Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 13:25:45

Автор Тема: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки  (Прочетена 95294 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #780 -: Юли 31, 2019, 21:24:03 »
 :t0328:
Няма цензура, защото с цензура е лесно. А така има само забърсване с парцала на личните обиди. Засега ще ги оставя в кошчето, ако някой си ги търси, белким си ги прибере тези "образци на свободното слово".
Заточение също няма - всички теми са еднакво достъпни, докле не им е фраснат катанец. Създаването на жертви и герои е работа трудоемка и неблагодарна, затова няма да се занимавам с нея.
Тривнах на буратино репликата за Велислава Дърева от древни убеждения в това, че е велико перо в българската литература, а пък боговете не ги съдят, нали се сещате. Пишете го в лични пристрастия, пишете я Дърева градска, каквото искате. Но тя е едничен случай и в сегашното състояние на българската преса пазенето й е направо наложително, въпрос на национална политика.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #781 -: Юли 31, 2019, 21:47:19 »
 AnonimusBG, аз съм категорично против триенето на цели теми от автора им. Личните мнения - да заповядат авторите им, макар че го смятам за непочтително спрямо отговорилите им. Но цялата тема е колективно творчество и не виждам основания някой да я завлича със себе си - нямам предвид само тази тема, а всички тук започнати. Благодаря за търпението, утре е нов ден и довечера мое време ще я отключа таз тема. Обаче ще си оставя кофата с парцала до вратата, мислете му!  :nuts: :t0328:
Знам, че е лято, горещина, страстите се накаляват, ама сте всички възрастни и можете да се сдържате, ако решите. И да не забравя, имам дружка, която е арахнофоб каквито се срещат рядко, три милиметра паяче на пода гарантира скок, на който Стефка Костадинова би завидяла. Та не зная дали тя е латентен паяк...

gossinger

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #782 -: Юли 31, 2019, 22:07:00 »
AnonimusBG, аз съм категорично против триенето на цели теми от автора им. Личните мнения - да заповядат авторите им, макар че го смятам за непочтително спрямо отговорилите им. Но цялата тема е колективно творчество и не виждам основания някой да я завлича със себе си - нямам предвид само тази тема, а всички тук започнати.

Вече и да искат не могат да трият теми.

А мисля, че имаше възможност да се забрани и редакцията на вече публикувано мнение :m1731:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #783 -: Август 01, 2019, 06:57:05 »
Писах го в съседната одая, но и тук да го има. Хора мили, като толкова ви влече Оймякон, сложете си го на картинка на екрана, с мамутчето Дима ако трябва! Купете си климатик, сложете си лед в кофа и си топнете краката в нея! Толкоз по-интересни начини има да се почувствате истински сибиряци!
Предупреждавам, някъде четох за австралиец, който така се затъжил за зимните спортове (макар че къде австралиецът ги е практикувал, това не се указваше в статията), че си отворил фризера на хладилника и си сложил босите крака в него. И заспал! Втора степен измръзване, за ужас на местните доктори, които такова нито били виждали, нито били учили, защото случката станала не в село Могила, а в Дубайско. Та, искам да река, внимавайте със студа!
Редактиране на публикация

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #784 -: Август 01, 2019, 07:25:10 »
Когато един писател или анализатор реши, че е велик започва да създава купчинки рециклирана продукция и в аналиоте остават последните му да кажем "творби".
Мъдри хора/богове/извънземни са го проумели преди хилядолетия и са оставили послание:
Не си създавайте кумири!
После нали са мъдри хора/богове/извънземни манията за величие ги е накарала да  добавят:
Освен мен!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #785 -: Август 01, 2019, 09:05:13 »
Когато един писател или анализатор реши, че е велик започва да създава купчинки рециклирана продукция и в аналиоте остават последните му да кажем "творби".
Мъдри хора/богове/извънземни са го проумели преди хилядолетия и са оставили послание:
Не си създавайте кумири!
После нали са мъдри хора/богове/извънземни манията за величие ги е накарала да  добавят:
Освен мен!
:t1813: Тя представа си няма, нищо че се познаваме относително (в смисъл, аз я познавам, тя мен едва ли ме помни).
Добър ден ви желая, че нещо окъснях аз...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #786 -: Август 01, 2019, 11:20:44 »
Quote (selected)
100% аз няма да бъда кандидат на БСП за кмет на София, защото смятам, че  в обществото няма достатъчно енергия, за да се говори за нови политики в местната власт, които да бъдат споделени от повече политически сили.

Това заяви в студиото на Би Ти Ви бившият регионален министър по времето на Сакскобургготски Костадин Паскалев.

А що се отнася до Мая Манолова - тя трябва да обяви какво е решението й, при тази огромна популярност, която има като омбудсман. Но след като разберем каква политика ще води в столичното кметство, тогава ще стане ясно дали БСП ще я подкрепи, посочи социалистът.

Е, Коце, то, ако се предаваме без бой, няма и да има.  >:(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #787 -: Август 01, 2019, 13:40:02 »
http://epicenter.bg/article/Ivan-Stambolov-Sula--Vazmozhno-e-partiyata-na-Slavi-Trifonov-da-dorazbie-protestniya-vot-/189524/2/0

Я! Сула се събудил с мисълта, с която аз си легнах. Почти.  :D

Всъщност, появата на Трифонов с "НТД" отнема на Нинова надеждата да яхне протестния вот кат една хавайска принцеса сърфа си и той да я докара, на гребена на вълната, връз стола на Дондуков 1. Ами да. Едва ли на Трифонов му е първа мечта да направи Нинова минпред. По-скоро, да прощавате минзад шъ да е.

Но пък ... Имаш лимонче, направи си лимонада. Нинова, с малко акъл и умение, а по-скоро тези зад нея, дето я крепят, може да провидят и приласкаят Славчо кат един съюзник. Там някъде, не повече. Озаптено его, малко женски чалъми, червило, белило, копринени чорапи и, току виж, номерът минал.  ;D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #788 -: Август 06, 2019, 10:11:44 »
Quote (selected)
"На тези избори БСП ще успее да извади ново поколение политици, подготвени през последните 3 години. За оставки не мислим, защото знам, че можем да спрем феодалното управление в българските общини", каза Добрев.

Както казват старците в турските сериали, "С тоз акъл, де го имаш, много ще патиш". Хайде да видим зайчетата, дето ще "извадиш" от цилиндъра ти, фокуснико. Такива като теб ще да са, подготвени. Дето партийната ти кариера е върху спомена за баща ти и протекцията на Първанов, като негов съратник. Е, какво пък. Тъкмо ще видим какво си подготвил. Като дългогодишен корифей на работата с младите, но и като оргсекретар. И как можеш да спираш "феодално управление" в българските общини.

А Нинова да внимава. Че тези, дето я туриха на стола, ще си избършат сакатлъците с нея, накрая. Пък ти си изборът им за приемник. Нали, Кире? Или пък Майчето? Нееее, нея я готвите да смени Радев. Че прекали с търпението на актуалните сахиби. Нали? Всекиму - неговото. Такива едни дълги топки. 8)

Глей ти! Данби пак познах?

https://pik.bg/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D0%B8%D0%BA-%D0%BC%D0%B0%D1%8F-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D1%82-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2-news860801.html

Ако това е фишек на ПиК, то кой го им го подхвърли? А?

Щото гледам тези дни двете батареи, на булка Варлаамка и на булка Селямсъзка, бухат огън и жупел връз Кеманджи Славчо, завалията. Дружно, някак. Даже трибуна си дават една на друга ... Гиди дърти гювендии, гиди ...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #789 -: Август 06, 2019, 10:50:28 »
Аааа, минорно ви е нещо, дрисльовци?

https://pogled.info/bulgarski/s-kogo-ne-se-hodi-na-izbori.107336

За чеп за зеле не ставате! Ето това е истината! Само да ревете и да подсмърчате.

Quote (selected)
Ето с такива хора не се ходи на избори. Вероятно през есента БСП ще загуби отново. И дано да стане така, защото ми се струва, че тя не е готова да управлява. Най-малкото не е доказала, че е дееспособна. Единението, за което апелира старата гвардия, би било пагубно за нея. Сега е нужна идея, която да даде тласък за промяна... Как да живеем в силна християнска и социална република? Трябват верни съмишленици - образовани и работливи родолюбци. Не е важно как ще се постигне това: дали с вътрешнопартийна лустрация (всички, имали досег с номенклатурата, мафията и приватизацията, да бъдат отстранени), или с основаването нова формация... Зорът си е на набедените за социалисти. Те донесоха много беди на нашата страна и нека сами си сърбат попарата!

Дрисльо, преди да лустрираш тези, на които целите им души и тела са в белези от битки, които ти не си водил, а иди по-добре с кофата и парцала, па измий праха от стъклата на клуба си, новобранец сополив. Освети го. Оживи го. Заключен бил? Ами ритни, разбий, влез. Разтреси. Направи нещо, че да те уважава човек.

Сополанко, има я партията и теб те има, да плюеш, точно и именно заради старата гвардия, заради комсомолските и сърца. Има те заради милостта на по-мъдрите в нея, които се оттеглиха, за да дадат път на такива като теб, заблудени некадърници. Да ви спестят това, което на тях не им бе спестено. Християнска и социална република? Социалистите мюсюлмани с тази идея ли ще ги мобилизираш бе, фундаменталистче ортодоксално? А юдаистите? С тях как? А с атеистите как? Или вече атеисти-социалисти няма? Или те не са ти важни? Образовани работливи родолюбци? Ами хайде - да ти видя образованието и работоспособността, родолюбче. Изненадай ме. Покажи ми нещо, от теб създадено. Нещо, което ти е важно, нещо за което си се борил, нещо с което да си горд. Ама не би.  Щото толкова сте невежи инегодни, че даже не можете да проумеете колко. И родолюбието ви е невежо - банален и елементарен фашизоиден национализъм, прикрит зад нонсенса "консервативен социализъм". Ох, на батя консерваторчето социално ... Пикльо.

А, и последно. Лееекичко с приватизацията и чистката на приватизаторите, че да не те чуе кака ти Корнела, баш приватизаторката. Гориш, щото. Със синьо пламъче гориш.

  >:(
« Последна редакция: Август 06, 2019, 10:52:47 от Firmin »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #790 -: Август 06, 2019, 13:33:08 »
фирмин,

кого точно плюеш? авторът на този анонимен пасквил от поглед.инфо без съмнение е румен петков. оня същия, дето беше осъден от кирил добрев. и същият, дето е финансиран от станишев.
Quote (selected)
Съдебният състав е приел, че използваният по адрес на Добрев език е "шокиращ". В самите статии пък са надхвърлени границите на допустимата критика, тъй като в тях няма конкретни факти или описание на действия, постъпки, изказвания на Добрев, които да са дали повод Петков да критикува толкова остро личността му.

Така съдът е приел, че тези писания имат за цел единствено да унижи политика, а поради необосноваността си имат характер на увреждащи действия.

Съдът отсъжда Румен Петков да заплати на Добрев 7000 лева плюс лихва за две години, както и 1092 лв. съдебни разноски. Със същото решение зам.-шефът на БСП трябва да заплати на Петков 1533 лв. за съдебни разноски.

„Много се радвам, че след две години имам успех, в който впрочем, аз вярвах. Не се интересувам въобще от присъдената сума. Отдавна съм казал, че всеки един лев за партията ще го върна на партията”, коментира още Кирил Добрев пред Епицентър.бг.

Той подчерта, че „сайтът „Поглед инфо” официално е бил финансиран от групата на европейските социалисти като медия на БСП, която трябва да вдига авторитета на БСП”. Вместо това „тази медия на БСП е използвана да се руши доверието към БСП, да се удря по авторитета на БСП”, каза той.

Вътрешната опозиция си разчиства вътрешно-партийни сметки чрез публикации в този сайт, тъй като там излизат най-яростните статити срещу линията „Нинова”, убеден е Добрев.
http://epicenter.bg/article/Kiril-Dobrev-osadi-Rumen-Petkov--Nyama-da-pozvolya-da-se-petni-imeto-na-bashta-mi-i-avtoriteta-na-BSP-/189699/2/0

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #791 -: Август 06, 2019, 13:46:50 »
Quote (selected)
авторът на този анонимен пасквил от поглед.инфо без съмнение е румен петков.

Аз пък имам съмнение, че е лице с име Николай Николов. В pogled.info е препечат от фейса му, предполагам.

https://fakti.bg/mnenia/400486-s-kogo-ne-se-hodi-na-izbori

 >:(

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #792 -: Август 06, 2019, 14:01:28 »
в поглед.инфо е публикувано ден преди да изникне във факти.бг

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #793 -: Август 06, 2019, 14:16:33 »
От фейса* ще да е, писах ти.  8)



-----------
*Аз фейс нямам и не мисля да имам. Ако ти се занимава, намери го този юнак. Таман за дружка ще ти е.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #794 -: Август 06, 2019, 14:23:29 »
Quote (selected)
Ако ти се занимава, намери го този юнак.
не, благодаря. аз във фейса влизам горе-долу веднъж годишно, да благодаря на тези, които са ме поздравили за рождения ден. иначе има смисъл от него - така си организирахме срещата на випуска, със затворена група, всеки си каза кога може и кога не може, та направихме приемлива за повечето организация.

а николай николов е като георги георгиев, тодор тодоров или иван иванов - кауза пердута е да търсиш някакъв такъв из социалните мрежи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #795 -: Август 06, 2019, 15:08:27 »
Ах, каква веселба!

http://epicenter.bg/article/Maya-Manolova-nyama-da-se-kandidatira-za-kmet-na-Sofiya/189861/2/0

Quote (selected)
Манолова била предупредена, че включването є в състезанието за градоначалник би означавало край на нейната професионална и политическа кариера.

На Манолова било обяснено, че е здравословно да изкара мандата си на омбудсман докрай и от тази позиция да изчака да и се отворят нови възможности. Едната от тях била да стане служебен премиер, в случай на предсрочни избори, а втората да се хвърли в битката за лидер на БСП.

http://epicenter.bg/article/Ivan-Garelov--Koy-se-strahuva-ot-Maya-Manolova-/189869/11/0
Quote (selected)
След като Нинова се изказа благосклонно за кандидатурата на Мая, всичките влъхви на левицата заговориха, че Мая е най-добрият кандидат. С тази особеност, че те я сочеха като кандидат на БСП, а не за независим, подкрепен от партията, както и от всеки, който пожелае.

По този начин те побързаха да си я присвоят, без да се интересуват, че ще отблъснат гласове от старата десница, които може би ще решат двубоя на втория тур: “Промяната в София е кауза, зад която може да застанат и десни, и центристи. Но без БСП Мая няма как да успее.“

Да, без да е подкрепена от БСП, Мая няма да успее. На последните евроизбори левицата отбеляза най-висок успех в София. Разликата с ГЕРБ беше само 15 000 гласа. Така е, но също така е вярно, че без Мая БСП няма шанс да постигне нещо особено в предстоящите избори.

Тя е тази,  която ще влезе в битката с ореола на любимец на хората, с най-висок рейтинг в държавата, с авторитета на независим политик .

http://epicenter.bg/article/Vizhte-na-zhivo-preskonferentsiya-na-BSP-/189870/2/0
Quote (selected)
Запитана каква е "цената на Мая Манолова, за да е кандидат на БСП за кмет на София", Нинова бе категорична: "Просто не ми харесва въпросът като формулировка, това не е стока! Мая Манолова ще реши, градската конференция на БСП-София - също. Тя е на 14 септември. Тогава ще стане ясно".

Лидерът на червените в столицата Калоян паргов също взе думата и посъветва медиите да проявят търпение до 14 септември, когато ще стане ясно в какъв формат БСП ще се яви на изборите в столицата.

http://epicenter.bg/article/Georgi-Markov-/189867/11/33
Quote (selected)
Ето го и днешният коментар на Георги Марков:

Първо, лично за мен отказ от страна на Мая Манолова да се кандидатира за кмет на София е една умна постъпка. Защо?

- Очевидно е разбрала, че ако предсрочно прекрати мандата си на Омбудсман ще разочарова хората, които разчитат на нея, включително и тези, които имат висящи преписки.

-  Очевидно е разбрала, че ще разочарова и тези, които са я избрали за обществен защитник. А най-вече това важи за премиера Бойко Борисов, без чиято благословия тя не можеше да стане Омбудсман. Той й даде шанс и тя се справи. Така че – лоялност за лоялност, жест за жест.

- Очевидно е разбрала, че длъжността Републикански Омбудсман е доста по-висока от кмет на София. Тя може дори да сезира Конституционния съд.

 - Очевидно е разбрала, че БСП ще загуби катастрофално предстоящите местни избори и няма защо да се набутва в загубен мач.

- Очевидно е разбрала, че с добрата си работа като Омбудсман ѝ предстои добро политическо бъдеще в лявото пространство, но времето за това предстои.

 :b0201:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #796 -: Август 06, 2019, 15:18:28 »
Quote (selected)
Лидерът на червените в столицата Калоян Паргов също взе думата и посъветва медиите да проявят търпение до 14 септември, когато ще стане ясно в какъв формат БСП ще се яви на изборите в столицата.

Скъпи ми другарю Паргов, считаш ли за нормално партия като БСП, със столетна история, с претенция да е основна и даже единствена опозиционна политическа сила, да представи на гражданите и избирателите в София, Столицата на страната, своя кандидат 6 седмици преди вота? Колко време ви остава да представите програмата му за управление на общината на този кмет? Колко време ви остава да представите екипа му? Колко време ви остава експертите ви да проведат полемиките, дебатите и дискусиите с опонентите ви, в които да убедят гражданите на София, че има адекватна на сложността на проблемите на Столицата управленска алтернатива?

Така ли мислите да атакувате титуляра Фандъкова? Разполагаща с партийната и институционалната подкрепа на управляващата партия ГЕРБ? Вие аматьори ли сте или просто ... смешници? Любопитно ми е, щото.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #797 -: Август 06, 2019, 16:57:00 »
http://epicenter.bg/article/Shte-ima-li-bitka-za-Sofiya--Da--ako-BSP-nameri-vtori-Radev--/189880/11/0

Господи, нямат край чудесата* ти!

Quote (selected)
И въпреки това победата на левицата в София е възможна.

Ако кандидатът ѝ, който и да е той, постигне на столичен терен „ефекта Румен Радев“. Но за това  Манолова трябва да направи непостижимото към този момент - да запази любовта на левите избиратели и да спечели сърцата на десните в сива София.

Quote (selected)
Няколко часа по-късно Манолова отговори през сайта на „24 часа“.
„Искрено се забавлявам с идеолозите, втренчени в моите действия и съчиняващи различни сценарии. Очевидно страхът е огромен и създавам дискомфорт на много хора. Имам лоша новина за тях - ще продължа да работя само и единствено по сценарий, който пишем гражданите и аз“, каза националният омбудсман. Всеки да го тълкува, както си иска.

Само, Майче ... да не прекалиш с това да ги разиграваш до последно тези, на които разчиташ. Защото сред тях има хора, които още не са загубили самоуважението си, очаквайки Годо или ... кефа ти, скъпа.


--------------
*Ъъъ ... шегичките ... всъщност

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #798 -: Август 06, 2019, 17:07:26 »
аха, бсп да намери втори радев, нинова пак да си заложи главата на неговата/нейната кандидатура и да даде възможност на всички плюещи да храчат на воля.

историята как се повтаряше?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #799 -: Август 06, 2019, 17:52:59 »
ти да видиш, пасквилът в поглед.инфо се обзаведе с автор. фирмин, прав си - въпросният николов е, не е румпет.

четат ни :way_to_go-1308:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #800 -: Август 06, 2019, 18:14:55 »
Фирмин опатка Нинова, сега и Мая, не разбрахте ли че търси нещо алтернативно.
Малко захапа Радев, ама се усети че оня е от друга джендърска група.
Остана един Санишев, ама той далеко, бе имаше там едно "момче" в политическия кабинет кавалер на червените прашки, що го разлюбихте, къде изчезна таз приказна принцеса.
Извадете го от клоаката, дайте на Фирминоидите гъз или знаме каквото там им се нрави да го турят начело на столицата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #801 -: Август 06, 2019, 18:39:42 »
Фирмин опатка Нинова, сега и Мая, не разбрахте ли че търси нещо алтернативно.
Малко захапа Радев, ама се усети че оня е от друга джендърска група.
Остана един Санишев, ама той далеко, бе имаше там едно "момче" в политическия кабинет кавалер на червените прашки, що го разлюбихте, къде изчезна таз приказна принцеса.
Извадете го от клоаката, дайте на Фирминоидите гъз или знаме каквото там им се нрави да го турят начело на столицата.

Пак бъркаш с това ИЛИ, щото "гъз" без "знаме" не върви. :nuts:

И защото оригиналната фраза на Радан, когото ше помните докат' сте живи, беше:

"Гъз, ти си нашто знаме!"  :jump_for_joy-951:

Мачкай, Радане, този път от Брюксел! Тук никой не те е забравил!!!
 :b0302:
« Последна редакция: Август 06, 2019, 18:43:50 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #802 -: Август 06, 2019, 19:27:56 »
ти да видиш, пасквилът в поглед.инфо се обзаведе с автор. фирмин, прав си - въпросният николов е, не е румпет.

четат ни :way_to_go-1308:

Айде пък сега пасквил! Амчи то тоя кара по ваште опорки бе, драги! Имай милост!  8)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #803 -: Август 06, 2019, 19:32:10 »
Quote (selected)
Мачкай, Радане,

Може ли прескочи половината мъжка част от човечеството щото ние по-скоро ще легнем мечка да ни мачка тук, ама с гъз само в Тайланд. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #804 -: Август 06, 2019, 19:36:39 »
Quote (selected)
Фирмин опатка Нинова, сега и Мая, не разбрахте ли че търси нещо алтернативно

А, те тез двете сами си се "паткат". Кога се не "паткат" една друга, де.

Майчето сама рече, че не е Радев. Възнегодува, даже, че я бъркат. Да се чуди човек чий партиен стаж в БСП е по-голям - неговият или нейният.

Но тук проблемът е, че Фандъкова не нито Нещото, дето обитаваше Дондуков 2, когато Радев се кандидатира, нито даже Цецка Мамата на нацията. Този "отскок" на неприязън при нея няма как да стане, че Мая или друг да разчита на него. Тук мотивът "кой ще да е, тая да не е" ще е с нищожен принос.

https://www.dnes.bg/sofia/2019/07/15/kmetska-rabota-fandykova-napravila-poveche-ot-borisov-za-sofiia.416502

 8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #805 -: Август 13, 2019, 16:04:11 »
Я! Глей ти! На Позитано се посъбудили нещо! Добриутрови!

http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova---NA-ZhIVO-/190302/2/0

Другарката Нинова задава въпроси.

Защо стандартът на българите не расте, щом кабинетът се хвали с такива икономически успехи?!
И що, наистина?

Лидерът на БСП посочи и данните на статистиката, според които се  задълбочават и регионалните различия, което на свой ред води до обезлюдяване на цели райони.
Не думай! Мъ верно ли тъй! И що?

"Виждаме струпване на хора в големите градове и оттам идват техните проблеми - задръствания, мръсен въздух", посочи тя.
Леле, колко страшно там! Що съ бутат тез селяни от Крушовица там, па не си седат на чист въздух?

Нинова, ако това е нивото на анализа ви на Позитано 20, по-добре да не идва БСП на власт, да ти река. Поразиите ще са големи!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #806 -: Август 13, 2019, 16:34:46 »
Докато в структурите на БСП е пълно със съселисти, наистина е по-добре БСП да не е на власт.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #807 -: Август 13, 2019, 17:15:40 »
БСП може би, повтарям - може би, ще дойде на власт и тази власт ще е принесе полза на страната, тогава и само тогава, когато е наясно с истинското състояние на нещата и с истинските причини за това и лидерите и имат смелостта и доблестта да кажат и обяснят на хората тази истина. Продължавам и на тези си години да считам, че истината е най-добрата политика. А това минава и през презрения във вековете, но много точен въпрос "Що е истина?".

Ако българското общество има сили - толкова години лъгано, успивано и олигавяно от популисти - да разбере, приеме и осъзнае истината, то можем да се надяваме, че ще има и мъдростта да излъчи тези, които са способни да го преведат през Сцила и Харибда или поне имат доблестта да го водят през тях. И ще има смелостта и готовността на жертви, които са цената да премине. Да премине без да се разцепи невъзстановимо и задълго, дано не завинаги. Впрочем, това е и единственият начин - щото, разцепи ли се, корабът потъва.

Дали БСП е способна на такова, тъй необходимо, лидерство? Честно казано, не мисля. Не и с това си ръководство. Не ми е дало никаква надежда досега, че е способно на ... истина.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #808 -: Август 13, 2019, 17:18:38 »
Докато в структурите на БСП е пълно със съселисти, наистина е по-добре БСП да не е на власт.

Te ще се изядат един-друг в партията си, та какво остава ако поемат държавата. Но планът на фирмините е прост : разкарват Корни и си правят коалиция с герп. Леви либерали и либерали-центристи. Баце и той е башка популист, ще увеличават с по десет лева пенсиите всяка година и ще пълнят тъбусите със сужук.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #809 -: Август 13, 2019, 17:31:16 »
Quote (selected)
Но планът на фирмините е прост : разкарват Корни и си правят коалиция с герп.

Имам един приятел, дето преди 40 години така демонстрираше, че баба му има проблем с разбирането на българския - "Бабо, еси исе тъпа кат гъза на слон".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #810 -: Август 13, 2019, 18:03:15 »
Продължавам и на тези си години да считам, че истината е най-добрата политика.

Ако българското общество има сили - толкова години лъгано, успивано и олигавяно от популисти ...
За мен Истината е единственото, което трябва да се говори и прави.
Обаче представите ни за истина и справедливост с теб са доста различни.

Българското общество няма сили. И не отскоро. Не от 1989 г. Не и от 1944. Още от Балканските войни е така. Бедни срещу богати. Работещи срещу Паразити.
Толкова години лъгано, успивано и олигавяно от популисти смятащи се за "Елит".
"Сложни йерархични мрежи от "избрани родове", градени десетилетия, поколения"

"Избрани чорбаджии "от сой"", "избрани капиталисти", "избрани отговорни другари", "избрани демократи-предприемачи" и пр. "правоимащи".
« Последна редакция: Август 13, 2019, 18:05:29 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #811 -: Август 13, 2019, 18:59:23 »
Гледам Фирмин пак е ударил джакпота, докопал е изказване на Нинова.
Нинова лоша, Мая лоша, сал едни Станишко целия в розово, никакви жени, само "верни другари".
Ти верно ще се окажеш със стар гръцки корен от Спартанските Истамбулски сили.
« Последна редакция: Август 13, 2019, 19:04:26 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #812 -: Август 13, 2019, 20:47:09 »
Quote (selected)
"Сложни йерархични мрежи от "избрани родове", градени десетилетия, поколения"

"Избрани чорбаджии "от сой"", "избрани капиталисти", "избрани отговорни другари", "избрани демократи-предприемачи" и пр. "правоимащи".

Ще ти се да е така, за да ти излезе жалкото пасиансче. "Чорбаджии" и "капиталисти" моите прадядовци са станали във времена, в които не са "избирани" такива. При всички превратности на съдбата - споменатите войни, емиграция, етнически прочиствания и пр. Децата и внуците им, по тези причини, не бяха "избрани отговорни другари", а уважавани в гилдиите си професионалисти, също и ръководители и лидери, каквито са техните деца и внуци. Това е "сой". "Демократи - предприемачи" не са били и никога няма да бъдат. Такива станаха партийните лакеи, доносници, гавази и гювендии. Аз свои такива нямам. А "правоимащи" са, защото им се възстанови отнетото от бащите им - спечелено с кървав пот и труд. Това и без което се справяха и справиха 50 години - с труда и с ума си, с таланта си. И понеже хабер си нямаш на кого и за кои ги пишеш тези, хабер си нямаш и колко си жалък в мрънкането и оправданията си.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #813 -: Август 13, 2019, 20:54:06 »
Quote (selected)
Ти верно ще се окажеш със стар гръцки корен от Спартанските Истамбулски сили.

Не се оплаквам от корена си. Никак даже. От него ми е дадена мъдрост да разпознавам и подминавам разни нищожества с презрение.  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #814 -: Август 13, 2019, 21:46:47 »
Quote (selected)
Мачкай, Радане,

Може ли прескочи половината мъжка част от човечеството щото ние по-скоро ще легнем мечка да ни мачка тук, ама с гъз само в Тайланд. :t0328:

Ми, не е така. :D

Щото непрекъснато го споменавате. Ако не като "гъз", то поне като "знаме"!
 :b0230:
И айде, ЛЕКА, щото днес доста слънчасах ...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #815 -: Август 13, 2019, 21:47:20 »
колегата Норчо е од тез, които смятат, че идентичността се "спуска од горе". Интересно, как са си изграждали идентичността българите фпериода, когато същите не са се радвали на големата придобифка, известна като "национална държава".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #816 -: Август 14, 2019, 02:51:23 »
Ще ти се да е така, за да ти излезе жалкото пасиансче. "Чорбаджии" и "капиталисти" моите прадядовци са станали във времена, в които не са "избирани" такива.

И понеже хабер си нямаш на кого и за кои ги пишеш тези, хабер си нямаш и колко си жалък в мрънкането и оправданията си.
Отлично виждам, че жалкият си ти  :smokin:
Лъжец и манипулатор "от сой" - т.е. потомствен връзкар-паразит  :angry-smiley-014:
Тежката ти мания за величие (как ще се отворят "портите адови" в Б-я, ако не си ти) те прави за смях, не за уважение, както ти си въобразяваш. Самозван Атлас Поморийски, сам поддържащ небесния свод. При това с една ръка, защото другата е заета да пише безкрайни самохвалства  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #817 -: Август 14, 2019, 02:56:28 »
Цитат на: wreckage
колегата Норчо е од тез, които смятат, че идентичността се "спуска од горе".
Тъй и тъй си на вълна "несвързани догадки", кажи нещо за ловни дружинки, в Аржентина примерно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #818 -: Август 14, 2019, 12:01:41 »
Quote (selected)
Фирмин, предполагам, че Софи има предвид, че темата не е за Нинова или поне няма да се намери връзка с нея :D

Ще ти отговоря, мило, тук, за да схванеш нелепостта на ситуацията. Тук е подходящо, защото друг местен блюстител на загражденията ми скова тази кочинка специално, да не поведа свинете към езерото по други места, навярно. Моят ник е отгоре, в заглавието, но темата не е "моя", екстрериториална по суверенитет. Въпреки това, нека си седи. Табела е на други и за друго.

Да твърдиш, че темата там "не е за Нинова" и че "поне няма да се намери връзка с нея", сочи, че не си внимавала в час. Точно в това е холизмът. Всяко е свързано с всички, повлияно от тях и влияещо. А в контекста на коментираната тема - особено.


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #819 -: Август 14, 2019, 12:07:40 »
Е така е, няма как седесарката Нинова да не е виновна за предстоящия глобален конфликт. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #820 -: Август 14, 2019, 12:08:48 »
Мисля, че го приемаш много лично. Наистина не е много удачно за каквото и да е темата да даваш воля на личната си неприязън..все стигаме до краставицата - така поне се вижда отстрани.
Иначе, Нинова е далече от всякакви идеали, но се явява единственият политик (доколкото може да се говори за такива не само у нас), който поддържа определени принципи и си отваря ушите към собствения електорат. А членовете на партията й я харесват в преобладаващо мнозинство. Знам, знам, че това те дразни, но за твое голямо съжаление имам поглед от вътре и съм съвършено наясно какви чувства предизвикат потомствените партийни аристократи/съвременни песаджийски креатури :nuts:
« Последна редакция: Август 14, 2019, 12:11:42 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #821 -: Август 14, 2019, 12:11:06 »

Quote (selected)
Е така е, няма как седесарката Нинова да не е виновна за предстоящия глобален конфликт. :smokin:

Конфликтът не е предстоящ, настоящ е. Нинова избра страна в него. И тази страна не е моята.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #822 -: Август 14, 2019, 12:12:23 »
Quote (selected)
И тази страна не е моята.
Но пък е моята :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #823 -: Август 14, 2019, 12:16:09 »
Quote (selected)
Наистина не е много удачно за каквото и да е темата да даваш воля на личната си неприязън..все стигаме до краставицата - така поне се вижда отстрани

Не смея да надникна в съседство, да видя дали тази препоръка си я дала на назованата от теб "Софи". Защото, очевидно, лично е.

Колкото до Нинова, която предполагам, все пак, имаш предвид, неприязън има, но тя не е лично мотивирана.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #824 -: Август 14, 2019, 12:18:07 »
Quote (selected)
неприязън има, но тя не е лично мотивирана.

Нима? Никога досега не ми се е случвало да срещна човек, който на ставане и на лягане да плюе по друг без лични мотиви. Дотолкова те е обсебила, че е главен герой на над 90% от форумното ти творчество

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #825 -: Август 14, 2019, 12:18:11 »
Quote (selected)
И тази страна не е моята.
Но пък е моята :smokin:

Така си мислиш. Когато накрая разбереш, живот и здраве, надявам се да съм наоколо, да те утешавам.  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #826 -: Август 14, 2019, 12:20:32 »
Възможно е. Но за горе долу половин век живот не ми се е случвало да се заблудя досежно партии и/или политици. Е, винаги има първи път..

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #827 -: Август 14, 2019, 12:26:24 »
Quote (selected)
Дотолкова те е обсебила, че е главен герой на над 90% от форумното ти творчество

Това е само "надводната част на айсберга". Всъщност, 90% от времето и мислите ми, най вече заради работата ми, са свързани с това какво става в държавата и накъде вървим. Гневът ми към Нинова е заради това, че тя отнема шансовете на БСП да бъде мотор и лидер на необходимата промяна. Негодна и некадърна е за това. Във всяко едно отношение. И като партиен лидер, и като лидер на опозицията. Некомпетентна. Недостойна.

Ако приемаш, че няма как някой да "плюе без лични мотиви", готова ли си да приемеш, за симетрия, че няма как някой "да лиже без лични мотиви"? Но аз никога не съм го твърдял за теб, нали. Не ми е необходимо. Не ми "подрежда" света. Моят свят е "подреден" от други закони.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #828 -: Август 14, 2019, 12:26:46 »
Конфликтът не е предстоящ, настоящ е. Нинова избра страна в него. И тази страна не е моята.
Не е настоящ, а е предстоящ. Сега върви структурирането на силите. И това далеч не са щиковете на кашимерията, те са включени по навик.
Ще е хубаво да го пропуснем, има такава бледа надежда. Да вкарам и аз малко оптимизъм! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #829 -: Август 14, 2019, 12:30:54 »
Quote (selected)
Ще е хубаво да го пропуснем, има такава бледа надежда. Да вкарам и аз малко оптимизъм! :)

В темата "САЩ" качих нещо преди малко. Виж го. Мисля, че ще ти е интересно.  8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #830 -: Август 14, 2019, 13:03:17 »
Интересно е, как да не е интересно!
В новоизлюпен парник, пардон институт /дядя Сорос и други красавци?!/ открили топлата вода. :)
А именно: Светът не е това, което беше.
Или казано с други думички: Световният хегемон не може безнаказано да се разпорежда. Не че не иска, не че не опитва, но цената става неприемлива.
Или казано с трети думички: Светът се крепи в много по-голяма степен от най-ръждясалата ракета на Кимче-3, отколкото на 1001 подобни инститюшъна.
Така че анализите на мъдри хора не са лошо нещо, но по-важното е например до колко сериозен е проблемът с новия ядрен двигател. Както и кога най-накрая Боинг и Локхийд ще прескочат хиперзвука. Както и кога ще се появят първите космически оръжия. И т.н. по спиралата...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #831 -: Август 14, 2019, 13:47:06 »
Е, предстои да видим. Дотогава ще си лягаме щастливи, както аз снощи си легнах. След като Националната телевизия, горда, ми съобщи, че през тази година, 2019, България е на второ място, след САЩ, по военни разходи. Като дял от БВП.

Quote (selected)
...
България е на второ място в НАТО по разходи от брутния вътрешен продукт (БВП), отделяни за отбрана. Това става, след като правителството преведе 2,2 млрд. лв. по сметките на американската компания Lockheed Martin за поръчаните осем нови изтребителя F-16, съобщава БНТ.

Това на практика нареди България веднага след САЩ, които са на първо място. Такива пари за отбрана страната ни не е отделяла от 16 години.

От репортажа на Националната телевизия става ясно още, че 3,515 млрд. лв. ще достигне бюджетът на Министерството на отбраната за 2019 г. за ново въоръжение - 1,4 млрд. лв. плюс допълнителните 2,2 млрд. лв. за изтребителите. Това ни нарежда на второ място в НАТО след първенеца САЩ по разходи за отбрана като процент от БВП.
...
„През 2014 г. в Уелс НАТО реши, че ни трябва по-честно разпределение на тежестите и увеличение на разходите за отбрана. Добрата новина е, че след години на съкращаване на военните бюджети, всички съюзници постепенно увеличават парите за отбрана. Все повече страни-членки постигат целта от 2% от БВП, отделяни за военни разходи, а повечето страни имат планове за достигане на 2-та % през 2024 г“, коментира Йенс Столтенберг, генерален секретар на НАТО.

От всички 29 съюзници най-много пари за отбрана отделя САЩ - 3,42%, България - 2,6%.

Алилуя, Йенси! Алилуя, братко!

 :cool-1084:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #832 -: Август 14, 2019, 14:00:13 »
Quote (selected)
От всички 29 съюзници най-много пари за отбрана отделя САЩ - 3,42%, България - 2,6%.
Зли езици говорят за доста различен процент. И това е притеснително.
Не за нашата скромна лепта всеки случай де. Домързя ме да го пусна в темата за САЩ, пък и не е от реномирани инститюшъни, а от некъв си Пентагон. Та:
Больше двух триллионов долларов. Траты Пентагона на закупку вооружений
Американские военные раскрыли свои траты на приобретение вооружений. Согласно опубликованной информации, затраты Пентагона на реализацию 87 основных программ по закупке вооружений и военной техники превысили два триллиона долларов. Такая информация представлена в годовом отчете американского оборонного ведомства и основана на закупках вооружений в период до декабря 2018 года включительно. Опубликованная отчетность свидетельствует о том, что расходы на приобретение вооружений и военной техники выросли на 101 миллиард долларов по сравнению с показателями декабря 2017 года. Рост расходов на приобретение вооружений связан с наращиванием ракетных и авиационных программ, а также развитием флота.
Цялото за любопитковци тук:
https://topwar.ru/161194-pentagon-tratit-na-zakupku-vooruzhenij-bolee-dvuh-trillionov-dollarov.html
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #833 -: Август 14, 2019, 14:03:47 »
Quote (selected)
След като Националната телевизия, горда, ми съобщи, че през тази година, 2019, България е на второ място, след САЩ, по военни разходи. Като дял от БВП.

Мноо важно! От цялата работа ще пострадат евентуално патриотарите и аптюкаря, ама  сикаджията вече е взел мерки. Слафчу вече е партиец - ще включи гюбеците на МАХ и  :i_sheepish: ще му дадат шанс да ги оправя..в коалиция с Боци

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #834 -: Август 14, 2019, 14:05:11 »
https://youtu.be/Xr7alYwCznQ?t=2

Ако искаш "експертното" ми мнение на ракетчик  и от преди 35 години и (...), колко сериозен е проблемът с новия ядрен двигател, то е следното.

Краткият ми отговор: стартовият не се е спогодил с маршевия (двигател).

Видеото, което се разпространява, илюстрирайки пуск на Буревестника, показва, че стартовият двигател е стандартен, най-вероятно твърдотопливен. За да са загинали хора в зоната на пуска, най-вероятната причина е взрив на стартовия или иницииран от запалването му взрив на маршевия (който и е ядреният). Ако стартовият е работил изправно, щеше да изведе изделието извън зоната на пуска и загинали би могло да има там, където щеше да падне изделието, от взрив или разрушение на маршевия, основния.

Доколкото опитът на руснаците със стартовите им двигатели е огромен, то, най-вероятно става дума за нов, експериментален, стартови. Който има задача да ускори още повече изделието в началната част на траекторията - където и е уязвимо за ПРО.

Засега това ми е мнението. Ако имам време и сгода, ще го проуча въпроса още и ще ти "докладвам" отново.  :D


« Последна редакция: Август 14, 2019, 14:14:56 от Firmin »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #835 -: Август 14, 2019, 20:43:48 »
каквото и да е темата да даваш воля на личната си неприязън
Омразата му не е лична, както си мислиш. Нито пък е резултат от грижа за Б-я, както той твърди.
Истинските причини са Истанбулският Парцал и Парцалът за "бежанците".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #836 -: Август 18, 2019, 20:32:36 »
Някакво ново Кърваво Писмо се появило. Имало някакъв ликвидационен съвет под формата на тричленка...  :image008:
https://tribune.bg/bg/mrezhata/opozitsiyata-v-bsp-pita-ninova-zashto-sakrashtavate-samo-neudobni-sotsialisti/

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #837 -: Август 18, 2019, 20:55:30 »
Позитано 20 винаги се е населявало от преторианци на Председателя. Следователно, възможна причина, извън рязко възникналата криза с ресурсната обезпеченост, е под формата на принудените съкращения на щата да се осъществи ... чистка.

Чистката е обусловена от новите, съществено по-високи стандарти на лоялност към работодателя, които Нинова изисква да бъдат съблюдавани . Нищо по-малко от френетично обожание на Дукс-а, безпрекословно подчинение и признаване непогрешимостта на папесата.

След достигане на абсолютния минимум, по възможност с посочените характеристики, ще започне ново рекрутиране - но този път само на "тройно дестилирани" кадри. Дето са цунали anulus piscatoris.

Нинова следва добрите практики на корпоративно управление. Че "фирмата" не и е бащиния, то е досадна подробност. Окопава се, с оглед тежките дни, които и предстоят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #838 -: Август 18, 2019, 21:00:04 »
Quote (selected)
Както Breaking.bg писа на 30 юни т.г. в БСП започват масови съкращения на администрацията. Първоначално бе предвидено от 164 души, работещи в апарата на „Позитано“ №20, да останат 64. Но прогнозите се оказали прекалено оптимистични и поради липса на средства се предвижда администрацията да бъде сведена до 20 души

Съкращението прилича на ликвидация и нищо чудно останалите протежета на Станишев и Миков първи да не намерят място след шепата администрация.
Смешен плач.
Нали са "най-способните" все ще ги оценят на трудовия пазар. Всички пищят,че няма кадри. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #839 -: Август 18, 2019, 21:01:09 »
Quote (selected)
Нинова следва добрите практики на корпоративно управление. Че "фирмата" не и е бащиния, то е досадна подробност.
Нинова е осъществявала корпоративно управление в две фирми - Булгартабак и Техноимпекс. И двете, добрите практики са завършили с фалит и ликвидация.  Едната даже в известен смисъл и е била "бащиния". :image008: