Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:34:38

Автор Тема: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас  (Прочетена 200553 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #420 -: Октомври 27, 2019, 17:57:59 »
Повярвай ми, Банши, изобщо нямах нужда от превод. И Принца също нямаше нужда. Чини ми се, че точно ти не разбра какво точно изтърси пъстрия. Възможностите са две  - или не искаше, или не можеше да разбереш. Не мога да проявя разбиране и към двете. :smokin:

А ей туй точно нещо

Quote (selected)
А как е едновременно десен и почитател на Сорос колегата Калин? Т

е поредното доказателство, че не разбираш/не осмисляш писан текст :D
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 18:01:23 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #421 -: Октомври 27, 2019, 18:02:42 »
Quote (selected)
А как е едновременно десен и почитател на Сорос колегата Калин? Това само гербер би могъл да го може. Не съм сигурна, че е такъв наистина. Само отбелязвам как го брани фино, че никой не го знаел Гешев, затова нямало причина да не го назначава Радев.
Бих го запитала - а по каква причина Радев трябва да му одобри кандидатурата
На няколко пъти е ставало въпрос, че с такъв ник, какъв освен гербер би могъл да е Калинчо? Е, може и герберчо.
По въпроса за разпознаваемостта на Гешев, нямам спомен да съм го свързвал с действия на Радев. Просто отбелязвам, че може и да не е животрептущ проблем за доста хора.
Ако ти е интересно мнението ми за действия на Радев по темата, мога да си ги кажа, не се смущавам. Радев не "одобрява", а подписва или не някакъв документ. Наистина това може да се тълкува като одобрение или не, но ролята на Президента е по-скоро символична. Ако има някакви съмнения, подозрения, гласуване на ръба... хайде, да върне нещата да се преразгледат. Гешев обаче е избран по законова процедура, за него са гласували над 80% от тези които го избират и не се виждат разумни доводи за преразглеждане на гласуването (точно това би означавало връщане от Радев). "Аз не го харесвам", дори и истерично повтаряно от група медии и НПО не е аргумент за президентско решение.
Има нещо по-важно. Ако с мотива "аз не го харесвам" се изритват "чуждите" кандидати, със същия мотив ще започнат да се изритват и вашите кандидати. Винаги ще се намери кой да плати за едно по-шумно нехаресване. 

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #422 -: Октомври 27, 2019, 18:04:06 »
Quote (selected)
Пък сега изведнъж Гешев...

На мен лично ми прави впечатление как, на единадесетата година от окопаването във властта, мафията, вместо да се култивира като в Кръстника, взе да обнаглява и озверява. Пранги, политически репресии. Добре е да има някаква адекватна реакция от обществото на това. 

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #423 -: Октомври 27, 2019, 18:04:18 »
Quote (selected)
На няколко пъти е ставало въпрос, че с такъв ник, какъв освен гербер би могъл да е Калинчо? Е, може и герберчо.

Това не беше добре! Ще те разбере буквално :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #424 -: Октомври 27, 2019, 18:05:22 »
Quote (selected)
А как е едновременно десен и почитател на Сорос колегата Калин? Това само гербер би могъл да го може. Не съм сигурна, че е такъв наистина. Само отбелязвам как го брани фино, че никой не го знаел Гешев, затова нямало причина да не го назначава Радев.
Бих го запитала - а по каква причина Радев трябва да му одобри кандидатурата
На няколко пъти е ставало въпрос, че с такъв ник, какъв освен гербер би могъл да е Калинчо? Е, може и герберчо.
По въпроса за разпознаваемостта на Гешев, нямам спомен да съм го свързвал с действия на Радев. Просто отбелязвам, че може и да не е животрептущ проблем за доста хора.
Ако ти е интересно мнението ми за действия на Радев по темата, мога да си ги кажа, не се смущавам. Радев не "одобрява", а подписва или не някакъв документ. Наистина това може да се тълкува като одобрение или не, но ролята на Президента е по-скоро символична. Ако има някакви съмнения, подозрения, гласуване на ръба... хайде, да върне нещата да се преразгледат. Гешев обаче е избран по законова процедура, за него са гласували над 80% от тези които го избират и не се виждат разумни доводи за преразглеждане на гласуването (точно това би означавало връщане от Радев). "Аз не го харесвам", дори и истерично повтаряно от група медии и НПО не е аргумент за президентско решение.
Има нещо по-важно. Ако с мотива "аз не го харесвам" се изритват "чуждите" кандидати, със същия мотив ще започнат да се изритват и вашите кандидати. Винаги ще се намери кой да плати за едно по-шумно нехаресване.
Съвсем верно!
 :way_to_go-1308:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #425 -: Октомври 27, 2019, 18:13:02 »
Асол, оставям те да се наслаждаваш на широко разпространеното суеверие, че Сорос има десни възгледи.  :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #426 -: Октомври 27, 2019, 18:15:45 »
Асол, оставям те да се наслаждаваш на широко разпространеното суеверие, че Сорос има десни възгледи.  :D

Не позна! Изобщо не съм казала такова нещо. Но, че ще се наслаждавам - дума да няма! Ако някой реши да те води за носа - ще има 100 % успех, стига да ти шепне подходящо и по възможност само с булети, недопускащи мисловен процес :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #427 -: Октомври 27, 2019, 18:19:34 »
Quote (selected)
Не позна! Изобщо не съм казала такова нещо.

Какво не си казвал, Сгуги?  :D Линк ли искаш?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #428 -: Октомври 27, 2019, 18:27:03 »
Quote (selected)
Не позна! Изобщо не съм казала такова нещо.

Какво не си казвал, Сгуги?  :D Линк ли искаш?

Няма нужда. Знам какво пиша. :D

Ще ти кажа нещо изненадващо - аз редовно се дърлям с Бонго, например, но той абсолютно винаги разбира какво пиша. Сфащаш ли за какво става дума? :nuts:

п. п. Дадох ти Бонго за пример, защото ако ти кажа, че  и Бармалей и Цеко разбират,  ще се засегнеш
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 18:29:13 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #429 -: Октомври 27, 2019, 18:29:46 »
Четат ти мислите?  :D   
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 18:32:46 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #430 -: Октомври 27, 2019, 18:30:10 »
Четат ти мислите?  :D

Опитай с друга причина.. :smokin:

Боже, Банши! Аз съм тук да разпускам подобно сред приятели в кръчма, а не да обяснявам на неразбралите някой виц
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 18:33:44 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #431 -: Октомври 27, 2019, 18:32:53 »
А ти какво не разбра във въпроса ми какво казваш, че не си казала?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #432 -: Октомври 27, 2019, 18:34:59 »
Quote (selected)
Пък сега изведнъж Гешев...

На мен лично ми прави впечатление как, на единадесетата година от окопаването във властта, мафията, вместо да се култивира като в Кръстника, взе да обнаглява и озверява. Пранги, политически репресии. Добре е да има някаква адекватна реакция от обществото на това.
Да бе, ама защо тъкмо срещу Гешев, а не срещу Борисов, който е баш виновника и баш мафиота?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #433 -: Октомври 27, 2019, 18:36:59 »
Quote (selected)
Да бе, ама защо тъкмо срещу Гешев, а не срещу Борисов, който е баш виновника и баш мафиота?
Човекът си го каза, ама мина някак неотбелязано широко - за 2 милиарда и 200 милиона причини.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #434 -: Октомври 27, 2019, 18:37:33 »
банши,

как пък все ти се гънеш и сучеш като глист същий и все ти неразбрана седиш :bigok:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #435 -: Октомври 27, 2019, 18:39:59 »
Уф!
Аре да се пробвам с ябълки и круши, макар че не съм убедена в резултата

Калин е стар форумец на вестник СЕГА. Подобно на мен открай време изпитва огромно недоверие към стипендиантите на Сорос (никога не съм определяла на чичката убежденията, щото те са парични). Горе има две думичики в кавички (надявам се, че знаеш кога и за какво се употребяват). Десно паве е определение за щатен протестер - такива са почти едни и същи по времето на целия "преход". Убедена съм, че почти всички участници в този форум отлично са разбрали няколкото мои изречения, които вече около час ти разяснявам и обсъждаме от игла до конец. По-просто не мога да ти го обясня
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 18:43:06 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #436 -: Октомври 27, 2019, 18:41:08 »
На мен не ми е проблем кой какво разбрал, Ötzi, не се вълнувай. :)
Нямам амбиции да спечеля на играта за най-разпространени асоциации.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #437 -: Октомври 27, 2019, 18:42:26 »
Сега видях в 'Гласове':
Quote (selected)
Акад. Георги Марков: Гешев е професионалист! Не може улицата да определя кой да е главен прокурор!
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #438 -: Октомври 27, 2019, 18:44:29 »
а, ето че пак не си разбрала. тюпиш. не се вълнувам, банши, забавлявам се. ти успя днес да концентрираш форума около себе си.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #439 -: Октомври 27, 2019, 18:48:00 »
Нечувано постижение, ще се изчервя от неудобство. :) Като новак в кръг анонимни алкохолици, които си говорят телепатически вече.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #440 -: Октомври 27, 2019, 18:48:42 »
между другото, това /да събереш вниманието на всички върху себе си/ е типично поведение за тригодишно дете. те така правят. не знам имаш ли личен опит, ама ако нямаш, да знаеш, че те така правят :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #441 -: Октомври 27, 2019, 18:49:56 »
а, велико безразлично ми е изчервена ли си или не. както и дали ти е удобно.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #442 -: Октомври 27, 2019, 18:51:43 »
Твоето, на Асол и още 2-3? И по-широки аудитории съм виждала. Но ви оставям, колкото и да ме уверяваш, че не си развълнуван. :)
Ти така и не успяваш никога да се концентрираш върху темата, а не върху събеседника, когото даже и не виждаш. Не съм специалист за кой стадий от развитието на децата е характерно това.
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 18:54:21 от Banshee »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #443 -: Октомври 27, 2019, 18:53:52 »
а, те и тригодишните деца така правят. както вече писах - типично.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #444 -: Октомври 28, 2019, 00:51:42 »
След като каките си премериха .... катеричките, да припомним на заблудилите се:
Президент на България е ген. м-р Румен Радев. Илюстрация:
https://www.youtube.com/watch?v=8bWTnqp1AFg

Пичове, пички, тролове и други - това е боен офицер! С тези шега не бива!! :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #445 -: Октомври 28, 2019, 08:12:17 »
Не знам за какви каки говориш, ама едната (с детенце на аватара) показа як инфантилизъм. Пък вий сте едни такива, а аз съм ееей такава! Фръц!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #446 -: Октомври 28, 2019, 09:24:41 »
Не знам за какви каки говориш, ама едната (с детенце на аватара) показа як инфантилизъм. Пък вий сте едни такива, а аз съм ееей такава! Фръц!
:b0230:

Снощи мноо интересно ше да йе било тук ...  :P

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #447 -: Октомври 28, 2019, 09:37:01 »
След като каките си премериха .... катеричките, да припомним на заблудилите се:
Президент на България е ген. м-р Румен Радев. Илюстрация:
https://www.youtube.com/watch?v=8bWTnqp1AFg

Пичове, пички, тролове и други - това е боен офицер! С тези шега не бива!!

Бива, бива, но само от комари:



И мой коментар под карикатурата:
"Скъпа, некой ни е напра'ил бебе?!"  :beer-405:
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 09:40:22 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #448 -: Октомври 28, 2019, 10:05:29 »
Връщам се към написаното
Quote (selected)
какво толкова страшно ще стане, ако президентът не подпише указа за назначението на Гешев? С мотив, че му се вижда некадърен и дразни с мутренския си стил голям брой граждани?
Резултатите от вчерашните избори показват по много убедителен начин, че повечето хора одобряват този "некадърен и дразнещ мутренски стил". Т. е.  многото хора са всъщност малко.
Факт.
Какво ще реши Президентът -ще видим.

Отзарана Фандъкова обяви, че за балотажа ще разчита на 'десните '. Многозначително.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #449 -: Октомври 28, 2019, 10:17:32 »
Не знам за какви каки говориш, ама едната (с детенце на аватара) показа як инфантилизъм. Пък вий сте едни такива, а аз съм ееей такава! Фръц!
:b0230:
Снощи мноо интересно ше да йе било тук ...  :P

Интересно не, беше драматично - ронеха се сълзи, късаха се рубашки, имаше опити за скубане на плитки...
 
Онци (ака Oetzi) и асол бяха ужасно травмирани, особено онци. Асол спорет мен вече свикна на изборни загуби.

Ениху, интересен матрял ф днешната преса, който може би обяснява подобно поведение:

https://www.dn.pt/edicao-do-dia/28-out-2019/uma-fabrica-de-trolls-vista-por-dentro-11451773.html

на портокалски е, но гугъл транслейт дава доста приличен превот



Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #450 -: Октомври 28, 2019, 10:48:09 »
Интересно не, беше драматично - ронеха се сълзи, късаха се рубашки, имаше опити за скубане на плитки.
Кой знае защо,  оставяш впечатление, че ходиш със скъсана  рубашка. Изначално и перманентно. И непрекъснато правиш опити да я закърпиш, защото знаеш,  че нова не се предвижда...
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 13:35:47 от Bacho Кольо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #451 -: Октомври 28, 2019, 11:36:22 »
Интересно не, беше драматично - ронеха се сълзи, късаха се рубашки, имаше опити за скубане на плитки...
 
Онци (ака Oetzi) и асол бяха ужасно травмирани, особено онци.

наистина не мога да разбера каква е тази склонност към тъпи лъжи, по-рано не съм я забелязвал у теб. снощи имаше тотално неадекватна банши, средностатистически енгелс /той по-смислени коментари не може да пише/ и един нов доказан лъжец - твоя милост. нареждаш се непосредствено след доказания лъжец фирмин.

изглежда тва джендърите наистина не можете без лъжи. нещо истината не ви понася, що ли :image008:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #452 -: Октомври 28, 2019, 13:17:37 »
Абе, що сержанта зе да говори точно като рекиджа? А?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #453 -: Октомври 28, 2019, 13:30:10 »
Е, в интерес на истината аз я закачих Асол, да си говорим за Гешев, знаейки че не ѝ е приятно. Ice man Οetzi пък мен ме закачи, надявайки се притесни жена с внимание, което не може да стане и... не се получи добра дискусия.  :bigok:


Гринго, по-нататък ще си продължим с теб разговора за гешев, че сега, виждаш, не е удобен моментът. :)
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 13:32:16 от Banshee »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #454 -: Октомври 28, 2019, 14:13:30 »
Абе, що сержанта зе да говори точно като рекиджа? А?
Щото е верен адепт на Врек.
Като Енгелс за Маркс, като Пенда за Пижо, кат чесън за таратор.
А ако сериозно - щот си нема сопстфена мисла. 

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #455 -: Октомври 28, 2019, 14:30:37 »
По-добре да беше казал, че приема предложението да назначи Гешев.Не мога да го обвинявам, че ще го направи. Това е правилният избор лично за него и семейството му. Малцина могат да поставят националните интереси над това.

Твоята роля в /не/избирането на Гешев  като човек необвиняващ  и всеопрощаващ е пределно ясна. Остава неясна тезата ти за интересите на Радев и "семейството" и на тяхната колизия с националните такива....

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #456 -: Октомври 28, 2019, 15:13:29 »
Quote (selected)
По-добре да беше казал, че приема предложението да назначи Гешев.Не мога да го обвинявам, че ще го направи. Това е правилният избор лично за него и семейството му. Малцина могат да поставят националните интереси над това.
Не разбрах кой го е писал, но ми прави впечатление прозрачното внушение, че националният интерес е Гешев да бъде отсвирен. Нещо, което съвсем не е доказано. Но, така нечии субективни позиции биват сугестирани до статут на ноторни истини.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #457 -: Октомври 28, 2019, 15:25:21 »
При условие, че ВСС формално се е придържал към разписаните законови процедури, нашето несъгласие с избора му може да бъде резултат само и единствено на субективната ни оценка за моралните и професионалните качества на Гешев. А също така и на субективният отговор на въпроса: Защо не бяха посочени два или повече кандидати.
Оттук нататък оценката на Президента също ще бъде субективна. Аз си оставам с надеждата, че неговата и моята субективна преценка на ситуацията ще съвпаднат и той няма да подпише указа за назначаването на Гешев.
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 15:27:31 от Bacho Кольо »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #458 -: Октомври 28, 2019, 15:46:57 »
Липсата на повече от един кандидат автоматично опорочава избора. Така полицай Гешев се състезава срещу полицай Гешев и накрая логично ще спечели полицай Гешев.

Бюрокрацията от там насетне е производна от първоначалния проблем и трудно ще бъде коректив на избора, при който нямаше избор.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #459 -: Октомври 28, 2019, 15:48:41 »
При условие, че ВСС формално се е придържал към разписаните законови процедури, нашето несъгласие с избора му може да бъде резултат само и единствено на субективната ни оценка за моралните и професионалните качества на Гешев. А също така и на субективният отговор на въпроса: Защо не бяха посочени два или повече кандидати.
Оттук нататък оценката на Президента също ще бъде субективна. Аз си оставам с надеждата, че неговата и моята субективна преценка на ситуацията ще съвпаднат и той няма да подпише указа за назначаването на Гешев.
Затова законите се пишат отнапред и следва да се съблюдават и изпълняват...

За да се избегнат всякакви своеволни решения, които в 99.9999999999999999999999999999999999999999% от случаите са произвол, диктатура или пълен идиотизъм!

Няма никакви причини, абсолютно никакви - нито субективни, нито обективни, РР да не подпише.

Туй ми напомня за рева на т.нар. демократи в САЩ - що Тръмп бил станал президент, след като т.нар. народен вот бил за Хилъри.
Ми щото не-знам-колко-си милениуми в САЩ е така - така пише черно на бяло и отнапред! Горе-долу най-точно съм напипал нишката - все едно всеки щат самостоятелно избира президент, а вече всички щата накрая гласуват чрез т.нар. пълномощници (там Тръмп имаше зашеметяващ резултат - трето или четвърто постижение за цялата история на САЩ)…

Ся, ако демократите преди изборите и в програмата на Хилъри преди изборите беше залегнало като точка № 1 промяната и преминаване изцяло към краен резултат въз основа на т.нар. народен вот - биха имали само морални основания, пък те никога не са го повдигали, изведнъж - ма правилата били не-знам-какви си - и циврят кат новородено!

Същата работа и с Гешев! Хубав ли е, лош ли - в края на краищата процедурата е спазена, извървяна и документирана.

Ся ще уйдисваме на безумията на БХК, Красимир Къем и подопечната им РобПрес, и ще рушим държавата заради прищевките на шепа олигарси-отродители!

Мойта диагноза е следната - плъзгат ви по улея...
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 15:52:01 от Ганий »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #460 -: Октомври 28, 2019, 15:58:32 »
Ще ме прощавате, ама това дето си го самовнушавате - че щом е упоменато  "избор ", непременно трябва да има повече от един кандидат, е скудоумно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #461 -: Октомври 28, 2019, 16:02:51 »
Аз никому нищо не внушавам. Ти заговори за субективизъм. Аз споделих моята субективна оценка и моите субективни очаквания.А субективната ми оценка за избора на единствения кандидат е, че е нагласено така, щото да няма избор.

П.С. Съвсем обективно оценявам, че моите субективни оценки и очаквания не оказват никакво влияние върху хода на световната история.
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 18:52:14 от Bacho Кольо »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #462 -: Октомври 28, 2019, 16:03:09 »
Няма никакви причини, абсолютно никакви - нито субективни, нито обективни, РР да не подпише.
Същата работа и с Гешев! Хубав ли е, лош ли - в края на краищата процедурата е спазена, извървяна и документирана.

Aми, това просто не е вярно. Има много обективни причини да не подпише. Защото при избора на Гл. прокурор освен процедура има и други неща като професионални и морални качества, например. Какво от това, че е спазена процедурата? Неподписването от президента е мнението на президента за процедурата, но еднакво и за човека, който я е преминал толкова "прозрачно".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #463 -: Октомври 28, 2019, 16:05:24 »
че щом е упоменато  "избор ", непременно трябва да има повече от един кандидат, е скудоумно.

Скудоумно викаш! Ми, "избор" означава да избереш между две неща. Когато не са две нещата, а само едно - нямаш избор. Имаш назначаване.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #464 -: Октомври 28, 2019, 16:06:23 »
Ще ме прощавате, ама това дето си го самовнушавате - че щом е упоменато  "избор ", непременно трябва да има повече от един кандидат, е скудоумно.
Ъъъ... Ок...
Да избираш между Гешев и Гешев избор ли е?
Или избираш САМО Гешев?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #465 -: Октомври 28, 2019, 16:18:19 »
Quote (selected)
Същата работа и с Гешев! Хубав ли е, лош ли - в края на краищата процедурата е спазена, извървяна и документирана
Ако Аспарух беше спазил процедурата, сега щеше да пишеш от някое мочурище в Онгъла.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #466 -: Октомври 28, 2019, 16:31:34 »
Ся, значи, някои се бъркат!
Като казах за спазената процедурата - това означаваше спазен е Законът, предписанията на Закона са изпълнени!
Закон - Слънце!
Над Закона - никой!


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #467 -: Октомври 28, 2019, 16:35:18 »
Quote (selected)
Над Закона - никой!
Ганий, начи как може да Му пишеш името с малка буква.
Освен тва си допуснал правописна грешка в байКуй.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #468 -: Октомври 28, 2019, 16:46:16 »
Като казах за спазената процедурата - това означаваше спазен е Законът, предписанията на Закона са изпълнени!

Не е изпълнен закона! В предписанията на закона е казано какви качества трябва да притежава номинираният. Въпросният гешеф не ги притежава, или поне голяма част от обществото счита, че не ги притежава, следователно законът не е спазен.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #469 -: Октомври 28, 2019, 16:46:20 »
Quote (selected)
това означаваше спазен е Законът
Хубаво, ама Законът в нашите земи по онова време е бил този на василевса. Аспарух взел, че го нарушил малко.
То изобщо законите съществуват, за да обслужват режима. Така и сега имаме тандем Цацоф-унд-Гешефт, който спазва закона и сгазва всичко останало.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #470 -: Октомври 28, 2019, 17:26:13 »
Quote (selected)
То изобщо законите съществуват, за да обслужват режима. Така и сега имаме тандем Цацоф-унд-Гешефт, който спазва закона и сгазва всичко останало.

aменеменема,  :way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #471 -: Октомври 28, 2019, 18:09:51 »
Аз никому нищо не внушавам. Ти заговори за субективизъм. Аз споделих моята субективна оценка и моите субективни очаквания.А субективната ми оценка за избора на единствения кандидат е, че е напгласено така, щото да няма избор.
Нищо подобно . ВСС имаше избор между две възможности  - да подкрепи Гешев или да го отхвърли.
С това отговарям и на глупавите реплики на отврат и коле.
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 18:12:12 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #472 -: Октомври 28, 2019, 18:25:00 »
С това отговарям и на глупавите реплики на отврат

Може и да са глупави, макар аз да не съм чувал по-глупаво нещо от това, че ВСС "имал избор"..

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #473 -: Октомври 28, 2019, 18:34:36 »
Някои жокери по темата за избора.
А.  Борис Велчев е избран за главен прокурор като единствен кандидат.
Б.  Преди избора на Лозан Панов за шеф на ВАС има единтур с две кандидатки  - Панова и Райковска. ВСС не подкрепя нито едната.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #474 -: Октомври 28, 2019, 18:46:07 »
Quote (selected)
глупавите реплики на отврат и коле.
Глупаво е единствено твърдението, че изборът между един е избор.
Поздрави на Софка и Лоренцо.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #475 -: Октомври 28, 2019, 18:51:16 »
Не е за или против Гешев, но за да бъде избран кандидат от ВСС се изисква сериозно мнозинство, практически около 71%. Ако изборът беше с 51% спрямо 49%, има място за много коментари и решения. При избор с 83% срещу 17% нещата са малко по-други.
На мен например не ми харесва Николина Ангелкова. Ако се намерят подходящи спонсори и съответната кампания, може пак да се спекулира, че "широки народни маси" не я харесват и да си ходи. Да, ама ако тръгнем по този път, концепцията за избори се стопява. Ще печели този, който организира по-шумна кампания за окалване, а не този който получава съответния брой гласове.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #476 -: Октомври 28, 2019, 18:57:19 »
А.  Борис Велчев е избран за главен прокурор като единствен кандидат.

Май беше точно така. И в резултат на този "избор" в продължение на 7 години имахме най-безполезния главен прокурор за последните 1 300 години.
« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 20:08:56 от Bacho Кольо »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #477 -: Октомври 28, 2019, 19:15:56 »
Борис Велчев е избран за главен прокурор като единствен кандидат

И какво следва от това? Че вечно ще я караме така ли? Щом Велчев бил "избран", значи и този може. По-примитивна логика не съм срещал. А още повече, че тука говорим за личността, а не толкова за самия избор. За професионалните качества на човек, завършил Симеоново. Само тоя факт е обида за прокурорската професия. Ако не можеш да го осъзнаеш, е друг въпрос.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #478 -: Октомври 28, 2019, 21:57:32 »
 Следва очевидното - че сега на някой му пречи не единственият кандидат, а конкретно личността Гешев. И че куп наивници са се закачили на кукичката.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #479 -: Октомври 28, 2019, 22:22:27 »
Quote (selected)
Следва очевидното - че сега на някой му пречи не единственият кандидат, а конкретно личността Гешев. И че куп наивници са се закачили на кукичката
Очевидно е единствено това, че имаш лична заинтересованост или поне необяснима отстрани ярко изразена пристрастност към това Гешеф да е главен прокурор.