Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 19, 2024, 04:33:49

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 101593 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Забележително е, как в текста от Конституцията, любезно предоставен ни от Лопатков, изрично се забранява "извънреден" съд, но не и "политически" такъв. Ерго, няма драма да се създаде съответната структура със специалност политика.
Примерно...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма забрана и за "социални" май на това се надат тричленките за отнемане на деца. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Не знаех, че да припомняш факти от не чак толкова отдавнашното светло социалистическо минало ме характеризира като 'десен'.
Колко необективни могат да бъдат хората ... :m1731:

Ама не си ли? Извинявам се тогава. Понеже каза, че си питал и в стария форум кой днес живее по-зле от някога и съм запомнила, че Манрико непрекъснато питаше това.
О ?!
Излиза, че си десен, ако питаш такива неща ? Ти сериозно ли ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Едит Пиаф получава Ордена на почетния легион за това, че носи в козметичната си чанта с двойно дъно фалшиви документи

Чай са! Едит Пиаф не беше ли обявена за колаборатаковата, стригана, къдрена  и забегнала от Франция? Чак пък ла резистонс!
Не.
Но историята с паспортите е като че ли вярна.
Quote (selected)
Piaf has been praised as well as criticised for her performances before French prisoners in Germany. On the one hand, her tour formed part of a resistance effort: Andrée Bigard went with her and carried out a remarkable clandestine operation, turning the photographs of Piaf with the prisoners into fake passport photographs and preparing 120 false papers, enabling many of the prisoners to escape. On the other hand, the tour was a means for Piaf to assure her popularity with the occupying forces and further her career. She continued to sing at prison camps at her own initiative even when resistance activities were not being carried out, and it will never be quite clear whose morale (the Nazis’ or the prisoners') she was hoping to boost.
тук
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Quote (selected)
Всеки бяга от бизнес с държавата (с малки изключения).
На първо място - ВПК.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
О ?!
Излиза, че си десен, ако питаш такива неща ? Ти сериозно ли ?

Не. Помислих, че си Манрико, а той се мисли за десен. Или за прозападен. Макар че за мен прозападното ориентиране е гаранция за незападен лайфстайл на една държава. България като цяло изглеждаше доста по-западно през лятотото на 1989.
Както и да е, нали ти се извиних за грешката, мисля, че е достатъчно.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Quote (selected)
О ?!
Излиза, че си десен, ако питаш такива неща ? Ти сериозно ли ?

Не. Помислих, че си Манрико, а той се мисли за десен. Или за прозападен. Макар че за мен прозападното ориентиране е гаранция за незападен лайфстайл на една държава. България като цяло изглеждаше доста по-западно през лятотото на 1989.
Както и да е, нали ти се извиних за грешката, мисля, че е достатъчно.
А, помислила си ме за Манрико ... Добре, приемам.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Повечето от аргументите, де ви идат на ум, тук са обсъдени - приведени и ... отхвърлени - от люде твърде по-високо от вас в правните си знания и способност да отсъдят и решат, въз основа на тях. Четете ...
http://www.constcourt.bg/bg/Acts/GetHtmlContent/c829f6e1-e44c-42d5-a441-3d20fb98c8ae
 :t1252: :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Забележително е, как в текста от Конституцията, любезно предоставен ни от Лопатков, изрично се забранява "извънреден" съд, но не и "политически" такъв. Ерго, няма драма да се създаде съответната структура със специалност политика.
Примерно...

Драги, пак си имал мокри сънища, види се.  ??? Страх ме е да питам някого, де се е клел в българската армия, пък продуктово позиционира една друга, какво точно разбира под "политически" съд. И с кои ... заседатели. В моето разбиране "политически" съд е всеки един избор проведен, бил той с хиляди или милиони заседатели. "Политически" съд, какъвто и да е той, би постановил политически присъди. А политическите присъди, по силата на ясни норми на същата тази Конституция, няма как да са наказателни. Престъпление е това, което законът определя като такова. И за престъпления срещу политически права на гражданите съди отново наказателен, не "политически", съд.

И все пак, да попитам, не мога да се въздържа. Абе, драги, на теб наистина ли руските щикове ти липсват, че да се надигнеш и да си оправиш страната, да възцариш в нея право и справедливост? Щото ти е мерак,у виждам. Ако така - беля. Не, бе, не за друго - притеснявам се дали можеш си оправи булката без руски щик наоколо. Да те ... надига.  :image008:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Firmin
Абе, драги, на теб наистина ли руските щикове ти липсват, че да се надигнеш и да си оправиш страната, да възцариш в нея право и справедливост?

Ще отговоря и аз. Да, руските щикове. Без тях - само гербави и съсливи слуги ще са надзиратели тук.
Пък ти, че оправянето на жени и д-ви ти се мешат, си е само твой проблем.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
... В моето разбиране "политически" съд е всеки един избор проведен, бил той с хиляди или милиони заседатели. "Политически" съд, какъвто и да е той, би постановил политически присъди. А политическите присъди, по силата на ясни норми на същата тази Конституция, няма как да са наказателни. Престъпление е това, което законът определя като такова. И за престъпления срещу политически права на гражданите съди отново наказателен, не "политически", съд.
...
"— Аз говоря за вашето неправилно становище! Вие замъглявате, Фьодор Снмеонович! Замазвате! Ние, разбира се, замазваме противоречията… между умствения и физическия… между града и селото… между мъжа и жената, най-после… Но няма да ви позволим да замазвате пропастта!

— Каква пропаст? Каква е тая щуротия, Роман, най-сетне?… Нали в мое присъствие му об-обяснихте? Аз, Амвросий Амбруазович, г-говоря, че вашият експеримент е опасен, разбирате ли… Можете да развалите г-града, разбирате ли.
...
— Не бива! — възкликна Вибегало. — Правилно, другарю Киврин! Правим експеримент от международно научно значение! Тук в нашия институт трябва да се появи исполинът на духа! Това е символично! Другарят Ойра-Ойра с неговия прагматически уклон, другари, се отнася безпринципно към проблема! И другарят Хунта също гледа тесногръдо! Не ме гледайте, другарю Хунта; мене царските жандарми не ме уплашиха и вие няма да ме уплашите! Нима е в наш дух, другари, да се страхуваме от експеримент? Разбира се, на другаря Хунта, като бивш чужденец и църковен работник, му е позволено понякога да се заблуждава, но вие, другарю Ойра-Ойра, и вие, Фьодор Симеонович, сте прости руски хора!

— Стига д-демагогия — избухна най-после и Фьодор Симеонович. — Как не ви е срам да дърдорите т-такива г-глупости? Какъв п-прост човек съм ви аз? И к-каква е тази дума п-прост? Нашите дубли са прости!…
...
— Добре, добре — каза Вибегало. — Това не ви е Португалия. Не обичате критиката. Преди триста години и аз нямаше много да се церемоня с тебе, кяфурин недоклан."
 :cocktail:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Firmin
Абе, драги, на теб наистина ли руските щикове ти липсват, че да се надигнеш и да си оправиш страната, да възцариш в нея право и справедливост?

Ще отговоря и аз. Да, руските щикове. Без тях - само гербави и съсливи слуги ще са надзиратели тук.
Пък ти, че оправянето на жени и д-ви ти се мешат, си е само твой проблем.

И, според теб, с тоз блян мокър за руски щикове наоколо, на колко крачки си от предателство?

Колкото до оправянето на жените и държавите, през вековете е забелязано, че за тази работа са нужни ... топки (да прощават дамите тук - нищо сексистко). Топки, които да не са функционално зависими от нечии, а най-малко - чужди, щикове.

Забелязано е също, през вековете, че чуждите щикове вървят комплект с чуждите топки. Което пак ни връща към въпроса за оправянето, дефицита на топки и осланянето на чуждите. За нуждите на оправянето. 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мило, добре беше да обясниш на дечицата тук що ще рече "кяфурин недоклан", че им бяга смисълът.

109 Сура на Корана, "Ал-Кяфирун" ("Неверниците")

И кажи: "О, неверници!"
Аз не се прекланям пред това, на което вие се прекланяте.
И вие не ще се прекланяте, на което се прекланям аз.
И аз няма да се преклоня, пред което прекланяте се вие.
И вие не ще се прекланяте, на което се прекланям аз.
Вашата вяра си е за вас, моята вяра си е за мен.

http://shortsuras.ru/al-kyafirun/[/url]

Могат, миличките, образователно да си я чуят оттук, на арабски  :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил


Колкото до оправянето на жените и държавите, през вековете е забелязано, че за тази работа са нужни ... топки (да прощават дамите тук - нищо сексистко). Топки, които да не са функционално зависими от нечии, а най-малко - чужди, щикове.

Забелязано е също, през вековете, че чуждите щикове вървят комплект с чуждите топки. Което пак ни връща към въпроса за оправянето, дефицита на топки и осланянето на чуждите. За нуждите на оправянето.
От гледна точка на дамския пол мога да река, че съвременните гинеколози са на едно мнение по отношение на щиковете и мечовете. В древните времена в леглото на новобрачните слагали меч, с надежда да се роди момченце. Особена важност това имало в имперските кръгове, където примогенитурата била прекалено почитана. Та, съвременните доктори твърдят, че мечът/секирата/щикът имали устрашаващо дествие на невестата (която се предполагало, че е млада и неопитна), устрашението водело до повишаване на хормоналните нива, което водело до по-голяма вероятност за отделяне на яйцеклетка, която яйцеклетка била докопвана от по-бързите поради своята лекота Y сперматозоиди. И се раждало желаното момченце.
Функционално независимите топки водели до по-лежерни срещи на вече отделената и блуждаеща яйцеклетка с по-тежкотоварните поради четвърт хромозома повече Х сперматозоиди и се получавала принцеса. Удобна за сделки, но не и за наследство.
Така че кротко на завоите с топките и щиковете, че не се знае знае ли се - или ще се научи след време.  :smokin:
« Последна редакция: Декември 08, 2019, 23:40:46 от Ной »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил


Колкото до оправянето на жените и държавите, през вековете е забелязано, че за тази работа са нужни ... топки (да прощават дамите тук - нищо сексистко). Топки, които да не са функционално зависими от нечии, а най-малко - чужди, щикове.

Забелязано е също, през вековете, че чуждите щикове вървят комплект с чуждите топки. Което пак ни връща към въпроса за оправянето, дефицита на топки и осланянето на чуждите. За нуждите на оправянето.
От гледна точка на дамския пол мога да река, че съвременните гинеколози са на едно мнение по отношение на щиковете и мечовете. В древните времена в леглото на новобрачните слагали меч, с надежда да се роди момченце. Особена важност това имало в имперските кръгове, където примогенитурата била прекалено почитана. Та, съвременните доктори твърдят, че мечът/секирата/щикът имали устрашаващо дествие на невестата (която се предполагало, че е млада и неопитна), устрашението водело до повишаване на хормоналните нива, което водело до по-голяма вероятност за отделяне на яйцеклетка, която яйцеклетка била докопвана от по-бързите поради своята лекота Y сперматозоиди. И се раждало желаното момченце.
Функционално независимите топки водели до по-лежерни срещи на вече отделената и блуждаеща яйцеклетка с по-тежкотоварните поради четвърт хромозома повече H сперматозоиди и се получавала принцеса. Удобна за сделки, но не и за наследство.
Така че кротко на завоите с топките и щиковете, че не се знае знае ли се - или ще се научи след време.  :smokin:

начи никви руски щикове не ни трябват, аз така го разбирам  :image008:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
начи никви руски щикове не ни трябват, аз така го разбирам  :image008:
Правилно го разбираш, ако си имаш собствен щик/брадва/меч  :t0328:
Който си няма, той да му мисли.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да. Родопски обичай. Четох го описан в една разкази, за мой срам забравих и автора и книгата, но пък имам спомен къде съм я бутнал и ще я намеря, че не е хубаво така.

Та ... Там си имали един нож, възголемичък, на име Кара Фатма. Нямам спомен да се казва в разказа, че е кръстен на Кара Фатма, която е турски национален герой. Така или иначе, в това село ножът се използвал за т.нар. "развързване на младоженци". Не знам механизмът дали така работи, как наша Ноца твърди, но ножът бил твърде търсен. "Развързване на младоженци" ще рече способност за изпълняване на съпружеските обязаности. Което неизпълнение, тук вече, със сигурност, Хайтов и техния с Корабов "Орисия", по наше време любим, правен по "Дервишово семе", води до сериозни проблеми по онези места. Таман де река и времена, и се спрях. Щото Хайтов и Корабов ни разказваха, че заради някой и друг метър лента "Орисия" пропуснал фестивала. Има там едни вагонетки накрая, та заради тях. Щото преместват киноразказа твърде насам, тогава, във времето. А по социализма такива неща там няма как да са ставали, другари. Няма как! Тъй то.  8)

п.п. Колкото до ножове, вкъщи е пълно. Гурка кукри, един боуи, KA-BAR USMC, на Гил Хибън един, Buck, мечът ми джиан, зад вратата. Лопатката е в колата, че е зима и може да потрябва, при ножлето на Рамбо от "Първа кръв". Желязо, та желязо. Два еднакви няма, та се чудех кои да взема, като се видим с micky, да си избере. Той си пада по руското, но руско имам едно скромно, но приятно ножле "Охотник". Не знам дали ще му е достатъчно, с тоя мерак по руски щикове.  :-*

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
начи никви руски щикове не ни трябват, аз така го разбирам  :image008:
Правилно го разбираш, ако си имаш собствен щик/брадва/меч  :t0328:
Който си няма, той да му мисли.

при нас единственото място с някакви американски войници, и то немного, е на 1,000 километра - на азорите.
в континенталната част нищо, въпреки че страната е от основателките на нато през 1949.
разходите за отбрана са 1.8% от бвп, за повече няма пари, правителството има социални програми да изпълнява  :yes-1289:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
начи никви руски щикове не ни трябват, аз така го разбирам  :image008:
Правилно го разбираш, ако си имаш собствен щик/брадва/меч  :t0328:
Който си няма, той да му мисли.

при нас единственото място с някакви американски войници, и то немного, е на 1,000 километра - на азорите.
в континенталната част нищо, въпреки че страната е от основателките на нато през 1949.
разходите за отбрана са 1.8% от бвп, за повече няма пари, правителството има социални програми да изпълнява  :yes-1289:

Направо ме сещаш за "Нека оди бос!"  :D

п.п. Да припомним, че има млади и не знаят - що е ТКЗС, например.

Quote (selected)
По време на соца, на годишното отчетно събрание на текезето докладчикът стигнал до наградите:
– Пеню Ганин, овчар – 60 лв. и кат цървули!
– Бравооо! Да ги носи със здраве!
– Станю Минкин, лозар – 80 лв. и кат цървули!
– Бравоо! Да ги носи със здраве!
– Минка Пенюва, звеновод – 250 лв. и кат цървули!
– Бравооо! Да ги харчи със здраве!
– Другарят Стою Манев, председател на текезето – 5000 лв. без цървули.
– А така, нека ходи бос!

 :t0328:
« Последна редакция: Декември 09, 2019, 00:08:28 от Firmin »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Ной
по-бързите поради своята лекота Y сперматозоиди
по-тежкотоварните поради четвърт хромозома повече Х сперматозоиди

Тя яйцеклетката си знае работата - ще пусне този сперматозоид, който си хареса.
Пък ако ще не сабя, ами и 5 сап. лопатки да си слага в леглото мераклията за син - все тая  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Ной
по-бързите поради своята лекота Y сперматозоиди
по-тежкотоварните поради четвърт хромозома повече Х сперматозоиди

Тя яйцеклетката си знае работата - ще пусне този сперматозоид, който си хареса.
Пък ако ще не сабя, ами и 5 сап. лопатки да си слага в леглото мераклията за син - все тая  :bigok:

Яйцеклетката "пуска" първия стигнал. А мераклии за син съм виждал не един. Без синове, но пък с нещастни дъщери. Което съвсем не е случаят, който тъй типично за плиткия ти ум иронизираш. А и мисля, че ти е малко рано мен да учиш как се правят деца.  8)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Firmin
Яйцеклетката "пуска" първия стигнал.

Първия, който й е обърнал внимание, е приела жена ти. Яйцеклетката  не е толкова непридирчива  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Firmin
Яйцеклетката "пуска" първия стигнал.

Първия, който й е обърнал внимание, е приела жена ти. Яйцеклетката  не е толкова непридирчива  :smokin:

Е,  за тази ти простотия, момченце, вече няма прошка. Считай се предупреден.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Firmin
няма прошка. Считай се предупреден.

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.