Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 03:07:09

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 446234 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #900 -: Ноември 23, 2018, 22:33:54 »
Quote (selected)
Затова като проба ми хрумна да попитам едно топ периодично българско издание /където мога да си го позволя!/, дали не бихме могли „да се абонираме за него”, за да го популяризираме допълнително. Което обаче е свързано с авторските права.
Не само. Свързано е и с риск от разлюбване, когато /ако/ медията реши, че собствен форум щи ѝ носи повече ползи /кинти, популярност.../.

начи няма никъв смисъл от връзване с квито и да е новинарски сайтове, газети т.н.
или некои си викат - повече статии, повече матрял за писане, повече време в нета...

Само съм направила запитване, Сарджънт, защото имам такава възможност, но естествено - без никакви ангажименти ...

Нека видим какво ще ми отговорят, без да умуваме предварително, а?  :cool-1084:
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 23:34:23 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #901 -: Ноември 23, 2018, 22:35:05 »
А може ли да попитам най-любезно и най-неангажиращо каква или коя е тази причина? Щото другите може да знаят, но за мен "очевадна причина" няма.

Виж какво е споменал Minderbinder в един от коментарите си по темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #902 -: Ноември 23, 2018, 22:41:55 »
А може ли да попитам най-любезно и най-неангажиращо каква или коя е тази причина? Щото другите може да знаят, но за мен "очевадна причина" няма.

Виж какво е споменал Minderbinder в един от коментарите си по темата.

Ми, кат' не искаш да ми отговориш, няма.

Сега нЕма да тръгна да търся Майндера из форума ...  :walking_home_crying-1328:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #903 -: Ноември 23, 2018, 22:43:23 »
А може ли да попитам най-любезно и най-неангажиращо каква или коя е тази причина? Щото другите може да знаят, но за мен "очевадна причина" няма.

Виж какво е споменал Minderbinder в един от коментарите си по темата.

Ми, кат' не искаш да ми отговориш, няма.

Сега нЕма да тръгна да търся Майндера из форума ...  :walking_home_crying-1328:

Не е нужно чак да го търсиш из целия форум. Има си поле за търсене 8-)
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #904 -: Ноември 23, 2018, 22:44:34 »

ако гледаш последни десет - уж игнорираното пак излиза...
Как се гледат последни десет?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #905 -: Ноември 23, 2018, 22:46:40 »

ако гледаш последни десет - уж игнорираното пак излиза...
Как се гледат последни десет?

на началната страница, долу дясно

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #906 -: Ноември 23, 2018, 22:48:00 »
Статистика на форума Статистика на форума
7385 Публикации в 217 Теми от 88 Потребители. Последено регистриран: vetov
Последна публикация: "Re: Технически …" ( Днес в 22:46:40 )
Прегледай последните 10 публикации в този форум.
[Още статистики]

Долу.
Както е писал сержанта.
Излизат няколко страници.
Гледам всички от последното си влизане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #907 -: Ноември 23, 2018, 22:54:08 »
А може ли да попитам най-любезно и най-неангажиращо каква или коя е тази причина? Щото другите може да знаят, но за мен "очевадна причина" няма.

Виж какво е споменал Minderbinder в един от коментарите си по темата.

Ми, кат' не искаш да ми отговориш, няма.

Сега нЕма да тръгна да търся Майндера из форума ...  :walking_home_crying-1328:

Не е нужно чак да го търсиш из целия форум. Има си поле за търсене 8-)

Вероятно има, но не и за хуманитари ...  :blurry_drunk-2127:
А вие достатъчно вече ме образовахте технически, за което, поклон!  :raise_the_roof-1045:
« Последна редакция: Ноември 23, 2018, 23:36:22 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #908 -: Ноември 23, 2018, 23:33:54 »
Джиджи, не се предавай и не се крий зад хуманитарийния шлейф! Свекърва ми е хуманитарий в деветото десетилетие на живота си и да знаеш какви чудеса прави на компа си за човек на нейната възраст! Учене му е майката! Можеш, знам, че можеш! Напред и нагоре!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #909 -: Ноември 23, 2018, 23:42:09 »
Джиджи, не се предавай и не се крий зад хуманитарийния шлейф! Свекърва ми е хуманитарий в деветото десетилетие на живота си и да знаеш какви чудеса прави на компа си за човек на нейната възраст! Учене му е майката! Можеш, знам, че можеш! Напред и нагоре!
А ти, в кое десетилетие на живота си, че да ми даваш такъв съвет?  :b0201:

No hard feelings!!!   :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #910 -: Ноември 23, 2018, 23:50:07 »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #911 -: Ноември 23, 2018, 23:50:38 »
Джиджи, не се предавай и не се крий зад хуманитарийния шлейф! Свекърва ми е хуманитарий в деветото десетилетие на живота си и да знаеш какви чудеса прави на компа си за човек на нейната възраст! Учене му е майката! Можеш, знам, че можеш! Напред и нагоре!
А ти, в кое десетилетие на живота си, че да ми даваш такъв съвет?  :b0201:

No hard feelings!!!   :bigok:
Шестото. Ако никой не ти е подшушнал още, 67 е начало на ЕГН.  :t0328:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #912 -: Ноември 24, 2018, 00:37:21 »
Добре. Олда, Калки, Брадатко, 67
Калки - не.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #913 -: Ноември 24, 2018, 00:41:44 »
И 67 - не!!!

Ако трябва, ще обясня утре. А сега, ЛЕКА!
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 00:43:47 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #914 -: Ноември 24, 2018, 00:42:50 »
Добре. Олда, Калки, Брадатко, 67
Калки - не.
И 67 - не, щото живее със седем часа разлика. Доде си изпия сутрешния чай и тук ще е вече настанало клане, дране и пустосване.
П.П. и по този пункт сме постигнали съгласие с Джиджи, макар и с различни мотиви (предполагам).  :giggle-3307:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #915 -: Ноември 24, 2018, 00:46:53 »
Добре. Олда, Калки, Брадатко, 67
Калки - не.
И 67 - не, щото живее със седем часа разлика. Доде си изпия сутрешния чай и тук ще е вече настанало клане, дране и пустосване.
Не се натискай. Не е признак на добро възпитание, а това е повече от достатъчно!!! :light_bulb-1377:

А с Джиджи не си постигнала никакво съгласие и ще ти бъде много трудно да постигнеш.  :yes-1289:

ЛЕКА ...
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 00:54:05 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #916 -: Ноември 24, 2018, 01:10:16 »
Цитат на: 67
И 67 - не, щото живее със седем часа разлика
Тъкмо си подходяща за справяне с "партнери" от САЩ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #917 -: Ноември 24, 2018, 01:12:02 »
Преди време бях казала на професора, че ако чумата нахлуе тук, в този форум, всичко ще отиде по дяволите. Предполагам, сега вече осъзнава колко бях права.

Влизам за последно в техническо-организационната тема.

Мисля, че Принца греши с тази демократичност. Както се вижда, някои личности дишат чрез създаване на проблеми и изпадат в еуфория от всевъзможни пренебрежими дреболии. С тях идва краят на всяка смислена дискусия.

Според мен единствените припокриващи се раздели бяха Новини на деня и По света и У нас. Просто защото новините на деня са или от света, или от у нас. Но нямам проблем и да останат в сегашния си вид.

Принце, моите възхищения за търпението! И благодарност за огромната работа!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #918 -: Ноември 24, 2018, 03:58:55 »
А с Джиджи не си постигнала никакво съгласие и ще ти бъде много трудно да постигнеш.  :yes-1289:
Олекна ми, тамън бях започнала да се притеснявам.  :smokin:

Ако се наложи минаване с парцала нощем, няма проблем! Аз съм кротка, но точилката ми е винаги на една ръка разстояние, почти като "Астика". :t0120:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #919 -: Ноември 24, 2018, 14:39:30 »
Мисля, че Принца греши с тази демократичност. Както се вижда, някои личности дишат чрез създаване на проблеми и изпадат в еуфория от всевъзможни пренебрежими дреболии. С тях идва краят на всяка смислена дискусия.

Струваше си да се опита. Но не мисля, че вината е на отделни хора от форума.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #920 -: Ноември 24, 2018, 15:10:11 »
Мисля, че Принца греши с тази демократичност. Както се вижда, някои личности дишат чрез създаване на проблеми и изпадат в еуфория от всевъзможни пренебрежими дреболии. С тях идва краят на всяка смислена дискусия.

Струваше си да се опита. Но не мисля, че вината е на отделни хора от форума.

Вината винаги е персонална.

От 185 души онлайн преди три дни забележи как потоците бръщолевене и емотикони кои и колко да са разделите/категориите/намсиквоси и кой, защо и как да ги модерира + останаха ли живи (крипто)фашисти и къде са, че да им видим сметката, както и на майките им смъкнаха посещаемостта наполовина.

Има си хора с очевиден проблем с незадоволената потребност да участват в анализирането, организирането, оформянето, оспорването, обсъждането и реализирането на нещо си, колкото по-дребно, толкова по-добре.
Както и хора, които възрастта не е направила по-мъдри и по-въздържани.

Ми маамустара, харесай си двама-трима души за модератори, ако ти откаже некой пробвай нататък и така.
Разделите и категориите не са толко важни, няма милиони теми, в които човек да се загуби, а и писаното в темите рядко има общо със заглавията. Сегашният модел работи, каквито и да е дребни промени по него няма да налагат квалифицирано мнозинство, кворум или консенсус ебаси.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #921 -: Ноември 24, 2018, 15:18:38 »
Quote (selected)
Ми маамустара, харесай си двама-трима души за модератори, ако ти откаже некой пробвай нататък и така.
Разделите и категориите не са толко важни, няма милиони теми, в които човек да се загуби, а и писаното в темите рядко има общо със заглавията. Сегашният модел работи, каквито и да е дребни промени по него няма да налагат квалифицирано мнозинство, кворум или консенсус ебаси.

Това и мен ме устройва. Вярно, че стана една говорилня за дреболии. Но, въпросът със средствата за поддръжка трябва да се реши, щото това винаги се явява най-важното нещо! Хубавите работи не стават без пари

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #922 -: Ноември 24, 2018, 15:52:33 »

Идеята (ми) винаги е била да има повече от един модератор (3-4 съвпада и с моите идеи) и повече от един (поне двама) администратор. Затова още от самото начало ви призовавах да помислите за модератори. И съм заявявал, че няма да се меся в техния избор, но изборът на модератор трябва да дойде от самите потребители. Изборът на друг администратор вече е по-сложен, защото предполага наличие на определени умения и знания за тази работа.

Не е редно модераторът да е и участник във форума, това е сериозен конфликт на интереси.

Някакво предложение за човек извън форума имаш ли? Изобщо някакво предложение имаш ли? Или да пиша на sybil и да я попитам дали ще иска да се включи и тук?

По твоята логика и администраторите не трябва да са участници във форума. Имаш ли някакви предложения и за тях? Не че не съм започнал да се махам от тук, но ми е интересно да видя какво ще предложиш.
Хубаво би било, ако можеш да привлечеш за модератор онзи с големия кръгъл печат. Или някой като него. От участниците в СЕГАшния форум се сещам за deneb,  но тя май имаше проблеми със зрението. Ще оставя да отлежи и пак ще пиша.

Нямам връзка с него, не сме се виждали от много години, иначе щях да го поканя и на локалните срещи на soc.culture.bulgaria. А и откакто майка му почина тази или миналата година, вече няма и къде да отида да попитам за него.

Quote (selected)
Администраторът няма проблем да е участник, ако няма или не упражнява функции на модератор.

Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Quote (selected)
И понеже сме на тема модерация да питам. Какво ще стане с цензурираните коментари ? Ще изчезват окончателно като в СЕГА или само ще бъдат скривани ? Предпочитам второто - да бъдат отбелязани като нередни и скрити, но при желание да може човек да ги прочете.

Засега изтритите коментари отиват в темата Recycle Bin. Дали техния автор може да ги изтрие от там не съм си играл да проверявам. Има и настройка изобщо да не се пазят, но засега предпочетох да избера тази.

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #923 -: Ноември 24, 2018, 16:06:16 »
Мисля, че Принца греши с тази демократичност. Както се вижда, някои личности дишат чрез създаване на проблеми и изпадат в еуфория от всевъзможни пренебрежими дреболии. С тях идва краят на всяка смислена дискусия.

Струваше си да се опита. Но не мисля, че вината е на отделни хора от форума.

Вината винаги е персонална.

Ами щом е персонална, значи трябва да е моя. И щом ще е моя, тогава няма да променя структурата на форума. Категориите ще останат тези, като ще се постарая да намаля разделите в „Преглед на печата“ до някакъв разумен (според нас двамата) брой.

Но пък сам виждаш, че двама човека ме обвиниха, че се държа като собственик и господар във форума, даже единият от тях реши да не пише повече тук до настъпването на определени обстоятелства. А не мисля, че някога съм се държал като такъв. Но както и да е, станалото станало, не мога да го променя.

Quote (selected)
От 185 души онлайн преди три дни забележи как потоците бръщолевене и емотикони кои и колко да са разделите/категориите/намсиквоси и кой, защо и как да ги модерира + останаха ли живи (крипто)фашисти и къде са, че да им видим сметката, както и на майките им смъкнаха посещаемостта наполовина.

Това не трябва да е проблем. според мен посещаемостта винаги ще варира.

Quote (selected)
Има си хора с очевиден проблем с незадоволената потребност да участват в анализирането, организирането, оформянето, оспорването, обсъждането и реализирането на нещо си, колкото по-дребно, толкова по-добре.

Както и хора, които възрастта не е направила по-мъдри и по-въздържани.

Е, щом даже възрастта не е успяла, мислиш ли, че аз ще успея 8)

Quote (selected)
Ми маамустара, харесай си двама-трима души за модератори, ако ти откаже некой пробвай нататък и така.
Разделите и категориите не са толко важни, няма милиони теми, в които човек да се загуби, а и писаното в темите рядко има общо със заглавията. Сегашният модел работи, каквито и да е дребни промени по него няма да налагат квалифицирано мнозинство, кворум или консенсус ебаси.

Не е проблемът да харесам, трябва и те да са съгласни. Затова в началото попитах за доброволци.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #924 -: Ноември 24, 2018, 16:18:00 »
Quote (selected)
Тъкмо там е закопано кучето - що е 'откровена простащина' е субективно възприятие.
Строго погледнато - всичко е субективно възприятие. Как да минимизираме последствията от него? Предполагам, че субективното възприятие на принципен, адекватен, грамотен и логичен! /особено държа на последните две/ модератор, видимо оценяван от болшинството форумци е онова, което е необходимо и достатъчно условие.
 
Ами
Quote (selected)
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.
?

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #925 -: Ноември 24, 2018, 16:24:37 »
.....
Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Мисля, че правите сериозна грешка, като оставяте това досадно недоразумение да се изживява като строител и идеолог на форуми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #926 -: Ноември 24, 2018, 16:26:39 »
.....
Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Мисля, че правите сериозна грешка, като оставяте това досадно недоразумение да се изживява като строител и идеолог на форуми.

Ами гледам, че вече е взето решение по повод структурата на форума, така че няма смисъл от повече обсъждане.
the lamers club honourable member …

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #927 -: Ноември 24, 2018, 16:30:05 »
Сердж, не бих могла да го кажа по-добре!

Принце, разбирам, че се опита по "демократичен" начин, но сам виждаш, че не става. Никой не обвинява теб за логорейните експлозии на някои участнички.
Просто ти даваме карт бланш - като се вижда какво става, действай авторитарно и хич да не ти пука.

Кой се е отказал да пише?

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #928 -: Ноември 24, 2018, 16:44:59 »
.....
Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Мисля, че правите сериозна грешка, като оставяте това досадно недоразумение да се изживява като строител и идеолог на форуми.

Ами гледам, че вече е взето решение по повод структурата на форума, така че няма смисъл от повече обсъждане.
Чудесно. И без това броят на разделите и наименованията им е последна грижа.

Колкото до модераторстването - засега не се усеща остра нужда. Понеже, както и да го гледаш, да си едновременно участник в дискусия и неин модератор си е чиста проба конфликт на интереси, а пък кандидати само за модератори няма, прелагам модераторът да бъде анонимен. Да се подвизава под, да речем, името "мод". Така субективността ще бъде само в една посока. Ако стане твърде пристрастен, острият нюх на Асол (или някоя друга Шерлокиня) веднага ще го разконспирира и ще бъде разжалван.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #929 -: Ноември 24, 2018, 16:50:57 »
Quote (selected)
Администраторът няма проблем да е участник, ако няма или не упражнява функции на модератор.

Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Защо пък на Джиджи?  :t1817:

Първо, аз избор на администратор не съм обсъждала, а за модераторите казах, че -  да, наистина има конфликт на интереси, но веднага след това призовах да НЕ БЪДЕМ по-големи католици от папата. Значи аз проблем по този въпрос нямам.  :yes-1289:

Запънала съм се единствено по отношение на единия предложен за модератор и, ако трябва, наистина ще кажа защо.

Колкото до структурата, вчера с голяма мъка успях да събера тук 5 колеги "ЗА" възможно най-опростена структура, но ако не се приеме предложението на Бачо Кольо, нямам абсолютно нищо против да остане сегашната. Защото и на мен издребняването ми дойде в повече. Затова, да кажем "наздраве"!  :t0328:


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #930 -: Ноември 24, 2018, 16:51:51 »
Minderbinder
Това с конфликта на интереси много ме кефи.
Значи няма да гласувам на следващите избори щото съм заинтересован от резултата.
Айде стига с такова дълбане в дъното на морето.
Мисля, че по-важен е въпросът за финансиране както подчерта Асол.
Това трябва да се реши с първо, останалото с длъжностните характеристики после.
Първо конят, после файтона с депутати.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #931 -: Ноември 24, 2018, 16:54:06 »
В тази тема май само аз не съм спамил.
Ще има ли процедура за импийчмънт на модератор?  :smokin:

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #932 -: Ноември 24, 2018, 17:03:49 »
Ще има ли процедура за импийчмънт на модератор?  :smokin:

Не, нали демокрацията свърши?

Възлагането на модераторски функции и тяхното отнемане ще са в компетенциите единствено на администраторите.
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 17:12:00 от von Gossinger »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #933 -: Ноември 24, 2018, 17:06:33 »
.....
Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Мисля, че правите сериозна грешка, като оставяте това досадно недоразумение да се изживява като строител и идеолог на форуми.

И накрая - молба към Администратора на форума, хер фон Госингер.

Реплики подобни на горната само смъкват нивото на този форум.  :ive_got_it-1379:

Аз никога не съм наричала никого с епитети, независимо от отношението ми и към двамата автори на подобни парцали - и Тоя и Оная над него. Тук е свободен форум!
Поне така е заявено.  :light_bulb-1377:

Затова, наистина Ви моля, фон Госингер ...

gossinger

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #934 -: Ноември 24, 2018, 17:07:20 »
Quote (selected)
Администраторът няма проблем да е участник, ако няма или не упражнява функции на модератор.

Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Защо пък на Джиджи?  :t1817:

Защото едно от предложенията ти за модератор попада в хипотезата на Minderbinder. А ти не му вярваш :cool-1084:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #935 -: Ноември 24, 2018, 17:16:34 »
 
Quote (selected)
Ако стане твърде пристрастен, острият нюх на Асол (или някоя друга Шерлокиня) веднага ще го разконспирира и ще бъде разжалван.

Айде отново започна с глупостите. Аз спор с модератори не си спомням да съм водила :smokin:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #936 -: Ноември 24, 2018, 17:20:26 »
Quote (selected)
да си едновременно участник в дискусия и неин модератор си е чиста проба конфликт на интереси,
Предложих частично решение - дежурният модератор да не участва в дискусии докато е дежурен.Разбра се също, че може да се индикира ясно кой модератор е "на смяна".
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #937 -: Ноември 24, 2018, 17:29:48 »
Quote (selected)
Администраторът няма проблем да е участник, ако няма или не упражнява функции на модератор.

Кажи го на Джиджи  :cool-1084:

Защо пък на Джиджи?  :t1817:

Защото едно от предложенията ти за модератор попада в хипотезата на Minderbinder. А ти не му вярваш :cool-1084:

Благодаря! А КОЙ е Майндербиндер, та да му вярвам? И кво ме интересуват неговите хипотези?!

Едно друго досадно недоразумение, което се изживява като строител и идеолог на форуми - да използвам неговите думи, използвани по отношение на мен! Нали лично Вие така ни учехте?!  :in_love-1101:

ТОЙ не ме харесва и АЗ не го харесвам! Същото се отнася и до Хексето. Не можем всички да се харесваме. Толкоз!!! Защо да занимаваме останалите?

Затова Ви помолих Вас лично, фон Госингер, да сложите край на безобразията и на двамата. За да няма отново "Моля, другарко ...".

За което благодаря предварително.  :thank_you-1098:

« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 17:33:28 от Джиджи »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #938 -: Ноември 24, 2018, 17:34:43 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:45:59 от Captain Buddy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #939 -: Ноември 24, 2018, 17:40:30 »
Джиджи, аз също не те харесвам!

И аз теб!!!  :grrr-879:

Но пък много други ме харесват! И не само!!!  :jump_for_joy-951:
Ще продължаваме ли?! :crazy-2239:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #940 -: Ноември 24, 2018, 17:48:19 »
И още едно предложение.
Ако админа реши модераторите да са 3 или 4 - пуска една анкета горе над темата с никовете на всички споменати /може и още да се предложат/ и форумците анонимно гласуват. Първите от номинираните - да се готвят. Така няма да има спорове и "аз не те харесвам...ти не ме харесваш...той...".
Има за момента и по важни неща за решаване от модераторите.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #941 -: Ноември 24, 2018, 17:48:30 »
Айде не сме във ФБ да си мерим лайковете.
Темата е организационна, придържайте се към конструктивни не деструктивни предложения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #942 -: Ноември 24, 2018, 17:50:08 »
Олди, с преки избори няма да стане.
Ще има избори, отводи, пак избори.
Госингер да си хареса 3-4 ника, да говори с тях и ако имат време да приключваме.
Ако на някой не му харесва да ходи другаде.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #943 -: Ноември 24, 2018, 18:17:40 »
Quote (selected)
Ако стане твърде пристрастен, острият нюх на Асол (или някоя друга Шерлокиня) веднага ще го разконспирира и ще бъде разжалван.

Айде отново започна с глупостите. Аз спор с модератори не си спомням да съм водила :smokin:
Не си ме разбрала. Визирах способността ти да разконспирираш анонимниците.

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #944 -: Ноември 24, 2018, 18:24:27 »
По повод кандидатурата ми за модератор.
Благодаря за доверието, но не мога да се нагърбя с тази задача, защото не съм в състояние да следя редовно публикациите и да реагирам.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #945 -: Ноември 24, 2018, 19:32:15 »
Това е въпрос на абсолютно безпристрастна оценка и няма да е лошо да приемеш. Сериозна съм, без значение, че се подръпваме от време навреме. Ще намериш време - все пак за 4 човека става дума

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #946 -: Ноември 24, 2018, 19:48:41 »
Не искам да се правя на примадона, но наистина времето ми за реакция може да достигне 48 часа.

Освен това, както вече писах нееднократно, не ми се вижда редно участник във форума да има право да санкционира други участници.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #947 -: Ноември 24, 2018, 20:38:10 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:47:15 от Captain Buddy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #948 -: Ноември 24, 2018, 20:48:35 »
Освен това, с оглед озаптяване на графоманска хиперактивност, да се постави дневна граница на публикуваните мнения - max 5 (five) по дадена тема, така че да се пишат смислени и информационни постове по същество, без емоции, заяждания и разводняване на темата.

ВЪЗРАЖЕНИЯ НЕ СЕ ПРИЕМАТ! ТЧК [/b[/size]  :giggle-3307: :hypnotised-3320:
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 21:11:21 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #949 -: Ноември 24, 2018, 20:55:08 »
Нещо ноо интересно от последния час: след разговора този следобед „кармата” на Minderbinder  от 0 вече е паднала на -1. Не съм го направила аз, опазил ме Господ!  :t2619:

Което според мен идва да покаже, че в този форум, освен една групичка – няма да я квалифицирам! – има и други форумци, които не са съгласни с диктата, който се опитва да наложи същата тази групичка.   :ive_got_it-1379:

А колкото до моите „карми” – вече -2, пак от днес стана ясно на КОГО или на КОИ ги дължа, въпреки че единствено при мен е направено така /не знам от кого и защо?/, карми изобщо да няма. Вероятно е неква грешка. Как обаче са стигнали до -2, не знам, а и не ме интересува. Но за грешката, даже и да е автоматична – благодарности и -  :raise_the_roof-1045:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #950 -: Ноември 24, 2018, 21:00:52 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:47:37 от Captain Buddy »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #951 -: Ноември 24, 2018, 21:03:18 »
Пак  си мерим лайковете!
Мисля, че не сме тук за това.
Има други места където това е основното занимание.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #952 -: Ноември 24, 2018, 21:14:56 »
Принце, що не затвориш темата?
Сериозно питане.
Жокер - поеми негативите, обяви, че си сбъркал като я отваряш. Ше ти излезе по на сгода, уверявам те!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #953 -: Ноември 24, 2018, 21:16:16 »
Quote (selected)
Принце, що не затвориш темата?

Подкрепям! Който, каквото имаше да казва, го каза.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #954 -: Ноември 24, 2018, 21:24:42 »
Това дето се плезите ГУЗЕН НЕ ГОНЕН БЯГА ли означава?
 Джижи, твоите вълнения не са интересни, така че бъди така добра да не занимаваш форума с твоята незначителна персона. БАСТА!
[/b]

Току-що Кептън Бъдито ми е свалил кармата с още един пункт. И аз неговата мама тоже! Само че и двамата требе да изчакаме поне още 1 час, за да продължим със "свалянето". Дан'си помислите нещо друго, опазил мъ Господ!  :t26130:

Война на световете?  :animated-smileys-stargate-015

И защо, Herr von Gossinger? Може ли да ми обясните като Администратор?  :t1815:
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 21:30:50 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #955 -: Ноември 24, 2018, 21:26:27 »
Темата е техническа!
Добре е да остане, може да помага при ТЕХНИЧЕСКИ проблеми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #956 -: Ноември 24, 2018, 21:29:25 »
Джиджи, не е Бъди - аз ти свалих кармата! Това може да се провери - това не е тема за капризи, лични обяснения и лексикон - кого обичаш/не обичаш! Не сме тийнейджъри!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #957 -: Ноември 24, 2018, 21:31:28 »
Абе да помага, ама алтернативата е да ни баннат всичките за флъд.
Колко от постовете са за технически въпроси, я виж!
Отговора е към Буратино.
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 21:33:37 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #958 -: Ноември 24, 2018, 21:32:47 »
Кво е карма тук бре, да ви го нчкм?
Тук! Не изобщо!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #959 -: Ноември 24, 2018, 21:36:56 »
Квото и да е било кармата, Принца явно я отсвири току що. И правилно :D