Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:39:22

Автор Тема: "Граждани срещу кражбите на деца" скочи срещу стратегията за детето  (Прочетена 75243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Но да кълнеш чужди деца и да очакваш някой тук да дава и пет пари за безценното ти мнение за децата,
Ех, ама как се самонадъхвате с това "кълнене" трите тролчета, а?
Единият не чул, другят не разбрал,  обаче третият коментира, а ато кажа, че през главата ви минава обща тръпка в парче мозък, се засягате.
Кълненето си го измислиха лейди Банш и мадам Люлю, ама пак да попитам - като е толкова хубаво поради что се засягате да ви го пожелаят?
Ах, "неуважаеми"! : )) Явно ще трябва да ти говоря на езика, който обичаш. Ами ти знаеш ли кой съм аз, бе?!! Знаеш ли, а?! Баба ми е кардарашка принцеса, дядо ми е потомствен барон на Столипиново! Захранен съм с циганска баница върху златна сапьорска лопатка! Мое културно право е да си кълна както искам, ти ли ще ми го оспорваш, бе, расист, фашист и антиромист нетолерантен! Ай ся дай 5 леа и бегай, да та у либерала!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ай да не навлизаме в лингвистични теми, А!?

Що? Кво им има?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Затова теите, че преди 9-ти имало "образование" са смешни.

Даваш го бетер клерикален схоластик, твърдящ, че родените преди Христа са с неспасени души и отиват в ада.
Това не е вярно, за неспасените души! Праведниците или желаещите да станат таквиз - вкючително Мойсей, който инак малко убиец си пада, всички получават възможност да се спасят, стига да искат.
Клерикалните схоластици, които твърдят обратното, се наричат католици - в тяхната доктрина Христос само нещо почовъркал в ада, вероятно подразнил шефа там, извел вехтозаветните пророци и това е. Частично свършил работата, един вид!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Няма начин да си приличам с приятел на Норчо.

Що?
Всяка добра компания си има шут.
  :drooling_bouncy_smileys-959:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Това не е вярно, за неспасените души! Праведниците или желаещите да станат таквиз - вкючително Мойсей, който инак малко убиец си пада, всички получават възможност да се спасят, стига да искат.

Спомни си кои вижда в Ада героят на Данте Алигиери. Няма как да получат шанс посмъртно - "... каквото вържете на земята, вързано ще бъде на небето; и каквото развържете на земята, развързано ще бъде на небето. (Ев. Матея 18:18)"
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 19:08:06 от Banshee »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ай да не навлизаме в лингвистични теми, А!?

Що? Кво им има?
  :drooling_bouncy_smileys-959:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Това не е вярно, за неспасените души! Праведниците или желаещите да станат таквиз - вкючително Мойсей, който инак малко убиец си пада, всички получават възможност да се спасят, стига да искат.

Спомни си кои вижда в Ада героят на Данте Алигиери.
Това и казвам, Данте е част от католическата доктрина - за тях каквото било преди идването на Спасителя, си остава както си било. И за какво тогава се полага жертва, ако не е за целокупното спасение?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Но да кълнеш чужди деца и да очакваш някой тук да дава и пет пари за безценното ти мнение за децата,
Ех, ама как се самонадъхвате с това "кълнене" трите тролчета, а?
Единият не чул, другят не разбрал,  обаче третият коментира, а ато кажа, че през главата ви минава обща тръпка в парче мозък, се засягате.
Кълненето си го измислиха лейди Банш и мадам Люлю, ама пак да попитам - като е толкова хубаво поради что се засягате да ви го пожелаят?
Ах, "неуважаеми"! : )) Явно ще трябва да ти говоря на езика, който обичаш. Ами ти знаеш ли кой съм аз, бе?!! Знаеш ли, а?! Баба ми е кардарашка принцеса, дядо ми е потомствен барон на Столипиново! Захранен съм с циганска баница върху златна сапьорска лопатка! Мое културно право е да си кълна както искам, ти ли ще ми го оспорваш, бе, расист, фашист и антиромист нетолерантен! Ай ся дай 5 леа и бегай, да та у либерала!

 :crazy-2239:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Това и казвам, Данте е част от католическата доктрина - за тях каквото било преди идването на Спасителя, си остава както си било. И за какво тогава се полага жертва, ако не е за целокупното спасение?

То хубаво, че го казваш, но това не опровергава това, което казвам аз. Така че твоето "Не е вярно!" просто не е вярно.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
  author=Firmin link=topic=950.msg68552#msg68552 date=1578244129]


 :crazy-2239:

Айде още един дето не понася културните различия.
Филантропи ли бяха фашисти ли ?
Някой да помогне че се обърках или да пробвам с маргаритка?
фашист, филантроп, фашист......
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
А Фирмин, ако ми е горе-долу набор, какво му е късното влизане в партията през 1990, според фелдкурата? Тогава е бил на двайсет и няколко. На онци тепърва му предстои таз радост. :))

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
какво му е късното влизане в партията през 1990, според фелдкурата?

В коя партия? Щото фелдкуратът има предвид БКП. А това е друга партия.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Сигурно, ама това е ирелевантно към "късно" или "ранно". Като не говорите по конспектните точки "джендър", "либерал" и т.н., се губите в норвежката гора някак...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Кълненето си го измислиха лейди Банш и мадам Люлю!
  :0006:  :raise_the_roof-1045: :0006:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Това и казвам, Данте е част от католическата доктрина - за тях каквото било преди идването на Спасителя, си остава както си било. И за какво тогава се полага жертва, ако не е за целокупното спасение?

То хубаво, че го казваш, но това не опровергава това, което казвам аз. Така че твоето "Не е вярно!" просто не е вярно.
Виж сега, това е спор, който разделя двете основни християнски общности от столетия. Аз като православна християнка се придържам към православния догмат за пълната победа на Христос в ада. Католическите ми посестрими толкова вяра в Бога си нямат. Поради това, че последното излизане от въпросния ад е било къде две хиляди години по-рано, свидетели няма и всеки си остава с неговата позиция.  :t0328:
Все някой ден ще разберем, а засега да вдигнем наздравица този ден да е по-далеч!  :t0328:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
От норвежките пущинаци едно време са излизали тролове, после викинги, а днес барневерни и други педерасти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
ама това е ирелевантно към "късно" или "ранно".

Верно ли е ирелевантно в коя точно партия си влязъл? Каква мъдрост!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ми аз не взимам отношение към този фундаментален спор, а сравнявам Отврата с едната страна, но добре, наздраве :t0328: и поздрав Norwegian Wood  :)

 

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ама това е ирелевантно към "късно" или "ранно".

Верно ли е ирелевантно в коя точно партия си влязъл? Каква мъдрост!

Естествено важно е било да влезе в партия и да прави кариера.
Тогава СДС го караше на гол ентусиазъм не е място за "перспективен" младеж. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Най-ранното влизане на Firmin в БКП щеше да е някъде през 86-та, но уволнението ( Айде УВО 86!) го предвари. От 86-та до 90-та го каниха и подсещаха, а даже веднъж и другарят Чавдар Райчев му три сол на главата, Ной знай що, че беше получил едно "изложение" от парткома, в което, цитирам по памет, се казваше следното - "прави лошо впечатление това как другарят Firmin, в същото време, когато десетки комсомолци заявяват желание да встъпят в редовете на БКП, не само че не изявява такова желание, но и откланя покана за членство в БКП". Последва кратка беседа за причините и другарят Firmin бе натирен да си чете Устава (на ДКМС), че да не яде дървото.  ;D Другарят Firmin стана член на БКП на 24 години, в края на зимата на 90-та. :cool-1084:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Тогава СДС го караше на гол ентусиазъм

Айде бе! Точно тогава се нагледахме на пребоядисване и надпревара кой колко бил репресиран.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тогава СДС го караше на гол ентусиазъм

Айде бе! Точно тогава се нагледахме на пребоядисване и надпревара кой колко бил репресиран.

Обаче кинтите бяха още на друго място.
Да ти търся ли снимки на лидерите на СДС с пуловерчета?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Верно ли е ирелевантно в коя точно партия си влязъл? Каква мъдрост!

Към кое? Това на плоската земя, като няма хоризонт, поне някакви ориентири няма ли?  :nuts:


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
коле е по-голям едип от другите  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
коле е по-голям едип от другите 

Ма вий, наистина ли почнАхте да оформяте тук лагери?!   :nuts:

Ми те вече са повече от ясни: 3-4 VS безкрайност!!!  :0006: :giggle-3307:  :0006:

"Ориентирите" на тукашната, плоската земя /по Банши!/!!!  :tongue-out:
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 20:56:02 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
коле е по-голям едип от другите  :smokin:
Кáжи "мазъ фака" и мирясай, копеуе  :smokin: 


Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Очаквам да предложиш нужната лека, почти незабележима корекция на моя текст.

Писал си "кой", вместо кого.
А, добре. Приемам забележката.

Макар че, доколкото си спомням гимназиалното обучение по български език, 'кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.
  :i_sheepish:
Никогиш! Нито тогава, нито сега!!!  :t2689:
Пак се увличаш. (като глупостта за парвеню-то).
Няма начин да знаеш какво са ни учили 'тогава'. Съмнявам се, че си наясно и с онуй, дето са го учили и по-късно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.

Това е било много отдавна. Кому иска дателен падеж. Чел съм Белю пушилката, издание от 20-те години. С падежи. Там има "той даде Биля един долар". Кому - Бил (я). Но съществува като архаична форма на кой/кого. Не е грешно да кажеш кому или комуто.
Именно.
За съжаление, отдавна съм излязъл от младежката възраст.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.

Това е било много отдавна. Кому иска дателен падеж. Чел съм Белю пушилката, издание от 20-те години. С падежи. Там има "той даде Биля един долар". Кому - Бил (я). Но съществува като архаична форма на кой/кого. Не е грешно да кажеш кому или комуто.
Именно.
За съжаление, отдавна съм излязъл от младежката възраст.

За младежката възраст не знам, но никога не си успял да влезеш в езиковата тема! :nuts:

Защото нямаш необходимата КОМПЕТЕНТНОСТ и няма как да я получиш отсега нататък.

Нито пък я има Отврат! :m1313:

Затуй, защо не си наемете двамата стая, за да си говорите в нея за езикови проблеми?!

 :b0230:
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 21:59:57 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
След пълния и краткия член, "кой" и "кого" са най-често допусканите грешки в българския език.
Оня некадърник Ники Кънчев пет години води "Стани богат" и пет години по 100 пъти зададе един и същ въпрос "С кой си тук?"
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 21:39:31 от Bacho Кольо »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Затуй, защо не си наемете двамата стая, в която да си говорите за езикови теми?!

Идеята не е никак лоша. Доста от нас имаме нужда от перманентно ограмотяване.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
След пълния и краткия член, "кой" и "кого" са най-често допусканите грешки в българския език.
Оня некадърник Ники Кънчев пет години води "Стани богат" и пет години по 100 пъти зададе един и същ въпрос "С кой си тук?"

ми не.
езиците се променят.
и без официални реформи.
практиката е по-силна от остарялата догма.

вероятно има колеги, които помнят "участвувам" и "присъствувам". и двете са били "правилни" навремето си, са предизвикват само смех  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Затуй, защо не си наемете двамата стая, в която да си говорите за езикови проблеми?!

Идеята не е никак лоша. Доста от нас имаме нужда от перманентно ограмотяване.
:way_to_go-1308:
Йес! Но най-добре ще е по двойки – според нуждите!!! :b0205:
« Последна редакция: Януари 05, 2020, 22:02:36 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
ми не.
езиците се променят.
и без официални реформи.
практиката е по-силна от остарялата догма.


Не ми не, а ми да.
Нита членуването, нито "кой - кого" е остаряла догма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
*

Виж ся, Бачи!

Тук явно се очертава необходимостта от тема за въпроси по отношение на българския език.

НО САМО С ВЪПРОСИ И БЕЗ НИКАКВИ ТЪПИ КОМЕНТАРИ!!!

Защото се вижда, че по езиковата тема коментарите тук не могат да бъдат умни.  :smokin:

Тогава защо не помолите Светицата да открие такава тема и да си я поддържа единствено с отговори към поставените въпроси?! 

Тъй като Светицата е единственият АВТОРИТЕТ в "Керпеден" по тези въпроси.

Струва ми се, че няма да ѝ натежи. А може даже да бъде поласкана!!!

Затова, просто ОПИТАЙТЕ. И ... BON CHANCE!!!   :t0328:
 
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 10:14:40 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
кого' и 'кому' се брояха за остатъчни форми на падежност в езика.

Това е било много отдавна. Кому иска дателен падеж. Чел съм Белю пушилката, издание от 20-те години. С падежи. Там има "той даде Биля един долар". Кому - Бил (я). Но съществува като архаична форма на кой/кого. Не е грешно да кажеш кому или комуто.
Именно.
За съжаление, отдавна съм излязъл от младежката възраст.

За младежката възраст не знам, но никога не си успял да влезеш в езиковата тема! :nuts:

Защото нямаш необходимата КОМПЕТЕНТНОСТ и няма как да я получиш отсега нататък.

Нито пък я има Отврат! :m1313:

Затуй, защо не си наемете двамата стая, за да си говорите в нея за езикови проблеми?!

 :b0230:
Пак глупости.
След тъпото ти оливане за "парвеню" не би трябвало да имаш сурат да се изказваш по езикови теми.
Мислех да го подмина, но понеже настояваш:
"Etymology
Borrowed from French parvenu, past participle of parvenir, from Latin perveniō (“arrive, reach”). "  - тук
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пак глупости.

А теб, никой ли от внушителния ти даскалски род / :D/ не успя да те научи, че когато не си компетентен по даден въпрос, ТЕБ ПРОСТО ТЕ НЯМА!!! 

Ей така! Няма те!! Колкото и да се напиняш да цитираш оттук-оттам!!! :bigok:

Защото не знаеш КАКВО цитираш. Както вече те гепих на няколко пъти в тая тема ...
Щото инак щях да тЪ посъветвам да се скриеш ... :b0230:
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 10:36:31 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Защото не знаеш КАКВО цитираш. Както вече те гепих на няколко пъти в тая тема ...

Aма в случая е прав. Отговорът е на един клик разстояние. Българската дума парвеню идва от френската parvenue. А ти обясняваш как е обазувана френската дума, което в случая няма значение. Защото тя пък идва от латински, който пък сигурно идва от санскритски, който пък сигурно идва от царевицата на Мачу Пикчу.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Пак глупости.

А теб, никой ли от внушителния ти даскалски род / :D/ не успя да те научи, че когато не си компетентен по даден въпрос, ТЕБ ПРОСТО ТЕ НЯМА!!! 

Ей така! Няма те!! Колкото и да се напиняш да цитираш оттук-оттам!!! :bigok:

Защото не знаеш КАКВО цитираш. Както вече те гепих на няколко пъти в тая тема ...
Щото инак щях да тЪ посъветвам да се скриеш ... :b0230:
джиджи,
ако си забелязала, съм дал източник на твърдението си. а ти - само маймунджулуци. крясъците и неправилната орфография не са аргумент, така че, мисля за най-правилно ти да се скриеш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
джиджи,
ако си забелязала ...

Quote (selected)
Against stupidity, the very gods themselves contend in vain.
:light_bulb-1377:

Тчк.!!!
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 07:11:11 от Джиджи »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Нахално и глупаво. И, съвсем според очакванията, никакви аргументи.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нахално и глупаво. И, съвсем според очакванията, никакви аргументи.

Отврат № 2!!!

Да си кажа и АЗ последната дума ...  :b0201: :light_bulb-1377: :b0201:
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 07:24:07 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Жижи, защо си кисела? Пак ли пусна стружка на колата?