Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:28:12

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 555293 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8820 -: Ноември 25, 2021, 14:04:17 »
Я да видим тук едно възстаричко понятие за Отечество ...

Quote (selected)
С вяра Авраам послуша, когато бе повикан да излезе и да отиде на едно място, което щеше да получи в наследство, и излезе без да знае къде отива.
С вяра се засели в обещаната земя като в чужда, и живееше в шатри, както и Исаак и Яков, наследниците заедно с него на същото обещание.
Защото очакваше града, който има вечни основи, на който архитект и строител е Бог.
С вяра и сама Сара доби сила да зачне в преминала възраст, понеже счете за верен Този, Който се бе обещал.
Затова само от един човек, и той замъртвял, се народи множество, колкото небесните звезди и като крайморския пясък, който не може да се изброи.
Всички тия умряха във вяра, тъй като не бяха получили изпълнението на обещанията; но ги видяха и поздравиха отдалеч, като изповядаха, че са чужденци и пришелци на земята.
А ония, които говорят така, явно показват, че търсят свое отечество;
и ако наистина, така говорейки, са имали в ума си онова отечество, от което бяха излезли, намерили биха случай да се върнат
.
Но на дело желаят едно по-добро отечество, сиреч, небесното; затова Бог не се срамува от тях да се нарече техен Бог, защото им е приготвил град.

(Евреи, 11:8-16)

Доста по-сложна концепция, чини ми се, от тази за мястото, където си се родил, или пък за бащинията ти.  :cool-1084: със сигурност на повече от 200 години.  :cool-1084:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8821 -: Ноември 25, 2021, 14:09:16 »
Верно? Глей ти! Век живи, век учись.  :cool-1084: :0005:
Като за начало не е зле да се разбере какво разбира всеки под понятието "отечество". Както съм споменавал, моето отечество е разпокъсано между три смотани национални държави.
Башка, че най-доброто съответствие на patria е бащино огнище, останалите значения са допълнителни наслагвания, нерядко зле осмисляни и превеждани днес, pugna pro patria са крещели в битка и кръстоносците в Светите земи, без да визират нищо земно. Отечество - ако имате terra patria. Roma communis е неподходящ пример, справка - дигестите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8822 -: Ноември 28, 2021, 13:44:05 »
Преброиха ли разписките най-после, някой знае ли?
Или пак ни налягат едни съмнения.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8823 -: Ноември 28, 2021, 14:02:08 »
Темата що не е избори април 22?

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8824 -: Ноември 28, 2021, 14:04:03 »
ако доживее темата, и не я налазят троловете, ке а прекръстим
дотогаз - каквото такова :)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8825 -: Ноември 28, 2021, 14:35:04 »
@паралелепипед

Провалът фопита да се еманципираш од sekyko до степен, че да си фсъстояние да изпълняваш адекватно ангажиментите си на админ, не бива да те обескуражава. Бори се! Първата стъпка е да спреш да триеш фсичко, което наранява обсебилия те sekyko. Имаш пълната ми поткрепа!
Оспех!

-----------
@sekyko
#засрамисебе

Ако сметаш, че обсебвайки паралелепипеда, му помагаш адекватно да изпълнява ангажиментите си като админ, грешиш!
Точно обратното. Имай съвест и пусни човека да си гледа работата, щото фмомента насекъде му се привиждат тролове и само трие, нищо друго неможе да праи, напрао да го ожали човек...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8826 -: Ноември 28, 2021, 14:37:47 »
@паралелепипед

Провалът фопита да се еманципираш од sekyko до степен, че да си фсъстояние да изпълняваш адекватно ангажиментите си на админ, не бива да те обескуражава. Бори се! Първата стъпка е да спреш да триеш фсичко, което наранява обсебилия те sekyko. Имаш пълната ми поткрепа!
Оспех!

-----------
@sekyko
#засрамисебе

Ако сметаш, че обсебвайки паралелепипеда, му помагаш адекватно да изпълнява ангажиментите си като админ, грешиш!
Точно обратното. Имай съвест и пусни човека да си гледа работата, щото фмомента насекъде му се привиждат тролове и само трие, нищо друго неможе да праи, напрао да го ожали човек...

5. Успокой се, хлапе
Много ефективна е тактиката, при която в началото тролът изкарва някои от читателите извън себе си (а за това е достатъчно да се осмеят разумни, логични аргументи) и след това, когато той се поддаде на емоциите си и премине към личността на трола, да се заложи на контраста. Да се говори спокойно, разумно, с умен вид и да се набляга на психичното (или емоционално) разстройство на опонента;

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8827 -: Ноември 28, 2021, 14:51:20 »
 Пак ли ти се явиха троловете? Ужас...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8828 -: Ноември 28, 2021, 15:43:04 »
Quote (selected)
да се осмеят разумни, логични аргументи

Не съм забелязала да са осмивани разумни и логични аргументи.
 

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8829 -: Ноември 28, 2021, 15:45:34 »
Пак ли ти се явиха троловете? Ужас...
ако дойдат и орките с елфите?!? малей! :lol:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8830 -: Ноември 28, 2021, 15:49:02 »
Не съм забелязала да са осмивани разумни и логични аргументи.

съжалявам, че не забелязваш.

обаче доста хора се въздържат от писане във форума имено поради тази причина.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8831 -: Ноември 28, 2021, 15:52:17 »
Не съм забелязала да са осмивани разумни и логични аргументи.

Сериозно? Нали първо би трябвало да бъдат приети за разумни и логични? Ти можеш ли да дадеш един пример, когато нещо такова се е случило? Дори със себе си. Да кажем, за ваксинирането. Приела ли си един сериозен и логичен аргумент? А когато отхвърлянето на аргументи е съчетано с подигравки и квалификации за умствени и професионални способности, това си е учебникарско тролене. Спорове по разни въпроси не се водят така. Удобната позиция да не казваш нищо, но да осмиваш всичко е достатъчно показателна.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8832 -: Ноември 28, 2021, 16:00:26 »
Не съм забелязала да са осмивани разумни и логични аргументи.

Сериозно? Нали първо би трябвало да бъдат приети за разумни и логични? Ти можеш ли да дадеш един пример, когато нещо такова се е случило? Дори със себе си. Да кажем, за ваксинирането. Приела ли си един сериозен и логичен аргумент? А когато отхвърлянето на аргументи е съчетано с подигравки и квалификации за умствени и професионални способности, това си е учебникарско тролене. Спорове по разни въпроси не се водят така. Удобната позиция да не казваш нищо, но да осмиваш всичко е достатъчно показателна.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1212.0

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8833 -: Ноември 28, 2021, 16:13:38 »
Quote (selected)
Ти можеш ли да дадеш един пример, когато нещо такова се е случило? Дори със себе си. Да кажем, за ваксинирането. Приела ли си един сериозен и логичен аргумент?

Да. И не един.
Това, че ти смяташ хората, които се ваксинират, за овце, не ме вълнува. Имам си живот и правя възможното да го живея нормално. 
Впрочем носенето на маска, ползването на дезинфектанти и спазването на дистанция вече правя машинално, поради което не ми пречат в комуникацията с хората. Абе нещо като миенето на зъбите и ежедневния душ. 

ПП - Кой определя кои аргументи са разумни и логични?
« Последна редакция: Ноември 28, 2021, 16:20:30 от Simplified Solutions »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8834 -: Ноември 28, 2021, 16:19:18 »
не се заяждам, но тезата бе

Не съм забелязала да са осмивани разумни и логични аргументи.

само да питам, не се заяждам. това
геолог обяснява неща, които не са предмет на експертизата му, но биха променили одношението към копането на изкопаеми неща и загубата на приходи од тая дейност.
 :nuts:
1. не си го забелязала постовете
2. не е осмиване на разумни и логични аргументи? без да имаме претенции дали изложените в горния пост тези са верни или не, говорим за реакцията в тоя пост и как трябва да се почувства адресирания?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8835 -: Ноември 28, 2021, 16:20:42 »
Кой определея кои аргументи са разумни и логични?

Не знам, ти кажи. Ти постави въпроса за разумни и логични аргументи. Логично би трябвало да си ти. Аз не говоря подобни общи приказки, защото много добре знам кой какво приема и не приема.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8836 -: Ноември 28, 2021, 16:23:42 »
не се заяждам, но тезата бе

Не съм забелязала да са осмивани разумни и логични аргументи.

само да питам, не се заяждам. това 1. не си го забелязала постовете
2. не е осмиване на разумни и логични аргументи? без да имаме претенции дали изложените в горния пост тези са верни или не, говорим за реакцията в тоя пост и как трябва да се почувства адресирания?
Не разбрах какво ви смущава в цитата.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8837 -: Ноември 28, 2021, 16:25:44 »
Кой определея кои аргументи са разумни и логични?

Не знам, ти кажи. Ти постави въпроса за разумни и логични аргументи. Логично би трябвало да си ти. Аз не говоря подобни общи приказки, защото много добре знам кой какво приема и не приема.
За разумните и логични аргументи писа cekyko. Затова питам кой определя аргументите като такива.  :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8838 -: Ноември 28, 2021, 16:31:50 »
Не разбрах какво ви смущава в цитата.

тоест тази реакция е напълно в реда на нещата?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8839 -: Ноември 28, 2021, 16:32:25 »
За разумните и логични аргументи писа cekyko. Затова питам кой определя аргументите като такива.

ОК, но казваш, че не си забелязала да става такова нещо. А то става постоянно. За ваксините, например, бяха дадени много разумни и логични аргументи. Аз пък не съм забелязал да са ти повлияли на мнението. И не, аз не считам ваксинираните за овце. Считам, че ваксинираните трябва да престанат да ни сочат с пръст.
Ето ти един разумен и логичен аргумент:
Ваксината предпазва ваксинирания от заболяване. Какво му пречат неваксинираните? Ще го приемеш ли?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8840 -: Ноември 28, 2021, 16:32:29 »
не се заяждам, но тезата бе

Не съм забелязала да са осмивани разумни и логични аргументи.

само да питам, не се заяждам. това 1. не си го забелязала постовете
2. не е осмиване на разумни и логични аргументи? без да имаме претенции дали изложените в горния пост тези са верни или не, говорим за реакцията в тоя пост и как трябва да се почувства адресирания?

адресираният е афторът на темата. Тя съдържа 49 страници, които може би не е зле да попрегледаш.

Адресираният треа да се почуфства неудобно од тва, че може би изглежда донякъде като лицемер. И да ѝ смени заглавието, към което нееднократно съм го приканвал.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8841 -: Ноември 28, 2021, 16:35:38 »
адресираният е афторът на темата. Тя съдържа 49 страници, които може би не е зле да попрегледаш.

Адресираният треа да се почуфства неудобно од тва, че може би изглежда донякъде като лицемер. И да ѝ смени заглавието, към което нееднократно съм го приканвал.

благодаря за перфектния пример, който демонстрира току що.

та, симпли, ето ти реакцията на младежа по-горе.
тя е ли адекватна по отношение на съфорумника и по отношение на тезите му?

или е обида, генерирана със неоправдано самочувствие да дава другиму път в живота
и да го кара да се променя в угода на агресиращия?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8842 -: Ноември 28, 2021, 16:38:36 »
Quote (selected)
За ваксините, например, бяха дадени много разумни и логични аргументи.

Не мисля.  :)))
А сега ще ме извините, но трябва да разходя кучето и да си купя цигари.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8843 -: Ноември 28, 2021, 16:40:37 »
Не мисля.  :)))
А сега ще ме извините, но трябва да разходя кучето и да си купя цигари.
време е да ги оставиш!
да ти се похваля от 3 и половина години не пуша, отрязах ги от 60 цигари на 0 отведнъж! :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8844 -: Ноември 28, 2021, 16:40:48 »
благодаря за перфектния пример, който демонстрира току що.

та, симпли, ето ти реакцията на младежа по-горе.
тя е ли адекватна по отношение на съфорумника и по отношение на тезите му?

или е обида, генерирана със неоправдано самочувствие да дава другиму път в живота
и да го кара да се променя в угода на агресиращия?
Ми заглавието на темата трябва да се промени. Твърдението в заглавието е на хора, за които "такова животно нема", щот така се живее по-лесно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8845 -: Ноември 28, 2021, 16:40:56 »
Не мисля.

ОК, но аз ти дадох аргумент. Логичен. Не вярвам да отхвърлиш логиката му. Ще помислиш ли върху него или не е удобно?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8846 -: Ноември 28, 2021, 16:41:19 »
да напомня, мен не ми пука дали тезата А или тезата не-А е вярна.
мен ми пука за това, че носителя на теза X се смята в правото да обижда носителя на теза не-X

и хич не ми пука колко от дружките му ще почнат да ме тролят, когато взема отношение по простотиите му.
Като приоретизирам по количеството агресивни постове,
тоя  с 30 за деня получава вниманието ми веднага, а до тоя с 2-3 може и да не стигна.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8847 -: Ноември 28, 2021, 16:43:17 »
Ми заглавието на темата трябва да се промени. Твърдението в заглавието е на хора, за които "такова животно нема", щот така се живее по-лесно.

ма автора има право да реши как му се казва темата

или не мислиш така, щото не ти харесва? автора или тезата?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8848 -: Ноември 28, 2021, 16:44:32 »
време е да ги оставиш!
да ти се похваля от 3 и половина години не пуша, отрязах ги от 60 цигари на 0 отведнъж! :nuts:
Завиждам. И аз така си мислех, но мойте, които иначе ме наричат накоманка, щот никога не са пушили, са проверили, за да ме наплашат, обаче се оказало (консултация в Германия), че точно сега не трябва да ги спирам, за да не стресирам допълнително организма. И аз, разбира се, гледам да не се стресирам.  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8849 -: Ноември 28, 2021, 16:47:04 »
@ cekyko

искаш да кажеш, че афторът има прао да троли хората със съзнателно заблуждаващи и дори лъжливи твърдения?

Хмм...немаш ли да цитираш некоя уместна зелена мъдрост фтая връска?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8850 -: Ноември 28, 2021, 16:50:02 »
ма автора има право да реши как му се казва темата

или не мислиш така, щото не ти харесва? автора или тезата?
Тезата.
Заради обективността, вместо начукване на канчетата, можеше да бъде примерно "Глобалното затопляне - има ли го?" или нещо в този дух.

ПП - Впрочем смея да твърдя, че глобално затопляне има, защото освен глобалните данни наблюдавам отражението му и в работата си.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8851 -: Ноември 28, 2021, 16:50:32 »
Кучето ми вече се дере, да прощавате.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8852 -: Ноември 28, 2021, 16:51:08 »
@ cekyko

искаш да кажеш, че афторът има прао да троли хората със съзнателно заблуждаващи и дори лъжливи твърдения?

Хмм...немаш ли да цитираш некоя уместна зелена мъдрост фтая връска?

ми автора е автора.  дава тон за песен

който иска - пише.
който не иска - подминава
който е модератор и администратор - трие, ако трябва. и/или банва.

ма тошо, неадминистратор и немодератор, да решава че не му харесва тезата на гошо
и да изисква гошо да се променя.....

не става

щом ти се струва тролене - подминаваш, не си наказан като модове/админи да четеш и реагираш на всичко
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8853 -: Ноември 28, 2021, 16:51:46 »
Ми заглавието на темата трябва да се промени. Твърдението в заглавието е на хора, за които "такова животно нема", щот така се живее по-лесно.
Логично е заглавието да се промени, ако ще се обсъждат евентуални нови предсрочни избори през 2022 г., някакси тъпичко е да се обсъжда нещо, омаквано през 2022 под тема за минало събитие, мое мнение.

Кой ще го направи е отделен въпрос - отново за мен правилното е това да направи авторът, но не е задължително.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8854 -: Ноември 28, 2021, 16:51:59 »
Кучето ми вече се дере, да прощавате.
няма проблем, ако толкова ни засърби да коментираме ще продължим като се върнеш.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8855 -: Ноември 28, 2021, 16:54:05 »
@фелдкурат Ото Катц
за тукашното заглавие, ясно, ще се промени ако темата оживее - като му доде времето :)

коментира се защо потребител смята че има право да изиска промяна на заглавие на чужда тема, като за това ползва лексика, на границата на възпитаната такава.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8856 -: Ноември 28, 2021, 16:56:51 »
ми автора е автора.  дава тон за песен

който иска - пише.
който не иска - подминава
който е модератор и администратор - трие, ако трябва. и/или банва.

ма тошо, неадминистратор и немодератор, да решава че не му харесва тезата на гошо
и да изисква гошо да се променя.....

не става

щом ти се струва тролене - подминаваш, не си наказан като модове/админи да четеш и реагираш на всичко


ми по твойте зелени скрижали е тролене. Прочети си ги пак и ше се убедиш, че съм праф. Кво праим сега? Не те ли сърби да възседнеш паралелепипеда и триеш, да триеш, да триеш...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8857 -: Ноември 28, 2021, 16:58:24 »
Аз спрях цигарите преди повече от дузина години, при това изведнъж. А си бях пушач-наркоман. Успявах да се удържа от пушене на гладно сутрин, но първа цигарка палех на спирката, докато си четях току що купения вестник. През лятото на 2015 отново ги пропуших. Мама почина, натресоха ми нов шеф, некадърник и невротик.. Когато нещата се поуталожиха пак ги спрях. Не трябваше да пропушвам тогава. Това ми съсипа и без това не много стабилните от ранно детство дихателни пътища, та сега си плащам скъпо, в буквален и преносен смисъл. Лошото е, че не мога с 3-4 цигари на ден. Или 0, или над 10 до кутия. 

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8858 -: Ноември 28, 2021, 17:02:09 »
''Кучето ми вече се дере, да прощавате.'' Няма ли шанс да ходи само да ти купува цигари? Хем ще се поразходи, хем ще свърши нещо полезно. Оста'й ги тия избори. Животът е кратък, не си струва да си хабим времето и нервите.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8859 -: Ноември 28, 2021, 17:04:06 »
Quote (selected)
Или 0, или над 10 до кутия. 
а 60 как ти звучат, ставах нощно време да запаля една цигара на терасата! :piss!:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8860 -: Ноември 28, 2021, 17:06:10 »
Аз съм малко над пейсе кила при 1.70. При 60 на ден сигурно ще се възнеса само от дима. :smokin:
Почти не съм ставала нощем, но най-обичах да пуша преди лягане, с вече измити зъби. Щот' Салем ментола го забраниха. :crying_with_laughter-3302: .

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8861 -: Ноември 28, 2021, 17:07:10 »
ми по твойте зелени скрижали е тролене. Прочети си ги пак и ше се убедиш, че съм праф. Кво праим сега? Не те ли сърби да възседнеш паралелепипеда и триеш, да триеш, да триеш...

я поясни кое е тролене според теб, че нещо си се объркал. Пак.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8862 -: Ноември 28, 2021, 17:09:03 »
Аз съм малко над пейсе кила при 1.70. При 60 на ден сигурно ще се възнеса само от дима. :smokin:

е, аз скоро направих 35 години как не пуша....
спрях да пуша при някъде 60 цигари на ден :) като се замисля, бях къде 67 кила при 168см....

сигурно за  времето оттогава да са се събрали петдесетина цигари, ма не мисля че трябва да се броят :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8863 -: Ноември 28, 2021, 17:10:15 »
@фелдкурат Ото Катц
за тукашното заглавие, ясно, ще се промени ако темата оживее - като му доде времето :)

коментира се защо потребител смята че има право да изиска промяна на заглавие на чужда тема, като за това ползва лексика, на границата на възпитаната такава.
...нямам намерение да проследявам дискусията, нито да давам мнение за лексиката, хеле пък са бъда съдник - мисля, че нещата ескалираха излишно покрай другите прения днес, ако оставите баталиите за 24 часа, нещата ще се оправят 1мое скромно мнение)...
~~~~~~~
PS - като се цамислих, и аз, изказвайки аргументи за смяната на темата, практически поисках смяна на заглавието, без да съм питал автора?!? Има ли нещо лошо в това или е въпрос на семантика?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8864 -: Ноември 28, 2021, 17:13:34 »
''сигурно за  времето оттогава да са се събрали петдесетина цигари, ма не мисля че трябва да се броят'' Прав си, пушенето по протокол не го броим.  :tongue_:  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8865 -: Ноември 28, 2021, 17:14:00 »
я поясни кое е тролене според теб, че нещо си се объркал. Пак.


Quote (selected)
Не може като се влезне във форума да те посрещат в екскременти във всякакви форми, било изкопани вкаменелости или прясно снесени.
:t1813:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8866 -: Ноември 28, 2021, 17:14:51 »

PS - като се цамислих, и аз, изказвайки аргументи за смяната на темата, практически поисках смяна на заглавието, без да съм питал автора?!? Има ли нещо лошо в това или е въпрос на семантика?

коментирания казус касае някой, създал тема, за да си каже идеите и да предизвика отзвук.

тукашната тема е едва ли не служебна, и автора и е по-скоро аватар,
отколкото генератор на идея и борец коментирането и :)

затова заглавието е сменяно, ако се не лъжа поне три пъти досега,
за да следва факта, че от едни очаквани избори станаха ен броя последователни такива....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8867 -: Ноември 28, 2021, 17:17:43 »
Господа, стига!  :125: Или се научете да се уважавате взаимно, или ал палто гит. Май ще трябва да търся не точилка, а сопа за Ной.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8868 -: Ноември 28, 2021, 17:18:27 »
:t1813:

ми да, не става. но в миналия си пост ти обяви друго нещо за тролене, май?

иначе да, админ/мод вижда и взима мерки.

и пояснява, щото е прекалено добре възпитан, че не му се чете за фекалии, копролити, и други такива.
а можеше и да не пояснява. направо да баня и трие.

по дефиниция админ/мод не може да бъде трол, колкото и да ти се иска да го врътнеш.

пък ся, като се наспами и ти олекна, да се върнем към тезите ти?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8869 -: Ноември 28, 2021, 17:20:28 »
Господа, стига!  :125: Или се научете да се уважавате взаимно, или ал палто гит. Май ще трябва да търся не точилка, а сопа за Ной.


а, е имено точно това е тезата ми от десетина дни, дето веуикоуепната четворка не иска да приеме.
малко повече уважение към опонента, преди да почнеш с изискването той да е длъжен да те уважава.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8870 -: Ноември 28, 2021, 17:22:51 »
Гепи

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8871 -: Ноември 28, 2021, 21:36:17 »
самото разделяне на потребител-модератор предполага йерархия. а тя е основана на елементарни правила. първо-не позволявай да те докосват безнаказано.
второ-наказанието е веднага и неизбежно.
трето-налагам го щото мога. уставът и Добри Джуров са да си пишете жалбите след като АЗ лично съм ви спукал гъза.
четвърто-на който не му харесва да се жали по общият ред или да се обеси. не да се гръмне, щото патроните раздавам шо бройка и всяка гилза се отчита. незанкциониран изстрел ще ви го изкарам през носа от гъза със шутове....



из Основни правила на командир в Дисципа(първите ми три месеца ог войсковият ми стаж). Напоследък модераторите и политиците ги правят ктехки и хрупкави....компенсират чупливостта си с ажресия, после пиша обяснения в РПУ-то що добитъка си е отнесъл шамарите докато кротко си троля

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8872 -: Ноември 28, 2021, 22:23:30 »
Мда!
Четвъртият не разбрал, че гражданската война приключи

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8873 -: Ноември 30, 2021, 17:32:36 »
При три от изборните машини е било отчетено разминаване между техния хеш код и онзи, който идва от агенцията.

Тоест, софтуерът е променен. Ама да кажат, какви са резултатите на тия машини! ;)
Вие си ги избрахте!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8874 -: Ноември 30, 2021, 17:34:35 »
При три от изборните машини е било отчетено разминаване между техния хеш код и онзи, който идва от агенцията.

Тоест, софтуерът е променен. Ама да кажат, какви са резултатите на тия машини! ;)

И на мен това ми стана интересно. Но 3 от 12000 си е направо чудо в родните условия.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8875 -: Ноември 30, 2021, 17:47:01 »
И на мен това ми стана интересно. Но 3 от 12000 си е направо чудо в родните условия.

така е, пренебрежимо малко е. засега.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8876 -: Ноември 30, 2021, 17:47:45 »
Вий какво искате да кажете, че машината показва правилен екран и бюлетина, а в протокола пише каквото и скимне/наредили ли? Ми да приключим с изборите и да минем на тото. Ама и там ... .

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8877 -: Ноември 30, 2021, 18:02:08 »
всъщност най-старата република в Света ползва точно близък до латариен принцип. При една нормална извадка вероятността едновременно в Парламента да имаш дебилната ни политическа класа-както е поне от трийсет години, клони към нула. Все ще има и някой нормален.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8878 -: Ноември 30, 2021, 18:04:17 »
и след Блце и Цецерон, плюс На Републиката майката и ПКП накуп не ми казвайте че вероятността цигане с осми клас да е премиер е по-лошо. За Чейлю още се червя.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23478
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8879 -: Ноември 30, 2021, 18:35:03 »
Сами няма се справим номинираме по-нефелна троица, ще трябва да помагат Бай Дън, Путин и Си и пак вероятността е малка, ама поне може те да се сближат докато решават нелеката задача.
ЕС е вреден за вашето здраве!