Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 23:18:40

Автор Тема: Нинова призова за ОФ  (Прочетена 16978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #60 -: Февруари 17, 2019, 14:51:02 »
Quote (selected)
А сливането на структури, поне според мен, е най–безсмисленото нещо, тъй като администрацията продължава да набъбва като цирей и да цоца държавни средства.

Правило № 1
Искаш ли да съкращаваш администрация - сливаш!
Правило № 2
Искаш ли да раздуваш администрация - създаваш нови структури!
Много е елементарно :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #61 -: Февруари 17, 2019, 14:51:18 »
А сливането на структури, поне според мен, е най–безсмисленото нещо, тъй като администрацията продължава да набъбва като цирей и да цоца държавни средства.

Изобщо не е! Ако се прави с акъл. Сливането на структури е измислено да съкращава администрация и финансов ресурс. Сегашното "сливане" не е сливане.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #62 -: Февруари 17, 2019, 14:55:52 »
Апропо, има и различни виждания за какво се взема власт. Моето е, че се взема за да се управлява добре и държавата ни не само да изплува, но и да върви напред. Подозирам, че има виждания, как целта е да се репресират предишните (принципно не става въпрос само за ГЕРБ). Добро управление и репресии са две доста различни неща.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #63 -: Февруари 17, 2019, 14:56:13 »
около 2 милиона гласа е реалното изискване за някакво стабилно управление (150 депутата).

Не е необходимо 150 депутата. И 130 вършат работа. За България 130 депутата от една партия са нещо трудно постижимо. Камо ли за 150. 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2019, 15:01:21 »
АААаааа ...., закъде повече?!

А ти Гешевците в извънредния военнополеви съд за какво мислиш, че ги къдрят и подстригват?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #65 -: Февруари 17, 2019, 15:02:15 »
 
Quote (selected)
Подозирам, че има виждания, как целта е да се репресират предишните (принципно не става въпрос само за ГЕРБ).

В конкретния случай става основно дума за гербавите и асенизацията е повече от задължителна! Имам някакви предчувствия, за да не кажа твърди убеждение, че са налице известна групичка всеядни уж професионалисти, които биха били много притеснени, ако се поразрови кариерата им по времето на мутренското включване. Услугите, които са оказвали на каламитета за допълнително обогатяване не са останали незабелязани - в държавното управление тече като през решето. Вярвам, че едва ли ще се намерят граждани (включително и от жълтопаветниците), които биха им съчувствали. Даже, аз лично се сещам за един такъв господин, който иначе е много ляв, но идеално се вписва в управленската атмосфера на министЕра- професионалист в образованието. Мисля, че БСП спокойно може да преживее подобни загуби :smokin:

Отврат, като за начало могат да извадят отново следствието от прокуратурата и няма да трябва ВНС. Тва си беше недомислица на Станишев, клекна на разни идиоти. А специализираните както са ги открили, така и ще ги закрият - особено, когато станем за европейски резил, като следствие от кинаджийските им прояви
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 15:04:49 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #66 -: Февруари 17, 2019, 15:09:05 »
Quote (selected)
Не е необходимо 150 депутата. И 130 вършат работа. За България 130 депутата от една партия са нещо трудно постижимо. Камо ли за 150. 
Може и 130, но трябва да са във формация "фаланга". При днешните български реалности е трудно даже да си го представи човек. За 130 депутата, при 3.5 милиона гласа и 10% загуби (недействителни и за малки партии) трябват "само" 1.7 милиона гласа. Даже и да допуснем, че само БСП може да ги вземе, работата с фалангата изглежда фантасмагорично. Нещо като онази история, с ламята, умния милиционер и глупавия милиционер.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #67 -: Февруари 17, 2019, 15:12:07 »
като за начало могат да извадят отново следствието от прокуратурата и няма да трябва ВНС.

Не, не! Това е половинчато. Няма да реши проблема. Прокуратурата трябва да е отделна глава в конституцията и извън съдебната власт. Или както беше преди 10-ти, или изнесена встрани структура, но с много сериозно разписани правила за избор на Главен прокурор. Следствието трябва отново да мине към полицията на двойно подчинение : по вертикала на МВР, по хоризонтала - на прокуратурата.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #68 -: Февруари 17, 2019, 15:43:22 »
Quote (selected)
ПГ на „БСП за България“ напуска Народното събрание, предаде репортер на Агенция „Фокус“.

Това бе предложено от лидера на БСП Корнелия Нинова и прието от Националния съвет на партията след около 3 часа дебати. „За“ решението гласуваха 74 членове на Пленума.

 

33-ма от членовете на Националния съвет били против, а трима са се въздържали. Решението било прието след тежък дебат.

Споровете на „Позитано“ 20 продължили над три часа, много от членовете на Националния съвет се изказали против предложението на Корнелия Нинова. Основните им аргументи били, че в навечерието на изборите БСП ще остане без парламентарна трибуна.

Според „24 часа“ Димитър Дъбов изтъкнал по време на дискусията, че няма революционна ситуация за такава мярка. И попитал защо БСП ще клати държавата точно за идването на руския премиер Дмитрий Медведев у нас.

Дъбов се изказал и против преференциите. С тях не се активират избирателите, а се позволява на случайно попаднали в листите хора да си купуват гласове и да пренареждат така листата, били аргументите му. Защо правим тогава модел на парламентарната група, като след това в нея влизат случайни хора, попитали той.

Обратното становище защитил Юрий Асланов. „С приетите промени на Избирателния кодекс ГЕРБ ще печелят изборите винаги, това е суспендиране на конституцията”, обяснил социологът. За напускане на парламента бил и Янаки Стоилов, който настоял да се изработи и план за действие и масови политически акции поискал.

“Дошъл е моментът за радикални действия. Днес България не е парламентарна република, няма съдебна власт, дори няма реална изпълнителна власт, а само изпълнители на поръчки”, подкрепил напускането и Румен Овчаров и призовал другарите си да направят същото. Това е последният рубеж и са заплашени вече свободните избори, казал той.

Ако загубим евроизборите, шансовете ни за промяна на всички следващи избори намаляват значително, обяснил той. И призовал БСП да започне разговор с всички, които искат промяна - и от лявото и от дясното, за общи действия срещу това управление и този модел.

"Важно е как ще се върнем в този парламент. През 2013 г. излязохме и се върнахме в нов, а сега сигурни ли сме, че излизането ни ще доведе до предсрочни избори", попитал обаче президентът на ПЕС Сергей Станишев. И попитал червените депутати нима без съпротива ще оставят мнозинството да отхвърли ветото на президента върху Изборния кодекс.

БСП поставя условия пред ГЕРБ, Патриотите, ДПС и "Воля", а именно избор на нова ЦИК, отмяна на срамните среднощни гласувания по ИК, връщане на преференцията и започване отново на дебата за машинното гласуване.

Националният съвет на БСП прие и обръщение към българските граждани, в което се казва, че "Народното събрание в лицето на представителите на ГЕРБ, ДПС и НФСБ прие промени в изборното законодателство, които нарушават законността, свободния избор на българските граждани и гаранциите за честни избори."

Ето и пълният текст на обръщението:

О Б Р Ъ Щ Е Н И Е

към българските граждани и политическите партии за защита на свободата на демокрацията и върховенството на закона

Народното събрание в лицето на представителите на ГЕРБ, ДПС и НФСБ прие промени в изборното законодателство, които нарушават законността, свободния избор на българските граждани и гаранциите за честни избори. Стана порочна практика месеци преди всеки избор правилата да се коригират в интерес на управляващите.

Националният съвет на БСП и Парламентарната група на "БСП за БЪЛГАРИЯ" решително отхвърлят тези решения и възлагат на народните представители от левицата да напуснат Народното събрание.

Така променените правила застрашават демократичността на изборния процес - сега и в бъдеще. Ние напускаме парламентарните заседания, за да запазим парламентаризма в България.

Ние категорично настояваме да отпаднат последните изменения в Изборния кодекс и да се пристъпи към изпълнение на законовото изискване за избор на нова Централна избирателна комисия.

Ние изискваме да се осигури демократично провеждане на предстоящите избори за Европейски парламент, да се гарантира достоверност на изборните резултати съгласно волята на българските граждани и да се избере нов състав на ЦИК, като важна част от тези гаранции. Само при тези условия ние ще възстановим участието си в този парламент.

Обръщаме се към българските граждани за съвместни действия в защита на избирателните права. Всеки може да даде подкрепа за една или друга партия, за едни или други кандидати. Това е изконно политическо право. Но в борбата за неговата реализация трябва да сме единни и непреклонни. Само така ще отстоим демокрацията, правовата държава и нашите основни политически и граждански права.

 

Четивото е много поучително, обаче..... :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #69 -: Февруари 17, 2019, 15:48:28 »
https://www.segabg.com/forum-topic/bsp-napuska-narodnoto-subranie?page=1#comment-220502

Оттатък има много точни думи на hamer

Quote (selected)
Тук май още има хора, които вярват, че България се управлява от някоя партия по волята на народа. И в кучи г.з да наврете БСП, ДПС или всяка партия, която не ви харесва, е наивно да вярвате, че нещо в колонията ще се промени, без кукловодите да са го пожелали..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #70 -: Февруари 17, 2019, 15:52:47 »
Не съм много съгласна с това мнение. Хубавото, обаче, е, че глиганчетата залепнаха като ваденки на гербавите дупета и на мен специално ще ми е мноо забавно как жълтопаветниците ще отиграят таз топка :D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #71 -: Февруари 17, 2019, 16:26:21 »
Quote (selected)
ПГ на „БСП за България“ напуска Народното събрание, предаде репортер на Агенция „Фокус“.

Това бе предложено от лидера на БСП Корнелия Нинова и прието от Националния съвет на партията след около 3 часа дебати. „За“ решението гласуваха 74 членове на Пленума.
Още една илюстрация. 74 гласа са точно 40% от Националния Съвет на БСП. Несъмнено, мнозинство от присъствалите, но 40% от вождовете все пак. По въпроси които изглеждат съдбовни. И става въпрос все още само за приказване, не за действия.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #72 -: Февруари 17, 2019, 16:46:40 »
Quote (selected)
По въпроси които изглеждат съдбовни.

За кого са съдбовни? За разноцветната гешефтарска задруга, маскирана под фалшивата загриженост за стабилността на държавата, нали? Колега, тези приказки могат и да вървят по телевизора, ама никой, никой, който е бил доста навътре в т. нар. държавно управление, няма да им се върже. Както вече казах, светът е малък, а държавата ни още по-малка....Да не говорим, колко е показателно написаното в горния цитат, за привържениците на легитимацията на кочината и за всеки от тях си има много логично и житейско обяснение

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #73 -: Февруари 17, 2019, 17:23:35 »
В нашите условия "Стабилност на държавата" и "функциониране на Парламента" са две абсолютно несвързани понятия.
Нашият парламент може да кове закони със стахановски устрем , а държавата ни практически да се скапва.
Обратната ситуация - при работеща държавна администрация и съдебна система никой няма и да разбере, че Парламентът е блокиран.

Така че, БСП имат едно :way_to_go-1308: от мен за решението си да напуснат тая бутафория.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #74 -: Февруари 17, 2019, 17:41:36 »
Quote (selected)
За кого са съдбовни?
Поемането на курс към вземане на властта с извънредни мерки не изглежда рутинна работа. За голяма партия изглежда като съдбовен въпрос, поне за мен. За други може и да е ежедневен битовизъм. При такива въпроси, 40% за, 20% против и още 40% липсващи не показва нито сериозни намерения, нито решителност. През есента имаше нещо подобно, пак всички напускат за да няма кворум, само 20 човека остават за да има някакво присъствие. След няколко месеца виждаме, че е било имитация на дейност. Ако и сега стане нещо подобно, имаше една приказка за лъжливото овчарче. :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #75 -: Февруари 17, 2019, 17:43:39 »
В нашите условия "Стабилност на държавата" и "функциониране на Парламента" са две абсолютно несвързани понятия.
Нашият парламент може да кове закони със стахановски устрем , а държавата ни практически да се скапва.
Обратната ситуация - при работеща държавна администрация и съдебна система никой няма и да разбере, че Парламентът е блокиран.

Така че, БСП имат едно :way_to_go-1308: от мен за решението си да напуснат тая бутафория.

Във времена на брекзити, жилежони, предстоящи евроизбори и т.н. никой, ма никой нема я бръсне корнелия за сливата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #76 -: Февруари 17, 2019, 17:48:27 »
Сержанте, защо си мислиш, че на някой в БСП му дреме за евроизборите освен на 5-6 кандидата за депутати?
Винаги има някакви евро "предизвикателства".
Избори, председателство  и други, все някога трябва да теглим чертата и да помислим за нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #77 -: Февруари 17, 2019, 17:50:09 »
Сержанте, защо си мислиш, че на някой в БСП му дреме за евроизборите освен на 5-6 кандидата за депутати?
Винаги има някакви евро "предизвикателства".
Избори, председателство  и други, все някога трябва да теглим чертата и да помислим за нас.

Не, имах предвид, че на Началниците не им е до Корнелия в момента. А без тяхно съгласие тя не може да стигне никъде.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #78 -: Февруари 17, 2019, 17:51:09 »
В нашите условия "Стабилност на държавата" и "функциониране на Парламента" са две абсолютно несвързани понятия.

Ммм, свързани са, и то много. Защото "стабилност" не означава, че няма протести или в парламента не се карат и т.н. Стабилност означава добро законодателство и гладко функционираща правна система. Което у нас го няма. Закони се приемат на коляно, на парче и веднага след това се променят. Това са недомислици, противоречащи на фундаментални правни принципи и на правната логика. Затова България е нестабилна, защото вече професионални юристи не могат да смогнат да следят промените в законодателството и нямат представа какво се пише в парламента. Правната рамка на държавата вече е блато. Ето това точно е нестабилност, когато не знаеш утре каква идиотшина ще сътвори тая герберска какистокрация.
Управлението на държавата не се състои за всяка глупост да се пише закон, за да се имитира дейност.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #79 -: Февруари 17, 2019, 18:50:57 »
====
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 19:10:50 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #80 -: Февруари 17, 2019, 19:22:33 »
Quote (selected)
А сливането на структури, поне според мен, е най–безсмисленото нещо, тъй като администрацията продължава да набъбва като цирей и да цоца държавни средства.

Правило № 1
Искаш ли да съкращаваш администрация - сливаш!
Правило № 2
Искаш ли да раздуваш администрация - създаваш нови структури!
Много е елементарно :D

Толкова е "елементарно", че се е наложило OTVRAT да ти го обясни по–долу, тъй като сметнах, че точно при теб не е необходимо да обяснявам аз. :t9411:

Quote (selected)
[Не е безсмислено], ако се прави с акъл. Сливането на структури е измислено да съкращава администрация и финансов ресурс. Сегашното "сливане" не е сливане.
:way_to_go-1308:
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 20:02:35 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #81 -: Февруари 17, 2019, 19:53:00 »
Отврат, като за начало могат да извадят отново следствието от прокуратурата и няма да трябва ВНС. Тва си беше недомислица на Станишев, клекна на разни идиоти.

Случаят със следствието е залегнал в Конституцията. Затова не може да се мине без ВНС.

Аз лично не помня кога се е намесил Станишев и какво се е случило, щото не мога да помня всичко, което ми е минало през главата – мозъкът ми трие автоматично – от хигиенна гледна точка!  ;D

С което искам да кажа, че когато този въпрос беше актуален, съм превеждала на десетки събития и разговори на маса, където мястото на българското следствие беше препъни–камък, тъй като навсякъде другаде в ЕС беше различно. Сега не знам как е. Не ме интересува, а и най–малко ми се рови. Но мисля, че за България е все още проблем, тъй като сериозни конституционни промени оттогава не са правени.

П.П. А колкото до решението на Корнелия БСП да напуснат парламента, мога само да река  :bravo-1290:

Защото това блато трябва най–сетне да се раздвижи!
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 20:00:35 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #82 -: Февруари 17, 2019, 20:07:36 »
Quote (selected)
Случаят със следствието е залегнал в Конституцията. Затова не може да се мине без ВНС.
Тва няма нищо общо с действителността! Беше променен ЗСВ

Quote (selected)
Аз лично не помня кога се е намесил Станишев и какво се е случило, щото не мога да помня всичко, което ми е минало през главата – мозъкът ми трие автоматично – от хигиенна гледна точка!

Джиджи, следствието мина към прокуратурата април 2009 година след купища скандали и съпротива и бяха прави какво ще стане - ся берем плодовете на тази простотия! Това беше решено с вълшебните думи "Брюксел така иска" и с натиск от страна ЕК. Имаше и вето на Първанов. Мноо те моля, душа, на тази тема да не спориш с мен :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова призова за ОФ
« Отговор #83 -: Февруари 17, 2019, 21:03:30 »
Мноо те моля, душа, на тази тема да не спориш с мен

Не споря, душа, само казвам какво си спомням от този казус, тъй като оттогава насам ноо информация се извървя през главата, а и през ръцете ми! :cool-1084:

Освен това, и ти потвърждаваш част от нея – да, Комисията се беше захванала яко с тоа въпрос!!!  :b0315:

Но сега аз се занимавам с друго.
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 13:10:48 от Джиджи »