Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 19, 2024, 10:31:41

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 101599 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
P.S. И ще помоля Нор-чо дан'си играе с боичките и шрифтовете като мен, щото просто НЕ МУ СЪ ПОЛУЧАВА ...
 :b0302:

Получава ми се прекрасно  :smokin:  :bigok:

Само го правя по-бавно, защото нямам тренинг в детинщините  :too_happy-1067:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Аз питам за БЪЛГАРСКИТЕ ХОРА, Бачи, щото ТУК са били в пряка зависимост от това, което се е случвало там?  :nuts:

И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?  :image008:
Не знам, Душа. Баш в края на застоя аз бях там, а не тук. Сладък живот беше, да знаеш...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ? :image008:

Защото постепенно на управленски позиции са изпълзяли типичните  :t2407: бълг. селски тарикати.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: micky
Те ви го те - божествено и тържествено:
"Хюндай" продава завода си в България

И в последния пасаж четем:
В края на септември Бойко Борисов посети Южна Корея и там съобщи, че е предложил на "Хюндай" да инвестират в електрически автомобили у нас.

Пак не са Го разбрали! :)

Трябва да вземе Жижи да ГО превежда. С набор шарени картинки, голям бял картон и боички  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аз питам за БЪЛГАРСКИТЕ ХОРА, Бачи, щото ТУК са били в пряка зависимост от това, което се е случвало там?  :nuts:

И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?  :image008:
Не знам, Душа. Баш в края на застоя аз бях там, а не тук. Сладък живот беше, да знаеш...

Вярвам ти. Ама мен ме интересува какво се е случвало тук.

Защото тази не "крилата", ами прокобна за България фраза – "застойните времена на Брежнев", аз няма откъде другаде да я науча, освен от съвременници на това време, не че изобщо още не съм била родена, де?!  :D
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 22:01:02 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8060
    • Профил
И що съ впичатлявате, застойни времена, демокрация .... просто фрази.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8060
    • Профил
По това време руснаците правят поне неща.
Помагат Виетнам да спечели войната и постигат стратегически ядрен паритет.

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи написах го, но остана на предишната страница.
Затова ще се повторя.

Quote (selected)
За 4 години в онези застойни времена взели и построили АЕЦ Козлодуй.

Дали ще могат сега да я боядисат за 4 години?

Дотук за застой и прогрес.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Трябва да вземе Жижи да ГО превежда. С набор шарени картинки, голям бял картон и боички 

А ТИ, спри да разводняваш още един разговор, в който не можеш да се включиш адекватно!!!
 :m0955:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
По това време руснаците правят поне неща.
Помагат Виетнам да спечели войната и постигат стратегически ядрен паритет.
Аз говоря за рязко подобряване на живота на хората, те - Виетнам и ядрен паритет...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И що съ впичатлявате, застойни времена, демокрация .... просто фрази.
:t2629:

А след като не можеш да участваш в разговора, моля те, не го разводнявай и ти.

 :t3721:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
накрая ше я оставите жижи сама да си говори

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил

Поради което мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев, където аз лично бих се впуснала с удоволствие.

Ама вие на това не кълвете. Искате си тов. Сталин и СИЕ и това си е!!!
 :too_funny-1052:
По-правилно ще бъде да пуснеш едно "щастливото детство на Асол и Lillian".
ти го прие много лично,g_ringo
детството ми беше щастливо, да, както и на повечето пишещи тук,предполагам
и знаеш ли какво - пет пари не давам за др. Сталин, нито тогава, нито сега
за застойните времена на Брежнев пък, хич
защо социализмът не е успял - не знам и вече не ми е важно
но имам спомени, много ясни, и искам  те да се знаят от моите деца , а и от други
две революции в живота са ми много ,казваше баща ми
май и в моя е така и ги пренебрегвам успешно, не са ме определили като човек
и друго има - можем да се ровим в това колкото искаме, можем да се люлеем в люлката на непреодолимите обстоятелсва/ дъвки нямаше, видите ли/, да оправдаем с тях всеки неуспех,но това няма да ни помогне
сме, каквито сме успели да се направим, нищо не ни е ограничило, нищо не ни е спряло,
напротив, имахме шанса да живеем в два обществени строя, имаме този страхотен опит
можем да го използваме, да осъзнаем границите си, всеки според себе си
"за нас е чест да утвърдим", дето вика Ницше, не минахме без него и тази вечер

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
А ти спри ...
:m0955:

 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи написах го, но остана на предишната страница.
Затова ще се повторя.

Quote (selected)
За 4 години в онези застойни времена взели и построили АЕЦ Козлодуй.

Дали ще могат сега да я боядисат за 4 години?

Дотук за застой и прогрес.
:t2629:

Не е така, Анонимъс. И точно затова повдигнах този разговор.

Защото явно повечето от вас са били вече "с всичкия си" през тези години, говорите разпалено за времето на Сталин, а тогаз не сте осъзнавали какво се е случвало в собствената ни страна.  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
накрая ше я оставите жижи сама да си говори
:yes-1289:

А тя ше ви остави да си броите стотинките от онуй време! :t0120:

 :sleazy-422:

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи написах го, но остана на предишната страница.
Затова ще се повторя.

Quote (selected)
За 4 години в онези застойни времена взели и построили АЕЦ Козлодуй.

Дали ще могат сега да я боядисат за 4 години?

Дотук за застой и прогрес.
:t2629:

Не е така, Анонимъс. И точно затова повдигнах този разговор.

Защото явно повечето от вас са били вече "с всичкия си" през тези години, говорите разпалено за времето на Сталин, а тогаз не сте осъзнавали какво се е случвало в собствената ни страна.  :nuts:

Джиджи
Майната му на Сталин.
Не съм казал и една дума за него.

Написах че АЕЦ Козлодуй го почнаха 1970 и го построиха 1974 г.

Това се случи тогава в моята страна.

Написах че сега едва ли ще го боядисат за 4 години.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
АЕЦ Козлодуй го почнаха 1970 и го построиха 1974 г.
сега едва ли ще го боядисат за 4 години.

Разводняваш. Не трябва да се пише за АЕЦ-и, БНА и болници, а за г–ринговите банани и дъвки.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост

Поради което мога да ви пусна мухата с едни застойни времена от времето на Брежнев, където аз лично бих се впуснала с удоволствие.

Ама вие на това не кълвете. Искате си тов. Сталин и СИЕ и това си е!!!
 :too_funny-1052:
По-правилно ще бъде да пуснеш едно "щастливото детство на Асол и Lillian".
ти го прие много лично,g_ringo
детството ми беше щастливо, да, както и на повечето пишещи тук,предполагам
и знаеш ли какво - пет пари не давам за др. Сталин, нито тогава, нито сега
за застойните времена на Брежнев пък, хич
защо социализмът не е успял - не знам и вече не ми е важно
но имам спомени, много ясни, и искам  те да се знаят от моите деца , а и от други
две революции в живота са ми много ,казваше баща ми
май и в моя е така и ги пренебрегвам успешно, не са ме определили като човек
и друго има - можем да се ровим в това колкото искаме, можем да се люлеем в люлката на непреодолимите обстоятелсва/ дъвки нямаше, видите ли/, да оправдаем с тях всеки неуспех,но това няма да ни помогне
сме, каквито сме успели да се направим, нищо не ни е ограничило, нищо не ни е спряло,
напротив, имахме шанса да живеем в два обществени строя, имаме този страхотен опит
можем да го използваме, да осъзнаем границите си, всеки според себе си
"за нас е чест да утвърдим", дето вика Ницше, не минахме без него и тази вечер

Лили
Ровете се. Търсете.
Сигурен съм че ще намерите това което искате да намерите.
Но накрая все пак се попитайте защо по дяволите ги няма 2 000 000 млади и умни хора в България?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
и знаеш ли какво - пет пари не давам за др. Сталин, нито тогава, нито сега
за застойните времена на Брежнев пък, хич

Аз също, миличка, вероятно не по-малко и от теб!  :way_to_go-1308:

Но на мен ми писнА в рамките на повече от 14 страници и 798 коментара да се броят само жълти стотинки, без да са осъзнавали броящите тези стотинки в какво точно време са живели и защо това време е било точно такова:nuts:

Затова пускам завесата на провокативния си въпрос. С обич към всички!!!

:clap-3332:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 22:52:27 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
и знаеш ли какво - пет пари не давам за др. Сталин, нито тогава, нито сега
за застойните времена на Брежнев пък, хич

Аз също, миличка, вероятно по-малко и от теб!  :way_to_go-1308:

Но на мен ми писнА в рамките на повече от 14 страници и 798 коментара да се броят само стотинки, без да са осъзнавали броящите тези стотинки в какво точно време са живели и защо това време е било точно такова.

Затова пускам завеса на провокативния си въпрос, с обич към всички.

:clap-3332:

Много бързо се предаде.
Всъщност това е твое право.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: Джиджи
без да са осъзнавали броящите тези стотинки в какво точно време са живели

В хубаво време.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Цитат на: Джиджи
без да са осъзнавали броящите тези стотинки в какво точно време са живели

В хубаво време.

аре са, лигафщини.

не е било само хубу, тая тема сме я дъфкали мноо пъти...как младостта, твърдостта и т.н. винаги придават неква романтика (в душите на по-чуфствителните, разбира се) на отминалите времена.

миналото е важно, но по-важни са сегашното и бъдещето.

аре да си поплачете малце:

https://www.youtube.com/watch?v=2iqCtR2J1ko


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
аре да си поплачете малце:
Нема.
Бях забравил каква красавица беше Силвия Рангелова.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
младостта, твърдостта и т.н.

И сега сме млади, хубави, твърди и т.н.  8) (само с повечко килограми),
но светът покрай нас не е този, който харесваме и обичаме.

За миналото, настоящето и бъдещето си прав, разбира се.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Много бързо се предаде. Всъщност това е твое право.

Не, не съм се предала! Опитах!!!  :nuts:

Но виждам, че не се разбира това, което искам да изтръгна. :D
А най-малкото обичам да ставам досадна.  :yes-1289:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

аре да си поплачете малце:

https://www.youtube.com/watch?v=2iqCtR2J1ko
:t26115:

Най-малко пък тази песен съм искала да изтръгна.

Но ако става дума за днешните, български, жизнерадостни, предпочитам тази:

https://www.youtube.com/watch?v=ew204Vi5EvQ  :0008: :0005: :0008:
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 23:27:08 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Седя си, чета ви... Никой и дума не обелва за двете революции по целия свят - индустриализацията, която направи селяните излишни в по-голямата си част, и информационната бомба, която ни гръмна всички заедно.
Значи, отивате при Моканина и казвате, слушай, чичо, няма да минат и трийсет години, болести като Нонкината ще се лекуват не с бели ластовички, ами с две хапчета на ден, и тия хапчета ще са колкото бобено зърно всяко. Или изобщо няма да се появяват тези болести, защото всички деца ще получават по една инжекция докато са манечки и няма да ги хваща. Освен това ти за един ден с една нова джаджа, наречена трактор, ще изораваш толкоз, колкото сега можеш за два месеца. Никакви Пенки няма да примират от жега, защото внуците им в такива малки къщички, където има хладен въздух, качени на голяма такава машина, комбайн се вика, ще ожънват и отвяват къмто цялото поле на ваше село до обед, а следобед ще ходят в съседното село да жънат.
Какво ще правя аз, чедо, ще попита Моканина.
Ами ти с твоята бабичка ще можете да си гледате стоката, ама за удоволствие, щото в селото ще има колективен обор на пет хиляди глави монтафонки и още толкоз от старите говеда. Ще ги доят стотина жени, с апаратчета едни такива, като четири телета едновременно дека смучат, и млякото по тръбички ще отива в голяма цистерна, по-голяма от на бея къщата.  Ако не ви се гледа стока, можете бахча да си насадите, да не изчезнат старите сортове. А можете и по света да пътувате, не до София само, ами и до Виена, до Лондрата даже, че и по-нататък, в Африка да отидете!
Какво ще правя в Африка, сине, ще рече Моканина, като никого няма да познавам там? А, ще познаваш и още как, ще може като седнеш пред една кутия, тя да ти показва цялата Африка и всички хора в нея, а ти ще си избираш с кого да приказваш и на кого писма да пишеш. Така де, ако ти остане време от гледане на истории в друга кутия, която пък ще ти показва целия свят и разни хора ще ти разказват за него бетер дядо Ставри, попа във вашата черква, кога говори за Ерусалим.
Не думай, ще рече Моканина, ами колко ли дни ще ми трябват, пък и колко каруци ще потрошим с бабата доде я стигнем Африката! Е, не, тогава каруците ще са летящи, качваш се като в кръчмата, носят ти да ядеш и пиеш, после дремеш малко и си в Африка до довечера.
Сине, ти да не си ял от овеса с черната главня, а? Може и на коня си да си дал! Щото от одеве се опитвам да подуша дали си пил, ама не ми миришеш, пък такива измислици как ти идват наум. По-добре пални свещица за Нонка, белким оцелее, че им е една останала, демографска криза ще му викате по-нататък...

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ной,респект!!! Не  съм се върнал напразно!!! :thumbs_up-3334:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
И сега сме млади, хубави, твърди и т.н.  8) (само с повечко килограми),

адрес 4000  :t1811:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ной, респект!!! Не  съм се върнал напразно!!! :thumbs_up-3334:

Ти пък?!  :D

Тъкмо щях да ѝ благодаря, че не се включи по-рано, за да ми развали с логореята си хубавия разговор, който си бях подхванала и си водех ПОЧТИ спокойно ...
 :b0230:

Л – Е – К – А     Н – О – Щ ! ! !
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 00:23:48 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7299
    • Профил
И сега сме млади, хубави, твърди и т.н.  8) (само с повечко килограми),
адрес 4000  :t1811:

Tц. Погрешен контингент  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Ама мен ме интересува какво се е случвало тук.

Отиваш в първото село, спираш некой на центъра и го поташ кога неговите съселяни са си построили тея къщи на по два и три етажа и той би трябвало да ти каже. После го попитай кога е живял по-добре и той ще ти каже. Защото мнозинството от хората в България под "по-добър живот" не разбират свободно пътуване на Запад. Те разбират работа, дом, социална сигурност, почивка, медицина и такива дребни неща.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10071
    • Профил
Но на мен ми писнА в рамките на повече от 14 страници и 798 коментара да се броят само жълти стотинки, без да са осъзнавали броящите тези стотинки в какво точно време са живели и защо това време е било точно такова.

Може и да ти е писнало, но материалният живот има стотинково изражение. Като спреш да лицемериш тука и седнеш да си оправяш сметките, и ти почваш да броиш стотинките със звучни епитети. Ако си напълно материално задоволена - ОК, но уточнявай тези неща, за да знаем с кого говорим. Сит на гладен не вярва и в България не живеят само гринговци и жижита.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Сит на гладен не вярва и в България не живеят само гринговци и жижита.
Джиджи не помни, или не знае че тогава жълтите стотинки бяха пари.
Ако е от градската аристокрация, нормално е да не разбира че като намериш 2 стинки си на кеф - това бяха две лукчета да речем.
Сега пак ги събирам в една кутия - идеални са за шайби.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23378
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И сега като намеря стотинка на улицата се навеждам и ѝ се радвам.
Нищо не можеш да си купиш, обаче ме връща в детските години.
Даваха ми по 0.20 лева на ден, а странджанката ( принцеса с кайма ) струваше 0.21 лева, трябваше да имам спестени от преди или да си купя друго.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил

Quote (selected)
Седя си, чета ви... Никой и дума не обелва за двете революции по целия свят - индустриализацията, която направи селяните излишни в по-голямата си част, и информационната бомба, която ни гръмна всички заедно.
Ной, мило е това с Йовков, той е деликатен автор, с градски изказ,не е като Елин Пелин, може да се плаче с Йовков
нооо...ти самата си избрала друго, не е ли доста близо до литературата твоето жалене за миналото
но, само вземам повод от поста ти, за да съобщя, че смятам за литература и жалбата по Сталин
позьорство е това, мода някаква, даже бях чула от Любомир Левчев, че синът му е ултраляв, чегеварист
много е комфортно да си дъщеря на министър от онова време, син на член на политбюро на БКП и да си сталинист, чегеварист, като брошка на ревера се носи в нощните компании от тебеподобни
грам не се доверявам, това е положението :image008:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
И сега като намеря стотинка на улицата се навеждам и ѝ се радвам.
Нищо не можеш да си купиш, обаче ме връща в детските години.
"Момчето искаше първо да се изкачи на дюните, за да разгледа какво има отвъд тях. Но като направи няколко крачки, върхът на дървената му обувка се удари в някакъв твърд предмет. То се наведе и видя на пясъка малка медна монета, зеленясала и разядена, почти прозрачна. Тя имаше толкова лош вид, че то дори не си направи труд да я прибере, а само я подритна.
...
Тогава господин Ерменрих му рече:

— Аз мисля, Палечко, че ти си заспал на брега и си сънувал всичко това. Но не искам да крия от теб, че гарванът Батаки, най-учената от всички птици, ми разказа веднъж, че някога на този бряг имало град, наречен Винета. Той бил богат и честит. Нямало по-прекрасен град от него! Но жителите му тънели в разкош и били много високомерни. Н за наказание, казва Батаки, Винета бил залян от водите и потънал в морето. Но жителите му не загинали, защото не могли да умират, и градът останал неразрушен под водата. И веднъж на всеки сто години той излиза нощем от морето с целия си разкош и престоява на брега точно един, час.

— Да, така трябва да е — каза Палечко, — защото аз го видях.

— А когато този час изтече, ако някой търговец във Винета не успее през това време да продаде нещо някому, градът отново потъва в морето, й ако ти, Плечко, имаше макар и една съвсем дребна монета да платиш на търговците, Винета щеше да остане на брега и жителите му щяха да живеят и да умират като всички други хора.

— Господин Ерменрих — каза момчето, — сега разбирам защо дойдохте да ме вземете тази нощ. Вие сте мислели, че аз ще мога да спася — стария град. Колко съжалявам, че не можах да изпълня желанието ви, господин Ерменрих!"

Джиджи, това не съм аз! Това е Селма Лагерльоф!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной, мило е това с Йовков, той е деликатен автор, с градски изказ,не е като Елин Пелин, може да се плаче с Йовков
нооо...ти самата си избрала друго, не е ли доста близо до литературата твоето жалене за миналото
Лилиан, аз съм цинична прагматичка. Не жаля за миналото, защото вече съм научила, че всяко нещо си има начало и край. Йовков е просто една от многото отправни точки, знаци по пътя. Май съм го писала, Йовковият "Песента на колелетата" е според мен най-българският разказ в цялата ни литература.
Ако ще плача с някого, ще плача с есетата на Васил Попов и стиховете на Добромир Тонев. Те си пътуват с мен, две съвсем малки книжици.

А за модните чегеваристи съм съгласна стопроцентово.  :D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
... даже бях чула от Любомир Левчев, че синът му е ултраляв, чегеварист
много е комфортно да си дъщеря на министър от онова време, син на член на политбюро на БКП и да си сталинист, чегеварист,


Заинтригува ме, признавам!
 Умрем да знам коя "дъщеря на министър от онова време" или пък "син на член на политбюро на БКП" е сталинист или  чегеварист?

Колкото до Владимир Левчев, не знам какво е говорил баща му за него, но това , което виждам е по-скоро обратното на това, което твърдиш ти.
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 09:59:32 от Bacho Кольо »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако е от градската аристокрация, нормално е да не разбира че като намериш 2 стинки си на кеф - това бяха две лукчета да речем.

2 ст. - работеха обществените телефонни апарати.
1 ст. - касичките в асансьорите.

Сега имам една торба вкъщи от тях, ще взема да ги пратя на micky, да си нареже подложни и зегерки  :D

С 5 ст. все още работят някои апарати за кафе.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
...

4 ст. - билетче за автобус
10 ст. - билетче за кино

4 ст. - хлебче в шкембеджийницата
19 ст - шкембе-чорба

20 ст- - купон за стола
10 ст - баничка

6 ст - боза

Стипендия за отличен успех, студент-стипендиант на завода - 180 лв, после 224 лв
Заплата на работник - оператор на фреза с ЦПУ - 680 лв.
Заплата на студент-бригадир, студентска бригада във ВМЗ - 600 лв. (спане+храна+1 лев дневно за културно-масова работа).

Зле, та зле!  :sad-3295:

https://www.youtube.com/watch?v=DUXoyPJ5OMU
(от 1:00 нататък)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
В къщи за 3-4 мес. пълним един буркан жълти стотинки.

В Кауфландите имат машини за монети - пускаш съдържанието на торбата в един улей, една паст ги поглъща , преброява ги и ти изплюва ваучер със стойността. С него пазаруваш.
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 11:03:31 от Bacho Кольо »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
В къщи за 3-4 мес. пълним един буркан жълти стотинки.

В Кауфландите имат машини за монети - пускаш съдържанието на торбата в един улей, една паст ги поглъща , преброва ги и ти изплюва ваучер със стойността. С него пазаруваш.

Верно? Сега разбирам. Ще взема да проверя. Обменям - почерпвам!  :D :way_to_go-1308:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Разминах се със зегерките. :D :D
Абе Бачо Кольо, работа нямаш ли си? :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Разминах се със зегерките. :D :D
Абе Бачо Кольо, работа нямаш ли си? :)

Зегерките ще ги изпием. Или както казва един мой любим герой (перифразирам), "я счас тебя убью, а потом мы с тобой это отметим".  ;D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Унищожаването и промяната на предназначението на официални платежни средства се преследва от закона.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Фирмин, днес съм на кеф и няма да че чекна.
Само ш'ти подскажа че зегер-шайбите се правят от пружинна стомана. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
  ... а шайбите - от каквото падне.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
... даже бях чула от Любомир Левчев, че синът му е ултраляв, чегеварист
много е комфортно да си дъщеря на министър от онова време, син на член на политбюро на БКП и да си сталинист, чегеварист,


Заинтригува ме, признавам!
 Умрем да знам коя "дъщеря на министър от онова време" или пък "син на член на политбюро на БКП" е сталинист или  чегеварист?

Колкото до Владимир Левчев, не знам какво е говорил баща му за него, но това , което виждам е по-скоро обратното на това, което твърдиш ти.

Владимир Левчев е мноо интелигентен човек, разумен представител на своето време, който със сигурност не си брои стотинките и не си говори за Йовков /или за Лермонтов!/ ни в клин ни в ръкав. :nuts:

Явно ми е комшия, тъй като съм го виждала 2–3 пъти на случайни сборища в махалата. Не го познавам лично, но вземе ли думата, говори to the point!!! :too_happy-1067:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
"Едно време беше друго!"... това е фраза стара като света и най- нормалната  за всички времена , като това "друго " е означавало в общия случай " по добре" , особено  , ако това време е свързано с един друг режим на управление, еле пък за голяма част нашего брата български, които  още трудно минават на  новите релси  по съвсем обективни причини и са вперили поглед в миналото,гаче са без бъдеще и  могат да го върнат, миналото ,де. Не може, умрял кон не рита!! Но това е положението. Да не мислите ,че и на мен не ми е било хубаво тогава, но и сега се чувствам добре . Нито за минута не съм си помислял да се махна. Не съм бил изолиран от простотиите на последните тридесет години, но каквото за всички -това и за Кьор Хасан.Като отида да си плащам данъците и тока попържам кат` налбантин султана , обаче като се прибера вкъщи се сещам ,че на онова време щях да построя жилища за мен и децата , ма някой друг път, а сега го направих ,че и пари ми върнаха.Като вляза  в някоя търговска верига и си казвам : "Еваларка!" , ма трябвали пари...,че къде не трябват, едно време гледахме Некермана  като теле  черковен олтар и въздишахме ... е ,времето показва , че е можело да си спестим въздишките.Една "Аферата Грета Тунберг " стига за да видим ,че идиоти не растат само у нас.В чисто битов план имаме много придобивки и аз съм доволен като знам преди как си купувах хладилник да речем или кола. Пак трябваха мангизи , пак някои се уреждаха , аз- не , но го преживях. Не гоня карез на миналото , това искам да кажа в крайна сметка, но не искам да лея елей по днешното. Такъв е животът. Всеки драпа според възможностите си, ама онзи крадял,ми обадете го,бре ...ама повечето си траят  и се надяват ,че един ден и те ще могат да крадат,на тях въобще не им минава през ум крадеца да бъде наказан , те се надяват и те да могат като него. Да махнем сегашните управници  и да идем ний да видите как се управлява държава!!! Как !?! Ами също като предишните  защото те моделите не са много и политиката е  курвенско , но доходно занимание. Лудите да са живи! Ми те , ако са нормални ще се хванат ли с такова нещо!?! Ай ,че се отплеснах.... тя ,пък Джиджи имала логорея , нямаш Джиджи ,  ей на туй мойто му се вика логорея!!! :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Kerpeden в Днес в 11:20:57

Въпросът е, обаче, дали можехме през последните 30 години да надградим съграденото в предходните им 30. И къде щяхме да сме сега, в "хубавото". Или загубихме и губим най-ценното - историческо за страната, а нам - житейско, време. А туй, де иде, блазни ли? Като чета PISA-та, например, чета бъдещето (на нациите). Нашето не е светло. А аз не чета само PISA-та, уви.  :'(

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Но на мен ми писнА в рамките на повече от 14 страници и 798 коментара да се броят само жълти стотинки, без да са осъзнавали броящите тези стотинки в какво точно време са живели и защо това време е било точно такова.

Може и да ти е писнало, но материалният живот има стотинково изражение.
:t2654:
Национална парична единица на България е българският ЛЕВ:ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Като спреш да лицемериш тука и седнеш да си оправяш сметките, и ти почваш да броиш стотинките със звучни епитети.
:t2654:

Лицемер е този, който лъже и и се пра'и на тва, което не е!!!

А аз съм последната, която можеш да обвиниш в подобно нещо. 

И сметките съм си опра'ила мноооого отдавна по почина на мойта приятелка:
Зависи КАК човек си го направи САМ !!!:t9411:

Quote (selected)
Ако си напълно материално задоволена - ОК, но уточнявай тези неща, за да знаем с кого говорим. Сит на гладен не вярва и в България не живеят само гринговци и жижита.

О.К. Аз по принцип цифри не помня – най-вероятно защото не искам. И не съм знаела никога колко струва хлябът – нито тогава, нито сега.  :t0328:

А единствената цифра, която помня от онова време, е цената на самолетния билет София–Варна – 202 лева!!!

Тъй като прекарвахме там всяка година на два пъти х два месеца /май-юни и септември-октомври!/. Превеждахме на конференции и филмови фестивали, ама работехме едва ли не денонощно, много, много яко!!! И ни плащаха много добре.

И тъй като с повечето колеги бяхме И преподаватели в различни ВУЗ-ове, понякога ни се е налагало по два пъти седмично да се връщаме в София, за да си вземем часовете.

ЗАЩОТО НИ ЗАБРАНЯВАХА ДА РАБОТИМ НА ВТОРО МЯСТО !!!

Затуй мразя онова време!!! :t2412:
« Последна редакция: Декември 05, 2019, 11:59:23 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил

И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?  :image008:


Ако успееш да решиш следната задача, ще можеш да си отговориш на въпроса, който задаваш: един фермер имал 100 овце, 40 крави и 20 коня. Колко овце, крави и коне ще има фермерът, ако започнем овцете да наричаме коне, конете -- крави, а кравите -- овце?

Та ако стигнеш до верния отговор, ще разбереш и защо тези години се наричат застойни  :m1731: 
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил

напротив, имахме шанса да живеем в два обществени строя, имаме този страхотен опит
можем да го използваме, да осъзнаем границите си, всеки според себе си

А както е тръгнало, имаме  и невероятния шанс да видим срутването на два обществени строя  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Та ако стигнеш до верния отговор, ще разбереш и защо тези години се наричат застойни

Не беше това целта на провокативния ми въпрос, Даднтгуин.  :D

Просто исках да сравним онуй застойно време със сегашното /поне от 10 години насам!/. И да видим какви са причините – както тогава, така и сега.  :nuts:

Ама от броене на стотинки получих тътен в ушите – хем на тенекия хем на кухо!
И не можах да спя цела нощ ...  :crying-1315:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

И защо за нас тези времена са били наречени ЗАСТОЙНИ?  :image008:


Ако успееш да решиш следната задача, ще можеш да си отговориш на въпроса, който задаваш: един фермер имал 100 овце, 40 крави и 20 коня. Колко овце, крави и коне ще има фермерът, ако започнем овцете да наричаме коне, конете -- крави, а кравите -- овце?

Та ако стигнеш до верния отговор, ще разбереш и защо тези години се наричат застойни  :m1731:

А как седи тез дни въпросът с бройката на овцете, кравите и конете, драги - ако щеш наричай ги и водни кончета и божи кравички?  ??? Айде животновъдството да го оставим, че ти е далеч ...

Във времената на "застоя" на колко години бяхме след водещите в твоята област? Днес как е, прочее?  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Лили
Ровете се. Търсете.
Сигурен съм че ще намерите това което искате да намерите.
Но накрая все пак се попитайте защо по дяволите ги няма 2 000 000 млади и умни хора в България?

А, и на тоя въпрос исках да потърсим оДговор.

Само че, ако може, без Ницше!!! ;) :P :-\