Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:40:41

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025350 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14340 -: Ноември 21, 2021, 17:20:35 »
На 18 ноември пуснах тук информсция, за която не мога да намеря точно потвърждение, но която, ако е вярна, граничи с престъпление.
Явно никому тук тя не е интересна, хората предпочитат закачки с бабичката с клавиатурната диария.

Не очаквах това, признавам си.
А трябваше да го очакваш....всеки си гледа с умиление собствената клавиатура, което е много жалко, но реално. Отговорих ти

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14341 -: Ноември 21, 2021, 17:26:14 »
Не знам за кой път трябва да повторя, че високо ценя великото постижение на човечеството, наречено "ваксини". Само че преди "КОВИД", за да бъде призната една субстанция за ваксина, е трябвало да предпазва от заразяване. И специално заради т.н. ваксини от "КОВИД" това изискване е отпаднало. А сега ми кажете как се нарича някой или нещо, специално заради когото или което променят правилата!

Бях обещал, че ако случайно се излъжат да разрешат някоя руска ваксина за употреба у нас, демонстративно ще се ваксинирам с нея. Мога да добавя, че това ще направя и ако разрешат за употреба нашата, българска ваксина. Но знам, че никой няма да даде пари за изпитването ѝ, така че ще си остане просто едно научно постижение без практическо приложение. Много късно дойде тази болест. Ако беше дошла по време на НРБ, щяхме да си имаме собствена ваксина, с която да се ваксинираме. И, разбира се, нямаше да си губим времето с хамлетовия въпрос "Да се ваксинирам или да не се ваксинирам", а щяхме да се наредим на опашката за задължително ваксинираме, да се "боцнем" и после да си гледаме работата. И щяхме да бъдем доволни, че няма нужда да си блъскаме главите с въпроси, които не разбираме.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14342 -: Ноември 21, 2021, 17:38:33 »
 Изклчюено е доктор да ти каже, че си алергичен, ама не знае от какво. Има стотици хиляди причинители на алергии. Лекарят, ако не е алерголог с дълъг стаж в голяма болница може и да се затрудни. Съм от тия с многото алергии, тези към естествения аромат на някои ръстения в цъфтеж и към изкуствените аромати на доста продукти за почистване и аерозолни дезодоранти при мен е от 5-6 години. Ползвам само дезодоранти стик и рол он по неволя. Омекотителя за пране го изхвърлих...и така.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14343 -: Ноември 21, 2021, 17:39:07 »
Благодаря ти, Асол! Много!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14344 -: Ноември 21, 2021, 19:30:05 »
Мангъров цитира тази статия:

Scientists mystified, wary, as Africa avoids COVID disaster

Цитат на: Мангъров
Материал за размисъл:
...„Африка няма ваксините и ресурсите за борба с COVID-19, които имат в Европа и САЩ, но по някакъв начин изглежда, че се справя по-добре“...
По-малко от 6% от хората в Африка са ваксинирани. В продължение на месеци СЗО описва Африка като „един от най-малко засегнатите региони в света“ в своите седмични доклади за пандемия."
Може би това е така, защото природните условия в Африка са много тежки, има много специфични болести, липсващи при нас, изнежените бели хора, и затова черните хора са развили много силна имунна система. Между другото, някъде бях чел, че френския език го очаква ренесанс именно поради нарастването на населението на африканските страни, много от които са бивши френски колонии и френският език е официален там.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14345 -: Ноември 22, 2021, 01:06:08 »
Знаеш ли, Сардж, това, което си написал в 17.28 е толкова долнопробно, че би било срамно и за детска градина.
Не беше такъв човек, последната година не знам как ти и тези, които опитваш да имитираш, се гледате в огледалото. Може изолацията да ви се отразява по-силно от на останалите.

Кайленце, да си жива и здрава! (heart)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14346 -: Ноември 22, 2021, 07:56:10 »
Quote (selected)
България за пръв път е във вълна без локдаун, поради което икономическите последици на пандемията минаха леко на заден план. Въпреки това правителството продължава да разпределя милиони под формата на помощи за засегнати служители, фирми и родители.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/roditeli-sluzhiteli-pochti-bedni-kakvi-pomoshti-ima-nova-godina
Локдаун има, но е частичен, за неправоверните/неваксинирани което е добро извинение да не се изплащат помощи.


ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14347 -: Ноември 22, 2021, 09:06:24 »
Знаеш ли, Сардж, това, което си написал в 17.28 е толкова долнопробно, че би било срамно и за детска градина.

нека сепак да цитирам:

Дори и triple platinum certified ваксърите не бихме нарекли кайла стия думи.
Не че фтях няа истина, но звучат малце грубо.

е в отговор на:

На 18 ноември пуснах тук информсция, за която не мога да намеря точно потвърждение, но която, ако е вярна, граничи с престъпление.
Явно никому тук тя не е интересна, хората предпочитат закачки с бабичката с клавиатурната диария.

очевидно съм се заблудил за адресата на "бабичката с клавиатурната диария", която ти така и не назоваваш по име. вероятно не е трябвало да критикувам този комплимент като груб и неуместен. за което поднасям своите извинения.
този комплимент, разбира се, е кристално чист като момина сълза, в никакъв случай не е долнопробен и хич не би бил срамен и за детска градина.

относно

Не беше такъв човек, последната година не знам как ти и тези, които опитваш да имитираш, се гледате в огледалото. Може изолацията да ви се отразява по-силно от на останалите.

ше спомена само, че от тия форуми съм се запознавал на живо с трима души.
едната, уви, вече не е жива, с другите двама продължавам да имам сърдечни дружески отношения.
за мен остава пълна загадка как хора, които не съм виждал, не познавам, и с които не си общувам в реалния свят, могат да преценят какъв човек съм бил и как съм се променил последната година.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14348 -: Ноември 22, 2021, 11:40:12 »
Frau Hexe, не вземай толкова навътре нещата. Някои господа използват анонимността на форума да се държат така, както никога, никога, не биха си позволили в реалността. Лошо възпитание, комлексарщина, невъзможност да си го върнат на някой, който им трови реалния живот...you name it. Един тук преди време си беше позволил да псува една от дамите, пишещи във форума. Тегли им една тънка, дълга наум и продължавай, както ти си знаеш. Най-важно е, според мен, сутрин като се погледнем в огледалото, да не се срамуваме от образа в него. Успех и майната им.  :)))

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14349 -: Ноември 22, 2021, 13:35:39 »
На 18 ноември пуснах тук информсция, за която не мога да намеря точно потвърждение, но която, ако е вярна, граничи с престъпление.
Явно никому тук тя не е интересна, хората предпочитат закачки с бабичката с клавиатурната диария.

Не очаквах това, признавам си.

Колеги, имам въпрос по този материал във в. Сега:
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-e-spryala-da-dostavya-vaksinata-na-astrazeneka

Според вас какво означава това - че извън пропорционално разпределените количества България няма да поръчва допълнително с двустранни договори или че няма да има ваксини дори и по сключеното от Борисов споразумение? Не ми се вярва просто така да се отмятаме от подписано споразумение, пък и нямам навика да приемам буквално преразкази на журналисти.

Ако има някой надеждна административна информация, ще съм благодарна! Асол?
Информацията беше интересна, поне за мен.
Ако някой от тук списващите е можел, със сигурност би ти  отговорил на така поставения въпрос.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14350 -: Ноември 22, 2021, 16:06:46 »
global vaccination campaign

Айде, вече се насрахте. Въобще не е имало "глобална" ваксърска кампания! Точно пък в соц-страните да са прокарвали пландемиите си...
- Пореден опит да фащате канарчета на гола кука, n'est-ce pas?

Алергиите се менят, Liebes. Днес имаш, утре нямаш или си умряла. Или днес имаш вече някаква друга, имплантирана от някоя "ваксина" от някога или щото си галила някой помияр. Ходи най-сетне и се набоцкай за да се успокоиш. Със сигурност ще ти помогне. Инак:

- Доста гадничка позиция за парадиране: "Аз няма таквоз щото ..., ама вие безотговорните - отивайте да ви боцкат щото ша ма заразите!

И да те утеша: - Не си единствена с маниерничене из темата, а сте комплект с останалите лаици-лицемери, маркиращи всичко с миризлива следа наоколо. Айде - кафа от олигофренщини, лигльоВщини, фъфлене.
 :i_sheepish:
« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 17:24:42 от Eisblock »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23474
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14351 -: Ноември 22, 2021, 18:14:42 »
Малко остана, прехвърлихме билото.
Две години мъка, ама Били-то по инвитро Гейтсов вика че "пандемията" ке падне лето 2022.
Поне в психарската си част, пак берекет вересин!
Ми вервам му!
В повечето случаи, инструкциите дадени от производителя, еле гаранционния срок са верни. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14352 -: Ноември 22, 2021, 23:03:07 »
Важно е да се види, но само с и за нормални, любознателни хора!
https://www.youtube.com/watch?v=tIjDd58MNuA

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14354 -: Ноември 25, 2021, 11:40:58 »
Единственият дезинфектант, който ползвам постоянно (пулверизатори у дома, в чантата и в  колата), е 95% спирт от аптеката. Никакви проблеми с кожата, не предизвиква алергии.
Всички останали, които се предлагат на пазара, съдържат някакви лепкави щуротии, които не мога да прочета в ситния текст, въпреки новичките си очилца, а и на практика са антибактериални, но не и антивирусни. 

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14355 -: Ноември 25, 2021, 11:59:58 »
Вкъщи дезинфекцирам долу-горе веднъж на седмица брави и кухненски повърхности с  денатуриран спирт, от оня лилавия ''спирт за горене''.. Когато нямам възможност да си измия ръцете ползвам обикновени мокри кърпички. Прекаления стремеж към стерилност в бита притъпява устойчивостта ни към бактериите с които иначе мирно съществуваме.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14356 -: Ноември 25, 2021, 15:43:08 »
Този линк е най-вече за команча и Hateras, който ме обвини в лъжа.
http://www.focus-news.net/hot-topic/2021/11/22/7406/koronavirusat-v-evropa-lokdauni-i-protesti.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14357 -: Ноември 25, 2021, 17:08:06 »
Тук дават графика на процент на ваксинираните и брой жертви по страни:



Би трябвало вдясно да показват относителен, а не абсолютен брой смъртни случаи, но дори и така се вижда, че между Латвия и Словения и между Хърватско и Словакия има големи разлики при почти същия процент ваксинирани. Следователно освен процента ваксинирани има и други важни фактори, определящи смъртността. Но тях не ги казват!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14358 -: Ноември 25, 2021, 17:13:52 »
Тук дават графика на процент на ваксинираните и брой жертви по страни:
Би трябвало вдясно да показват относителен, а не абсолютен брой смъртни случаи, но дори и така се вижда, че между Латвия и Словения и между Хърватско и Словакия има големи разлики при почти същия процент ваксинирани. Следователно освен процента ваксинирани има и други важни фактори, определящи смъртността. Но тях не ги казват!

од същата статия:

Едни от най-пострадалите държави по време на първата вълна Испания и Италия също са се справили много добре с предпазването от COVID-19 с помощта на ваксините. В двете страни броят на имунизираните е съответно 83% и 82%, а броят на починалите е 3 и 9.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14359 -: Ноември 25, 2021, 18:04:28 »
@lucho тва е само половината графика. Поради що ти или източника ти се срамите да покажете цялата?
Прочее, цялата е налична в другата тема https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1628.msg177361#msg177361
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14360 -: Ноември 25, 2021, 18:13:58 »
@lucho тва е само половината графика. Поради що ти или източника ти се срамите да покажете цялата?
Прочее, цялата е налична в другата тема https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1628.msg177361#msg177361

цялата е налична като закачен файл и се вижда само ако си логнат, тва между другото.

а иначе 29% ваксинирани, което е над 2 пъти под средното за ес, си е доста показателно за културната пропаст, която само се увеличава.

ако се турят данни за бившите югорепублики извън ес, няа се изненадам, ако там процентът ваксинирани е над 29.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14361 -: Ноември 25, 2021, 18:36:19 »
@lucho тва е само половината графика. Поради що ти или източника ти се срамите да покажете цялата?
Прочее, цялата е налична в другата тема https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1628.msg177361#msg177361
Не се срамим, просто там, където я намерих, я има в 2 части, а аз публикувах само едната част с аномалиите, защото в другата няма особени аномалии.
И досега не мога да я намеря цялата. Между другото, не знам как тук се правят тия прикачвания на файлове - при мен такъв инструмент не се показва.



А, сега видях, понеже вече е цялата, че смъртността е осносителна, така че критиката ми по-горе, че е абсолютна, отпада, защото се оказва, че не е така.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14362 -: Ноември 25, 2021, 19:17:26 »
Ей, уж уважавани възрастни хора, пък се държите като деца в училище, които умират да се подиграват, присмиват и дразнят съучениците си!



Знаете ли как могат рязко да увеличат процента на ваксинираните в България? Просто трябва пропагандната машина да завие на 180 градуса. Да кажат "Не ви препоръчваме да се ваксинирате, но все пак, ако някой много желае, все още има останали ваксини, но скоро ще свършат." И да направят ваксинацията платена (т.е. всеки да си плаща стойността на ваксината). Като се юрне оня ми ти народ, като се извият ония ми ти опашки за ваксинация, гледай само какво става! ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14363 -: Ноември 25, 2021, 19:31:46 »
Ей, уж уважавани възрастни хора, пък се държите като деца в училище, които умират да се подиграват, присмиват и дразнят съучениците си!



Знаете ли как могат рязко да увеличат процента на ваксинираните в България? Просто трябва пропагандната машина да завие на 180 градуса. Да кажат "Не ви препоръчваме да се ваксинирате, но все пак, ако някой много желае, все още има останали ваксини, но скоро ще свършат." И да направят ваксинацията платена (т.е. всеки да си плаща стойността на ваксината). Като се юрне оня ми ти народ, като се извият ония ми ти опашки за ваксинация, гледай само какво става! ;)
Аз откога го пледирам! Ма на, не слушат!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14364 -: Ноември 25, 2021, 20:55:41 »
Не, няма да се юрнат, хората просто не вярват, че някой им мисли доброто. Честно казано, и аз не вярвам в алтруизма на богатите.
Вие си ги избрахте!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14365 -: Ноември 25, 2021, 21:44:19 »
Не, няма да се юрнат, хората просто не вярват, че някой им мисли доброто. Честно казано, и аз не вярвам в алтруизма на богатите.
След толкова безумни и нелогични решения ще им вярват само набодените, щото те са длъжни да им вярват.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14366 -: Ноември 25, 2021, 21:47:14 »
Абе може тогаз още да не е била измислена думичката "пандемия", но тва, което пише ф Уикито, е повече от достатъчно, нес па?!?:

Quote (selected)
From 1958 to 1977, the World Health Organization conducted a global vaccination campaign that eradicated smallpox, making it the only human disease to be eradicated.


ами не, не е достатъчно.

я си преведи сама цитата, който си пуснала. къде в него се говори за пандемия?
the lamers club honourable member …

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14367 -: Ноември 25, 2021, 22:40:06 »
Хубу, няма да се ваксинира по време на пандемия. Какво да се прави? Карантина, ама истинска - както в Китай (не че в Китай не са 70% ваксинирани)?
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14368 -: Ноември 25, 2021, 22:46:40 »
Тия, де им е писано да умрат от короната, ще умрат. Тия, де им е писано да не умрат от короната, може да им е писано да се споминат от ваксини.
Проследи пак как се развиха нещата и най-вече какви ги говореха политиците. Това е бавно сваряване на жабата, което се прави колко иронично именно благодарение на страха на жабата от смъртта.
Нещата не отиват на добре.
Ще те питам едно единствено нещо - след като много се разболяват, но малко влизат в болница в Германия, що ги заключват и там?
Нали в самото начало се каза, че целта е да не се натоварва здравната система.
Политиците забравиха ли целта, или им поставиха нова? Каква?
Пълно изкукуригване на населението и граждански войни?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14369 -: Ноември 25, 2021, 22:48:35 »
 :popcorn:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14370 -: Ноември 25, 2021, 22:51:23 »
Хубу, няма да се ваксинира по време на пандемия. Какво да се прави? Карантина, ама истинска - както в Китай (не че в Китай не са 70% ваксинирани)?

ами това трябваше да се направи януари миналата година. и да, както в китай.

и да, 70% са ваксинирани, но със второкласни ваксини, според един специалист на друго място.

и какво правим сега с новия щам? защото първите впечатления от него навяват едни еретични мисли за рестарт на пандемията.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14371 -: Ноември 25, 2021, 23:00:41 »
Хубу, няма да се ваксинира по време на пандемия. Какво да се прави? Карантина, ама истинска - както в Китай (не че в Китай не са 70% ваксинирани)?
карантина по дефиниция е изолация на болен или преносител, изписана от лекар.

изолацията на здрави хора се нарича затвор. и е мярка, назначена от съд. до началото на ковид-идиотизма.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14372 -: Ноември 25, 2021, 23:09:23 »
Quote (selected)
Covid: New heavily mutated variant B.1.1.529 in South Africa raises concern
James Gallagher
Health and science correspondent

https://www.bbc.com/news/health-59418127

We're back in familiar territory - growing concern about a new variant of coronavirus.

The latest is the most heavily mutated version discovered so far - and it has such a long list of mutations that it was described by one scientist as "horrific", while another told me it was the worst variant they'd seen.

It is early days and the confirmed cases are still mostly concentrated in one province in South Africa, but there are hints it may have spread further.

Immediately there are questions around how quickly the new variant spreads, its ability to bypass some of the protection given by vaccines and what should be done about it.

There is a lot of speculation, but very few clear answers.


казаха ли ви го преди няколко дена: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1628.msg175643#msg175643

ама и двете групи сте само писатели, но не и читатели.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14373 -: Ноември 25, 2021, 23:16:52 »
защото първите впечатления от него навяват едни еретични мисли за рестарт на пандемията.

Това не е рестарт на пандемията. Тя просто не си е отишла. Докато не мине през 70-80% от всички, се на вълнолома ще сме. И после ще ни навестява всяка година. Видно е, че ваксините не могат да участват в процеса на установяването на стаден имунитет. А по дефиниция, би трябвало да го правят. Наскоро чух "официално" число, че около 650 000 души са минали през ковид. Другото "официално" число е около милион ваксинирани. Заедно с изкаралите го на крак и нерегистрирани, би трябвало да са под два милиона. Къде е 4 милиона? А щом ваксината не помага, се връщаме обратно на около 1 милион минали през вируса. Още дълго ще я караме така.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14374 -: Ноември 25, 2021, 23:20:42 »
защото първите впечатления от него навяват едни еретични мисли за рестарт на пандемията.

Това не е рестарт на пандемията. Тя просто не си е отишла. Докато не мине през 70-80% от всички, се на вълнолома ще сме. И после ще ни навестява всяка година. Видно е, че ваксините не могат да участват в процеса на установяването на стаден имунитет. А по дефиниция, би трябвало да го правят. Наскоро чух "официално" число, че около 650 000 души са минали през ковид. Другото "официално" число е около милион ваксинирани. Заедно с изкаралите го на крак и нерегистрирани, би трябвало да са под два милиона. Къде е 4 милиона? А щом ваксината не помага, се връщаме обратно на около 1 милион минали през вируса. Още дълго ще я караме така.

точно рестарт ще е, защото се връщаме на позицията от януари миналата година. и тези 1 милион преболедували ще трябва да ги пишем непреболедували, защото новия щам не се хваща от ваксините. и няма гаранция, че създадените антитела срещу сегашните щамове ще са ефективни и срещу него.

така, че може да си зададем сакралния въпрос (ако се потвърди тази вест) „оти ручааме жаабетата?“
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14375 -: Ноември 25, 2021, 23:26:41 »
защото новия щам не се хваща от ваксините. и няма гаранция, че създадените антитела срещу сегашните щамове ще са ефективни и срещу него.

Ами, всичко е възможно. Не бих се учудил ако т. нар. ваксини имат мазен пръст в тези мутации. Все пак те са защитните реакции на бацко. Въпросът е, че никога няма да разберем истината.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14376 -: Ноември 25, 2021, 23:39:03 »
казаха ли ви го преди няколко дена: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1628.msg175643#msg175643

ама и двете групи сте само писатели, но не и читатели.


Това го казват много хора от много време, ама им викат мангъровци и им се присмиват.


А в стратегията да се форсира производството и масовото инжектиране на иРНК ваксини, може би е подценена вероятността да се стигне лесно до създаване на резистентни мутанти, защото антигенът е твърде специфичен и къс:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14377 -: Ноември 25, 2021, 23:42:41 »
Ми я си представете, ако ваксинираните за тоя щам се окажат по някаква причина с по-нисък имунитет към новите щамове? Това ми се върти в главата от самото начало, когато една ученка, как е учен в женски род? обясняваше, че били създадени ваксини през 2005 някъде за един подобен вирус. Ваксали животинките, всичко на шест, пуснали животинките обратно и те се споминали. Затова оная субстанция не е видяла бял свят.
Защо са се споминали?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14378 -: Ноември 26, 2021, 09:10:34 »
Защо са се споминали?

Може би защото, шведско проучване показва, че кривата на ефикасност на ваксината спада рязко и дори пада под нулата. Под нулата, означава, че ваксината вероятно уврежда трайния имунитет и към други патогени!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14379 -: Ноември 26, 2021, 09:22:29 »
Но ме интересува нещо, което нито у нас, нито на запад не коментират, как стои въпросът с трайността на имунитета при преболедувалите, всяка сутрин ни набиват, колко от починалите са неваксинирани, не чух нито веднъж, колко от прекаралите болестта, през последните 2 г. са повторно хоспитализирани и/или починали?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14380 -: Ноември 26, 2021, 09:41:30 »
влизаш в едно ковид отделение, заразяваш се, преболедуваш, ако е рекъл господ, получаваш имунитета и сетне се пробваш дали го имаш! :nuts:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14381 -: Ноември 26, 2021, 10:10:08 »
Но ме интересува нещо, което нито у нас, нито на запад не коментират, как стои въпросът с трайността на имунитета при преболедувалите, всяка сутрин ни набиват, колко от починалите са неваксинирани, не чух нито веднъж, колко от прекаралите болестта, през последните 2 г. са повторно хоспитализирани и/или починали?!
Знам, че от един случай не могат да се правят изводи, но все пак: моят шурей и жена му го изкараха вече 2 пъти - през Ноември 2020 и през Сепември т.г. Не са ваксинирани, не са влизали в болница, възраст 55г и 52 г. Тази година за разлика от миналата са го преборили доста лесно - практически на крак.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14382 -: Ноември 26, 2021, 10:13:28 »
карантина по дефиниция е изолация на болен или преносител
Или на всички новопристигнали, за 40 дена. Quaranta giorni.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14383 -: Ноември 26, 2021, 10:15:03 »
ами това трябваше да се направи януари миналата година. и да, както в китай.

Трябвало е, ама не е. Сега какво да правим, това е въпроса.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14384 -: Ноември 26, 2021, 10:16:47 »
А в стратегията да се форсира производството и масовото инжектиране на иРНК ваксини, може би е подценена вероятността да се стигне лесно до създаване на резистентни мутанти, защото антигенът е твърде специфичен и къс:
Делтата се пръкна в чудесно справящата се Индия преди ваксините.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14385 -: Ноември 26, 2021, 10:43:57 »
Трябвало е, ама не е. Сега какво да правим, това е въпроса.

ами започваш да мислиш какви мерки ще са полезни при ендемичен вирус, с нетраен имунитет и сравнително висока способност за мутиране :smokin:

на първо време.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14386 -: Ноември 26, 2021, 10:45:16 »
Делтата се пръкна в чудесно справящата се Индия преди ваксините.

а ню-то къде се пръква? и каква е обстановката там? от гледна точка на вирусологията?
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14387 -: Ноември 26, 2021, 10:52:53 »
Може би защото, шведско проучване показва, че кривата на ефикасност на ваксината спада рязко и дори пада под нулата. Под нулата, означава, че ваксината вероятно уврежда трайния имунитет и към други патогени!
Е това си мисля и аз. Ваксината към тоя точно вирус или РНК ваксината разбалаликва системата и тя почва да реагира неадекватно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14388 -: Ноември 26, 2021, 11:00:43 »
Хубу, няма да се ваксинира по време на пандемия. Какво да се прави? Карантина, ама истинска - както в Китай (не че в Китай не са 70% ваксинирани)?
Китайците се справиха с ковид при 0% ваксинирани.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14389 -: Ноември 26, 2021, 11:18:58 »
Може би защото, шведско проучване показва, че кривата на ефикасност на ваксината спада рязко и дори пада под нулата. Под нулата, означава, че ваксината вероятно уврежда трайния имунитет и към други патогени!
Кое е това шведско проучване?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14390 -: Ноември 26, 2021, 11:19:48 »
Кое е това шведско проучване?

виж в другата тема – там рекиджа го е споменал.
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14391 -: Ноември 26, 2021, 11:24:50 »
виж в другата тема – там рекиджа го е споменал.
Рекиджа вади инфо от максимовото поглединфо, което на всичко отгоре отразява някаква френска дискусия, споменаваща туит на база шведски ръкопис в Ланцет.
Та кое е това шведско проучване?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14392 -: Ноември 26, 2021, 11:31:55 »
Та кое е това шведско проучване?

мен ли ме питаш?
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14393 -: Ноември 26, 2021, 11:32:39 »
мен ли ме питаш?
Питам пусналия "инфото".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14394 -: Ноември 26, 2021, 11:35:01 »
Питам пусналия "инфото".

слагай тогава по едно @account_name отгоре, защото така се излиза, че питаш или мен или и всички останали.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14395 -: Ноември 26, 2021, 11:44:24 »
Рекиджа вади инфо от максимовото поглединфо, което на всичко отгоре отразява някаква френска дискусия, споменаваща туит на база шведски ръкопис в Ланцет.
Та кое е това шведско проучване?
пуснах и линк към пре-принта за Лансет.
Тва, което най ме дразни е, че се налага да ходя позадниците на колегите-антиваксъри и като един детектив да търся първичните източници на снесените од тех 19-та ръка щуротии.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14396 -: Ноември 26, 2021, 11:47:11 »
Тва, което най ме дразни е, че се налага да ходя позадниците на колегите-антиваксъри и като един детектив да търся първичните източници на снесените од тех 19-та ръка щуротии.

не се оплаквай – поне трупаш практически опит :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14397 -: Ноември 26, 2021, 11:50:29 »
не се оплаквай – поне трупаш практически опит :smokin:
Интересно защо постовете на колегите антиваксъри се броят за информативни, дори да не поднасят никаква, изкривена или направо фалшива информация?
Впрочем швецкото изследване (и аз си намерих препринта в Ланцет) не казва баш тва, дето твърди Максим.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14398 -: Ноември 26, 2021, 11:51:07 »
Китайците се справиха с ковид при 0% ваксинирани.

А имаш ли обяснение защо китайците разработват ваксина за вътрешно потребление и ваксинират дор над 2/3 од населението си, ако "са се справили с ковид при 0% ваксинирани" и тоя ковид оддавна не съществува при тях, щом вече са се справили?

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14399 -: Ноември 26, 2021, 11:56:15 »
Интересно защо постовете на колегите антиваксъри се броят за информативни, дори да не поднасят никаква, изкривена или направо фалшива информация?
Впрочем швецкото изследване (и аз си намерих препринта в Ланцет) не казва баш тва, дето твърди Максим.  :smokin:

команч, ударил си го на тотално тролене последните 50тина поста

приеми го това като дружеска забележка.
Правиш всичко възможно да ни убедиш, че високата ти натура освен копролити и оплескани линкове на търсачката гугъл не може да ни предложи друго.