Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 19, 2024, 06:43:50

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 101596 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
И, да. Добър е Господ, моите дядовци черкви не са взривявали. Нито с, нито без миряните вътре. Както и аз. Това, очевидно, ме дисквалифицира необратимо като комунист, по твоите мерки и теглилки. Загуба, прочее, преголяма. Чудно как, но никой, нито учителите ми, нито поръчителите ми за партията, нито баща ми, нито тези, които ме приемаха или пък тези, които са ми другари в последните десетилетия, не рече, че трябва да взривявам църкви, че да съм комунист или пък социалист. Ти едничък, тук. А дали пък ти не си от тези, които просто си падат да взривяват, тероризират, инквизират и убиват, а комунизмът и идеалът са ти оправдание за мерзостите - тези преди теб и тези, де си готов да вършиш? Ако е така, то нещо с маицата ти комай не е наред.
Колкото до Краткия,  :peeing-2085: Дано не съм бил прекалено ... напоителен.  ???

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
И продължих в същата насока, докато поизчерпах и некои други световни религии.

Жижи, това ми прозвуча като:
"А сега бих искал да засегна и някои други народни поети"

 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
ППП Корольов и Туполев никога не са били осъждани, респективно лагерници

Това е идея на най-големия менижър на 20-ти век - Лаврентий Палич. Оказва се, че последните някоко години преди войната голяма част от конструкторските бюра, които е трябвало да създават нова военна техника, са го карали на уволнение и никва работа не са вършили. Тогава Лаврентий Палич се ядосва, събира ги по разни отдалечени места, осигурява им всичко необходимо и им казва да си опичат акъла, и да си сядат на задниците. И изведнъж работата потръгва във всички области. Естествено, това се представя като пращане по лагери и репресии.
Жената на Молотов е от Еврейския антифашистки комитет. Там каква са я овапцали - не е за приказване. Чак са натискали да се дават на американците земи в Крим.
Сталин е трябвало да разгони Коминтерна, защото там са били седе троцкисти и техните световни революции са заплашвали съществуването на самия СССР.

Свещички палиш ли му на Лаврентий ти Палич, мениджъра? Чело биеш ли пред портретчето с пенснето? А срам и свян някакъв да имаш? Не. Не ти е присъщо. Иначе щеше да се сетиш за жертвите. Но пък нямаше да си това, което си.  :t10502:.

Ти наистина си  :t10502:! Ха сега пльосни поне един ред, в който Корольов да е наплюл Сталин и Берия, че и синовете на последните. И то задълго след като бащиците им са се споминали. Един ред.

Не, не ги е плюл. Свещички им е палил, като теб, че десет години, благодарен всеки миг, е бил "менажиран".

И какво пък общо имат синовете? От синовете на Сталин само Яков му е бил набор. Да не би той да го е вкарал в лагер? А и Яков загива в Заксенхаузен. Доста преди Корольов да излезе от лагера. Василий е с 15 години по-млад. През 38-ма е още юноша.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... И да прочетеш документите, цитирани в книгата на дъщерята на Корольов - да видиш как "мениджъра" Берия му е осигурил всичко необходимо да работи за отбраната в навечерието на войната, през 1940. После пак басни тропай.  :t1252: :pissed-891:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8060
    • Профил
Quote (selected)
И, да. Добър е Господ, моите дядовци черкви не са взривявали. Нито с, нито без миряните вътре. Както и аз.
А не си сал ти. Бая сте. Примерно нечии дядовци са участвали в "процеса" над дякона. Което си е "върховенство на закона" в действие и кви беха още брюселските простотии.
И разбира се само държавата може да провежда терор. Тава че е фашистка е досадна подробност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
И продължих в същата насока, докато поизчерпах и некои други световни религии.

Жижи, това ми прозвуча като:
"А сега бих искал да засегна и някои други народни поети"

 :bigok:

Всеки с интересите си, Нор–чо:bigok:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
докато поизчерпах и некои други световни религии.

Е, световните религии са две, така че лесно си ги поизчерпала. Предполагам, че не си стигнала до бурятските традиционни вярвания.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
докато поизчерпах и некои други световни религии.

Е, световните религии са две, така че лесно си ги поизчерпала.
:giggle-3307:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8060
    • Профил
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 10:38:38 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
И, да. Добър е Господ, моите дядовци черкви не са взривявали. Нито с, нито без миряните вътре. Както и аз.
А не си сал ти. Бая сте. Примерно нечии дядовци са участвали в "процеса" над дякона. Което си е "върховенство на закона" в действие и кви беха още брюселските простотии.
И разбира се само държавата може да провежда терор. Тава че е фашистка е досадна подробност.

Колко по-лесно е да обявиш закона и върховенството му за брюкселска простотия, отколкото да положиш интелектуалното усилие да го разбереш. В повечето случаи това е баналната поза на неукия, криещ невежеството си зад отрицание.

Терорът е крайно средство, което ни връща далеч-далеч назад. Когато талибаните взривиха училището в Пакистан, където учеха децата на пакистанските офицери и военнослужещи, рекоха "вие дойдохте и убихте нашите деца, сега ние дойдохме за вашите". Ако революционният терор се сведе до това, то то е малко след първобитното "племе срещу племе, род срещу род".

И не, моите прадядовци не са участвали в процеса срещу Левски.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Джиджи
Тъй като не ме направи религиозна, а ми отвори съзнанието към нови, непознати за мен дотогава светове. И продължих в същата насока, докато поизчерпах и некои други световни религии.  :nuts:
браво Джиджи :t2042:
и аз мисля, че е много важно да си отворен за непознатото, да го приемаш без предразсъдаци
не слушай какво ти говорят сърдитите старчета, те не харесват никого, освен "супичката със ситното фиде" :bigok:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
и аз мисля, че е много важно да си отворен за непознатото, да го приемаш без предразсъдаци

Този модерен ляв принцип за абсолютно всичко ли важи или само за любопитството на Жижи към религиите?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

и аз мисля, че е много важно да си отворен за непознатото, да го приемаш без предразсъдаци
не слушай какво ти говорят сърдитите старчета, те не харесват никого, освен "супичката със ситното фиде" :bigok:
Е-е-е, това със супичката беше грубо. Рано или късно идва моментът човек за втори път да си сменя зъбите...как да си с добро настроение като държавните зъби тракат като говориш и могат да изхвръкнат , ако препсуваш на висок глас по-засукано...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
моля да ме извиниш, ако си се почувствал така
това със супичката е само един цитат - закачка ;D

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил
Най-евтините цигари (Арда Дизел) - 0.35 стинки.
Супа свински уши (в Баядерка, срещу Мед. Академи) - 0.18 стинки.
Столично светло (без етикет) - 0,25 стинки.

чак таквиз цени няма. тва да платиш една стотинка и да вземеш четири бири и по соца го нямаше.
Е, тук ще се съглася с отврата и дори ще го поравя - светлото пиво беше 0,22 лв. Арда-та беше 0,25, а "Слънце" и "Златна арда" - по 0,32 лв.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
моля да ме извиниш, ако си се почувствал така
това със супичката е само един цитат - закачка ;D
А-а-а ,сакън , аз да не съм кокона!!! Приема ти се извинението с възторг и написаното се възприема така като си  го мислила.... просто отподир се сетих ,че трябваше да туря подходящия емотикон!!! :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
моля да ме извиниш, ако си се почувствал така
това със супичката е само един цитат - закачка ;D
А-а-а ,сакън , аз да не съм кокона!!! Приема ти се извинението с възторг и написаното се възприема така като си  го мислила.... просто отподир се сетих ,че трябваше да туря подходящия емотикон!!!
Ако се налага, да помогна с емотиконите?!   :b0201:

Това също е шегичка, дедо Керпи, щото мен тук са ме нарочили специално за тези емотикони. Но не се оплаквам. :D

И още две неща:

Първо
, О.К. ли е обръщението "дедо Керпи", щото тук поне дружките ти те наричат така и аз просто тръгнах по инерция ... А ако не е, как да се обръщам към теб?

И второ, специални поздравления за аватара ти, тъй като е изискан отсекъде – откъдето и да го погледнеш!!! :aplause:

Така, както е изискан и етикета за виното на сина ти, като използвам този си пост, за да поздравя и него. Щото аз много си падам по такива неща ..
 :bravo-1290:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 14:38:54 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
и аз мисля, че е много важно да си отворен за непознатото, да го приемаш без предразсъдаци

Този модерен ляв принцип за абсолютно всичко ли важи или само за любопитството на Жижи към религиите?

Първо, това изобщо не е "модерен ляв принцип", а и не бих казала, че при мен беше  някакво любопитство.

Тъй като за мен – като устен преводач, тези знания бяха абсолютно необходими. За да не се чувствам в небрано лозе, когато се отвори подобен въпрос.

А впоследствие не толкоз любопитството, колкото интереса, който се събуди у мен, ме накара да стигна до едва ли не неподозирани висоти и да се чувствам по тези въпроси като риба в собствени води.  :D

Даже съм превеждала в София на икуменическа конференция, ако това изобщо ти говори нещо ...  ;) :P :-\
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 15:01:56 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
ако това изобщо ти говори нещо

Нищо не ми говори. Сигурно неква френска изгъзица. Не ходя на такива места.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ако това изобщо ти говори нещо

Нищо не ми говори.

Така и предполагах. Или направо бях сигурна!!!  :D

Quote (selected)
Сигурно неква френска изгъзица.
Нищо френцко няма тук ...  :cool-1084:

Quote (selected)
Не ходя на такива места.
А и няма как да ходиш, щото то не е за всеки ...  :too_happy-1067:

И иди пак да речеш, че си против предложението на Жижи за светско обучение по религиозни въпроси ...  :nuts:

Защото става въпрос единствено за ОБЩА КУЛТУРА и за абсолютно нищо друго!!! :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 15:24:43 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
А и няма как да ходиш, щото то не е за всеки ...

Абе, и за всеки да е, пак няма да отида. Кой знае кви модерни работи стават там. А ти внимавай като ходиш по такива места, да няма после реване с боза.
А какво ще правиш ако трябва да превеждаш на конгрес на жендъри? Знаеш ли им цялата терминология? Around the world, I'm a friend of Dorothy и т.н.?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
И иди пак да речеш, че си против предложението на Жижи за светско обучение по религиозни въпроси ...
А в бедна, изостанала Русия върнаха астрономията в 9-ти и 10-ти клас.
Бедните дечица! :(
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А какво ще правиш ако трябва да превеждаш на конгрес на жендъри?
:b0201:
Първо, на български е "джендъри".  :ive_got_it-1379:

И второ, няма как да ми се случи, тъй както не ми се случи никога да превеждам на конгрес на БКП ...
Докато на "сините" съм превеждала. :yes-1289:



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
И иди пак да речеш, че си против предложението на Жижи за светско обучение по религиозни въпроси ...
А в бедна, изостанала Русия върнаха астрономията в 9-ти и 10-ти клас.

Явно, че живеем в различни светове ... :nuts:

Щото това, дето си го написал, какво иска да рече?  :t1814:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
И второ, няма как да ми се случи,

Недей леж на таз кълка. Щото утре могат да организират един в НДК-то на културата. Важното е да си подготвена и да не се излагаш в техническия превод. Купи си жендър литература и почвай да ги изучаваш.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Щото това, дето си го написал, какво иска да рече?
Че наистина живеем в различни светове. Едни ше учим за господа, други за нещата отвъд негова милост.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Даже съм превеждала в София на икуменическа конференция, ако това изобщо ти говори нещо ... :P

"Вярващи от всички страни, обединявайте се. Под знамето на Сина на зората."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
и аз мисля, че е много важно да си отворен за непознатото, да го приемаш без предразсъдаци

Този модерен ляв принцип за абсолютно всичко ли важи или само за любопитството на Жижи към религиите?
важи за познанието, да
писала съм тук двата ми житейски принципа - да спазвам закона и да не причинявам съзнателно зло
всичко друго може да бъде опознато, преди да го отхвърлим или приемем

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Lillian
всичко друго може да бъде опознато, преди да го отхвърлим или приемем

Някои неща си ги опознавайте колкото си искате, ама не приканвайте и други да ги опознават.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
И иди пак да речеш, че си против предложението на Жижи за светско обучение по религиозни въпроси ...
А в бедна, изостанала Русия върнаха астрономията в 9-ти и 10-ти клас.
Бедните дечица! :(
А сега всички дружно поглеждаме към горния ляв ъгъл на страницата. Там пише "Декември 04, 2019". И сядаме да обясним на бедните дечица около себе си защо, аджеба, 2019 и какво пречи да е 5780 или 1441. След това обясняваме на същите бедни дечица защо декември е десети месец по име, ама дванайсти по брой в календара, на кого са кръстени януари, февруари, март, април, май и юни. Обаче без шикалкавене - никакви богове и религии да не се споменават!!!
Също така на бедните дечица ще обясним каква е тази Орфеева Лира, какво прави оня Орел до нея и кой ги е метнал там, също без богове, ама съвсем!
После ще си говорим защо Джиджи настоява за учене на религиите като културно наследство, щото не вярвам някой от вас лично да принася жертви на Плутон.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ту-туууу.
Баце при кикиРизова. :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Ной
не вярвам някой от вас лично да принася жертви на Плутон.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%BE%D0%BD_%28%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0%29
И аз не вярвам. Тия са ... абе, хубаво оръжие, ама френско ...  ;D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Лелеее... Кога е умрела циганката дето Го хвалеше?!?
Тоя се спукА да се фука!

И каза че ако Путин дойде ще го води на тръбата. Да му покаже хъб и да му говори за газ. :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
важи за познанието, да

Значи важи за всичко, защото познания се придобиват по много начини, а четенето е само едно от тях. А най-добрият начин за придобиване на познания е опитът от живия живот. Както е казал Хуан Хъ, един бит струва колкото трима, чели романи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Загадките в „Инвестбанк” след случая във Варна

https://e-vestnik.bg/31454/zagadkite-v-investbank-sled-sluchaya-vav-varna/

Я онуй 38 годишно моме работело в култова банка. :t0328:
Там лихвите по депозитите са силно отрицателни понякога стигат до -100%.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Борисов смени областния на Перник и вдигна нивото на "Студена"

https://www.segabg.com/hot/borisov-smeni-oblastniya-na-pernik-i-vdigna-nivoto-na-studena

Ако беше някой друг щеше да се тутка обаче Баце веднага "хвана бика за рогата".
Изглежда нивото на язовирите е обратно пропорционално на нивото на "дългата резервна скамейка на ГЕРБ".
Колкото расте скамейката по-празни са не само язовирите иобратното.
С нетърпение очаквам да я занулят тази пейка, тогава швейцарците ще ни завиждат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7721
    • Профил
интересно как точно е вдигнал нивото на язовира. щото според заглавието това е лично негова заслуга.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тоя се спукА да се фука!

Мани, мани ...

Прибирам се преди малко вкъщи, пускам си естествено Кикиризова, щото ѝ беше време и хоп – изненадка – Бацито!!! :nuts:

Естествено го изгледах докрай, ама ми скъсА нервичките ...

И тъй като естествено бе отдавна преминал в монолог и си говореше сам, през 2-3 изречения си намираше повод да захапе Радев.

Quote (selected)
И каза че ако Путин дойде, ще го води на тръбата. Да му покаже хъб и да му говори за газ.

Ми той водѝ на оградата не само Орбан, а кого ли още не, та един Путин ли няма да заведе на тръбата ...
 :giggle-3307:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Онци усещам че ти си скептик!
Човека наредил на ВИК-то "да сложи лепенка".
 :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
важи за познанието, да

Значи важи за всичко, защото познания се придобиват по много начини, а четенето е само едно от тях. А най-добрият начин за придобиване на познания е опитът от живия живот. Както е казал Хуан Хъ, един бит струва колкото трима, чели романи.
  :t2042: :sunshine-1072:

Ми аз защо съм против цитирането на романи тук?! И то не защото съм по принцип против романите, ама съм ги чела, когато им е било времето.
И съм си взела не един изпит по литература ...   :cool-1084:

Но каквото съм научила, е останало, въз основа на което днес мога да разсъждавам спокойно тук.  :nuts:

И е по-добре да оставим "битите" да разказват, за да научим и ние, останалите,
нещичко от опита им в "живия живот"!!!  :too_funny-1052:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 19:01:51 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Този район на Анкх-Морпорк беше известен като „Сенките“ — вътрешна градска територия, която спешно се нуждаеше или от правителствена помощ, или от — за предпочитане — огнемет. Слабо бе да се нарече мръсен, защото това би разтеглило понятието до скъсване. Беше мръсен, че и отгоре — където Айнщайновата относителност вече придаваше очарование на отвратителността — с което той се перчеше, сякаш бе носител на архитектурен приз. Беше шумен, лепкав и миришеше на кравешки обор.

Той беше заобиколен не толкова от съседни области, колкото от екология, като огромен земен коралов риф. Населяваха го човеци, или по-скоро човешките еквиваленти на омарите, калмарите, скаридите и т.н. И на акулите.
Както се кланяте на Ламбо може да се поклоните и на този списувател.
Може и да го преведете, препишете,  но сами да го създадете едва ли.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23377
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Отврат, че си го докарал и с нежно СДС синьото. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7721
    • Профил
Онци усещам че ти си скептик!

естествено, че съм скептик. човекът е пожарникар - харчи водата, не я пести. пък тва за лепенката кърти. барем да беше наредил някой да намери дупчицата на язовира и да турне пръстче, та да я запуши.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И тая тема сЪ изчерпа, въпреки че по самата тема не бе казано кой знай колку.  :image008:

Лошото е, че на хоризонта няма нищо ново, заслужаващо внимание.

Просто не се случва нищо ...
  :nuts:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 20:45:32 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи кютай си и чакай.
Ще го бъде.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Как да не се случва ?! Бай Дончо отишъл на конференцията на "суверенните" от НАТО, скарал им се, че трябва да си плащат данъка на САЩ и си тръгнал, без да го интересува друго.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8060
    • Профил
Quote (selected)
И каза че ако Путин дойде ще го води на тръбата. Да му покаже хъб и да му говори за газ.

Ееее, какво недоволствате.
Значи работи се по туристическа атракция "хъб Балкан"
Даже не знам дъл не е най-скъпата туристическа атракция и да улезнем у Гинес  :smokin:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 20:54:33 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8060
    • Профил
Quote (selected)
И, да. Добър е Господ, моите дядовци черкви не са взривявали. Нито с, нито без миряните вътре. Както и аз.
А не си сал ти. Бая сте. Примерно нечии дядовци са участвали в "процеса" над дякона. Което си е "върховенство на закона" в действие и кви беха още брюселските простотии.
И разбира се само държавата може да провежда терор. Тава че е фашистка е досадна подробност.

Колко по-лесно е да обявиш закона и върховенството му за брюкселска простотия, отколкото да положиш интелектуалното усилие да го разбереш. В повечето случаи това е баналната поза на неукия, криещ невежеството си зад отрицание.

Терорът е крайно средство, което ни връща далеч-далеч назад. Когато талибаните взривиха училището в Пакистан, където учеха децата на пакистанските офицери и военнослужещи, рекоха "вие дойдохте и убихте нашите деца, сега ние дойдохме за вашите". Ако революционният терор се сведе до това, то то е малко след първобитното "племе срещу племе, род срещу род".

И не, моите прадядовци не са участвали в процеса срещу Левски.

А ти положи "интелектуално усилие". Мдам :smokin:
Ето ти простичък пример за "куха фраза" т.е. лозунг.
Брюселски в частност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи кютай си и чакай.
Ще го бъде.

За жалост, не съм от чакащите, Анонимъс.  :D

Поради което мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев, където аз лично бих се впуснала с удоволствие.

Ама вие на това не кълвете. Искате си тов. Сталин и СИЕ и това си е!!!
 :too_funny-1052:

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи кютай си и чакай.
Ще го бъде.

За жалост, не съм от чакащите, Анонимъс.  :D

Поради което мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев, където аз лично бих се впуснала с удоволствие.

Ама вие на това не кълвете. Искате си тов. Сталин и СИЕ и това си е!!!
 :too_funny-1052:

Давай.
Това е нашето време донякъде.
Аз съм си мързелив и трябва някой да ми пусне мухата.
Ако ми е интересно естествено.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2943
    • Профил

Поради което мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев, където аз лично бих се впуснала с удоволствие.

Ама вие на това не кълвете. Искате си тов. Сталин и СИЕ и това си е!!!
 :too_funny-1052:
По-правилно ще бъде да пуснеш едно "щастливото детство на Асол и Lillian".
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Поради което мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев, където аз лично бих се впуснала с удоволствие.

Ама вие на това не кълвете. Искате си тов. Сталин и СИЕ и това си е!!!
 :too_funny-1052:
По-правилно ще бъде да пуснеш едно "щастливото детство на Асол и Lillian". 
:bravo-1290:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев
Ама вие на това не кълвете.
Искате си тов. Сталин и СИЕ :too_funny-1052:

Застойните времена от времето на Брежнев бяха най-хубавите  :cocktail: години в соцлагера  :way_to_go-1308:
а бяха хубави, защото използваха огромния подем, който направи

тов. Сталин   :raise_the_roof-1045:

да се свети името му   :lightbulb_idea-1364:
да мрат в позор враговете му  :anvil_drop-2133:
и скоро начело на Русия да застане негов достоен наследник  :army:  :yes-1289:

АМИН
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 21:44:04 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Те ви го те - божествено и тържествено:
"Хюндай" продава завода си в България

И в последния пасаж четем:
В края на септември Бойко Борисов посети Южна Корея и там съобщи, че е предложил на "Хюндай" да инвестират в електрически автомобили у нас.

Пак не са Го разбрали! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи кютай си и чакай.
Ще го бъде.

За жалост, не съм от чакащите, Анонимъс.  :D

Поради което мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев, където аз лично бих се впуснала с удоволствие.

Ама вие на това не кълвете. Искате си тов. Сталин и СИЕ и това си е!!!
 :too_funny-1052:

Давай.
Това е нашето време донякъде.
Аз съм си мързелив и трябва някой да ми пусне мухата.
Ако ми е интересно естествено.

О.К., пускам.  :D

Quote (selected)
Леонид Илич Брежнев е съветски политик и държавник.

Ръководи Съветския съюз като Генерален секретар на ЦК на Комунистическата партия на Съветския съюз от 1964 до смъртта си през 1982 г.

След Йосиф Сталин той е най-дълго управлявалият държавник на СССР – 18 години.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D0%9B%D0%95%D0%9E%D0%9D%D0%98%D0%94+%D0%91%D0%A0%D0%95%D0%96%D0%9D%D0%95%D0%92

С въпрос:

Какъв е „възходът” на България през целия този период от 18 години, известен като „застойните години на Брежнев”?!

Защото тогаз България вероятно е имала суверенитет, ама сега нямала?!  :b0205:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 21:38:35 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Времето на Брежнев: 64-82 г., всъщност са две времена: 64-74*г. и 74-82 г.
Първото е времето на Косигин - реформи, самостоятелност на регионите, относителна самостоятелност на предприятията, повишаване на производителността, повече внимание на леката и хранително-вкусовата промишленост, най-успешната в историята на СССР икономическа петилетка** (66-70 г.) . Истинският застой започва през 75-76 г. , когато отношението на Брежнев към Алексей Николаевич рязко се влошава и реформите постепенно се спихват.


*тази времева граница е условна.

**тук апологетите на Сталин дружно ще скочат. Имам предвид успешна не по отношение на производството на стомана, въглища и оръдия , а заради рязкото повишаване на благосъстоянието на съветските хора.
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 21:37:57 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
P.S. И ще помоля Нор-чо дан'си играе с боичките и шрифтовете като мен, щото просто НЕ МУ СЪ ПОЛУЧАВА ...
 :b0302:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
... а заради рязкото повишаване на благосъстоянието на съветските хора.

Аз питам за БЪЛГАРСКИТЕ ХОРА, Бачи, щото ТУК са били в пряка зависимост от това, което се е случвало там?  :nuts:

И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?  :image008:
Анонимъс?! :m1731:

« Последна редакция: Декември 04, 2019, 21:48:29 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
За 4 години в онези застойни времена взели и посттроили АЕЦ Козлодуй.