Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 19, 2024, 11:02:07

Автор Тема: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани  (Прочетена 28621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #180 -: Август 08, 2019, 19:55:18 »
Quote (selected)
Ботьо Ботев: Луканов не е убит след конфликт в "Мултигруп"
http://www.pan.bg/view_article-73-487739-botjo-botev-lukanov-ne-e-ubit-sled-konflikt-v-multigrup.html

Това е голямо, кафяво и миришещо.
Руснаците подкрепили, Луканов, обаче го изхвърлили от енергетиката. :blurry_drunk-2127:
Бла-бла да запази "патрона" Зъбчето или Сокола.


« Последна редакция: Август 08, 2019, 19:57:23 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #181 -: Август 08, 2019, 20:10:45 »
Quote (selected)
Ботьо Ботев: Луканов не е убит след конфликт в "Мултигруп"
http://www.pan.bg/view_article-73-487739-botjo-botev-lukanov-ne-e-ubit-sled-konflikt-v-multigrup.html

Това е голямо, кафяво и миришещо.
Руснаците подкрепили, Луканов, обаче го изхвърлили от енергетиката. :blurry_drunk-2127:
Бла-бла да запази "патрона" Зъбчето или Сокола.

Буратино остави руснаците на мира.
Имах предвид какви интриги са се въртели при червената аристокрация(ако сме честни не само при тях), докато ние залагахме жилищата си(не винаги в банките) и се карахме с родителите ни заради това с надеждата да успеем нещо някъде да пробием.
Социалисти сър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #182 -: Август 08, 2019, 20:15:21 »
обвиняваш червената аристокрация за тва, че фслетствие на стремеж към лично обогатяване си си заложил жилището?

Хмм...не е ли малко крайно?

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #183 -: Август 08, 2019, 20:22:20 »
обвиняваш червената аристокрация за тва, че фслетствие на стремеж към лично обогатяване си си заложил жилището?

Хмм...не е ли малко крайно?

Не съм се изразил правилно сигурно.
Обвинявам ги че те не заложиха нищо, а спечелиха доста без да рискуват.
И не само те. Цялата пасмина от онези години не рискува нищо.
Имаха рискове единствено когато някой някого излъжеше и почваха да се стрелят.
Франкенщайн така да се каже.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #184 -: Август 08, 2019, 20:24:55 »
Quote (selected)
Буратино остави руснаците на мира.

Аз съм ги оставил, ама такива карикатури като Ботьо Ботев ( да ме извинява поета) ги вкарват във филма като едновременно ги поставя в три категории като
Добрия, лошия, злия.
Луканов умря заради много газови/ядрени енергийни интереси.
Патроните, Зъбчето и Сокола никой не ги търси и очаквано не ги намери.
Нищо руско или украинско, нашенски батак.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #185 -: Август 08, 2019, 20:26:08 »
Quote (selected)
и се карахме с родителите ни заради това с надеждата да успеем нещо някъде да пробием.
Социалисти сър.

Янлъш-капиталисти, ага.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #186 -: Август 08, 2019, 20:35:58 »
... и, прочее, кво ся подсетихте за Луканов, лека му пръст? Да не станаха пак нагъсто и да почнат да си ходят по мазолите? Ще думкат ли някой? Не мисля. Има място за всички. При толкоз "началници" ...  ???

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #187 -: Август 08, 2019, 20:37:19 »
Quote (selected)
и се карахме с родителите ни заради това с надеждата да успеем нещо някъде да пробием.
Социалисти сър.

Янлъш-капиталисти, ага.

Игнор на ГОСПОДАТА от БСП.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #188 -: Август 08, 2019, 21:12:03 »
Е, поне, със сигурност, таз щръклица да ставам капиталист не ме е хапала. Сигурно, щото, от едната страна, на майка ми, съм от "чорбаджийски" род, та ми е спестен по рождение блянът на ратайчето един ден да стане тежък чорбаджия. "Бос ходи, търговски стъпвай!" ми е завет баш от този ми дядо. След като всичко му е било отнето, шест години в Белене, млада жена с малки деца гладуващи вкъщи, инвалид с малка пенсия, нищо не му пречеше да стъпва "търговски". Бельото му беше пошито, но избелено и изгладено, ризите колосани и безукорно изгладени, панталонът с ръб, часовникът, сребърен, на синджирче, в джеба, бастунът чист, лъскав, обувките и те кърпени, но лъснати, с калъпи вътре, кога събути. Гладко избръснат. Подстриган, винаги сресан, макар и къдрокос. Безукорен. Стара школа. Не доживя с много реституцията. Аз пък инвестирах, което получих от него както него, когато е бил почти без нищо - в образованието на детето си. Сигурен съм, че би одобрил. Нямаше да ме осъди за това, че не съм станал бизнесмен и капиталист. Та да прощаваш, прочее, на игнор или не, чорбаджийското ми високомерие към янлъш-капиталистчета. И бос да съм, пак ще се смея, търговски. Не на поетия риск, не на положения труд. На неистовия мерак да се "пробие", да се "издигнеш", да се "замогнеш". Което си е една парвенющина. А то е много по-просто - да те бива, да обичаш, което правиш, да го правиш добре.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #189 -: Август 08, 2019, 21:24:19 »

Quote (selected)
Трифонов е активиран и ще прави това, което му се каже. Както навремето е пял песните, които са си поръчвали Васил и Георги Илиеви, Поли Пантев, Маргините, Илия Павлов - все хора, които са се занимавали с наркотици, контрабанда, мокри поръчки и т.н.
Идеите на Трифонов за управлението на държавата, която я няма, са истинска катастрофа и ако бъдат реализирани, държавата наистина ще престане да съществува. Те са мислени, за да оберат лумпенския вот, а не за да се управлява с тях. Изглежда, че сценаристите му са ги писали по същия начин, по който пишат скечовете за шоуто - претопляне на брадати вицове, най-доброто от най-тъпите лафове във Фейсбук и заготовки от главата на средностатистическия българин, така както си го представя средностатистическият медиен глупак.

За седем/осми път Слави Трифонов обяви, че ще прави партия. Сценаристите му даже са измислили и име - “Няма такава държава”... 

Останалото в: Няма такава държава. Няма и такава партия - Явор Дачков в Гласове
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #190 -: Август 08, 2019, 21:42:41 »
Прав бях за ГОСПОДАТА от БСП.
Живи и здрави.
Моята история.
Чорбаджийският сой ми е далеч.
Какво да се прави не на всички им е писано да имат благородна история стотина години.
Единият ми дядо селянин става комунист на 18 години при завоя на Черна.
Другият ми дядо не го помня. Починал е десетина години преди да се родя.
Баба ми като проста селянка праща по някакъв начин баща ми да се учи в края на 40-те, началото на 50-те години.
Той се изучил.
И мен някак си ме изучи.

Можеш да продължаваш за чорбаджийския си сой.
Аз не виждам повод за хвалба.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #191 -: Август 08, 2019, 22:02:40 »
Можеш да продължаваш за чорбаджийския си сой.
Аз не виждам повод за хвалба.
Нима си учуден? На всеки му иска да се похвали някъде. След толкова години на "спотайване".
Като гледам публикувания обем ми става чак жал, но съм много благодарен на функцията игнор.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #192 -: Август 08, 2019, 22:15:26 »
PlaNed, това, което озадачава в началото, а съвсем скоро се изяснява като ирония, е фактът на дружния вой, що се поде отвсякъде срещу Трифонов и проекта му. Какво трогателно единомислие, какъв национален консенсус!

А причината е прозаична и иронична. Проектът на Трифонов е нацелен в най-свидното им - резерва, който всеки един от тях, почти без изключение, се стреми да докопа преди другите. Политическата карта е дълбоко сегментирана и твърде раздробена. Тук не е и Гърция, където по древна традиция, победителят получава бонус по закон и Конституция, реализирайки съществения за динамиката на всяка сложна система "ефект на св. Матей". И при все това, основните играчи не са се отказали от обсесията си да доминират категорично и така да осъществяват политиките, целите и интересите си. За такава доминация, обаче, им е нужен електорален ресурс, който те нямат или имали го, са загубили. Мътната, гневна, непризвана, неприласкана, неприобщена, нереализирала се периферия е последният им резерв. И Трифонов е тръгнал да им го отнеме, а с това и надеждата за скорошно избавление от страховете им. На едните - че ще паднат, на другите - че така и няма да възседнат. Нещо повече - о, ужас! ами ако пък някой в сенките, с повече акъл, помогне на Кеманджията да създаде ефективна, ефикасна, устойчива и перспективна формация? Още един играч на масата? Повишена сложност? И кой, казвате, от тез наоколо е способен да я интерпретира? Щото той е, който ще оцелее. Накрая.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #193 -: Август 08, 2019, 22:23:27 »
Quote (selected)
Нима си учуден? На всеки му иска да се похвали някъде. След толкова години на "спотайване".

Кавичките около спотайване дават надежда да си разчел (само)иронията на кавичките около чорбаджийски, по-горе. Ама надали.

Функцията игнор, прочее, ми се види доста инфантилна като средство. То е като за малкото детенце, което вярва, че наметнато презглава, одеалцето му е ефективно като защита от таласъми и торбалани. Както изглежда, вярата във вълшебните сили на одеалцето си върви комплект с вярата в таласъмите. Незряло е някак. И със сигурност поражда умиление, но не и възхищение, дори не и уважение.

 8)

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #194 -: Август 08, 2019, 22:32:00 »
Quote (selected)
Нима си учуден? На всеки му иска да се похвали някъде. След толкова години на "спотайване".

Кавичките около спотайване дават надежда да си разчел (само)иронията на кавичките около чорбаджийски, по-горе. Ама надали.

Функцията игнор, прочее, ми се види доста инфантилна като средство. То е като за малкото детенце, което вярва, че наметнато презглава, одеалцето му е ефективно като защита от таласъми и торбалани. Както изглежда, вярата във вълшебните сили на одеалцето си върви комплект с вярата в таласъмите. Незряло е някак. И със сигурност поражда умиление, но не и възхищение, дори не и уважение.

 8)

Таласъми, торбалани и други глупости.
Оправяйте се ГОСПОДА.
Нямах предвид игнор като функция.
Става въпрос за личен игнор.
Не зная колко ще издържа.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #195 -: Август 08, 2019, 22:42:01 »
Quote (selected)
Нямах предвид игнор като функция.
Става въпрос за личен игнор.
Не зная колко ще издържа.

Аз пък имах предвид всеки игнор. Макар че ... кая се, на Другото място имах двама, които записах мъртви, без никакъв игнор. Предполагам, имаш предвид нещо такова.

А иначе, няма нищо срамно. Дори мъж с желязна воля като Одисей е предпочел да не рискува да проверява дали и колко ще издържи - разпоредил да го вържат за мачтата.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #196 -: Август 08, 2019, 22:44:34 »
Не зная колко ще издържа.
Е, хайде сега, досега някой да го е отнесъл таласъм или торбалан, ако е бил този някой защитен от одеалце? Няма такъв случай, ние всичките сме изпод одеалцата си и сме преживели! Спокойно!  :b0302: Пък Фирмин нека разправя, че не било надеждна защита!

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #197 -: Август 08, 2019, 22:48:43 »
Не зная колко ще издържа.
Е, хайде сега, досега някой да го е отнесъл таласъм или торбалан, ако е бил този някой защитен от одеалце? Няма такъв случай, ние всичките сме изпод одеалцата си и сме преживели! Спокойно!  :b0302: Пък Фирмин нека разправя, че не било надеждна защита!

67
Благодаря за това онова.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7721
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #198 -: Август 08, 2019, 22:56:10 »
Функцията игнор, прочее, ми се види доста инфантилна като средство. То е като за малкото детенце, което вярва, че наметнато презглава, одеалцето му е ефективно като защита от таласъми и торбалани. Както изглежда, вярата във вълшебните сили на одеалцето си върви комплект с вярата в таласъмите. Незряло е някак. И със сигурност поражда умиление, но не и възхищение, дори не и уважение.
тва са пълни глупости. земи се замисли защо го няма игнорът в новия сайт оттатъка.

когато съм решил, че някой се явява тотална щета, сиреч загуба на трафик, нерви, време и площ на екрана, не виждам защо трябва да се занимавам с него. именно затова си направих функцията "игнор" за сегабг.ком, ама напоследък съм игнорирал тотално форумът там. влизам по веднъж, между 9 и 10 вечерта, прочитам вестника, без да е обрасъл с тъпи коментари, и толко. игнорер + адблокер е идеалният вариант за четене на сегабг.ком.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #199 -: Август 08, 2019, 23:03:00 »
одкакто ме баннаха, не го чета.
Сметам, че така е честно, слет като те не ми искат мнението, аз не им ща четивата.

Кво праи онова кюфте, Сула?


AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #200 -: Август 08, 2019, 23:11:03 »
одкакто ме баннаха, не го чета.
Сметам, че така е честно, слет като те не ми искат мнението, аз не им ща четивата.

Кво праи онова кюфте, Сула?

Мен ме баннаха и след време ме възстановиха.
Аз се обидих, че тролчето го оставиха.
Написах им навсякъде да ме замразят завинаги.
Оттогава не ходя там.
Съвсем не ходя.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #201 -: Август 08, 2019, 23:29:18 »
Функцията игнор, прочее, ми се види доста инфантилна като средство. То е като за малкото детенце, което вярва, че наметнато презглава, одеалцето му е ефективно като защита от таласъми и торбалани. Както изглежда, вярата във вълшебните сили на одеалцето си върви комплект с вярата в таласъмите. Незряло е някак. И със сигурност поражда умиление, но не и възхищение, дори не и уважение.
тва са пълни глупости. земи се замисли защо го няма игнорът в новия сайт оттатъка.

когато съм решил, че някой се явява тотална щета, сиреч загуба на трафик, нерви, време и площ на екрана, не виждам защо трябва да се занимавам с него. именно затова си направих функцията "игнор" за сегабг.ком, ама напоследък съм игнорирал тотално форумът там. влизам по веднъж, между 9 и 10 вечерта, прочитам вестника, без да е обрасъл с тъпи коментари, и толко. игнорер + адблокер е идеалният вариант за четене на сегабг.ком.

Леле-мале!  :nuts:  :sad-3295:
Това обяснява много неща. Изглежда този свят ти идва възсложничък ...  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #202 -: Август 08, 2019, 23:38:04 »
Да! и в долината на мрачната сянка ако ходя Няма да се уплаша от зло; Защото Ти си с мене; Твоят игнорер и Твоят адблокер, те ме утешават.

 :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #203 -: Август 08, 2019, 23:45:57 »
Quote (selected)
“Yea though I walk through the Valley of the shadow of Death, I shall fear no evil...because I am the meanest motherfucker in the Valley.”

― Bruce H. Norton, Force Recon Diary, 1969: The Riveting, True-to-Life Account of Survival and Death in One of the Most Highly Skilled Units in Vietnam

Просто още една гледна точка към 23-ти псалм Давидов.  На един без ... одеалце 8)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #204 -: Август 08, 2019, 23:50:35 »
Това обяснява много неща. Изглежда този свят ти идва възсложничък ...  8)
И аз имам адблокер. Спестява ми скачащи по екрана части. Язе като си чета розовите романи, не искам да ми се пробутват разни допълнения. Седи си читателят кротко, тамън е стигнал до "Тогиз рицаро падна в ногите на дукинята и " и тук излиза на цял екран "Станете лорд или лейди като си купите земя колкото за един селски нужник в Шотландия! Идва с параф и кетап! Гербът се заплаща допълнително, за нехералдически животни има надценка!"
Ми не може така! Адблок!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #205 -: Август 09, 2019, 00:03:40 »
Quote (selected)
Иди, яж хляба си с радост, и пий виното си с весело сърце, Защото Бог вече има благоволение в делата ти.    
Дрехите ти нека бъдат винаги бели, И миро да не липсва от главата ти.    
Радвай се на живота с жената, която си възлюбил, През всичките дни на суетния си живот, Които ти са дадени под слънцето, - През всичките дни на твоята суета; Защото това ти е делът в живота И в труда ти, в който се трудиш под слънцето.    
Всичко що намери ръката ти да прави според силата ти, направи го; Защото няма ни работа, ни замисъл, ни знание, ни мъдрост в гроба гдето отиваш.

(Еклесиаст, 9:7-10)

 ;D

AnonimusBG

  • Гост
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #206 -: Август 09, 2019, 00:14:11 »
Това обяснява много неща. Изглежда този свят ти идва възсложничък ...  8)
И аз имам адблокер. Спестява ми скачащи по екрана части. Язе като си чета розовите романи, не искам да ми се пробутват разни допълнения. Седи си читателят кротко, тамън е стигнал до "Тогиз рицаро падна в ногите на дукинята и " и тук излиза на цял екран "Станете лорд или лейди като си купите земя колкото за един селски нужник в Шотландия! Идва с параф и кетап! Гербът се заплаща допълнително, за нехералдически животни има надценка!"
Ми не може така! Адблок!

Не мога да си представя нормален човек без блокировка на рекламата.
Не му разбрах на ГОСПОДИН Фирмин логиката?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #207 -: Август 09, 2019, 01:34:02 »
Quote (selected)
Станете лорд или лейди като си купите земя колкото за един селски нужник в Шотландия! Идва с параф и кетап! Гербът се заплаща допълнително, за нехералдически животни има надценка!
;D
Е, те тъй, некак си, оня ватман е станал лорд!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #208 -: Август 09, 2019, 08:04:52 »
одкакто ме баннаха [на другото място], не го чета.
Мен пък ме банваха, докато ми пукаше. Непрекъснато!!! :ive_got_it-1379:

Но откакто спря да ми пука и да вземам газетата насерьозну, спряха и бановете ...  :cool-1084:

Само минавам по навик през заглавията по време на сутрешното кафе и мацвам тук–там по нещо.

Както едно време баща ми ходоше редовно до будката, за да си купи вестник … :smokin:
« Последна редакция: Август 09, 2019, 08:33:20 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7721
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #209 -: Август 09, 2019, 08:55:24 »
Това обяснява много неща. Изглежда този свят ти идва възсложничък ...  8)

е не мога като теб всичко с нинова, лопатката и лао дзъ да обясня. очевидно по този критерий за теб светът е възпростичък.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #210 -: Август 11, 2019, 12:47:32 »
Стриктно по заглавието "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов
--------

Няма САЩ и тва йе!

----
И тук му е мястото!

Прости момчета и момичета тва американците, ей...

Едно нещо не могат да измислят и направят сами! Ако не сме ний - тъй ще си останат в пещерите!

Видели как само в България се били наводнявали улици и кръстовища - и тръгнали и те да си наводняват улиците и кръстовищата - за радост на дечурлигата!

http://www.msn.com/en-xl/northamerica/northamerica-video/guys-sit-by-the-curb-enjoying-roadside-water-splashes-by-vehicles/vi-AAFEg86?ocid=spartanntp

-----
заб. спускал съм инфо за подражателството от швейцарци, австрийци и пр. други бели и десни...
« Последна редакция: Август 11, 2019, 13:11:34 от Ганий »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #211 -: Август 11, 2019, 13:11:17 »
Стриктно по заглавието "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов
--------

Няма Холандия и тва йе!

----

Прости момчета и момичета тва холандците, ей...

Едно нещо не могат да измислят и направят сами! Ако не сме ний - тъй ще си останат в пещерите!

Видели как само в България се били хвърляли на боклука писмата - и тръгнали и те да си хвърлят писмата на боклука!!
Егати!

Mystery of Dutch postman's burial of thousands of letters
http://www.msn.com/en-xl/europe/europe-top-stories/mystery-of-dutch-postmans-burial-of-thousands-of-letters/ar-AAEgsLH?ocid=spartanntp

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #212 -: Август 11, 2019, 13:15:44 »
Стриктно по заглавието "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов
--------

Няма Холандия и тва йе!

----

Прости момчета и момичета тва холандците, ей...

Едно нещо не могат да измислят и направят сами! Ако не сме ний - тъй ще си останат в пещерите!

Видели как само в България се било строяло некачествено и били падали части от стадиони - и тръгнали и те да строят некачествено и да си рушват стадионите!!
Егати!

http://www.msn.com/en-xl/sports/soccer/high-winds-cause-stand-collapse-at-dutch-stadium/ar-AAFEfAH?ocid=spartanntp

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #213 -: Август 11, 2019, 13:20:06 »
Стриктно по заглавието тия дни се мярна в пик мисля беше че името щяло да "промени тази държава".
Домързя ме да го пусна, пък и само там се жлътна...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #214 -: Август 11, 2019, 16:53:30 »
Quote (selected)
Впрочем оттам, закъдето Трифонов се е запътил, Бареков се върна отдавна.
.....................
А ако направят дует с Мая Манолова, ще се закрепят поне няколко сезона.

http://glasove.com/categories/komentari/news/nyama-takava-dyrzhava-nyama-i-takava-partiya
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #215 -: Август 12, 2019, 11:17:45 »
https://blitz.bg/obshtestvo/intervyu/politolozhka-razkosti-planovete-na-slavi-trifonov-vzmozhni-sa-dve-khipotezi_news691087.html

Таня, хвърли му едно око и на Изборния кодекс, деее ...  ??? Пък и на Закона за политическите партии ...  ??? Половината от "хипотезите" ти вече са невъзможни дори теоретически - заради технологичните срокове на учредяването, регистрацията на партията и регистрацията и като участник в местните избори. Тук вече ги обсъдихме, да не се повтаряме.  8)

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #216 -: Август 18, 2019, 11:13:18 »
Стриктно по заглавието "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов
--------

Няма Франция и тва йе!
Големи гастрономи, няма що!

Quote (selected)
French waiter shot dead for being 'too slow with sandwich'

The gunman, who a witness said lost his temper "as his sandwich wasn't prepared quickly enough", fled the scene.
...
But others noted high crime levels in the area, notably drug-dealing and public drunkenness.
www.msn.com/en-xl/europe/europe-top-stories/french-waiter-shot-dead-for-being-too-slow-with-sandwich/ar-AAFYaDY?li=BBKxOeh&ocid=spartanntp

----------
Освен това във Франция гръбнаците на организираната и неорганизирана престъпност са строшени отдавна и въобще не се друсат и напиват нито публично, нито битово!
« Последна редакция: Август 18, 2019, 11:15:55 от Ганий »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #217 -: Август 18, 2019, 11:53:50 »
Няма Украйна, Франция, Британия, Лихтенщайн, Естония и Финландия...

--------
Само за протокола...

Facts you never knew about the world's national anthems

Quote (selected)
Ukraine
Ukraine's anthem is bold and unique. "Ukraine is not yet dead," go the lyrics, "Our enemies will die, as the dew does in the sunshine, and we, too, brothers, we'll live happily in our land."
http://www.msn.com/en-xl/middleeast/middleeast-photos/facts-you-never-knew-about-the-worlds-national-anthems/ss-AAFEohC?ocid=spartanntp#image=16

Quote (selected)
France
France's national anthem, 'La Marseillaise,' is a blood-soaked battle cry. "May your dying enemies see your triumph and our glory!" is one of the many bold lines.

http://www.msn.com/en-xl/middleeast/middleeast-photos/facts-you-never-knew-about-the-worlds-national-anthems/ss-AAFEohC?ocid=spartanntp#image=27

Случайно (ли!?) в класацията е пропуснат вторият куплет на почти напъдената от тоз ЕС Британия...

Quote (selected)
2. O Lord our God arise, 
Scatter her enemies 
And make them fall; 
Confound their politics, 
Frustrate their knavish tricks, 
On Thee our hopes we fix, 
God save us all! .

Превод на руски!
Quote (selected)
2
Господи Боже наш, восстань,
Рассей её врагов
И приведи к погибели.
Посрами усилия их государств,
Расстрой их подлые уловки,
На Тебя возлагаем нашу надежду,
Боже, храни всех нас.

Доколкото знам го пропускат по официални мероприятия, за да не стават за резил!

-----
Quote (selected)
Liechtenstein
The country's national anthem has the same melody as the UK's national anthem.
https://www.youtube.com/watch?v=fJYsJ81Omgs

-----
Quote (selected)
Estonia and Finland
Meanwhile, the national anthems of Estonia and Finland have the same melody, but with different lyrics entirely.
« Последна редакция: Август 18, 2019, 12:02:44 от Ганий »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #218 -: Август 18, 2019, 12:33:22 »
Няма Франция!

Разбрали, че у нас има населени места без медицинска помощ и тръгнали да крадат от нашия опит и да ни подражават...
Нямат грам акъл да измислят нещо самостоятелно и ако не сме ний - още щяха да са в пещерите!

Днес съм подкарал Франция...  :yes-1289:
---------

От умерения "Дневник"

Quote (selected)
"Медицинските пустини" на Франция
Едно на всеки три френски градчета се определя като "медицинска пустиня". В статия за изданието The Local Каролин Пиеро разказва какво означава това за хората, които живеят във френската провинция.

Медицинска пустиня – какво е това?

Медицинските пустини са географски зони, които изпитват остър недостиг на доставчици на здравни грижи и на общопрактикуващи лекари в сравнение с останалата част от страната. Проблемът засяга основно селските райони със застаряващо население – пенсионираните доктори трудно биват замествани, а младите обикновено искат да се установят в по-динамични зони от гледна точка на икономика и дейности.

Например в департамента Лот е Гарон в Югозападна Франция хората от селата като Сейнт-Обан, Вилереал или Кастионес близо до град Бержерак трудно намират лекари.

Макар общопрактикуващите да са сравнително достъпни, записването на час за посещение при специалист като зъболекар е трудно. Твърде малко и претрупани с работа, те обикновено проверяват обажданията и отказват да преглеждат нови пациенти.
https://www.dnevnik.bg/evropa/2019/08/16/3951098_medicinskite_pustini_na_franciia/

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #219 -: Август 18, 2019, 12:38:16 »
Псалом 108, като за православни, препоръчвам, прочее ... Е, не е цялата псалмокатара, но съществена от нея част.

https://www.youtube.com/watch?v=0msEMYBCkF8

 8)

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #220 -: Август 18, 2019, 19:05:58 »
Егати! :apology-1312:

Събарят Болницата, в която съм роден!
https://www.iskra.bg/zapochna-sabaryaneto-na-bivshata-nemska-bolnitsa-v-burgas/

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #221 -: Август 18, 2019, 19:08:35 »
От вчера я събарят. Използват почивните дни когато няма много движение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #222 -: Август 18, 2019, 19:20:01 »
Пак ли болница?! Ай сиктир бе! Тия скапани дрисльовци няма да се спрат докато не ни докарат на въшливото дередже на смотаните американци.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #223 -: Август 18, 2019, 19:26:45 »
Пак ли болница?! Ай сиктир бе! Тия скапани дрисльовци няма да се спрат докато не ни докарат на въшливото дередже на смотаните американци.
То някога е била (беше!) болница. Преди това училище. Така ѝ викаха - смесено! Немското (училище) или Немската (болница).

Бяха я изоставили напълно сигурно едно 15 години и се бе превърнала в змиярник на пъпа на града.
Изглеждаше много зловещо.

--------
Хубавата новина е, че Ясла № 1, която съм завършил (предполагам с отличие!), си стои - белосана, нагиздена и функционираща!

https://www.burgas.bg/bg/news/details/296/3414/
« Последна редакция: Август 18, 2019, 19:36:01 от Ганий »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #224 -: Август 18, 2019, 19:29:14 »
Егати! :apology-1312:

Събарят Болницата, в която съм роден!
https://www.iskra.bg/zapochna-sabaryaneto-na-bivshata-nemska-bolnitsa-v-burgas/

Глупости! Строена е след Първата Световна  :nuts:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #225 -: Август 18, 2019, 19:32:06 »
Беше най-гадното място в Бургас. В центъра, изоставено, разбито, обаче от камък, римляните ги домързя да ги окрадат.
Според мен можеха да използват сградата, достатъчно беше здрава да изкара още 100 години, а и е строена като обществена, можеше лесно да стане библиотека без събаряне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #226 -: Август 18, 2019, 19:32:47 »
Тази болница
фкоято е Ганий роден
за мнозина навярно е скучна
разпиляваш се ден подир ден -
просто няма какво да се случи

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #227 -: Август 18, 2019, 19:34:49 »
Ала все пак и тук
хора раждат се , дишат , мечтаят ,
въф тревоги и слънчеви дни
подир своето щастие бягат .

RIP болницата

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #228 -: Август 18, 2019, 19:36:53 »
Не умирай, моя болницо,
Първа и последна...
Няма да те дам, няма да те дам!!!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #230 -: Август 18, 2019, 19:50:36 »
Егати! :apology-1312:

Събарят Болницата, в която съм роден!
https://www.iskra.bg/zapochna-sabaryaneto-na-bivshata-nemska-bolnitsa-v-burgas/

https://www.youtube.com/watch?v=KY1P_7PVj-c

----------

Детство мое, реално и вълшебно,
детство мое, така си ми потребно.
Все се мъча света да обгърна
яхнал пръчка при тебе да се върна.

Ах в юмруче ръждив петак да скрия
пак със кучето да вдигна олелия,
пак с пипер да поръся филия
от хляба чер.

Детство мое, на ръст едноетажно,
детство мое, за мен така е важно,
щом студено ми стане да мога
да си взема от детския огън.

Все се мъча света да обгърна,
яхнал пръчка при тебе да се върна,
всеки ден по една дяволия
да е от мен.

Текст Богомил Гудев, Музика Вили Казасян.

Още на: https://textove.com/detski-pesnichki-detstvo-moe-tekst
Благодариние на textove.com
« Последна редакция: Август 18, 2019, 20:08:52 от Ганий »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #231 -: Август 18, 2019, 20:31:15 »
Ще го преживееш. Родилният дом в Поморие, в който в една зимна нощ, посред снежна виелица и при бурно море, се родил Firmin, отдавна е само спомен. Първо беше градинка мястото, после Детски комплекс. Харесва ми да е така.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #232 -: Август 18, 2019, 20:45:28 »
Да обобщим…

SONNET 77
Thy glass will show thee how thy beauties wear,
Thy dial how thy precious minutes waste;

-------
77
Стъклото старостта ще ни покаже,
часовникът — отлитащия час.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #233 -: Август 18, 2019, 21:14:29 »
Ганий, криза на средната възраст ли те обзема или що? Страх от старостта, страх от смъртта?  ???

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #234 -: Август 18, 2019, 21:24:54 »
Ганий, криза на средната възраст ли те обзема или що? Страх от старостта, страх от смъртта?  ???
Що за детинщини!
-----------
Многото мина, малкото остана...
------
Съм ти батко и то с много!  :too_happy-1067:


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #235 -: Август 18, 2019, 21:49:52 »
Quote (selected)
Многото мина, малкото остана...

Всички сме така. Днес, докато листих лъскавия "Мениджър", попаднах на ...

Quote (selected)
"Летният пясък има тайна да ти каже. Тя е, че не можеш да задържиш живота; можеш само да му се радваш."
Дебасиш Мрида

п.п. Не знаех кой е тоз Дебасиш Мрида. Не бях го чувал. Оказа се лекар, невролог, американец от индийски произход. Освен това философ и поет.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #236 -: Август 19, 2019, 13:02:08 »
http://epicenter.bg/article/-quot-Barometar-quot--GERB---22--BSP---16-9--DPS---5-6--VMRO---5-3--ako-parlamentarnite-izbori-byaha-dnes/190669/2/0

Строго по темичката ...

"Животът, Славчо, е такаааа ...
Днес ти се иска, утре никой не те иска."
Шишо Бакшишо


 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: "НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА" - Трифонов се накани
« Отговор #237 -: Декември 06, 2019, 17:14:11 »
... и още нещо от днес ...

Quote (selected)
Р Е Ш Е Н И Е
гр. София, 06.12.2019 г.


В   И М Е ТО   Н А   Н А Р О Д А

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ, 20 състав, в публичното заседание на двадесет и девети ноември две хиляди и деветнадесета година, в състав:
                     СЪДИЯ: Татяна КОСТАДИНОВА
при секретаря М. Симеонова и с участието на прокурор Ютеров, като разгледа охр.д. № 60/2019 г., намери следното:
Производството е по реда на чл. 15, ал. 2 ЗПП.

..............

Р Е Ш И:

ОТХВЪРЛЯ молбата на Станислав Тодоров Трифонов – председател на политическа партия „Няма такава държава“ за вписване на партията в публичния регистър на политическите партии към Софийски градски съд.
Решението може да се обжалва или протестира пред Върховния касационен съд в седемдневен срок от връчване на препис.

                  СЪДИЯ:


 :t1252: