Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 22:01:03

Анкета

форумно цоцологическо проучване "ще гласува за..."

герб
бсп
дпс
разни десни
разни патриоти
друг/друга/друго
няма да им гласувам аз на тез
"Обединение Демократична България - ОДС"

Автор Тема: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/  (Прочетена 287912 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23806
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1740 -: Юни 07, 2019, 07:35:34 »
Цитат
Да напишем на дъската една дума.

НЕРАВЕНСТВОТО

Причини? Ефекти? Значение? Противодействие?

Рядко смислено съждение, сега остава да допишеш няколко реда поне Кой,Кога, Колко е борил неравенството по времето на Първанов/Станишев/Миков.
Без битката между олигарсите в БСП "кой е по-по-най".
После пак няколко реда как по времето на Нинова и благодарение на нейната политика неравенството се е задълбочило до степен ГерБовци и Бебнчевци да са на изхвъргачката от лявата орбита.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1741 -: Юни 07, 2019, 08:08:33 »
Ами ето, примерът иде ... Световнонеизвестният onzi нарича лъжци 50 члена на НС, социалисти с биографии, с приноси за БСП и левицата, уважавани нейни умове и пера, разпознаваеми в обществото...
които изпратиха до медиите писмо, пълно с лъжи, и като такива са лъжци, да. а ти, като подкрепил ги, се нареждаш гордо до тях. точно като един високоморален стожер. пфу. гнус.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1742 -: Юни 07, 2019, 08:15:14 »
Цитат
Мда, личите си любителите на бахур.
Ний любим бахура. Но какво люби Нинова? Невям народа?
вий сте ясни. а ти можеш ли да ми посочиш едно обещание, което нинова е дала и е погазила? тя досега показа, че люби прекия избор на председател, мандатността в ръководните органи, не търпи никакви взаимодействия с гербави. аргументира се, застана и остана против стамбуската въпреки външния натиск.

дай пример. ето ти за станишев: "няма да ставам евродепутат".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1743 -: Юни 07, 2019, 08:25:09 »
Цитат
Но от друга страна, борбата срещу "неравенството" създава представа у шилетата, че си "социално ангажиран" и свири по тънката струна на всеки средноинтелигентен човек, бил той и милионер, с чувство за справедливост. Същевременно нито предлага, нито решава нещо съществено.
Трябва да си тотален демагог, за да търсиш справедливост и равенство в експлоататорско общество без да предлагаш промяна на социално-икономическата система.

След като панацеята е премахването на частната собственост върху средствата за производство, остава да "продадеш" тая идея на "шилетата" и те, водени от нея, да ти дадат доверие и власт да я осъществиш. Но ... "шилетата" някак не проявяват интерес. Междувременно, докато чакат революционния Годо, дали пък да не се опитат да вкарат неравенството в поносими граници, с повече справедливост в социално-икономическата система. Докато тече единственият им живот. Самият аз, определящ се за ляв човек, имам силното подозрение, че такива като теб прикриват зад жежки революционни лозунги и призиви некадърността си и неспособността да предложат работещи решения за подобрение и повишаване на качеството на живот на хората, тук и сега, различни от революционната война и терора. А некадърници аз никога не съм подкрепял и не мисля да започна на тези години.

Трудността да си ляв е в това, че, по правило, работиш и се бориш да защитиш интересите на хора, които не осъзнават интересите си и са лишени от средства и ресурси за защитата им, като при това засягаш, ограничаваш и работиш срещу интересите на хора, които отлично съзнават интересите си и разполагат със средства и ресурси за защитата им. Тяхното защитно поведение е удобно да наричаме със старата, но изпълнена с историческо съдържание дума "реакция".
« Последна редакция: Юни 07, 2019, 08:37:09 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1744 -: Юни 07, 2019, 08:36:08 »
Цитат
тя досега показа, че люби прекия избор на председател, мандатността в ръководните органи, не търпи никакви взаимодействия с гербави. аргументира се, застана и остана против стамбуската въпреки външния натиск.

И всичко това - видимости, лишени от съдържание. Люби прекия избор на председател, защото вярва, че той ще и даде карт бланш за налагане на едноличния си Дукс-вождистки режим в партията. Люби мандатността в ръководните органи, защото я използва, под ювеналистичния лозунг за подмладяване и смяна на поколенията, за обезличаване на ръководните органи и подчиняването им по клиентелистка схема на Дукса на партията. Не търпи никакви взаимодействия с гербави, ... различни от нейните. Охотно си взаимодейства със задкулисието, свързано със службите на тоталитарната държава, и изпълнява поръчките му. Застана и остана срещу ИК, поставяйки БСП в кафявия мейнстрийм на национал-популизма, хомофобията, ксенофобията и черносотничеството в Европа, разкъсвайки връзки и отношения с европейската левица и ПЕС, градени с години, в нарушение на Устава на БСП. Това е Нинова - без грим и пиарското обгрижване на мадам В.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1745 -: Юни 07, 2019, 08:57:30 »
И всичко това - видимости, лишени от съдържание.
всичко това, фирмин, защото досега не съм я засякал да обещае нещо и после да се отметне. което е точно противоположно на баце ти.

пак те питам - какво е обещала и после погазила? стамбулската специално ѝ докара само негативи - то не беше станишев, не беха жпес да ѝ трият сол. и? отказа ли се?

другото, което ми харесва в нея е, че не лъже, за разлика от петдесетимата примерно.

оказва се, че наистина по-мъжки характер от нинова в бсп няма.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1746 -: Юни 07, 2019, 09:05:46 »
Цитат
Либерално бля-бля! Как се бори социалното неравенство? Правилно! С премахване на частната собственост върху средствата за производство.

О! Аромат на революция -много вълнуващо  :D

Дискусията тук е станала наистина интересна.  :way_to_go-1308: 

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1747 -: Юни 07, 2019, 10:03:37 »
нема лошо да има революция, ама нещо не виждам ни революционна опстанофка, ни потенциален авангард, ни прононсирано опществено недоволство од генерирания од герп шит.

Башка фактът, че лашването на неколко политически субекта към черносотничеството(Firmin :way_to_go-1308:) е реакция. Реакционерите по дефолт са контрареволюционери.

Башка фактът, че единственият обективен фактор, притежаващ потенциала на спусък за ена революция, а именно глобалното климатично прецакване, бива енергично одричан од голема част од "левите" колеги ф тоя и други местни форуми. Тва също е реакция.

Башка фактът, че традиционалистко-реакционерско-дървеняшкият потход към хората и нещата действа по-скоро като репелент спрямо потенциалните съюзници.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1748 -: Юни 07, 2019, 10:33:02 »
Цитат
Башка фактът, че традиционалистко-реакционерско-дървеняшкият потход към хората и нещата действа по-скоро като репелент спрямо потенциалните съюзници.

Прав си и в това, както и във всичко друго. Свързвам го с написаното от теб вчера, че трябва да приобщаваме добрите, читави, хора, в партията, но и в левицата.

Ще си призная нещо. Чак вчера, на една спирка, случайно, погледнах плаката с листата на АБВ. Яд ме е на Петков и на Първанов, не мога да им простя, та не щях да поглеждам даже. Светна ми някаква надежда, преди време, когато Константин Проданов излезе начело там. Но бързо угасна, той се отказа. И така, вчера, към печалния факт, че проф. Дуранкев е в листа, алтернативна на нашата, добави се и фактът, че там е и проф. Киров, от Българската левица, което, признавам, не знаех. Вероятно, АБВ имат споразумение с БЛ. Отделно от това, фактът, че Ваня Григорова и Солидарна България също не са ни партньори. И така факт е, безспорен, че читави хора - леви политици и експерти - има и извън БСП. Той поставя въпроса, под условието на претенцията ни да сме левият лидер на България, какво правим, за да си партнираме, да си взаимодействаме с тях, щом споделяме общи оценки, цели и подходи към тях. Това, впрочем, също е част от лидерството, което очаквахме от Нинова, но липсва, заменено от егоистичния и агресивен вождизъм, мания за изключителност и непогрешимост.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1749 -: Юни 07, 2019, 10:37:36 »
Цитат
И така факт е, безспорен, че читави хора - леви политици и експерти - има и извън БСП.
Факт е, че читави хора има и в БСП. ИМХО.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1750 -: Юни 07, 2019, 10:52:28 »
другото, което ме фбесява, е пенкелерът като жанр на политическото посрание.

Няма никакъф смисъл да говориш за много неща, особено ако три четвърти од тях немат нищо опщо с лявото. Бърни рециклираше и продължава да рециклира една-единствена реч и успя да промени нагласите на американците до такава степен, че фмомента 70% са за опществено финансирано здравеопазване, 90% са за $15 надница, 65% за безплатни колежи...

Джеза Корбин също говори предимно за национализация на public utilities, отмяна на таксите за висше и още две-три неща, за които има както опществен консенсус, така и експертен потенциал за односително безболезнената им реализация.

Тва са два проекта, които са односително успешни ф главната си цел - да променят нагласите и да свържат промяната с политическия субект, който я промотира. Keep it simple.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1751 -: Юни 07, 2019, 10:57:49 »
И всичко това - видимости, лишени от съдържание.

Люби прекия избор на председател, защото вярва, че той ще и даде карт бланш за налагане на едноличния си Дукс-вождистки режим в партията.

Люби мандатността в ръководните органи, защото я използва, под ювеналистичния лозунг за подмладяване и смяна на поколенията, за обезличаване на ръководните органи и за подчиняването им по клиентелистка схема на Дукса на партията.

Застана и остана срещу ИК, поставяйки БСП в кафявия мейнстрийм на национал-популизма, хомофобията, ксенофобията и черносотничеството в Европа.

Това е Нинова - без грим и пиарското обгрижване на мадам В.
:D

Не, не е! Това е Нинова, гледана през собствения ти „КРИВ МАКАРОН”.

Защото, ако изчистя тая боза, дето си я забъркал по–горе, от налепените от теб налудничави етикети, ще останат три прости твърдения, с които всеки ще има възможност да се съгласи сам или не:

Люби прекия избор на председател, защото …;

Люби мандатността в ръководните органи, защото …; и

Застана и остана срещу ИК[/u], защото …


И не би било зле вече да прибереш всички тези и подобни етикети, заедно със сапьорската лопата, защото на доста хора тук вече ни писнА. 
"Keep it simple!", дето вика Рекиджа по–горе.  :blush-3296:



« Последна редакция: Юни 07, 2019, 11:12:18 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9580
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1752 -: Юни 07, 2019, 11:03:13 »
Няам оплаквания од Нинова извън двете безобразни глупости, които посочих, нито пък искам да ѝ бъде махната главата за тези глупости. Би било загуба на потенциал. Възможно е да се окаже способна да схване, че идването на власт минава през избори, а за успешни избори трябват послания, адресирани към масимален брой хора, съюзници, компромиси и внимание към детайлите.

Не ми се горят дървета.
Аха, аз говоря за тия послания от година време, ама все ми наскачат, че съм тъпа. Докато е така, избори няма да се спечелят. Щото сега посланието на БСП е - Ние си разчистваме кочината и изобщо не вдяваме, че има нещо друго извън нея.


А иначе, метам по ено очо на тая тема, колкото да разбера, че има троцкисти, нам си какви още и си спорят люто вътрешнопартийно. Почти нищо интересно, освен хейтко, който лукаво подмята по някой унищожителен лаф.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1753 -: Юни 07, 2019, 11:06:10 »
Аха, аз говоря за тия послания от година време, ама все ми наскачат, че съм тъпа.
и с основание. между другото, ти направи ли си труда да си дигнеш трътката и да гласуваш на тези избори? да или не?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1754 -: Юни 07, 2019, 11:06:58 »
нема лошо да има революция, ама нещо не виждам ни революционна опстанофка, ни потенциален авангард, ни прононсирано опществено недоволство од генерирания од герп шит.

Няма, разбира се, просто се изненадах, защото дори и компартиите в наше време говорят за тях като за идеал, не точно за тук и сега, в момента. Какво остава за изискване за една социалистическа партия.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1755 -: Юни 07, 2019, 11:07:04 »
ако им е писнало, няма да участват.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1756 -: Юни 07, 2019, 11:27:04 »
другото, което ме фбесява, е пенкелерът като жанр на политическото посРание. 
Дали е неволна, или не, "грешката" е вярна!  :in_love-1101:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1757 -: Юни 07, 2019, 11:53:09 »
"Keep it simple!", дето вика Рекиджа по–горе.

Keep it simple, but not stupid.

А колкото до това "на доста хора тук вече ни писнА", то и на мен ми piss-НА аристократичната ти досада  :peeing-2085:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1758 -: Юни 07, 2019, 12:24:42 »
И така факт е, безспорен, че читави хора - леви политици и експерти - има и извън БСП. Той поставя въпроса, под условието на претенцията ни да сме левият лидер на България, какво правим, за да си партнираме, да си взаимодействаме с тях, щом споделяме общи оценки, цели и подходи към тях. Това, впрочем, също е част от лидерството, което очаквахме от Нинова, но липсва, заменено от егоистичния и агресивен вождизъм, мания за изключителност и непогрешимост.
чакай, чакай, партньорството обикновено е от повече от един, нали? и би трябвало да се основава на общи позиции и цели? в такъв случай защо отново обвиняваш само и единствено нинова? а другите какво направиха?  ето едно мнение на иво христов:
Цитат
- Има ли вероятност БСП да последва съдбата на СДС и НДСВ? Ще угасне ли левицата след тази загуба?

- Има много по-голяма опасност: да се установи еднопартийна система с декоративна опозиция. Това би станало, ако в БСП на власт дойде склонно на компромиси с ГЕРБ ръководство. БСП няма да последва съдбата на НДСВ и СДС, защото има дълбок исторически корен. Партията е много обременена, но се позиционира правилно по основните теми в последните няколко години, има управленски проект, „Визия за България“, който съдържа полезни идеи. Другите леви формации отсъстват от битката с ГЕРБ, сиреч хем претендират да са леви, хем не са опозиционни, а и не получават обществена легитимност. Не забелязват корупцията, не отстояват демокрацията, а без нея никоя лява идея няма да види реализация.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1760 -: Юни 07, 2019, 13:14:24 »
праи фпечатление, че некои хора бъркат Иво Христоф с Иво Христоф.  Те са двама.
Иво Христоф е Иво Христоф, а не Иво Христоф.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1761 -: Юни 07, 2019, 13:25:07 »
Не, не е! Това е Нинова, гледана през собствения ти „КРИВ МАКАРОН”.

 ако изчистя тая боза, дето си я забъркал по–горе, от налепените от теб налудничави етикети, ще останат три прости твърдения, с които всеки ще има възможност да се съгласи сам или не:

Люби прекия избор на председател, защото …;
Люби мандатността в ръководните органи, защото …; и
Застана и остана срещу ИК[/u], защото …


И не би било зле вече да прибереш всички тези и подобни етикети, заедно със сапьорската лопата, защото на доста хора тук вече ни писнА. 
"Keep it simple!", дето вика Рекиджа по–горе.  :blush-3296:

Джиджи  :yes-1289: :yes-1289:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1762 -: Юни 07, 2019, 13:25:32 »
 
Цитат
Другите леви формации отсъстват от битката с ГЕРБ, сиреч хем претендират да са леви, хем не са опозиционни, а и не получават обществена легитимност. Не забелязват корупцията, не отстояват демокрацията, а без нея никоя лява идея няма да види реализация.

Това просто не е верно. Оценка, дериват на необуздано его и непомерно самочувствие, както и на интелектуално високомерие. Това, че ИХ има основания за самочувствието си, не му пречи то да изкривява преценката му. Присаден върху политиката интелектуалец. Ашладисан. Чакаме да се хване. Надяваме се.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1763 -: Юни 07, 2019, 13:31:45 »
необуздано его и непомерно самочувствие
:jump_for_joy-951:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1764 -: Юни 07, 2019, 13:32:34 »
Цитат
Присаден върху политиката интелектуалец. Ашладисан. Чакаме да се хване. Надяваме се.

тва не е апокалиптикът Иво Христоф, а бифшият журналист Иво Христоф. Ноо колеги ги смесват.

Цитат
Що се отнася до многото фронтове, този в тила можеше да бъде спестен и трябва да бъде затворен. За това е необходимо усилие от двете страни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1765 -: Юни 07, 2019, 13:42:57 »
Не можеш да спечелиш войната с външния противник, ако не се очистиш от паразитите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1766 -: Юни 07, 2019, 13:46:04 »
необуздано его и непомерно самочувствие
:jump_for_joy-951:

Щото има и един друг синдром СДВ – синдром на дефицита на вниманието и хиперактивност /ADHDAttention Deficit Hyperactivity Disorder/, чиито 4 характеристики водят до РАЗРУШИТЕЛНО ПОВЕДЕНИЕ:

Цитат
– невнимание
– силно изразена импулсивност
– хиперактивност
– неспособност за самоконтрол
:drooling_bouncy_smileys-959:
« Последна редакция: Юни 07, 2019, 13:59:22 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1767 -: Юни 07, 2019, 13:48:10 »
ако се занимаваш с чистене на паразити, най-вероятно е да не сколасаш да земеш участие въф войната.

--------------------
Радвам се, че публикуваният од мен цитат донякъде е разсеял объркването односно идентичността на Иво Христоф и се надявам, че фбъдеще фсе повече хора ще чатнат, че тоя Иво Христоф не е оня Иво Христоф и обратно.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1768 -: Юни 07, 2019, 13:54:27 »
повторение
« Последна редакция: Юни 07, 2019, 14:01:04 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1769 -: Юни 07, 2019, 13:55:42 »
Тоя Иво Христоф е най-опщо проевропейски левичар, на който му е през дудука за традиционните ценности и цивилизационните зблъсъци между Левиатана, претставляван од експанзионионионистическия Запад и Бегемота, представляван од консерватилния Изток.

Башка, че теа работи вече излезоха на филм - Mortal Engines. Гледах го, доста е развлекателен.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1770 -: Юни 07, 2019, 13:59:41 »
ако се занимаваш с чистене на паразити, най-вероятно е да не сколасаш да земеш участие въф войната.
--------------------
Радвам се, че публикуваният од мен цитат донякъде е разсеял объркването односно идентичността на Иво Христоф и се надявам, че фбъдеще фсе повече хора ще чатнат, че тоя Иво Христоф не е оня Иво Христоф и обратно.
Чистенето от паразити, разбира се, е правилно да се прави колкото може по-рано и по-редовно.
Предполагам, че Дзъ е писал за това. Може и повече от един Дзъ. Щото тоя Дзъ също не е оня Дзъ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1771 -: Юни 07, 2019, 14:06:23 »
Цитат
– По време на кампанията с колегите си акцентирахте върху вътрешнополитическото значение на изборите. Опитахте се да ги представите като вот на доверие към правителството. Мислите ли, че това беше грешка?

 – Не мисля. Това беше истинският залог. Събитията го потвърдиха. Борисов възприе вота като опрощение, корупционните скандали бяха погребани, започна атаката срещу партийната система. От една страна, опит за реванш на вътрешнопартийната опозиция в БСП, на който Борисов не е чужд. Ако превземе БСП, министър-председателят ще реши проблема си с единствената парламентарна опозиция.

Тук анализът на ИХ е, меко казано, неточен. Той категорично греши. И аз съм изненадан от този факт.

Първо, ИХ подценява Борисов. Борисов не възприема вота като опрощение. Борисов възприема вота като хормезис (по Талеб - въпреки, че едва ли знае какво е хормезис и даже кой е Талеб, камо ли ти да го е чел и разбрал). Вотът разтресе ГЕРБ. Борисов ще опитва да използва енергията на този трус за трансформация към ново стабилно (устойчиво) състояние на партията му. "Което не ни убива, ни прави по-силни". Без устойчивостта на това ново, изменено, състояние, следващият трус може да убие ГЕРБ, свидното му чадо. Или поне ще му отнеме свойствата на инструмент за осъществяване на едноличната му власт.

Второ, ИХ надценява Борисов. Той няма средствата, дори намерението, да овладее БСП. Това е химера, подир чиято опашка той няма да търчи - инстинктът му го води далеч от отровното и жило. Да се твърди, че Борисов не е чужд на т.нар. "вътрешнопартийна опозиция", без пояснение и изключение, е злонамерен и недобросъвестен нонсенс. Доколкото на ИХ, по дефолт, му е чуждо опростенческото мислене, това не е свободна от цел и намерение грешка на анализа му. Напротив. Така той си мисли, че "дава рамо" на Нинова. Греши. Губи от своята легитимност и авторитет, обслужвайки я на това, южно от кръста и, ниво.

По-долу, в тази връзка, ИХ казва следното:

Цитат
– Това е въпрос на стил. Преди БСП имаше много диалогични, дори колаборативни лидери, които я вкараха в миманса. С победата на Радев левицата се върна на сцената и това бе много прозорлив избор на Нинова, за който днес никой не съжалява. Освен Борисов. Що се отнася до многото фронтове, този в тила можеше да бъде спестен и трябва да бъде затворен. За това е необходимо усилие от двете страни.

Е, изглежда, част от това усилие ще е и да преглътнем обвиненията, че Борисов не ни е чужд. Или пък, че сме съратници на Борисов в превземането на БСП отвътре. Не, това няма да стане. Вътрешнопартийният фронт е досущ като другите фронтове, само дето е по-жесток. Най кръвопролитната война винаги е гражданската. Цитирал съм ви Салустий, няма да се повтарям.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1772 -: Юни 07, 2019, 14:07:02 »
теа работи вече излезоха на филм - Mortal Engines. Гледах го, доста е развлекателен.
Аз съм гледал "Mortal Combat". Също е доста развлекателен. Макар и тъпичък.
(в игрите, по които е филмът, има един майстор-учител - Кун Лао. Да не се бърка с Кун Дзъ и Лао Дзъ)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1773 -: Юни 07, 2019, 14:12:42 »
ИХ надценява Борисов. Той няма средствата, дори намерението, да овладее БСП.
Разбира се. БСП не е овладяна от Борисов. Нито от Станишев. Станишев и Борисов не са нито завоеватели, нито владетели. Обикновени марионетки са.
БСП беше овладяна от колаборационистите, които владеят и ПЕС. И още не е свободна от тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1774 -: Юни 07, 2019, 14:35:20 »
Цитат
БСП беше овладяна от колаборационистите, които владеят и ПЕС. И още не е свободна от тях.

 ... а как копнеят фашизоидните лумпени за това политическо "жизнено пространство", освободено, как копнеят! Нали, Норчо? Да ти подскажа:

https://www.theguardian.com/theguardian/2007/sep/17/greatinterviews1

Цитат
"Why," I asked Hitler, "do you call yourself a National Socialist, since your party programme is the very antithesis of that commonly accredited to socialism?"

"Socialism," he retorted, putting down his cup of tea, pugnaciously, "is the science of dealing with the common weal. Communism is not Socialism. Marxism is not Socialism. The Marxians have stolen the term and confused its meaning. I shall take Socialism away from the Socialists.

"Socialism is an ancient Aryan, Germanic institution. Our German ancestors held certain lands in common. They cultivated the idea of the common weal. Marxism has no right to disguise itself as socialism. Socialism, unlike Marxism, does not repudiate private property. Unlike Marxism, it involves no negation of personality, and unlike Marxism, it is patriotic.

"We might have called ourselves the Liberal Party. We chose to call ourselves the National Socialists. We are not internationalists. Our socialism is national. We demand the fulfilment of the just claims of the productive classes by the state on the basis of race solidarity. To us state and race are one."

This edited interview of Adolf Hitler by George Sylvester Viereck took place in 1923. It was republished in Liberty magazine in July 1932


Водиш ли си, пиле, записки?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7446
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1775 -: Юни 07, 2019, 14:47:29 »
фашизоидните лумпени

Водиш ли си, пиле, записки?
"Който не е с нас, е фашизоиден лумпен"

Водя си  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1776 -: Юни 07, 2019, 14:57:56 »
Още ли сте тук?
Мислех че всичко свърши преди седмица!?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1777 -: Юни 07, 2019, 15:07:20 »
Цитат
Водя си

А така!
за домашно: Щрасер, Кудряну, Каза Паунд.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1778 -: Юни 07, 2019, 15:19:04 »
Е, изглежда, част от това усилие ще е и да преглътнем обвиненията, че Борисов не ни е чужд. Или пък, че сме съратници на Борисов в превземането на БСП отвътре.
ами не виждам какво толко има да кажеш на черното черно и на бялото - бяло. факт е, че т.нар. вътрешни опозиционери отслабиха бсп чрез непрестанните си крамоли - не виждам по какъв начин са подсилили партията, следователно са я отслабили. факт е, че от това отслабване полза имаше  и има, че и ще има най-вече за герб и борисов.

факт е, че гергов примерно, като един виден вътрешен опозиционер, има много да гълта - цела варненска дупка от най-най близкото минало, дето все още даже не е забравено.

факти.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1779 -: Юни 07, 2019, 15:32:48 »
Още ли сте тук?
Мислех че всичко свърши преди седмица!?
Това е темата - общак. Гледам другите не са заключени, обаче тука се спами за каквото се сетиш.
Хехе, на Румен даже му ръкопляскаха. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1780 -: Юни 07, 2019, 15:37:54 »
Още ли сте тук?
Мислех че всичко свърши преди седмица!?
фирмин дойде точно тук да злобее за нещо си и темата се завъртя :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1781 -: Юни 07, 2019, 17:10:54 »
фирмин, явор куюмджиев и той ли е от ятото на петдесетимата? щото нещо му се възмущават, писма отворени пишат...
Цитат
Остро писмо до лидера на БСП, до членовете на НС на БСП и до фондация "Дума" са изпратили журналисти от БСТВ във връзка със заплахата за сваляне на предаването на Велизар Енчев.

На последния пленум на БСП Велизар Енчев предизвика гнева на членове на НС на БСП с изялението ки, че по време на кампанията в структурите на партията "масово се критикуваше влизането на Станишев в листата". "Защо си затваряте очите за това?", попитал Енчев от трибуната на пленума социалистите.

Изказването му предизвикало гнева на част от присъстващите в залата, като черешката на тортата било искането на Явор Куюмджиев да се свали предаването на Енчев от телевизията на БСП.
http://epicenter.bg/article/Zhurnalisti-ot-chervenata-televiziya-branyat-predavaneto-na-Velizar-Enchev-/185144/2/0

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1782 -: Юни 07, 2019, 17:43:52 »
Цитат
Нищо чудно сянката на Пеевски да е и в БСП, заяви 10-ят в листата на БСП

Имало е купуване на гласове в полза на Сергей Станишев по време на Националния съвет на БСП за избирането на листата им за Европейските избори. Това намекна Велизар Енчев, който е 10 в листата на социалистите за евровота от гражданската квота.

„Чух нещо много интересно. След 18 часа е имало купуване или вече предварително договорено купуване в полза на Сергей Станишев. Казвам, че това се говори“, това заяви Енчев пред „Евроком“ по повод на обрата, който настъпи с пренареждането на листата, предложена от Корнелия Нинова и включването на лидера на ПЕС в нея.

На въпрос кой стои зад това купуване, той заяви, че има хипотеза: „Олигархът от Пловдив“.

„Един пловдивски олигарх, който получи 52 млн. лв. за една дупка. Това си е опит за разлагане на БСП“, заяви още Енчев. По думите му с тези пари той може да купи не една партия, а цял парламент.

Той посочи, че това е хипотеза, но неговото вътрешно усещане е, че се е случило нещо подобно.

„Сянката на Пеевски е навсякъде, нищо чудно и да е в БСП“, отговори Енчев на въпрос дали има зависимости, над които тегне сянката на Делян Пеевски в БСП, след като е станало ясно, че Сергей Станишев го е предложил за шеф на ДАНС.Той посочи, че допуска този вариант, но говорят хипотетично, тъй като нямат доказателства. 
https://tribune.bg/bg/politika/velizar-enchev-chuh-che-stanishev-si-kupuval-glasove-za-da-e-chast-ot-listata/

"Храни куче, да те лае" - българска народна поговорка

БСП поставя в листата си човек, който публично разпространява клевети и набеждава членове на НС в корупция. Същият твърди, че председателят на ПЕС "купува гласове" или се ползва от подкрепата на купени гласове. Нещо повече - дава му БСП медийна трибуна, финансирана от получаваната субсидия, чрез т. нар. "партийна" телевизия БСТВ.

Така че търпението на Куюмджиев и на други определено е подложено на тежко изпитание от поведението на Енчев. Запитай се, нима не е имало гласове, които да питат "А какво прави СКАТ героят Енчев в листата на БСП?". Може би не трябва да се мълчи и за това.

Разбира се, стабилно установено положение в българското право е, че политически лица трябва да търпят критика, по-остра в съществена степен от тази, която би се считала за допустима спрямо неизкушения в политика и държавно управление гражданин. Включително и от представители на медии. Проблем тук може да се окаже, обаче, двойната, да не река тройна функция на Енчев - той като журналист ли, като кандидат от листата на БСП ли, като формален служител, нает от партията ли ... В кое точно качество. Във всичките? Това малко размива някои граници и критерии за добре нрави, морал, етика, които е полезно да бъдат ясно установени.

Аз, например, бих уважил правото на мнение на Енчев, свободата на неговото слово, па упражнил бих своето да река "Енчев, плещиш кат мокър гъз, а спри се, па се осефери къде си и какво си". Щото тоз смел трибун на СКАТ не се изправи пред пленума на НС и не рече вий тук сте банда корумпета, купени със сребърниците на Гергов. Щото, нека си спомним, тези корумпета гласуваха листа, от която Енчев бе част. Но той свенливо прие този им вот, купен. Не се разграничи, не го отказа. Твърде, твърде пластичен морал, чини ми се, стои зад това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1783 -: Юни 07, 2019, 17:47:44 »
фирмин, това не е отговор. ти го питаш колко е 2+2, той ти вика "утре е вторник". въпросът беше:
Цитат
фирмин, явор куюмджиев и той ли е от ятото на петдесетимата?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1784 -: Юни 07, 2019, 18:06:54 »
Така че търпението на Куюмджиев и на други определено е подложено на тежко изпитание от поведението на Енчев. Запитай се, нима не е имало гласове, които да питат "А какво прави СКАТ героят Енчев в листата на БСП?". Може би не трябва да се мълчи и за това.

Явор Куюмджиев що не си гледа паричките, дето заработва от ток, ами се е захванал с Енчев? Енчев е по-ляв от целия нционал-либерал-фирмин съвет. Дребнобуржуазни ренегати са много дребни за Енчев.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1785 -: Юни 07, 2019, 18:10:25 »
хех, фирмин, а прочете ли коментарите под препечата, дето го сложи?
Цитат
Остап Бендер Станишев: плосък данък; агресивно русофобство; признаване на фашисткия преврат в Украйна; отказ от Южен поток; подръжка на санкциите срещу Русия; първа дружка под прикритие на Пеевски; агресивен джендър; организатор на преврат срещу Корнелия Нинова; ненавиждан от електората на БСП; драстично намалил привържениците на БСП; нахално самопредлагщ се гьонсурат; и т.н. и т.н. Спасението от ликвидатора на БСП: преференциите.
03.05.2019 01:43

 :bigok:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1786 -: Юни 07, 2019, 18:16:58 »
Остап Бендер Станишев:

Пропуснали са да добавят : креатура на Паница (ЦРУ) и Шорош

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1787 -: Юни 07, 2019, 18:20:30 »
остап бендер мисля, че беше прякор на автора на мислата

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8094
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1788 -: Юни 07, 2019, 18:20:47 »
Хайде да внесем яснота и пълнота на дискусията.
 
Оспорва ли някой, че "вкарването" на Станишев в листата на БСП е причина ло лошия изборен резултат?

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1789 -: Юни 07, 2019, 18:22:40 »
Цитат
Нищо чудно сянката на Пеевски да е и в БСП, заяви 10-ят в листата на БСП

Имало е купуване на гласове в полза на Сергей Станишев по време на Националния съвет на БСП за избирането на листата им за Европейските избори. Това намекна Велизар Енчев, който е 10 в листата на социалистите за евровота от гражданската квота.

„Чух нещо много интересно. След 18 часа е имало купуване или вече предварително договорено купуване в полза на Сергей Станишев. Казвам, че това се говори“, това заяви Енчев пред „Евроком“ по повод на обрата, който настъпи с пренареждането на листата, предложена от Корнелия Нинова и включването на лидера на ПЕС в нея.

На въпрос кой стои зад това купуване, той заяви, че има хипотеза: „Олигархът от Пловдив“.

„Един пловдивски олигарх, който получи 52 млн. лв. за една дупка. Това си е опит за разлагане на БСП“, заяви още Енчев. По думите му с тези пари той може да купи не една партия, а цял парламент.

Той посочи, че това е хипотеза, но неговото вътрешно усещане е, че се е случило нещо подобно.

„Сянката на Пеевски е навсякъде, нищо чудно и да е в БСП“, отговори Енчев на въпрос дали има зависимости, над които тегне сянката на Делян Пеевски в БСП, след като е станало ясно, че Сергей Станишев го е предложил за шеф на ДАНС.Той посочи, че допуска този вариант, но говорят хипотетично, тъй като нямат доказателства. 
https://tribune.bg/bg/politika/velizar-enchev-chuh-che-stanishev-si-kupuval-glasove-za-da-e-chast-ot-listata/

"Храни куче, да те лае" - българска народна поговорка

БСП поставя в листата си човек, който публично разпространява клевети и набеждава членове на НС в корупция. Същият твърди, че председателят на ПЕС "купува гласове" или се ползва от подкрепата на купени гласове. Нещо повече - дава му БСП медийна трибуна, финансирана от получаваната субсидия, чрез т. нар. "партийна" телевизия БСТВ.

Така че търпението на Куюмджиев и на други определено е подложено на тежко изпитание от поведението на Енчев. Запитай се, нима не е имало гласове, които да питат "А какво прави СКАТ героят Енчев в листата на БСП?". Може би не трябва да се мълчи и за това.

Разбира се, стабилно установено положение в българското право е, че политически лица трябва да търпят критика, по-остра в съществена степен от тази, която би се считала за допустима спрямо неизкушения в политика и държавно управление гражданин. Включително и от представители на медии. Проблем тук може да се окаже, обаче, двойната, да не река тройна функция на Енчев - той като журналист ли, като кандидат от листата на БСП ли, като формален служител, нает от партията ли ... В кое точно качество. Във всичките? Това малко размива някои граници и критерии за добре нрави, морал, етика, които е полезно да бъдат ясно установени.

Аз, например, бих уважил правото на мнение на Енчев, свободата на неговото слово, па упражнил бих своето да река "Енчев, плещиш кат мокър гъз, а спри се, па се осефери къде си и какво си". Щото тоз смел трибун на СКАТ не се изправи пред пленума на НС и не рече вий тук сте банда корумпета, купени със сребърниците на Гергов. Щото, нека си спомним, тези корумпета гласуваха листа, от която Енчев бе част. Но той свенливо прие този им вот, купен. Не се разграничи, не го отказа. Твърде, твърде пластичен морал, чини ми се, стои зад това.

Бъди така добър и дай линк на всичко това.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1790 -: Юни 07, 2019, 18:22:54 »
Оспорва ли някой, че "вкарването" на Станишев в листата на БСП е причина ло лошия изборен резултат?

Никой! Е, искам да кажа никой нормален човек. Да не стане объркване.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1791 -: Юни 07, 2019, 18:25:16 »
Хайде да внесем яснота и пълнота на дискусията.
 
Оспорва ли някой, че "вкарването" на Станишев в листата на БСП е причина ло лошия изборен резултат?
фирмин. по принцип. може би и някой друг, не знам. обаче според фирмин виновна е нинова. на която той ѝ поиска оставката. обаче като я подаде - пак не му хареса, щото било против устава. кое точно е против устава, така и не стана ясно. изясни се единствено, че държеше да го отбележи насред мой цитат.

а бе не е лесно тези дни. ей го, задаваш въпрос, на който се отговаря с "да" или "не", за членството на някой си някъде си, и получаваш един ферман, който не отговаря на въпроса ти.

не е лесно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23806
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1792 -: Юни 07, 2019, 18:35:11 »
Така че търпението на Куюмджиев и на други определено е подложено на тежко изпитание от поведението на Енчев. Запитай се, нима не е имало гласове, които да питат "А какво прави СКАТ героят Енчев в листата на БСП?". Може би не трябва да се мълчи и за това.

Явор Куюмджиев що не си гледа паричките, дето заработва от ток, ами се е захванал с Енчев? Енчев е по-ляв от целия нционал-либерал-фирмин съвет. Дребнобуржуазни ренегати са много дребни за Енчев.

За съжаление си прав.
Мишоци като Куюмджиев ще управляват още дълго и безпаметно.
В сегашното БСП Велизар Енчев  не може да се впише.
Когато атакистите бяха малка група с идеали той се вписваше много добре, когато станаха "партия" се плъзнаха по любимите запетайки на Фирмин в уставите и до там.
Когато БСП актива показва, че има някаква идея за България и населението той е добре дошъл.
Сега в постизборната уставна гонка където няма капчица идея, а се гледа само кокала и има ли месо по него е излишен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1793 -: Юни 07, 2019, 19:01:34 »
Това, че ИХ има основания за самочувствието си, не му пречи то да изкривява преценката му. Присаден върху политиката интелектуалец. Ашладисан. Чакаме да се хване. Надяваме се.
ТцЪ!   :t2629:

Преценката на нормално и логично мислещ човек зависи единствено от неговия ЗДРАВ РАЗУМ и ЖЕЛЯЗНА ЛОГИКА.

Ако ще да го ашладисаш и върху баобаб!!! 

:b0315:

  :tongue-out:
« Последна редакция: Юни 07, 2019, 19:20:25 от Джиджи »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8094
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1794 -: Юни 07, 2019, 19:04:46 »
Куюмжиев в частност едва ли и задника си управлява, ми се чини.
Абе тази редка фамилия не я ли чувах покрай СДС-тата?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23806
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1795 -: Юни 07, 2019, 19:08:28 »
Джиджи, някой с голямо удоволствие чакат да ги ашладисат или поне поставят на предварително подготвен боабаб.
П.П. За успешно ашладисване се препоръчва пълно премахване на клоните до гол ствол, после се ашладисва.
Или както му викат по някой феромонени места. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1796 -: Юни 07, 2019, 19:29:12 »
Куюмжиев в частност едва ли и задника си управлява, ми се чини.
Абе тази редка фамилия не я ли чувах покрай СДС-тата?

Струва ми се, че не, но не съм 100% сигурна.

А колкото до фамилията Куюмджиеви, преди 2 седмици почина Огнян Куюмджиев – известен столичен адвокат и много близък семеен приятел. Мир на праха му! :sad-3295:

И ми се струва, че тази фамилия има и други "известни" разклонения в софийските юридически среди, но по никакъв начин не са свързани със СДС.  :t2618:
« Последна редакция: Юни 07, 2019, 19:31:19 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1797 -: Юни 07, 2019, 19:42:43 »
Цитат
    Либерално бля-бля! Как се бори социалното неравенство? Правилно! С премахване на частната собственост върху средствата за производство.
До тук добре, но през изминалата кампания за изборите се оказа, че само г-н Станишев знае и пее Интернационала. Имаше опит за пригласяне от един другар и една другарка. Всички останали мълчаха и стискаха устни при откриването на кампанията. Включително др Енчев и др. Нинова.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23806
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1798 -: Юни 07, 2019, 19:48:08 »
Това с интернационала започва да става смешно.
Фирмин ще ти го изпее на контраалт без да разбира какво,обаче ако го питаш за какво става дума ще ти каже:
Другарите пеят,че Нинова не става.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« Отговор #1799 -: Юни 07, 2019, 19:49:46 »
Цитат
    Либерално бля-бля! Как се бори социалното неравенство? Правилно! С премахване на частната собственост върху средствата за производство.
До тук добре, но през изминалата кампания за изборите се оказа, че само г-н Станишев знае и пее Интернационала. Имаше опит за пригласяне от един другар и една другарка. Всички останали мълчаха и стискаха устни при откриването на кампанията. Включително др Енчев и др. Нинова.
И аз не го зная Интернационала. Помня само "На крак о парии презрени".
И какво от това?
Вярно че съм кибик и сигурно ми е простено.
Или не?

P.S. "На крак о роби на труда"

Някой вижда ли тук Станишев, Гергов и подобните им?
« Последна редакция: Юни 07, 2019, 20:20:10 от AnonimusBG »