Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 09:53:06

Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 148452 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Кой го финансира?
Защо го прави?
https://segabg.com/category-video/genka-shikerova-razoblichi-isteriyata-norvegiya-krade-deca

Не са много болните мозъци, които могат да измислят тъпнята "ювенална юстиция".
Прочетох старателно информацията в линка, посочен от теб.
Това, което разбрах достоверно е, че в действителност ситуацията в Норвегия не е такава, каквато я изкарват нашите медии /посочена е конкретно Българската национална телевизия/
Това нещо го знаех и без да се налага Генка да ходи до Норвегия.

Също така разбрах, че 20 протестански църкви мътят главите на сливенските цигани.
И това го знаех.

Разбрах, че Русия и Норвегия имат "търкания и съперничество  в Северно море". И това го знаех.

Но каква е връзката между първото, второ и третото ,  не разбрах.

Така че въпросите към теб си стоят - кой финансира подобна истерия в България и защо го прави?

П.С. "Тъпнята ювенална юстиция" съществува в правните системи на поне 100 държави по света. Най-общо това означава специализирано законодателство /в някои страни и специализирани съдилища/  третиращо престъпления и нарушения на малололетни и непълнолетни. Терминът "ювенална юстиция", приет в България,   е русизъм.

"Сред страните със специализирани съдилища за малолетни или непълнолетни са Австралия, Австрия, Аржентина, Белгия, Великобритания, Германия, Испания, Италия, Канада, Люксембург, Мексико, Съединените щати, Франция, Швейцария".

 В някоя от тези страни трябва да търсиш "болните мозъци".
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 15:49:09 от Bacho Кольо »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил


Прочетох старателно информацията в линка, посочен от теб.

Разбрах, че Русия и Норвегия имат "търкания и съперничество  в Северно море". И това го знаех.

Това е малко избирателно четене. Можеш да се върнеш да прочетеш текста пак, този път неизбирателно.


Quote (selected)
П.С. "Тъпнята ювенална юстиция" съществува в правните системи на поне 100 държави по света. Най-общо това означава специализирано законодателство /в някои страни и специализирани съдилища/  третиращо престъпления и нарушения на малололетни и непълнолетни. Терминът "ювенална юстиция", приет в България,   е русизъм.

"Сред страните със специализирани съдилища за малолетни или непълнолетни са Австралия, Австрия, Аржентина, Белгия, Великобритания, Германия, Испания, Италия, Канада, Люксембург, Мексико, Съединените щати, Франция, Швейцария".

 В някоя от тези страни трябва да търсиш "болните мозъци".

Болните мозъци предпочитам да ги търся в държавата, която употребява този термин, защото той присъства във фейк новините. Термин "ювенална юстиция" в българското право не съществува. Гарантирам.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Да не би това да е единственият термин , използван от средствата за масова информация у нас, зает в друг език, без официално да  съществува в нашия ?!?
С други думи - болни са мозъците на нашите некадърни преводачи и недоучени журналисти.

« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 20:34:42 от Bacho Кольо »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Да не би това да е единственият термин , използван от средствата за масова информация у нас, зает в друг език, без официално да  съществува в нашия ?!?
С други думи - болни са мозъците на нашите некадърни преводачи и недоучени журналисти.
Интересно, значи мислиш, че е възможно някой да напише в превод на български "ювенална юстиция", като превежда от английски, немски, френски и т.н.? Доста забавно.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Кое ти е забавно ?!?
Превели са го от този език, от който са го превели.
Превели са толкова адекватно, колкото им позволявя учеността им.
На тебе къде ти е проблемът - в същността на понятето или в езика, от който е преведен терминът, обозначаващ го?!?
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 21:36:37 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Ювенална юстиция" на български означава "съд за малолетни и непълнолетни".  :cool-1084:

Учете чужди езици, бе, или ползвайте Уикито. Къф ви е проблема?!  :D

И няма смисъл да давам линкове, тъй като идва от английски, а не от руски, Бачи!!!  :P
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 21:47:12 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
идва от английски

Не думай 
:D
Добре, че се появи, щото беше почнал вече да ми липсваш ...  :b0302:
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 11:42:19 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Учете чужди езици, бе, или ползвайте Уикито. Къф ви е проблема?!  :D

И няма смисъл да давам линкове, тъй като идва от английски, а не от руски, Бачи!!!
Сега ще трябва да споделя с теб нещо, което за теб е дълбока тайна. По света освен български, английски и руски,  съществуват  стотици езици - накои от тях живи, някои  - мъртви. Та един такъв мъртъв език  - латинският е дал началото на стоици правни и не само правни термини в десетки езици. Изначално и "ювенална", и "юстиция" нямат нищо общо нито с английския, нито с руския. Те са ги заели от латинския, езикът на който е разписано римското право.

А през кой език терминът е дошъл в българския , през английски или руски , не е мой проблем, а проблем на Yaroslov.
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 22:19:24 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А през кой език терминът е дошъл в българския , през английски или руски , не е мой проблем, а проблем на Yaroslov.

Прав си, Бачи, 100%!  :way_to_go-1308:

Само дето не разбрах как "ювенална юстиция" е дошла в българския ТОЧНО през РУСКИ.  :jump_for_joy-951:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
И аз.
"Ювенална юстиция" никога не е навлизало в българския език. Очевидно е обаче този специфичен термин как е навлязъл в болните мозъци на драскачите от pogled.info, "да спасим децата на България, анонимни блогове, списание "Народна младеж"(?), фейсбук групи и т.н.

Очевидно не е от четене на англоезични текстове. Или казано така, че и ти да го разбереш, от фалшиви новини с руско-хибриден произход.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил

"Ювенална юстиция" никога не е навлизало в българския език. Очевидно е обаче този специфичен термин как е навлязъл в болните мозъци на драскачите от pogled.info, "да спасим децата на България, анонимни блогове, списание "Народна младеж"(?), фейсбук групи и т.н.

Очевидно не е от четене на англоезични текстове. Или казано така, че и ти да го разбереш, от фалшиви новини с руско-хибриден произход.

1.Как така хем "Ювенална юстиция" никога не е навлизал в българския език, хем ти го написа поне три пъти за два дни, именно на български?!?

2. Досега не те бях идентифицирал кат борец срещу руската хибридна заплаха, и затова не ми беше ясно къде точно те стяха чепика.

Дерзай! Бори се! Щот Путин няма да заспи, докат не те атакува хибридно.
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 10:53:18 от Bacho Кольо »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил


1.Как така хем "Ювенална юстиция" никога не е навлизал в българския език, хем ти го написа поне три пъти за два дни, именно на български?!?


Идеята, че неколкократното изписване на дума в интернет форум е индикативно за "навлизането ѝ в българския език", е доста забавна. Явно си на принципа "майната им на речниците, аз чета форуми".

Quote (selected)
2. Досега не те бях идентифицирал кат борец срещу руската хибридна заплаха, и затова не ми беше ясно къде точно те стяха чепика.

Дерзай! Бори се! Щот Путин няма да заспи, докат не те атакува хибридно.

Тук си в ролята на щраус със заровена в пясъка глава. Или мислиш, че Русия няма нищо, ама нищичко общо с разпространението на митовете за изнасилване на деца в Норвегия, а прекия превод на руски опорни точки и "ювенални юстиции" в сайтове като "Народна младеж" няма как да има каквато и да е връзка с Русия?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
... няма как да има каквато и да е връзка с Русия?

Лично аз, по темата "Русия" съм пас ... :smokin:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
За да навлезе една дума в езика, особено в днешно време, никой никъде не трябва да я индоктринира. И най-вероятно "неиндоктринираните" влизат именно чрез интернет.
Уау, колко  съм креитийвен!

Аз не се притеснявам от никакви митове, идващи откъдето и да е.
А пък като видя някой да ми каканижи клишета за опорни точки и хибридни войни, ми става ясен на момента.

Партнер, теб коя повече те притеснява -"ювенална" или "юстиция"?!?

« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 20:22:04 от Bacho Кольо »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Уау, колко  съм креитийвен!
 
На последната матура е имало тъкмо 4307 човека с твоята креативност.

Quote (selected)
Аз не се притеснявам от никакви митове, идващи откъдето и да е.
А пък като видя някой да ми каканижи клишета за опорни точки и хибридни войни, ми става ясен на момента.

Я кажи кое ти е ясно, да видим  :smokin:

Quote (selected)
Портнер, теб
:t10502:?
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 20:42:14 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Уау, колко  съм креитийвен!

Партнер, теб коя повече те притеснява -"ювенална" или "юстиция"
?!?
:b0205:
А ти, Бачи, днеска си муци!!!  :blow_kisses-1105:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил

Quote (selected)

А пък като видя някой да ми каканижи клишета за опорни точки и хибридни войни, ми става ясен на момента.

Я кажи кое ти е ясно, да видим  :smokin:

Че не трябва да си губя времето.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Да се отхвърлят истините за извращенията в Скандинавия и не само доста смело, но и ненадеждно дело. Говори и сочи една определена "правоверна" обвързаност.

Колкото до "истерията" уж тъдява относно децата и да се твърди, че била заради нищо си, е също доста самонадеяно и много повече невярно. Достатъчно е да сравни човек останалите несметни количества от умопомрачителни законотворчества, за да бъде човек, по дефолт, предпазлив и да очаква заложени мини. След като сравним и останалите АТАКИ срещу нормалността, семействата, децата и самата природа на човека от подивялата либерастия, е наложително още повече да се внимава. Особено когато става дума за ДЕЦАТА ни! И да, всякакви подобни подводни камъни и клопки бяха заложени и даже тихом-мълком бяха въведени и гласувани в какви ли не хитри закончета и пр. врътки. Така, че и причината за възбудата и недоверието е също заради опити да се прокарат в последно време определени "странни" тенденции в законотвочествата за децата

- Който се интересува - знае и може да се осведоми за подробности. Има ги навсякъде. Така, че под черта:

* Нито изнесените данни и нито случаите за подвизите на детското гестапо са неверни, нито пък са пресилени. Действителността е далеч по-лоша.

* Тукашните послушковци, подобно на жабата надигнала краче и тя за подкова, са притиснати и слугинското в тях ги принуждава да се гърчат и опитват да прекарат плебса - примери, дал Господ. Факт е как все по терлици, тези правят опити да пробутат всякакви угодни на господарите им мръсотии. Всеки Божи, всеки ката ден!

Разбира се, че тукашните не са единствени и още по-малко са безобидни. Те са точно толкоз виновни, колкото са виновни и подобните им изпълзели на ключови позиции навсякъде из Европата. Затуй и плебсовете не трябва да зяпат и да се доверяват, а да следят какво става - защото каквото и да се прави, то е винаги и все за тяхната кожа, като залог.
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 18:52:27 от Eisblock »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Бачо, чак сега ли ти просветна,  :t10502: ?
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 20:39:50 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Бачо, чак сега ли ти просветна,  :t10502:?

Нор, ади да не се занимаваме с отделните колеги тук, ако обичаш. :b0315:
Щото на мен отдавна вече ми писнА да се занимават с мен ...  :pulling_your_hair_out-875:
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 20:40:06 от Ной »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Не се занимаваме с колеги.
Занимаваме се с коментари на колеги.
А това е нещо различно.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не се занимаваме с колеги.
Занимаваме се с коментари на колеги.
А това е нещо различно.

Right!!! Тоест, точно така!!!  :way_to_go-1308:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Айс,  :way_to_go-1308: 👍
Ей така, лекичко се замазва еничарството. "Грижите" се изкарват едни невинни, бели и прекрасни, а всички които са против - не били разбрали правилно, измисляли си страшилки и изобщо били ужасни балкански простаци.

Айде, мерси.
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 22:12:19 от Kole »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Да се отхвърлят истините за извращенията в Скандинавия и не само доста смело, но и ненадеждно дело. Говори и сочи една определена "правоверна" обвързаност.

Колкото до "истерията" уж тъдява относно децата и да се твърди, че била заради нищо си, е също доста самонадеяно и много повече невярно. Достатъчно е да сравни човек останалите несметни количества от умопомрачителни законотворчества, за да бъде човек, по дефолт, предпазлив и да очаква заложени мини. След като сравним и останалите АТАКИ срещу нормалността, семействата, децата и самата природа на човека от подивялата либерастия, е наложително още повече да се внимава. Особено когато става дума за ДЕЦАТА ни! И да, всякакви подобни подводни камъни и клопки бяха заложени и даже тихом-мълком бяха въведени и гласувани в какви ли не хитри закончета и пр. врътки. Така, че и причината за възбудата и недоверието е също заради опити да се прокарат в последно време определени "странни" тенденции в законотвочествата за децата

- Който се интересува - знае и може да се осведоми за подробности. Има ги навсякъде. Така, че под черта:

* Нито изнесените данни и нито случаите за подвизите на детското гестапо са неверни, нито пък са пресилени. Действителността е далеч по-лоша.

* Тукашните послушковци, подобно на жабата надигнала краче и тя за подкова, са притиснати и слугинското в тях ги принуждава да се гърчат и опитват да прекарат плебса - примери, дал Господ. Факт е как все по терлици, тези правят опити да пробутат всякакви угодни на господарите им мръсотии. Всеки Божи, всеки ката ден!

Разбира се, че тукашните не са единствени и още по-малко са безобидни. Те са точно толкоз виновни, колкото са виновни и подобните им изпълзели на ключови позиции навсякъде из Европата. Затуй и плебсовете не трябва да зяпат и да се доверяват, а да следят какво става - защото каквото и да се прави, то е винаги и все за тяхната кожа, като залог.

А някаква конкретика за "извращенията на детското гестапо", "истината за което е много по-лоша" от тиражираното, или ще се замерваме с общи приказки и алюзии?

По възможност конкретиката да е в мотиви на актове на административни органи и съдилища на тези държави, а не свободни съчинения.
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 23:13:42 от Yaroslav »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Айс,  :way_to_go-1308: 👍
Ей така, лекичко се замазва еничарството. "Грижите" се изкарват едни невинни, бели и прекрасни, а всички които са против - не били разбрали правилно, измисляли си страшилки и изобщо били ужасни балкански простаци.

Айде, мерси.

Еничарство ли е да изведеш от семейството 11 годишна майка и детето ѝ, когато именно това семейство я е накарало да се омъжи и да спре да ходи на училище?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Еничарство ли е да изведеш от семейството 11 годишна майка и детето ѝ, когато именно това семейство я е накарало да се омъжи и да спре да ходи на училище?
Зависи. Ако оставиш семейството ненаказано, особено "бащата", ако докаже генетично, че е с повече от три години по-голям от булчето (или беше четири разликата, не помня). Не говоря за случаите на детско любопитство завършило с бременност, а за съзнателно подпомагане от страна на родствениците, във вид на булченски пазари, "сватби", рокли и лимузини.
А, освен това трябва бой, ама сериозен, по организациите, които проповядват "етнически особености" и правото на определени етноси да ги използват за измъкване от съдебно преследване.
Предлагам съдебното преследване да е гарнирано с  изплащане обратно на получени "детски" за периода, конфискация на имущество в полза на "майчето" след навършване на 18 години и попечителски съвет от съседки. Това последното би трябвало да изкара акъла на бъдещите подозреваеми.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
"бащата", ако докаже генетично, че е с повече от три години по-голям от булчето (или беше четири разликата, не помня).
В България няма такова нещо за разлика в годините. Интересно ми е какво би могло да значи "генетично по-голям".

Quote (selected)
за съзнателно подпомагане от страна на родствениците, във вид на булченски пазари, "сватби", рокли и лимузини.
Тук караме както сме карали досега, защото приемането на нови мерки точно за това значело, че "ще ни откраднат децата"

Quote (selected)
Не говоря за случаите на детско любопитство завършило с бременност

Забавното е, че българското наказателно право наказва много по-тежко еднократните полови действия с малолетна, отколкото заживяването съпружески с такава (за първото вероятно ще те осъдят ефективно, за второто на практика винаги ще е условно). Затова и прокурорите не се хабят.

Но най-важното е, че норвежците няма да ни крадат децата, за да ги дават на хомосексуални мюсюлнани :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
"бащата", ако докаже генетично, че е с повече от три години по-голям от булчето (или беше четири разликата, не помня).
В България няма такова нещо за разлика в годините. Интересно ми е какво би могло да значи "генетично по-голям".
Там горе не пише "генетично по-голям", а ако се докаже генетично, че соченият за татко е точно този и той е с не повече от три години по-голям от бъдещото мамче. Мисля, че имаше нещо в закона, ако и двамата са непълнолетни, някаква разлика за консенсуса. Ако две единайсетгодишни са опитали от любопитство как работи сексът, а сексът се изкискал и проработил в действителност, то наказанието е едно. Ако обаче едното единайсетгодишно "любопитства" с батко на 35, наказанието за баткото следва да е съвсем различно и обезателно да влючва затвор и ефективна присъда.

Quote (selected)
Quote (selected)
за съзнателно подпомагане от страна на родствениците, във вид на булченски пазари, "сватби", рокли и лимузини.
Тук караме както сме карали досега, защото приемането на нови мерки точно за това значело, че "ще ни откраднат децата"
Затова и казвам, трябва да се бият през ръцете/устите всичките устати по въпроса за "тук така караме". Има си закон за защита на децата и сега - но трябва да се прилага безкомпромисно и без оглед на етнос и квичене на "традиционалисти". За тях би трябвало да има алинея за подтикване към престъпление.

Quote (selected)
Quote (selected)
Не говоря за случаите на детско любопитство завършило с бременност

Забавното е, че българското наказателно право наказва много по-тежко еднократните полови действия с малолетна, отколкото заживяването съпружески с такава (за първото вероятно ще те осъдят ефективно, за второто на практика винаги ще е условно). Затова и прокурорите не се хабят.
Съгласна, виж по-горния параграф.

Quote (selected)
Но най-важното е, че норвежците няма да ни крадат децата, за да ги дават на хомосексуални мюсюлмани :smokin:
Първо трябва да се разберем откъде норвежците намират хомосексуални мюсюлмани, щото ако правилно помня, таз религия не е особено толерантна към мъжеложството като такова и такива мюсюлмани свършват свободно висящи на публично място още преди да им се дадат някакви откраднати деца.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Там горе не пише "генетично по-голям", а ако се докаже генетично, че соченият за татко е точно този и той е с не повече от три години по-голям от бъдещото мамче. Мисля, че имаше нещо в закона,
Абсолютно такъв текст в закона няма.

Quote (selected)
ако и двамата са непълнолетни, някаква разлика за консенсуса. Ако две единайсетгодишни са опитали от любопитство как работи сексът, а сексът се изкискал и проработил в действителност, то наказанието е едно.
11 годишните са наказателнонеотговорни.


[qoute]Ако обаче едното единайсетгодишно "любопитства" с батко на 35, наказанието за баткото следва да е съвсем различно [/quote]
Никое наказание за полово престъпление не е диференцирано според възрастта на дееца.

Quote (selected)
Има си закон за защита на децата и сега - но трябва да се прилага безкомпромисно и без оглед на етнос и квичене на "традиционалисти".

Прилагането на закона е въпрос на стратегия и планиране. Едни хора натиснаха да нямаме стратегия. Вместо за проблемите се говори за норвежци. Затова и не очаквай нещо да се прилага по-различно от преди.

Quote (selected)
трябва да се разберем откъде норвежците намират хомосексуални мюсюлман

Това е и шегата, защото в една част от фейк новините се говореше, че норвежците ще отвличат българчета, за да ги дават на хомосексуалистите, в други-за да ги дават на мигрантите-мюсюлмани.  Объркващо е :smokin:
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 01:32:31 от Yaroslav »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Там горе не пише "генетично по-голям", а ако се докаже генетично, че соченият за татко е точно този и той е с не повече от три години по-голям от бъдещото мамче. Мисля, че имаше нещо в закона,
Абсолютно такъв текст в закона няма.
Жалко

Quote (selected)
Quote (selected)
ако и двамата са непълнолетни, някаква разлика за консенсуса. Ако две единайсетгодишни са опитали от любопитство как работи сексът, а сексът се изкискал и проработил в действителност, то наказанието е едно.
11 годишните са наказателнонеотговорни.
Абе наказателнонеотговорността не отменя "конското евангелие"...


Quote (selected)
Quote (selected)
Ако обаче едното единайсетгодишно "любопитства" с батко на 35, наказанието за баткото следва да е съвсем различно
Никое наказание за полово престъпление не е диференцирано според възрастта на дееца.
Но е диференцирано според възрастта на жертвата, нали така?

Quote (selected)
Едни хора натиснаха да нямаме стратегия. Затова и не очаквай нещо да се прилага по-различно от преди.
И аз това казвам, трябва да се бият първо тези натискащите.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Но е диференцирано според възрастта на жертвата, нали така?
Единствената диференциация по възраст касае категориите "малолетни", "непълнолетни" и "пълнолетни". Други категории според възрастта няма в наказателния кодекс.

Quote (selected)
И аз това казвам, трябва да се бият първо тези натискащите.

Съгласен. Ще се радвам да дойде деня, в който диалогът ще бъде за това как да спасим децата от истински проблеми-принудителни бракове, детска бременност, просия, отпадане от училище. Вместо това диалогът се върти около норвежци и едно необразовано малцинство чувства гордост, че е спасило децата от "напълно реалната заплаха" от норвежко хомо робство.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Ако твърдиш че конвенцията се отнася само за ромчетата и ранните бракове, значи тя действа на дискриминационен принцип и е порочна. Това първо. Второ, и сега има действащо законодателство, срещу детската престъпност, престъпленията срещу деца и ранните бракове. Ако възразиш, че съществуващите закони не се спазват и не действат добре, с какво ще гарантораш, че конвенцията ще се спзва и ще действа както трябва? 

И един скорошен случай. Българско семейство с бебе, живеят Германия. Празнували Нова година с близки в България и се връщат обратно с колата. По пътя катастрофират и при пристигане се обръщат към местната болницата. При огледа на бебето са установени травми. То е отнето. До изясняване на обстоятелствата. Детето продължава да е в приемно семейство.

https://www.dnes.bg/eu/2020/01/14/kazusyt-s-otnetoto-v-germaniia-bylgarsko-bebe-roditelite-v-kolaps.435932

Т.е. принципът е първо се стреля, а после се проверяват обстоятелствата.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Това същото семейство, на които им отнели няколко деца заради празнуване на Нова Година ли?   :nuts:
Нова версия и не по-малко чиста монета за тебе. Колко време изтрайват райските пилета като райски на тоя свят с тази своя доверчивост?  :image008:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил


1. Има ли Норвегия проблеми със службата Барневерент , признавани от самата Норвегия?
2. Критикувана ли е Норвегия  от властите на други държави, в това число и западни, за законодателството си спрямо децата?
3. Има ли случаи с конкретни семейства,  български включително, в които родителите алармират за крайности в прилагането на закона?

Ако отговорите на тези въпроси са положителни, значи няма как да си говорим за райски пилета. Но пък  е прекрасен повод да си говорим за руската хибридна война срещу България.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Айде, последно от мен.

Ако твърдиш че конвенцията се отнася само за ромчетата и ранните бракове, значи тя действа на дискриминационен принцип и е порочна. Това първо.
Първо, не съм казал нищо за ромчета, това е твоя проекция.
 По същество, дори не можеш да си представиш колко неинформиран си за правните аспекти на дискриминацията. Бъркаш разлика в третирането с дискриминация, което е доста неинформирано. Очевидно дори не си чувал за "непряка дискриминация". Не е дискриминационно да помагаш на нуждаещите се, обратното обаче много често може да е дискриминационно. Като запълниш пропастите в знанията, можем пак да говорим.


Quote (selected)
Второ, и сега има действащо законодателство, срещу детската престъпност, престъпленията срещу деца и ранните бракове. Ако възразиш, че съществуващите закони не се спазват и не действат добре, с какво ще гарантораш, че конвенцията ще се спзва и ще действа както трябва? 
Както сам се сещаш, наличието на закон не значи автоматично прилагането му. За прилагането не помагат абстрактни размисли тип "ама де законите да се спазваха" и "де всички да бяха по-добри хора". За прилагането трябва стратегия, планиране, финансиране, институцонален стремеж. Приемането на стратегии и присъединяването към многостранни международни договор индикира такъв стремеж, но също не е достатъчно само по себе си. Активната враждебност към този тип стремеж води до обратното. В България имаме точно такава враждебност, затова очаквай нещата да си продължат като преди.


Quote (selected)
И един скорошен случай. Българско семейство с бебе, живеят Германия. Празнували Нова година с близки в България и се връщат обратно с колата. По пътя катастрофират и при пристигане се обръщат към местната болницата. При огледа на бебето са установени травми. То е отнето. До изясняване на обстоятелствата. Детето продължава да е в приемно семейство.

https://www.dnes.bg/eu/2020/01/14/kazusyt-s-otnetoto-v-germaniia-bylgarsko-bebe-roditelite-v-kolaps.435932

Т.е. принципът е първо се стреля, а после се проверяват обстоятелствата.

Ако отидеш в затвора и започнеш да разпитваш затворниците защо са там, ще чуеш много истории за невинност. Можеш дори да направиш рубрика във вестник "осъдени невинни" и да публикуваш разказите им. Ако питаш компетентните институции, историите малко се променят.

 Настаняването на дете извън семейството понякога е единствения начин да спасиш живота му. Да отречеш цялата мярка е като да забраниш болниците, защото от време на време има лекарски грешки.

Айде, със здраве!
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 09:54:16 от Yaroslav »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7400
    • Профил
Настаняването на дете извън семейството понякога е единствения начин да спасиш живота му. Да отречеш цялата мярка е като да забраниш болниците, защото от време на време има лекарски грешки.

Бахти и лицемерието значи.

Какво неясно има в едно пътно-транспортно произшествие, че да се налага изваждането на бебето от семейството му с цел спасяване на живота му?!

Айде и от мен много здраве.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Quote (selected)
И един скорошен случай. Българско семейство с бебе, живеят Германия. Празнували Нова година с близки в България и се връщат обратно с колата. По пътя катастрофират и при пристигане се обръщат към местната болницата. При огледа на бебето са установени травми. То е отнето. До изясняване на обстоятелствата. Детето продължава да е в приемно семейство.

https://www.dnes.bg/eu/2020/01/14/kazusyt-s-otnetoto-v-germaniia-bylgarsko-bebe-roditelite-v-kolaps.435932

Т.е. принципът е първо се стреля, а после се проверяват обстоятелствата.
От статията (разказа на майката) останах с друго впечатление - че първо е извършено доста подробно изясняване на обстоятелствата и чак след това са предприети действията.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Quote (selected)
Какво неясно има в едно пътно-транспортно произшествие, че да се налага изваждането на бебето от семейството му с цел спасяване на живота му?!
Например, това:

"Правят ядрено-магнитен резонанс. И потвърждават, че бебето има кръвоизлив в мозъка вследствие на катастрофата, но и стар – отпреди нея."

"Направиха нов рентген и  казаха, че откриват  травми, счупени палци на крачетата, които не съответстват с катастрофата"

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Бахти и лицемерието значи.

Какво неясно има в едно пътно-транспортно произшествие, че да се налага изваждането на бебето от семейството му с цел спасяване на живота му?!


Може би това, че установените травми не са в следствие на катастрофата? Пак казвам-отиди в затвора и питай хората виновни ли са, после публикувай тъжните им истории за погрешни присъди във вестник. Ще имаш много материал, все от невинни и онеправдани.

На всички отново лек ден.




Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Какво неясно има в едно пътно-транспортно произшествие, че да се налага изваждането на бебето от семейството му с цел спасяване на живота му?!

Тъкмо и аз щях да кажа, че много неща може да са неясни в едно пътно-транспортно произшествие, цели екипи криминолози с това се изхранват. В конкретния случай - понеже се явява като втора версия на аргумент - случки от живота, доказващи норвежката завера.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил

Quote (selected)
Ако отговорите на тези въпроси са положителни, значи няма как да си говорим за райски пилета. Но пък  е прекрасен повод да си говорим за руската хибридна война срещу България.

И аз имам подозрения за хибридност в упоритото подбиране само на фейк новини от руската преса, вместо нещо читаво, ама няма как да съм сигурна.  :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
в упоритото подбиране само на фейк новини от руската преса,

Няма "фейк новини". Трябва да си изключително ограничен човек дори да папагалиш този нонсенс. Обективната истина са фактите. А един бръз и неангажиращ поглед върху фактите показва следното :

According to figures provided by Statistics Norway, 36,800 children received measures from the Norwegian Child Welfare Services at the end of 2015.[2] This means that 2.9% of all children in Norway received some sort of measure. Of these, 12% were aged 0–2 years, 23% 3–5 years, 30% 6–12 years, and 35% 13–17 years. In addition, 6,800 young people aged 18–22 years (1.1% of their age class) received follow-up care.[2]

https://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_Child_Welfare_Services

(За да не каже някой "ма, това е Викото", съм подчертал, че статистиките са си норвежки)

Сега, когато ти извадят статистика, че 37 000 деца са били "третирани" от норвежките служби (и то само до 2015), можеш да си направиш само два извода :
1. Или норвежците (норвежките семейства) са некви пълни олигофрени, които не само не знаят как да си отглеждат децата, ами са некви изроди, или
2. Има нещо сбъркано в критериите и тенденциите, по които се отнемат деца.
Естествено, отговорът може да е смес от двете, но числото е твърде голямо, което означава, че причината е или едното, или другото.
Това са фактите. Демек, обективната истина. Затова, когато се говори, че в Норвегия отнемат деца за щяло и нещяло, това не е "фалшива новина", а обективна истина. И тя няма нищо общо с Русия, защото истината не зависи от географията.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
    Всъщност, доколкото разбирам, Банши, и ти си права и Коле - прав...

В Българската мрежа нема много разяснено..за тая Конфекция.. Дип че, е Дойче Веле, та да освЕтли половите насилия в Туркията, па и ний нали сме прихванале турски адети.. да поразмислиме..

  Е те на!

https://www.dw.com/bg/%D0%B2-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/a-52413035

   И Хайке Рабе убедена'''че Истанбулската конвенция е най-модерният инструмент за борба срещу насилието, свързано с половете.''' 

 Ама тука е Ориент..Балкани.. не Европа.... '' Права рука чело глади, лева рука ... вади"...

   ПП Това пиша, че съм в ремисия.. и че, Ной упорито не ми забранява да пиша :t1206:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Това същото семейство, на които им отнели няколко деца заради празнуване на Нова Година ли?   :nuts:
Не, мила Банши.
Последният случай е от Хамбург. В първия писах за Саарланд. Виж къде са на картата. На Германия.
Мандантите на моя приятел имат три деца, "иззети" от семейството '19 г., понастоящем са в 3 отделни приемни семейства.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Quote (selected)
Обективната истина са фактите. А един бръз и неангажиращ поглед върху фактите показва следното :

According to figures provided by Statistics Norway, 36,800 children received measures from the Norwegian Child Welfare Services at the end of 2015.[2]

От същия източник:
"The Child Welfare Services are responsible for implementing measures for children and their families in situations where there are special needs in relation to the home environment. Assistance may be provided as counselling, advisory services, and aid measures, including external support contacts, relief measures in the home, and access to day care."
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Ама тука е Ориент..Балкани.. не Европа....

Ми тя затова се казва Истанбулска  :D

Ванче, няма как и аз да съм права, и Колето.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
   Ми тя затова се казва Истанбулска ;D

  Е глей, каква си! :bigok:
 Те, съга ще вкараш в кошарата Преводачката.. па после, че се оправдаваш:  Ама няма как.. И аз съм права, емотикон сложих, и онА си е права...  три емотикона сложилА ;D

  ПП  Нали знаеш, че сими...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23688
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И аз имам подозрения за хибридност в упоритото подбиране само на фейк новини от руската преса, вместо нещо читаво,

А къде остана толерантността, съпричастието към различната гледна точка (на руснаците)?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Yaroslav:
Quote (selected)
А някаква конкретика за "извращенията на детското гестапо", "истината за което е много по-лоша" от тиражираното, или ще се замерваме с общи приказки и алюзии?

- Начинът по които дискутирате от пиедестала на Единствената "истина", изключва добронамерено да се постарая и да Ви сервирам каквито и да са линкове. Защото освен правоверна убеденост, срещана в определени кръгове, Вие не можете да докажете защо огромно мнозинство от "простата балканска и невежа публика" изпитваща ненавист към либерстките залитания, фалшификации, перверзии, трябва да вярва на лъжливи заявления? При това и в местната преса вече имаше достатъчно примери за предварително престараване на юридивите НПО-та из училищата!

Подчертавам - с борците за налагане на перверзиите, покварата, насилията над плебса, с нео-робовладелци не водя дискусии. Основното е, че всички тези лицемерно се "борят" за всякакви там "права" - обаче това не са правата на огромното мнозинство, а на девиантни, натрапчиви малцинства. И те нито са добронамерени, нито съответстват дори малко на собствените им фалшиви заявления и уверения в "демокрация", за "свобода" и за другите тъпизми от репертоара им. Трикът им е да прикриват ЦЯЛОСТТА на престъпленията си, разчленявайки фактите на отделни порции, където се втурват с всякакви манипулации да "доказват" как са напълно пухесто бели и даже с нимб на невинността.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
не мога да повярвам какви небивалици са изписани за отнемане на деца в далечни от нас държави, как се вярва на всеки вестникарски пасквил, как се награмадява с балкански патос
и на  този фон - как се отрича домашното насилие, особено завършилото с фатален край, тук в България, пред очите на всички ни
и всичко това все в името на доброто на християнското семейство
а, стига!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Lillian, струва ми се, че по този въпрос с децата, е редно да имате доста голямо снишаване. Първо трябва да се осведомите добре, а после да повтаряте либералните догми, заклинания и античовешките "нововъведения".

Колкото до норвежкото гестапо - Barnevernet - в западно-Европейската преса и новини има достатъчно статии, изнесени случаи, факти. Ако се запознаете по-издълбоко и ако имате нормалната доза човечност във Вас, съм сигурен, че много бързо ще промените мнението си!!!

Специално за Вас отделих 2 -5 мин. за да ви предложа един малък букет за избор за прочит или разглждане: https://www.google.de/search?

Ето Ви и една отделна, не съм я избирал специално, статия https://mare.photo/child-protection/. Прочетох отгоре, отгоре, заглавията и по диагонал само. (След малко ще я прочета внимателно).

Така, че препоръчвам на "синеоките" вярващи в налаганата либерална (в същност - троцкистка) "демокрация" да прочетат и се пообразоват малко повече. Това няма да попречи съществено на вярата ви в казваното по телевизиите! Но все пак има надежда за добиване на малко повече самостоятелни мнения и по други въпроси.

Заб. - Нямаме телевизор, изхвърлих го преди 10-на години на боклука.

ПП - Още нещо от първият линк: https://maikomila.bg/%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%BE-%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%BE-%D0%B2-%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%8F/
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 17:18:13 от Eisblock »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
не, благодаря!
щях да  ти се доверя повече , ако след всичко,което съм написала в този форум, не беше решил,че съм го чула по телевизията
доста високомерно, но не е там проблемът
аз пък съм чела доста от написаното от теб и тук, и в Сега, знам,че не си го научил по телевизията, но не ти се доверявам, предпочитам да подходя с простодушна критичност , почитателка съм на Окам
не ,благодаря!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Основното е, че всички тези лицемерно се "борят" за всякакви там "права" - обаче това не са правата на  на девиантни, натрапчиви малцинства. И те нито са добронамерени, нито съответстват дори малко на собствените им фалшиви заявления и уверения в "демокрация", за "свобода" и за другите тъпизми от репертоара им.

Това, като го четох на телефон, кимах с глава, защото ми се стори, че "девиантни, натрапчиви малцинства. И те нито са добронамерени, нито съответстват дори малко на собствените им фалшиви заявления..." много добре пасва на борците с призраци.

Кой казва, че в западните, както и в руските медии няма фейкове на килограм? Отдавна не може да се кълне сляпо човек във всичко, написано на руски, защото държавата не контролира и не е отговорна за всичко, което се пише там. Е, не и на 100%. Тиражират ги, защото си имат фенове, както виждаме (които кликат като луди, а от това се печели). И те обикновено се покриват с феновете на жълтата преса.
От толкова сериозни и важни световни проблеми, да избереш да се заровиш като щраус в битката със сексуалната поквара като световен заговор... луда работа.
Добре, донякъде разбирам, че фейковете печелят симпатиите на враговете на казионността, но само в началото. После добиват абсурдни размери и писват.
И убеждавайки демоса, че демокрацията не му е приятел, му помагат да преглъща с лекота грубото и погазване, като в случая с Асандж, за когото отдавна не съм чула да се вълнуват, нито тук, нито в другия форум.

« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 18:57:34 от Banshee »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Lillian, малко е тъжно, че си мислиш, как съм те сравнил с телевизора или нещо подобно. Чета те също редовно...

И да, Благодаря за доверието ти като запозната с предишния ми духовен живот и самотният ми и изоставен вече АЗ от онзи период. Именно гнусотията изпълзяла на показ по онова време и сега насадила се като глобална, е причината за един вид прераждане, излюпване в нещо друго. Така, че може да не се съмняваш в информираността ми която се е запазила.

Аз нямам съмнения в достоверността на "вярванията" си. И за протокола, съвсем прясно се върнах от Там. Нещата са видимо много по-лоши от миналата година и от по-по-по време назад... Така, че за жалост заключението под черта в снощният ми постинг и обхващащо цялото Богоборство срещу изначалният Естествен Порядък, говори и насочва към много лоши заключения.

Ако бяха само скандалите с Barnevernet и подобните в Скандинавия и дори вече на ход из Западна Европа и опитващи тук - с мед да ги мажеш! Изведеният ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ заедно с останалите вектори на АТАКАТА е ужасяващ...

...Завиждам на тези които не го осъзнават и които са се вгледали единствено в пъпа си - дори и това да е тяхната събирателна точка в живота им - нещо като нарицателното "Телевизора", като извор на информация за, какво по-точно става наоколо ни!!!
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 19:45:03 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
щях да  ти се доверя повече , ако след всичко,което съм написала в този форум, не беше решил,че съм го чула по телевизията
:D

Quote (selected)
аз пък съм чела доста от написаното от теб и тук, и в Сега, знам, че не си го научил по телевизията
:nuts:
И кво ѝ е на телевизията?!  :P

Естествено, че не става въпрос за некви "реалити шоота", а за интервюта – особено провеждани в реално време!!!

Защото там не можеш да промениш нищо, което да превърне новината във "фейк". :yes-1289:
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 19:51:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
P.S. Например аз в последно време започнах все по-често да следя кога и къде ще има подобни интервюта. При които даже чинно записвам информацията в „преводаческия тефтер” и я предавам тук.
До момента няма нито един изпищял. :ive_got_it-1379:

А и най-малко ме притесняват „ботоксовите устни” на водещата, за да спра да гледам и слушам това, което ме интересува … :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Изведеният ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ заедно с останалите вектори на АТАКАТА е ужасяващ...
ужасява те, защото си избрал да вярваш, че се случва нещо чудовищно, че незначително малката ни Европа загива под тежестта на малцинствените пълчища, че вярата, семейството, нашата Богуугодна правота се срутват
с известно неудобство, обаче, ще цитирам пак Борис Христов
Quote (selected)
Лъже те, който е седнал до твоето рамо
да скърби за човека от другия край на земята,
а не иска да знае, че в близката улица двама
жестоко се бъхтят и ножа е вече в ребрата.
та ще попитам - не е ли по-важно, по естествено,да огледаме около нас, дребните неща
знаеш ли примерно колко е броят на отнетите от родителите им деца у нас през 2019 год?
и колко е този на физически и психически малтретирани от родителите си деца, на недохранените, на изоставените, на убитите?
а броят на убитите в семействата им жени?
имаш ли представа дали някой се грижи за тях? как? с колко средства?
и - това резултат от някакъв световен заговор ли е?
или може би от миграционните процеси?
от гей малцинствата?
от другите различни, които пречат на нас, единствено нормалните, хетеросексуални, бели, християни?
ние, дето за своите не сме се погрижили, но се борим срещу световната поквара и перверзия?
пак ще кажа - грам не вярвам на тази борба, нито ,че има срещу какво да се борим
призраци са това, розова мъгла и златни пеперуди, скриващи близката гмеж
и знаеш ли как продължава любимият ми Борис Христов
Quote (selected)
Далече зад хълма, на хиляди крачки в нощта,
някой ридае и тишината наоколо буди -
широкоплещеста иде към него смъртта...
Но ние нехаем - далечната смърт ни е чужда.