

Интересното е, че проявиха интерес – не вярвам да е от куртоазия, защото и аз имам некви авторски права там, тъй като работя за тях повече от 10 години и не биха се изгаврили с мен по такъв начин. Обещаха да проверят и да ме уведомят надлежно, за което пък аз съм уведомила и Принца.

А ако това стане възможно, бихме могли да го направим и с некои български ежедневници или сайтове, но по наш избор. Дай Боже, амин, ше видимЕ ...  :raise_the_roof-1045:

« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 22:04:58 от Джиджи »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #857 -: Ноември 22, 2018, 21:59:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:43:36 от Captain Buddy »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #858 -: Ноември 22, 2018, 22:00:14 »
Дай Боже да се получи!
Сума неща могат да се измислят и някои от тях да се реализират, за да си направим живота интересен и не само на нас.
С малко повече фентъзи какво ли не се прави.
Ей на, Кайлито посетила кой знай колко планети, аз си дремя тук, щот не съм вярвал, че и аз мога /тя го твърди това!/
Мъ колко муй да си повервам бе!
Разликата е - три ракии. :beer-405:

Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #859 -: Ноември 22, 2018, 22:04:23 »
Обвързването с някоя медия е нож с две остриета.
Доста едностранно ще повлияе на публикациите.
В Сега основно се коментираха горещите новини-сбирщайн от всичко ( поне последните месеци ).
Мисля, че просто трябва да се насърчават форумците да пускат линкове от други места, трябва да преодолеем страха от неразбирането.
Тук само ние можем да си помогнем, никой няма да заявява теми по-добре от нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #860 -: Ноември 22, 2018, 22:07:05 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:43:54 от Captain Buddy »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #861 -: Ноември 22, 2018, 22:22:34 »
Точно така кептън! :way_to_go-1308:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #862 -: Ноември 22, 2018, 22:23:45 »
Да , това не е новинарски сайт, но ако в него не присъстват , при това - забележимо,  новини за актуални събития , интересът към него рязко ще падне.
Даже, ако питате мен, структурата му трябва да се опрости до санитарен минимум:
1. Актуално /напр. "Турски поток през България"/.
2. Анализи  / напр. коментари, предизвикани от  меко казано странната статия за фашизма/
3. Оттук-оттам /имамбаялдъ, "Пепел от рози"- 189-ти епизод, макраме/
« Последна редакция: Ноември 22, 2018, 22:41:40 от Bacho Кольо »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #863 -: Ноември 22, 2018, 22:29:34 »
Quote (selected)
иманбаялдъ
Лека!
Налага ми се да преспя, за да взема полагащото се оДговорно оДношение.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #864 -: Ноември 22, 2018, 23:32:33 »
Quote (selected)
То има и смесен вариант — два SSD диска за операционната система, а базата от данни да е на HDD. Не мисля, че ще има драстична разлика в скоростта на изпълнение на заявките.
всъщност аз бих предложил обратното - сайтът и базата на ссд, че да са по-чевръсти. тука като си компилирам нещата разликата между ссд и хдд е поне 5 пъти.

идеалният вариант е всичко на ссд, като за хдд останат само разните атачнати файлове, ама не знам дали е реализируемо.
Подкрепям
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #865 -: Ноември 23, 2018, 08:51:02 »
Quote (selected)
Не е редно модераторът да е и участник във форума, това е сериозен конфликт на интереси.
И това е верно!
Вижте сега, навремето съседските баби "модерираха" всички дечица (включително собствените си внуци) в квартала и никой не казваше, че има конфликт на интереси. Триенето на откровената простащина няма нищо общо с запушването на нечия уста.
Тъкмо там е закопано кучето - що е 'откровена простащина' е субективно възприятие.

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #866 -: Ноември 23, 2018, 10:53:05 »
Когато към всяка публикувана статия/новина се добави и линк , по-любопитните могат да го отворят и покрай новината да открият нещо друго интересно за тях , което да го предложат за обсъждане . Има доста интересни новини в регионалните медии в Бургас , Сливен , Русе , Враца и други градове , които остават неизвестни за много хора . Един рейд отвреме навреме няма да е излишен .

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #867 -: Ноември 23, 2018, 13:40:40 »
Я виж ти! Докато снощи тук ме е нямало, се е появило нещо доста интересно – поне за мен.  :way_to_go-1308:

Да , това не е новинарски сайт, но ако в него не присъстват , при това - забележимо,  новини за актуални събития , интересът към него рязко ще падне.
Даже, ако питате мен, структурата му трябва да се опрости до санитарен минимум:
1. Актуално /напр. "Турски поток през България"/.
2. Анализи  / напр. коментари, предизвикани от  меко казано странната статия за фашизма/
3. Оттук-оттам /имамбаялдъ, "Пепел от рози"- 189-ти епизод, макраме/...

… а може и ичкия, ама казано доста по-елегантно, което поне на мен в момента не ми хрумва. Браво, Бачи!!!  :bravo-1290:

Браво за „санитарния минимум”, тъй като май се оказва, че аз съм една от най-яростните му привърженици. Затова ще разгърна предложението на Бачо Кольо през един ред, за да стане малко по-прегледно. И тоз път няма да бъркам „категория” с „раздел”, Принце. Обещавам …  :t1817:

КАТЕГОРИИ:

1. Актуално /напр. "Турски поток през България"/

2. Анализи  / напр. коментари, предизвикани от  меко казано странната статия за фашизма/
3. Оттук-оттам /имамбаялдъ, "Пепел от рози"- 189-ти епизод, макраме/ …  :yes-1289:

« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 13:53:42 от Джиджи »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #868 -: Ноември 23, 2018, 19:48:11 »
Quote (selected)
Тъкмо там е закопано кучето - що е 'откровена простащина' е субективно възприятие.
Строго погледнато - всичко е субективно възприятие. Как да минимизираме последствията от него? Предполагам, че субективното възприятие на принципен, адекватен, грамотен и логичен! /особено държа на последните две/ модератор, видимо оценяван от болшинството форумци е онова, което е необходимо и достатъчно условие.
Нататък може да дискутираме до безкрай, но на мен ми стига и една Кайли.
Благодаря за екстрите.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #869 -: Ноември 23, 2018, 20:29:42 »
Quote (selected)
Тъкмо там е закопано кучето - що е 'откровена простащина' е субективно възприятие.
Строго погледнато - всичко е субективно възприятие. Как да минимизираме последствията от него? Предполагам, че субективното възприятие на принципен, адекватен, грамотен и логичен! /особено държа на последните две/ модератор, видимо оценяван от болшинството форумци е онова, което е необходимо и достатъчно условие.
Нататък може да дискутираме до безкрай, но на мен ми стига и една Кайли.
Благодаря за екстрите.

Ми, при тва палажение, аз съм съгласна с предложените от Асол модератори:

Принца, Олда, Банши иии ... Кайли!   :clap-3332:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #870 -: Ноември 23, 2018, 20:50:16 »
Понеже в СЕГА съм баннат за кой ли път, ще съм благодарен ако някой от вас да влезе в коментарите на статията "Турция  обвини 28 души за убийството на руския посланик" и да зададе прост въпрос на Братя Стругацки: Кой е този "класик", който е автор на мисълта за руските баби, които ще наражают.

П.С. Това е измислена фраза, вкарвана в устата на поне пет руски исторически личности. Нещо като "думите на Левски", че който щял да ни освободи, той щял и да ни пороби.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #871 -: Ноември 23, 2018, 20:58:47 »
Бачо, искаш ли регистрация, практически същата за газетата?
 
Става много просто. Пък и никнейма ти е просто съкровище. На пръв поглед само замяната кирилица/латиница допуска поне 2 на 7 варианти т.е. доста над сто.
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 21:02:03 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #872 -: Ноември 23, 2018, 21:24:41 »
Понеже в СЕГА съм баннат за кой ли път ...

Бачи,  :t3741: :t3726:  Разводняваш темата.

А аз съм тъ поставила в центъра на вниманието – НЕ Е ЧЕСТНО!  :t1933:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #873 -: Ноември 23, 2018, 21:27:41 »
Quote (selected)
Става много просто. Пък и никнейма ти е просто съкровище. На пръв поглед само замяната кирилица/латиница допуска поне 2 на 7 варианти т.е. доста над сто.
Бачо, не следвай този съвет!
Става, но и ти си от онези юзъри, наблюдавани под лупа и ако си позволиш подобно нещо - само ще доставиш удоволствие на $ibil.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #874 -: Ноември 23, 2018, 21:32:22 »
Много сте ѝ набрали на тази Шибил!
Работи по длъжностна характеристика.
Куче пазач, може да пази, може и да не пази,не точно тя е проблем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #875 -: Ноември 23, 2018, 21:39:48 »
Разводняваш темата.
Не искам да я разводнявам. Но реших да пусна моята молба тук, защото тук коментарите са най-много и се надявам, че някой от форумците ще откликне.
Някой трябва да постави на място лъжеца Братя Стругацки. Аз , за съжаление, не мога.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #876 -: Ноември 23, 2018, 21:42:03 »
Буратино, дискутираната е пазач не на правила /според длъжностна характеристика/, а на интереси, собствени най вече, но при всички случаи в съответствие с изискванията на този, който плаща музиката.
И това се преживява, но престараването понякога идва в повече.
п.с. оприличаването с представители на фауната си е твое виждане, но не бих се затирил да те обвинявам прекомерно.
 :m1728:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #877 -: Ноември 23, 2018, 21:42:20 »
Ти лична поща нямаш ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #878 -: Ноември 23, 2018, 21:44:26 »
Аз ли? Имам но рядко я гледам точно тази поща.
Има и "лични" бре!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #879 -: Ноември 23, 2018, 21:45:36 »
И аз това писах.
Куче което пази за каквото платят.
Ако пазиш от котки си вземаш куче което мрази котките.
Пак стигаме до този дето поръчва музиката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #880 -: Ноември 23, 2018, 21:46:04 »
Quote (selected)
Затова като проба ми хрумна да попитам едно топ периодично българско издание /където мога да си го позволя!/, дали не бихме могли „да се абонираме за него”, за да го популяризираме допълнително. Което обаче е свързано с авторските права.
не само. свързано е и с риск от разлюбване, когато /ако/ медията реши, че собствен форум щи ѝ носи повече ползи /кинти, популярност.../.

преди известно време радио "гонг" направи така - изведнъж на сайта на гонг се появи форум.гонг.бг вместо форум.радиогонг.нет.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #881 -: Ноември 23, 2018, 21:46:21 »
Бачо питах за пощата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #882 -: Ноември 23, 2018, 21:51:48 »
Quote (selected)
Затова като проба ми хрумна да попитам едно топ периодично българско издание /където мога да си го позволя!/, дали не бихме могли „да се абонираме за него”, за да го популяризираме допълнително. Което обаче е свързано с авторските права.
не само. свързано е и с риск от разлюбване, когато /ако/ медията реши, че собствен форум щи ѝ носи повече ползи /кинти, популярност.../.

преди известно време радио "гонг" направи така - изведнъж на сайта на гонг се появи форум.гонг.бг вместо форум.радиогонг.нет.

начи няма никъв смисъл от връзване с квито и да е новинарски сайтове, газети т.н.
или некои си викат - повече статии, повече матрял за писане, повече време в нета...

регнатите участници в момента са между една трета и половината от идеалния брой (200-250), не е нужно да има стотици онлайн, а и време за колко мнения на ден може да отдели нормален човек...

форматът в момента си е екстра.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #883 -: Ноември 23, 2018, 21:59:54 »
Благодаря, Асол и Джиджи, но аз не съм за модератор.
Не че ме е страх да не ме запроклинат всички като Сибил 8) , а защото моята идея за модерация е почти да я няма, с изключение на премахване на псувни (и заплахи за псувни вкл.), клетви и някои думи, които се блокират автоматично в някои сайтове. 
А и съм доста заета доста често. Не че не мога да отделя време и за общественополезен труд, но по-полезна ще съм като админ, при нужда от подкрепление, предложих си вече услугите на ddantgwyn. :)

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #884 -: Ноември 23, 2018, 22:03:08 »
Ааа, това е важно наистина - за админ! Вече няколко пъти споменавах, че превантивната роля на админа може да обезмисли необходимостта от толкова модератори.
Като пропускаш само качество, какво да го следиш и коригираш това качество?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #885 -: Ноември 23, 2018, 22:03:51 »
Номинацията ми за Калки остава, другата вместо Банши - Брадатко.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #886 -: Ноември 23, 2018, 22:06:05 »
А и съм доста заета доста често. Не че не мога да отделя време и за общественополезен труд, но по-полезна ще съм като админ, при нужда от подкрепление, предложих си вече услугите на ddantgwyn. :)

Не съм забравил, да знаеш :)
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #887 -: Ноември 23, 2018, 22:07:16 »

Ми, при тва палажение, аз съм съгласна с предложените от Асол модератори:

Принца, Олда, Банши иии ... Кайли!   :clap-3332:

Забравете за мен. По очевадна причина.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #888 -: Ноември 23, 2018, 22:10:17 »
Благодаря, Асол и Джиджи, но аз не съм за модератор.

По-полезна ще съм като админ, при нужда от подкрепление, предложих си вече услугите на ddantgwyn. :)

Ти ли си новият админ?  :clap-3332:
От 5 дни питам, но никой не ми отговаря ...  :bubblegum:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #889 -: Ноември 23, 2018, 22:11:07 »
Добре. Олда, Калки, Брадатко, 67

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #890 -: Ноември 23, 2018, 22:12:37 »
Не, не съм. За в бъдеще, когато се наложи понякога става въпрос.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #891 -: Ноември 23, 2018, 22:14:37 »
Сори, нито Калки, нито 67 - по конкретни причини.  :ive_got_it-1379:

Още е рано, но, ако се наложи, веднага мога да ги изложа.  :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #892 -: Ноември 23, 2018, 22:19:56 »
Защо не оставите въпроса с модерацията да се решава на по-късен етап.
Тази мания за регулиране и контрол над всичко нововъзникващо е проклятие.
Спомнете си за нероден Петко.
За сега няма грубости, има и действащ игнор, съсредоточете се върху структурата, не върху титлите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #893 -: Ноември 23, 2018, 22:20:42 »
вземете пример от ливан - един маронит, един шиит и един сунит в ръководството, може и некой друз некъде за цвят.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #894 -: Ноември 23, 2018, 22:21:57 »
Защо не оставите въпроса с модерацията да се решава на по-късен етап.
Тази мания за регулиране и контрол над всичко нововъзникващо е проклятие.
Спомнете си за нероден Петко.
За сега няма грубости, има и действащ игнор, съсредоточете се върху структурата, не върху титлите.

уви, действащ игнор има само ако четеш темата директно.
ако гледаш последни десет - уж игнорираното пак излиза...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #895 -: Ноември 23, 2018, 22:23:46 »

Ми, при тва палажение, аз съм съгласна с предложените от Асол модератори:

Принца, Олда, Банши иии ... Кайли!   :clap-3332:

Забравете за мен. По очевадна причина.

А може ли да попитам най-любезно и най-неангажиращо каква или коя е тази причина? Щото другите може да знаят, но за мен "очевадна причина" няма.

П.П. И като заваляха едни "остафки" преди самите "назначения", та не знам докога ...  :t0117:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #896 -: Ноември 23, 2018, 22:30:22 »
Quote (selected)
За сега няма грубости, има и действащ игнор, съсредоточете се върху структурата, не върху титлите.
Ми то и структурата си е ок засега, да се съсредоточим върху съдържанието по-скоро. :))
Нали искахме просто нормална платформа с видими профили с история, търсачка и нормална скорост на зареждане, където да си споделяме своите мъдри мисли?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #897 -: Ноември 23, 2018, 22:30:42 »
Quote (selected)
уви, действащ игнор има само ако четеш темата директно.
ако гледаш последни десет - уж игнорираното пак излиза...

Това не го знаех, не ползвам игнора.
Не го ползвам, не го препоръчвам.
Ако нещо не ми харесва, няма начин да разбера дали настина е така или е било моментно раздразнение.
Вечер като вляза прелиствам последните 10Х10 мнения.
Ако срещна нещо "несмилаемо" продължавам към следващото, всеки решава за себе си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #898 -: Ноември 23, 2018, 22:31:51 »
И емотикони, пропуснах :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #899 -: Ноември 23, 2018, 22:33:02 »
Quote (selected)
За сега няма грубости, има и действащ игнор, съсредоточете се върху структурата, не върху титлите.
Ми то и структурата си е ок засега, да се съсредоточим върху съдържанието по-скоро. :))
Нали искахме просто нормална платформа с видими профили с история, търсачка и нормална скорост на зареждане, където да си споделяме своите мъдри мисли?

 :way_to_go-1308:

Не обичам да 'подобрявам" работещи неща, а тук за сега нямам оплаквания.
За това и не участвам в темите за радели, категории и други миш-маши.
ЕС е вреден за вашето здраве!