Преглед на печата … > По света …

НАТО

(1/159) > >>

Джиджи:

--- Quote (selected) ---Външните министри на страните-членки на НАТО се събират в Брюксел
Космоса, Русия, Китай и Северна Македония, както и подготовката на срещата на върха в Лондон са основните теми
20 Ноем. 2019



Вицепремиерът Екатерина Захариева заминава за Брюксел на Срещата на министрите на външните работи на страните-членки на НАТО. Министрите на на 29-те държави-членки на ЕС и Р. Северна Македония ще финализират подготовката за Срещата на върха на НАТО през декември 2019 г. в Лондон.

Сред водещите теми ще бъдат сигурността в Черно море, повишаване на разходите за отбрана, обявяването на космоса за оперативен домейн на НАТО - наред с въздушния, земния, морския и кибер-пространството.

Министрите ще обсъждат стратегически въпроси на сигурността, например Русия, Китай и контрола на въоръженията. А Генералният секретар на НАТО – Йенс Столтенберг, обяви, че очаква Северна Македония да стане пълноправен член на НАТО догодина.

https://www.segabg.com/hot/vunshnite-ministri-na-stranite-chlenki-na-nato-se-subirat-bryuksel
--- Край на цитат ---

А поне според мен, най-интригуващият пойнт тук е

обявяването на космоса за оперативен домейн на НАТО :too_happy-1067:

micky:
Интересното от дописката:

--- Quote (selected) ---обявяването на космоса за оперативен домейн на НАТО
--- Край на цитат ---
Както вече реагирах първосигнално - Мара се сетила да се побара.
Ама да се допълня: Барабар Петко с мъжете.

Имам едно обосновано предположение, че тактично бутат Русия в нова гонка във въоръжаването.
И едно усещане, че са в беда голяма - Русия вече е готова за битка в Космоса! :)

Кстати, домейна козмонато ми дава: 404. Изглежда сървъра е в Украйна...

buratinob:
Ако това е примамката за ЗИП, забравете.
Скоро не съм го чел, но той на умряло куче нож не вади. :beer-405:
Трябват му реални битки, кървища и подобни баталии.
Сирия, Украйна или нещо друго, за малко да залюби и Венецуела.
За негово голямо съжаление там нещата останаха на ниво квартални свади кой е по-умен и красив.

micky:

--- Цитат на: buratinob в Ноември 20, 2019, 16:45:24 ---Ако това е примамката за ЗИП, забравете.

--- Край на цитат ---
Има тема за Китай, той последно стана чайнофил.
Не е проблем и да му спретнем някоя нова "бляскава" тема, че той до де схване...
То и за Русия има тема, ама дано не я налази, ще е перебо... ташкън!

Джиджи:

--- Цитат на: buratinob в Ноември 20, 2019, 16:45:24 ---Ако това е примамката за ЗИП, забравете.
--- Край на цитат ---

Не е, Буратино. И аз съм последната, която ше почне да примамва тов. ЗИП-ча. :bigok:

Току-що отворих тази тема по следните две причини:

Първо, за да е на една място това, което предстои в Космоса; и

Второ, заради редовните срещи на върха на НАТО, за които няма никакъв график.

Да са ми на едно място, тъй като ми трябват "служебно" – най-вече по отношение на това, къде и кога се провеждат, както и на "дневния ред", който ще се обсъжда.

За да не ровя всеки божѝ път в нет-а!!! А пък може да се окажат интересни и за други ...  :too_happy-1067:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия