Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 21:39:22

Автор Тема: Предизборната кампания на ГЕРБ стартира. Честито на нас, кибиците!  (Прочетена 17995 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Обикновено съм скептична към прогнозите на Чичо Фичо, но той понякога успява да налучка ваксата.
"Хората и вдясно разбират също, че ГЕРБ няма политическо битие извън властта, т.е. най-вероятно няма да участват в следващите общи избори, макар че кметове, „които вършат работа“, може да останат. "
Дали хората вдясно са наясно с горното, не мога да твърдя, но че кметовете, които вършат работа, ще останат, че и ще се издигне един от тях, ми стана ясно днес.
Във вестник "Сега" на практика незабелязано мина анонс кой от кметовете ще се лансира. Не вярвате?
прегледана 137 към времето, когато аз я четох. Не, името на кмета го няма, но има ведра, държавнически изглеждаща снимка на Иван Тотев.
Да, затова и Чичо Фичо го е проспал, защото той е варненец, макар и пловдивски зет.
Да, сериозно предполагам, че Иван Тотев ще е новата звезда на СОФИЙСКИЯ политически небосклон.
Вчера Лилиан рече
но не е ли добре в този период от БСП изцяло да се занимаят с номинациите за евроизбори с публични дискусии, ако трябва, да сменят модела на прикритост и дворцови интриги
да изкарат някой млад готин образ, да направят кампания  около него
 да разберат нагласите, да усетят кой е харесван, да се вкара елемент на изненада
да използват методите,които се харесват на интелигентните хора
трябва да се играе Ва Банк, ето всичко, което имаме  е  на масата - изберете!
Все едно, че с Бога вечеряла, толкова точно го предвиди.

Иван Тотев има колосални предимства при избори.

Иван Тотев е относително млад за политик, висок и фотогеничен. Ако се базираме на изборите в други страни и народи, от двама кандидати има повече шансове този, който е по-висок и чието име е по-кратко и лесно запомнящо се. Добър пиар за нула време ще спретне няколко мема с "Този Тотев не е онзи Тотев" (да речем на фона на останките от Марково Тепе) или подобни. За интелектуалците ще има снимки с Русалия Кирова на фона на работите на ДиКиро. За противниците на ИК - снимка със съпругата Деница, действително красива жена, по професия учителка. Тук следва снимка на подпаления автомобил на Деница, за всеки случай, да контрира снимките от строителната дейност на брата Георги. За младежта - рок концерти, за златната възраст - Кукления театър, където да водят внуците, за снобите - възродения квартал "Капана" - абе, дялан камък, ви казвам, от където и да го погледнете.

Тотев наистина е хеви метъл слушател и почитател, импонира на младото поколение. При това еднакво добре стои в току-що поправения Куклен Театър и в безобразния бивш Профсъюзен дом.

Тотев е ЕДИНСТВЕНИЯТ кмет в историята на Пловдив, който няма приемен ден. Просто няма. Съответно няма грешки с дребни молители, защото те просто не стигат до него, а единственият, който не греши, е този, който нищо не прави по въпроса.

Тотев изглежда много добре поставен до бившите кметове на Пловдив в обозримото минало, което избирателят помни. Сложен до Спас Гърневски, той е като Де Гол до Обеликсов менхир.

Пловдив през последните няколко години получи мощна финансова помощ. Бяха ремонтирани основни артерии. Бяха вкарани в действие нови молове и прочие залъгалки. Лустрото не може да не отразява.
 
Покрай Европейската столица на културата, кметът Тотев получи огромен пиар, независимо от личния му принос (който не трябва да се омаловажава също). Което е още по-добро - никой не може да го гепи за дебати или интервюта, защото той е премного зает. Да ви напомня някой, скрил се зад счупения си крак навремето? Тъй, тъй!

Европейската столица на културата си е европейска - съответно Тотев получава международен някакъв опит, шлайфа се в своя естествена среда, при това без да се излага на опасност. Неоценима възможност, която той не пропуска.

Градът е чист, садят се рози по разделителните линии, в градинките се поправят катерушките. Съседка баба с въздишка разказва, как като отишла в общината да се жалва, че детската площадка зад блока е съсипана, рекли й, че само кметът може да реши въпроса и въпросът бил решен след седмица. Случайност? Може би, но блокът е от четири входа по осем етажа с по четири апартамента всеки и половина жители имат я деца, я внуци.

Тотев има подходящо образование. Това е от неговата лична страница - ивантотев, не ивантотевкмет, държа да си отбележите. Повече тук
"Завършва Техническия университет – София. Инженер-магистър „Компютърни системи и технологии”.

През май 2010 година получава магистърска степен от Юридическия факултет на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски” по специалността „Публична администрация”. Защитава с отличен дипломна работа на тема „Регионалните политики на Европейския съюз за сигурност и стабилност. Черноморската синергия – новата инициатива на Европейския съюз в широкото черноморско пространство”.

Дялан камък, казвам втори път. Харесват го фризьорките и таксиджиите, това го казвам от лична анкета от края на миналата година. Всички таксиджии, които попитах как намират кмета, рекоха: много прави, работи се из града, не ги слушайте злословниците! Има и таксиджийски виц за него, което пак ме връща при Де Гол - той адски се притеснявал, ако го нямало в карикатурите на пресата по време на мандата му!

Може би най-важното: Тотев има инстинкт да се измъква от видимо неприятни за него ситуации. С малки жертви понякога, но винаги успява да остане на повърхността. Тефлоновият Тотев би трябвало да се казва, но да не давам на пиарите безплатни идеи.

Тъй като тук сме повечето кибици, имаме много време за оглеждане и оглозгване на бъдещите кандидати за (повече) власт. Да са ни честити! Грабвайте пуканките и дъждобраните!

П.П. Джиджи, липса емотиконът с пуканките, миличко!
П.П.П. Сега ще трябва да се разкъсвам между Момчил Неков и майната Тотев. Мнооо гадно!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Не разбрах само за какъв го теслемиш столипиновския изборен експерт уважаема?
За кмет?Ако е на Пловдив - нищо ново.
Ако го докарваш на софийски терен, да увеличи участието на Филиповци до 250-300% - е няма да стане.
Залагам почти работещият си флекс срещу гефгира ти.
 :b0203:
Пардон, коригират ме - гергеф ли залагаше?
Аз мисля, че бе гевгир - ей това:
https://www.google.com/search?q=%D0%B3%D0%B5%D0%B2%D0%B3%D0%B8%D1%80&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwiJkfLB2qbgAhUOLlAKHVLECa0QsAR6BAgAEAE&biw=1354&bih=625
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 10:40:21 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Гергеф, гергеф е ваджрата нейна. Гевгирът е друг инструмент. Не везаш, а цедиш.  :D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Гергеф, гергеф е ваджрата нейна. Гевгирът е друг инструмент. Не везаш, а цедиш.  :D
Споко, и гевгир, и гергеф имам, че дор до няколко! Каквото си избереш!  :nuts:
Мисля, че ГЕРБ ще заложи на непознати за софиянци лица. Старити муцуни може и да вървят в киното, но в политиката си има износване и досада. Така че мисля, Тотев ще дондукова!
Кофтито е, че и флекс си имам!  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Ще дондукува, значи имаш предвид да смени мутрата?
Ооо, не, ще добавя към почти работещият флекс и също толкова работеща дрелка!
Мутрю е един и цвъ е неговият пророк.
Други няма за този връх.
А ако имаш предвид че ще московскува - за там оставам само с флекса напреде.
Колкото и да го изчеткват и да му мият мръсотията на Тотев, никой не е забравил оня клип - трудно ми е сега да го намеря, но където сам си казва за фалшификацията на изборите в Столипиново.
Башка, че ще бъде удар по "самочувствието" дори на ситизъни като бахура от "Подуями".
п.с.То и аз, не че нямам гевгир, но дет се вика, съм готоФ да заложа и най скъпото си!
 :duh-1007:
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 16:18:28 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Миенето отдавна е приключило. Онзи клип ще го спишат на грешки на младостта, нещо като борсалино, ама не толкова ефектно на снимки. Ще има "Дайте шанс на момчето, вижте как работи оттогава!"
За "Дондуков" требе поне някакъв калибър. Варненският Портних хептен не става за чеп за зеле, в Бургас нещо работата се размириса в буквален и преносен смисъл, Хюстън, пардон Хасково, и там се овапца. Остава Филибето със столицата на култур-мултурата. Сам е, други нема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Като сме го ударили на прогнози за парламентарни, аз да си кажа от сега твърдото мнение. Следващият проект е готов "Дай България&Со". Изчистването и изпирането не може да стане, но на стари мръсни гащи като цитираните може и да се похарчат хората. Там наистина са позабравили въшлясалото бельо. И се точат вече, онази вечер слушах онзи т.н. генерал Атанасов - хрисими, извадили си били поука, изчистили са се били от ренегати и слагачи -чиииисто нов...боклук.
Десен! И припознат! С малко пипер и сол от "царски" произход и ей ги - десни, обръгнали, изплакнати, свежи като Стоянка Мутафова /Господ здраве да и дава!/, наточени, верни, правилни...просто няма слабо място.
Нямат лидер, но кат за начало и Христо Иванов ще свърши работа. Ей на, виж ги убафците.

И приемственост има

Могат да спретнат и коалиция с който и да е, без да им мигне окото, да се наведат колкото е нужно в правилната посока, загорелите "десни" ще ги налапат като топъл...аз просто не виждам минуси.
Просто тези "десни", които сега крепят мутрата, най сетне ще си намерят нов гьол.
Още малко да посвърши работа Нинова за да доотвори очите на плебса колко е вреден мутромодела и тълпи правилни фенове ще заподскачат около новият проект.
Сократя ще надене лентата, бонго е отдавна готов - да не изброявам всички "готови".
Бахуря малко ще поскимти, но той е "ловък", бързо ще врътне квот трябва там.
Други емблеми да коментирам ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
А, този е опасен, прав си! Минус му е участието в кабинетите Борисов и служебен, но не е чак толкова зле. Висок, усмихнат... довечера ще го слушам как си общува с плебса. И все пак Тотев е свежа кръв по жълтите павета, а е и по разпиарен в момента. Освен това брадите не са на мода - прекалено напомнят за Ботев, Маркс и Че, докато на момента се харчат патриции, гладко избръснати.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Ннда!
Пропуснах да подсиля правилността.
Коригирам се.
https://www.skandal.bg/bg/hristo-ivanov-boykikev-vnuk-na-bolshevik-sreshtu-rusiya/
Quote (selected)
Внукът на генерала от Червената армия Светлана Бойкикева и болшевикът коминтерновец Христо Иванов-Бойкикев, бивш правосъден министър и лидер на "Да, България", се отказа от родословието си, иска санкции срещу Русия...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Иван не помнящий отца не е добра характеристика във все още русофилска България. Да не говорим, че ще бъде посрещнат на нож от стария голям брат, а на новия той няма с какво да полегне. Тотев грижливо обгрижва паметника на Альоша, чисти тепето, възстановява ресторантите, кърпи пътечките - не е прост Мамин Ваньо!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Не му е минус това участие. От там излиза като дисидент, бетер щастлифтия!
То и самият щастлифт, ако не бе чак толкова зле, току виж се натиснал / и сега го прави - вре се да дава "акъл" къде ли не!/, но все още го придържат за каишката на трета-четвърта линия, щото лае фалцетно като пале на което и най върлия природозащитник и любител на животните ще му се прииска да му отпери 44 номер "Булдозер"-ка по муцунката.
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 17:15:33 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Щастлифтият е бита карта, сега само си заслужава миналото. А и не мисля, че му е нужно - има си жена и хлапе годиначе за гледане, вероятно има скътани бели пари, не мисля, че е прегладнял толкоз, пък и повече от президент не може да стане.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Аз не го рекламирам, но то не трае, повярвало си е, че трябва да бъде под прожекторите, а сега се върти само около памперси.
А на Деси там не и трябва. Ич даже! Не вървой трамплина да се износва само за смяна на нааканото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Дялан камък, казвам втори път. Харесват го фризьорките и таксиджиите...

... и някои пловдивчанки от Канада, както виждам :b0205:

Изненадан съм - очаквах предизборната кампания да я открие сам Цветанът Му, пък то чак от далечна Канада я отпочнаха.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Дялан камък, казвам втори път. Харесват го фризьорките и таксиджиите...

... и някои пловдивчанки от Канада, както виждам :b0205:

Изненадан съм - очаквах предизборната кампания да я открие сам Цветанът Му, пък то чак от далечна Канада я отпочнаха.
Хади ся, пак аз на мушката - само съобщавам, че вестникът "Сега" се прави на теменужка и го пуска в СПОРТНАТА секция. Как инак да се разбира, че статия за пловдивски СТАДИОН в строеж, за който са се загрижили неизвестно защо премиер и двама министри, се илюстрира с фелибелийския кмет в крупен план.
Пък и аз съм цинично прагматична. В момента Тотев е полезен за Пловдив. Той ще си отиде, а ремонтът на "Руски", крив, ляв, ужасен - но ще остане. Ако софийските бонзи ще наливат парички в Пловдив, колкото и да се краде, все нещо ще остане в града.  :m1302:

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Дялан камък, казвам втори път. Харесват го фризьорките и таксиджиите...

... и някои пловдивчанки от Канада, както виждам :b0205:

Изненадан съм - очаквах предизборната кампания да я открие сам Цветанът Му, пък то чак от далечна Канада я отпочнаха.
Хади ся, пак аз на мушката - само съобщавам, че вестникът "Сега" се прави на теменужка и го пуска в СПОРТНАТА секция. Как инак да се разбира, че статия за пловдивски СТАДИОН в строеж, за който са се загрижили неизвестно защо премиер и двама министри, се илюстрира с фелибелийския кмет в крупен план.
Пък и аз съм цинично прагматична. В момента Тотев е полезен за Пловдив. Той ще си отиде, а ремонтът на "Руски", крив, ляв, ужасен - но ще остане. Ако софийските бонзи ще наливат парички в Пловдив, колкото и да се краде, все нещо ще остане в града.  :m1302:
Ми - ти, кой друг ? Я си прочети хвалебствията за Тотев. И оправданието ти със "СЕГА" е неуместно - ако го готвеха за софийски кмет нямаше да му сложат портрета в материал за пловдивски стадион. Пловдивски стадион - пловдивски кмет, който, впрочем, не пропуска да благодари комуто трябва - "кметът на Пловдив Иван Тотев радостно обяви: "Това е огромен напредък за довършването на стадион "Христо Ботев". Благодаря на министър-председателя Бойко Борисов за съдействието при организирането на тази среща, на министър Горанов, на министър Аврамова"
А материалът е тривиа - '... ний строим магистрали, стадиони, детски градини ...'

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
... И оправданието ти със "СЕГА" е неуместно - ако го готвеха за софийски кмет нямаше да му сложат портрета в материал за пловдивски стадион. Пловдивски стадион - пловдивски кмет, ...
Мисля, че амбициите са повече, отколкото кмет за Пловдив, пък даже и за софийски кмет. Струва ми се, че го готвят за повече - инак толкоз кинти в Пловдив никога не е имало, даже по времето на Иван Панев.
Ще видим!  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не мисля, че има други амбиции.
Ако е завършил наистина право все някъде е чул:
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Не мисля, че има други амбиции.
Ако е завършил наистина право все някъде е чул:
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим.
Кой е рекъл, че Мамин Ваньо иска да е ВТОРИ?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
По повод на откриването на предизборната кампания на ГЕРП.
Пуснах го в "Музиката", а защо да не го пусна и тук? Вагнер!!!  :yes-1289:

https://www.youtube.com/watch?v=V92OBNsQgxU  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 19:21:37 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Обичам сутрин миризма на напалм! + Вагнер.
Май беше от "Апокалипсис сега" :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Обичам сутрин миризма на напалм! + Вагнер.
Май беше от "Апокалипсис сега" :beer-405:

Абе, не съфсем, ама и така може да се каже:

Quote (selected)
Пръстенът на нибелунга е творбата на моя живот, изтъква Вагнер. Върху създаването й композиторът работи с прекъсвания според едни изследователи около 25, според други – 30 години.

Втората от четирите опери – Валкирия (или Валкюра) възпява мечтата за безстрашен народ, който се опълчва срещу козните на боговете. В музикално отношение тя като че ли се цени най-високо. Особено популярен е Походът на валкириите (Маршът/Танцът на Валкириите), с който са озвучени редица творби.

Походът на валкириите звучи и в шедьовъра на Копола Апокалипсис сега – в култовата сцена, когато американски бойни хеликоптери изпепеляват едно виетнамско село.

https://kibea.net/blog/post/2002

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Че ще мирише на пърлено в тази кампания - безусловно! Но чак под Вагнер - дето казал новият интелектуалец, няма да те разберат!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Че ще мирише на пърлено в тази кампания - безусловно! Но чак под Вагнер - дето казал новият интелектуалец, няма да те разберат!

;D  Мии, да чИтат!  :t0135:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Значи прибавете и мен в списъка фризьорки, таксиджии, една пловдивчанка от Канада...
 В компанията на Пирински, Корумбашев и Станишев, М. Неков е единствиеният читав евродепутат-социалист.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Значи прибавете и мен в списъка фризьорки, таксиджии, една пловдивчанка от Канада...
 В компанията на Пирински, Корумбашев и Станишев, М. Неков е единствиеният читав евродепутат-социалист.
Ето, Бачо Кольо е схванал посланието до последната буква! Фирмине, къде си, бре?!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Джиджи май иска да поемаме към Полша.  :m1313:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Альоууу, кибицитеееей

Quote (selected)
Ето целия коментар на Иво Христов във "Фейсбук":

"След гласуването на Закона за личните данни в президентството постъпиха позиции от журналистически организации и НПО с искане за вето. Във ФБ професионалисти и партийни активисти призоваваха и едва ли не заклеваха президента да върне закона. И той го върна с ясни мотиви:

"Под предлог защита на личните данни промените ограничават свободата на изразяване и информация и ще засилят рефлексите на автоцензурата. Те са пореден удар по свободата на словото в България. Ветото няма да спре закона, ако журналистите и гражданите не отстоят своята свобода пред законодателите в дните до гласуването му в парламента".

Оттогава - пълно мълчание. За какво бяха загрижените пози и заклинанията? Г-н Кирилов от ГЕРБ вече обяви, че ветото ще бъде отхвърлено. Изглежда журналистическата гилдия очаква с неизказано нетърпение кога най-сетне ще получи законово оправдание на своята капитулация. Въпрос на дни."

Иво, Ивооо ... Ти дей живейш, биии?

Ветото, разбира се, ще бъде отхвърлено. Но остава Конституционния съд. Не, че нещо, ама ... Тъй на, от кумова срама, и нездраво любопитство да видим критариатът що ще реши. Да знайм, бре, челеби. Да знайм. Къде доживяваме, биии.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи май иска да поемаме към Полша.  :m1313:

Туй не го разбраФ.  :sad-3295:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Quote (selected)
Май беше от "Апокалипсис сега" :beer-405:
Точно от там си е буратино, не слушай съмненията на Джиджи.
Думи на полковник Килгор от намква си кавалерийска бригада...и т.н. след като иска помощ от авиацията, щот ени "пезевенци" от близката горичка  им пречат да карат сърф на спокойствие.
След като са им унищожили селото. На "пезевенците".
По съвместителство и любима фраза на една куха съдинка от отвъд - манерката, която напъваше да ги изрича при всяко потъпкване на каквато и да е законност от мутрата в 2010 г.
Съжалявам, но момента го помня като слон и ако ми се отдаде случай, няма да се поколебая да светна манерката какво значи напалм употребен срещу хора.
Щото съм имал случай да видя как действа.
И съм на мнение, че в микроскопични количества, приложен връз безмозъчни същества, е в състояние да докара известно количество акъл в празните им глави.
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 21:15:37 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Знам от къде е със сигурност.
Филма го гледах няколко пъти.
Просто съм го гледал с други очи, не с тези на манерката.
Когато ти липсват първите 7 години, всеки филм е комедия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Every time I listen to Wagner, I get the urge to invade Poland

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Не, не ставаше дума за комедийно възприемане.
Само на изчадия може да им доставя удоволствие, че някакви хора са подложени на изгаряния с напалм или върху някакви хора, се прилагат подобни методи.
Иначе, нашите приятелчета рИват за лагерите от комунистическо време гаче ли лично тях ги колят.
Но с удоволствие биха се поставили на мястото на някакъв Газдов, да речем.
Защо да си мислим, че няма изчадия с манталитета на Менгеле и сега?
Кое е това, което би попречило да има? 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Калине, това на Уди Алън е само опит за неуместен хумор.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За социопатите всичко е лека закачка, шега.
Мъка, смърт, ах колко забавно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Само на изчадия може да им доставя удоволствие, че някакви хора са подложени на изгаряния с напалм или върху някакви хора, се прилагат подобни методи.
....
Защо да си мислим, че няма изчадия с манталитета на Менгеле и сега?
Кое е това, което би попречило да има?
Мисля, че ще бъдеш учуден колко са много. И при това не са хора, които са били подложени на колосален стрес, който да им изкриви психиката, не са били индоктринирани до позеленяване.
Мисля, че съм го писала. Имах дружка, която преподаваше френски като втори език на военните, които се връщаха от горещите точки. Изключително интелигентна млада жена, сама съпруга на военен. Тя казваше, че има народ сред тези, които "свалят" разказите на върналите се военни, които не ги храни, ами им дай да слушат "военно порно". Колкото разказът е по-кървав, колкото са повече детайлите, те толкова повече се възбуждат и искат още и още. Самите те никога не са излизали от добре обзаведените си канцеларии. На тях никога не им минава през ума, че човекът, който разказва това, всичкият този ужас не само го е видял на живо, но и е участвал в него, понякога без възможност да бъде на висотата на доброто, разумното и вечното. Младата дама имаше екип от учителки, които бяха натренирани да внимават да не би случайно някоя тема да "отключи" подобни спомени, защото такова отключване често свършвало със самоубийство. Та ако някой, който пише на дъската "Маша ядяла каша", изпусне тебешира и тръгне на някъде бледен, този някой трябва да се хване за ръка и да се удържа с всички сили докато дойде спешно повикана помощ. Който е най-близо - капелан, командир, психолог - само бързо!!!
В същото време чиновникът си препрочита с наслада отчета за отровената детска градина и разстреляните отровители. И слуша Вагнер, макар че какво е виновен Вагнер.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Поне един гугъл със Сърцето на мрака / Heart of darkness?
И книгата се намира лесно, не че се чете лесно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
???
Може ли по ясно, че трудно се справям вече с Гогол?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Калине, това на Уди Алън е само опит за неуместен хумор.
Джоузеф Конрад е с полски произход, а Копола реализира замисъла за филмиране на Сърцето на мрака на велик режисьор от златните години на Холивуд без да споменава много, много за това. Не е толкова елементарна шегичка с любимия композитор на едикой си.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Така де. Вагнер - нищо.
Просто отключва.
На всеки - по нещо различно. Кой каквото си има за отключване.
То и на Пикасо гълъба знай ли човек какво може да отключи.Пикасо...рисунка...култура...и се фаща за кобура!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Гълъбът на мира е страшна гротеска.
Не знам кой го е измислил.
Или се е шегувал или не е познавал колко нетолерантни и войнствени са гълъбите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Гълъбът на мира е страшна гротеска.
Не знам кой го е измислил.
Или се е шегувал или не е познавал колко нетолерантни и войнствени са гълъбите.
Хайде сега, не знаеш! Ной, след като се поупражнявал малце в мореходни спортове, кого пратил да търси земя, а?
Гарванът се връщал, щото не намерил, а от гълъбите първият се върнал без нищо, вторият донесъл маслинова клонка, а третият гълъб изобщо изчезнал. Поради това било решено, че потопът е свършил.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не знаех,че е от тогава.
Не се бях замислял за клонката.
Значи и избраните не са безгрешни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Макар че, ако се замислиш още - Ной вземал от секо джувотно по две.
Откъде се е появил третио гълъП?
Мъ то аслъ така и не можах да докарам Библията до края, мое пък да пише нещо!
 :m1731:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не разваляй приказката.
Ще чуят джендърите и ще пренапишат от всяко животно по 32 пола.
Хората са били малограмотни,2.3 колкото, толкова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
мисля, че вече са по 35, не 32

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Ц!
Няма да стане!
Гемията на Ной е Божа работа и каргото било изключително за размножаване.
Макар че опитите продължават, но не знам да е разрешил Господ да става по друг начин.
Чифт и толкоз!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Макар че, ако се замислиш още - Ной вземал от секо джувотно по две.
Откъде се е появил третио гълъП?
Мъ то аслъ така и не можах да докарам Библията до края, мое пък да пише нещо!
 :m1731:
Не си внимавал, джанъм! Първите два гълъба се ВРЪЩАТ. Така че на Ной даже му е останал един гълъб.
Впрочем, не бяха ли само нечистите животни по две, а чистите по седем? Вероятно даже тогава се е знаело за кръстосването.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ной излязъл на палубата, отворил клетката и от там излезли 35 гълъба.
34 излетели, един се гмурнал във водата.
Той още в черупката си знаел,че е една истинска риба затворена в тяло с перушина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Quote (selected)
Вероятно даже тогава се е знаело за кръстосването.
Ей тва е!
Който чете до края - знае!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Ной излязъл на палубата, отворил клетката и от там излезли 35 гълъба.
34 излетели, един се гмурнал във водата.
Той още в черупката си знаел,че е една истинска риба затворена в тяло с перушина.
Господ се смилил над гадинката, все пак безсловесна твар, и така се появили пингвините!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Quote (selected)
Не си внимавал, джанъм! Първите два гълъба се ВРЪЩАТ. Така че на Ной даже му е останал един гълъб.
Абе пак има нещо гнило!
И как са оцелели добичетата, като е останал само един?
Ся не ме залъгвай, че те сетне са се намерили!
Или че вече мъжкия, който евентуално изчезнал, вече бил свършил работата си.
Не ми се вярва, щото и Ной щял да се досети за оптимизацията на каргото и да натири поетапно всички мъжки, за облекчение на баласта.
 :m1728:
То дип че не съм чел внимателно де, щото и ноевица ми се губи ф навалицата.
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 22:53:03 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Не си внимавал, джанъм! Първите два гълъба се ВРЪЩАТ. Така че на Ной даже му е останал един гълъб.
Абе пак има нещо гнило!
И как са оцелели добичетата, като е останал само един?
Ся не ме залъгвай, че те сетне са се намерили!
Или че вече мъжкия, който евентуално изчезнал, вече бил свършил работата си.
Не ми се вярва, щото и Ной щял да се досети за оптимизацията на каргото и да натири поетапно всички мъжки, за облекчение на баласта.
 :m1728:
То дип че не съм чел внимателно де, щото и ноевица ми се губи ф навалицата.
Ной бил богопослушен човек. Господ му рекъл, че от чистите животни се вземат по СЕДЕМ, щото да има за жертва след потопа. Гълъбът е кошерен в смисъл на жертвено животно,съответно Ной е имал минимум седем гълъба за начало. Един да му е отлетял, два да са пожертвани, пак остават четири гадинки. (Пингвинът на БуратиноБ не влиза в тази сметка!)
Ноевица си е там, заедно с трите снахи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
:t1813:
Споко, Ной не знае, че си се интересувал от жена му.
Пък и интересът е чисто исторически академичен, той е ударил къде седмия стотак към времето на построяването на ковчега, мадам вероятно му е била връстница...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Макар че, ако се замислиш още - Ной вземал от секо джувотно по две.
Откъде се е появил третио гълъП?
Мъ то аслъ така и не можах да докарам Библията до края, мое пък да пише нещо!
 :m1731:

Или пък да допишем ...  :m1708:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
И съм на мнение, че в микроскопични количества, приложен връз безмозъчни същества, е в състояние да докара известно количество акъл в празните им глави.
Ц! Няма да се получи.
В другата тема съм предложил средството. Тук само ще го илюстрирам:  :sniperer:
.............
Джузепе,
Относно Библията...
Можеш да не я четеш изобщо, след като прочетеш тази книга:
"Великий обман. Выдуманная история Европы" от Уве Топер.
9 глава е за Библията, но и другото е много интересно.
Имам я само на руски език, обаче, и в .fb2 формат за четец.
Я да видим дали ще мине тук. Не е голяма

УРА! Мѝна!
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 17:15:49 от Bradatko »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Да, сериозно предполагам, че Иван Тотев ще е новата звезда на СОФИЙСКИЯ политически небосклон.

А пък аз залагам на Лилето Талповна  - покрива всички боцеви критерии за позицията :D

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Какво означава "софийски небосклон"?
Конкретно за какво ги гласите тия двамата?