Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 19, 2024, 10:40:53

Автор Тема: Студентски истории  (Прочетена 9431 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #60 -: Декември 10, 2019, 18:00:58 »
Джиджи, Лили е дама! Никакво пуцане, дуелите на рецепти за вкуснотии, ако обичате!

Кво като е дама? Аз много обичам да гледам бой на жени в кален тепих. Много е вълнуващо. Освен това, ако жените смятат, че са равни на мъжете, трябва да забравят тази думичка "дама".
Виж сега, имам една дружка, която казва за майка си, че последната не вярвала в равенството на мъжа и жената, защото мъжете имало още много да драпат, белким се изравнят.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #61 -: Декември 10, 2019, 18:09:53 »
Виж сега, имам една дружка, която казва за майка си, че последната не вярвала в равенството на мъжа и жената, защото мъжете имало още много да драпат, белким се изравнят.

Ето, това звучи доста по-естествено, макар да е напълно шовинистично. Но аз не се шегувам! "Равенство" не означава само равенство в директорски зплати. Равенството е във всичко. Аз на моите приятели, които считам за равни, не им отварям вратата, не им купувам цветя и парфюми и не им нося куфарите. И водим весели мръсни разговори.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #62 -: Декември 10, 2019, 18:10:58 »
Отврат, нека не ровим в далечната история, че ще стигнем до еничарството, пък преди него до асимилацията на славяните от прабългарите или на траките от славяните та до по-якото стадо маймуни надделяло над друго по-слабо.

В близката история това е голям провал, погром срещу България и българщината.
Дали са били турските, руските, американските служби или някой наш повярвал си кретен вече няма значение.
Разделиха ни, в последствие ни асимилираха, скоро ще ни приключат.
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 18:19:39 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #63 -: Декември 10, 2019, 18:15:55 »
Quote (selected)
Аз на моите приятели, които считам за равни, не им отварям вратата, не им купувам цветя и парфюми и не им нося куфарите. И водим весели мръсни разговори.

Ти пък. Експериментирай! Така и така си водите весели мръсни разговори, купи им цветя на момчетата, после парфюм, накрая ги питай къде им са куфарите.  ;D

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #64 -: Декември 10, 2019, 18:18:30 »
Quote (selected)
Аз на моите приятели, които считам за равни, не им отварям вратата, не им купувам цветя и парфюми и не им нося куфарите.
Смени ги тия приятели!
Виж в моя телефон какви приятели имам:
СветланОВ 088.....
ЖужиНОВ 087....
ЛилиНОВ 089..


 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #65 -: Декември 10, 2019, 18:20:31 »
Аз на моите приятели, които считам за равни, не им отварям вратата, не им купувам цветя и парфюми и не им нося куфарите. И водим весели мръсни разговори.
Кога си прав, прав си! Той Окуджава го е изпял даже!
Булат Окуджава - Песня о московском муравье
Мне нужно на кого-нибудь молиться.
Подумайте, простому муравью
Вдруг захотелось в ноженьки валиться,
Поверить в очарованность свою!
И муравья тогда покой покинул,
Все показалось будничным ему,
И муравей создал себе богиню
По образу и духу своему.
И в день седьмой, в какое-то мгновенье
Она возникла из ночных огней
Без всякого небесного знаменья...
Пальтишко было легкое на ней.
Все позабыв -- и радости, и муки,
Он двери распахнул в свое жилье
И целовал обветренные руки
И старенькие туфельки ее.
И тени их качались на пороге,
Безмолвный разговор они вели,
Красивые и мудрые, как боги,
И грустные, как жители Земли.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #66 -: Декември 10, 2019, 18:23:22 »
Отврат, нека не ровим в далечната история, че ще стигнем до еничарството,

Не ровим в далечната история, а само поясняваме. Ти каза, че тази простотия ни била върнала 100 години назад. Аз казвам, че не ни е върнала, зщото такива кампании са правени многократно в Третата българска държава, но никой дори не ги споменава. Следователно не може само последната подобна кампания да бъде простотия. А аз не я приемам за такава.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #67 -: Декември 10, 2019, 18:30:45 »
Такива са правени в съвсем други мащаби.
Да имало е, няколко, но не са били така организирани да обхванат 100% от населението с различни имена. Даже турците когато са превзели България не са минали на 100%.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #68 -: Декември 10, 2019, 18:33:20 »
Виж в моя телефон какви приятели имам:
 :b0201:

Аз нямам нужда да прибягвам до такива сложни кодировки тип "Енигма". Но това пък ми напомня на случилото се с мой приятел, който бил поканен на некъв купон и като попитал любезния домакин кои други е поканил, оня му казал Живка, Здравка, Недялка, Пепа и Ваня. И всички били свободни. Моят приятел се зарадвал, че ще има много гаджета, но когато дошли Живко, Здравко, Недялко, Пещо и Иван - избягал под благовиден предлог, че отива само за цигари и веднага се връща.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #69 -: Декември 10, 2019, 18:37:34 »
И муравей создал себе богиню
По образу и духу своему.


Винаги е така. В "Забавна Библия" Лео Таксил вика, че ако котките имали нужда от бог, той определено щял да изглежда като мишеловец.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #70 -: Декември 10, 2019, 18:38:21 »
Quote (selected)
Той може да не помни, ама други помним много добре. Тъкмо 'най-читавите и корави' комсомолци бяха и най-големите лекета, слагачи и доносници.

Всякакви имаше. Имаше и такива, които ставаха преди другите и заспиваха след като всички са заспали. Които караха по две смени поред, заедно с колегите си, работеха наравно с тях. Които се грижеха за хората си, за условията им на труд, за условията на живот, за това да получат максимума за труда си. Защото бригадата свършва, сваляш синята риза със звездите и си един от тях. А те на "лекета, слагачи и доносници" не прощават. Добре разбират на кого му пука и кой си защитава хората и другарите. Каквото и да му струва. А понякога - и не само на него. А за да си в ръководството, пък било и то на бригадата, където се изискваше и да си преминал допълнително обучение, не те назначават - избират те. Същите тези.
Може и да е имало свестни люде сред комсомолските активисти, но те просто не са имали възможност да се издигнат в йерархията - системата не позвляваше. Израстваха само лекетата, доносниците и слагачите.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #71 -: Декември 10, 2019, 18:44:01 »
Quote (selected)
Израстваха само лекетата, доносниците и слагачите.
Това дали се смята за език на омразата?
Гринго сега :t0328:

Може малко да смениш времето ако искаш.
Не израстваха, а израстват и преди сега.
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 18:46:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #72 -: Декември 10, 2019, 19:11:35 »
Quote (selected)
Моят приятел се зарадвал, че ще има много гаджета, но когато дошли Живко, Здравко, Недялко, Пещо и Иван
Това ми напомня съвет на познат посетил Тайланд.
"Невероятни са, обаче ако са по-високи от 1,30м- 1,40м, БЕГАЙ!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #73 -: Декември 10, 2019, 20:16:06 »
Quote (selected)
Може малко да смениш времето ако искаш.
Не израстваха, а израстват и преди сега.
Лекета, кариеристи и слагачи преуспяват при всяка система, но в случая говорехме за ДКМС, членството в която бе практически принудително. Днес членството в 'младежи ГЕРБ' е по желание.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #74 -: Декември 10, 2019, 20:21:53 »
Quote (selected)
Днес членството в 'младежи ГЕРБ' е по желание.

Преди също.
Сега младите обаче имат алтернатива на членството в ГЕРБ, през терминала по света.
Не само на запад.
На запад, изток, север и юг, но не и тук и кандидатстват за самолетни билети,не за партийни книжки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #75 -: Декември 11, 2019, 08:38:05 »
една история от вчера, не е студентска, но е точно за тук
с мъжа ми купувахме в близкия магазин шоколади, бонбони и всякакви коледни дрънкулки
търсих марципан и се чудихме къде е сложен, едно десетина годишно момченце ми показа къде има подобни неща
обсъждъхме с него важни коледни неща и го попитах какво купува
"подарък за сестричката ми, тя е на три години" отговори и просветваше под дебелото яке
после дойде да ни покаже какво е избрал, розова играчка Малкото пони
плати на касата и си тръгна подтичвайки, толкова доволен, толкова добър
сълза капна върху якето ми, толкоз ми трябва на мен
подобно нещо ми си случи преди известно време, пак преди Коледа, на опашка в Хеликон
едно малко по-голямо момче потропваше,притиснало голяма книга
докато плащаше видях,че е историческа,с Левски на корицата
момчето излезе навън със сериозен вид и през големите прозорци на книжарницата видях, как на тротоара подскочи от радост

за тези момчета ми е думата, те трябва да бъдат пазени
нашите неуспехи и неволи са си наша работа, не тяхна, нито на комсомлските секретари-доносници, нито на ГЕРБ, нито на никого
ако несправянето ни тежи  на децата ни, вината е наша
еми това е, започвам печенето на коледните сладки :)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #76 -: Декември 11, 2019, 09:09:25 »
плати на касата и си тръгна подтичвайки, толкова доволен, толкова добър
сълза капна върху якето ми, толкоз ми трябва на мен


И аз така се разчувствах преди години. Отивам на един терен. Много народ. Идва едно гадже и ме гледа сияещо и влюбено. Пита ме дали я познавам, аз не я познавам. Тя настоява, че се познаваме. Откъде? От даскалото. Ама тя била няколко години по-малка. И какво? Ами, вървели си тя и една нейна приятелка по коридора и ядяли чипс от пакетче. Насреща съм вървял аз - висок, рус, и със сини очи - с мой приятел. Спрели сме ги и сме им взели чипса. Оттогава пазела прекрасни спомени за мен. Много ме трогна. И на мене ми трябва малко.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #77 -: Декември 11, 2019, 09:19:43 »
И кво, искаше да и купиш чипс ли?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #78 -: Декември 11, 2019, 09:23:03 »
Отврат, опитвам се да ти вярвам ,  струва ми се не си връстник на чипса
но ти дано не се опитваш да ме иронизираш, защото,току що прочетох в съседна тема излиянията срещу Грета и съм много ядосана :image008:
всъщност знам,че ме иронизираш, но аз не пиша тези неща за  теб

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #79 -: Декември 11, 2019, 09:25:51 »
И кво, искаше да и купиш чипс ли?

Нее, тя искаше да ми купува чипс.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #80 -: Декември 11, 2019, 09:42:49 »
Защо? ... Историята на otvrat си е тъй достоверна, че направо истинска. Можеше и да и дръпне плитката, след като и е взел чипса. Няма никакво значение. Важното е, че интересният батко я е забелязал, обърнал и е внимание. Внимание, уви. Това е цената. Жените, включително в най-ранната си възраст са готови да изтърпят невероятно много срещу малко внимание, интерес, да бъдат забелязани. Еволюционно. Размножават се само търпеливите самки, приемащи доминацията. Наскоро жена ми беше натъжена от един научнопопулярен филм. Лъвът не си примерил силата при едно сдърпване с лъвицата и наранил гръбнака и, довело до парализа на задните крака. За лъвовете това е смърт. От глад или от зъбите на хиените.

И аз съм имал подобни случаи. Тича едно момиченце, две години след нас випуск, в коридора, звънецът бие и закъснява и ... Дявола ми дръпна крака, та я препънах, както бях с гръб. Падна на мозайката и се плъзна поне метър от инерцията. Стана, обърна се и ме погледна. Мамка му, да беше се сцепил цимента, да се продъня в него, вместо този поглед. "Защо?" - само това се четеше. Без гняв. Без обвинение. Само болката, и недоумението. Четиридесет почти години от тогава, а не съм забравил. После бяха гаджета с един от най-близките ми приятели, добър, сърдечен и лъчезарен човек. Ходеха за ръце хванати по улиците, и двамата много красиви. Страшно им се радвах. И бях благодарен на Господ, че не позволи в глупостта си да осакатя тази хубост.
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 09:45:06 от Firmin »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #81 -: Декември 11, 2019, 12:55:48 »
Quote (selected)
Историята на otvrat си е тъй достоверна, че направо истинска.
историят на otvrat "висок, рус, и със сини очи " е една много хитра и забавна подигравка, според него
работата е там, че не можах да се развълнувам много
 пека си бисквити, гледам как вятърт носи гларусите над морето, майка ми украсява елхата
накичва я с едни много красиви елхички, приближавам да ги видя, ах, новите ми формички за бисквити :bigok:

историята ти е малко тъжна, Фирмин, колкото по съзраваме, толкова повече преживяваме импулсивните си детски глупости
но, децата така се запознават с болката

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #82 -: Декември 12, 2019, 18:20:13 »
Quote (selected)
Вай!!! К`ви са тез мамби!?!

Да те обърнат с все дюшека..и ти да се озовеш под него..докато спиш

п. п. Отговарям без да съм чела след твоя въпрос, а със сигурност някой ти е отговорил :nuts:

А това
Quote (selected)
Командният състав на бригадите бяха най-читавите и най-коравите комсомолци.

няма нищо общо с действителността, даже и в нашия институт, където лекетата от комсомола никога не можеха да разчитат на колектива...за нищо.
« Последна редакция: Декември 12, 2019, 18:22:50 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #83 -: Декември 12, 2019, 18:36:50 »
Quote (selected)
една история от вчера, не е студентска, но е точно за тук
с мъжа ми купувахме в близкия магазин шоколади, бонбони и всякакви коледни дрънкулки
търсих марципан и се чудихме къде е сложен, едно десетина годишно момченце ми показа къде има подобни неща
обсъждъхме с него важни коледни неща и го попитах какво купува
"подарък за сестричката ми, тя е на три години" отговори и просветваше под дебелото яке
после дойде да ни покаже какво е избрал, розова играчка Малкото пони
плати на касата и си тръгна подтичвайки, толкова доволен, толкова добър
сълза капна върху якето ми, толкоз ми трябва на мен
подобно нещо ми си случи преди известно време, пак преди Коледа, на опашка в Хеликон
едно малко по-голямо момче потропваше,притиснало голяма книга
докато плащаше видях,че е историческа,с Левски на корицата
момчето излезе навън със сериозен вид и през големите прозорци на книжарницата видях, как на тротоара подскочи от радост

Една история от предната седмица. Едно момченце на 24 години (сирак пълен от 7) ми показва какви обувки е купил за по-малкия си брат ученик. Попита ме - 65 лева не са ли много..аз исках по-качествени да изкара зимата, а той каза, че имало и по 35 лева, сбърках ли като купих по-скъпите.
Те така, те...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Студентски истории
« Отговор #84 -: Декември 12, 2019, 18:39:26 »
Командният състав на бригадите бяха най-читавите и най-коравите комсомолци.

90% сега са в разни НПО-та.
С малки изключения.
Те друго не могат.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Студентски истории
« Отговор #85 -: Декември 13, 2019, 11:03:29 »
Асол :t2042: