Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:40:38

Автор Тема: Светият синод призова за цялостна редакция на Националната стратегия за детето  (Прочетена 12358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Светият синод на българската православна църква призова за цялостна редакция на Националната стратегия за детето до 2030 година, съобщи bTV. Българската православна църква се обявява срещу абортите, иска задължително изучаване на религия в училище и елиминиране на чужди политики по отношение на децата и семейството.
„Никаква причина освен най-тежки заболявания на майката или малформативни отклонения при самия плод не могат да оправдаят разрешеното от държавата планирано унищожаване на детски живот”, се казва в становището. Според църквата забраната за телесно наказание над деца създава условия за тотално непослушание на детето спрямо родителите му и възможност за лесното му отделяне от семейната среда от държавни чиновници.
https://www.segabg.com/hot/svetiyat-sinod-prizova-za-cyalostna-redakciya-na-nacionalnata-strategiya-za-deteto-2030-g
http://www.focus-news.net/news/2019/02/09/2621595/sv-sinod-na-bpts-nastoyava-za-tsyalostna-redaktsiya-na-natsionalnata-strategiya-za-deteto-2019-2030-g.html

Светият синод вероятно изпълнява формалните си задължения, но не съм сигурна, че са наясно с отговорността на църквата по тези въпроси, а и със  собствените си отговорности
аз лично смятам, че църквата няма никакви отговорности по горните въпроси,
тя не участва в светското възпитание , а и не трябва да го прави
а и - от висотата на какви познания църквата изисква тези промени?
вероятно тяхната убеденост произлиза от правилата на християнството
но, докато никой, в рамките на живота си не е видял прекият резултат от спазването или не, на тези правила ,
те не са убедителни и не могат да станат онази универсална мярка, която да замени закона
та нека Светият синод си остане там, в приглушените ритуали на църквата, от които имаме 
необходимост

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Quote (selected)
Според църквата забраната за телесно наказание над деца създава условия за тотално непослушание на детето спрямо родителите му и възможност за лесното му отделяне от семейната среда от държавни чиновници.
но, докато никой, в рамките на живота си не е видял прекият резултат от спазването или не, на тези правила ,
този път си изплющяла формена глупост. разходи се из северна европа да видиш преките резултати - страшно разглезени и непослушни дечурлига. виж и първото ми мнение в темата "германия" - как не пускат родители с деца в заведение поради глезотията на младото поколение, ей на:

Quote (selected)
Германски ресторант не пуска деца след 17 ч. заради лошо възпитание

Собственикът на уникалното семейно заведение Omas Küche в курорта Бинц не пуска след 17 ч. деца под 14 г., разочарован от лошото поведение на малките гости
...
"Проблемът не е в децата, проблемът е в родителите! Детската свобода свършва там, където е ограничена свободата на другите гости" - казва собственикът.
преди известно време имаше във форума на "сега" статия за самолети, които имаха секция "без деца". очевидната липса на възпитание на малките ще води до всякакви такива забрани.

колкото до чиновническата власт - почети малко за норвегия.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Църквата би трябвало да е морален стожер.
България поне на документи се води християнска и моралът на населението е такъв.
Редно е законите, наредбите или конвенциите да не противоречат на морала ИЛИ НЕ?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Църквата си реши вътрешните проблеми с мъжеложеството и седна да оправя абортите и възпитанието на подрастващите  :t1252:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Църквата би трябвало да е морален стожер.
България поне на документи се води християнска и моралът на населението е такъв.
Редно е законите, наредбите или конвенциите да не противоречат на морала ИЛИ НЕ?

Църквата, нашата в частност, е некъде мноо надолу в списъка на моралните авторитети  :yes-1289:

А по кои документи сме християни, къде го пише, м?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
този път си изплющяла формена глупост. разходи се из северна европа да видиш преките резултати - страшно разглезени и непослушни дечурлига.
желанието ти да ме изобличиш е изпреварило разбирането на наброските ми за църквата :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
този път си изплющяла формена глупост. разходи се из северна европа да видиш преките резултати - страшно разглезени и непослушни дечурлига.
желанието ти да ме изобличиш е изпреварило разбирането на наброските ми за църквата :smokin:

Онци така си говори с жените. Той и с Кайли и с буратино е така  :aplause:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
По-правилно е да се каже, че на него разбирането му е все такова - не му е на висота абстрактната интелигентност, но за сметка на това му е много ниск емоционалната интелигентност.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Църквата, нашата в частност, е некъде мноо надолу в списъка на моралните авторитети  :yes-1289:

А по кои документи сме християни, къде го пише, м?

Знамената на армията ги освещава патриарха, не мюфтията.
Имаме забрана за многоженство и други такива.
Интересно защо църквата ( която аз не подкрепям ) винаги се атакува когато успее да застане на позициите на семейството и заклейми сатанинските ЕАТЦ.
През другото време никой не критикува какво става там.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Редно е законите, наредбите или конвенциите да не противоречат на морала ИЛИ НЕ?
а какво е морал?
това не е ли най-променливата част от социалните отношения, най-неустановената, неформалзирана ,просто подразбираща се
когато бях дете, бременните самотни майки се скриваха в Дом за майка и дете, раждаха там и оставяха децата си
след двадесет години да имаш извънбрачно дете не беше укоримо, а сега е правило
можеш ли да кажеш ти, кога, в кой от тези случаи, моралът е бил по-добър за нас, хората?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Църквата, нашата в частност, е некъде мноо надолу в списъка на моралните авторитети  :yes-1289:

А по кои документи сме християни, къде го пише, м?

Знамената на армията ги освещава патриарха, не мюфтията.
Имаме забрана за многоженство и други такива.
Интересно защо църквата ( която аз не подкрепям ) винаги се атакува когато успее да застане на позициите на семейството и заклейми сатанинските ЕАТЦ.
През другото време никой не критикува какво става там.

Църквата подкрепя семейство като зима пари за сватби и кръщенета ели как, м?
А критикувам църквата, щото съм сатанист, как  :yes-1289:
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 14:23:26 от SgtTroy »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Редно е законите, наредбите или конвенциите да не противоречат на морала ИЛИ НЕ?
а какво е морал?
това не е ли най-променливата част от социалните отношения, най-неустановената, неформалзирана ,просто подразбираща се
когато бях дете, бременните самотни майки се скриваха в Дом за майка и дете, раждаха там и оставяха децата си
след двадесет години да имаш извънбрачно дете не беше укоримо, а сега е правило
можеш ли да кажеш ти, кога, в кой от тези случаи, моралът е бил по-добър за нас, хората?

Мога.
Моралът се променя постоянно, деградира или градира да не коментираме.
Редно е законите да следват тенденциите в морала, а не да създават друг заради желанието на група чиновници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Редно е законите, наредбите или конвенциите да не противоречат на морала ИЛИ НЕ?
а какво е морал?
това не е ли най-променливата част от социалните отношения, най-неустановената, неформалзирана ,просто подразбираща се
когато бях дете, бременните самотни майки се скриваха в Дом за майка и дете, раждаха там и оставяха децата си
след двадесет години да имаш извънбрачно дете не беше укоримо, а сега е правило
можеш ли да кажеш ти, кога, в кой от тези случаи, моралът е бил по-добър за нас, хората?

Мога.
Моралът се променя постоянно, деградира или градира да не коментираме.
Редно е законите да следват тенденциите в морала, а не да създават друг заради желанието на група чиновници.

Упс, теокрация, м?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нещо такова.
С малко пропаганда, с малко насилие като регулиране на финансирането и се постигат целите на чичковците с дебели пури.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Чета аз Лилианка и 'и се чудя. Оттатък също е изплющяла огромна глупост. Толкоз много ли си уважаема, откъсната от света, че не можеш да разбереш какво е морал? Че морал и етика са за мракобесието, за разюздаността, за разрушителите на самата канава на живота - мръсни думи? Че всичките им усилия от стотици години са насочени единствено към разрушаването, а не към градивното!

Но не си сама.

- Това не е кокоша слепота, нито далтонизъм. Липсата на способност да отличаваш добро от зло, глупаво от умно, мерзко от възвишено, би могло да се поправи, но е възможно само при много малко хора - при тези, способни да наблюдават, мислят, сравняват и да правят изводи. Отделно от това, да не разбира човек, че обобщенията направени без достатъчно данни или пълнеж в междуушието не е аргумент, освен за самообслужване на сляпо его.

Дрогаре, тавагище и пр. други партнери и съмишленици, не виждате ли фронта опнал се в масивна атака срещу човечеството? Слепи ли сте, не забелязвате ли, че тази атака се провежда по множество, повече или по-малко, свързани вектори? Не е ли тя насочена към жизнените центрове на живота и какво още ви трябва, за да стоплите, че и вие сте с останалите жаби пуснати в тенджерата на сатанистите? (пиша сатанисти, за да намеря обобщение извън Догмите и действителните Съдържания на либералната сган и нейните водачи, класифицирано като "език на омразата")...

Децата, семейството, моралът, етиката, образованието, социалната политика, държавността, външната политика и междудържавните отношения и правила... и още много, много други наименования из Живота и цивилизацията, имат силата си не в няколкото букви, а в съдържанието, значението, градивността си. Те Им пречат и тяхното разрушаване е целта на абортиралата, тук на земята, утроба на пъкъла.

Църквата може да е всякаква, отделните нейни членове могат и някои са не по-различни от "блестящите" носители на ерозията погубваща Настоящето ни. Но когато тя има право и защитава основните градивни камъни в темели на живота ни, то за едно присъединяване към злосторниците - тази престъпна банда действаща с измами, лъжи и открита бруталност за постигане на набелязаните цели - има само една квалификация! Вие я знаете. Ние нямаме право най-повърхностно да заявим обобщения, изтъпанени на мегдана, подвряскващи празни лозунги и банални слогани, с което ще отстраним една от малкото останали реални защитници на плебса - БПЦ. А в борбата за оцеляване нямаме голям избор на средства и съподвижници. Защото даже държавните висини са вече завладени от Паразитите. Няма реални и действащи начини, освен да се окаже всестранен натиск от останалите читави, даже и да са само "що годе".

И това до тук е възможно, само ако не искате сатанинската, джендърска зараза да разяде още повече този отиващ си в небитието народ и да ускори агонията на Краят ни. Тогава не остава нищо друго освен да излезем най-сетне всички, масово на улицата - от това Ги е страх. Само от това!

- Нека да защитим децата НИ от следващото по ред коварство, пробутвано чрез "Националната стратегия за детето"! Тя трябва да бъде почистена от заразата в нея.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Чета аз Лилианка и 'и се чудя. Оттатък също е изплющяла огромна глупост. Толкоз много ли си уважаема, откъсната от света, че не можеш да разбереш какво е морал? Че морал и етика са за мракобесието, за разюздаността, за разрушителите на самата канава на живота - мръсни думи? Че всичките им усилия от стотици години са насочени единствено към разрушаването, а не към градивното!

Но не си сама.

- Това не е кокоша слепота, нито далтонизъм. Липсата на способност да отличаваш добро от зло, глупаво от умно, мерзко от възвишено, би могло да се поправи, но е възможно само при много малко хора - при тези, способни да наблюдават, мислят, сравняват и да правят изводи.
Айсблок,  бъди по-внимателен, когато казваш на другите,че говорят глупости, или не различават добро от зло
възприел си доста високомерен и менторски стил, но отново ще кажа,че когато пишем тук , изписваме себе си
нищо не остава скрито, всичко е в думите
ще кажа само, че в агресивните ти постове, рядко откривам нещо ново, за разлика от писаното от повечето други форумци
здрави бъди!
« Последна редакция: Февруари 09, 2019, 15:39:52 от Lillian »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Значи, документи да искаш ...
Първо, Конституцията - определя източноправославното вероизповедание за традиционно. Само него, впрочем. Но пък малко по-горе казва, че религиозните институции са отделени от държавата. Всички, впрочем. И на традиционното вероизповедание, тоже. Щото иначе - фундаментализъм. Ортодоксален.
Второ, мойто кръщелно, от св. Димитър Мирчев, царство му небесно. (Той и почетен гражданин на Поморие. С документ.)
Трето, куп конвенции. Включително и тази, Конвенция за правата на детето
Quote (selected)
https://www.unicef.org/bulgaria/sites/unicef.org.bulgaria/files/2018-09/CRC_bg.pdf

Но, мисля си, нищо не им пречи на тези документи да си съществуват мирно. Църквата нека се погрижи за своето. А кесаревото да остави кесарю. Държавата е светска. И всяка форма на принуда в нея, включително и изключително законовата, е с произход от нея и органите и, какъвто орган църквата не е.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
- Нека да защитим децата НИ от следващото по ред коварство, пробутвано чрез "Националната стратегия за детето"! Тя трябва да бъде почистена от заразата в нея.

Это дело хлопотное ... По-леко със заразите и почистването, да не реши някой, че ти си зараза и да вземе да почисти.  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
огато бях дете, бременните самотни майки се скриваха в Дом за майка и дете, раждаха там и оставяха децата си
след двадесет години да имаш извънбрачно дете не беше укоримо, а сега е правило
можеш ли да кажеш ти, кога, в кой от тези случаи, моралът е бил по-добър за нас, хората?

Мога да ти кажа. Единият ми прадядо е бил осиновено дете, един вид "подхвърлено пред вратата". Хората са го взели, кръстили и осиновили не без съдействието на църквата. Днес, тази фамилия се гордее с наследниците му и тогава не е имало значение от къде произхожда, нито пък по времето на соца някой е навирал някому в очите този не съвсем ясен произход. Ей това е морал, какво точно не разбираш? Не ви ли омръзна да цапате обобщения и да се оплаквате по форумите? От такива като вас хората реално сблъсквали се с "неправди" не могат да се оплачат...Същата работа е и като почнете да виете за Белене и прочее. Аман бе! Държавата ни е една шепа и повечето се познават. Не ви ли е хрумнало, че е доста лесно да се проверят версии и съмнително съчувствие?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
огато бях дете, бременните самотни майки се скриваха в Дом за майка и дете, раждаха там и оставяха децата си
след двадесет години да имаш извънбрачно дете не беше укоримо, а сега е правило
можеш ли да кажеш ти, кога, в кой от тези случаи, моралът е бил по-добър за нас, хората?

Мога да ти кажа. Единият ми прадядо е бил осиновено дете, един вид "подхвърлено пред вратата". Хората са го взели, кръстили и осиновили не без съдействието на църквата. Днес, тази фамилия се гордее с наследниците му и тогава не е имало значение от къде произхожда, нито пък по времето на соца някой е навирал някому в очите този не съвсем ясен произход. Ей това е морал, какво точно не разбираш? Не ви ли омръзна да цапате обобщения и да се оплаквате по форумите? От такива като вас хората реално сблъсквали се с "неправди" не могат да се оплачат...Същата работа е и като почнете да виете за Белене и прочее. Аман бе! Държавата ни е една шепа и повечето се познават. Не ви ли е хрумнало, че е доста лесно да се проверят версии и съмнително съчувствие?

чакайте са, за мястото на църквата по времето на соца ли ше си говорим, щото ше е интересна тема.

корнелия кръстена ли е между другото или още не е сигурна къде са я кръщавали навремето, м?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Не знам Корнелия дали е кръстена, макар че е малко по-голяма от мен. Това, което знам, обаче, е, че аз съм кръстена на 6 месеца и баща ми тогава е бил член на БКП. Нито са го водили в милицията, нито са му организирали другарски съд. Това знам аз и мога да докажа всяко от предишните си изречения 100% и извън всякакво съмнение :D

Обичаш басовете, забелязах...искаш ли да се хванеш на такъв?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Не знам Корнелия дали е кръстена, макар че е малко по-голяма от мен. Това, което знам, обаче, е, че аз съм кръстена на 6 месеца и баща ми тогава е бил член на БКП. Нито са го водили в милицията, нито са му организирали другарски съд. Това знам аз и мога да докажа всяко от предишните си изречения 100% и извън всякакво съмнение :D

Обичаш басовете, забелязах...искаш ли да се хванеш на такъв?

Не, вярвам ти.
Аз също съм кръстен навремето, не е било проблем, но не са го афиширали сред приятели, познати и в кварталната оф организация.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Не знам какво разбираш под афиширане. У дома са налични купища чернобели снимки от кръщенето ми с голяма публика от роднини и приятели, во главе с поп Иван (сътекезезар на дядо ми) :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Асол
.....
Ей това е морал, какво точно не разбираш? Не ви ли омръзна да цапате обобщения и да се оплаквате по форумите? От такива като вас хората реално сблъсквали се с "неправди" не могат да се оплачат...Същата работа е и като почнете да виете за Белене и прочее. Аман бе! Държавата ни е една шепа и повечето се познават. Не ви ли е хрумнало, че е доста лесно да се проверят версии и съмнително съчувствие?
Драга Асол, какво ти става?
сигурна ли си,че пишеш под моя текст, защото това което казваш ,няма общо с него
и кои сме ние дето се оплакваме, за какво, щото не помня грам да съм се оплакала от нищо, освен от болки в гърба :image008:
описах морала в три различни времена, само за илюстрация за неговата изменчивост, пък ти го докара до Белене
направо ме уби ,Асол :sad-3295:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
А аз ти написах, че моралът като такъв е неизменна категория и няма нищо общо с различните годишни времена. За морал ставаше дума, нали? Не за ценности или квото там е на мода...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Взе да става правило и на този форум да се обсъждат тези, препредадени или обсъдени другаде от другиго.
Да почерпим от извора
Quote (selected)
http://www.bg-patriarshia.bg/news.php?id=282504

Quote (selected)
Св. Синод не одобрява механичното възприемане и прилагане на чуждестранни практики и политики в сферата на детското развитие и семейния институт, нито поощрява тяхното макар и временно експериментиране върху българските деца и българските семейства. Все по-либералните методи на „възпитание” и „образовнание”, които странят от здравите и консервативни ценности на християнството, носят на обществата, в които се прилагат, ценностен разпад, развращаване на децата и младежта, изкуствена преориентация по отношение на пола, значително намаляване на техните физически и морални сили, дух на протест, отчаяние, безнадеждност и суицидност.

Отхвърлянето от българското общество на Истанбулската конвенция е достатъчно знаков пример за това, че всяка национална стратегия трябва да се съобразява с нагласите на българския народ. Народът ни засвидетелства пред управляващите, че не одобрява формите на семейното, образователното и социалното експериментиране и инженерство, особено тези, внасяни отвън. Така също българското семейство не би приело стратегия, с която се нарушават вековните му традиции, религиозно-нравствените му устои и чувствителната сфера, сързана с отглеждането, възпитанието и образованието на българските деца. При несъобразяване с тези фактори одобряването на НСД`2019-2030 г. би се превърнало в инструмент за противопоставяне на държавата и семейството. А това не е в интерес нито на детето, нито на семейната общност, нито на здравината на българската държава. Чистотата на детските души, правата на родителите и защитата на традиционното семейство имат пряко отношение към националната сигурност, държавния просперитет и вечното спасение в Бога.

Ама верно ли БПЦ се препоръчва нам като светлик на образованието и възпитанието? Ах, недей. Да си седим, прочее, при здравите и консервативни ценности на християнството. Що са нам чуждестранни практики? Така ами. Аз съм за. Да яхнат, смирени, ослиците пастирите ни, както Спасителя, жених на светата църква, па да слязат от тез чужди, либерални Мерцедеси и БМВ-та, че мерзост пред Бога е то и превелико изкушение, отци.

Колкото до Истанбулската конвенция, то тя "падна" жертва на "новата" политическата стратегия на Нинова, желаеща да приобщи на национал-популистка основа недостигащата за удовлетворяване на амбициите и подкрепа. Вместо да изпълни традиционната за левицата роля да просвещава и да защитава, тя избра да се възползва от мрака на атавистичната хомофобия на битовия български консерватизъм. И намери своите съюзници. До гротеската на социалистическия клерикализъм, който се проповядва и тук, под тази тема. Спорен или не, на авторитета на БПЦ се гледа като на източник, от който да се прелее авторитет и подкрепа към позасушилия се позитански съсъд. Тъй ами. И да не тече, барем капе.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Интересно дали бпц ше прави gay conversion therapy по бсп тв или с индивидуални сеанси.
За едни възрастни колеги от другаде в мрежата питам.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил


чакайте са, за мястото на църквата по времето на соца ли ше си говорим, щото ше е интересна тема.
.....
ролята на църквата е интересна във всички времена, тя е най -старата оцеляла институция
в момента обаче, не виждам нашата православна църква да допринася много за обществото
не виждам и с с какъв инструментариум може да го прави ,тя е отдавна лишена от възможности за реперсии, а вярата ни е доста уклончива
само се моля, да не дойдат времена, в които ще се уповаваме на нея
иначе тя е безсмъртна и необходима

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Църквата, нашата в частност, е некъде мноо надолу в списъка на моралните авторитети  :yes-1289:

А по кои документи сме християни, къде го пише, м?
Колкото хора, толкова списъци с морални авторитети. За някои Патриарх Неофит е далеч по-долу в списъка  от Цецоу и Антон Тодоров.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Колкото хора, толкова списъци с морални авторитети. За някои Патриарх Неофит е далеч по-долу в списъка  от Цецоу и Антон Тодоров.
:way_to_go-1308:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Взе да става правило и на този форум да се обсъждат тези, препредадени или обсъдени другаде от другиго.
Да почерпим от извора
Quote (selected)
http://www.bg-patriarshia.bg/news.php?id=282504

Quote (selected)
Св. Синод не одобрява механичното възприемане и прилагане на чуждестранни практики и политики в сферата на детското развитие и семейния институт, нито поощрява тяхното макар и временно експериментиране върху българските деца и българските семейства. Все по-либералните методи на „възпитание” и „образовнание”, които странят от здравите и консервативни ценности на християнството, носят на обществата, в които се прилагат, ценностен разпад, развращаване на децата и младежта, изкуствена преориентация по отношение на пола, значително намаляване на техните физически и морални сили, дух на протест, отчаяние, безнадеждност и суицидност.

Отхвърлянето от българското общество на Истанбулската конвенция е достатъчно знаков пример за това, че всяка национална стратегия трябва да се съобразява с нагласите на българския народ. Народът ни засвидетелства пред управляващите, че не одобрява формите на семейното, образователното и социалното експериментиране и инженерство, особено тези, внасяни отвън. Така също българското семейство не би приело стратегия, с която се нарушават вековните му традиции, религиозно-нравствените му устои и чувствителната сфера, сързана с отглеждането, възпитанието и образованието на българските деца. При несъобразяване с тези фактори одобряването на НСД`2019-2030 г. би се превърнало в инструмент за противопоставяне на държавата и семейството. А това не е в интерес нито на детето, нито на семейната общност, нито на здравината на българската държава. Чистотата на детските души, правата на родителите и защитата на традиционното семейство имат пряко отношение към националната сигурност, държавния просперитет и вечното спасение в Бога.

Ама верно ли БПЦ се препоръчва нам като светлик на образованието и възпитанието? Ах, недей. Да си седим, прочее, при здравите и консервативни ценности на християнството. Що са нам чуждестранни практики? Така ами. Аз съм за. Да яхнат, смирени, ослиците пастирите ни, както Спасителя, жених на светата църква, па да слязат от тез чужди, либерални Мерцедеси и БМВ-та, че мерзост пред Бога е то и превелико изкушение, отци.

Колкото до Истанбулската конвенция, то тя "падна" жертва на "новата" политическата стратегия на Нинова, желаеща да приобщи на национал-популистка основа недостигащата за удовлетворяване на амбициите и подкрепа. Вместо да изпълни традиционната за левицата роля да просвещава и да защитава, тя избра да се възползва от мрака на атавистичната хомофобия на битовия български консерватизъм. И намери своите съюзници. До гротеската на социалистическия клерикализъм, който се проповядва и тук, под тази тема. Спорен или не, на авторитета на БПЦ се гледа като на източник, от който да се прелее авторитет и подкрепа към позасушилия се позитански съсъд. Тъй ами. И да не тече, барем капе.

Аде ако може да не минаваме по тая пътека.
БПЦ, декларации.............и пак я докарахме до Нинова и Истанбулската.
Ти други фетиши нямаш ли?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил


чакайте са, за мястото на църквата по времето на соца ли ше си говорим, щото ше е интересна тема.
.....
ролята на църквата е интересна във всички времена, тя е най -старата оцеляла институция
в момента обаче, не виждам нашата православна църква да допринася много за обществото
не виждам и с с какъв инструментариум може да го прави ,тя е отдавна лишена от възможности за реперсии, а вярата ни е доста уклончива
само се моля, да не дойдат времена, в които ще се уповаваме на нея
иначе тя е безсмъртна и необходима

Ами някой да се сеща за поведение на БПЦ през соца, подобно на полската, унгарската или чешката църкви? Как този стожер на морала напътстваше паството след 1944, м?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 И от какъв зор и било на БПЦ подобно поведение? Абе много пишманцръквари и репресирани се навъдихте. Баш като стария виц, де партизаните слизат още 30 години от планината. Същата простотия с обратен знак - не можем насмогнем на демократе и жертви. Не е дори смешно, а жалко...

п. п. Горното ми изявление не касае истинските антифашисти, да ми прощават хората...те, както и нормалните люде от соцвремето не могат да се доредят от ментета

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
.....
Ами някой да се сеща за поведение на БПЦ през соца, подобно на полската, унгарската или чешката църкви? Как този стожер на морала напътстваше паството след 1944, м?
тук ти малко грешиш, намесвайки идеологията
църквите,които споменаваш са католически, различни от православието
в нашата православна църква ти отиваш да намериш Бога, когато си готов и решиш
католицизма и протестантсвото са повече земни организации, с цели тук, в настоящия свят,  проповядат се много по-агресивно, неритуално и опростено, борят се за повече членове,по - лесно се приемат от миряните

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
този път си изплющяла формена глупост. разходи се из северна европа да видиш преките резултати - страшно разглезени и непослушни дечурлига.
желанието ти да ме изобличиш е изпреварило разбирането на наброските ми за църквата :smokin:
виж сега, обикновено като видя тъпотия, я отбелязвам. и не въждам смисъл да продължавам с анализ на мислите на изказалия тъпотията.

друго да искаш да знаеш?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
.....
Ами някой да се сеща за поведение на БПЦ през соца, подобно на полската, унгарската или чешката църкви? Как този стожер на морала напътстваше паството след 1944, м?
тук ти малко грешиш, намесвайки идеологията
църквите,които споменаваш са католически, различни от православието
в нашата православна църква ти отиваш да намериш Бога, когато си готов и решиш
католицизма и протестантсвото са повече земни организации, с цели тук, в настоящия свят,  проповядат се много по-агресивно, неритуално и опростено, борят се за повече членове,по - лесно се приемат от миряните

Добре - гръцката православна църква по време на гражданската война там, та чак до 17 ноември 1974.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ами някой да се сеща за поведение на БПЦ през соца, подобно на полската, унгарската или чешката църкви? Как този стожер на морала напътстваше паството след 1944, м?

Сержанте, дати напомням ли какво направиха протестантите когато техните колонисти възстановиха робството?
За Католиците и кого подкрепяха през ВСВ?
За ислямските духовници и техните фетви срещу друговерците през 20-ти век?
По време на соца, БПЦ не затвори църквите, направи каквото и позволиха силните на деня, същото прави по време на последното царство, по време на турското робство.
Дава духовна подкрепа на тези които се нуждаят, на тези които не искат, не налага.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Аде ако може да не минаваме по тая пътека.
БПЦ, декларации.............и пак я докарахме до Нинова и Истанбулската.
Ти други фетиши нямаш ли?

Фърли си две шепи вода на очите, покрай дългия нос, и виж в коя тема си. До Истанбулската стигнахме токмо през декларацията на светите отци, линк към която, смирено, дадох само аз. Колкото до Нинова, както знаеш, докато Бог не взе да и говори, жените в БСП събираха подписи ЗА ратификация на ИК. Ако БСП бе продължила тази линия, кои ли ужаси щяха да ни сполетят? Аз мисля, че ратификацията щеше да мине като бързия влак малка гара. Включително и след произнасяне в КС. Защото хората на ГЕРБ там и на някои други, дето няма да спомена от приличие, щяха да отсъдят като правници, не като гащници. Даже сонмът академични влъхви, де тръгна зад хоругвите, щя да си мълчи, според обичая си още от живковските времена. Те рипат само на готово. Винаги. Да оглавят вече създало се обществено мнение. Защото цял живот са били безсилни до импотентност да формират такова.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Защото хората на ГЕРБ там и на някои други, дето няма да спомена от приличие, щяха да отсъдят като правници, не като гащници.

ГЕРБ са държавници, та дрънкат на да кажем "Фирмин".
При теб само със студена вода няма да мина, ще трябва светена.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
....
Добре - гръцката православна църква по време на гражданската война там, та чак до 17 ноември 1974.
гръцката православна църква има по-голямо влияние върху населението си сега, а и в миналото
но нейната история е още по-печална, от тази на българската, особено в годините на диктатури
в нея има непрестанни разколи, поддържани от така наречените "социални монашства" проповядващи паралено и с много голямо влияние в държавата
 в периода, за който говорим, още с идването си на власт хунтата овладява църквата-  сменя синода и начело слага един от водачите на тези монашества , като започва да управлява църквата с временни "закони по необходимост"
но и преди тези мерки, в гръцките Синоди, като наблюдатели винаги са вземали участие представители на държавата
освен това гръцката църква е претърпяла няколко сериозни одържавявания на имоти
та мисълта ми е, че каквото й да е направила тя по това време, е било от името и за подкрепа на държавата
с това се обяснява и много по-голямата й обществена роля, а не с благочестието на гърците


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
а от личния ми опит - преди години ходих доста често в Банско ,на джаз фест
там има прекрасна църква, страхотен имот, поддържан, но винаги празна, освен по някой  турист , друг не влиза
запознах се със свещеника, много представителен мъж, поговорихме
на следващата година, когато отидохме, го срещнах отново и той подхвана дълъг разговор за църковни имоти, пари и сплетни
изнервих се и му казвам "отче, не е ли време църквата да вдигне глава малко от тези имоти, младите не са по-правилния път, възрастните са бедни, а църквата ти е празна"
"мислиш ли, че можем да направим нещо за това - каза той - кой съм аз, кой е колегата ми,че да се явим пред младите, с какво да се явим, какво да им обещаем?"
"аз схващам, че единствената ни задача е, да съхраним църквата, да не я разпилеем, друго няма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Лилиан, това отче можеше да се изправи поне пред местните младежи.
Те щяха да му помогнат да опази и храма или да го разрушат и да решат проблема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
абе какво да ти кажа :smokin:
беше много красив свещеникът, а и за бях по-млада, на рачих да го убеждавам в противното
дано да е жив и здрав човекът, отдавна не сме ходили в Банско

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Просто да ти е сестро! :t0301:
Ама това не с бира, със светено вино!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Бяхме млади, влюбени и загубени.
Сега не сме млади.
Не сме влюбени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Бяхме млади, влюбени и загубени.
Сега не сме млади.
Не сме влюбени.

Не мога да се съглася с теб . За последното . Човек винаги трябва да има обич в сърцето си , да е влюбен . Иначе живота му е безмислен .

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Себелюбието май е грях. :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Себелюбието май е грях. :way_to_go-1308:
Не в себе си .

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
В себе си е грешно. да обичаш ближният е добро.
Противно на езичниците.
Когато на Н'бого му откраднат кравата е лошо.
Когато Н'бого открадне крава е добро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Голямо шум за нищо. Искал бил св. синод...
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
аз лично смятам, че църквата няма никакви отговорности по горните въпроси,
Аз лично смятам, че БПЦ няма никакви отговорности по който и да било въпрос.

Моралът.
Моралът, естествено, се мени с течение на времето, Асол.

И, разбира се, накъде без краставицата  :smile-1081:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Голямо шум за нищо. Искал бил св. синод...
Ами нали трябва да рече нещо. Да се сетят, че изобщо го има …  :duh-1007:

Как беше туй за рекламата …  ;D

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
При сутрешния си "пре(Г)лет на печата" попадна в Classa.bg на материала "От името на раждачките" на Мария Касимова и реших да го споделя.
Избрах тази позаглъхнала вече тема, вместо да създавам нова.

Quote (selected)
Темата за абортите се появява в общественото пространство у нас доста често.И все по-често. Всъщност тя е чудесен буфер за овладяване на социално напрежение, защото се отнася до всички и по нея тези всички имат отношение.
Във време, когато националните идеали и родолюбието се израждат до национализъм и патриотарщина, да се говори за повишаването на раждаемостта и прираста на населението като за увеличен добив на селскостопански животни е практика.
Само че тази практика е на една крачка от фашизъм, защото тя напълно пренебрегва личностната страна на решението да родиш или не едно дете. Тя не търси проблемите, които диктуват практиката в реалността, а атакува последния потърпевш по веригата - жената.
Просто защото в крайна сметка едно бъдещо дете расте и се ражда от утробата й. Значи, като не можем да направим света наоколо да стане такъв, че на жената с удоволствие да й се ражда, дайте направо да я заставим да го прави!
Кравешка работа - пълним едни празни утроби с ембриони и след девет месеца само броим естествен прираст под формата на новородени българчета!
Деца на килограм! Пък как ще ги гледаме... ами майка си има, да му мисли!
Преди няколко дни попаднах на телевизионно участие на тв продуцента Андрей Арнаудов и математика проф. Михаил Константинов. Седнали двамата известни мъже - г-н Арнаудов в качеството си на председател на ДНК (Движение за Национална Кауза) и професорът в позицията си на принципно разсъждаващ по всякакви въпроси в студиото на едни твърде тихи водещи и обсъждат как да се сдобием с повече граждани на България.
Професорът вика, че трябва да си внесем българи от чужбина - "жени, които да раждат". Казва още, че, цитирам, "негри от Африка не ни трябват, араби от Африка - не ни трябват" и уточнява - "с'я, ако се внесат арабки, е друг въпрос".
Един вид, ако тия арабки ще ни раждат българчета - да заповядат. Явно според този учен жените са плодоносен материал, някакви раждачки, които трябва да бъдат внесени на килограм откъдето е възможно, за да се захванат за утробите и да произведат гражданчета за родината.
Важно уточнение също е, че раждачките, дето ще си ги върнем или внесем, трябва да са до 35 годишна възраст, защото след това ще вземат да родят увредени деца и...
Професорът не довърши, но аз мога вместо в него, в неговия дух - та след това какво ще ги правим тия, увреденките - на нас ни трябват само здрави деца!
По темата, обявена като "Ще изчезне ли България до края на века" пък г-н Арнаудов се включва с някакво статистическо проучване на неговото ДНК, според което сума народ от емиграцията смята да се върне в родината, стига да има работа и социален живот.
И според г-н телевизионния продуцент, имало било такива у нас (най-вече в София, Пловдив, Бургас, Варна и Стара Загора), та затова въодушевено възкликва "Раждайте, българки, нацията зависи от това!". Не се интересувам от личния живот на нито една публична личност, но по повод този призив се поинтересувах за този на Андрей Арнаудов.
Самият той засега е баща на едно дете, с което статистически не е допринесъл за положителния прираст на българското население - за да направи това, една двойка трябва да има минимум три деца. Пък е публично известно също, че г-н Арнаудов не е от социално слабите българи, така че личният пример в това отношение наистина би бил доста по-убедителен от ПР-ските снимки с чужди тризнаци.
Нямаше да си позволя коментар към личния живот на този мъж, ако той не си позволяваше да навлиза в личния житейски параметър на българските жени, мятайки им публични призиви да раждат. Един вид, свършете си работата, момичета, за това сте създадени!
Почти по същото време един друг мъж също се зае да се бори с изчезващото българско население, като този път от студио на БНР обяви, че трябва да се дебатира законното право на всяка българка да направи аборт в страната си.
Волен Сидеров, човекът, който неотдавна изказа така човеколюбивата мисъл, че една жена не може да отказва секс на мъжа си, се оказа с ясна стратегия за набъбване на нацията - забраняваме абортите и за нула време атакуваме проблема с производството на малки горди синове и дъщери на нацията!
Всъщност на това негово изказване, както и на всяко друго, не си струва да се отделя много внимание - един политически труп е готов на какви ли не гръмки изцепки, за да влезе в обсега на общественото внимание. А и Сидеров е известен с етюдите си - те са опити да се играе върху темата за националния идеал и патриотизма в името на достатъчно гласоподаватели.
Между другото, не е зле и тук да си припомним, че и този радетел на българското е дал на родината си едно дете. Да му е живо и здраво! Ама така и той не само не е нула на нула с държавата, ами лично е способствал за отрицателния прираст на нацията. Пък, доколкото си спомням, също не е като да е притеснен финансово - пред очите ми са едни снимки с едни бели хотелски халати в един петзвезден парижки хотел от едно не толкова далечно негово политическо минало...
Позволих си да вляза в конкретика, представяйки тези две медийни участия на трима мъже, които смятат за свое право да режисират живота на жените, защото съм жена.
Човек от женски пол. Наблегнах и на личния им пример по отношение на темата, която в крайна сметка дебатират, защото те без никакво неудобство и със самочувствието на някакви демиурги си позволяват да направляват плановете на другите. А в тези планове, както става ясно, се говори само и единствено за жени.
Даже не за жени, а за утроби. С тях се разпореждаме по най-практическия начин - избираме си ги да са млади и здрави, внасяме си ги, когато не са ни достатъчно, а тези, с които разполагаме, задължаваме да износват и раждат всичко, което е посадено в тях.
Важно е да уточня още, че гласовете на тези тримцата изобщо не са единствените. Хорът, припяващ мантрата за забраняването на абортите, не е толкова голям, но за сметка на това е пълен с изненадващо приемащи се за либерални граждани. Сред тях дори професори политолози от напредничави университети, журналисти с платени мнения и цели предавания в услуга на тези, които ги плащат, и психоаналитици, които все още говорят за раждането като за "тайнство", смятайки че така обективират тезата си за ненамесване в "божиите работи".
А, да, като казах "божии работи" - да прибавим към тях и вечната мрънкаща баба в лицето на Българската православна църква.
Тя пък е готова да обрече сума двойки на бездетие, защото не било християнско да се ползват донорски материали за и без това компромисното според нея "ин витро". Да ви кажа, това даже е стъпка напред в мисленето й - преди под ножа на верската й хуманност минаваше изобщо цялата процедура по асистирано зачеване.
На фона на ето тази картинка, в която църквата и някакви повярвали си хора от мъжки пол си позволяват да размвахват пръсти в лицето на жените и да се разполагат с телата им, имам да припомня някои неща. Първото е, че средните векове минаха. В този смисъл жените отдавна не са нито придатък на мъжете, нито детеродни органи, покачени на два крака.
Второто е, че религиозният фундаментализъм под каквато и да е форма, е реалност в едни страни, където някои раждат деца, за да ги обвият в експлозиви и да ги пуснат да гръмнат сред други хора. В някои американски щати също не са лишени от подобен фанатизъм, както е известно.
И така, както са тръгнали на антиабортен поход, тези наши нови "апостоли" не са далеч от кладите, на които да горят жени, решили сами какво и как да правят с телата и живота си.
Нека им припомня какво пишеше на плаката на едно младо момиче от протестите около същата тема в Полша - "Ние сме внучките на онези, които изгорихте на кладите".
На трето място обаче ще припомня най-важното. И то е, че за това дали да се създаде и износи една бременност, са отговорни на първо място нейните създатели. Физическото усилие в този процес се пада изцяло на майката.
В общество като нашето, нейна остава и основната грижа след това. Болести, детски градини, извънучилищни занимания, възпитание, отговорност - всичко това е "приоритет" на майчината грижа, защото балканският ни манталитет все още дели домашните работи на мъжки и женски. Но в същото време огромна част от здравите и прави мъже няма нищо против жените им да работят като робини на по няколко места. И да докарват насъщния, раждайки и гледайки деца, докато те с байганьовско самочувствие не щат да работят за 1000 лева.
В решението да раждаме деца основно място има и държавата. Но не като забранява правото да преценя, че не мога да съм адекватен родител и направя аборт, а като ми създаде условия, които да ме накарат да съм убедена в обратното.
Като подсигури здрава и чиста околна среда, където да живее бъдещото ми дете. Като му предостави професионална грижа, докато аз като съвременен човек упражнявам и другите си способности и потребности да се развивам в обществото. Като гарантира адекватно образование, което няма да ме принуждава да му търся частни уроци, да треперя дали някоя учителка няма да го пребие, някое оскотяло от изнервени родители дете няма да му забие нож в корема или някой наркодилър няма да го превърне в зависим.
Държавата може да стимулира раждаемостта като направи хората във фертилна възраст доволни граждани. Като им дава възможности за развитие и работа, като заплаща труда им подоваващо и се грижи за здравето им. Като защитава закона, а не ги принуждава да лавират между корупционни схеми, за да оцеляват. Като се грижи за децата, които не са имали късмета да се родят напълно здрави, защото те също са част от това общество и то трябва да гледа на тях с гордост и отговорност.
Като вместо да обвива в църковна мистичност секса, го въведе като нормална учебна и здравна тема, пригодена за деца.
И най-важното - като на базата на всичко това дава реалното усещане за надежда в бъдещето. Хората раждат деца, когато знаят, че за тях има бъдеще. Ами да си представим откога българите са се разделили с тази надежда, след като от години трайно демографски намаляваме...
Та, уважаеми господа известни политици, продуценти, професори и т.н., радетели за числеността на българския народ! Вместо активно да се втренчвате в утробите ни, е по-добре да впрегнете професионализма си и да се грижите за работата си, за отговорностите си, за държавата ни.
Така, както следва да го прави всеки гражданин на републиката, независимо от природата си. Защото, ако така ще се разпореждаме с телата на другия пол, току-виж ние се вгледаме във вашите полови органи и намерим някои от действията им за неправомерни, противодържавни или направо антихуманни.
Да ви кажа честно, има доста реални причини да го направим. Какво ще кажете например на всеки неинтересуващ се от детето си баща да му бъде правена принудителна вазектомия?
Или пък онези татковци, дето спират да са такива, когато децата им са тежко болни или "различни", да им даваме цялото обгрижване на няколко такива специални българчета? Без хър-мър обаче, мъжката!
И още една идея имам, все в духа на вашите срнедновековни методи. Хайде на всеки изнасилвач да му режем мъжкото достойнство! Пък на домашния бияч на жени ритуално да му късаме т***ите!
Мисля, че когато достигнем ето това ниво на "разговор", можем най-после да бъдем сигурни, че сме се върнали хилядолетия в еволюцията си. То вие и без това вече сте там.


PS Оказа се, че оригиналът е от преди няколко дни на WebCafe.bg
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Важно е да уточня още, че гласовете на тези тримцата изобщо не са единствените. Хорът, припяващ мантрата за забраняването на абортите, не е толкова голям, но за сметка на това е пълен с изненадващо приемащи се за либерални граждани. Сред тях дори професори политолози от напредничави университети, журналисти с платени мнения и цели предавания в услуга на тези, които ги плащат, и психоаналитици, които все още говорят за раждането като за "тайнство", смятайки че така обективират тезата си за ненамесване в "божиите работи".

тези пефци на забраната на абортите са на тоя свят благодарение на факта, че майките им не са знаели кви олигофрени ще се пръкнат од утробите им. Ако знаеха, щеха да прибегнат до  резко прекъсване на бременността и така да спестят пълненето на ефира с простотии.
Anyway, добър текст :way_to_go-1308:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
За абортите - не знам. Ама сега слушах за "стратегията за детето". Излиза, че само да му повишиш глас - ти го зимат. За дърпане на ухо и шамарче - сбогом, Гергино. Предполагам, че ПЕС и либералти стоят зад това.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
За абортите - не знам. Ама сега слушах за "стратегията за детето". Излиза, че само да му повишиш глас - ти го зимат. За дърпане на ухо и шамарче - сбогом, Гергино. Предполагам, че ПЕС и либералти стоят зад това.

Не. ПЕС и либералти ги взимат децата още преди раждането, за да не се губи време.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
единственото обяснение на тва, че божем февропейска страна с традиции ф междуполовото равноправие почва да се приказва за забрана на абортите, е че явно България не е тая страна.

AnonimusBG

  • Гост
За абортите - не знам. Ама сега слушах за "стратегията за детето". Излиза, че само да му повишиш глас - ти го зимат. За дърпане на ухо и шамарче - сбогом, Гергино. Предполагам, че ПЕС и либералти стоят зад това.

Серджънт ти го е написал.
Вземат го преди да се роди.
Ясно е че е ирония, но чакаме кога генетиката ще определя агресивните "биологически" родители още при зачеването и след това като нищо някой Barnevernet ще определя каква ще му бъде съдбата.
Това са агресивни "биологически" родители.
Как може да им се довери съдбата на новороденото.
Не е ясно кой ще ражда след това, но здраве да е.

Dalai Lama warns that the whole of Europe could become 'Muslim or African' if migrants are not returned to their home countries
https://www.dailymail.co.uk/news/article-7187235/Dalai-Lama-warns-Europe-Muslim-African-migrants-not-returned.html?ito=social-twitter_mailonline

Ето кой ще ражда.
Вярвай ми тези няма да допуснат генетиците до жените си.
Даже им завиждам.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ми, то кво остана? От жена не можеш да си поискаш, на дитето ухо не можеш да издърпаш, на кучето една тояга не можеш да удариш, на свинята шест вида топла вода трябва да осигуряваш, цигани да интегрираш, жендъри да наемаш, бежанци да обгрижваш...Бахмамаму! ПЕСоглавско-либерална-гьотференска работа!