Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 05:36:47

Автор Тема: Пак за Нинова  (Прочетена 17775 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Пак за Нинова
« -: Декември 13, 2018, 10:14:37 »

Влизам само да постна тази тема с целият и текст, защото оттатък започна словесното чикиджийство представено от мастития джурналист Диян Божидаров така, както явно на него и кукловодите му отърва.
Което ме ядоса, признамав си.
Поздрави.
http://epicenter.bg/article/Ninova-povezhda-BSP-kam-predsrochni-izbori/169709/2/0
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Пак за Нинова
« Отговор #1 -: Декември 13, 2018, 11:10:56 »
Олди, намъчих се с тази реч, не е точно оратор Нинова. Трудно ще поведе трудовите и нетрудовите маси. БСП може и да има шанс, но за това ще се наложи да излъчи млад(а) харизматичен/харизматична кандидат(ка) за премиер,докато Нинова работи като парен локомотив и държи партията в железни ръкавици. Иначе речено, до повтори номера с Радев, като избегне грешките.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #2 -: Декември 13, 2018, 12:20:19 »
ко? не. традицията повелява партийният лидер да е премиер. за парен локомотив ще трябва да се огледа из съратниците си. иначе от нинова насам бсп категорично олевява, така че можем да я смятаме за визионер. не само ние, пес също копират челния опит. имаше едно мнение в епицентър, дето първо ми стана смешно, като го четох - цък:
Quote (selected)
Накратко, ПЕС на конгреса си дава сигнал, че левицата ще води лява политика. Подобни тенденции набираха сили през изтеклите няколко години, но медиите и общественото мнение предпочитаха да не им се доверят или даже да си затварят очите. Мнозина по инерция продължават да обвиняват европейските социалисти в съглашателство с дясната политика, стягане на коланите и преклонение пред едрия капитал. Политическата инерция никога не трябва да се подценява. Така навремето възхваляваха фигури като Шрьодер и Блеър, че вдъхват нов живот на лявото, докато те всъщност допринасяха за размиване на лявата алтернатива.
та, за разлика от станишев и миков, нинова слуша членовете на партията си и защитава възгледите им. и не се колебае да отстреля европейците, ако те се мъчат да прокарат нещо, което тук не се одобрява.

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #3 -: Декември 13, 2018, 12:34:59 »
Работата ѝ в правителството на Иван Костов , участието ѝ в приватизацията на Техноимпекс и скандала при Станишев винаги ще ѝ бъдат като букаи на краката ! Тя никога няма да получи това доверие от левите избиратели , което би получил един друг представител на БСП , неопетнен с подобни действия .

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #4 -: Декември 13, 2018, 12:47:23 »
Работата ѝ в правителството на Иван Костов , участието ѝ в приватизацията на Техноимпекс и скандала при Станишев винаги ще ѝ бъдат като букаи на краката ! Тя никога няма да получи това доверие от левите избиратели , което би получил един друг представител на БСП , неопетнен с подобни действия .
Ъхъ ... Ама няма да има хъса на Нинова. В което се състои цялата разлика!  :yes-1289:

Go, Korni, go!   :way_to_go-1308:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #5 -: Декември 13, 2018, 13:14:52 »
С хъс и без хъс Чоки е прав.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #6 -: Декември 13, 2018, 14:00:01 »
Quote (selected)
Предсрочни избори и победа на БСП, в която вярвам.

Вярвам и във вас.

Давай, Старо! Нинова вярва в теб!

 8)

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #7 -: Декември 13, 2018, 14:08:53 »
Джижи , не се опитвай да ме убедиш , че от сичкото ляв електорат , от сичките лидери по места , единствено Нинова има хъс и единствено тя има най-голям хъс !
Фирмин , понеже е вътре в нещата ,  вероятно може да ти изброи още десетина нахъсени и далеч по-нахъсени членове в ръководството и извън него . Просто ти нямаш нужната информация и не познаваш други , освен нея .

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #8 -: Декември 13, 2018, 14:11:30 »
Quote (selected)
Тя никога няма да получи това доверие от левите избиратели , което би получил един друг представител на БСП , неопетнен с подобни действия .
никога не казвай никога.

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #9 -: Декември 13, 2018, 14:23:29 »
Quote (selected)
Тя никога няма да получи това доверие от левите избиратели , което би получил един друг представител на БСП , неопетнен с подобни действия .
никога не казвай никога.
Тя може да получи и ще получи доверие , но не от такъв брой леви избиратели . Аз например , като потенциален ляв избирател не бих гласувал за нея и едва ли съм сам ! Тя ще спечели , ако успее да намери някой нахъсен и по-нахъсен от нея , но неопетнен и му удари едно яко рамо ! Това е моето мнение .

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #10 -: Декември 13, 2018, 14:58:12 »
Quote (selected)
. Аз например , като потенциален ляв избирател не бих гласувал за нея
А за кого би гласувал ? Конкретно име ще посочиш ли?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #11 -: Декември 13, 2018, 15:09:34 »
Quote (selected)
Аз например , като потенциален ляв избирател не бих гласувал за нея
ъ? това в смисъл, че няма да я предпочетеш преференциално ли? щото иначе не виждам къде ще имаш възможност в обозримо бъдеще да гласуваш за нея - нито на кметски, нито на президентски избори очаквам да се явява скоро.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #12 -: Декември 13, 2018, 16:36:53 »
Джижи , не се опитвай да ме убедиш , че от сичкото ляв електорат , от сичките лидери по места , единствено Нинова има хъс и единствено тя има най-голям хъс !
Фирмин , понеже е вътре в нещата ,  вероятно може да ти изброи още десетина нахъсени и далеч по-нахъсени членове в ръководството и извън него . Просто ти нямаш нужната информация и не познаваш други , освен нея .

Вярно е, Чоки! Но аз в момента сравнявам Нинова с предишните лидери на тази партия в ново време: Първанката, Станишката и Микофф. Единствено при Корнелия тази партия живна, което едва ли толкоз ме интересува ...  :0004:

Просто харесвам нейния ХЪС!  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 16:39:32 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #13 -: Декември 13, 2018, 17:30:46 »
Quote (selected)
. Аз например , като потенциален ляв избирател не бих гласувал за нея
А за кого би гласувал ? Конкретно име ще посочиш ли?
Гласуването е тайно и не бих искал да влияя на никого ! :hypnotised-3320:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #14 -: Декември 13, 2018, 17:35:04 »
Одумвахте я, одумвахте я, докато не я вкарахте в болница...

Влязла и излязла! Лека хирургическа намеса!
Нема страшно!

https://www.mediapool.bg/korneliya-ninova-prieta-po-speshnost-v-bolnitsa-news287492.html

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #15 -: Декември 13, 2018, 17:35:33 »
Quote (selected)
Аз например , като потенциален ляв избирател не бих гласувал за нея
ъ? това в смисъл, че няма да я предпочетеш преференциално ли? щото иначе не виждам къде ще имаш възможност в обозримо бъдеще да гласуваш за нея - нито на кметски, нито на президентски избори очаквам да се явява скоро.
Докато тя е лидер на БСП , аз не бих гласувал за БСП . Докато на лидерското място не застане уважаван и неопетнен с приватизации и разни други машинации , аз за БСП няма да гласувам .

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #16 -: Декември 13, 2018, 17:56:58 »
аха, разбрах. иначе казано - ще гласуваш за бсп на миков или бсп на станишев, обаче няма да гласуваш за бсп на нинова.

сиреч ще подкрепиш баци - или директно с гласа си, или индиректно, като не гласуваш или гласуваш за някоя патерица или малка партия, която няма да влезе..

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #17 -: Декември 13, 2018, 18:04:53 »
За Миков и най-вече за Станишев - само мъртав мога да гласувам ! :finger: Иначе или не гласувам , или за партия с леви идеи , която има макар и минимален шанс да влезе !
В момента БСП не е лява партия ! Не само заради Нинова !

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #18 -: Декември 13, 2018, 18:17:10 »
За Миков и най-вече за Станишев - само мъртав мога да гласувам ! :finger:
  :t2027:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #19 -: Декември 13, 2018, 18:38:54 »
е ти сам го каза, те го черно на бяло:
Quote (selected)
Докато на лидерското място не застане уважаван и неопетнен с приватизации и разни други машинации , аз за БСП няма да гласувам .
кво им имаше на станишев и особено на миков? уважавани, неопетнени, верно партията малко беше поунесена в някакъв сън, ама по твоите критерии всичко е на шес :bigok:

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #20 -: Декември 13, 2018, 18:55:13 »
аха, разбрах. иначе казано - ще гласуваш за бсп на миков или бсп на станишев, обаче няма да гласуваш за бсп на нинова.

сиреч ще подкрепиш баци - или директно с гласа си, или индиректно, като не гласуваш или гласуваш за някоя патерица или малка партия, която няма да влезе..
Не, ще гласува (ако въобще) за някой имагинерен 'правилен ляв лидер'.

Quote (selected)
В момента БСП не е лява партия !
БСП след др. Жан никога не е била лява партия. БСП е левоцентристка, социалдемократическа партия от европейски тип.
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 19:00:04 от Minderbinder »

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #21 -: Декември 13, 2018, 18:58:55 »
По моите критерии "манекени на Винпром" и хора със съмнителна сексуална ориентация за лидери не вървят . Може да съм консервативен , може да съм груб , но това са ми критериите .

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #22 -: Декември 13, 2018, 19:05:49 »
Вижте , аз не се интересувам вие за кого ще гласувате - имагинерен или не . Аз ви казах за кого няма да гласувам и за кого - да .
 За мен понятие "наш кучи син" и "за кого , ако не за него" няма .

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Пак за Нинова
« Отговор #23 -: Декември 13, 2018, 19:11:19 »
Тя ще спечели , ако успее да намери някой нахъсен и по-нахъсен от нея , но неопетнен и му удари едно яко рамо ! Това е моето мнение .
И моето.
Колкото до въпроса "кой е тоз юнак" - що не вземе малкият, онзи любимец 17, който се опъна на Станишев за Европейския парламент? Хем вече се е поокършило момчето, хем има опит из Европата, хем в България нищо не е натворило! Едно здраво рамо, малко майтап, че айде пак погрешка да го изберем - излиза кампания за чудо и приказ. Девойките с въздишките, мамите с майчиния инстинкт, бабите с "Ох, на баба бъдещето!", дядовците с "Курназ излезе, чак на Оня му скърши хатъра!", Фирмин с отвращение и нежелание, но в партиен интерес - току виж се събрали. Нинова продължава да строи партията, малкият управлява, като си води собствен екип, щото е независим от старите кримки, онова си беше просто луд късмет!
Пак помислете преди да почнете да хвърляте доматите по мен!  :t0328:

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #24 -: Декември 13, 2018, 19:21:19 »
Тя ще спечели , ако успее да намери някой нахъсен и по-нахъсен от нея , но неопетнен и му удари едно яко рамо ! Това е моето мнение .
И моето.
Колкото до въпроса "кой е тоз юнак" - що не вземе малкият, онзи любимец 17, който се опъна на Станишев за Европейския парламент? Хем вече се е поокършило момчето, хем има опит из Европата, хем в България нищо не е натворило! Едно здраво рамо, малко майтап, че айде пак погрешка да го изберем - излиза кампания за чудо и приказ. Девойките с въздишките, мамите с майчиния инстинкт, бабите с "Ох, на баба бъдещето!", дядовците с "Курназ излезе, чак на Оня му скърши хатъра!", Фирмин с отвращение и нежелание, но в партиен интерес - току виж се събрали. Нинова продължава да строи партията, малкият управлява, като си води собствен екип, щото е независим от старите кримки, онова си беше просто луд късмет!
Пак помислете преди да почнете да хвърляте доматите по мен!  :t0328:
Ти сигурно се шегуваш.
ПП. Ти, впрочем, помниш ли му името ? Без да гуглиш !
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 19:40:12 от Minderbinder »

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #25 -: Декември 13, 2018, 19:22:33 »
Вижте , аз не се интересувам вие за кого ще гласувате - имагинерен или не . Аз ви казах за кого няма да гласувам и за кого - да .

За кого - да не каза. Измъкна се.

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #26 -: Декември 13, 2018, 19:34:55 »
За кого - да не каза. Измъкна се.
 Напротив , казах . Не конкретен човек - до изборите има още време , но за този , който се вмести в "рамката" , очертана от мен :
За БСП , ако на лидерското място застане неопетнен и нахъсан човек, или за партия с леви идеи , която има макар и минимален шанс да влезе !

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #27 -: Декември 13, 2018, 19:38:43 »
Добре де, кажи кой, според теб, е този неопетнен и нахъсан. Има ли такъв или пак си приказваме за Годо ?

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #28 -: Декември 13, 2018, 19:46:38 »
Не знам , но до изборите трябва да го излъчат и представят , ако искат да спечелят левите избиратели и изборите съответно .

Фирмин е вътре в нещата , той би могъл да каже едно-две имена

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #29 -: Декември 13, 2018, 19:58:39 »
Не знам , но до изборите трябва да го излъчат и представят , ако искат да спечелят левите избиратели и изборите съответно .

Фирмин е вътре в нещата , той би могъл да каже едно-две имена
Казваш, значи, че 'левите' избиратели няма да гласуват за БСП с лидер Нинова ? Това за кои се отнася, според теб - за всички или само за ония в Израел и Канада ? И за Фирмин, разбира се  :)

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #30 -: Декември 13, 2018, 20:05:01 »
Казвам , значи , че една не малка част от левите избиратели няма да гласуват за БСП с лидер Нинова . Не казвам електората на БСП . Ония леви избиратели , които са като свободни електрончета и чакат някой да ги привлече .

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #31 -: Декември 13, 2018, 20:15:11 »
Добре де, кажи кой, според теб, е този неопетнен и нахъсан. Има ли такъв или пак си приказваме за Годо ?
Ако нема такива, българите верно са го закъсали...Ако ще караме както досега, зае.и.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Пак за Нинова
« Отговор #32 -: Декември 13, 2018, 20:55:12 »
Ти сигурно се шегуваш.
ПП. Ти, впрочем, помниш ли му името ? Без да гуглиш !
Никакъв майтап! Момчил Неков и не го гугля, щото ми е приятел в Сураттефтеря. Аз си го наглеждам, в него има леб и ако не сирене, поне маслинки има. Ако не друго - името му е късо, запомня се, ще му викат Мистър "Не" - какво повече му трябва.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #33 -: Декември 13, 2018, 21:01:04 »
Този не беше ли избраният с №15 в бюлетината?

Абеее, можее... те и папа едни така избирали, че взели избрали тоз дето се направил, че щял да умира, пък сетне  :t0119:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Пак за Нинова
« Отговор #34 -: Декември 13, 2018, 21:26:31 »
Този не беше ли избраният с №15 в бюлетината?

Абеее, можее... те и папа едни така избирали, че взели избрали тоз дето се направил, че щял да умира, пък сетне  :t0119:
Тъй, тъй, за него иде реч (в смисъл, за избрания с номер 15, не за папата!)  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #35 -: Декември 13, 2018, 21:40:02 »
Пак за Нинова?  :D Трябва да се наименува един раздел "За Нинова", в който да се съберат темите за нея. Вместо "У нас" например.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Пак за Нинова
« Отговор #36 -: Декември 13, 2018, 21:58:38 »
Пак за Нинова?  :D Трябва да се наименува един раздел "За Нинова", в който да се съберат темите за нея. Вместо "У нас" например.
Не може, ще стане като с на Мирча Кришан краставицата - ще почнат да преливат и от други раздели за Нинова! Я от модния, я от изкуството, я културата, я манджата, праха за пране и къде работи горкото й дете!  :m0941:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #37 -: Декември 13, 2018, 22:09:51 »
 ;D Тая работа на избиране ми изглежда.

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #38 -: Декември 13, 2018, 22:13:27 »
Ти сигурно се шегуваш.
ПП. Ти, впрочем, помниш ли му името ? Без да гуглиш !
Никакъв майтап! Момчил Неков и не го гугля, щото ми е приятел в Сураттефтеря. Аз си го наглеждам, в него има леб и ако не сирене, поне маслинки има. Ако не друго - името му е късо, запомня се, ще му викат Мистър "Не" - какво повече му трябва.
Ако наистина беше така, щеше сигурно да знаеш, че не е номер 17. Така че - позволи ми да не ти повярвам този път.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #39 -: Декември 13, 2018, 22:13:57 »
;D Тая работа на избиране ми изглежда.

Ахъм, избиране за  :i_sheepish: на годината  :yes-1289:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #40 -: Декември 13, 2018, 22:16:21 »
Е, там конкуренцията е люта.
Аз може да гласувам също за нея, не че ми е мечтата, но тиквите вече стават токсични от застояване.
Алеко Константинов пише за партията на Стамболов, че за 7 години управление ангели да бяха, щяха да се развалят, какво остава, ако са далече от ангели.
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 22:18:30 от Banshee »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Пак за Нинова
« Отговор #41 -: Декември 13, 2018, 22:18:44 »
Ако наистина беше така, щеше сигурно да знаеш, че не е номер 17. Така че - позволи ми да не ти повярвам този път.
Ама там пише Момчил Неков, а не любимец 17. Помня, че беше любимец, помня, че не е 13, на моята възраст и толкоз стига!  :t0328:
П.П. Момчето е харно. Може да се опитва с малки стъпчици, тук регистрацийка на продукт, там медец, тук инициативка, тук снимчица, но да станат и да дойдат тези, които правят повече, пък да го засрамят. Можеше да си лежи в ъгъла и да казва "Йес!" на каквото му посочат.
Някой да знаеше Макрон преди изборите? Аз честно не!

Пешо

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #42 -: Декември 13, 2018, 22:30:35 »
Ако наистина беше така, щеше сигурно да знаеш, че не е номер 17. Така че - позволи ми да не ти повярвам този път.
Ама там пише Момчил Неков, а не любимец 17. Помня, че беше любимец, помня, че не е 13, на моята възраст и толкоз стига!  :t0328:
П.П. Момчето е харно. Може да се опитва с малки стъпчици, тук регистрацийка на продукт, там медец, тук инициативка, тук снимчица, но да станат и да дойдат тези, които правят повече, пък да го засрамят. Можеше да си лежи в ъгъла и да казва "Йес!" на каквото му посочат.
Някой да знаеше Макрон преди изборите? Аз честно не!
И аз, но това е работа на французите. Както не съм съвсем наясно с канадските лидери, но и това не ми е работа.
А номер 17 беше твоя идея.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Пак за Нинова
« Отговор #43 -: Декември 13, 2018, 22:36:12 »
И аз, но това е работа на французите. Както не съм съвсем наясно с канадските лидери, но и това не ми е работа.
А номер 17 беше твоя идея.
О, за това - абсолютно. Но ако някой го предложи - ще му викам вече любимец 19 по годината на изборите. Ще е по-лесно за помнене! И ще си пия гинко-билобата, коги не я забравям!  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #44 -: Декември 14, 2018, 00:33:30 »
Момчето е харно ...

Момчето или момичето, каката или батето - ако ше ги избират, требе преди сичко да бъдат харизматични!  :light_bulb-1377:

Инак не ста'а ...  :t2618:

Чок觧

  • Гост
 ГЕРБ узакони поредния произвол - тайните арести
Обвинителните актове вече няма да се четат - прокурорът ще изнася кратък доклад в съдебната зала
14 Дек. 2018 автор Светослав Спасов   
Прокурорите по КТБ може би ще спрат да четат обвинителния акт и ще си подготвят кратко докладче.
Без почти никакъв дебат и само с едно изказване от опозицията депутатите от ГЕРБ и "Обединените патриоти" приеха окончателно промени в Наказателнопроцесуалния кодекс, с които въведоха т.нар. таен арест. На прокуратурата се позволява да забавя с до 48 часа уведомяването на близките на задържан в ареста. Според действащите разпоредби уведомяването на семейството и работодателя на арестувания трябва да става незабавно. В бъдеще отлагането ще се прилага винаги когато прокурорът пожелае.

Редакциите, срещу които се обяви дори прокуратурата, бяха приети при почти пълното отсъствие на депутати на БСП и ДПС. Резултатът от гласуването бе 86 гласа "за" новите текстове срещу 13 "против" и девет въздържали се. Единственият изказал се против – Тодор Байчев от БСП, коментира, че текстът представлява "правен терор" и че с транспонирането на европейска директива за минималната адвокатска помощ ГЕРБ и патриотите налагат порядки, характерни за авторитарните режими
https://www.segabg.com/category-first-page/gerb-uzakoni-poredniya-proizvol-taynite-aresti

E , след всичко това , как да гласувам за БСП ? :t26102: :t2654:
« Последна редакция: Декември 14, 2018, 07:35:11 от Чок觧 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #46 -: Декември 14, 2018, 07:45:44 »
и ако всички депутати от бсп бяха там - какво щеше да се промени? нямаше да го гласуват ли? да бе, да. отделно, че причините да не са там са ясни и казани отдавна.

а ти се замисли кога герберите са се влияли от разните му там дебати - имало ли в въобще такъв случай?

Пешо

  • Гост
ГЕРБ узакони поредния произвол - тайните арести
.........

E , след всичко това , как да гласувам за БСП ? :t26102: :t2654:
Ама ти наистина не си наясно с нещата   :t2407:

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #48 -: Декември 14, 2018, 08:29:08 »
Дори и нищо да не се промени , и пак да го гласуват , в очите на хората това е бягане от отговорност !
Нека видят хората , че всички от БСП са гласували "против" !
 Нека освен Тодор Байчев , аргументирано са взели думата и изказали още няколко души от БСП !
 Нека видят хората примерно , че са попречили на депутатите от БСП да се изкажат !
 Но така всеки обикновен човек го възприема , като незаинтересованост от проблема !
 И няма ли някой от БСП да сигнализира в Международния съд по правата на човека ?
*
 И пак поредния тъп коментар без аргументация ! :t2102:
***
а ти се замисли кога герберите са се влияли от разните му там дебати - имало ли в въобще такъв случай?
Дебатите се правят не само заради "герберите" , но и заради хората , зрителите , които са гласували за една или друга партия !
Като видя , че от "Атака" примерно никой не се е изказал против , на изборите  :finger: да получат моя глас , ако съм техен привърженик !
« Последна редакция: Декември 14, 2018, 08:35:01 от Чок觧 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #49 -: Декември 14, 2018, 10:18:26 »
Колкото и да е напразно, колегата Чоки е прав.
Ясно е, че ГЕРБ налагат парламентарен диктат, дори и да са всички опозиционни депутати в залата, те се броят предварително и с разни процедурни хватки отлагат гласуването, докато си съберат депутатите ръгнали по рекет или други подобни комитетски дела. Същото и с президентско вето.
Но в залата трябва винаги да има достатъчно депутати от опозицията и в подобни крещящи несправедливости да правят живота черен на тези мекотели от управляващите. Поне това. Прилича на негласуването на избори - пак било все така излишно, щото нямало избор, но ако не си си направил труда, какви претенции после можеш да имаш?
Затова е прав Чоки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #50 -: Декември 14, 2018, 10:42:02 »
Прав е, разбира се. Точно заради всеопрощаващите си фенове БСП е на това дередже. Малко като ситуацията със сбъркания сайт оттатък. Как да се промени нещо, чрез въздържание от критика?
Ето и дискусията оттатък по темата за тайните арести - прежалва се енергия по вторичната тема - какво можела да направи горката опозиция и защо да го прави, като нищо не може да се направи, не и по първичния въпрос - самите тайни арести.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #51 -: Декември 14, 2018, 12:09:20 »
не е прав, естествено.

напротив, бсп е конкретно на това дередже именно заради непрощаващите си фенове. заради тръшканици като тази на чоки. или забравихте резултата от целувката на орлов мост? че и от предишното изпълнение - за назначението на пеевски. реколтата от тези два шамара, които привържениците отплющяха на бсп, все още се събира.

пак повтарям - присъствието в случая нямаше никакво значение. даже обратното - ако бяха там, щяха да си нарушат обещанието за неприсъствие. и съответно разни фенове щяха да зяпнат "вижте ги тез какви са непостоянни". а критиката може да се изкаже отвсякъде, не е задължително от парламентарната трибуна. от каквато и да е трибуна може да е.

обаче тук идва въпросът за /предоставяне на/ достъп до трибуна. което пък ми припомня как телевизията на бсп щеше да стартира през декември. някой да знае какво става там?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #52 -: Декември 14, 2018, 12:32:15 »
Прав е, разбира се. Точно заради всеопрощаващите си фенове БСП е на това дередже. Малко като ситуацията със сбъркания сайт оттатък. Как да се промени нещо, чрез въздържание от критика?
Напротив, критика има и в двата случая. :goofy-1071:
Ама не е насочена срещу когото трябва!!!  :crazy-2239:
« Последна редакция: Декември 14, 2018, 12:34:27 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: Пак за Нинова
« Отговор #53 -: Декември 14, 2018, 12:57:42 »
не е прав, естествено.

напротив, бсп е конкретно на това дередже именно заради непрощаващите си фенове. заради тръшканици като тази на чоки. или забравихте резултата от целувката на орлов мост? че и от предишното изпълнение - за назначението на пеевски. реколтата от тези два шамара, които привържениците отплющяха на бсп, все още се събира.

пак повтарям - присъствието в случая нямаше никакво значение. даже обратното - ако бяха там, щяха да си нарушат обещанието за неприсъствие. и съответно разни фенове щяха да зяпнат "вижте ги тез какви са непостоянни". а критиката може да се изкаже отвсякъде, не е задължително от парламентарната трибуна. от каквато и да е трибуна може да е.

обаче тук идва въпросът за /предоставяне на/ достъп до трибуна. което пък ми припомня как телевизията на бсп щеше да стартира през декември. някой да знае какво става там?
Техните фенове са ги избрали да присъстват ! Това , че те са решили да не присъстват е тъпо решение ! И едва ли феновете им ще се възрадват , ако ГЕРБ си решава и прави каквото си ще , а насреща няма никаква реакция , дори и присъствие !
Тя критиката може да се изкаже от всякаква трибуна , могат да се заврат в някоя тоалетна и да се изказват колкото си искат , ама хората искат да ги видят на ОФИЦИАЛНА трибуна , в НАРОДНОТО събрание , а не "където и да е " !
 Като са щели да стартират БСП телевизия , що не са я стартирали ? Какво чакат - съвсем да ги з@ебе електората им ? Като нямат телевизия , ще стоят там , където има - в Парламента !

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #54 -: Декември 14, 2018, 13:02:21 »
Quote (selected)
пак повтарям - присъствието в случая нямаше никакво значение. даже обратното - ако бяха там, щяха да си нарушат обещанието за неприсъствие. и съответно разни фенове щяха да зяпнат "вижте ги тез какви са непостоянни". а критиката може да се изкаже отвсякъде, не е задължително от парламентарната трибуна. от каквато и да е трибуна може да е.

Ами поне за архивите за историята да бяха гласували. Сговористите са имали по-голямо парламентарно надмощие за ЗЗД през 1924г. и са били доста по-свирепи от тиквите, но не са се наложили без съпротива.
Ясно, че хората са били други тогава, но чак пък такова мълчание на агнетата сега...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #55 -: Декември 14, 2018, 13:41:58 »
Quote (selected)
Техните фенове са ги избрали да присъстват !
цъ, те са избрани, за да представляват целия народ, не само техните фенове. и действат по съвест и убеждения. справка конституцията:
Quote (selected)
Чл. 67. (1) Народните представители представляват не само своите избиратели, а и целия народ. Обвързването със задължителен мандат е недействително.
(2) Народните представители действат въз основа на Конституцията и законите в съответствие със своята съвест и убеждения.
те са в народното събрание, за да провеждат политиката на бсп, надявам се да си съгласен с това. и когато политиката на бсп е да остави герберите да си правят кворум и да си се осират в парламента - те я спазват.

герберите са се осрали за пореден път - факт. обаче ти продължаваш за обвиняваш бсп. също факт.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #56 -: Декември 14, 2018, 14:00:40 »
Онзи,
има си форма на действие и в този случай.
Може всички да присъстват, но не се регистрират. За протокола и историята - все едно че ги няма!
Когато някой поиска думата, за да оплюе тъпунгерските /бих казал и престъпни действия на герберските депутати в случая, нооо...има вече нови гешевци, та не знам/ промени в кодекса, регистрира се, изказва се, сяда си и се отрегистрира!
фокуси - богат арсенал!
Могат да не присъстват присъствайки.
Могат да вдигат кворума и да го свалят само когато поискат или обратно.
Могат доста неща, но да мълчат - НЯМАТ ПРАВО!
Особено за престъпни изцепки на тия герберски нещастници, направили ни всички нас такива!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #57 -: Декември 14, 2018, 14:24:55 »
Тук се повдига един въпрос, който ме подлудява…
За постоянно действащите НС - не само у нас!

За мен, по дефиниция, това е идиотизъм, изведен на най-високо ниво!
За изпълнителната и съдебната власт - ясно - там процесът е непрекъснат!

Но законодателната!?
Да не говорим, от чисто практическа гледна точка, че колкото повече действат законодателите, особено пък постоянно, толкоз по-голям хаос създават!

По друга дефиниция Правото (Законите) са изключително консервативна/инертна материя - колкото по-качествено са изготвени Законите, толкоз по-устойчиви са регулираните обществени отношения. Колкото по-често се "пипат" Законите - толкоз по-голям хаос в Обществото.

Освен това, което пък непрекъснато се забравя, подлежат на уреждане извечни, трайни обществени отношения, и в много редки и извънредни случаи са нужни изключение!
Quote (selected)
ЗНА
Чл. 3. (1) Законът е нормативен акт, който урежда първично или въз основа на Конституцията обществени отношения, които се поддават на трайна уредба, според предмета или субектите в един или няколко института на правото или техни подразделения.

--
Та обсъждате как, кои и колко присъствали в НС!
Извел съм Закон за Текущия Период - колкото по-малко работят т.нар. законодатели - толкоз по-добре!

Защото, Колеги, като погледнем Живия Живот - какво прави идиотът!? Ми, прави идиотии! А ако идиотът е непрекъснато активен какво става!? Ми, върши непрекъснато идиотии!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #58 -: Декември 14, 2018, 14:34:27 »
Quote (selected)
Могат доста неща, но да мълчат - НЯМАТ ПРАВО!
уф. те не са мълчали. единственото /!/ изказване против е от бсп. така че мнението им е чуто.

наистина не мога да ви разбера - това вашето е някакъв класически случай на "хем сърби, хем боли". герберите се осират - вие бсп плюете.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: Пак за Нинова
« Отговор #59 -: Декември 14, 2018, 14:35:42 »
Quote (selected)
Защото, Колеги, като погледнем Живия Живот - какво прави идиотът!? Ми, прави идиотии! А ако идиотът е непрекъснато активен какво става!? Ми, върши непрекъснато идиотии!
Ти май само за един Идиот говориш, а те са доста. Е, другите може и с малка буква да ги наричаш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.