Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:51:14

Автор Тема: Съобщение (една дълга, дълга история)  (Прочетена 22308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Съобщение (една дълга, дълга история)
« -: Октомври 08, 2018, 15:51:13 »
...
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 19:03:40 от Alois Alzheimer »

Чок觧

  • Гост
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2018, 16:29:10 »
Когато са ти налагали "бан" не една , а две години ; когато при опита ти да се регистрираш между първите на новия сайт разбираш , че някой вече ти е откраднал "ника" , че даже и пише "от твое име" неща , съвсем противоположни на твоето мнение и позиция ; когато за по-малко от половин година на новия сайт ти блокират 3 регистрации , без никакво обяснение - трудно можеш да сдържиш някоя по-хаплива реплика към редакцията , администраторите и модераторите на "оная газета" !
 Но от уважение към теб и молбата ти - ще го направя !
Относно някои нагли драскачи под статиите - извинявай , чак такова "уважение" не заслужават !

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2018, 16:52:10 »
...благодаря, Чоко.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2018, 19:07:24 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:11:47 от Captain Buddy »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2018, 20:02:43 »
Сори, ама на мен истината ми е по-скъпа и аз държа ГАДОВЕТЕ ДА ГИ НАРИЧАМ С ИСТИНСКИТЕ ИМ ИМЕНА!
:way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Aranita

  • Гост
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2018, 00:33:48 »
Привет и от мен. :)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2018, 00:11:05 »
са, не става ясно обаче ние фракционери ли сме или със собствена (поли)идентичност?  :m1708:

аз празнувам на 25 април и жаля на 4 май, казано накратко.

вие как сте?  :t1813:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2018, 10:31:50 »
25 de Abril?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2018, 10:55:44 »
 И 4 Маj 

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2018, 11:22:56 »
Фракционери не звучи много привлекателно.
Собствена идентичност, при това многообразна, звучи по добре.
След първоначалният ентусиазъм на новодошлите, стъписване ли долавям, или е нещо друго?

Само аз пиша.
Това притеснява мен, и сигурно отблъсква другите.
« Последна редакция: Октомври 10, 2018, 11:34:13 от заместващ »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2018, 11:47:09 »
са, не става ясно обаче ние фракционери ли сме или със собствена (поли)идентичност?  :m1708:

......

вие как сте?  :t1813:
Мисля, че плахо можем да се определим като традиоционалисти-фундаменталисти със собствена идентичност, аз празнувам на 1 и 8 май, на 25 февруари и 22 юни.
А?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2018, 15:09:17 »
Аз пък пет пари не давам каква съм.
I am who I am.
 :m1235:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2018, 14:49:16 »
Газетата я разглеждам "ан блок".  И отношението 'и към участници, правили 'и десетилетие и повече трафик, е меко казано невъзпитано. Но какво може да очакваме, след като новото вълче и използваческо верую става лайт мотив и на доскоро почтени хора?!

Аз не разглеждам нормалните събеседници до сега Оттатък като притежание на газетата, и ако съм се връщал въпреки очевадното загубено на вятъра време е било именно заради виртуалните личности на старите форумци. С които е имало пререкания, но и много нещо научено. Така, че това пространство тук, се надявам да хване здрави корени и да замести пространството с напълно неблагоприятното развитие, по много вектори, Оттатък.

Надявам се, че чрез по-добро структуриране, привлекателността ще нараства. А свободната платформа да се ползват източници от мрежата, разширява обхвата на сегашният форум Сега и го доближава до предишният вид форум в Олд_Сега. Пък и не виждам защо трябва да се блъска човек с цяла банда новонахлули гащници-"партньори" и техните мутации с все нови и нови никове като на мухи-еднодневки. Редакцията си ги гуди, тя да им се радва. А ако има няколко останали там мазохисти да се блъскат и просвещават сгъгнявените два, три стари ника + новите, ами - добра слука. Дерзайте.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2018, 16:21:21 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:12:04 от Captain Buddy »

Неактивен len

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 58
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2018, 23:01:33 »
Привет на всички! Неколкократно срещнах из форума Оттатък, както гледам повечето го наричат, линк към "керпеден", но не обърнах внимание. Днес, четейки коментарите под една от статиите, пак го забелязах и "кликнах". ОМГ, както се казва на чист български  ;D ! По-голямата част от народа е тук! Откак се промени и визията на вестника, и форума Оттатък, някак все по-рядко взех да влизам и даже ми стана мъчно, защото и аз от доста години съм там, макар да не съм от "бащите-основатели", така да се каже :) Радвам се, че съм тук и...всичко по вода да е  :too_happy-1067:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2018, 23:47:24 »
и...всичко по вода да е  :too_happy-1067:

Точно с тоз емотикон и "всичко по вода де е" къртиш фсички мифки  :t2027:

 :0005: :m1277: :0005:

Неактивен rover

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 41
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #16 -: Декември 08, 2018, 12:18:48 »
оттатък "здравите сили" вече са завзели властта, наложили нов ред на земята и бодро щъкат фенове Негови и бойкикеви.
оттатък те пращат на север, ако питаш кога ще има карикатура на същия този бойкикев.
оттатък вчера некаква "обективна" твар се гавреше с Апостола.  :pissed-891:
такива едни дреболии...
обидно...
чакайте, да бодна още едно емотиконче, просто така, за удоволствие...  :nuts:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #17 -: Декември 08, 2018, 15:24:36 »
Не разбирам защо, останалата шепа нормални люде проявяват мазохизъм да се ядосват с козяците и дори вярност, към нещо което отдавна вече не съществува?!

Но, "Всяка коза - за своят крак!".

Ровер - :aplause: Добре дошъл!!!

Неактивен Сгугню

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 1
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #18 -: Декември 08, 2018, 19:23:45 »
Quote (selected)
"оттатък "здравите сили" вече са завзели властта, наложили нов ред на земята и бодро щъкат фенове Негови и бойкикеви.

оттатък те пращат на север, ако питаш кога ще има карикатура на същия този бойкикев.

оттатък вчера некаква "обективна" твар се гавреше с Апостола.  :pissed-891:

такива едни дреболии...

обидно..."

Бе всъщност болката ти май е, че не гонят както преди масово неудобно разсъждаващите, няма рубрика "Помощ" и едно определено лице с налагащо се присъствие вече го няма.

Инак не намирам че от тези промени тонът Оттатък се е влошил или има някакви кой зне какви изцепки.

Просто свърши рахата за една определена група, която преди това беше свикнала да мачка опонентите си чрез оплаквания в рубрика Помощ и налагани дългосрочни банове.
« Последна редакция: Декември 08, 2018, 19:36:49 от von Gossinger »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #19 -: Декември 08, 2018, 19:28:56 »
Обърна се палачинката!
"Здравите сили" взеха властта в СЕГА. :t1248:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #20 -: Декември 08, 2018, 19:42:50 »
Quote (selected)
"оттатък "здравите сили" вече са завзели властта, наложили нов ред на земята и бодро щъкат фенове Негови и бойкикеви.

оттатък те пращат на север, ако питаш кога ще има карикатура на същия този бойкикев.

оттатък вчера некаква "обективна" твар се гавреше с Апостола.  :pissed-891:

такива едни дреболии...

обидно..."

Бе всъщност болката ти май е, че не гонят както преди масово неудобно разсъждаващите, няма рубрика "Помощ" и едно определено лице с налагащо се присъствие вече го няма.

Инак не намирам че от тези промени тонът Оттатък се е влошил или има някакви кой зне какви изцепки.

Просто свърши рахата за една определена група, която преди това беше свикнала да мачка опонентите си чрез оплаквания в рубрика Помощ и налагани дългосрочни банове.

Всъщност е добре да дефинираш „неудобно разсъждаващи“, защото в противен случай otvrat ще се окаже прав.

Добре, че там няма как да разбереш срокът на наложеното ти наказание. А и практика да те информират, когато попиташ няма.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #21 -: Декември 08, 2018, 20:28:29 »
Добре, че там няма как да разбереш срокът на наложеното ти наказание.

И кое му е "добрето"?  :t1815:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #22 -: Декември 08, 2018, 20:36:58 »
Добре, че там няма как да разбереш срокът на наложеното ти наказание.

И кое му е "добрето"?  :t1815:

Ми Сгугню го питай. Той твърди, че там било по-добре.
the lamers club honourable member …

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #23 -: Декември 08, 2018, 21:21:28 »
ddantgwyn, Оттатък се е появила Атлантис с лоша новина - рак. Загубих съпругата ми преди 29 години от това. От тогава, та и до сега се  интересувам за тази болест. Повечето видови се появяват заради развитието на различни видове гъбички в организъма. Причини - много, да не досаждам с подробности. Та...

- Би ли бил ти или някой също така безстрашен и да се съгласи и да предаде поздрави и надежда за оздравяване от мен на Атлантис, както и препоръката:
1. Да взима всяка сутрин изравнена чаена лъжичка с чиста сода (не за готвене) в чаша за вода, с поизтискан малко лимон, колкото содата да шупне и след това да се разреди с чиста вода - става един вид лимонада от детствата на бащи и майки, баби и дядовци. Содата обръща киселиноста на организъма в алкална сред. Което пък отнема жизнената среда на раковите клетки. За да не досаждам с още подробности - в гугъл търсачката с тези няколко думи "лекуване на рак със сода" излизат множество линкове.

Важно: - Содата да е чиста химична сода бикарбонат. В София се продава немска чиста сода в магазините за химикали и индустриална химия - килограма струва около 40 лв. Има я в кутии. Содата за хляб не става - съдържа разни алуминиеви окиси - вредни са.

2. Да отиде на спокойствие и пребивава, ако може, въобще. В тих, планински град с чист въздух, без стрес и ядове от всекидневието.

3. Много разходки и никакво преуморяване.

4. Да има някакво смислено творческо занимание носещо радост и релаксация.

5. Силно горещата вода е противопоказна за тялото и болестта!

6. Обръщане в себе си и изчистване - много важно - на всякакви лоши мисли кръжещи все около негативна случка (както става с повредена грамофонна плоча) около тежък проблем, наранена душа и пр. Това са тригерите които запускат и поддържат болестта.

Атлантис е писала тук стр.9/10 »Теми на форумците » Оркестър за сватби и погребения. https://www.segabg.com/forum-topic/orkestr-za-svatbi-i-pogrebeniya?page=9
 :smokin:
*************
ПП Пък и таваг. Сгугня може да бъде приносител на моето послание, колко му е - копи и пейст. Стига да не го е страх, а е по-добре да замени ника ми някак си описателно. Хем ще покаже и висок морал, самопожертвователност и грижа за другарчето - Атлантис в случаят. Даже може да даде само и линк за насам. И други са пускали, значи ще оживее без посещение в Сибир... , пардон - Аляска.
 :firefrog:
« Последна редакция: Декември 08, 2018, 21:23:51 от Eisblock »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #24 -: Декември 08, 2018, 22:06:38 »
ddantgwyn, Оттатък се е появила Атлантис с лоша новина - рак. Загубих съпругата ми преди 29 години от това. От тогава, та и до сега се  интересувам за тази болест. Повечето видови се появяват заради развитието на различни видове гъбички в организъма. Причини - много, да не досаждам с подробности. Та...

- Би ли бил ти или някой също така безстрашен и да се съгласи и да предаде поздрави и надежда за оздравяване от мен на Атлантис, както и препоръката:

Сторено е от полковник Дървингов преди 20-на минути: https://www.segabg.com/comment/150582#comment-150582
the lamers club honourable member …

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #25 -: Декември 08, 2018, 22:25:21 »

...6. Обръщане в себе си и изчистване - много важно...Това са тригерите които запускат и поддържат болестта.

Вярно е.  Не бива да се подценяват тригерите.

Неактивен Сгугню

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 1
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #26 -: Декември 08, 2018, 22:27:28 »
Добре, че там няма как да разбереш срокът на наложеното ти наказание.

И кое му е "добрето"?  :t1815:

Ми Сгугню го питай. Той твърди, че там било по-добре.

"Там" в момента действително е по-добре отколкото беше преди промените през лятото. поради причините, които съм посочил по-горе. По-добре, в смисъл, че се общува по-спокойно и свободно. Не споря, че от юзърска гледна точка нещата са по-зле.

Неактивен Сгугню

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 1
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #27 -: Декември 08, 2018, 22:30:19 »
"Всъщност е добре да дефинираш „неудобно разсъждаващи“, защото в противен случай otvrat ще се окаже прав."

Такива, чиято гледна точка опонираше на тази на групата, наричана от мен "форумен русофилиат" и най-вече на лицето, което колеше и бесеше тогава във форума и което в момента не изявява присъствие там.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #28 -: Декември 08, 2018, 22:33:45 »
Добре, че там няма как да разбереш срокът на наложеното ти наказание.

И кое му е "добрето"?  :t1815:

Ми Сгугню го питай. Той твърди, че там било по-добре.

"Там" в момента действително е по-добре отколкото беше преди промените през лятото. поради причините, които съм посочил по-горе. По-добре, в смисъл, че се общува по-спокойно и свободно. Не споря, че от юзърска гледна точка нещата са по-зле.

Ами аз не мисля, че е така и тъй като тук създадохме традиция да не обсъждаме другия форум мисля да спра до тук.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #29 -: Декември 08, 2018, 22:34:20 »
"Всъщност е добре да дефинираш „неудобно разсъждаващи“, защото в противен случай otvrat ще се окаже прав."

Такива, чиято гледна точка опонираше на тази на групата, наричана от мен "форумен русофилиат" и най-вече на лицето, което колеше и бесеше тогава във форума и което в момента не изявява присъствие там.

Значи е въпрос на гледна точка.
the lamers club honourable member …

Неактивен MichaelL

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 75
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #30 -: Декември 08, 2018, 22:34:55 »
Quote (selected)
мазохизъм

Нямам регистрация и дори не чета.

Там прилича на обстановката в клипа на Faded.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #31 -: Декември 08, 2018, 22:41:20 »
Quote (selected)
"Там" в момента действително е по-добре отколкото беше преди промените през лятото. поради причините, които съм посочил по-горе. По-добре, в смисъл, че се общува по-спокойно и свободно. Не споря, че от юзърска гледна точка нещата са по-зле.

Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало.....

Quote (selected)
Не споря, че от юзърска гледна точка нещата са по-зле.

Това значи ли, че Сгугню вече не е "прост" потребител?
« Последна редакция: Декември 08, 2018, 22:48:58 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #32 -: Декември 08, 2018, 22:49:53 »
"Активен Сгугню
Бе всъщност болката ти май е, че не гонят както преди масово неудобно разсъждаващите, няма рубрика "Помощ" и едно определено лице с налагащо се присъствие вече го няма.
Инак не намирам че от тези промени тонът Оттатък се е влошил или има някакви кой зне какви изцепки.
Просто свърши рахата за една определена група, която преди това беше свикнала да мачка опонентите си чрез оплаквания в рубрика Помощ и налагани дългосрочни банове."


Понеже стана въпрос за рубрика "Помощ" и за дългосрочен бан, та да кажа следното:

1. Никога не съм докладвал когото и да е в "Помощ".
2. Винаги съм осмивал тези, които го правят.
3. Най-дългосрочният бан получих заради донос на Йезуита. Който докладва на sybil, че съм нарекъл Сгугню лъжец. А го нарекох лъжец, защото излъга по мой адрес.
4. Честно казано, sybil бързо съобрази, че е сгафила и банна и Сгугню ... с два пъти по-малко наказание.

Де гиди лицемери , ниедни!
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 12:49:44 от Bacho Кольо »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #33 -: Декември 08, 2018, 23:03:41 »


Активен Сгугню
Newbie
"Там" в момента действително е по-добре отколкото беше преди промените през лятото. поради причините, които съм посочил по-горе. По-добре, в смисъл, че се общува по-спокойно и свободно.


Потвърждавам истинността на горното. Аз общувам в СЕГА много по-спокойно и свободно.
Причината е проста - повече от 70 % от времето съм баннат.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Съобщение (една дълга, дълга история)
« Отговор #34 -: Декември 08, 2018, 23:06:54 »


"Там" в момента действително е по-добре отколкото беше преди промените през лятото. поради причините, които съм посочил по-горе. По-добре, в смисъл, че се общува по-спокойно и свободно.

Потвърждавам истинността на горното. Аз общувам в СЕГА много по-спокойно и свободно.
Причината е проста - повече от 70 % от времето съм баннат.

Бачо, нека спазим традицията и да спрем до тук?
the lamers club honourable member …