Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 06, 2024, 23:24:01

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 182092 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2160 -: Ноември 06, 2021, 23:00:50 »
Пояснение:

В Кралството адресната регистрация е под формата на вписване в избирателния регистър/списък.

Тоя регистър е основен инструмент най-вече за банките, но също така и за компаниите за нет, ток, вода, газ и т.н.

По разбираеми причини, ако се преместиш, веднага се вписваш на новия адрес, щото само да уведомиш банките не е достатъчно, те сверяват информацията с регистъра.
И понеже не ти се рискува някоя кредитна карта да отиде на стария ти адрес, си актуализираш информацията.

Ежегодно от регистъра пращат писмо да потвърдиш дали все още си на този адрес. Тва си е по закон.
Ако не получат отговор, те премахват от регистъра.

По тая причина няа вариант някой да е умрял преди 5 години и все още да се води в регистъра. Т.е. има, но изисква мноо сериозна координация на няколко нива, а и с годините пробойните се запушват.

Същото е и що се однася до гласуването. Регистрите са доста в час кой къде живее и т.н.
Пак може да има некви аберации, ма ше са на пръстите на едната ръка.
Ми то почти 1:1 като у нас!
 :0007: :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2161 -: Ноември 06, 2021, 23:01:53 »
Ми то почти 1:1 като у нас!
 :0007: :smokin:

къдее унас?  :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2162 -: Ноември 06, 2021, 23:07:58 »
И понеже не ти се рискува някоя кредитна карта да отиде на стария ти адрес, си актуализираш информацията.
ееее, стандартна услуга на дойче пост е да ти препраща пощата от адрес 1 на адрес 2. онлайн си казваш за колко време, плащаш си, ако искаш подновяваш.

макар че с първата ми немска дебитна карта имах проблеми. те пращат картата и след седмица пин-а. аз междувременно се преместих и нещо се скапа. а кинтите, дето ги имах кеш, бяха придобили свойството да изчезват с висока скорост, сепак тука като наемаш квартира депозираш два наема депозит - ако земеш да помелиш нещо да има хазяите от какво да платят ремонта.

та се наложи с моя немски на ниво а1- да се оправям с банката и да им обяснявам да получат и картата, и пин-а в офиса, а аз да си ги взема оттам.

като си вземах картата, то си беше като да снимаш клип - първо се суетяха 3-4-5 служителя, после двама отвориха един сейф и взеха един плик, единия с един трети отвориха друг и взеха друг плик. а бе шоу.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2163 -: Ноември 06, 2021, 23:08:16 »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2164 -: Ноември 06, 2021, 23:13:21 »
получавам преди време един смс от британска банка - балансът по кредитната ви карта е 200, минималната вноска до ден Х е 10.

и почвам да мигам, щото тая карта им писах веднъж да я закрият, година по-късно ми пратиха нова на последния ми адрес при леля ми, писах им втори път да я закрият, което явно не са направили, и са тва.

издиравам си данните за нет банкирането, не са ми закрили профила, гледам към 200 паунда по разни чикън тейк ъуей флондон фрамките на неколко дни. лимит към момента £2,000, пак добре, че го бях смъкнал от £11,000 навремето, че не я ползвах така или иначе нея карта.

звъня и се обясняваме.
ясно е, че е измама, най-вероятно вътрешен човек, ма не ме касае.
нищо няа да плащам, разбира се, ма почват да мрънкат леко що не съм им звъннал сепак навремето, а само писма съм им писал.

викам, мамини златни, вие тая кредитна карта сте ми я подновили година и малце, одкакто вече не съм физбирателния регистър и не би тряало изопщо да ми издаате нова, да не говорим, че е тряало да я спрете още тогава, със или без да ви пиша.
нещо да кажете, м?
хиляди извинения одново и въпросът е приключен.

та, има пробойни и там по системата, но съм сигурен, че поне тия ше пуснат едни проверки дали имат подобни карти и с други бивши клиенти. или ше треа търпят некви загуби...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2165 -: Ноември 06, 2021, 23:14:58 »
Въпросните 228 устройства не са част от закупените от ЦИК 1600 машини по обществена поръчка, изпълнена от фирмата „Сиела Норма“. Те обаче се съхраняват в същия склад, като от фирмата са уведомили ЦИК, че допълнителните устройства са собственост на производителя „Смартматик“ и ще се ползват за демонстрации в Армения, Грузия и за други дейности.

https://glasove.com/categories/novini/news/tsvetozar-tomov-tsik-nyama-da-dopusne-da-se-izpolzvat-nesertifitsirani-mashini-za-glasuvane

Както вчера писах на дърти години пак ставате полезни идиоти.
Живи и здрави.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2166 -: Ноември 06, 2021, 23:15:58 »
ееее, стандартна услуга на дойче пост е да ти препраща пощата от адрес 1 на адрес 2. онлайн си казваш за колко време, плащаш си, ако искаш подновяваш.

макар че с първата ми немска дебитна карта имах проблеми. те пращат картата и след седмица пин-а. аз междувременно се преместих и нещо се скапа. а кинтите, дето ги имах кеш, бяха придобили свойството да изчезват с висока скорост, сепак тука като наемаш квартира депозираш два наема депозит - ако земеш да помелиш нещо да има хазяите от какво да платят ремонта.

та се наложи с моя немски на ниво а1- да се оправям с банката и да им обяснявам да получат и картата, и пин-а в офиса, а аз да си ги взема оттам.

като си вземах картата, то си беше като да снимаш клип - първо се суетяха 3-4-5 служителя, после двама отвориха един сейф и взеха един плик, единия с един трети отвориха друг и взеха друг плик. а бе шоу.

еее, само дето повечето банки специално обозначават пликовете с карти с Do not forward  :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2167 -: Ноември 06, 2021, 23:21:46 »
издиравам си данните за нет банкирането, не са ми закрили профила, гледам към 200 паунда по разни чикън тейк ъуей флондон фрамките на неколко дни. лимит към момента £2,000, пак добре, че го бях смъкнал от £11,000 навремето, че не я ползвах така или иначе нея карта.

звъня и се обясняваме.
ясно е, че е измама, най-вероятно вътрешен човек, ма не ме касае.
нищо няа да плащам, разбира се, ма почват да мрънкат леко що не съм им звъннал сепак навремето, а само писма съм им писал.

викам, мамини златни, вие тая кредитна карта сте ми я подновили година и малце, одкакто вече не съм физбирателния регистър и не би тряало изопщо да ми издаате нова, да не говорим, че е тряало да я спрете още тогава, със или без да ви пиша.
нещо да кажете, м?
хиляди извинения одново и въпросът е приключен.
загубиха ли ти времето - загубиха го. образуваха ли ти нерви - образуваха. отделно, че ако районът зависи от неколко гласа, немаш проблем да висиш регистран - то по-лесно, отколкото да си починал, достатъчно е да бумнат некой и друг пощальон или дребен местен чиновник. дето даже и да се разкрие, нема да могат ей-така да ги шитнат. те не са знаели и толкоз.

въпросът пак опира до това, че нито ти, нито секционната или която е там комисия може да бъде сигурна, че това е именно твоят пощенски глас и че си го пуснал ти, а не жена ти, тъщата или джипси кингът от не знам си кой си лондонски район.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2168 -: Ноември 06, 2021, 23:26:37 »
еее, само дето повечето банки специално обозначават пликовете с карти с Do not forward
може и това да е била причината. не съм се вторачвал в пликовете.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2169 -: Ноември 06, 2021, 23:34:45 »
може и това да е била причината. не съм се вторачвал в пликовете.

логиката е точно, за да няа "ма аз ей са се преместих", "ма аз съм си по принцип на тоя адрес, иначе 10 месеца в годината съм другаде" и т.н.


од доста време сме оставили само една кредитна карта. дебитните си седят фкъщи.

теглят се периодично пари, пазарува се фброй, а онлайн пазаруването в пт не изисква карта, а само банкова сметка.

и за зор заман фпортфейла е кредитната и една дебитна и тва е.

разкош  :0005:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2170 -: Ноември 06, 2021, 23:39:59 »
аз пък пазарувам основно с дебитна. щото не понасям килограмите червени центове, дето напират да ми ги връщат при плащане в брой.

иначе кредитната си седи в портфейла за екстремно резервиране на хотелски стаи, купуване на самолетни билети или наемане на коли. за нищо друго не я ползвам.

за онлайн покупки основно ползвам пейпал.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2171 -: Ноември 06, 2021, 23:43:54 »
онлайн е напълно безплатно през мултибанко - петцифрен код на търговеца и деветцифрен код на транзакцията.

по същия начин - безплатно през мултибанко - са и плащанията на данъци, осигуровки и т.н., одделно, че можеш и с директен дебит, ако искаш.


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2172 -: Ноември 07, 2021, 06:59:09 »
гр.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2173 -: Ноември 07, 2021, 08:08:26 »
Акълът не ми го побира! В Костинброд откриха 500 000 надпечатани бюлетини, пакетирани и предназначени за секции. Не само че това не развълнува никой, но и досега говорят за конспирация на Маяма и БСП. Сега им обясняват какви са тези машини, но олитата пак викат конспирация. Българщината наистина е диагноза.
И разберете най-накрая, че проблемът с дистанционното не е възможността за хакване, а улесняване на купения и контролиран вот. Манипулаторите го сравняват с "безопасното онлайн банкиране", но никога не казват какви чудеса може да сътвори един лаптоп с един чувал пари в некоя циганска махала. Или десктоп от офиса на една голяма компания.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2174 -: Ноември 07, 2021, 09:21:42 »
И съдът ли е в заверата?
Плюс тва - никой не е забранил да се брои. Запретайте ръкавки и бройте до припадък.

Броенето до припадък се явява къде 20 минути за около 400 отрязъка. Два пъти го изграх този филм. Или и от тва вече вече мноо разбираш?
Честно, не разбирам що бяха тези крясъци срещу контролното броене, та и съда намешаха. Какво по -хубаво от това, да се натрият носовете на невярващите? :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2175 -: Ноември 07, 2021, 09:33:51 »

Честно, не разбирам що бяха тези крясъци срещу контролното броене, та и съда намешаха. Какво по -хубаво от това, да се натрият носовете на невярващите? :nuts:
Вероятно заради опасенията (напълно основателни), че при броенето ще бъдат допуснати много грешки. Би трябвало да го знаеш от опит. Които грешки ще дадат основание на някои да претендират за фалшифицирани избори.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2176 -: Ноември 07, 2021, 09:38:51 »
Вероятно заради опасенията (напълно основателни), че при броенето ще бъдат допуснати много грешки. Би трябвало да го знаеш от опит. Които грешки ще дадат основание на някои да претендират за фалшифицирани избори.

В една СИК никоя партия няма повече от един човек. Всеки следи всеки. Имо и наблюдатели на кого ли не. Трудно ми е да си представя как се мачкат или подхвърлят отрязъци, особено ако пипа само един в урната. Тва го пиша точно от опит

В конкретния ни случай е редно да се забележи, че точно новата президентска партия няма да има представители в сиковете

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2177 -: Ноември 07, 2021, 09:41:21 »
Уффф... пак ли се започва?
А бе, като сте толкова много специалистите тукънка - я, речете - кои национални избори (от проведените досега) са обявени за фалшифицирани и касирани...
Питам, щото ако сте били заети в изборния процес - независимо на какво ниво - щяхте да знаете, че "фалшифицирането" е нящо твърде сложно... твърде обемно... и твърде невъзможно*
* Не иде реч за местен избор на местен дерибей... макар, че и в тоя случай бюлетините ще са в ред...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10110
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2178 -: Ноември 07, 2021, 09:42:09 »
Вероятно заради опасенията (напълно основателни), че при броенето ще бъдат допуснати много грешки. Би трябвало да го знаеш от опит. Които грешки ще дадат основание на някои да претендират за фалшифицирани избори.

Какви опасения? Сто пъти им обясниха, с ябълки и круши, че това броене е само произволно и контролно, за да се установи прецизността на машините. И да няма опасения. Сто пъти им казаха, че след избора е валиден машинният протокол. Страшни притеснения! Не се притесниха от 500 000 надпечатани бюлетини, но ужасно се притесниха от броене. Айде, стига!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2179 -: Ноември 07, 2021, 09:43:57 »
Броенето до припадък се явява къде 20 минути за около 400 отрязъка. Два пъти го изграх този филм.
Колко души - членове на СИК, наблюдатели, доброволци и всякакви мераклии ще влезнат в стаята, докато се броят бюлетините? Колко хиляди Ковид19 ще ни струва такова задължително броене? В края на краищата ЦИК и ВАС трябва да решават и да отсъждат и по целесъобразност, отчитайки конкретната обстановка.
« Последна редакция: Ноември 07, 2021, 09:49:07 от Bacho Кольо »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2180 -: Ноември 07, 2021, 09:46:35 »
Вероятно заради опасенията (напълно основателни), че при броенето ще бъдат допуснати много грешки. Би трябвало да го знаеш от опит. Които грешки ще дадат основание на някои да претендират за фалшифицирани избори.

Какви опасения? Сто пъти им обясниха, с ябълки и круши, че това броене е само произволно и контролно, за да се установи прецизността на машините. И да няма опасения. Сто пъти им казаха, че след избора е валиден машинният протокол. Страшни притеснения! Не се притесниха от 500 000 надпечатани бюлетини, но ужасно се притесниха от броене. Айде, стига!

Отврат, кво правим, ако има сериозни разминавания между машинния протокол и наличните отрязъци!? Не мислиш ли, че трябва да има предвидена процедура по този въпрос?
При предишните избори секциите с контролно броене попълваха друг протокол  контролен, който също заминаваше в РИК, въпреки че важеше машинният /аз бях в такава секция, нямаше разминавания/. И какво става, ако получим сериозни разминавания в над 4 % от секциите, например? :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2181 -: Ноември 07, 2021, 09:49:57 »
Колко души - членове на СИК, наблюдатели, доброволци и всякакви мераклии ще влезнат в стаята, докато се броят бюлетините. Колко хиляди Ковид19 ще ни струва такова задължително броене? В края на краищата ЦИК и ВАС трябва да решават и да отсъждат и по целесъобразност, отчитайки конкретната обстановка.

Ми де знам, особено като се има предвид, че членовете на СИК за един ден се срещат минимум с 500 човека и след края на изборния ден се стоварват в РИК, където на практика си имат работа с половин София, да речем. И така два пъти  досега тази година

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2182 -: Ноември 07, 2021, 09:58:51 »
Отврат, кво правим, ако има сериозни разминавания между машинния протокол и наличните отрязъци!? Не мислиш ли, че трябва да има предвидена процедура по този въпрос?
При предишните избори секциите с контролно броене попълваха друг протокол  контролен, който също заминаваше в РИК, въпреки че важеше машинният /аз бях в такава секция, нямаше разминавания/. И какво става, ако получим сериозни разминавания в над 4 % от секциите, например? :nuts:
Ако за цяла България има сумарна разлика 200-300 гласа, нищо не правим, нормални грешки. Ако пък в контролни 4% се открият сериозни разлики, очевидно правим нови избори, без машини. :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2183 -: Ноември 07, 2021, 10:04:18 »
Апропо, за да е коректно извадково броене, ЦИК трябва да определи примерно 1000 секции по случаен начин и то след края на изборния ден. После да ги уведоми, да проследи изпълнение... :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2184 -: Ноември 07, 2021, 10:11:17 »
А бе, що стана с камионетките? Ония с двойните дъна?
P.S. Как да не се сетиш:

Останаха още десетина минути до тръгването на трена. Аз се разплатих, заплатих и бай Ганьовото пиво и излязох на перона с намерение да го потърся. В това време под свода на гарата влизаше медлено един трен и, представете си, в един от вагоните на този трен, увиснал до половина на прозореца, лъсна бай Ганьо. Той ме забележи, почна да ми маха с калпака и отдалеч говореше нещо, което не можах да дочуя по причина на шипенето на локомотива. Аз разбрах каква е работата. Като се спря тренът, той скочи на земята, притече се при мене и ми разказа с голям примес от енергични псувни, които, с позволението ви, няма да повтарям, следующето:

- Остави се, брате, изпотрепах се от бяг..

- Какъв бяг, бай Ганьо?

- А бе какъв бяг! Ти нали беше се зазяпал там в гостилницата..

- Е? - отвръщам аз.

- Е? В туй време, разбираш ли, оня до вратата задрънка звънеца, па чух, че свирна машината, излизам - не можех да ти се обадя, - гледам, нашият трен потегли. Бре! Килимчето ми! Та като фукнах подир него, па бяг, па тичане - остави се! Хеле по едно време, гледам, поспря се, и аз - хоп ! - та вътре. Един ми поизвика нещо сепнато - хеке-меке- аз, знаеш, не си поплювам, пооблещих му се насреща, показах му килимчето, нейсе, разбран човек излезе. Позасмя се даже. Кой да знае, че ще се връщаме пак назад. Унгарска работа!

Аз, грешен човек, от душа се смях на бай Ганьовото приключение. Бедният! Тренът маневрирал да влезе в друга линия, а бай Ганьо тичал, горкият, цели три километра да го гони - зер килимчето му вътре!...:lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1390
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2185 -: Ноември 07, 2021, 10:17:31 »
А бе, що стана с камионетките? Ония с двойните дъна?
P.S. Как да не се сетиш:

Останаха още десетина минути до тръгването на трена. Аз се разплатих, заплатих и бай Ганьовото пиво и излязох на перона с намерение да го потърся. В това време под свода на гарата влизаше медлено един трен и, представете си, в един от вагоните на този трен, увиснал до половина на прозореца, лъсна бай Ганьо. Той ме забележи, почна да ми маха с калпака и отдалеч говореше нещо, което не можах да дочуя по причина на шипенето на локомотива. Аз разбрах каква е работата. Като се спря тренът, той скочи на земята, притече се при мене и ми разказа с голям примес от енергични псувни, които, с позволението ви, няма да повтарям, следующето:

- Остави се, брате, изпотрепах се от бяг..

- Какъв бяг, бай Ганьо?

- А бе какъв бяг! Ти нали беше се зазяпал там в гостилницата..

- Е? - отвръщам аз.

- Е? В туй време, разбираш ли, оня до вратата задрънка звънеца, па чух, че свирна машината, излизам - не можех да ти се обадя, - гледам, нашият трен потегли. Бре! Килимчето ми! Та като фукнах подир него, па бяг, па тичане - остави се! Хеле по едно време, гледам, поспря се, и аз - хоп ! - та вътре. Един ми поизвика нещо сепнато - хеке-меке- аз, знаеш, не си поплювам, пооблещих му се насреща, показах му килимчето, нейсе, разбран човек излезе. Позасмя се даже. Кой да знае, че ще се връщаме пак назад. Унгарска работа!

Аз, грешен човек, от душа се смях на бай Ганьовото приключение. Бедният! Тренът маневрирал да влезе в друга линия, а бай Ганьо тичал, горкият, цели три километра да го гони - зер килимчето му вътре!... :lol:
Точно!  :well_done-1299:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2186 -: Ноември 07, 2021, 10:52:46 »
Аз мисля, че ще имаме големи проблеми на първия тур, щото ще се гласува с една машина и за двата избора и отрязъците ще са в една урна. От опит знам, че ще стане мазало при почти всеки втори, който гласува

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2187 -: Ноември 07, 2021, 11:00:19 »
Контролното броене ми прилича на проверка как калкулаторът прави алгебрични операции. Например задаваш му да изчисли корен квадратен от 371 и после проверяваш дали наистина отговорът е 19.26.

П.С. Прочее, и това сме учили - коренуване с химикал и лист...

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2188 -: Ноември 07, 2021, 11:18:16 »
Контролното броене ми прилича на проверка как калкулаторът прави алгебрични операции. Например задаваш му да изчисли корен квадратен от 371 и после проверяваш дали наистина отговорът е 19.26.

П.С. Прочее, и това сме учили - коренуване с химикал и лист...
По-скоро на проверка дали касов апарат не е манипулиран да укрива част от оборота и дължимите данъци. А както знаем, и касови апарати се манипулират, и проверки се правят.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2189 -: Ноември 07, 2021, 11:32:12 »
10 IF Бочко GOTO КОРНЕЛИЯ
20 PRINT Машаллах...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Памфуций

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2190 -: Ноември 07, 2021, 11:56:50 »
    *
    Коментари: 6382
        Профил Ел. поща Лично съобщение (Неактивен)

Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2167 -: Ноември 06, 2021, 23:21:46 »

    Quote (selected)

Quote (selected)
Цитат на: SgtTroy в Ноември 06, 2021, 23:13:21

    издиравам си данните за нет банкирането, не са ми закрили профила, гледам към 200 паунда по разни чикън тейк ъуей флондон фрамките на неколко дни. лимит към момента £2,000, пак добре, че го бях смъкнал от £11,000 навремето, че не я ползвах така или иначе нея карта.

    звъня и се обясняваме.
    ясно е, че е измама, най-вероятно вътрешен човек, ма не ме касае.
    нищо няа да плащам, разбира се, ма почват да мрънкат леко що не съм им звъннал сепак навремето, а само писма съм им писал.

    викам, мамини златни, вие тая кредитна карта сте ми я подновили година и малце, одкакто вече не съм физбирателния регистър и не би тряало изопщо да ми издаате нова, да не говорим, че е тряало да я спрете още тогава, със или без да ви пиша.
    нещо да кажете, м?
    хиляди извинения одново и въпросът е приключен.

загубиха ли ти времето - загубиха го. образуваха ли ти нерви - образуваха. отделно, че ако районът зависи от неколко гласа, немаш проблем да висиш регистран - то по-лесно, отколкото да си починал, достатъчно е да бумнат некой и друг пощальон или дребен местен чиновник. дето даже и да се разкрие, нема да могат ей-така да ги шитнат. те не са знаели и толкоз.

въпросът пак опира до това, че нито ти, нито секционната или която е там комисия може да бъде сигурна, че това е именно твоят пощенски глас и че си го пуснал ти, а не жена ти, тъщата или джипси кингът от не знам си кой си лондонски район.

Кое от:
Quote (selected)
година и малце, одкакто вече не съм физбирателния регистър

не разбра?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1390
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2191 -: Ноември 07, 2021, 14:46:14 »
10 IF Бочко GOTO КОРНЕЛИЯ
20 PRINT Машаллах...
Майчице, това Преводачът на формули ли е?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2192 -: Ноември 07, 2021, 15:20:03 »
Майчице, това Преводачът на формули ли е?
По-скоро Бейсик. Но не е това интересното - по-интересно е това изявление:
Quote (selected)
ИБ на БСП: Съмненията за манипулации могат да се разсеят само с броене на контролните разписки от машините
https://bsp.bg/news/view/21242-ib_na_bsp__symneniyata_za_manipulatsii_mogat_da_se_razseyat_samo_s_broene_na_kontrolnite_razpiski_ot_mashinite.html
И още по-интересна би била реакцията на някои форумци, да не стане като:
Quote (selected)
- Дядо, дядо, трябва ли да се броят разписките от гласуването?
- Не, внуче, не трябва, то е като да се проверява калкулатор с молив.
- Но др. Нинова казала, че трябва!
- Е, да се проверяват, да се проверяват, колко да се проверяват? Малко само.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2193 -: Ноември 07, 2021, 20:34:36 »
Quote (selected)
ИБ на БСП: Съмненията за манипулации могат да се разсеят само с броене на контролните разписки от машините
Вече и аз така смятам.
На идиот се обяснява само по идиотски.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1390
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2194 -: Ноември 07, 2021, 20:37:48 »
Вече и аз така смятам.
На идиот се обяснява само по идиотски.
 :bigok:
:well_done-1299: Мааму стара, защо трябва непрекъснато да се преоткрива топлата вода?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2195 -: Ноември 07, 2021, 20:49:09 »
:well_done-1299: Мааму стара, защо трябва непрекъснато да се преоткрива топлата вода?
Щото си мислим, че са все още само 80%!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2196 -: Ноември 07, 2021, 21:04:06 »
Са, или сме?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2197 -: Ноември 07, 2021, 21:09:59 »
Са, или сме?
Е секи сам си определя мястото под слънцето, правилно или не. няма кой да му каже.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2198 -: Ноември 07, 2021, 21:11:47 »
Щото ний все сме добрите, и някой много лош ни бърка работите.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1390
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2199 -: Ноември 07, 2021, 21:16:23 »
Щото ний все сме добрите, и някой много лош ни бърка работите.
Ми не. Той за себе си е добър, даже  много добър. Ние сме му лошите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2200 -: Ноември 08, 2021, 13:49:06 »
Как се пълнят шкафчета:

Засега още никой не знаЙ, как се пълнят шкафчета, но наш Комар знае КАК се изпразват шкафчетата:


Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2201 -: Ноември 08, 2021, 14:44:40 »
Каква интересна сценка - доказателство, как ще бъдат манипулирани изборите изиграват Боца Детектива, Томиславино, Бичето и един дебелогъз демонстратор. Бичето си помага и със "схема" нарисувана, сигурно лично от него. Толкова е нескопосана. Когато реши, че е разбрал нещо много сложно, Боце Детективът го обяснява и на останалите. Виждаше се един крак, с ботуш над коляното, който приличаше да е на мисирка!

Като че ли оглупяват все повече от ден, на ден. Направо стихийно!  :m1277:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2202 -: Ноември 08, 2021, 17:14:29 »
А аз току-що забелязах „оттатък” нещо в подкрепа на казаното по-горе от Пенчо:

Quote (selected)
Бойко, който не си тръгна

Бойко Борисов никога не е слизал от власт. Излезе от кабинета на министър-председателя, но лостовете на влияние останаха в него. Защото за 12 години той си подсигури подкрепа с раздадени милиарди. Окопа се с бетониран апарат в държавните фирми и с всички ресурси на местната власт.

Борисов лично дърпа конците и в София и сам сменя председателя на столичните общинари, за може далаверата да продължи.
https://www.segabg.com/category-video/boyko-koyto-ne-si-trugna


Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1390
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2203 -: Ноември 08, 2021, 17:36:58 »
Бойко Борисов никога не е слизал от власт. Излезе от кабинета на министър-председателя, но лостовете на влияние останаха в него.

Нещо като онзи, който Го беше поръчал навремето. Почетният председател на ДПС. А и двамата са доктори.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2204 -: Ноември 08, 2021, 17:57:27 »
Двама мъже и половина
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2205 -: Ноември 10, 2021, 13:56:46 »
Лозан Панов обвини ДБ, че се готви да предаде избирателите си

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/lozan-panov-obvini-db-che-se-gotvi-da-predade-izbiratelite-si

 :t1815:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2206 -: Ноември 10, 2021, 14:39:21 »
Лозан Панов обвини ДБ, че се готви да предаде избирателите си

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/lozan-panov-obvini-db-che-se-gotvi-da-predade-izbiratelite-si

 :t1815:
Панов е някакво свръхнедоразумение.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2207 -: Ноември 10, 2021, 14:49:28 »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2208 -: Ноември 10, 2021, 15:13:21 »
Панов е някакво свръхнедоразумение.
Боже, Боже, и този ли активен борец срещу бойковизма и гешевизма се оказа предател! Кругом одни враги!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2209 -: Ноември 10, 2021, 15:16:17 »
Панов е някакво свръхнедоразумение.

Абсолютно

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2210 -: Ноември 10, 2021, 15:21:31 »
Станахме за смях с толкова мераклии. Сценарий определено има. Но пък нека всеки да се види колко тежи.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2211 -: Ноември 10, 2021, 15:22:35 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-podnovi-kampaniyata-si-sreshtu-mashinniya-vot

Бойко Борисов споделя идеите си за управление с тетевенския народ! Две от респондентките му очевидно бяха разбрали мислите му и ги одобряваха, а третият сподели светли спомени от 2015 г. и от собствената си улица, озарена накрая от ГЕРБ. Почти всички бяха без маски, с изключение на две фигури в далечината и един младеж с телефонче. Наньо се гушеше с карминените си устнички, че зер ще се наложи да отговаря за магистралните кражби. Чудя се защо ли Боце Флашката не се препоръчва на хората от по-големите градове, за чужбина не ми се мисли. Там  и въпроси задават за някои неща, а не като в Тетевен и другите огнища на образованието, които посещава предизборно.
12+ Промърмори смътно, нещо за намеса в сексуалния живот на някои хора!  :m1708:
Ако тукашния герберлък непростимо е пропуснал срещата на божеството си с народа, може да навакса и да се въоръжи с аргументи за да разгроми врага. Словесно!  :m1277:
« Последна редакция: Ноември 10, 2021, 15:38:29 от Пенчо бре »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2212 -: Ноември 10, 2021, 15:31:54 »
Боже, Боже, и този ли активен борец срещу бойковизма и гешевизма се оказа предател! Кругом одни враги!
Боя се, че е враг само на самия себе си. Тъжна работа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2213 -: Ноември 10, 2021, 15:39:13 »
Неочаквано, но излезе просто полезен...ъъъ, кво беше там, полезен...както и да е!
Поне ще видим дали е само той.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2214 -: Ноември 10, 2021, 15:43:09 »
Първан вика, че парадоксално, но работел за Герджиков. Не знам, не знам... Но се боя, че и Лозан Панов не знае.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2215 -: Ноември 10, 2021, 15:46:34 »
Първан вика, че парадоксално, но работел за Герджиков. Не знам, не знам... Но се боя, че и Лозан Панов не знае.

Не съм следил Панов преди, но съм изненадан од скромния му ум и од липсата на квато идае задълбочена мисъл...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2216 -: Ноември 10, 2021, 15:48:52 »
Панов е някакво свръхнедоразумение.

Абе НЕ БЕШЕ, явно нещо му е станало ...
:t1818:

И дано да му мине до неделя, въпреки че вече ще е прекалено късно ...

Баси изненадата!!! :pissed-891:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2217 -: Ноември 10, 2021, 16:03:24 »
Има някаква загадъчна женственост и раздвоеност у него. Погледът му витае нейде в бъдещето.
« Последна редакция: Ноември 10, 2021, 16:19:55 от dabedabe »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2218 -: Ноември 10, 2021, 16:05:25 »
Изказването на Лозаний потвърждава думите на Плиний, че "Никой смъртен не е мъдър по всяко време". Може би на латински ще е по близко до юриста Панов - "Nemo mortalium omnibus horis sapit".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2219 -: Ноември 10, 2021, 16:13:06 »
Абе мое и добре да е човека иначе, просто е попаднал на неправилна писта. Както си кара по зелената, не е забелязъл че е влезнал в черна и се озорил.
Ш'се упрай.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.