Преглед на печата … > Теми на форумците …

Край казана, или за културата на правене и пиене

(1/140) > >>

Ной:

--- Цитат на: Kole в Февруари 24, 2020, 19:50:04 ---Та, стягате ли се за епидемията?
--- Край на цитат ---
Ама естествено! Български доктор беше обявил, че коронованият вирус мре от алкохол и ние с 67-и сме заредили бара допълнително. Щото ако в разгара на епидемията свърши джина, това вече ще е криза! Наблегнали сме на твърдото гориво, включително бутилка индиански джин и един кракен ямайски, за всеки случай. Така де, ако се окаже национално ориентиран вирус, да има какво да го черпим. Мисля, че ще намина за още една бутилка "Бабини зъби", известна сред населението като вишновка, нещо ми е привършил ромът за сладкиши, и гледам, че от шерито нищо не е останало. Само да ми дойде тази вирусна история, ще я посрещнем во всеоружие! Малкото ми е купило кутия съедобни орхидеи за украса  на чашите! 
Начален залп с водка, кисела краставичка и украинска сланинка, после броим жертвите и продължаваме по същество.

Ной:

--- Цитат на: Kole в Февруари 24, 2020, 21:55:56 ---Ной,  :way_to_go-1308:
Горещо препоръчвам в битката да включите сливов  редестилат и слайсове дехидатиран свински липид в натриев хлорид и пулверизиран капсаицин.

--- Край на цитат ---
Сливовият редистилат в нашите ширини е по-рядко срещан от индианския джин, а може би ще се наложи да се отбраняваме с подръчни средства.
А дехидратираният свински липид с украински произход е включен в борбата по умълчание, къде без него!  :smokin:

buratinob:
Ной има ли кленовица?
Не може толкова захар да пропада само за подсладител.

Kole:

--- Quote (selected) ---Кажи, джанъм, какво не те устройва в подборката
--- Край на цитат ---
Не може, милото. Предозирало е с лечението.  :m1731:
Глей кво става - ни дума и само 2-3 мотикона...

Ной:

--- Цитат на: buratinob в Февруари 24, 2020, 23:00:40 ---Ной има ли кленовица?
Не може толкова захар да пропада само за подсладител.

--- Край на цитат ---
Тази захар е скъпа, по-евтинко идва да носят направо дестилата. 750 мл сироп са 15 долара по приятелски, литър шльокавица е по-евтин по акция. Ако някой прави нещо, той го прави за себе си и не дава на пазара. Но тук няма културата на варене на кленовица, пуританите са се потрудили. Мууншайн се вари от всичко, което може да ферментира, но си остава сивушна маса за масите без кой знае какви изисквания. Има тук-там ябълков шнапс, ама не е нещо, с което да седнеш да се гордееш (освен онзи под седем печата, за който се шушука и не се говори, щото ония с акцизите дебнат!).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия