Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 19, 2024, 04:49:10

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 101594 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Точно така. Питах къде са тези (според теб - милиони), които преди са живеели по-добре. И защо нито един от тях не се показа в стария форум, нито в този. Една сал Лили се измъкна с отговор ни риба, ни рак.

Всеки говори за себе си. Ако ти "живееш по-добре" (баси тъпотията!), това не значи, че десетки, стотици, хиляди, милиони живеят по-добре. Затова не генерализирай и не говори от тяхно име. Ако едно време ти, специално, "си живял по-лошо", или е имало причина за това, или за теб "по-добър живот" означава банани целогодишно.
И ти тролиш.
Не аз, друг говореше от името на милионите. Опитай се да четеш внимателно и с разбиране.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
"Винаги е същото и винаги е различно"... Не съм сигурна от кого беше, звучи като от цар Соломон.  :D

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил
за разлика от теб не се заблуждавах, че съм свободен.

Защо решаваш , че тя , а не ти си бил заблуденият?
Напълно е възможно ти да се си заблуждавал, че си несвободен.

Това вече е тролене ! Та нали разговорът тръгна именно от нейното заявление, че не е съзнавала, че не е свободна  ??!!!

 :b0401:

А аз останах с впечатлението, че тя не е знаела до тогава, че не е свободна. И че след 10-ти ноември са и отворили очите, като са и обяснявали колко е била несвободна. Някакви там оратори по някакви там митинги.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
И ти тролиш.

Нека троля! А ти се излагаш като кифладжия. Правиш некво кухо заявление, не уточняваш какво разбираш под "по-добър живот" и отгоре на всичко си позволяваш да критикуваш човек, който ти казва, че се е чувствал свободен тогава. Това са твои думи :
Потресаващо.
Не мога да повярвам, че някой би написал сериозно такова нещо.

Потресаващо, непотресаващо, ти си един лаладжия. Ако си бил "засегнат от мероприятията на народната власт" - няма да живееш добре, но това беше държава на незасегнатите от мероприятията на народната власт.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Повечето от "засегнатите от мероприятията на народната власт" някак си бяха успели да се впишат в социалистическия строй.
При това на не лоши позиции, в средната номенклатура, в средите на "интелигенцията", наистина освободени от тегобите на богатствата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
И аз останах с впечатлението, че дотогава не е знаела, че не е свободна и че след 10ти ноември са ѝ отворили очите някакви там оратори по някакви митинги, макар че имам друго тълкуване.

Факт е, че по митингите тогава се преекспонираше идеята колко сме несвободни, без да се правят коректните аналогии с други места по света.

За едни неща България тогава е била по-свободно и по-добро място от много други.
За други неща - не толкова свободно и добро място.

Митингите непосредствено след 1989 убеждаваха хората, че тия други неща, за които България не беше толкова свободно и добро място, са в пъти, в пъти по-важни от едните неща, за които е била по-свободно и по-добро място.

Резултатите не закъсняха.





Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Повечето от "засегнатите от мероприятията на народната власт" някак си бяха успели да се впишат в социалистическия строй.

И това е вярно! Даже имаше виц за двамата братя : единия бил полицай, а другия - партизанин. Полицаят си живеел супер, щото имал брат партизанин, а партизанинът бил зле, щото имал брат полицай.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
otvrat
 :way_to_go-1308:
Нещо такова си мислех.
Като стане дума за  репресиите все се сещам за Маккартизма в САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
За едни неща България тогава е била по-свободно и по-добро място от много други.
За други неща - не толкова свободно и добро място.

Важото е за кои неща става въпрос. Затова бях помолил да се уточни какво означава "по-добър живот". За мен по-добър живот не е, че мога да напсувам премиера публично. За мен по-добър живот е, че 1987, след като над година не бях плащал нито ток, нито парно, нито топла вода, нито нищо, отидох и платих за всичко 21 кинта. И никой не ми беше спирал тока, водата и парното, нито ме беше съдил.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Този , който е бил несвободен при Димитър Стоянов е точно толкова несвободен при Младен Младенов, ибо "Рожденный ползать - летать не может!"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
За мен по-добър живот не е, че мога да напсувам премиера публично.

Скоро и това ще отмине.
Няма да можеш да кажеш лоша дума иначе ставаш враг на държавата, Путински шпионин и т.н.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил
И аз останах с впечатлението, че дотогава не е знаела, че не е свободна и че след 10ти ноември са ѝ отворили очите някакви там оратори по някакви митинги, макар че имам друго тълкуване.

Факт е, че по митингите тогава се преекспонираше идеята колко сме несвободни, без да се правят коректните аналогии с други места по света.

За едни неща България тогава е била по-свободно и по-добро място от много други.
За други неща - не толкова свободно и добро място.

Митингите непосредствено след 1989 убеждаваха хората, че тия други неща, за които България не беше толкова свободно и добро място, са в пъти, в пъти по-важни от едните неща, за които е била по-свободно и по-добро място.

Резултатите не закъсняха.

:way_to_go-1308:
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
"Рожденный ползать - летать не может!"
Роден да пълзи - не мога да летя
:D
Журналистически превод...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Не аз, друг говореше от името на милионите.
Кой е този, който е говорил "от името на милионите"? Може ли с цитат?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
За едни неща България тогава е била по-свободно и по-добро място от много други.
За други неща - не толкова свободно и добро място.

Важото е за кои неща става въпрос. Затова бях помолил да се уточни какво означава "по-добър живот". За мен по-добър живот не е, че мога да напсувам премиера публично. За мен по-добър живот е, че 1987, след като над година не бях плащал нито ток, нито парно, нито топла вода, нито нищо, отидох и платих за всичко 21 кинта. И никой не ми беше спирал тока, водата и парното, нито ме беше съдил.

обаче за много, особено по-млади хора, по-добрият живот означаваше липса на досадни дефицити на тривиални стоки за бита, възможност да се пътува, макар и рядко, до страни извън соцлагера...като цяло хората си представяха добрият вариант да е нещо като като югославия или австрия от ония години.

социалната сигурност и ниските разходи за живот се приемаха за даденост и константа.


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
социалната сигурност и ниските разходи за живот се приемаха за даденост и константа.

Което ще рече разрушаването на тези основни придобивки е голяма крачка назад и никакви банани и ерогейскиценности не могат да компенсират загубеното.
Толкова за по-доброто.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
по-добрият живот означаваше липса на досадни дефицити на тривиални стоки за бита,

Начи, дефицити на тривиални стоки за бита никога не е имало. Дефицити имаше на луксозни стоки, на вносни стоки. Това, че сега има 30 вида салам, а тогава 4, не прави живота по-добър. За качеството изобщо няма да говоря. При соца не въм виждал кренвирш, който, като го свариш, да става дебел колко бутилка минерална вода. И сега има дефицити на стотици неща. Няма държава, където да има всичко.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4105
    • Профил
Kole струва ми се, че завиждаш. :t0328:
Споко и ние ще имаме такъв арестуван, пред него Саркози ще е като хлапе крало джанки от комшията.
:way_to_go-1308: :t0328:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4105
    • Профил
Quote (selected)
досадни дефицити на тривиални стоки за бита
Айде, бе! Нещо не си спомням по соца гладуващи, бездомници и ровещи по кофите.
Струва ми се, че някой се опитва на прави преразказ на подочуто от лелинчо си, а не видяно и лично преживяно.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Факт е че имаше дефицити.
Населението имаше пари, но не можеше да си купи нещо срещу тях.
Сега населението има достъп до стоки, но няма пари да ги придобие.
Практически притежаването на материални ценности  - дрехи, храна, битови уреди ( тогава и западняците нямаха много, китайците още не ги правеха ) е без промяна.
За сметка на това имаме свободата да пътуваме и свободата да не се лекуваме, да не сме сигурни в бъдещето.
И банани обаче бананите ги искахме за ядене, не за задни цели.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4105
    • Профил
Дефицити има и сега, и то доста по-страшни. Питай хронично болните, особено диабетици или с онкология.
Никога не се е говорело за праг на бедността, социалнослаби, стопяване на доходите, индексация на пенсиите с по 20 ст и втора вноска за трета пенсия на 95 г.
Това са достижения на "времето е наше".

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Което ще рече разрушаването на тези основни придобивки е голяма крачка назад и никакви банани и ерогейскиценности не могат да компенсират загубеното.

Даже сме много назад, особено напоследък. Общочовешките ценности бяха наречени ероценности и кипи безумен напън да бъдат зачертани вкупом, защото са наречени така. Което е идиотска реакция на нормален изначален идиотизъм, какъвто си е имало винаги, ма сме станали прекалено чувствителни. 

Да, ЕК се държи като дементното Политбюро на РСФСР, да налага централизирано разни тормозещи недомислици от рода на немощни прахосмукачки, уж за икономия, а всъщност за тормоз на чистачки и домакини. При положение, че сешоарите са по-мощни и шумни и повечето жени ги включваме ежедневно, а не седмично, като прахосмукачките.  :bigok:

Обаче оттук до суеверията за заговор на сатанизма има някаква здравословна дистанция, прекрачването на която е чисто изперкване. 
« Последна редакция: Декември 01, 2019, 12:31:53 от Banshee »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сатанизмът е форма на идиотизъм.
Така че прекрасно се вписва картинката и не се налага да се скъсяват дистанциите.
Те са тук!
Надявам се да не е за дълго.
Здравословно ще е ако дойдат хората с белите престилки, обаче май първи ще се появят операторите на машините на Гилотен с черни качулки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4105
    • Профил
Ще допълня: нарояването на всякакви фирмички за бързи, светкавични и мълниеносни кредити е резултат на чудовищния дефицит и обедняване.
Витрините са пълни с достиженията на китайската и турска ширпотреба, но дефицитът на средства обесмисля изобилието от стока.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Те са тук!

 ;D Стивън Кинг го питат в едно интервю дали си пъха главата под леглото още да проверява за чудовищата от детските си страхове и той вика: "Да, бе, да не съм луд, да ми отхапят лицето!"  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
обаче за много, особено по-млади хора, по-добрият живот означаваше липса на досадни дефицити на тривиални стоки за бита, възможност да се пътува, макар и рядко, до страни извън соцлагера...

За по-младите хора най-досадното беше, че бе невъзможно да се пътува свободно. :nuts:

Quote (selected)
като цяло хората си представяха добрият вариант да е нещо като като югославия или австрия от ония години.

Което пък не ни пречеше да ходим почти редовно на пазар за дрешки и обувки в съседна Югославия. :aplause:
А мама и леля даже ходиха за килими чак до "далечна" Унгария ...  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Декември 01, 2019, 12:44:45 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
оттук до суеверията за заговор на сатанизма има някаква здравословна дистанция, прекрачването на която е чисто изперкване.
Не е изперкване. Методично изпълнявана сатанинска програма си е.

Пък за сУшоарите не се притеснявай. С цел "екология и джендърно равноправие" един ден ще се опитат да наложат еднакви прически за мъжете и жените. Гола глава с лазерна тату на номера и кастата на роба.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Да, ЕК се държи като дементното Политбюро на РСФСР

Горното не е вярно, поради една проста причина. РСФСР беше единствената съюзна република в рамките на СССР, която не е имала регистрирана Комунистическа партия. И поради това никога не е имало нито ЦК, нито Политбюро.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Хората, които имаха вроден порив да пътуват, като моите родители, учеха езици през социализма, развиваха конвертируеми по света скилс. А сегашното "пътуване" е в по-голямата си част принудителна миграция. И е тъжно как в сегашните деца я няма тръпката от широкия и някак забранен свят.
« Последна редакция: Декември 01, 2019, 12:56:58 от Banshee »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Горното не е вярно, поради една проста причина. РСФСР беше единствената съюзна република в рамките на СССР, която не е имала регистрирана Комунистическа партия. И поради това никога не е имало нито ЦК, нито Политбюро.

Знам, изразих се некоректно на шега, извинявам се. :) Обаче иначе си е същото.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Защото майка му може да е наркоманка или алкохоличка и да има нужда от лечение. Защото може да е в тежка депресия и да е направила опит за самоубийство. Защото може да се препитава с проституция, използвайки жилището, в което живее с детето. Защото се е подхлъзнала на леда пред дома си и лежи с пукнат прешлен в болницата. Защото е в затвора. Защото е на 14 години. Такива едни неща ...

Това не е сериозен аргумент, нали го осъзнаваш? Най-малкото защото описва изключения, а с приемането му има опасност те да станат правило.

Тези изключения изброени ли са в стратегията? Като случаи, при които е възможно да се пристъпи към прехвърляне на детето в приемно семейство? И нали знаеш, че това с приемните семейства някъде се е превърнало в бизнес?

По кой начин ще стане "правило"? Дори адв. Шейтанов предпочете да ни затрогва с каноничния образ на Богородица с Младенеца, който злата държава и алчните НПО ще и отнемат, а не с иконата на Св Четиринадесет хиляди младенци, избити от Ирод във Витлеем. Но пък вие можете да си я вземете за знаме. Всички вие, които нямате и никога не сте си имали общо със социална работа и отговорност за социални услуги, но сте богати на мисли за "соросоиди", отнемащи дете от майка от алчност и перверзия. Какво да изпита, прочее, човек, който с години се е занимавал с това, посветил е живота си или дори го е дал за грижата за несретни майки и измъчени деца срещу мизерна отплата, гледайки и слушайки тъпните на мазни адвокати, самодоволни отци, безсрамни политици? Омерзение, отвращение, гняв, омраза?

Ето ви, прочее, знаме, да си развеете.


Така безхаберието и безсрамието ще си намерят печален образ. Клеветете държавата си и служителите и - социални работници. Щото сте много свършили и допринесли, невежи и празни дървени философи, за грижата за унизените, оскърбените, болните и нуждаещите се. И последното, което имат тези хора, за да оправдаят нищетата си, отнемете го - самоуважението им, заблудата, оказва се, че обществото цени и се доверява на труда им. На опита, знанията, интегритета им, чрез които преценяват в интерес на децата и семействата им.

Приемното семейство било бизнес? Не, не е бизнес. Препитание е. Хората се препитават, не печелят. И тези басни за бизнес на НПО, също. Има много други начини, далеч по-сладки, да крадеш от държавата и обществото, пък било и с НПО. Грижата за деца с тежки увреждания е доста назад в списъка. Както и въобще грижата за деца в риск.

Не, казвате, има такива? Ами добре. Нека, тогава, мерзавците, дето търсят обществено признание с филипики срещу Закона за социалните услуги, със същото това усърдие да издирят и покажат тези случаи. Всички ще им бъдем благодарни за труда. И, моля, нека да не ни разправят колко е зле в Норвегия и колко е гнила Дания от амвона си посред България. За да се запази някакво приличие, все пак.
« Последна редакция: Декември 01, 2019, 12:55:40 от Firmin »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ще допълня: нарояването на всякакви фирмички за бързи, светкавични и мълниеносни кредити е резултат на чудовищния дефицит и обедняване.
Витрините са пълни с достиженията на китайската и турска ширпотреба, но дефицитът на средства обесмисля изобилието от стока.

Но пък за отдушник има веднъж годишно "черен петък" по западен тертип, на който петък миналата година неква девойка едва не беше умряла от задушаване ...
На "юруш" в тълпата – представяте ли си?!  :scared-3306:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Аз искам да обикалям по целия свят, до най-дивите кътчета и да поживея навсякъде като местните.
Обаче нямам парите да го направя. Е каква ми е тогава ползата, че на нашата граница ще ме пуснат?
И каква част от хората имат парите да обикалят по света?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ако имаш голямо желание или голяма принуда, и пеш ще тръгнеш, като бежанските потоци.
 
Иначе да, свободата е икономическо понятие в голяма степен.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И е тъжно как в сегашните деца я няма тръпката от широкия и някак забранен свят.

Забранен беше. Отдавна не е! :nuts:

А децата пътуват, където си искат. И то с кеф!!!  :bigok:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Да. И все пак ми се струва, че не с равен на нашия кеф. Намалял е. Може и да греша.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е каква ми е тогава ползата, че на нашата граница ще ме пуснат?
Ами по-добре да те пуснат, отколкото да НЕ ТЕ пуснат, не ли?! :giggle-3307:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Даже те и канят да се разкараш. Само можем да спорим това чудесно ли е или не.  ;D

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
децата пътуват, където си искат. И то с кеф!!!  :bigok:

Тия деца, чиито родители са "добре облечени бизнесмени", и чиито родители плащат на рОботниците си колкото да не умрат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Ами по-добре да те пуснат, отколкото да НЕ ТЕ пуснат, не ли?! :giggle-3307:

НЕ
Щото с пускането на хората пуснаха парите да изтекат от бедните д-ви към богатите, и от бедните и средната ръка (не класа) към богатите. Джини. Ама не джин за пиене, нито арабски.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Да. И все пак ми се струва, че не с равен на нашия кеф. Намалял е. Може и да греша.

Айде сега, ше си мерим кефовете!!!  :P

За мен най-важното от 10-ти ноември насам е, че МОЖЕМ ДА ПЪТУВАМЕ СВОБОДНО !!!

А за останалото, както вика моя приятелка-еврейка – КОЙ КАКТО СИ ГО НАПРАВИ:lightbulb_idea-1364:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е, Норчо, да сме обективни. Моят син спечели миналата година безплатно пътуване до избрана от него точка в Европа по младежка източноевропейска програма, в която се иска само да си направиш труда да се включиш онлайн.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Аз искам да обикалям по целия свят, до най-дивите кътчета и да поживея навсякъде като местните.
Обаче нямам парите да го направя. Е каква ми е тогава ползата, че на нашата граница ще ме пуснат?
И каква част от хората имат парите да обикалят по света?

Да живееш като местните ще рече и да поработваш като местните. Ако поработваш като местните, ще имаш и парите да живееш, както те живеят. Потърси. Има организации, които търсят доброволци, например, за споменатите диви кътчета. Строят им болници, училища. Може да се запишеш дори в Легиона. Ама едва ли.

п.п. И, да, внимавай с расизма по онези места. Може да не те разберат правилно местните.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4105
    • Профил
Джиджи, както се казваше: We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.
Относно черния петък, ще опитам да постна тук нещо от един руски форум. Без коментар  :D
Quote (selected)
Чёрная пятница (бессмысленная и беспощадная)

Купил себе камеру. В обычный день.


А потом вот оно:



Хорошо до распродажи успел.
:m1731:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Моето куче веднъж изяде голяма прясна пържола, ама втори път няма да има.
Щото не е от боковите каракачанки.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Firmin
И внимавай с расизма по онези места. Може да не те разберат правилно местните.

Расизмът ми е много по-малък от това, което си представяш. Основава се на предимно на поведението и на принципа когато си в (Древен) Рим, да се държиш като римлянините.
« Последна редакция: Декември 01, 2019, 13:13:00 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Ами по-добре да те пуснат, отколкото да НЕ ТЕ пуснат, не ли?! :giggle-3307:

НЕ
Щото с пускането на хората пуснаха парите да изтекат от бедните д-ви към богатите, и от бедните и средната ръка (не класа) към богатите. Джини. Ама не джин за пиене, нито арабски.

Аре, пак се почна!!!  :t0135:

Защо например аз не усещам, че мойте пари /от най-бедната държава в ЕС!/ са изтекли към богатите, а?! :b0201:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил
Защото майка му може да е наркоманка или алкохоличка и да има нужда от лечение. Защото може да е в тежка депресия и да е направила опит за самоубийство. Защото може да се препитава с проституция, използвайки жилището, в което живее с детето. Защото се е подхлъзнала на леда пред дома си и лежи с пукнат прешлен в болницата. Защото е в затвора. Защото е на 14 години. Такива едни неща ...

Това не е сериозен аргумент, нали го осъзнаваш? Най-малкото защото описва изключения, а с приемането му има опасност те да станат правило.

Тези изключения изброени ли са в стратегията? Като случаи, при които е възможно да се пристъпи към прехвърляне на детето в приемно семейство? И нали знаеш, че това с приемните семейства някъде се е превърнало в бизнес?

По кой начин ще стане "правило"? Дори адв. Шейтанов предпочете да ни затрогва с каноничния образ на Богородица с Младенеца, който злата държава и алчните НПО ще и отнемат, а не с иконата на Св Четиринадесет хиляди младенци, избити от Ирод във Витлеем. Но пък вие можете да си я вземете за знаме. Всички вие, които нямате и никога не сте си имали общо със социална работа и отговорност за социални услуги, но сте богати на мисли за "соросоиди", отнемащи дете от майка от алчност и перверзия. Какво да изпита, прочее, човек, който с години се е занимавал с това, посветил е живота си или дори го е дал за грижата за несретни майки и измъчени деца срещу мизерна отплата, гледайки и слушайки тъпните на мазни адвокати, самодоволни отци, безсрамни политици? Омерзение, отвращение, гняв, омраза?

Ето ви, прочее, знаме, да си развеете.


Така безхаберието и безсрамието ще си намерят печален образ. Клеветете държавата си и служителите и - социални работници. Щото сте много свършили и допринесли, невежи и празни дървени философи, за грижата за унизените, оскърбените, болните и нуждаещите се. И последното, което имат тези хора, за да оправдаят нищетата си, отнемете го - самоуважението им, заблудата, оказва се, че обществото цени и се доверява на труда им. На опита, знанията, интегритета им, чрез които преценяват в интерес на децата и семействата им.

Приемното семейство било бизнес? Не, не е бизнес. Препитание е. Хората се препитават, не печелят. И тези басни за бизнес на НПО, също. Има много други начини, далеч по-сладки, да крадеш от държавата и обществото, пък било и с НПО. Грижата за деца с тежки увреждания е доста назад в списъка. Както и въобще грижата за деца в риск.

Не, казвате, има такива? Ами добре. Нека, тогава, мерзавците, дето търсят обществено признание с филипики срещу Закона за социалните услуги, със същото това усърдие да издирят и покажат тези случаи. Всички ще им бъдем благодарни за труда. И, моля, нека да не ни разправят колко е зле в Норвегия и колко е гнила Дания от амвона си посред България. За да се запази някакво приличие, все пак.

Попитах нещо простичко и какво получих в отговор?

Защо не се запиташ за причините за:

Quote (selected)
Защото майка му може да е наркоманка или алкохоличка и да има нужда от лечение. Защото може да е в тежка депресия и да е направила опит за самоубийство. Защото може да се препитава с проституция, използвайки жилището, в което живее с детето. Защото се е подхлъзнала на леда пред дома си и лежи с пукнат прешлен в болницата. Защото е в затвора. Защото е на 14 години. Такива едни неща ...

и дали премахването им не е по-правилна стратегия от приемането на закон за социалните услуги, защото той не решава проблемите, причинили появата на това, което си изброил?
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
За мен най-важното от 10-ти ноември насам е, че МОЖЕМ ДА ПЪТУВАМЕ СВОБОДНО !!!

Всъщност, не да пътуваме. А да учим и работим - ако не ние, децата ни. По места, където знанията, уменията, честният труд се ценят и възнаграждават. Независимо от раса, религия, етнос, пол. Там, където биват оценени и подкрепени. Там, където хората са възпитавани и възпитани да ти помагат, не да ти пречат. Места, подходящи да реализираш себе си и дарбите си.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Даже те и канят да се разкараш. Само можем да спорим това чудесно ли е или не. 
Абе, мамамустара, само мен ли НЕ МЕ КАНЯТ да се разкарам?!  :t0116:

 :love_song-1086:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Фирмин, съгласна съм, само с малък въпрос? Защо България вече да не е такова място също?
А беше. Образованието, което ни дадоха някога безплатно, се котира като рокфелерово частно училище навсякъде. 
« Последна редакция: Декември 01, 2019, 13:17:45 от Banshee »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Фирмине, рекламните лозунги на ЕС ги знаем. Няма нужда да ни ги повтаряш. Втръснали са ни. Това, на което ни научиха и соца, и "демокрацията", е повече да не вярваме на лозунги.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
и дали премахването им не е по-правилна стратегия от приемането на закон за социалните услуги, защото той не решава проблемите, причинили появата на това, което си изброил?

Не е и негова цел. Когато спасяваш бедстващи от кораб в морето или от срутила се сграда, не те занимават проблемите на корабостроенето и строителството, нали?

Когато осигуряваш закрила и грижа за жена или дете, пострадало от домашно насилие, не социалните проблеми, угнетили насилника, са пред теб за решаване, а нещо такова като къде ще спят те тази нощ, например.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
За мен най-важното от 10-ти ноември насам е, че МОЖЕМ ДА ПЪТУВАМЕ СВОБОДНО !!!

Всъщност, не да пътуваме.

О.К. Да излизаме свободно от страната!!!

Защото преди 10 ноември 1989 г. не беше така.  :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Образованието, което ни дадоха някога безплатно се котира като рокфелерово частно училище навсякъде. 
И с образованието на "калинките" ли е така или те са се образовали в други държави? :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Не, некадърници никъде другаде не виреят, отнюд.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Фирмине, рекламните лозунги на ЕС ги знаем. Няма нужда да ни ги повтаряш. Втръснали са ни. Това, на което ни научиха и соца, и "демокрацията", е повече да не вярваме на лозунги.

О, и аз не вярвам на лозунги. Вярвам на фактите. От живота на най-близките ми роднини и приятели, съученици. Или и на тях да не вярвам, ще речеш? Щото ти развалят предразсъдъка и менталната схема, с които си намираш оправданията?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил
Quote (selected)
Образованието, което ни дадоха някога безплатно се котира като рокфелерово частно училище навсякъде. 

И с образованието на "калинките" ли е така или те са се образовали в други държави? :image008:

Само че образованието на калинките не е дадено някога, а сега, по демократично време :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Banshee
Образованието, което ни дадоха някога безплатно, се котира като рокфелерово частно училище навсякъде

Аха, ама само на теория.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил
Quote (selected)
и дали премахването им не е по-правилна стратегия от приемането на закон за социалните услуги, защото той не решава проблемите, причинили появата на това, което си изброил?

Не е и негова цел. Когато спасяваш бедстващи от кораб в морето или от срутила се сграда, не те занимават проблемите на корабостроенето и строителството, нали?

Когато осигуряваш закрила и грижа за жена или дете, пострадало от домашно насилие, не социалните проблеми, угнетили насилника, са пред теб за решаване, а нещо такова като къде ще спят те тази нощ, например.

Вярно, но когато лекуваш симптомите (както прави този закон), а не причините за болестта (както питам аз), резултатите обикновено са плачевни.
the lamers club honourable member …