Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:37:13

Автор Тема: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас  (Прочетена 200677 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #480 -: Ноември 01, 2019, 15:51:23 »
И тук му е мястото!
Ако някой не го мързи - да провери какво пише в Закона, че на мен ми писна да ровя!

Quote (selected)
Ганий
Тук, за да илюстрирам по-точно, макар мястото да е в Темата "Гешев"...

Супер-свръх-мега-ултра-крайно десните, вкл. ЛозПан, ни подлудиха как нямало противник на Гешев при избора, и не знам-си-кой не бил предложил поне още един...

В началото на Истерията бях фърлил едно око на Закона - мчи там, доколкото си спомням (не гарантирам, де!) всеки 3 членове на ВСС могат да предлагат... Против Гешев са гласували 4 (четирима!) - вкл. ЛозПан…
И се пита - защо аджеба тия 4-ма револлюционери, начело с ЛозПан, не са предложили някой друг!?

Значи т.нар. десни-бели-пазарни-евроатлантици се спотайвали и не предложили никой, сега крещят денонощно защо някой не бил предложил още един…

Същата работа като при ББ, ГЕРБ, Данчето и всички останали десни простотии!
Егати!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #481 -: Ноември 01, 2019, 16:03:21 »
ни подлудиха как нямало противник на Гешев при избора,

Toва е най-малкият дерт. Ако човекът е читав професионалист. Тука става въпрос за личните му качества и професионални умения. И че не можеш да се подиграваш с прокурорската професия като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #482 -: Ноември 01, 2019, 16:13:59 »

Toва е най-малкият дерт. Ако човекът е читав професионалист. Тука става въпрос за личните му качества и професионални умения. И че не можеш да се подиграваш с прокурорската професия като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.
Еееееееее………
Мчи РосПле отмени Конституцията, отказвайки да подпише за Марковска за КС и на нейно място бе вкаран някакъв полицай (дали и той не бе от Симеоново!) в КС - без да има една милисекунда стаж като съдия...

Да не говорим за други назначения - пак в КС - пр. на ФилДим и Ека Мих - ярко политически оцветени и те без нито една милисекунда трудов стаж като съдии...

Интересно - за тях нямаше никакви протести, шествия, бдения, седенки, гладни и жадни стачки и пр.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #483 -: Ноември 01, 2019, 16:23:37 »
Интересно - за тях нямаше никакви протести, шествия, бдения, седенки, гладни и жадни стачки и пр.

Не е имало, защото явно не са си афиширали невежеството и милиционерщината през ден. Иначе и тяхното назначение е подигравка, но все пак Гл. прокурор е сериозна фигура, която обяснимо е дискусионна.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #484 -: Ноември 01, 2019, 16:33:54 »
Великите китайски стратези са ни завещали следната мъдрост "Разбойниците се избиват, като се награбят".

За да бъде унищожен, Гешев трябва да бъде оставен да изяви себе си с действие.

Ако простотията му го отведе срещу закона и Конституцията, толкова по-зле за него - свършен е.

Ако пък спази в мандата си Конституцията и закона, какво да възразим? Ако е имало нещо извън и в повече, освен спазването на закона и Конституцията, де го алтернативният кандидат, който да го олицетвори. Прост бил, казваме. Че да не е той едничък? Цацаров, като не е никак прост и правник от най-добрите, то що? Ще го изпроводим с почести и благодарност ли? Велчев, преди него - да му благодарим, че не е направил поразии? А нещо да е свършил полезно? Комай не, че щях да помня.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #485 -: Ноември 01, 2019, 16:35:42 »
И тук му е мястото!
Ако някой не го мързи - да провери какво пише в Закона, че на мен ми писна да ровя!

Quote (selected)
Ганий
Тук, за да илюстрирам по-точно, макар мястото да е в Темата "Гешев"...

Супер-свръх-мега-ултра-крайно десните, вкл. ЛозПан, ни подлудиха как нямало противник на Гешев при избора, и не знам-си-кой не бил предложил поне още един...

В началото на Истерията бях фърлил едно око на Закона - мчи там, доколкото си спомням (не гарантирам, де!) всеки 3 членове на ВСС могат да предлагат... Против Гешев са гласували 4 (четирима!) - вкл. ЛозПан…
И се пита - защо аджеба тия 4-ма револлюционери, начело с ЛозПан, не са предложили някой друг!?

Значи т.нар. десни-бели-пазарни-евроатлантици се спотайвали и не предложили никой, сега крещят денонощно защо някой не бил предложил още един…

Същата работа като при ББ, ГЕРБ, Данчето и всички останали десни простотии!
Егати!

Че тук му е мястото, тук му е!!!

Но не с простотиите, дето си ги изтропал по-горе в карето!!!


И ако се решил да участваш в разговора за това – КОЙ и КАК може днес да издига кандидати за Глав.прокурор, най-добре си свери часовника!!!  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #486 -: Ноември 01, 2019, 16:42:24 »
За да бъде унищожен, Гешев трябва да бъде оставен да изяви себе си с действие.

Ако простотията му го отведе срещу закона и Конституцията, толкова по-зле за него - свършен е.

Фирмин, ти къде, или по–точно – на коя територия живееш?!!  :t0115:
Че си почнал и ТИ да тресеш глупости ... :no-883:

И ги мАни великите китайски стратези, щото те НА ТЪЗ ТЕРИТОРИЯ не важат!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 16:46:08 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #487 -: Ноември 01, 2019, 16:49:00 »
И че не можеш да се подиграваш с прокурорската професия, като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.
  :yes-1292: :raise_the_roof-1045: :bravo-1290:
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 16:51:35 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #488 -: Ноември 01, 2019, 16:54:41 »
Quote (selected)
Велчев, преди него - да му благодарим, че не е направил поразии?

Кво нещо са глупостите, дето се приказват по телевизорите МУ! Всъщност за мандата на Велчев като главен прокурор са осъдени около 50 хиляди души (включително и за корупция), а при Цаци около 30 хиляди (тук няма осъдени за корупция). Таз информация я има поне на две места официално качена (едното от тях е наш доклад към ЕК по МСП), ама важното е да се лала. Така е, когато и правораздаването е сведено до начина на НЕГОВОТО управляние - думба, лумба...аааа, оооо...Аз, Аз, АЗ :smokin:

п. п. В стария форум на СЕГА поне няколко пъти ви давах линкове към европските доклади по МСП, където в още в първия от тях специално беше отчетено точно отстъплението на прокуратурата, ама кой да чете...
« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 17:02:58 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #489 -: Ноември 01, 2019, 17:24:48 »
О, четем ги, мило, четем ги. Налага ни се.  :'(

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #490 -: Ноември 01, 2019, 17:28:26 »
Quote (selected)
И че не можеш да се подиграваш с прокурорската професия като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.
Но можеш да се подиграваш със Съда, като сложиш начело на ВАС полицай от Симеоново ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #491 -: Ноември 01, 2019, 18:15:35 »
Quote (selected)
не можеш да се подиграваш с прокурорската професия, като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.
Именно. Лоши - хубави, до тоя са били адвокат, двама професори по право и един съдия, всички с добро юридическо образование.
И след тях - откровен милю.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #492 -: Ноември 01, 2019, 18:16:59 »
Достоен обект за някой френолог единствено.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #493 -: Ноември 01, 2019, 21:44:47 »
Цитат на: Джиджи
И ги мАни великите китайски стратези, щото те НА ТЪЗ ТЕРИТОРИЯ не важат!!!!!!
Наистина политическата идиотия на българина и шампиони на ГО не могат да я предвидят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #494 -: Ноември 02, 2019, 14:28:48 »
Quote (selected)
И че не можеш да се подиграваш с прокурорската професия като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.
Но можеш да се подиграваш със Съда, като сложиш начело на ВАС полицай от Симеоново?

Ми то същото бе, Гринго!

МИЛЬО до МИЛЬО по върховете на съдебната ни система, дето вика Софѝ по-горе!!! :aplause:

А Ишиаса-Юнкер само я поливаше с твърд алкохол. Поне да я беше подпалил накрая!!! :t0135:
« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 19:05:30 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #495 -: Ноември 03, 2019, 10:12:48 »
Quote (selected)
И че не можеш да се подиграваш с прокурорската професия като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.
Но можеш да се подиграваш със Съда, като сложиш начело на ВАС полицай от Симеоново?

Ми то същото бе, Гринго!

Същото, казваш ?
Нема начин. Щото тогава нямаше протести, отворени писма, късане на потници, призиви към международната общественост, папата и далай лама.
 :m1708:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #496 -: Ноември 03, 2019, 10:37:55 »
Нито Филчев, нито Цацаров, нито Велчев са били предизвикателство за обществото с открит сопаджийски стил - пранги, свидетели-братовчеди, допълнени и от вид, обноски и речник даже. За да се превърнат в обществено неприемливи символи, задължаващи да бъдат отхвърлени като абсурд.

Гешев и по времето на Стамболов щеше да е скандален.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #497 -: Ноември 03, 2019, 13:04:51 »
Quote (selected)
И че не можеш да се подиграваш с прокурорската професия като издигаш за Гл. прокурор полицай от Симеоново.
Но можеш да се подиграваш със Съда, като сложиш начело на ВАС полицай от Симеоново?

Ми то същото бе, Гринго!
Същото, казваш ?
Нема начин. Щото тогава нямаше протести, отворени писма, късане на потници, призиви към международната общественост, папата и далай лама.

Нито Филчев, нито Цацаров, нито Велчев са били предизвикателство за обществото с открит сопаджийски стил - пранги, свидетели-братовчеди, допълнени и от вид, обноски и речник даже. За да се превърнат в обществено неприемливи символи, задължаващи да бъдат отхвърлени като абсурд.
Гешев и по времето на Стамболов щеше да е скандален.

Одговарям наведнъж и на двамата – най-вече на болднатото, т.е. удебеленото.

Нито Филчев, нито Цацаров, нито Велчев са били МИЛЬОВЦИ, т.е. с китап за вишу от Семьоново.  :bigok:

Съштото се однася и до шефа на ВАС, тъй като той също е един от Тримата големи.

И точно тва беше пойнтът на Св.София, както и моят. :ive_got_it-1379:

А при назначаването на Георги Чолаков за преЦедател на ВАС – също с милицйьонерска поткрепа,  явно още не ни е било станало байгън ... :t0112:
« Последна редакция: Ноември 03, 2019, 13:15:58 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #498 -: Ноември 03, 2019, 13:21:25 »
Нито Филчев, нито Цацаров, нито Велчев са били предизвикателство за обществото с открит сопаджийски стил - пранги, свидетели-братовчеди, допълнени и от вид, обноски и речник даже. За да се превърнат в обществено неприемливи символи, задължаващи да бъдат отхвърлени като абсурд.

Гешев и по времето на Стамболов щеше да е скандален.
Значи най-после си дойдохме на думата - Гешев просто не отговаря на естетическите ти критерии. И заради Иванчева. Толкоз. Всичката дунанма за единствен кандидат, милиционерска школа и др са за маскировка.
Което беше и моето първоначално изказано мнение.

Това за Стамболов е изхвърляне, недей. Остави ги тия за свСофия  :smokin:

Quote (selected)
Нито Филчев, нито Цацаров, нито Велчев са били МИЛЬОВЦИ, т.е. с китап за вишу от Семьоново.  :bigok:

Съштото се однася и до шефа на ВАС, тъй като той също е един от Тримата големи.
Кое 'съштото', аморозо ? Че Г. Колев не е възпитаник на школата в Симеоново ли ?
Подвъпрос:
"съшто" и "също" еднакъв смисъл ли имат ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #499 -: Ноември 03, 2019, 13:40:18 »
Каква "школа" или "естетика"?
Става дума за откровено фашизоидни практики.  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #500 -: Ноември 03, 2019, 14:05:13 »
Каква "школа" или "естетика"?
Става дума за откровено фашизоидни практики.  :smokin:

Уви, в повечето случаи става дума единствено за банална посредственост. Че тя продуцира фашизоидни изцепки не е историческа новост. Гешев е просто жалък като юрист. Но пък уместно ще се възрази - Цацаров не бе, е и?  ???

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #501 -: Ноември 03, 2019, 15:29:53 »
Значи най-после си дойдохме на думата - Гешев просто не отговаря на естетическите ти критерии. И заради Иванчева. Толкоз. Всичката дунанма за единствен кандидат, милиционерска школа и др са за маскировка.
Което беше и моето първоначално изказано мнение.

Това за Стамболов е изхвърляне, недей. Остави ги тия за свСофия  :smokin:

 :D Ама аз нищо не казвам за Стамболов, а за суровото време на Стамболов.
Можех да го сравня с оригиналния Гешев, когото дори в разцвета на фашизма не са си помисляли да го правят вътрешен министър или главен прокурор. А си е стоял на сянка в дирекция на полицията.
Заглеждал ли си се в архивни снимки как изглеждат министрите на България по онова време? С доста интелигентно излъчване, вдъхващи доверие на външен вид поне.

Както казва Фройд, индивидите преминават през две фази - естетическа в младостта и после етическа - с узряването. Така че, етически са възраженията ми. Всичко накуп - полицейщина, мутростил, наложена от властта бухалка, погазване на законите и безконтролност. Просто привлече вниманието към себе си този екземпляр, като към букет от неприемливости.   

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #502 -: Ноември 03, 2019, 18:05:51 »

Става дума за откровено фашизоидни практики.  :smokin:
Кои ? Изброй, моля, няколко.

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #503 -: Ноември 03, 2019, 18:18:52 »
Quote (selected)
Нито Филчев, нито Цацаров, нито Велчев са били МИЛЬОВЦИ, т.е. с китап за вишу от Семьоново.  :bigok:

Съштото се однася и до шефа на ВАС, тъй като той също е един от Тримата големи.
Кое 'съштото', аморозо ? Че Г. Колев не е възпитаник на школата в Симеоново ли ?

Прав си, Гринго. Доста съм го завъртяла, но съвсем НЕумишлено – за разлика от некои колеги и колешки тук. Просто бързах да излизам – сори!

А това, което исках да кажа, беше, че назначението на Г.Колев /един от Тримата големи!/ стана също с милицйунерска подкрепа!!! Както и с не малко скандали, но без протести. И не ме карай да ровя в момента, плийз, щото нема да го напра'я.  :t0328:

Quote (selected)
Подвъпрос:
"съшто" и "също" еднакъв смисъл ли имат ?
  ;D

Ааааа, за това моеш да питаш Рекижда, пардон – HAMEL от Стария форум, от когото тръгна кривописа във форума-майка.

Като Рекиджа прихвана изцяло и за постоянно, а азоттук-оттам и от време на време   :b0230:
« Последна редакция: Ноември 03, 2019, 18:39:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #504 -: Ноември 03, 2019, 18:43:43 »
Каква "школа" или "естетика"?
Става дума за откровено фашизоидни практики.  :smokin:

Уви, в повечето случаи става дума единствено за банална посредственост. Че тя продуцира фашизоидни изцепки не е историческа новост. Гешев е просто жалък като юрист. Но пък уместно ще се възрази - Цацаров не бе, е и?

Чекаме ПРЕЗИДЕНТА !!! :too_happy-1067:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #505 -: Ноември 07, 2019, 13:57:39 »
Чекаме ПРЕЗИДЕНТА !!! :too_happy-1067:
Президентът Румен Радев ще обяви днес в 17.05 часа решението си относно казуса с избора на Иван Гешев за нов главен прокурор.
https://www.segabg.com/hot/prezidentut-obyavyava-reshenieto-si-za-geshev

Ти па намери кога да отсъствуваш Джидже. :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 14:00:01 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #506 -: Ноември 07, 2019, 17:17:02 »
Очакваното от мен официално решение на Президента на Р. България за назначаването на Иван Гешев за Главен прокурор:

Quote (selected)
Връщам на ВСС неговото решение за назначаване на Иван Гешев за Главен прокурор
:0008: :0006: :0005:

И няколко щриха от изказването на Радев, което трая не повече от 5-6 минути:

Quote (selected)
Конституцията не ме задължава да излагам каквито и да е мотиви за този мой акт. НО:

•   Аз очаквах истинско състезание между кандидати.

•   А вместо това се сблъскахме с пълна липса на алтернатива,  докато очакванията на хората са точно в обратна посока.

•   Освен всичко останало, имаше масирана служебна институционална подкрепа, като Министърът на правосъдието отказа да направи собствена номинация.

•   А становищата на МВР, ДАНС и ГДБОП просто не бих искал да коментирам 

Моят президент!!! :bouquet-1089: :b0302:
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 17:35:51 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #507 -: Ноември 07, 2019, 17:18:30 »
Джиджи, мило, твойта радост неподправена придава смисъл на тоз акт височайш.  ;D

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #508 -: Ноември 07, 2019, 17:36:11 »
Моите почитания, господин президент!
За първи път благодарение на Вас тази длъжност доби смисъл.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #509 -: Ноември 07, 2019, 17:39:19 »
Quote (selected)
И няколко щриха от изказването на Радев, което трая не повече от 5-10 минути:

Цитат

    Конституцията не ме задължава да излагам каквито и да е мотиви за този мой акт. НО:

    •   Аз очаквах истинско състезание между кандидати.

    •   А вместо това се сблъскахме с пълна липса на алтернатива,  докато очакванията на хората са точно в обратна посока.

 ...

Надявах се Президентът да не използва този несериозен аргумент. Много по-убедително би било да се позове на становищата на съюза на съдиите и адвокатската колегия.
Леко съм разочарован.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #510 -: Ноември 07, 2019, 17:39:54 »
Джидж, турни една анкета, вече има смисъл. Гринго даде интересни варианти:
а) повторен избор само на Гешев
б) избор между Гешев и Пешев
в) нов(и) кандидат(и)

И айде и аз да си сложа конграчулейшъна за Президента!
Мама му стара, никога не съм бил толкова доволен, че съм ходил на избори.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #511 -: Ноември 07, 2019, 17:46:26 »
Вариант в)
 
Боко има прекалени дертове на главата.
Па и пустите сахиби не дават да фърли пешкиря.
 
Интересно би станало ко се пробат пак да пробутат Гешев и президента пак откаже да подпише,
Щъ го импичнат? Аде де.
По скоро Боко заминава. Ся де .... мое би към американски затвор, кат оригиналния Бокаса, щото мое дан съ съмнявате че сахиб Мустафа си е приготвила папчицата.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #512 -: Ноември 07, 2019, 17:49:32 »
Интересно би станало ко се пробат пак да пробутат Гешев и президента пак откаже да подпише,
Май е като с ветата по законите - може да им го върне само веднъж, после параф не им трябва...
Бъгава история, ама това е положението.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #513 -: Ноември 07, 2019, 17:49:37 »
Интересно би станало ко се пробат пак да пробутат Гешев и президента пак откаже да подпише,

Не може да откаже втория път, но ако го предложат пак ще се застрелят в краката. И накрая може да се окаже, че президентът ще ги събори от власт.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #514 -: Ноември 07, 2019, 17:51:11 »
Quote (selected)
Интересно би станало ко се пробат пак да пробутат Гешев и президента пак откаже да подпише,
Щъ го импичнат?
най-вероятно ще се опитат да инициират процедура, пък дали ще стане - кой знае ? Там май трябва квалифицирано мнозинство в НС, не го виждам как ще стане.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #515 -: Ноември 07, 2019, 17:51:20 »
Интересно би станало ко се пробат пак да пробутат Гешев и президента пак откаже да подпише,
Май е като с ветата по законите - може да им го върне само веднъж, после параф не им трябва...
Бъгава история, ама това е положението.
Доколкото се назначава с указ, не виждам как без Негов подпис мое да стане.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #516 -: Ноември 07, 2019, 17:53:38 »
после параф не им трябва...

Трябва им. Парафа го назначава. Но той не може да откаже параф ако пак му върнат същото недоразумение.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #517 -: Ноември 07, 2019, 17:54:19 »
Джидж, турни една анкета, вече има смисъл. Гринго даде интересни варианти:
а) повторен избор само на Гешев
б) избор между Гешев и Пешев
в) нов(и) кандидат(и)

Аз не съм по анкетите, Мики, не обичам да гадая. Но, ако искаш – ТУРГАЙ!!!

Quote (selected)
И айде и аз да си сложа конграчулейшъна за Президента!
Мама му стара, никога не съм бил толкова доволен, че съм ходил на избори.
А аз мога само да ти се радвам ...  :yes-1289:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #518 -: Ноември 07, 2019, 17:58:21 »
Ами ако тръгнат на импийчмънт, би трябвало тогава всички негЪрбави, от "всякоя възраст, класа, пол занятие", да излезем по улиците и да си защитим Президента. Не е необходимо да се затварят кръстовища, пътища и кръстопътища, може просто кротко да си стоим със звънчета в ръце, като чехите едно време.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #519 -: Ноември 07, 2019, 18:07:30 »
Интересно би станало ко се пробат пак да пробутат Гешев и президента пак откаже да подпише,

Не може да откаже втория път, но ако го предложат пак ще се застрелят в краката. И накрая може да се окаже, че президентът ще ги събори от власт.

Единственият вариант да не го предложат пак е Гешев да е мюре, което обира канонадата, докато патърът-титуляр кацне в ПРБ. Но не мисля, че е така.

Президентът е в ролята на защитник на крепост, чиято порта дънят с тарана. А той им казва елате утре, моля. Преспете, утрото е по-мъдро от вечерта.  :D

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #520 -: Ноември 07, 2019, 18:07:40 »
после параф не им трябва...

Трябва им. Парафа го назначава. Но той не може да откаже параф ако пак му върнат същото недоразумение.
Оооо може, но няма да го направи, па и нема нужда.
"Улицата" т.е. суверена, че го направи.
Но Боко ней толку тъп че да каже "Или избираме Гешев или правителството пада"  :nuts:
Напротив чини ми се че ще каже нещо от вида, че тва е щото не е било като преди в парламента и ако е било там, герберите в никъф случай е немало да го подкрепят. Сори за пофторението.
 
А що тъй? Ми щото иначе е капо.
Нещо требе каже иначе олеква .... И тва е единствения вариант.
Класически цунг цванг.
 
И още нещо да пофтора.
Интересното е защо сега.
ВАрианти различни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #521 -: Ноември 07, 2019, 18:10:38 »
Оооо може, но няма да го направи, па и нема нужда.

Не, не може, ще наруши конституцията. Но тея толкова са се самозабравили, че пак ще го предложат и тогава като нищо улицата може да ухне. Затова казвам, че неочакваните неща идат от неочаквани места. Може пък това да събори кочината.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #522 -: Ноември 07, 2019, 18:13:33 »
Quote (selected)
И няколко щриха от изказването на Радев, което трая не повече от 5-10 минути:

Цитат

    Конституцията не ме задължава да излагам каквито и да е мотиви за този мой акт. НО:

    •   Аз очаквах истинско състезание между кандидати.

    •   А вместо това се сблъскахме с пълна липса на алтернатива,  докато очакванията на хората са точно в обратна посока.

 ...

Надявах се Президентът да не използва този несериозен аргумент. Много по-убедително би било да се позове на становищата на съюза на съдиите и адвокатската колегия.
Леко съм разочарован.
Ню-ню ...  :t2626:

Какъв по-сериозен аргумент може да използва, освен да НЕ се съгласи с липсата на алтернатива и със СЪСТЕЗАНИЕТО С ЕДИН КОН.
 :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 18:30:54 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #523 -: Ноември 07, 2019, 18:13:40 »
Така че да кажем кат Алеко
"Стамболов ефенди боклатмъш! Стоилов сега.."
Само сменяме името и готово.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #524 -: Ноември 07, 2019, 18:14:21 »
Аз съм далеч от темата, но ми е интересно кой според вас трябва да бъде генерален прокурор?
Интересно ще е да видим конкретни предложения от всички вас.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #525 -: Ноември 07, 2019, 18:15:07 »
Quote (selected)
Но Боко ней толку тъп че да каже "Или избираме Гешев или правителството пада" 

Въобще не е такъв случаят, драги. Гешев, за разлика от Пеевски, се ползва с подкрепата на десетки трудови колективи на отрудената ни прокуратура. Да имаш спомен откъм ДАНС през 2013 да се е носело дружно "Пе-ев-ски! Пе-ев-ски!"? Аз не помня така нещата.

Прочее, оттегляне или бламиране по някакъв начин на Гешев ще докара прокуратурата до тиха ярост. Защото ще са ги направили на глупаци. Като да биеш шута на гнездо стършели.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #526 -: Ноември 07, 2019, 18:16:34 »
Ми могат да им сложат Манолова за Главен  :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #527 -: Ноември 07, 2019, 18:16:42 »
Аз съм далеч от темата, но ми е интересно кой според вас трябва да бъде генерален прокурор?
Интересно ще е да видим конкретни предложения от всички вас.
Да, интересно. Вече писах, че най-голямата слабост на анти-гешевизма е в това, че не предложи алтернативна кандидатура, па макар и само в публичното пространство.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #528 -: Ноември 07, 2019, 18:17:36 »
Така че да кажем кат Алеко
"Стамболов ефенди боклатмъш! Стоилов сега.."
Само сменяме името и готово.

Кат рече Стамболов ... Има негова телеграма такава, документ - "Областному прокурору Пловдиве. Дан ми ся мешаш в работата, че мамицата ти ебавам. Ст. Стамболов - министър-председател".  ;D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #529 -: Ноември 07, 2019, 18:18:36 »
Ами ако тръгнат на импийчмънт ...

Къф импийчмънт?! И ЗА КАКВО?!! :t2618:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #530 -: Ноември 07, 2019, 18:20:19 »
Вече писах, че най-голямата слабост на анти-гешевизма е в това, че не предложи алтернативна кандидатура,

Хубаво си писал, ама явно не си наясно кой може да предлага кандидати за Гл. прокурор. Антигешевистите не влизат в този кръг.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #531 -: Ноември 07, 2019, 18:21:26 »
Аз съм далеч от темата, но ми е интересно кой според вас трябва да бъде генерален прокурор?
Интересно ще е да видим конкретни предложения от всички вас.

след гешев по медийна популярност идва лозан панов :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #532 -: Ноември 07, 2019, 18:23:14 »
Ами ако тръгнат на импийчмънт ...
Какъв импийчмънт?! И ЗА КАКВО?!! :t2618:
Софи се шегува. :)
Тия са прости като американци, но на Козяк не би трябвало да са такива завършени идиоти.
Макар че като гледах физиономията на новата Сахиб, взех да изпитвам леки съмнения че може и да ни причинят това удоволствие...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #533 -: Ноември 07, 2019, 18:24:16 »
Аз съм далеч от темата, но ми е интересно кой според вас трябва да бъде генерален прокурор?
Интересно ще е да видим конкретни предложения от всички вас.
Да, интересно. Вече писах, че най-голямата слабост на анти-гешевизма е в това, че не предложи алтернативна кандидатура, па макар и само в публичното пространство.
По закон анти-гешевизмът НЯМА ПРАВО да предлага. :ive_got_it-1379:

Имаше право да предложи само тоя:

:b0230:

AnonimusBG

  • Гост
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #534 -: Ноември 07, 2019, 18:24:46 »
Аз съм далеч от темата, но ми е интересно кой според вас трябва да бъде генерален прокурор?
Интересно ще е да видим конкретни предложения от всички вас.

след гешев по медийна популярност идва лозан панов :smokin:

Медийната популярност ли е критерият?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #535 -: Ноември 07, 2019, 18:24:53 »
Quote (selected)
Прочее, оттегляне или бламиране по някакъв начин на Гешев ще докара прокуратурата до тиха ярост. Защото ще са ги направили на глупаци. Като да биеш шута на гнездо стършели.
Една административна заповед, а то не требе и законова промяна,  че требе покриват от джоба си, а не от бюджета присъдените обещетения и че са по-ниски от тревата и по-тихи от водата. :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #536 -: Ноември 07, 2019, 18:34:09 »
2019-11-07 17:21:00
Държавният глава: Изборът на главен прокурор е акт с висока обществена значимост и начинът на неговото провеждане трябва да създава доверие в обществото, а не да поражда съмнения
Президентът върна на ВСС предложението за назначаване на Иван Гешев за главен прокурор на Република България


Изявление на държавния глава Румен Радев по повод избора на нов главен прокурор

Добър ден на всички представители на медиите,

Благодаря Ви, че се отзовахте по този важен повод – избора на главен прокурор.

Конституцията възлага на главния прокурор функции, които имат ключово значение за правосъдието, призвано да постига справедливост. Затова и изборът на главен прокурор засяга всеки български гражданин и изисква да бъдат разсеяни всякакви съмнения дали назначеният на тази длъжност ще защитава обществения интерес, правата на гражданите и върховенството на закона.

Конституцията не ме задължава да мотивирам указа, с който назначавам или връщам на ВСС предложения от него кандидат. Независимо от това реших да се обърна към вас и най-вече към членовете на ВСС, които избират главния прокурор.

И преди съм заявявал, че очаквам истинско състезание между кандидати, а не формално изпълнение на процедурата по избор. Издигането на един единствен кандидат не само я лиши от състезателност, но и отнема от престижа и легитимността на бъдещия главен прокурор – така необходими за неговата нелека и отговорна мисия. Още повече - белег на демократичната държава е наличието на алтернативи при заемането на висши държавни длъжности.

Подходът за издигането на единствен кандидат бе подкрепен на практика и от изпълнителната власт, която в лицето на министъра на правосъдието отказа да посочи втори кандидат и така доведе до пълната липса на алтернатива.

Обществото ни е особено чувствително към съдебната власт като отговорна за справедливостта и затова бъдещият главен прокурор трябва да се ползва с високо обществено доверие. Негов израз са становища от изчерпателно изброени в Закона за съдебната власт субекти - неправителствени организации, професионални организации на магистрати, висши училища и научни организации - т.е. от гражданското общество. Само такива становища подлежат на публикуване на сайта на ВСС. Въпреки това ясно законово положение, бяха публикувани множество становища от държавни институции, включително от изпълнителната власт, като МВР, ДАНС, ГДБОП. Така в разрез със закона превес над мнението на обществените организации взе масираната служебна институционална подкрепа.

Изборът на главен прокурор е акт с висока обществена значимост и начинът на неговото провеждане трябва да създава доверие в обществото, а не да поражда съмнения. С тези съображения упражнявам правото си по Конституция и връщам на ВСС предложението за назначаване на г-н Иван Гешев за главен прокурор на Република България.
https://m.president.bg/bg/news5228/darzhavniyat-glava-izborat-na-glaven-prokuror-e-akt-s-visoka-obshtestvena-znachimost-i-nachinat-na-negovoto-provezhdane-tryabva-da-sazdava-doverie-v-obshtestvoto-a-ne-da-porazhda-samneniya.html
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 18:36:37 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #537 -: Ноември 07, 2019, 18:35:44 »
Яко им е сипал в копанката.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #538 -: Ноември 07, 2019, 18:37:29 »
Така че да кажем кат Алеко
"Стамболов ефенди боклатмъш! Стоилов сега.."
Само сменяме името и готово.

Кат рече Стамболов ... Има негова телеграма такава, документ - "Областному прокурору Пловдиве. Дан ми ся мешаш в работата, че мамицата ти ебавам. Ст. Стамболов - министър-председател".
:D

Е, те точно туй Радев не може да произнесе или напише никогиш, но може да ги смаже с аргументи, както направи днес – бавно, методично и с леден, неприемащ никакви възражения глас.  :nuts:
На които аргументи никой не можа да се опъне!!! :too_happy-1067:

/Виж по-горе пълното изявление на Президента./
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 18:59:01 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ПРОКУРОРСКАТА САГА – в ЕС и у нас
« Отговор #539 -: Ноември 07, 2019, 18:38:09 »
Quote (selected)
Ами ако тръгнат на импийчмънт ...

Това са глупости. Просто не им е нужно. Бой на президента, ако въобще му дадат такъв, ще е на дневен ред чак през 2021. Впрочем, и неговият днешен ход е с този хоризонт. Безусловно. Всичко върви, както съм ви го предвидил. Ама не внимавате.
Quote (selected)
Re: За ПолитГюбрето!
« Отговор #39 -: Август 21, 2019, 10:15:46 »

    Цитат
    Промени

Цитат

    Ако това е  една малка стъпчица към някакво ново ОФ


Не. Това е малка стъпчица към втория мандат на Радев. Засега. Следва добри съвети, дадени му. Разширява електоралната подкрепа надясно. Уви, тъпанарите и тъпанарките, които пърхат около него, имат потенциала с тъпните си да го провалят. Особено тези със "сингапурските жаби" и "левия консерватизъм".

А пък недолюбваният от теб Сун дзъ е рекъл преди много години:

"Върховният главнокомандващ отстоява добродетелите на мъдростта, искреността, човеколюбието, храбростта и взискателността"

Това е достатъчно като "програма" на един национален лидер. Винаги е било.

На Другото място писах преди време:

Цитат

    Firmin
    18 Яну 2018 12:19
    Мнения: 33,549
    От: Bulgaria
       Беглият поглед върху тренда на подкрепа на българските президенти доСЕГА води до следния бърз извод - президентът се нуждае от подемната сила на подкрепата на политическа партия във възход. Тя му е нужна, за да се издигне като яхнал термика албатрос в подкрепата. Към последната трета на първия мандат го спохожда умора - я него, я партията, дето го издига, я двамата. И той започва да планира. В двата смисъла, в двата. Ако при планирането не влети в глисадата между 55-60% подкрепа, вторият му мандат може да си остане ... зад хоризонта. Освен ако ... не хване друга термика.


В момента Радев е в границите на тази "глисада", но опасно близо до долната, на ръба. БСП, единствената политическа сила, която му декларира неотменно подкрепа, е в опозиция. Електоралното, организационно и политическо състояние на БСП не предполага възможност и лидерство в това да се изведе Радев до втори мандат - нито самостоятелно, нито, дори, като доминиращ подкрепящата го електорална структура фактор. БСП може да бъде, подчертавам - в това си състояние, само елемент от доста по-сложна конструкция на подкрепа за Радев. Дано папесата на Позитано 20 го осъзнае и вземе да се държи прилично с президента.

При електорално противостоене най-"сладко" е да получиш подкрепа от електорални бази, на които разчита и противника ти - всеки привлечен глас от там води до глас по-малко за него и така разликата става "два гласа", а не един. Затова и Радев търси стратегически пробив към градското дясно, към което принадлежи и новият му началник кабинет (предишният причислявам към "градската левица").

п.п. А, да. И освен всичко друго този няма да дразни Първата дама. Надяваме се

Quote (selected)
Re: ГЕРБ трудно ще спечелят отново София, ако има балотаж
« Отговор #388 -: Август 28, 2019, 15:48:15 »

    Цитат
    Промени

В интерес на президента, поне според неговите стратези, е да се формира електорален (ситуационен) съюз между БСП и част от градската десница. Този съюз да се тества в София, на местните избори. С целен резултат - отнемане на София от ГЕРБ.

Проблемът тук, стратегически, е Манолова. Защо това е така?

Стратезите на Дондуков 2 виждат ситуационния анти-ГЕРБ съюз ляво-дясно основно като партиен. Понеже политическата несъвместимост, извън споделената цел, е очевидна, свързващата брънка може да бъде само надпартийна и то достатъчно мощна, да удържи центробежието. Тази роля - на посредник и обединител - Радев иска за себе си. В тази посока са и последните му кадрови решения.

Манолова, от своя страна, залага на аморфна гражданска подкрепа, подчертано непартийна, която, обаче, в случай на успех в София, може взривно да се самоорганизира в политическа формация под нейно лидерство и егида. Това не устройва нито един от посочените по-горе фактори, дори и под условието на постигнатата цел - ГЕРБ губи София с риска от рутене на удържащата властта им структура.

Затова е и стратегическият анонс откъм Дондуков 2 - БСП да "обмисли" екзотичния, на пръв поглед, вариант, при който подкрепя арх. Игнатов, а не Манолова, в София.

А връзката с предстоящите избори за президент е ясна - такава конфигурация е нужна на Радев, за да разшири електоралната си база и да повтори мандата си.

Засега толкова. После - и повече.