Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 03:17:46

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868393 пъти)

0 Потребители и 63 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33480 -: Октомври 04, 2022, 10:24:02 »
Quote (selected)
Мукта, ти си се самонаел да плюеш попеременно по българите и Русия ли?
"Плюнки" има само във фантазиите ви. Никога и никъде не съм "плюл" родината си , и намирам самият чугунено древен глагол "плюя" за много нисък наратив. Второ. Следя детайлно войната в Украина и от постовете ми няма загадка на чия страна съм. Въобще не смятам ката ден да (ви) давам клетви за русофилство. Айде със здраве , че ви отделих цели 3-4 минути.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33481 -: Октомври 04, 2022, 10:32:36 »
Потресени от 500 хил. гласували за ПП, а не сте потресени, че почти 700 хил. са гласували за Тиквата!
П.П. Да видим днес, нашите "независими" СМИ, дали ще отбележат, че на този ден преди 65 години е излетял първият изкуствен спътник на Земята!
Тиквата си назначи поне 500 хлд предани държавни и общински служители. Затова има някакво обяснение за гласуването за него. Ако му разрешат да купува избиратели, то щеше да увеличи поне с 200 хлд резултата си.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33482 -: Октомври 04, 2022, 10:38:38 »
Държавният служител не трябва ли да е аполитичен и да не трепери за службицата си, освен ако не се справя. Кога ще доживеем до истински конкурси?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33483 -: Октомври 04, 2022, 10:56:21 »
Quote (selected)
Мукта, ти си се самонаел да плюеш попеременно по българите и Русия ли?
"Плюнки" има само във фантазиите ви. Никога и никъде не съм "плюл" родината си , и намирам самият чугунено древен глагол "плюя" за много нисък наратив. Второ. Следя детайлно войната в Украина и от постовете ми няма загадка на чия страна съм. Въобще не смятам ката ден да (ви) давам клетви за русофилство. Айде със здраве , че ви отделих цели 3-4 минути.
Първо, постът ми и с върховни усилия не може да се нарече "наратив". Дискурс в краен случай.
Второ,  пълна дезориентация - темата за Русия е другаде, в двата ми поста името е споменато само мимоходом. Ни русофил, ни русофоби, ни нищо.
За България и българите идеше реч.
И за плюенето, плюене е "трима интелектуала" и другото написано, на българскиТЕ интелектуалци и сравнението с разни небългарски неща в полза на небългарските.
Не си губете времето, ни 3-4, ни половин даже минута, да ми отговаряте - внимателно следя форума, макар и рядко да пиша, поради което и Вашата свръхактивност, да я наречем по-меко - просто take care.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33484 -: Октомври 04, 2022, 11:32:11 »
Потресени от 500 хил. гласували за ПП, а не сте потресени, че почти 700 хил. са гласували за Тиквата!
П.П. Да видим днес, нашите "независими" СМИ, дали ще отбележат, че на този ден преди 65 години е излетял първият изкуствен спътник на Земята!
За гербавите ясно, все държавно хранени люде, нищо не е изчегъртано, а ако е се надяват Баце кат се върне на бяла кобила да ги нахрани пак.
За тия 500 хиляди на ПП сметката е същата, 200 К захлебиха, 100 К се надяват че просто не са успели за седемте месеца и сега ще се включат.
100 К баламурници дето вярват че Дядо Коледа ще им донесе стартъпи, па ако може да станат и еднорози в клъстерите.
Има 100 К джиджита дето за едната тръпчинка
« Последна редакция: Октомври 04, 2022, 11:40:18 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33485 -: Октомври 04, 2022, 12:55:39 »
Бе и Кирчо и Асенчо имат кусури, ама Кирето е по-недодялан.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #33486 -: Октомври 04, 2022, 12:57:29 »
Борисов с формула: Лидерите да се дръпнем назад. Не искам да съм премиер, няма да съм депутат

Моментът налага съединение.
Ние печелим в 24 избирателни района, ДПС - в 5, а Продължаваме промяната - в 2. Картата е синя, но не това е най-важното.

От сутринта спорим. Кое е най-важното в момента в България. Първо, важното и за света - кой е с Путин и кой е срещу него. Или както по време на избори се говореше за евроатлантизма. Нека това е първата тема, по която ясно да си заявим позициите. Ние нашата сме я заявили ясно. Ако искаме да тласкаме държавата към нови избори, това е идеално за Путин. 67% от българския народ са проевроатлантическите партии. Като сложим и БСП, стават 77%, защото не мога да приема, че Вигенин не е евроатлантик", сподели лидерът на ГЕРБ.

https://epicenter.bg/article/Borisov-s-brifing-sled-izborite--NA-ZhIVO-/295217/2/0

Закуската в амбасадата май е минала.
Чакаме споменатите от Баце да завъртят опашките.
Към въртиопашките включвам и Вигенин.
Голям евроатлантизъм ще падне.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33487 -: Октомври 04, 2022, 13:03:43 »
ТБЗБХ се опива от гласа си. Изпя си лебедовата песен. Гледам и с президента големи приятели станали. И габровчето е щастливо. Отдавна не беше се усмихвало. Гледачка сигурно му е предсказала прогрес.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33488 -: Октомври 04, 2022, 13:31:04 »
Quote (selected)
Към въртиопашките включвам и Вигенин.

Днес същият обяви, че разчита на третия мандат и няма нищо против да ги подкрепи Възраждане :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33489 -: Октомври 04, 2022, 13:36:06 »
Като се замислиш, има известна логика. Но с кого? С Герб, или ПП? Нинова и на Герб ще кандиса. Но шансът е малък. Нека видим театрото.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33490 -: Октомври 04, 2022, 13:51:38 »
Какво се чешете по тила?
Нашата политика от проанглийски мина в проамерикански коловоз.
Очаквано
Може би шахматната дъска на Балканите го изисква...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33491 -: Октомври 04, 2022, 14:23:48 »
Ти пък какво се радваш, лизач на кралски атрибути
Шъ прайм ли Руска империя 2?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33492 -: Октомври 04, 2022, 15:29:57 »
Quote (selected)
БСП прави изцяло рационална кампания, с послания за социална политика, за младите, пенсии, доходи, с конкретни програми. Очевидно на политическата нива тия семена не поникват в момента. Не знам какво искат българските избиратели точно вече – казвам ви го като политолог, от 20 години и повече се занимавам с това, не ги знам какво искат. ...

И разбира се, да не забравяме това, с което почнахме нашия разговор: Народът – не знам колко удивителни трябва да му се пишат зад него вече за отговорността, за експериментите, за себе си, за активността, за цялата отговорност, която трябва да се проявява по отношение на политиката.
https://epicenter.bg/article/Kaloyan-Metodiev-/295206/11/0

Чета как Бочкото спечелил джобовете на хората, ДПС - сърцата им, Възраждане - ръцете, дето ги сърбят, пък горките трезви и рационални социалисти успяли само толкоз да изстискат от разума на народа. Чакам да почне кахъренето за бюджета и 22те заповеди за Спущането на манната, ама преди това да попитам свитата на столетницата някакви желания ако имат за разпръсване на пепелта над любимо място, "бе честна и трудолюбива",  с петолъчка, с кръст, със снимка или без?
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33493 -: Октомври 04, 2022, 15:30:49 »
Че тоя Калоян Методиев не бил толкова зле, за пръв път му чета анализ някакъв и не виждам да бърка в нещо, да се изхвърля или да се извърта с пожелателно мислене.
 https://epicenter.bg/article/Kaloyan-Metodiev-/295206/11/0
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33494 -: Октомври 04, 2022, 15:42:51 »
БСП не са със звездата, а със сърпа и чука и педофилията.
Погледни в слогана на БСП, стилизираната роза  в квадрата над буквите БСП
https://bsp.bg/
А ето и символът на педерастията
Голям и малък триъгълник един в друг
https://www.google.com/search?q=%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F&tbm=isch&ved=2ahUKEwiJgMqxy8b6AhVky7sIHVkSDz4Q2-cCegQIABAA&oq=%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F&gs_lcp=CgNpbWcQDDoECCMQJ1DoC1izR2DfYWgAcAB4AIABwAGIAYYRkgEEMC4xNJgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nwAEB&sclient=img&ei=1yg8Y8m4H-SW7_UP2aS88AM&bih=625&biw=1366

А галочката отдолу означава съгласие, партньорство, птичка.
« Последна редакция: Октомври 04, 2022, 15:55:09 от Алиса »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33495 -: Октомври 04, 2022, 16:01:25 »
Мамин сладък Калчо Методиев – калната методичка. Корнела му е възложила, ако може някак, да премести лайното от гащите на бесепе в тези на Възраждане. С уста.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33496 -: Октомври 04, 2022, 16:02:16 »
Явно Гугъла ти се е оправил.
И аз гледах сайта на БСП с опознавателна цел и за сравнение.
Левицата в Европа - последен ъпдейт март месец, БСП в социалната мрежа - 2018, Защо се социалисти - някаква книга на Станишев от 2009, Стани член - 10 реда лични данни за да ти кажат при кой да отидеш на крака. Е, разбрахме се, че не се разбираме - бях длъжен да провЕря.
*********   ✹    *********

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33497 -: Октомври 04, 2022, 16:03:22 »

Как ти хрумват тия работи?...

Да беше рекла "геронтофилия", ама това?!

Бай дъ уей, педофилия и педерастия не било едно и също, без да претендирам да съм разбирач.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33498 -: Октомври 04, 2022, 16:08:36 »
Не ми хрумват такива неща, а ми попадат под погледа.
И да. Бях изумена.
Но както се казва - никой нищо не крие, вие само трябва да го видите

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33499 -: Октомври 04, 2022, 16:23:32 »
Мамин сладък Калчо Методиев – калната методичка. Корнела му е възложила, ако може някак, да премести лайното от гащите на бесепе в тези на Възраждане. С уста.
Калоян Методиев е избълвал поредната порция глупости. Явно той в  момента е гурото в БСП. Затова и стигнаха до тук.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33500 -: Октомври 04, 2022, 16:51:00 »
Всички партийци (от всяка партия) са едни смачкани хора. А намират кусур на изповядващите религии.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33501 -: Октомври 04, 2022, 17:32:54 »
Калоян Методиев е избълвал поредната порция глупости. Явно той в  момента е гурото в БСП. Затова и стигнаха до тук.
Тоя човечец беше съветник ли, секретар ли на Радев. Радев ли си го е избрал, натресъл ли му го беше някой доброжелател?!?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33502 -: Октомври 04, 2022, 17:56:18 »
Калоян Методиев е избълвал поредната порция глупости. Явно той в  момента е гурото в БСП. Затова и стигнаха до тук.
Тоя човечец беше съветник ли, секретар ли на Радев. Радев ли си го е избрал, натресъл ли му го беше някой доброжелател?!?
Началник на кабинета.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33503 -: Октомври 04, 2022, 17:59:07 »
Quote (selected)
- Модерно е да се плюят политиците от избирателите, а в последните две години това стана вече масово. Мисля, че трябва да обърнем малко оптиката и да се концентрираме и върху народа, защото политиците са излъчени, те са представителна извадка от същия тоя народ.
...
Политиците са притиснати от избирателите си.
Методиев, ти се моли да народа не обърнем оптиката на където трябва че ви се такова такованката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33504 -: Октомври 04, 2022, 18:07:15 »
Ен процента от БЪЛГАРСКИЯ НАРОД са евроатлантически ..... ПАРТИИ?......
Някой да ми го преведе?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33505 -: Октомври 04, 2022, 18:21:46 »
Quote (selected)
Взривът в "Арсенал": Един загинал, две жени се издирват
https://www.mediapool.bg/vzrivat-v-arsenal-edin-zaginal-dve-zheni-se-izdirvat-news340459.html
Оръжията които "не изнасяме" вземат поредна жертва, У НАС, а там дето не ги изнасяме някой друг да ги смята.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33506 -: Октомври 04, 2022, 18:32:41 »
Росен Плевнелиев ще оглави контактната група, която ще търси съгласие за сформиране на кабинет.

Хахахаха, козяшките жичкаджии нещо са объркали тоците - тоя шесволтовия е с изгорели прекъсвачи.

Включи на контакт, дай малко назад,
дай малко надясно - ще ти стане ясно
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33507 -: Октомври 04, 2022, 18:45:50 »
С тоз главатар нищо няма да излезе от таз кондика. Разбирам че Герб си прави отвод по тоя начин.
..................
Ха наляво, ха надясно, право в лайното прясно. Пардон!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33508 -: Октомври 04, 2022, 18:53:54 »
Quote (selected)
Към въртиопашките включвам и Вигенин.

Днес същият обяви, че разчита на третия мандат и няма нищо против да ги подкрепи Възраждане :smokin:
И как го намираш? Щото за мен пет пъти по-логично* е Възраждане да ги подкрепи, нежели Христо Иванов

* и по-приемливо.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33509 -: Октомври 04, 2022, 18:57:21 »
Мисля, че Баце е обявил вътрешнопартиен блиц-конкурс "Да изберем най-неподходящия ръководител на контактната група". И конкурсът логично е спечелен от Плевнелиев. Безапелационно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33510 -: Октомври 04, 2022, 18:58:28 »
Никой не иска да отнесе плувката тая зима.
Бабакана каза някакво правителство с някакви много професионални министри на обща отговорност.
Щото зимата ще бъде неприятна до ужасна и КОЙто и да е на власт ще отнесе шамарите.
Служебното на Радев е достатъчно евроатлантическо и предполагам Козяк не натискат много за редовно щото тяхното си върви.
За Радев следващ мандата няма и политически и чисто като човешко време, може някоя синекура в или около НАТО.
Гълъба не моА го мисля, има избор с топла вода или на студено да го скубят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33511 -: Октомври 04, 2022, 18:58:56 »
Мисля, че Баце е обявил вътрешнопартиен блиц-конкурс "Да изберем най-неподходящия ръководител на контактната група". И конкурсът логично е спечелен от Плевнелиев. Безапелационно.
Пасито и той е там.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33512 -: Октомври 04, 2022, 19:12:48 »
Тамън се чудех кога ще се появи.
Значи и ленче Кремче не е далече.

Янев с каноколита на трети опит и  бегайте надалече че бързо гърми.
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33513 -: Октомври 04, 2022, 19:12:57 »
Банкянския галош май пак се е взел насериозно и пак го хванала логореята.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33514 -: Октомври 04, 2022, 19:18:24 »
Симитлийската. Знаем, дедик.
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33515 -: Октомври 04, 2022, 19:18:41 »
Апропо, досега не съм му и обръщал внимание на този Методиев, какво от това, което казва не ви харесва?
Може ли конкретно?
Ако искате, може и иначе - на въпроса на мисирката-
Quote (selected)
Какво помогна на Борисов да бъде на първо място, на Кирил Петков да заеме второто, ДПС да покаже какво е мобилизация на избори, "Възраждане“ да се нареди четвърта, а БСП да отиде чак на пето място?
дава конкретни отговори, бихте ли дали различни?
Какви?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33516 -: Октомври 04, 2022, 19:21:37 »
Банкянския галош май пак се е взел насериозно и пак го хванала логореята.
Едни милиарди се мъжделеят от еуропско, ама малко като сиренцето в капана.
А да додат и може редовния кабинет да го няма, ама пък ако додат докато го има?
Не им е лесно на на сегашните лидери, дето го рекъл Днес Методиев (БСП) народът се е овълчил, стиска политиците за топките.
Чудя се няма ли да дойде време политиците да ги пишем в червената книга, кога ще има Закон за Защита на Политиците?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33517 -: Октомври 04, 2022, 19:40:11 »
С теб поне може да се говори, че и спори Буратино, кажи ся -
Quote (selected)
БСП прави изцяло рационална кампания, с послания за социална политика, за младите, пенсии, доходи, с конкретни програми. Очевидно на политическата нива тия семена не поникват в момента. Не знам какво искат българските избиратели точно вече – казвам ви го като политолог, от 20 години и повече се занимавам с това, не ги знам какво искат.
Нещо от това ли не ти харесва?
Ако не - кое е другото, ако да - веднага питам.
От 6 г. от БСП /и само от БСП/ се пънат за цитираното -
Quote (selected)
с послания за социална политика, за младите, пенсии, доходи, с конкретни програми
.
Майната им на детските градини, помощите за майките с деца - да кажат по въпроса ебящите, дали нещо им е помогнало това, което по настояване на БСП и с кривене на фейсовете се съгласиха и ПП и ИТН и ДъсъйБе.
Аз - само за това, от което разбирам - пенсиите.
В крайна сметка с каински усилия, успяха да убедят, донякъде, останалите си "партнери" да приемат индексирането на старите пенсии.
Нищо че пак не можаха да го направят както трябва, след съпротивата на - цитирам поименно Хасан Адемов, Каримански, Кокорчо и мълчаливото им подпиране от дъйбъбългарите.
В крайна сметка около 730 000 сенилни парчета в мамковината получиха актуализация за октомври т.г.
Гледаш ли числото?
Дали около половината от тези парчета ако бяха казали поне едно "благодаря", резултата на БСП би бил такъв, какъвто е?
Не коментирам нататък, но лафа на Методиев -
Quote (selected)
Не знам какво искат българските избиратели точно вече
, аз бих отговорил на мисирката по малко по друг начин - "като не знаете кво искате - мрете бе"!
Не съм толкова лош човек, ама пък като мноооо им се иска на некои - има си лаф, на човек гълъвътъ му счупвам, ама хатъра - нивгаш!
п.с. и това е само едно мааалко паченце, само един клипс от мозайката, що сме на това дередже.
Не ми се коментира повече.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33518 -: Октомври 04, 2022, 19:52:35 »
Милиардите няма да дойдат, тока за битови потребители ще си отиде на борсови цени (в-к труп), а фантазиите за подкрепа от Възраждане и ПП опозиция си остават за сметка на фантазиращия.ги.
Бързо ще се изясни.

Възможната коалиция за тях остава ГЕРБ, ДПС, "Възраждане“ и Стефан Янев....около ГЕРБ и "Франкенщайн“, мисля си, че няма да е трудно да си категорична опозиция, ярка и да има за какво да си срещу него. А ПП вече се определиха като такава. Плюс ДБ и плюс БСП. Т.е. трите партии от предишното правителство, нека го наречем на "демократичния консенсус“, вече са на ясна позиция, че няма да правят коалиция с ГЕРБ.
 
*********   ✹    *********

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33519 -: Октомври 04, 2022, 19:59:14 »
Че тоя Калоян Методиев не бил толкова зле, за пръв път му чета анализ някакъв и не виждам да бърка в нещо, да се изхвърля или да се извърта с пожелателно мислене.

Бепе, ама ти сериозно ли? "Анализ" (с подчертаване на "анал") пълен с откровени лъжи, полу-лъжи, полу-истини, и никакви истини.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33520 -: Октомври 04, 2022, 20:01:28 »
Олди, до преди година имах съмнения, но след последните седем месеца нямам.
Не знам как различаваш ГЕРБ, ДПС, БСП, ПП и ДБ освен по абвеатурите.
Както сам каза "майната им" на дребните жестове към пенсионери, деца....
Имаме друг проблем и той няма да се реши като от време на време се хвърлят петачета в тълпата от общата кесия.
Малко в повече ни идва тоя евроантлантизъм, не мислиш ли?
Няма лошо че сме в ЕС или НАТО, ама ако ще сме пълноправни членове нека се чува и нашият глас и общата политика да не ни вреди ( май и в двете организации имаме право на нещо като вето ).
Един чисто отбранителен съюз е плюс, сагашното НАТО е като гилотина над главите ни.
ЕС без джендър простотиите и зелените изваращения, съюз за взаимопомощ, не за санкциониране на различните мнения също би бил едно не лошо място.
П.П. Нямаше кански усилия от страна на БСП, част от договорката. ПП хвъриха малко за да вземат много, по-дълго време.
Не стигнаха парите да "нахранят" ИТН и се разпадна калимерата.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33521 -: Октомври 04, 2022, 20:04:53 »
Quote (selected)
Сметките за ток за битовите потребители може да нараснат над шест пъти през следващата година. Това ще стане, ако изпълним поетите пред Брюксел ангажименти за преминаване на домакинствата на свободния пазар на електроенергия. Ангажимент за това е поет от последното редовно правителство и е записан в одобрения от Европейската комисия План за възстановяване и устойчивост
От кого бил поет ангажимента битовите да излезат на свободния пазар?
Питам, щото понякога се бърка  - поел ангажимента да изпълни одобрените преди това правила /кой ги е одобрил/ или след като вече има одобрени такива и те питат, ти кога бе, отговаряш - тогава.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33522 -: Октомври 04, 2022, 20:07:18 »
Възможната коалиция за тях остава ГЕРБ, ДПС, "Възраждане“ и Стефан Янев

Аз не очаквам "Възраждане“ да влезе в коалиция с ГЕРБ. Ако Костадинов се полакоми за власт и го направят, след година ще са по-зле и от БСП. Досега Костадинов само говореше -- сега дойде времето за действия. Да видим...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33523 -: Октомври 04, 2022, 20:10:16 »
Quote (selected)
Питам, щото понякога се бърка  - поел ангажимента да изпълни одобрените преди това правила /кой ги е одобрил/ или след като вече има одобрени такива и те питат, ти кога бе, отговаряш - тогава.
Бе предното правителство много обичаше да говори за "дерогация".
Една такава европска, купешка дума.
Пък не се сети за сметките за електриката да поиска.
А, не им стигнало времето!
Ми да се сетили кое първо трябва да барат, тока или задника на Ленка общата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33524 -: Октомври 04, 2022, 20:10:35 »
Как беше процедурата? Парламентът се събира и едновременно президентът почва да раздава мандатите. По седмица. Той сигурно пак ще бави топката, за да има повече време за пазарлъци, както бих постъпил и аз. Ще е интересно колко ще се туткат. Щото обичат да изпипват нещата.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33525 -: Октомври 04, 2022, 20:11:40 »
Quote (selected)
Малко в повече ни идва тоя евроантлантизъм, не мислиш ли?
Това е констатация.
Съгласен съм още преди да ни дойде в повече.
Искам да видя този, който дава решение.
п.с.Звездоброецо, моля, отправил съм въпрос към по горните, дето оплюват името, а не написаното.
И по точно, не мога нито да харесвам всичко, нито да отговарям за написаното от неккъф дето упоменавам, че за първи път го прочитам сериозно.
Затова и копнах онова място, което оцених и го предложих на дискусия.
Имаш ли нещо по него?
п.п.с. по сериозните неща, обикновено съм сериозен и ич не ми пречи, ако се налага да застана на перпендек на мейнстрийма.

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33526 -: Октомври 04, 2022, 20:17:19 »
От кого бил поет ангажимента битовите да излезат на свободния пазар?
Питам, щото понякога се бърка  - поел ангажимента да изпълни одобрените преди това правила /кой ги е одобрил/ или след като вече има одобрени такива и те питат, ти кога бе, отговаряш - тогава.
сваляш от https://www.nextgeneration.bg/14 последната версия - https://www.nextgeneration.bg/upload/67/BG+FinalRRP+2022-04-06-08-30+%28-TCA-%29.pdf

отиваш на стр. 107/108 и четеш:
Quote (selected)
...
4. Либерализация на пазара на дребно (Q4/2025)
В този сегмент от реформата са включени 2 отделни стъпки:
- с транспонирането на разпоредбите на Директива 2019/944 в националното
законодателство България планира да определи критерии за идентифициране на
домакинствата в положение на енергийна бедност и уязвимите потребители, вземайки
предвид критериите в Директивата, като ниски доходи, високи енергийни разходи като
дял от наличните доходи и ниска енергийна ефективност. Тази стъпка ще се
осъществява като част от Реформа 2 (Q4/2022);
- постепенен и поетапен преход към либерализиран пазар на електроенергия до 31
декември 2025 г., чрез постепенно премахване на регулираните цени за битови
клиенти, в условията на либерализиран пазар на електроенергия на едро в два
последователни етапа (през 2023 г. и 2025 г.) и прекратяване на определянето на
енергийни квоти за доставка на регулиран пазар от КЕВР. През преходния период КЕВР
ще определя регулирани цени за крайните снабдители, които ще купуват
електроенергията на свободния пазар, в съответствие с изискванията на чл. 5 от
Директива (ЕС) 2019/944. (Q4/2025).
...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33527 -: Октомври 04, 2022, 20:17:39 »
Quote (selected)
Публикувана от: Звездоброец
« -: Днес в 20:07:18 »
Цитат на: Banana Joe в Днес в 19:52:35

    Възможната коалиция за тях остава ГЕРБ, ДПС, "Възраждане“ и Стефан Янев

Няма за какво да се лакоми - на лайното без пудра захар кълват описаните от Буратино абревиатури и знаят, че времето им изтича неумолимо с всяка клъвната трошичка. С тях е нужна пълна безкомпромисност и Костя много добре го знае.

*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33528 -: Октомври 04, 2022, 20:23:55 »
Quote (selected)
С тях е нужна пълна безкомпромисност и Костя много добре го знае.
Можем само да се надяваме за наше и на Костя добро.
Обаче и аз съм умОрен циник, та ще видим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33529 -: Октомври 04, 2022, 20:24:18 »
Quote (selected)
Какво налага промените?

Така направените промени в Закона за енергетиката са в съответствие с изискванията  на Директива (ЕС) 2019/944 на Европейския парламент и Съвета от 5  юни 2019 година относно общите правила за вътрешния пазар на електроенергия и за изменение на Директива 2012/27/ЕС.
Понеже мисирките се правят на умрели лебеди вмирисани - имам някъде записано кой и как се надупи, но и това по горе върши работа.
https://www.me.government.bg/bg/pages/el-market-147.html
Тука има още едно проектче обаче-
https://projects2014-2020.interregeurope.eu/fileadmin/user_upload/tx_tevprojects/library/file_1593070537.pdf
Кой ли ни е надупил?
Историята може и да мълчи, мисирките също, но следте остават.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33530 -: Октомври 04, 2022, 20:26:09 »
Онци, зная бре човеко, само чакам да се донесе някой калитко.
Quote (selected)
отиваш на стр. 107/108 и четеш:
Щото мисирките посочват последното редовно правителство  ;)
 
Quote (selected)
с транспонирането на разпоредбите на Директива 2019/944 в националното
законодателство България планира да определи критерии
Скийш ли кви купешки думи употребяват за да забълбучкат плебса, дето си кълве на гол бастун?
п.с. да не говорим, че това е като общинарски ПУП - измененията се обявяват в общината и ако някой случайно не го е видял увесен в коридора към тоалетната на съответната община, ти съобщават - съжаляваме, срока на обжалване мина, кьорав карти не играе.
« Последна редакция: Октомври 04, 2022, 20:31:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33531 -: Октомври 04, 2022, 20:29:57 »
Не съм сигурен, но по-скоро мисля, че Герб, колкото и кооперативен да се прави, не ще успее да скалъпи екип. И на останалите ще им е трудно, но ми се вижда възможно. Въпрос на култура и ясни условия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33532 -: Октомври 04, 2022, 20:35:53 »
Не съм сигурен, но по-скоро мисля, че Герб, колкото и кооперативен да се прави, не ще успее да скалъпи екип. И на останалите ще им е трудно, но ми се вижда възможно. Въпрос на култура и ясни условия.
Почвам се чудя дали Ристю няма да направи рецидив?
Че нещо много "кооперативен" ми се види, взе да мрънка за задълженията на политиците към общество, род и Родина. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33533 -: Октомври 04, 2022, 20:40:43 »
Quote (selected)
Почвам се чудя дали Ристю няма да направи рецидив?
Да уцели гредата с гълъвъ ли?
Няа му е за пръв път, но се надявам поне инстинкта му за оцеляване да сработи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33534 -: Октомври 04, 2022, 20:49:02 »
От евроатлантиците нищо не зависи. Подадат ли им заповед и веднага ще клекнат. И да не мислите, че на Ристю нещо му пука. Винаги ще има за него сериозен грант.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33535 -: Октомври 04, 2022, 20:53:20 »
Quote (selected)
Подадат ли им заповед и веднага ще клекнат.
И с ДПС???
Демек не само с една токсична партия?
Не знам, мисля, че дори и бармашлюхата би проявила наченки на здрав разум!
Мое ги надценявам ф случая де, то вече на средния си пръст да не вярваш не е правило от фчера.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33536 -: Октомври 04, 2022, 20:56:27 »
Олди, нали се сещаш че той за нас ще го направи, ние да сме добре.
Апостол сущий! :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33537 -: Октомври 04, 2022, 20:59:41 »
ДПС е противоконституционна партия, но след като досега не е забранена, пълната и изолация е грешка, според мен. Имат   вече доста подготвени хора. Просто трябва да се следи да няма уклони.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33538 -: Октомври 04, 2022, 21:01:05 »
Quote (selected)
Подадат ли им заповед и веднага ще клекнат.
И с ДПС???
Демек не само с една токсична партия?
Не знам, мисля, че дори и бармашлюхата би проявила наченки на здрав разум!
Мое ги надценявам ф случая де, то вече на средния си пръст да не вярваш не е правило от фчера.
ДПС са също евроатлантици. Най-вероятно формата ще бъде програмно правителство с ограничен мандат, предвид текущата обстановка. Но да не бързаме, до третия мандат има още време. В това НС, изключвайки Възраждане, всички останали са правоверни евроатлантици.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #33539 -: Октомври 04, 2022, 21:02:06 »
Просто трябва да се следи да няма уклони.
Quote (selected)
Почваш да мислиш като ченге и те така разправят:
"Гоним ли се ще се хванем"
Сега ако ашладисаш и малко шопско и камунезко цена няма да имаш, да знаѝш! :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!