Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 06:44:26

Автор Тема: „ВИЗИЯТА“ НА БСП – ПЛАГИАТСТВО ИЛИ СЛУЧАЙНО СЪВПАДЕНИЕ?  (Прочетена 56209 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Фирмин, виж си съобщенията

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
помпозния, претенциозен и усукан стил на написаното. Нормален човек не е в състояние да запомни дори и три последователни изречения...
Ъ! Точно това ме дразни в БСП! Открай време! Еле па словосъчетанието - „Трябва ясно и категорично...“
Куцо и сакато ясно и категорично го ползва под път и над път.
Добрата новина е, че дьепьесето е тотално наративно. Лошата е, че ББ не го владее тоя стил.
Нали знаеш слюнката на павловите кученца? Е, като чуя „ясно и категорично“ и се пълня със злъч. Подозирам, че народът също. Ако имате за две пари акъл у главата си, ще си смените наратива.

А що касае Фирмин, ако оплюването му осигурява победата на БСП, да почна и аз да ви пригласям?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Знаеш ли мен какво най-много ме дразни, Фирмин, от това дето си цитирал по-горе - помпозния, претенциозен и усукан стил на написаното. Нормален човек не е в състояние да запомни дори и три последователни изречения

Затова не-нормалният професионален четец на такъв тип документи си изработва с годините практика метод. Който му позволява бързо да "пробяга" текста, да маркира съществените негови части и там да търси елементи от системна логична структура. Пласт по пласт.

Но истина е и, че не може да се "опростява" до безкрайност. Сложността е обективна в случая. Не можеш да си позволиш и профанация на науката, когато методът на анализ е научен.

Решението е да не "изсипваш" като самосвал целия анализ, който е довел, чрез последващ синтез на резултатите, до концентрирания изказ на визията. Щото краткостта е неин характеристичен белег и преимущество. 200 страници анализ трябва да бъде представен на 20. Самата визия - на 2. А основното от нея - на 2 реда. Когато тръгнеш сред "масите", трябва да разполагаш с "нещо" с размера на манифест - една или най-много две страници. Е, не е излишно в горното джобче да разполагаш и с "паметка на разузнавача", имахме такива в армията, с развити основни положения. Оттам нататък, с помощта на технологиите, можеш да разчиташ и на ресурсите на нарочен сайт. На който, по раздели, в достъпен формат, са проведените анализи и статистическите данни, на които се основават. По възможност, и по региони. В един съвършен пропаганден свят - даже и по общини. С такава обезпеченост се отива в изборна година като тази - с два избора през шест месеца. Особено, когато тръбиш, че искаш трети, незабавни предсрочни избори, а с тях и властта. Власт, с която да реализираш приетата от избирателите ти визия за България, пък била тя и "Визия за България".
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 13:35:38 от Firmin »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Лошата е, че ББ не го владее тоя стил.

Неговият стил е много ясен и изчистен, нивото МУ също - квартална мутра! Не е нужно да си академик за да го схванеш :smokin:

Ей там по-горе Фирмин ти е написал какво точно трябва да се представя на вниманието на обществото

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Старата школа не се дава без бой.
От едно творение на Маркс се изписаха невероятно количество глупости.
Родихме и "науката" научен комунизъм.
Тълкувателите му отстъпват само на тълкувателите на Библията.
Преливането от пусто в празно стана професия за мнозина.
Те си искат концепции от 200 страници за да могат да бъдат тълкуватели да застанат на авмона и да сведат на низшите духом иначе са излишни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Буратино, ако си поставиш за цел да пишеш управленска програма и то наистина такава! - боя се, че аналитичната част ще излезе доста повече от 200 страници и така трябва да бъде - трябва да си огледал много внимателно текущото състояние и да си направиш много внимателно изводите на тази база. Иначе няма да ти излезе никаква стратегия.

Другото го правят консултантите от СБ и много ни личи :D
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 13:48:10 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Стратегията е точка в хоризонта към която да гледаш.
Точка, не 1000 страници празнословия.
Пътят до нея са малки тактически крачки.
Не ни се получават нещата защото искаме всичко да ни написано, регламентирано. Винаги изникват някакви случайни препятствия и почваме да смятаме отново, но никога не тръгваме.
Има един стар закон, че всичко което не е забранено от закона/морала е позволено.
Смачкахме го и сега е разрешено само това което е позволено от закона.
нека БСП да си пише визиите, да си ги коментира, никога няма да стъпят в реалният свят, няма да произведат нещо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Винаги изникват някакви случайни препятствия и почваме да смятаме отново,

Ако си се запознал с текущото положение в област земеделие да речем (за целта се иска яко четене и много "прахосано" лично време, както и съответната квалификация), трябва  също така да се запознаеш с документите, произведени от МФ, щото ще ти трябват пАри(също доста време и квалификация се изисква) и притежаваш функционална грамотност,  няма да е чак толкова трудно да предвидиш с доста голяма точност какви препятствия могат да се появят на пътя ти и какви начини има да ги заобиколиш. Разбира се, задължително трябва да следиш продукцията на ЕК, щото оттам долитат "черните лебедчета". Виждаш ли колко лесно е да се управлява... :nuts:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил

200 страници анализ трябва да бъде представен на 20. Самата визия - на 2. А основното от нея - на 2 реда.
Мани, аз като искам посланието на БСП и тука ме навират на кучето в г.... Те така правят с всички, що не са на тяхната и задават неудобни въпроси, де.
Колко пъти питам за посланието, толко пъти онзи се нахвърля шахматно връз мен и ме оритва колко съм тъпа и мързелива, че не им чета помпозните тиради.


Quote (selected)
„Неговият стил е много ясен и изчистен, нивото МУ също - квартална мутра! Не е нужно да си академик за да го схванеш“


Пцулутно, затова печели изборите, а вие печелите сал сред академиците.


Quote (selected)
„Ей там по-горе Фирмин ти е написал какво точно трябва да се представя на вниманието на обществото“
Е че що Фирмин требе ми го пише, вие сливи ли имате нейде, та го не правите?


Quote (selected)
Не ни се получават нещата защото искаме всичко да ни написано, регламентирано.
Всичко е написано то„но така - помпозно, многословно, пустословно. И грам послание липсва. Директно послание към хората.
Сами си пишат, сами си се свалят, сами си се вдигат, държава в държавата, която хал хабер си няма що става извън нейните стени.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил

Quote (selected)
Винаги изникват някакви случайни препятствия и почваме да смятаме отново,

Ако си се запознал с текущото положение в област земеделие да речем (за целта се иска яко четене и много "прахосано" лично време, както и съответната квалификация), трябва  също така да се запознаеш с документите, произведени от МФ, щото ще ти трябват пАри(също доста време и квалификация се изисква) и притежаваш функционална грамотност,  няма да е чак толкова трудно да предвидиш с доста голяма точност какви препятствия могат да се появят на пътя ти и какви начини има да ги заобиколиш. Разбира се, задължително трябва да следиш продукцията на ЕК, щото оттам долитат "черните лебедчета". Виждаш ли колко лесно е да се управлява... :nuts:

 :shocked-1341: :giggle-3307:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Е че що Фирмин требе ми го пише, вие сливи ли имате нейде, та го не правите?

НЕмаме сливи, кайли, вече няколко пъти ти е писано нещо подобно от почти всеки от нас.  Проблемът си е в теб - опияняваш се само от собствените си излияния и тези на извънземните и никога не осмисляш, какво ти се отговаря...но, пък и може и да не можеш да го осмислиш, де :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Винаги изникват някакви случайни препятствия и почваме да смятаме отново,

Ако си се запознал с текущото положение в област земеделие да речем (за целта се иска яко четене и много "прахосано" лично време, както и съответната квалификация), трябва  също така да се запознаеш с документите, произведени от МФ, щото ще ти трябват пАри(също доста време и квалификация се изисква) и притежаваш функционална грамотност,  няма да е чак толкова трудно да предвидиш с доста голяма точност какви препятствия могат да се появят на пътя ти и какви начини има да ги заобиколиш. Разбира се, задължително трябва да следиш продукцията на ЕК, щото оттам долитат "черните лебедчета". Виждаш ли колко лесно е да се управлява... :nuts:

Всичко което си ми го писала е хубаво.
Това са тактики, от МФ, МВФ, от Брюксел от борсата постоянно идват различни черни лебеди.
Пропуснала си важното - стратегията.
Искаме ли земеделие или искаме IT.
И дали го искаме наистина, за 10-20 години, не от едни избори до други.
Не е лесно да се управлява, не съм го казал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
А, не така, пак с общи приказки.
Тъпа съм, както и 80% от избирателите. Ви.
Кажи ми сега какво ви е посланието, заради което да гласувам за вас, нищо че съм тъпа. Щото ако не ви знам какво ще правите, ще гласувам за оня, който говори като мен, щото и без това всички сте маскари.
Та - кажи ми какво ви е посланието в два реда, молим? Ако не можете в три думи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Винаги изникват някакви случайни препятствия и почваме да смятаме отново,

Ако си се запознал с текущото положение в област земеделие да речем (за целта се иска яко четене и много "прахосано" лично време, както и съответната квалификация), трябва  също така да се запознаеш с документите, произведени от МФ, щото ще ти трябват пАри(също доста време и квалификация се изисква) и притежаваш функционална грамотност,  няма да е чак толкова трудно да предвидиш с доста голяма точност какви препятствия могат да се появят на пътя ти и какви начини има да ги заобиколиш. Разбира се, задължително трябва да следиш продукцията на ЕК, щото оттам долитат "черните лебедчета". Виждаш ли колко лесно е да се управлява... :nuts:

Всичко което си ми го писала е хубаво.
Това са тактики, от МФ, МВФ, от Брюксел от борсата постоянно идват различни черни лебеди.
Пропуснала си важното - стратегията.
Искаме ли земеделие или искаме IT.
И дали го искаме наистина, за 10-20 години, не от едни избори до други.
Не е лесно да се управлява, не съм го казал.

А Швейцария? Земеделие ли искат там или IT и как са решили въпроса?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
А, не така, пак с общи приказки.
Тъпа съм, както и 80% от избирателите. Ви.
Кажи ми сега какво ви е посланието, заради което да гласувам за вас, нищо че съм тъпа. Щото ако не ви знам какво ще правите, ще гласувам за оня, който говори като мен, щото и без това всички сте маскари.
Та - кажи ми какво ви е посланието в два реда, молим? Ако не можете в три думи.

Посланието е: Корнелия - по-доброто Баце!  :firefrog:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
Сержанте, остави Швейцария. Проблемът е, че всички, що плюват по Фирмин за високопарие, като ги питаш кво искат да правят, като дойдат на власт, одма влизат в същото това високопарие. И за колко години така и не разбраха това, което сигурно се учи във всяка партийна школа, но не и в АОНСУ. Имаш стратегия - имаш програма - имаш послания две-три.
Точка.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
Посланието е: Корнелия - по-доброто Баце!  :firefrog:
Хилиш се ти, ама аз досега само това послание измъкнах от всичките им дела и документи...А, и още едно - Всички вие сте тъпи, че не ни разпознавате и признавате.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Щом предлагаш, може и на банки да заложим, обаче за дълъг период.
Баце си сложи точката на хоризонта с много нули и си я следва.
2-3 години магистрали, толкова саниране, сега едни други обществени поръчки и му се получава.
Човека изплува от подземния свят, всички знаехме че може само да гърби и приехме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Кайли, като оставим настрани, че няма как, който и да било да гласува за мен, ако случайно бях нечий кандидат със сигурност няма да се чувствам поласкана, ако ти и подобни на теб гласувате за мен. Не бих губила време да ви убеждавам в каквото и да било. Ще ме извиниш, но още в първите пет минути ми става ясно, къде има смисъл да полагам усилия :nuts:

Може и да не си забелязала, но аз разговарям с Фирмин, а не с теб...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
послание йок
 :giggle-3307:
Сега чакам и шахматният гений да довтаса и да ме обръсне, че не ви разбирам помпозията и отивам да дремна.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Посланието ти беше отправено, но ти както обикновено не го схвана. Трябва ли да ти го напиша толкова просто и ясно, така че да притесня и мистър Блонд или мистър Блу? :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
послание йок
 :giggle-3307:
Сега чакам и шахматният гений да довтаса и да ме обръсне, че не ви разбирам помпозията и отивам да дремна.

Така действа помпозният език приспива делегатите на конгресите.
Стара тактика на боата удушвач, не дава на жертвите да кажат нещо против.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
Посланието ти беше отправено, но ти както обикновено не го схвана. Трябва ли да ти го напиша толкова просто и ясно, така че да притесня и мистър Блонд или мистър Блу? :D
ъхъ
Напиши ми го.
Посланията се пишат на плакати, по стените, по рекламни пана, че да може най-простите да ги видят и схванат, ако не от първия път, то от тридесетия.
Та? Не го видях, не го схванах. Дай пак.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Последното не е само твоя лична особеност, а присъща на подавляващ процент от населението, което е и обяснението за дереджето на държавата. С такъв матриял - толкова!
Моето недоверие към БСП, че може да изпълни визията си има предистория.
Доверието ми към ГЕРБ и в частност към Баце е още по малко.
По чисто лични причини имам силно негативно отношение към всякакви мафии и тези които работят за тях.
През 2006 имах "късмета" да вляза в пряк сблъсък с една от най неприятните мафии, украинската.
По точно с неин клон в Чехия в който на ниско ниво бяха наети българските мутри.
След като отнесох два яки побоя и беше ясно че след третия може и да не оживея, реших да се обърна за помощ към държавата. Управляваше тройната коалиция.
В МВР ми казаха, че международните мафии са извън тяхната компетенция.
В сградата на НСБОП изобщо не ме допуснаха, там се влизаше с пропуск.
Отидох на Позитано 20, там двама млади около 30 годишни кариеристи ме баламосваха един час и толкова.
Този клон на украинската мафия в Чехия работеше с чешки милионер мафиот с фабрика за нелегално производство на алкохол. Украинците му осигуряваха евтина работна ръка при почти робски условия.
Самите украинци чрез българските мутри се занимаваха с трафик на жени, наркотици, изнудване и за каквото още се сетите.
Един от "бизнесите" им беше търговия с български паспорти, вече беше ясно че България ще влезе в ЕС и украинската мафия се уреждаше с български паспорти.
Тогава един български паспорт струваше 500 евро, след събирането на стотина кандидати, адвокат уреждаше документите и пристигаше в България да уреди (купи) паспортите от корумпираната българска администрация.
След като вече почти не остана към кого да се обърна, се обърнах към президенството, проблема с продажбата на БГ паспорти все пак засягаше и тях. Там ме посрещна една лелка, юридически съветник на президента която директно ми заяви, че такова нещо като купуване на български паспорти няма и не може да има, при положение че бях виждал десетки такива паспорти в украинските мафиоти.
И с това ми се изчерпаха всички възможности да получа съдействие от държавата или която е да е нейна институция.
Как се измъкнах от това положение?
Полезно е да го знаете.
Благодарение на Германското посолство в София и най вече на аташето към него.
Подобно като в НСБОП българската охрана изобщо не ме допусна да прекрача прага на посолството, но за мой късмет предвидливите германци бяха оставили пощенска кутия пред посолството в която може да пуснеш съобщение.
Само няколко часа след като пуснах съобщението ме потърсиха по телефона.
Имах няколко срещи с аташето и българската му преводачка.
Аташето ме попита дали искам да скрия самоличността си от българските власти в интерес на моята сигурност. Казах им че вече съм контктувал с българските власти на тази тема. Тогава ми извадиха пропуск за НСБОП, той и преводачката имаха постоянни такива. Да не ви обяснявам какво мазнене беше пред германското аташе в НСБОП, по данните които им дадох извадиха досиетата на всички български мутри на служба към украинската мафия които познавах, повечето бяха с по 5-6 висящи дела, а един с 8 за който аташето попита защо не обявен за издирване.
Отговора беше само мънкане.
Аташето ми предложи да ме изпрати в Чехия за съдействие на германските служби.
Но не се оказа нужно.
Изпращаха ми материалите по ЕМейл за разпознаване, докато накрая се добраха и до чешкия милионер мафиот.
Още си пазя за като спомен паспортната му снимка в уголемен формат, изпратена за разпознаване в пощенската ми кутия в гугъл. Както и част от другите материали.
По съвет на аташето напуснах България за около 3 години, докато нещата утихнат.
Задължен съм на германците, затова при скитанията ми из ЕС, съм точил английската, френската, испанската, по малко норвежката и шведската държавни социални системи, но не и германската. То не се и налагаше навремето. Преди да ги напълзят ромите достъпът до германските частни социални организации беше напълно свободен.
Но това, че тогава БСП като управляваща партия ме остави да се справям сам с мафията не съм го забравил. Това си беше живо предателство от тяхна страна. Как да им имам доверие, че са се променили, като не виждам никакви признаци за това. Още по трудно е да забравя от кои среди е Бацето и партията му.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Всички вие сте тъпи, че не ни разпознавате и признавате.

Предполагам, че посланието е "всички вие сте тъпи, че не желаете да прочетете нещо, което априори отхвърляте, но много желаете някой да ви го обясни с ябълки и круши, за да го отхвърлите отново". Визията е написана като за интелектуалци-идиоти. С конкретни предложения по всички важни за държавата въпроси. И не е програма, а предложение за дискусия по тези въпроси. Изглежда "не съм чел Солженицин, но не го одобрявам" е основен елемент от българската душевност


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Последното не е само твоя лична особеност, а присъща на подавляващ процент от населението, което е и обяснението за дереджето на държавата. С такъв матриял - толкова!
Моето недоверие към БСП, че може да изпълни визията си има предистория.
Доверието ми към ГЕРБ и в частност към Баце е още по малко.
По чисто лични причини имам силно негативно отношение към всякакви мафии и тези които работят за тях.
През 2006 имах "късмета" да вляза в пряк сблъсък с една от най неприятните мафии, украинската.
По точно с неин клон в Чехия в който на ниско ниво бяха наети българските мутри.
След като отнесох два яки побоя и беше ясно че след третия може и да не оживея, реших да се обърна за помощ към държавата. Управляваше тройната коалиция.
В МВР ми казаха, че международните мафии са извън тяхната компетенция.
В сградата на НСБОП изобщо не ме допуснаха, там се влизаше с пропуск.
Отидох на Позитано 20, там двама млади около 30 годишни кариеристи ме баламосваха един час и толкова.
Този клон на украинската мафия в Чехия работеше с чешки милионер мафиот с фабрика за нелегално производство на алкохол. Украинците му осигуряваха евтина работна ръка при почти робски условия.
Самите украинци чрез българските мутри се занимаваха с трафик на жени, наркотици, изнудване и за каквото още се сетите.
Един от "бизнесите" им беше търговия с български паспорти, вече беше ясно че България ще влезе в ЕС и украинската мафия се уреждаше с български паспорти.
Тогава един български паспорт струваше 500 евро, след събирането на стотина кандидати, адвокат уреждаше документите и пристигаше в България да уреди (купи) паспортите от корумпираната българска администрация.
След като вече почти не остана към кого да се обърна, се обърнах към президенството, проблема с продажбата на БГ паспорти все пак засягаше и тях. Там ме посрещна една лелка, юридически съветник на президента която директно ми заяви, че такова нещо като купуване на български паспорти няма и не може да има, при положение че бях виждал десетки такива паспорти в украинските мафиоти.
И с това ми се изчерпаха всички възможности да получа съдействие от държавата или която е да е нейна институция.
Как се измъкнах от това положение?
Полезно е да го знаете.
Благодарение на Германското посолство в София и най вече на аташето към него.
Подобно като в НСБОП българската охрана изобщо не ме допусна да прекрача прага на посолството, но за мой късмет предвидливите германци бяха оставили пощенска кутия пред посолството в която може да пуснеш съобщение.
Само няколко часа след като пуснах съобщението ме потърсиха по телефона.
Имах няколко срещи с аташето и българската му преводачка.
Аташето ме попита дали искам да скрия самоличността си от българските власти в интерес на моята сигурност. Казах им че вече съм контктувал с българските власти на тази тема. Тогава ми извадиха пропуск за НСБОП, той и преводачката имаха постоянни такива. Да не ви обяснявам какво мазнене беше пред германското аташе в НСБОП, по данните които им дадох извадиха досиетата на всички български мутри на служба към украинската мафия които познавах, повечето бяха с по 5-6 висящи дела, а един с 8 за който аташето попита защо не обявен за издирване.
Отговора беше само мънкане.
Аташето ми предложи да ме изпрати в Чехия за съдействие на германските служби.
Но не се оказа нужно.
Изпращаха ми материалите по ЕМейл за разпознаване, докато накрая се добраха и до чешкия милионер мафиот.
Още си пазя за като спомен паспортната му снимка в уголемен формат, изпратена за разпознаване в пощенската ми кутия в гугъл. Както и част от другите материали.
По съвет на аташето напуснах България за около 3 години, докато нещата утихнат.
Задължен съм на германците, затова при скитанията ми из ЕС, съм точил английската, френската, испанската, по малко норвежката и шведската държавни социални системи, но не и германската. То не се и налагаше навремето. Преди да ги напълзят ромите достъпът до германските частни социални организации беше напълно свободен.
Но това, че тогава БСП като управляваща партия ме остави да се справям сам с мафията не съм го забравил. Това си беше живо предателство от тяхна страна. Как да им имам доверие, че са се променили, като не виждам никакви признаци за това. Още по трудно е да забравя от кои среди е Бацето и партията му.

Аре са, онци и асол ей са ше ти кажат, че тва е заради сергей и най-вече заради дпс и че бсп никога не е имала общо с никоя мафия  :bigok:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Според Асол Сергей Станишев е един от най-успешните премиери в периода на демократичната кома и Асол съвсем сериозно не го казва за първи път. Виж, досега на Енгелс с украинската мафия ме навежда на много любопитни мисли....

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
хахахах
не бил онзи, най ми бил отврат...


Няма да чета всички полюции на всички идиоти по целото земно кълбо
Щото само идиот ще напише един том полюции и няма да сложи кратка анотация на гърба


Енгелс, ти очевидно си имал големи перипетии...аз много по-малки...примерно една от тях е проблем с комшиите и нощните им песнопения. Еднъж като викнах полицаите и те стърчаха в коридора на другия му край и се кълняха, че не чуват нищо, едно младо каза - Ние сме имали спявка за нощния шум и лично беше министър Петков там и той лично ни каза, че шумът трябва да е като на циганска сватба, за да се признае за силен. И аз не издържах и напсувах...министъра им. Та насмалко мен да опандизят.
И това при положение, че има наредба, която ясно указва, че нощно време шумът не трябва да е по-силен от 50 децибела ли беше или някъде около.
Втори случай - работех в една фирма и на шефа му трябваше някаква информация от столична община и почна да търси връзки, щото цял живот тая информация е била получавана по втория начин. Междувременно ме прати да пусна молба за достъп до тая информация и жената на място ми каза, че цялата информация е в интернет със свободен достъп на тоя и тоя сайт вече. Беше по времето на ББ.
Като се върнах и уведомих шефа, няма да забравя как ме погледна шефът. Все едно цял живот да си свикнал да ходиш по земята и изведнъж да почнеш да летиш.
Провери шефът и о! чудо! верно!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
хахахах
не бил онзи, най ми бил отврат...


Няма да чета всички полюции на всички идиоти по целото земно кълбо
Щото само идиот ще напише един том полюции и няма да сложи кратка анотация на гърба


Енгелс, ти очевидно си имал големи перипетии...аз много по-малки...примерно една от тях е проблем с комшиите и нощните им песнопения. Еднъж като викнах полицаите и те стърчаха в коридора на другия му край и се кълняха, че не чуват нищо, едно младо каза - Ние сме имали спявка за нощния шум и лично беше министър Петков там и той лично ни каза, че шумът трябва да е като на циганска сватба, за да се признае за силен. И аз не издържах и напсувах...министъра им. Та насмалко мен да опандизят.
И това при положение, че има наредба, която ясно указва, че нощно време шумът не трябва да е по-силен от 50 децибела ли беше или някъде около.
Втори случай - работех в една фирма и на шефа му трябваше някаква информация от столична община и почна да търси връзки, щото цял живот тая информация е била получавана по втория начин. Междувременно ме прати да пусна молба за достъп до тая информация и жената на място ми каза, че цялата информация е в интернет със свободен достъп на тоя и тоя сайт вече. Беше по времето на ББ.
Като се върнах и уведомих шефа, няма да забравя как ме погледна шефът. Все едно цял живот да си свикнал да ходиш по земята и изведнъж да почнеш да летиш.
Провери шефът и о! чудо! верно!

Направо съм потресена! Такъв напрегнат и опасен живот си водила, че си готова да се превърнеш в българската Мариана! :0007:

А пък това, как лично Румен Петков се е завлякъл да ти решава проблемите на етажната собственост кърти не мифки, ами направо взривява централна баня :b0230:
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 17:16:56 от Асол »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил

Според Асол Сергей Станишев е един от най-успешните премиери в периода на демократичната кома и Асол съвсем сериозно не го казва за първи път. Виж, досега на Енгелс с украинската мафия ме навежда на много любопитни мисли....
How very beseparsko
 :t1229:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Engels, както и сам виждаш, историята се повтаря. Сега, обаче, казват, на ред били шиптърските мафиоти. Оня с обърнатата каска бил в играта. Че кой от службите ще погне ресорната си вице-тиква. Да не му е пила чавка акъла. Та после немил-недраг да обикаля по света и у нас.  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Няма да чета всички полюции на всички идиоти по целото земно кълбо

Като не желаеш да четеш полюции, няма да да ги коментираш. Няма и нужда някой да ти обяснява какво пише там. Извънземните не са ли ти нашепнали?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Quote (selected)
Дойдат ли БСП на власт ще се видят в чудо какво да оставят, какво да прекратят.
Я, тя темата била интересна!
Първо - не бери грижа за това - има си прецедент, 2009 г. като дойде Баце и започна да спира и "проверява" договори изпълнени и приети по и от Европрограми. Резултат - милиони вреди за фирмите изпълнители. Да си чул за съд? Не, нали?Създаде технология човека. И както пеят "Щурците" ..." знаем как се връщааа..."
Второ, като че ли вчера бе спора ми с Джиджи, че е трудно постижимо на практика, но серия прочистващи служебни правителства, ще ни дойдат добре. Пак технология -  на излизане от мрака на мутроландия.
Трето - къде щели да се намерят некалинки. Айде да не мислим за нероден Петко, а? Ако от Позитано и този път не са си написали домашното - по добре Цеццоооу да идва. По малко време ще агонизираме.
Четвърто - визията това, визията-онова! Абе оставете Фирмин да си върши спокойно работата бре, кво се бетилевите в краката му?Само пречите! И каква визия всъщност искате - да дойде с факс от небето ли?
Накрая, ако нищо от горното не е верно - някакви други идеи?
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 17:51:30 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Първо - не бери грижа за това - има си прецедент, 2009 г. като дойде Баце и започна да спира и "проверява" договори изпълнени и приети по и от Европрограми. Резултат - милиони вреди за фирмите изпълнители. Да си чул за съд? Не, нали?Създаде технология човека.
Е, точно това не ми харесва.
Тая технология не работи.
След 09.09.1944 същата рецепта и после 20 години глад и мизерия.
1989 същата рецепта,същият резултат.
После Баце съвсем през  просото и ей ни ТУК.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Както казва Фирмин, може тук случайно някой от по висшите кадри в БСП от скука да ни чете, затова след толкова критики, да предложа и нещо градивно, което БСП може да запише във визията си и да го изпълни.
Тогава с чиста съвест бих гласувал за тях.
Стига да го направят като хората.
Предлагам от БСП да изпратят няколко техни по грамотни кадри в Норвегия и да се запознаят как работят комуните, за да приложат опита им и в България.
Норвежките комуни са административни сгради с денонощен достъп.
Можеш да се обърнеш към тях по всяко време на денонощието.
Към всяка от тях има и кабинети за бърза медицинска помощ.
Можеш да се обърнеш към тях без значение какъв ти е проблема.
Посреща те жена със специална подготовка която те изслушва и според това какъв ти е проблема вика съответния специалист, който може да бъде лекар, юрист, психолог, полицейски служител и така нататък.
Този човек сяда заедно с теб и започва да търси решение на проблема ти.
Няма да описвам какво представлява приемната зала на комуната, реда в нея и обслужването, всеки който е бил в Норвегия знае за какво става въпрос.
Ето това е необходимо на първо време и в България, а не българите да се лутат като патки из българските административни джунгли.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Тая технология не работи.

Работи и ще ти кажа - защо! Защото групировките, печелещи обществени поръчки са всъщност кухи каси за пари, а истинските фирми са на най-долните стъпала на изпълнение. Няма нищо страшно да затъркаш от търговския регистър гербави посредници - никакъв проблем! :D

Енгелс, на пръв прочит видях тъкмо 4 проблема, с още поне толкова подглупости на предложението ти. Ще се сетиш ли сам какви са те, или ще се наложи да задам поне три въпроса по отношение на реализицията и смисъла  на идеята ти?

Извинявам ти се предварително, щото за разлика от теб съм наясно с държавното устройство на собствената си държава, както и на разстановката на капацитет и възможности за финансиране по трасето. Аз нещо малко по-горе ти написах - какви са стъпките за изготвяне на управленска програма. Естествено, ти изобщо не си прочел текста, а по подобие на "експертите" от СБ, например, влизаш с готов модел. Онези поне заради чек-листите, си записват като приложение каква е схемата за функциониране на съответната държава - не да го ползват за "експертизата" си, а за до си получат възнагражденията
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:11:01 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Асол имам нещастието или удоволствието да съм от най-долните.
Реалната икономика не работи така като пише във ферманите на МФ и СБ.
Не можеш за 2 месеца да махнеш всички измекяри.
Просто ще останем без държавни структури.
Ако махнеш държавните остават общинските, ако махнеш и тях, остават съдии и прокурори с мандат.
Това не е наш местен проблем, цивилизационен е.
Няма да ни оставят да го направим, няма да допуснат.
Последен пример Жан Виденов.
За мен единственото решение е сингулярността прокламирана от Енгелс, тъпо, ама няма друго.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Енгелс, на пръв прочит видях тъкмо 4 проблема, с още поне толкова подглупости на предложението ти. Ще се сетиш ли сам какви са те, или ще се наложи да задам поне три въпроса по отношение на реализицията и смисъла  на идеята ти?
Това не е моя идея, а реално работеща структура в Норвегия.
Очаквах точно такава реакция от теб.
Сега да чуем, защо нещо което работи в Норвегия, не може да работи в България?

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Не можеш за 2 месеца да махнеш всички измекяри.
Просто ще останем без държавни структури.

Естествено, че не можеш за два месеца. Аз затова предложих година, година и половина парламентарна криза - това ще стигне за централната администрация (хем са най-много, хем най-лесно става прегрупирането). След първите 6 месеца, поради централизираното ни управление, те уверявам, че общините ще рипат казачок и без съпровод - това се постига изключително лесно при добро желание, като задължително ангажираш прокуратурата в процеса, независимо от желанието й. Уверявам те, че няма да има време да се занимава с презентации на цацата и гешев по телевизора, без да си подритнат трудовите книжки. А, и тази година на цацко му изтича мандата...изключително подходящ тайминг :D
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:26:37 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Сега да чуем, защо нещо което работи в Норвегия, не може да работи в България?

Основен закон на Норвегия, основен закон на България, плюс по 4 закона, легитимиращи управлението на държавните структури! Давай! Вадиш ги в две колонки и почваш да сравняваш! :smokin:

Ади да съм добра и услужлива. Като за начало Норвегия е конституционна монархия, а България е парламентарна република. Следиш ли мисълта... :nuts:
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:22:40 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
За мен единственото решение е сингулярността прокламирана от Енгелс, тъпо, ама няма друго.
Като си помислиш, че от прехода изминаха почти 30 години и нищо не се промени, до 2035 остава значително по малко, сблъсъкът с технологиите няма как да ни се размине.
Сегашните управленски структури ще издъхнат.
При соца ни държаха в информационно затъмнение, което не може да стане при наличието на интернет.
Поради същите причини, роботизацията ще разбие икономическия, а със него и управленския модел на България.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Поради същите причини, роботизацията ще разбие икономическия, а със него и управленския модел на България

Не само в България.
Ние тук си мислим че това е центъра на вселената и за нас е така, но ние сме малка бълха в юргана.
Ще гори юргана, няма кой да се занимава с нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Абе вие двамата случайно да сте видели къде някъде у пустото ЕС роботизацията е взела властта и заместила ишиаса? Къде живеете всъщност?

Ади да ви помогна малко - в Испания и Естония, донякъде в Австрия е напреднало т. нар електронно управление на държавата, но и там проблемите не са малко. Франция и Германия пък, имат сериозни проблеми в това отношение, да не говорим за кралството на Бети 2. И не - това не означава да плащаш и поръчваш всичко без да излизаш от къщата си...това го има вече почти навсякъде
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:31:53 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Основен закон на Норвегия, основен закон на България, плюс по 4 закона, легитимиращи управлението на държавните структури! Давай! Вадиш ги в две колонки и почваш да сравняваш!
Комуните в Норвегия не са държавни, а общински структури.
Голяма част от труда, който специалистите полагат там е доброволен и безплатен.
Продължавай с другите пречки за въвеждане на комуните в България?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Основен закон на Норвегия, основен закон на България, плюс по 4 закона, легитимиращи управлението на държавните структури! Давай! Вадиш ги в две колонки и почваш да сравняваш!
Комуните в Норвегия не са държавни, а общински структури.
Голяма част от труда, който специалистите полагат там е доброволен и безплатен.
Продължавай с другите пречки за въвеждане на комуните в България?

За комуни има ли нещо във визията ели не?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Енгелс, какво според теб се крие зад словосъчетанието "основен закон"  професионално жаргонно казано?

Надявам се, че Отврат чете внимателно :nuts:

Quote (selected)
не са държавни, а общински структури.

А тоз бисер, досежно нашенското устройство е без конкуренция...на този етап
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:35:43 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Основен закон на Норвегия, основен закон на България, плюс по 4 закона, легитимиращи управлението на държавните структури! Давай! Вадиш ги в две колонки и почваш да сравняваш!
Комуните в Норвегия не са държавни, а общински структури.
Голяма част от труда, който специалистите полагат там е доброволен и безплатен.
Продължавай с другите пречки за въвеждане на комуните в България?

За комуни има ли нещо във визията ели не?
Няма, опитваме се да излъжем Асол да ги впишат във визията, но тя се опъва яко.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Няма нищо сложно и трудно в норвежкия модел на Еngels. Освен две неща - едно тънко и едно банално. Баналното е, че работи, когато го обезпечиш ресурсно. Тънкото няма да ви кажа кое е, че дяволът си няма работа - някой ще вземе да ме разпознае.  :D Асол почти го налучка, ама не точно - щото и липсва специфичен опит.  8)
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:38:39 от Firmin »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Сега да чуем, защо нещо което работи в Норвегия, не може да работи в България?

Съвсем нормално е да не работи. Даже е абсолютно сигурно, че няма да работи. Затова законодателите-професионалисти никога не привнасят папагалски правни конструкции от други държави с наивния аргумент "то там работи". За да работи нещо, то трябва да е създадено около един самосвал субективни и обективни фактори, правни традиции, национален манталитет. Ние сме свидетели как след 10-ти в България бяха привнесени хиляди, уж работещи някъде, закони и институции, които у нас не проработиха.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Енгелс, какво според теб се крие зад словосъчетанието "основен закон"  професионално жаргонно казано?

Надявам се, че Отврат чете внимателно :nuts:

Quote (selected)
не са държавни, а общински структури.

А тоз бисер, досежно нашенското устройство е без конкуренция...на този етап
Остава да поискаш да включим комуните първо в конституцията, след което БСП да може спокойно да ги сложи във визията си.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Енгелс, какво според теб се крие зад словосъчетанието "основен закон"  професионално жаргонно казано?

Надявам се, че Отврат чете внимателно :nuts:

Quote (selected)
не са държавни, а общински структури.

А тоз бисер, досежно нашенското устройство е без конкуренция...на този етап
Остава да поискаш да включим комуните първо в конституцията, след което БСП да може спокойно да ги сложи във визията си.

Но какво биха донесли комуните на корнелия? Освен като ги приватизира после, де  :yes-1289:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Енгелс, какво според теб се крие зад словосъчетанието "основен закон"  професионално жаргонно казано?
Надявам се, че Отврат чете внимателно

Отврат винаги чете внимателно и се самосезира.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Абе вие двамата случайно да сте видели къде някъде у пустото ЕС роботизацията е взела властта и заместила ишиаса? Къде живеете всъщност?

Асол, електронното управление е много далеч от ИИ.
Заменяме куриерите с папки с оптика.
Както заменихме каруците с камиони.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Айде да ги наречем "центрове за комплексни (или интегрирани) административни и обществени услуги", че да не се карате.  :D

Комуни е подвеждащо.
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 18:47:44 от Firmin »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Няма нищо сложно и трудно в норвежкия модел на Еngels. Освен две неща - едно тънко и едно банално. Баналното е, че работи, когато го обезпечиш ресурсно. Тънкото няма да ви кажа кое е, че дяволът си няма работа - някой ще вземе да ме разпознае.  :D Асол почти го налучка, ама не точно - щото и липсва специфичен опит.  8)
Съвсем съзнателно предложих комуните като модел, за да може Асол да се замисли, и по лесно да разбере следната мисъл на Лем:
„Не може да се прехвърлиш от една културна формация в друга така, както се прекачваш от файтона в самолета. Не може да се въвеждат нови ценности така, както се въвежда нова технология.“
(„Фантастика и футурология“, т.2, с. 510).

Балканската и в частност българската културна формация няма нищо общо с Норвежката.
Затова и всички модели във визията на БСП, които работят в скандинавски условия, няма да работят в български.
Не и докато не променим културния модел, а това много трудна задача.
Затова например не можем да се справим с ромите, по точно с културния им модел.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
Ужас, покрай някои хора времето е минало и не е оставило никаква следа. Все така са си в 80-те на миналия век. Ментално.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Айде да ги наречем "центрове за комплексни (или интегрирани) административни и обществени услуги", че да не се карате.  :D

Комуни е подвеждащо.
Когато за първи път видях сградата на една от комуните в Осло с изобразените на външната стена монументални мозайки на миньори, краварки и други представители на работническата класа, едва тогава схванах защо ги наричат комуни.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Съвсем съзнателно предложих комуните като модел, за да може Асол да се замисли, и по лесно да разбере следната мисъл на Лем:

Асол ти е изключително признателна, че и даваш възможност да ги разбере тези сложни работи...даже съм сигурна, че и Отврат ще е потресен от просветителската ти мисия :D

А, виждам, че и Фирмин ти се радва и то...много :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
„Не може да се прехвърлиш от една културна формация в друга така, както се прекачваш от файтона в самолета. Не може да се въвеждат нови ценности така, както се въвежда нова технология.“
(„Фантастика и футурология“, т.2, с. 510).
Балканската и в частност българската културна формация няма нищо общо с Норвежката.
Затова и всички модели във визията на БСП, които работят в скандинавски условия, няма да работят в български.
Не и докато не променим културния модел, а това много трудна задача.
Затова например не можем да се справим с ромите, по точно с културния им модел.

Това, разбира се, хич не е така.
Първо, много му здраве на Лем. Оказва се, новата технология води до преход от една културна формация в друга. От свят без социални мрежи с информационен обмен със скоростта на светлината към свят със социални мрежи. По времето на Галилей щяхме да си пишем писма за настоящата дискусия и да ги чакаме с месеци. Не ми казвай, че тази промяна няма културна проекция и не трансформира модели. Въвеждане на нови ценности е трудна, но не невъзможна, работа. Обсъждано е, например, в контекста на познатите ни от корпоративния свят сливания.

Не можем да се справим с ромите и с културния им модел, защото не мислим по системен начин.

Ами ако ти река, че културният модел на ромите е един странен атрактор във фазовото пространство и те попитам как се разрушава или трансформира странен атрактор. Виж, само с преформулиране на задачата какво ново поле на мисълта ти се отваря. Дерзай.

Моделите във Визията на БСП въобще не са скандинавски. Няма да сработят, но не по тази причина. Просто те са волунтаристки. Не се основават на знание за системите, които предстои (радикално) да се реформират. За решаването на социални проблеми, които визията, най-често с право, поставя във фокуса си, се тръгва с твърде повърхностно разбиране. То изключва успеха при решаването им.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Съвсем съзнателно предложих комуните като модел, за да може Асол да се замисли, и по лесно да разбере следната мисъл на Лем:

Асол ти е изключително признателна, че и даваш възможност да ги разбере тези сложни работи...даже съм сигурна, че и Отврат ще е потресен от просветителската ти мисия :D

А, виждам, че и Фирмин ти се радва и то...много :D
Точно в това е проблемът, че много добре знаеш за какво става въпрос, знаеш че визията на БСП не може да проработи в българската културна формация, но кой знае защо се опитваш да ни убеждаваш в обратното.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."