Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:39:41

Автор Тема: „ВИЗИЯТА“ НА БСП – ПЛАГИАТСТВО ИЛИ СЛУЧАЙНО СЪВПАДЕНИЕ?  (Прочетена 53285 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Видимо драги, твърде сериозно си се възприел, че някой трябва да върви в гъзъ ти и да ти чете с лист и молив глупостите.
Това за този, онзи и онази важи ли?
Че непрекъснато подскачат някой да чете с лист и молив глупостите на БСП.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
И така, аз ще си тръгна. Но проблемите и дефицитите, които съм подлагал тук на критика в обществения и политическия живот, включително и в партията, от която съм част толкова години, остават. И те няма да намерят ни решение, ни подобрение. С изчезването на Firmin визията няма магически да се появи или да стане по-добра. Но да опитаме. Да ви дам този шанс.
А, мъ стой си бе, твоя работа. Аз исках само да не се занимаваш с нравоучения, поне що се отнася до мен.
Може пък да липсваш на доста юзъри, знам ли?
Прескачай ми постовете и еджой, дет се вика.
п.с. Госингер, знаеш, че опитах и още един вариант, за да огранича досега си с лицето, но какво да направя, че детайлите на сайта не позволяват технически това да се случи.
Щото и на мен не ми пречи да дам шанс на лицето да се вихри тук, като и аз може да си дигна парцалите.
Засега му предлагам джентълменско споразумение, пък да видим.
Даже ще направя още една крачка - Фирмин, съжалявам за острия тон, но наистина не желая дори и с намеци да обсъждаш казаното от скромната ми дилетантска в партийно отношение особа!
ОК?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Това за този, онзи и онази важи ли?
Важи за всички, които се барат професионалисти. От теб някой искал ли го е?
Тогава, важи и за него, поне според мен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
И така, аз ще си тръгна. Но проблемите и дефицитите, които съм подлагал тук на критика в обществения и политическия живот, включително и в партията, от която съм част толкова години, остават. И те няма да намерят ни решение, ни подобрение. С изчезването на Firmin визията няма магически да се появи или да стане по-добра. Но да опитаме. Да ви дам този шанс.
Дааа, ама ще изчезнат критикарите, а това е целта на занятието - нет человека — нет проблемы.
БСП никога не е обичала критики.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Quote (selected)
Това за този, онзи и онази важи ли?
Важи за всички, които се барат професионалисти. От теб някой искал ли го е?
Тогава, важи и за него, поне според мен.
Е как? От началото та досега, колко месеца съм тук, онзи и сие скачат върху ми да чета изложеното на сайта на БСП, за да се запозная с програмите и визиите им. Поне 15 пъти са ме овиквали, че съм от ония 80%, де не искат да четат.
Което ми е много интересно, щото пък сега им предложиха други книги и те категорично отказаха.
Значи ако аз не чета онова, което тях интересува, съм тъпа - казвали са ми го многократно в лицето.
Ако те не искат да четат онова, което други са предложили, то е щото другите са тъпи....
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Дааа, ама ще изчезнат критикарите, а това е целта на занятието - нет человека — нет проблемы.
А ми изглеждаше на човек с претенции на гледащ с разбиране в бъдещето.
п.п.
Quote (selected)
Важи за всички, които се барат професионалисти. От теб някой искал ли го е?
Те, споменатите, нямат претенции да са профита скъпа, моля, чети с разбиране.
п.п.п.
Quote (selected)
Поне 15 пъти са ме овиквали, че съм от ония 80%, де не искат да четат.
И ти какво - чела ли си? Ако не - що пък искаш те да четат като им предлагаш?
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 12:53:49 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Дааа, ама ще изчезнат критикарите, а това е целта на занятието - нет человека — нет проблемы.
БСП никога не е обичала критики.


Aaa, голема четка! Человек-партия! Как беше? Когато говорим за Ленин, разбираме Партията. Когато говорим за Партията, разбираме Ленин.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Скъпи, ти чети с разбиране и по-бавно.
Казах, че който иска обикновените хора да четат с лист и молив програмите на БСП при всяка промяна, щото иначе са 80%, очевидно не е в час с реалността.
Но вие сте забили нос в тяснопартийното строителство и люспите ли люспите.


охххх, честно или си пиете кафето и си говорите глупости, или не разбирате какво се казва...и в двата случая не виждам що да се набърквам...
Айде ясно и категорично да го кажа за последно - или имате подход към масите, или духате супата. И никой не е длъжен да ви чете и да се занимава с вас. Или имате добра стратегия, програма и начин да ги сведете до масите, или духате супата-
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 12:59:43 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
БСП никога не е обичала критики.
кайле, тва е тежка глупост. по-демократична партия от бсп няма. критики не обича баце ти.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Казах, че който иска обикновените хора да четат с лист и молив програмите на БСП при всяка промяна, щото иначе са 80%, очевидно не е в час с реалността.
като искаш да си от масите, що се мешаш у дискусиите? като си от масите - траеш си. ако искаш да се мешаш - четеш. простичко.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
БСП никога не е обичала критики.
кайле, тва е тежка глупост. по-демократична партия от бсп няма. критики не обича баце ти.

може ли аз?
привържениците на бсп никога не са обичали критики.
като гледам тук страстта, с която 2-3 безпартийни "симпатизанти" сте на амбразурата, малце страх ме фаща  :t0112:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
а ти откъде си сигурен, че е готов? отделно, че трябва да се подготвят и регионални версии.
Имаше съобщения, че конгресът е гласувал документа. Странно би било да гласува неготов документ. За регионални версии, каквото и да означават, изобщо не става дума. В пряка реч, въпросът е дали изобщо нещо е изменяно, променяно и прочие.
Аспектът в който е любопитно това нещо е обсъждането как ще се намерят десетки хиляди кадърни хора за месеци, как държавата ще управлява отлично предприятия, инвестиции и прочие хубави неща. На фона на евентуална невъзможност да се редактират 30 страници текст и да се сложат на сайта. При това положение, всякакви благи приказки за управление звучат просто нелепо.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Шери! /забрайх, че си на такива обръщения сега/
Quote (selected)
Скъпи, ти чети с разбиране и по-бавно.
Казах, че който иска обикновените хора да четат с лист и молив програмите на БСП при всяка промяна, щото иначе са 80%, очевидно не е в час с реалността.
Обикновените хора НЕ трябва да четат с лист и молив и никой не е искал от теб това, това го искат или поне имат претенции да е така други - профитата.
Обикновените хора им е достатъчно да знаят, че има подобно животно и да са хвърлили поглед на него, за да са информирани, нищо повече, нещо, което застъпвах по горе в своите мнения.
Ако четеш какво искат профитата и го прехвърляш върху други юзъри, това което се опитах да ти обясня бавно - проблема си е твой.
Аз по ясно не мога да ти го кажа и ако пак не съм помогнал с нещо, моля, остави ме да си пия...каквото си искам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
а ти откъде си сигурен, че е готов? отделно, че трябва да се подготвят и регионални версии.
Имаше съобщения, че конгресът е гласувал документа. Странно би било да гласува неготов документ. За регионални версии, каквото и да означават, изобщо не става дума. В пряка реч, въпросът е дали изобщо нещо е изменяно, променяно и прочие.
Аспектът в който е любопитно това нещо е обсъждането как ще се намерят десетки хиляди кадърни хора за месеци, как държавата ще управлява отлично предприятия, инвестиции и прочие хубави неща. На фона на евентуална невъзможност да се редактират 30 страници текст и да се сложат на сайта. При това положение, всякакви благи приказки за управление звучат просто нелепо.

 :way_to_go-1308:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Сааджът, олаби бре! Виж там, с брекзита нещо се закучва, това предизвиква киселините ти, не са ти проблем "симпатизантите" на БСП.
Те са далеч, пък и нищо не зависи от тях, нали? Особено за теб, що се спичаш тогава?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Сааджът, олаби бре! Виж там, с брекзита нещо се закучва, това предизвиква киселините ти, не са ти проблем "симпатизантите" на БСП.
Те са далеч, пък и нищо не зависи от тях, нали? Особено за теб, що се спичаш тогава?

Брекзита не ме еве, немам интереси в кралството вече.
Безпартийните симпатизанти просто сте ми смешни, нищо лично.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Калинчо
Чужденците в България може да бъдат само гости;
Всички граждани са с равни права и задължения;
Всеки гражданин трябва да работи за общото благо;
Всички нетрудови доходи се конфискуват;
Всички печалби от приватизацията се конфискуват;
Всички стратегически предприятия и естествените и изкуствени монополи се национализират;
Разпределяне на печалбите във всички по-големи икономически предприятия между работниците и служителите им
не съм запозната с Визията, но тези точки наистина ли са залегнали в документите?

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Е ся ше става квот ше става!
 :D
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Безпартийните симпатизанти просто сте ми смешни, нищо лично.
Бъди здрав!
Аз ако взема да споделям за всеки какъв ми е и през къде ми е...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Калинчо
Чужденците в България може да бъдат само гости;
Всички граждани са с равни права и задължения;
Всеки гражданин трябва да работи за общото благо;
Всички нетрудови доходи се конфискуват;
Всички печалби от приватизацията се конфискуват;
Всички стратегически предприятия и естествените и изкуствени монополи се национализират;
Разпределяне на печалбите във всички по-големи икономически предприятия между работниците и служителите им
не съм запозната с Визията, но тези точки наистина ли са залегнали в документите?

Не, Калинчо се бъзикаше и просто даваше пример какво би могло да бъде съдържанието на една Визия, така че да стигне до масите, без да се налага да изчитат стотици страници.  8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
но тези точки наистина ли са залегнали в документите?

Не, разбира се. Но, мисля, че ти току що ни предостави доказателството, колко е лесно телевизорът да ти внушава, как нямаш алтернатива...и какъв комфорт е в състояние да осигури на куп тъпанари и айдуци, със съдействието на потъналото в зимен сън население :D

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Молим?
Значи масите да си траят и да го поемат вътрешно всичко, което им свеждате?
Това ви високомерно отношение към масите колко процента ще ви спечели на изборите?
Вие не умеете да се държите добре в обществото, пък искате да управлявате.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил

Обикновените хора НЕ трябва да четат с лист и молив и никой не е искал от теб това
Е че онзи хилядъ пъти ме прати да го чета, всеки път, като искам накратко съдържанието и еле па посланието и ме праща да го чета.
Освен ако онзи е никой, тогава се връзва...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Отказвам се!
Не го ли споменах?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Кайле, колкото и да ти звучи невероятно, една партия не бива да е всеядна. Преведено, това означава, че не си заслужава да се напъва за вниманието на Сульо и Пульо, особено когато е видно и с невъоръжено око, че последните не биха могли да допринесат с нищо за изпълнението на нейните политики и /или за добруването на преобладаващата част от населението. Плямпането на високопарни приказки и критикарстване по форуми и софри не се брои за полза...прелитането от партия към партия в очакване на Годо, тоже :nuts:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Quote (selected)
но тези точки наистина ли са залегнали в документите?

Не, разбира се. Но, мисля, че ти току що ни предостави доказателството, колко е лесно телевизорът да ти внушава, как нямаш алтернатива...и какъв комфорт е в състояние да осигури на куп тъпанари и айдуци, със съдействието на потъналото в зимен сън население :D

Що, кво им е на точките? Народът иска това.
А вие кво искате, освен власт?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
...
Не, Калинчо се бъзикаше и просто даваше пример какво би могло да бъде съдържанието на една Визия, така че да стигне до масите, без да се налага да изчитат стотици страници.  8)
това и предположих, но напоследък методите на борба на БСП толкова ме изненадват ;D

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Съболезнования!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Що, кво им е на точките? Народът иска това.
А вие кво искате, освен власт?

Нищо им няма. Просто Калин доказа на практика, колко добре те е разчел и допускам, че се опитваше да ни каже, че държавата се е понапълнила с доста кайлета...и че последното трябва да бъда непременно заложено във "Визията" като приоритет в сектор "Образование" според мен :D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
   
Quote (selected)
Чужденците в България може да бъдат само гости;
    Всички граждани са с равни права и задължения;
    Всеки гражданин трябва да работи за общото благо;
    Всички нетрудови доходи се конфискуват;
    Всички печалби от приватизацията се конфискуват;
    Всички стратегически предприятия и естествените и изкуствени монополи се национализират;
    Разпределяне на печалбите във всички по-големи икономически предприятия между работниците и служителите им
Quote (selected)
не съм запозната с Визията, но тези точки наистина ли са залегнали в документите?
Точно с такива формулировки едва ли. Резюмето не включва само "визията" а и останалите политически изявления на дейците на БСП. Резюмето е образец за кратка и ясна политическа програма за пред широките народни маси, както поиска г-жа Кайли. Примерът, без никакви претенции, е бърз и елементарен опит за формулиране на многобройните изказвания в ясно послание, което би звучало по подобен начин. Допустими са всякакви коментари, съгласие, несъгласие, критика, възторг и прочие. Дописване, зачертаване, хвърляне в кошчето за боклук - също.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
точно с такива формулировки едва ли. Резюмето не включва само "визията" а и останалите политически изявления на дейците на БСП. Резюмето е образец за кратка и ясна политическа програма за пред широките народни маси, както поиска г-жа Кайли. Примерът, без никакви претенции, е бърз и елементарен опит за формулиране на многобройните изказвания в ясно послание, което би звучало по подобен начин
благодаря ти ;D

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Кайле, колкото и да ти звучи невероятно, една партия не бива да е всеядна. Преведено, това означава, че не си заслужава да се напъва за вниманието на Сульо и Пульо
Високомерие към гласоподавателите + некомпетентност да свържеш стратегия, програма, тактика + невъзможност да управляват един документ от 30 стр. + претенции да са по-по-най + наративност

власт през крив макарон
Не може да искаш власт от избирателя, гледайки го свише
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
но напоследък методите на борба на БСП толкова ме изненадват
Резюмето борба с БСП ли се оказа? Веднага ми идва наум как Тереза Мей обяснява на парламентаристите в Ок как ясно са казали какво не искат, но изобщо не са казали какво искат.
Един конструктивен подход би могъл да е преглед на точките и кратък коментар
Примерно, аз като евентуална гласоподавателка приемам (...) и не приемам (...), а това (...) има нужда от такава промяна (...).
Отнася се и за Кайли. :m1302:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Quote (selected)
Що, кво им е на точките? Народът иска това.
А вие кво искате, освен власт?

Нищо им няма. Просто Калин доказа на практика, колко добре те е разчел и допускам, че се опитваше да ни каже, че държавата се е понапълнила с доста кайлета...и че последното трябва да бъда непременно заложено във "Визията" като приоритет в сектор "Образование" според мен :D
Драга, държавата не се е напълнила с кйлета, винаги е била пълна с кайлета. Схващаш ли разликата?
Или умееш да управляваш и едновременно уважаваш кайлетата, или не си на власт. Колко пъти да ти го повтарям?
Високомерието ще ви изяде главата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Молим?
Значи масите да си траят и да го поемат вътрешно всичко, което им свеждате?
Това ви високомерно отношение към масите колко процента ще ви спечели на изборите?
Вие не умеете да се държите добре в обществото, пък искате да управлявате.
като не искаш да си траеш - образоваш се и се включваш като пълноценен участник в дискусията.

а ти искаш да оревеш орталъка, без да си прочела и ред, па и останалите да се съобразяват с невежеството ти. не става.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Quote (selected)
Не може да искаш власт от избирателя, гледайки го свише
Само да попитам, а освен от Цвъ, от останалите избиратели може ли да се иска подкрепа?
Да си настроя координатната система, затва питам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Високомерие към гласоподавателите + некомпетентност да свържеш стратегия, програма, тактика + невъзможност да управляват един документ от 30 стр. + претенции да са по-по-най + наративност

Не високомерие към гласоподавателите по принцип, а само към нахалните лапацала с наочници и наушници. Уважаема Кайли, толкова си компетентна, че още не си разбрала какво означава една програма - тактиката и стратегията са част от нея, мила госпожо, а не нещо отделно съществуващо. Нарочно съм кратка, бих могла да се разпростря доста по-обстойно върху демонстрираните ти знания, компетентности и наративност :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
последното трябва да бъда непременно заложено във "Визията" като приоритет в сектор "Образование" според мен
За сектор образование не ми е до шеги. Това е нещо, за което всички партии трябва да бъдат затворени в една стая и докато не излезе бял дим от комина да не ги пускат навън. След това, който и да е на власт да следва решеното, без партизанщина и предизборен героизъм.
Съжалявам за офтопика, но е редно да го кажа.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Quote (selected)
Не може да искаш власт от избирателя, гледайки го свише
Само да попитам, а освен от Цвъ, от останалите избиратели може ли да се иска подкрепа?
Да си настроя координатната система, затва питам.
поредната груба грешка - ако не си от нас, си ни враг
Пет пари не давам и за Цв
и за вас
и грешката ви е, че си въобразявате, че който се откачи от цв, ще се закачи за вас
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Quote (selected)
Високомерие към гласоподавателите + некомпетентност да свържеш стратегия, програма, тактика + невъзможност да управляват един документ от 30 стр. + претенции да са по-по-най + наративност

Не високомерие към гласоподавателите по принцип, а само към нахалните лапацала с наочници и наушници. Уважаема Кайли, толкова си компетентна, че още не си разбрала какво означава една програма - тактиката и стратегията са част от нея, мила госпожо, а не нещо отделно съществуващо. Нарочно съм кратка, бих могла да се разпростря доста по-обстойно върху демонстрираните ти знания, компетентности и наративност :nuts:
Пет пари не давам къде е тактиката, стратегията и програмата.
От половин година ви слушам високопарните глупости и така и не разбрах какво иска да прави БСП и как ще го направи.
Пълни сте със заучени думи и тясноспециализирани термини, които не спирате да употребявате, въобразявайки си, че високо парите над останалите. А в същото време плювате Фирмин за същото.
Прочее, играя го избирател потенциален на БСП и успешно ме разубедихте да гласувам за нея.
И аз бих могла да се разпростра надълго и нашироко върху тясната ти специализация и неспособността ти за холистично мислене, ама няма. Щото не си в състояние да схващаш смисъла на казаното.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Пет пари не давам къде е тактиката, стратегията и програмата.

То това се вижда и без нарочно потвърждение от твоя страна. Но тъй като много държиш на наратива, би следвало да знаеш поне значението на думите, които ползваш. Иначе, колкото и важна единица от масите да си, едва ли някой би те приел сериозно. Пардон, преувеличих ...ти си съвършена НЕГОВА електорална единица :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Прочее, играя го избирател потенциален на БСП и успешно ме разубедихте да гласувам за нея.
прочее, не играеш, не си потенциален избирател на бсп и никой не те е разубеждавал, щото никога не си била убедена.

що си мислиш, че сички ти се връзват на нескопосните лъжи?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Високомерие към гласоподавателите + некомпетентност да свържеш стратегия, програма, тактика + невъзможност да управляват един документ от 30 стр. + претенции да са по-по-най + наративност

Не високомерие към гласоподавателите по принцип, а само към нахалните лапацала с наочници и наушници. Уважаема Кайли, толкова си компетентна, че още не си разбрала какво означава една програма - тактиката и стратегията са част от нея, мила госпожо, а не нещо отделно съществуващо. Нарочно съм кратка, бих могла да се разпростря доста по-обстойно върху демонстрираните ти знания, компетентности и наративност :nuts:

От половин година ви слушам високопарните глупости и така и не разбрах какво иска да прави БСП и как ще го направи.

Хм, това не е ли малко странно очакване -- да очакваш точно този форум да формира политиката на БСП?
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Quote (selected)
Пет пари не давам къде е тактиката, стратегията и програмата.

То това се вижда и без нарочно потвърждение от твоя страна. Но тъй като много държиш на наратива, би следвало да знаеш поне значението на думите, които ползваш. Иначе, колкото и важна единица от масите да си, едва ли някой би те приел сериозно. Пардон, преувеличих ...ти си съвършена НЕГОВА електорална единица :D
Аз с тяснопартийно строителство не се занимавам, че да ви знам тяснопартийните значения.
Или трябва и тях да изучавам като преди 10-и?
Айде по-скромно.

А че стратегията е част от програмата, наистина сефте разбирам. Човек се учи, докато е жив.
За мен програмата показва стъпките и условията за изпълнение на стратегията.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Иначе, колкото и важна единица от масите да си, едва ли някой би те приел сериозно.
Моля без обиди и пренебрежение! Да направиш кратка и разбираема програма и да я публикуваш за запознаване си е приемане на сериозно. Това, че сдъвканото и смляното не се коментира вече е несериозно и накратко.  :smokin:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Хм, това не е ли малко странно очакване -- да очакваш точно този форум да формира политиката на БСП?
Не очаквам да формира, очаквам да ми кажат с няколко думи каква е политиката на БСП. Толкова много ли искам? Ето, както Калинчо даде пример. Колкото пъти искам да знам, толкова пъти ме пращат да чета някакви 200 страници, които на всичко отгре не били и тия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Прочее, играя го избирател потенциален на БСП и успешно ме разубедихте да гласувам за нея.
прочее, не играеш, не си потенциален избирател на бсп и никой не те е разубеждавал, щото никога не си била убедена.

що си мислиш, че сички ти се връзват на нескопосните лъжи?

Вярата ѝ не е силна и искрена, от тва ше да е  :image008:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Кайле, ти имаш ли жълта жилетка?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Уважаема Кайли, толкова си компетентна, че още не си разбрала какво означава една програма - тактиката и стратегията са част от нея, мила госпожо
хм...
гугъл потвърждава моята версия, не твоята, мила госпожо
Примерно

Методологични указания за изготвяне на националните стратегии..................... 6
IV. Указания за изготвяне на национални програми за реализация на конкретни
национални стратегии........

Демек, не стратегията е част от програмата, а програмата се създава за реализиране на стратегията...

Асол, отнема ти се знаенето, оставаш само с високомерието
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Начи, Кайли, на първо място е т. нар. - стратегическа рамка на цялата държава - в нея отбелязваш в кои сектори са ти проблемите и какви важни задачи можеш да решиш там от полза за държавата и хората в нея. Следват секторните стратегии (образование, здравеопазване, данъчна политика, бизнес, администрация, социална политика, земеделие, правосъдие и прочее), тези секторни стратегии се изпълняват от една или повече програми, като всяка от тях съдържа - аналитична и стратегическа част, най-общо. В тази втората - стратегическата част за всяка стратегическа цел е описан начина (тактиката) за нейното изпълнение. Отделно се прави план за изпълнение на отделната програма, където се определят сроковете и отговорните лица/институции за изпълнение (това минава към тактиката) за постигане на съответната цел. По-просто от това не мога да го обясня. Много е общо, но се надявам, че ще придобиеш някаква представа и ще разбереш защо не е толкова лесно да се плямпат галещи ушите обещания
И само нещо допълнително. Практиката показва, че стратегическата рамка и секторните стратегии абсолютно винаги търпят непрекъснати промени и редакции след като се напишат програмите. Така е и у Францата - можеш да бъдеш сигурна
А, виждам, че си пуснала търсачката и си копнала първото попаднало ти пред очите без грам съмнение и опит за осмисляне. Джузепе е прав - няма да си губя повече времето. То, нямаше и да го направя, ама ти зарезА извънземните и се появи тук с трясък и разтворен шлифер :D
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 14:46:00 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Хм, това не е ли малко странно очакване -- да очакваш точно този форум да формира политиката на БСП?

Не очаквам да формира, очаквам да ми кажат с няколко думи каква е политиката на БСП. Толкова много ли искам? Ето, както Калинчо даде пример. Колкото пъти искам да знам, толкова пъти ме пращат да чета някакви 200 страници, които на всичко отгоре не били и тия.

Ами с няколко думи няма как да стане, все ще се изпусне нещо. От там и пращането на сайта за лично запознанство с визията.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
ме пращат да чета някакви 200 страници
на страха очите са големи и умножават количеството яко. от трийсе странички формат а5 как направи 200 само ти си знаеш. ама не се учудвай, че не те вземат на сериозно.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Ми, принце, ще ме прощаваш, ама Тръмп не е спечелил изборите с пращане да му четат програмата. Имал е и послания, на които първо да клъвнат потенциалните избиратели.
Образно казано - ако искаш некой да ти иде на филма, правиш трейлър, а не викаш по улицата - айде бе, смотаняци, влизайте у киното.

Асол, ти каза, че стратегията е част от програмата, това ме изуми.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Ами с няколко думи няма как да стане, все ще се изпусне нещо.
Ама Калинчо видимо успя да я спечели с неговите точки.  ;D Значи можело и по друг начин да се печелят нови хора, освен с  "Всички на оружие срещу мигранти, мутанти и цигани", което на всичко отгоре вече е заето от различните националистични партии. И си е тяхно.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Quote (selected)
ме пращат да чета някакви 200 страници
на страха очите са големи и умножават количеството яко. от трийсе странички формат а5 как направи 200 само ти си знаеш. ама не се учудвай, че не те вземат на сериозно.
Като прочетеш онова, което ти предложи енгелс или поне една от книгите, които предложи буратино, ще вляза и аз да чета онова, което ти ми предлагаш.
Иначе няма само ти да набиваш канчета и да превъзпитаваш, не надай се.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
От там и пращането на сайта за лично запознанство с визията.
Честно казано, личното запознанство с публикуваната към момента версия оставя доста противоречиви впечатления.
Примерно в един раздел се чете:
Quote (selected)
Допуснато е крайно либерално отношение по отношение на обществени процеси, изискващи повече държавна намеса и контрол.
След кратко обяснение, че в други сектори е обратното, следва удряне в земята на ИПИ и сие с
Quote (selected)
В страната съществуват над 1500 разрешителни режима, две трети от които не са необходими и тормозят обществените процеси
Очевидно ако г-жа Кайли не иска да разбере резюме, за такива текстове няма какво да говорим.  :smokin:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
А, виждам, че си пуснала търсачката и си копнала първото попаднало ти пред очите без грам съмнение и опит за осмисляне. Джузепе е прав - няма да си губя повече времето. То, нямаше и да го направя, ама ти зарезА извънземните и се появи тук с трясък и разтворен шлифер :D

Ама ти верно си много манипулативна. Не разбираш какво ти се казва, не осмисляш или просто тренираш умения за като дайдете на власт?

ТИ ГО КАЗА - СТРАТЕГИЯТА Е ЧАСТ ОТ ПРОГРАМАТА
АЗ ОТ САМОТО НАЧАЛО КАЗВАХ, ЧЕ СТРАТЕГИЯТА Е РАЗЛИЧНА ОТ ПРОГРАМАТА. И е преди програмата и тактиката и останалите.
Докато ти настояваше, че стратегията е част от програмата.
Независимо колко гугъл съм пуснала, ти не си в час, а не аз. И не само в тоя случай.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Ми, принце, ще ме прощаваш, ама Тръмп не е спечелил изборите с пращане да му четат програмата. Имал е и послания, на които първо да клъвнат потенциалните избиратели.

Образно казано - ако искаш некой да ти иде на филма, правиш трейлър, а не викаш по улицата - айде бе, смотаняци, влизайте у киното.

Хайде да не говорим точно тук за начините за печелене на избори, особено тези на Тръмп? И онези предишните -- на Обама.

Ако искаш, направи нова тема.

А и нали знаеш, че много често трейлърът е единственото, което си заслужава да се гледа от целия филм. И в такъв случай може да се разглежда най-малкото като подвеждаща реклама.
the lamers club honourable member …

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Хм! Не ми отговори за жилетката, може би няма. А тъй щеше да и отива жълто!
 :duh-1007:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Обяснявам ти с думи прости!!! Може да е Тръмп, може да е Тереза Мей, може да е Орбан, може да е Бойко Борисов.
Ти да не си въобразяваш, че един милион избиратели ще прочетат програмата, която им се предлага, ей така, щото трябва?


Има стратегия, да Асол, стратегия за печелене на изболите, има тактики, има механизми за прилагане, това се учи. Не може партийци, цял живот издържани от партийни пари, да не знаят тия неща. Ако не ги знаят, да си наемат експерти.
Има школи, да пратят младите да се обучават.
Както има обучение по Маркетинг и реклама и по всичко останало, така има и обучение и информация какво да се прави. Даж сигурно Ленин е писал нещо по въпроса.


Иначе БСП на кого разчита? На ония, на които им е писнало от ББ. Е, това сериозно отношение ли е към държавата и населението?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.