Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:35:03

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557027 пъти)

Giuseppe, deneb, Imko1 и 89 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2220 -: Януари 17, 2023, 12:31:22 »
Някой може ли да ми каже, къде да отида за да се подпиша за референдума за пази ни Боже от еврото? Питам сериозно

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2221 -: Януари 17, 2023, 12:36:20 »
Някой може ли да ми каже, къде да отида за да се подпиша за референдума за пази ни Боже от еврото? Питам сериозно

Потърси в тази тема.
Лъчо беше пускал формуляр и телефони на координаторите.
Или му напиши на лични.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2222 -: Януари 17, 2023, 12:44:24 »
Quote (selected)
Ние трябва да си отговорим като общество, какъв модел искаме: ориенталски, към който в момента ни тласкат и в който живеем със съответните резултати, или европейски?...

знам, че има объркване в избирателите, че има апатия, че им писна, че не разбират вече какво се случва в този хаос на разделение и на братоубийствени войни, все едно не сме българи, а враждуващи кланове.
https://epicenter.bg/article/Kaloyan-Metodiev--Radev-vrachi-na-rozhdeniya-den-na-Ninova-danayski-dar/305720/11/34

Ориенталски, разбира се, или евразийски по модерному.
И пак ще си се боричкаме както си знаем. Айде, джа.

Quote (selected)
The Thracians are the most powerful people in the world, except, of course, the Indians;
and if they had one head, or were agreed among themselves, it is my belief that their match could not be found anywhere, and that they would very far surpass all other nations. But such union is impossible for them, and there are no means of ever bringing it about. Herein therefore consists their weakness.
Херодот, Истории, кн. V
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2223 -: Януари 17, 2023, 13:13:30 »
Туй разделение е заради краднатите пари за последно. Дойде в повече. Каманяките не бяха бедни, не беше нужно да съсипват държавата, че да навяват носталгия. Но де тоз акъл.


прекаляваш.
« Последна редакция: Януари 17, 2023, 16:24:29 от паралелепипед »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2224 -: Януари 17, 2023, 13:44:54 »
Някой може ли да ми каже, къде да отида за да се подпиша за референдума за пази ни Боже от еврото? Питам сериозно
Приветствам инициативата за допитването, но в изискванията за събирането на подписи има нещо сбъркано. Три имена, ЕГН, точен адрес: селище, улица, №, етаж, апартамент, според мен всичко това влиза в противоречие със закона за личните данни. Това са 400 000 хиляди лични данни на хора, записани на хвърчащи листове! Някой може да си направи и база данни или да ги откопира за "всеки случай".
Какво пречи само ЕГН и подпис? Който иска да проверява. ГРАО за какво е!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2225 -: Януари 17, 2023, 13:53:36 »
Quote (selected)
Предложение за произвеждане на национален референдум от граждани
Чл. 12. (1) Национален референдум по чл. 10, ал. 1, т. 5 се организира чрез подписка от инициативен комитет на граждани, състоящ се от 5 до 15 членове.
(2) Инициативният комитет по ал. 1 организира и координира подписката, като:
1. подготвя бланките, върху които се събират подписите;
2. след съгласуване с кмета на общината определя общодостъпни места, където ще се събират подписите;
3. уведомява писмено председателя на Народното събрание за започването на подписката за референдум и за поставения за гласуване на референдума въпрос;
4. комплектова необходимите документи и внася подписката в Народното събрание.
(3) Бланката, на която се събират подписите, трябва да съдържа на всяка страница искането с въпроса или въпросите за референдума. Всяка бланка е с пореден номер.
(4) Гражданин, който иска да подкрепи предложението, вписва в бланката:
1. трите си имена;
2. единния граждански номер (ЕГН);
3. постоянния адрес;
4. подпис.
(5) На отделен ред в бланката се отбелязва, че личните данни няма да се използват за други цели, освен за референдума. В графа "забележки" се вписват и данните на придружителя, ако лицето е с физически или зрителни увреждания и има нужда от помощ при изразяване на волята си.
(6) Всеки гражданин може да положи подписа си еднократно в подписката, организирана по реда на този закон, включително и на място, различно от посоченото в неговия постоянен адрес.
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135636485

Който го шубе от мечка, да не оди за дърва в гората.
Личните ни данни бяха любезно предоставени вече от НАП на всички заинтересовани страни, ако това успокоява, евентуално.
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2226 -: Януари 17, 2023, 14:06:07 »
Горното не обезсилва моя въпрос: Защо са необходими всички данни, а не само ЕГН и подпис, дори без имена. Въпросът ми не е към организаторите, а към законодателите. Изискването за пълни данни за лицето и неговия автентичен подпис ще отблъснат много хора да се подпишат. Освен ако наред с всички съзнателно включени в закона трудности за организиране на успешен референдум не е и тази.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2227 -: Януари 17, 2023, 14:32:19 »
Quote (selected)
Изискването за пълни данни за лицето и неговия автентичен подпис ще отблъснат много хора да се подпишат.

Това е напълно вярно.
Подписът, обаче, няма как да бъде сверен  ;)


ПП Бланката от линка на Лъчо, за всеки случай пак, ако някой ще събира:
       https://vazrazhdane.bg/img/my230111050611.pdf
« Последна редакция: Януари 17, 2023, 14:38:48 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2228 -: Януари 17, 2023, 15:17:50 »
Интересен ми е въпроса как ще бъде формулиран в крайна сметка.
А още по интересно ми е дали има 5-6 процента от "обществото" ни, които да могат да разберат какви ще са плюсовете и минусите от еврозоната , или ще го караме по запалянковски?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2229 -: Януари 17, 2023, 15:42:40 »
Подписът казваш, Лъчо. Ами аз всеки път се подписвам различно. Пък като се притесня, уйде коньо у ряката. И се извинявам, ама повече се ядосвам. Викам да минем към палците.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2230 -: Януари 17, 2023, 15:43:13 »
https://epicenter.bg/article/Valeriya-Veleva--Liderskata-sreshta-bi-imala-smisal-samo-ako-i-Borisov-prisastva/305723/11/0
Мадам май се е подмокрила на неправилно място.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2231 -: Януари 17, 2023, 15:43:20 »
Като въведат в личните документи и биометричните данни ще е достатъчно в подписките да слагаме само по един пръстов отпечатък или  направо да изпишем "формулата на папиларното си изображение", за по-лесно сравняване. :ive_got_it-1379:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2232 -: Януари 17, 2023, 16:08:58 »
Велева се загрижила за шепа тартори на герб. Ако бяха умни, да са се скатали досега. А тя?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2233 -: Януари 17, 2023, 16:40:20 »
Въпросът е вече формулиран пределно ясно и кратко:
Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?

А може да бъде поразгърнат и за незапалянковците:

Съгласни ли сте:
- да се присъедините към клубът на свръхзадлъжнелите, без да сте взимали заеми
- да нямате собствена парична политика
- да подкрепите финансово възстановяването на Украйна
- да няма как да напуснете валутния съюз след присъединяването си
- да получите достъп до заемите на МФВ за да могат да се попълват всички бъдещи бюджетни дупки
- продължете сами играта на Плюс-Минус ______________________
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2234 -: Януари 17, 2023, 16:44:32 »
Някой може ли да ми каже, къде да отида за да се подпиша за референдума за пази ни Боже от еврото? Питам сериозно
Тук дадох информация за самостоятелно събиране на подписи. Бланката има 20 реда. В големите градове би трябвало да има пунктове за събиране на подписи в центъра на града, но по-добре, който може, сам да събере 20 подписа, отколкото да даде само своя. Знам, че е трудно, хората ги е страх, но колкото повече си траем, по-зле става.

Има и още нещо. Чуйте това интервю от 7.I.2023 г. на Симеон Миланов с доц. Григор Старийски, където последният говори, освен за всичко друго, и за организационните проблеми, които е имало с подписката:

https://www.youtube.com/embed/6sS3KcTfOHQ

По традиция у нас винаги стои въпросът "Кой да води бащина дружина?". Мисля, че не това е важното, а каузата, за която се борим. И след като самият доц. Сарийски признава, че за подписката трябва организационна структура, каквато той няма, използването за целта на структурите на "Възраждане" е логично да доведе и до повишаване на влиянието им като партия. Но в края на краищата всяка партия би трябвало да бъде само средство за постигане на определени цели. Друг начин да променим нещо освен чрез партия по закон няма. Не може да останеш чистичък, надпартиен, без да се изцапаш или поне да се измокриш с политика. "Сухо дупе риба не яде".
« Последна редакция: Януари 17, 2023, 16:58:38 от lucho »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2235 -: Януари 17, 2023, 17:04:18 »
И този въпрос на доц. Сарийски приключи още лятото, когато бе поканен за в ИК.
След като дадени мърди се разтуткаха, а светилата се направиха на ударени по главата, ИК не беше формиран навреме, за да се внесе събраната подписка на изборите през октомври и сме в настоящата ситуация.
Колко подписа ще съумеят да съберат структурите в зимно време, е съвсем отделен въпрос.

Quote (selected)
( 8 ) Ако в срок до три месеца от уведомяването по ал. 2, т. 3 подписката не бъде внесена в Народното събрание, процедурата по внасяне на предложение за референдум се прекратява от председателя на Народното събрание, което се вписва в регистъра по чл. 10, ал. 3.
(9) Нова подписка с предложение за референдум по същия въпрос може да бъде започната не по-рано от 6 месеца от прекратяване на процедурата по ал. 8 или от една година от решението на Народното събрание, с което отхвърля предложението.

*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2236 -: Януари 17, 2023, 17:07:28 »
Защо с тия трикове? Поне година.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2237 -: Януари 17, 2023, 17:25:36 »
Quote (selected)
Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?
Не!
Бих се прежалил за ДА, ако срокът бе да речем в следващите 5 г. или по такъв начин формулирано, че да не ни обвързва за толкова дълъг срок - ами ако се подкваси морето?
Уруспийчето и компания не са вечни и в същата тази Европа се надигат толкова протести против политиката на уруспийчетата, а от друга страна половината свят следи със затаен дъх нишаните за рухване на доларовата система - защо да се самоограничаваме?
Ясно ми е, че ако се обърне палачинката, с друг референдум пак можем да завъртим гъзъ, но такива врътливи движения се нравят само в определени, малък на брой случаи. И без това ни имат вече за по долу и от мамалигарите - циганите ни свършиха доста добра работа. Да ни отпишат ли или сами да си отпишем възможностите?
Толкова ли сме сигурни, че Европа ще рухне?
Сега я мразим, щото уруспийчетата които и се изредиха и реднеците, които ни завтаряха направиха Европа едно съмнително място за живеене, но Европа на Шуман няма нищо общо с Европа на разни уруспийчета.
И противно на разни "стратеЦи", убеден съм, че една Европа в която членува и Русия и Беларус, една отърсила се от краварското и НАТОвското Европа има всички възможности да стане отново едно добро за живеене място.
Защото това е -е ще използвам клише - люлката на съвременната цивилизация. Къде да ходим? Или да се делим на католици и православни?
Заминали сме си пред настъпването на исляма!
На славяни и други? - Не доказаха ли руснаците и СССР, че може всякакви народности да живеят добре съвместно?
Къде да бързаме с тоя 20 годишен референдум? И без това нямаме готовност за 24 г.
В крайна сметка не може ли дори и след като ни светнат зелен светофар, да бъде влизането ни в еврозоната под условие - че ще проведем тогава референдум, така, както би трябвало да се случи, а не предварително?
Финално - ЗА съм да си останем с вързаният лев още няколко години, но не и да се заградим с бодлива тел за 20 г. напред.
Подозирам и Костя - идат избори, прави си ПР на гол гъз, само че гъза е нашият.
Е, има и такива дето с удоволствие ще си го предоставят за общо ползване.
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2238 -: Януари 17, 2023, 17:31:01 »
Никакъв умерен циник не си ти Олди, баш си  недопил си оптимист.
ЕС + Беларус и РФ, ми там ще се разплащат с рубли бе.
И няма да стане щото ЕС ще се освести, а защото изтока ще ги простре кат парни гащи.
Тъй или иначе ойрото вече е в една кошница с криптопвалутите.
П.П. Ми слушайте ги тия гласове бе! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2239 -: Януари 17, 2023, 17:40:02 »
Quote (selected)
Да ни отпишат ли или сами да си отпишем възможностите?
Толкова ли сме сигурни, че Европа ще рухне?

Да.
Вземи си сбогом с любимата люлка, "цивилизацията" ... ммм...добро или нищо, знаеш  :)))

ПП Буратино ме преварил 
       https://www.youtube.com/watch?v=xj1SdlwufV0
       те, да не тъжите за шапито :t0328:
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2240 -: Януари 17, 2023, 17:46:41 »
Научихме всичко. И туй, което не им се щеше.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2241 -: Януари 17, 2023, 18:09:49 »
 :nuts:
Чакайте ва!
Мчи аз не ви говоря за днес и/ли утре!
Европа я е застигнало точно онова, което нас преди време, кога Европа я е нямало изоПще - време разделно!
Европа още не се Е, ноооо - бавно се ориентира кое какво je!
Бавно, щот си е доста разглезена, доста изглупяла, доста уебъна, доста уплашена, нооо...Европа все по близо иде до крастопътя - онзи, дето за нас е бил време разделно.
Колко време ще продължи това - не знам, но раутта е, че вече няма време - трябва решение - или/или.
Времето не е като онова - разделното, което е траяло дълго!
Войната в 404 има-нема, ше приключи за година, година и нещо /моя прогноза до есента на т.г. Вкл. банкета!/
Има няма - до тогава трябва да са си изяснили кой накъде. Аз съм почти сигурен, че северните джендъри ще се обособят в неккъф резерват за известно време /Дания, Нидерландия, Белгия, Шведите, Норвегия, Фините/, но южните - Фра, Испания,Италия,Балканите, Словакия, Унгария, Австрия, иии-Германия /особено ако се подлъже да прати танкове на 404!/ - ще се присламчат къв южния съюз, който и ще си остане основата на  - е нека не бъде точно ЕС, но- който свари да регистрира марката.
Интересни са ми шляхтата и мамалигарите - по точно шляхтата кога и как ще бъде опната, а мамалигата кога ще втаса. Пропуснах чехите, мъ то щото имам слабост.
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2242 -: Януари 17, 2023, 18:17:44 »
Quote (selected)
През юни 2022 г. Украйна беше приета за партньор в Три морета и бяха създадени фондове за акумулиране на частен капитал за инвестиции в тази трилионна инвестиционна схема за интегриране на енергийните и транспортни коридори в региона като хъб за доставка на енергия за Европа, и същевременно като стена за блокиране на коридорите от по-широкия Нов Път на коприната.

По време на срещата на върха на Три морета през този месец външните министри на Полша и Румъния излязоха с общо обръщение, в което се казва:

„Инициативата Три морета е част от нашия отговор на нуждите от разработване на енергийна, транспортна и дигитална инфраструктура, която да е климатично благорпиятна, напълно съответстваща на целите на Парижкото споразумение и на Европейската Зелена сделка.“
https://glasove.com/na-fokus/evraziyskiyat-sreden-koridor-isteriyata-na-atlantitsite-za-zadushavane-na-integratsiyata-mezhdu-evropa-i-aziya

Ми ще кусат зелен водород.
Да им е сладко, но с тия отрепки на едно място не е хубаво да бъдем.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2243 -: Януари 17, 2023, 18:23:56 »
Не че нещо ама това зеленото се оказа кофти цвят.
Знамето на пророка зелено.
Зелена салата по Великден може, иначе да не подяждаме добитъка.
Зеления водород пък със същата консистенция като на зеления хайвер.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2244 -: Януари 17, 2023, 18:27:12 »
 
Не че нещо ама това зеленото се оказа кофти цвят.
Знамето на пророка зелено.
Зелена салата по Великден може, иначе да не подяждаме добитъка.
Зеления водород пък много ми намирисва на зелен хайвер
:)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2245 -: Януари 17, 2023, 18:29:03 »
Европа само от туризъм и земеделие ще преживява не зле. Стига сте я оплаквали.
.......................
Вий си стройте комунизма. Човек трябва да е реалист.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2246 -: Януари 17, 2023, 18:29:11 »
Зеления водород пък със същата консистенция като на зеления хайвер.

Смених го, ама нека и двете останат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2247 -: Януари 17, 2023, 18:33:37 »
България ще пусне нов дълг на международните пазари. Това ще стане на 27 януари в Люксембург. Очакваната цена на новия дълг е около 5,25%. Няма точна стойност на обема книжа, които ще бъдат пласирани, а само е посочено, че целта е емисията да е поне 1 млрд. евро.

Спомням си как българското стадо гласуваше през последните 33 г. - от страх да не дойдат комунистите или "екстремистите"!  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2248 -: Януари 17, 2023, 18:36:14 »
А, ей го бе - гаче ме е чел, щот аз него - нье!
Quote (selected)
Министърът на външните работи на Австрия Александър Шаленберг призова за чувство за мярка в действията спрямо Москва във връзка с агресията срещу Украйна, пише krone.at.

"Не бива да прекаляваме, например като въведем забрана за издаване на визи за 144 милиона руснаци", заяви Шаленберг. "Русия ще остане част от европейската история и култура", добави той.
Нищо, че сетне риве колко са лоши руснаците - той така трябва да говори!
 :bigok:
п.с. Ако пък беше и Шеленберг, единственият към когото изпитвам респект, независимо че е нацист...
 ;)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2249 -: Януари 17, 2023, 18:37:05 »
Ще, ще.
Първите туристи тръгнаха, връщат визитата от кръстоносните походи.


И да сега е времето да вземем дълг, даже е малко милиард, ако бях аз поне 100 щях да взема.
Ми тъй де нали че влизаме в брачен съюз със задлъжнелите.
Няма се излагаме да им покажем че и ние сме от сой. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2250 -: Януари 17, 2023, 18:45:32 »
Quote (selected)
Няма се излагаме да им покажем че и ние сме от сой.
Най накрая и аз да видя, че има широко скроени ора тукънкъ!
Тъй де - кво им се случи на гърците, като се опнаха да плащат задълженията?
На Фра, Ита, Есп и т.н. с дълг над БНП и още сума други - договаряме дет вика Буратино ени 100 млрд, ама така, че да ги вземем след влизането и науебаваме тарикатите- яяаааа, да видят еврошматките кон боП яде ли, магаре оцет пий ли?
« Последна редакция: Януари 17, 2023, 18:52:47 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2251 -: Януари 17, 2023, 18:51:16 »
Ще, ще.
Първите туристи тръгнаха, връщат визитата от кръстоносните походи.
:notworthy:
И не бързат да си ходят.
Ти го пускаш под миндера, то седнало на миндера

П.П.
Quote (selected)
И да сега е времето да вземем дълг, даже е малко милиард, ако бях аз поне 100 щях да взема.
Пак ще сме от страната на тия дето само ще плащат без да пият. Чувствувам го.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2252 -: Януари 17, 2023, 19:03:49 »
Всеки да си гледа нивата и това е. Другото е демагогия.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2253 -: Януари 17, 2023, 19:14:29 »
Quote (selected)
Няма се излагаме да им покажем че и ние сме от сой.
Най накрая и аз да видя, че има широко скроени ора тукънкъ!
Тъй де - кво им се случи на гърците, като се опнаха да плащат задълженията?
На Фра, Ита, Есп и т.н. с дълг над БНП и още сума други - договаряме дет вика Буратино ени 100 млрд, ама така, че да ги вземем след влизането и науебаваме тарикатите- яяаааа, да видят еврошматките кон боП яде ли, магаре оцет пий ли?
Сто милиарда и защо?
Да бетонират половината територия на която да нацвъкат "къщи за гости", а другата половина да покрият с фотоволтоваци. Та да измрем от глад?
Ибрикчиите бастисаха значително повече. Поне двеста милиарда (долара) само промишлени активи. На тея и трилион да им дадеш само ще стане по-зле.
 
А оксвен това лихвите в момента не са минус 2% ако земеш сто ще връщаш двеста.
И голямото БУУУМ иде  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2254 -: Януари 17, 2023, 19:17:10 »
Quote (selected)
И голямото БУУУМ иде  :smokin:
Е да де, 100 милиарда  утре може да са равни на купичка ориз.
Пък и след голямото БУМ нашите милиарди ще са им последна грижа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2255 -: Януари 17, 2023, 19:23:47 »
Освен ако наред с всички съзнателно включени в закона трудности за организиране на успешен референдум не е и тази.


 :t2015:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2256 -: Януари 17, 2023, 20:10:42 »
Quote (selected)
И голямото БУУУМ иде  :smokin:
Е да де, 100 милиарда  утре може да са равни на купичка ориз.
Пък и след голямото БУМ нашите милиарди ще са им последна грижа.
Ти май се гласиш да прекараш началниците.

Безнадежна раота. По скоро пробвай с Луцифер покер да играш и да обереш  :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2257 -: Януари 17, 2023, 20:13:22 »
РЕКВИЕМ ЗА ИЗНАСИЛЕНАТА БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАЦИЯ КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ЕВРОАТЛАНТИЗМА И ПРОЛЕТАРСКИЯ ИНТЕРНАЦИОНАЛИЗЪМ?
https://nesestrahuvai.com/реквием-за-изнасилената-българска-де/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2258 -: Януари 17, 2023, 20:19:52 »
Quote (selected)
По скоро пробвай с Луцифер покер да играш и да обереш
Имат сичко друго от Луцифер, но не и акъла.
Не е безнадеждна раутта!
С началника!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2259 -: Януари 17, 2023, 20:25:04 »
Е да де, 100 милиарда  утре може да са равни на купичка ориз.
Възможно е, защото истинските милиарди, които изтекоха за 30+ години бяха за паница леща.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2260 -: Януари 17, 2023, 20:26:42 »
Quote (selected)
Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?
Не!
Ако причината е в по-долу цитираното погрешно изречение, помислете пак.
Quote (selected)
Толкова ли сме сигурни, че Европа ще рухне?
"Европа" няма да рухне. "Европа" е просто една исторически и културно обусловена абстракция, обозначаваща западната част от континента Евразия, с произволно избрана граница между нея и другата абстракция – "Азия". Така че няма да рухне, а ще продължи заедно с целия континент (Евразия) и всички останали континенти да дрейфува бавно и величествено до образуването на друга конфигурация на континентите след неизвестен брой милиони години.

Виж, дали ЕС (ЕС ≠ "Европа"!) ще рухне, е отделен въпрос. Но дори и да не рухне, защо трябва да ликвидираме лева си? Защо???

Между другото, Костадинов е казал, че на ден се вземат общо по около 5 хиляди подписа само в София и Варна. Ако е така, ще успеем! 90 дни по 5000 подписа прави 450000 само в София и Варна. Това ще осигури достатъчен запас, защото властта ще изкара голям процент от подписите невалидни. Най-честата причина за невалидност при досегашните подобни подписки е невалиден ЕГН, което е много странно, защото всеки би трябвало точно да си помни ЕГН-то. Освен ако ги сканират и програмата за оптическо разпознаване на текст чете грешно малко по-нечетливо изписаните ЕГН-та. А една цифра да не е вярна и цялото ЕГН става грешно, защото ЕГН има контролна цифра (десетата), която не излиза при проверката, дори ако само една от цифрите на ЕГН е грешна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2261 -: Януари 17, 2023, 20:30:34 »
Quote (selected)
Ако е така, ще успеем!
Лъчо, точно тук е колебанието ми - в какво точно ще успеем?
До сега имаме постоянство само в едно - да заставаме все на губещата позиция.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2262 -: Януари 17, 2023, 20:31:21 »
Именно! Докато не е твърде късно, да се поправим!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2263 -: Януари 17, 2023, 20:39:56 »
За отказването от лева
---------------
Рицарят Рохан играл веднъж на пари с Людвиг XIV и загубил значителна сума, която искал да заплати в испански пистоли. Кралят, обаче, настоявал за луидори. Тогава рицарят платил в луидори, а испанските пистоли изхвърлил през прозореца с думите: "За какво да ги държа, след като дори крялят не ги иска!"
Когато след това кралят порицал държанието на рицарят пред Мазарини, кардиналът му казал: "Сър, според мен, рицарят е играл като крал, а кралят - като Рохан."
« Последна редакция: Януари 17, 2023, 20:46:20 от Zmeja »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2264 -: Януари 17, 2023, 20:42:05 »
Quote (selected)
Протеже на министър Минеков се хвали с вечеря в Давос
...
Снимки на десерт със златен лист и други гурме специалитети - с това ще се запомни българското участие на Световния икономически форум в Давос, събрал политическия и икономическия елит на света.
https://glasove.com/novini/protezhe-na-ministar-minekov-se-hvali-s-vecherya-v-davos
Една носталгия ме наляга по Баце и неговата пастичка Сахер. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2265 -: Януари 17, 2023, 20:47:10 »
Quote (selected)
неговата пастичка Сахер.
Тва беше култово, толкова чужд срам не съм поемал връз себе си!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2266 -: Януари 17, 2023, 21:05:36 »
Много афиф тоя златен лист.
Трябва да е поне милиметър дебел, за да може да се разкове до смокинов.

ПП С втория натюрморт са се справили по-добре:

« Последна редакция: Януари 17, 2023, 21:10:45 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2267 -: Януари 17, 2023, 21:06:31 »
ПП: През 80-те години сме купили 36 броя "Су-25К" (произведени в авиаозавод "Георги Димитров" в Тбилиси!). Колко са останали от тях (вкл. тези, които не са в летателна годност), не знам.
Вече е ясно. Сегашният министър е казал, че сме продали 20 от тях, от които 6 са още у нас. Следователно сме имали 36 − (20 − 6) = 22 броя, преди да се лишим от 14-те в летателна годност през април 2022 г. А сега ни остават още 8 броя, от които 6 са собственост на "българска фирма". И нито един от тях не е в летателна годност. Ще се считам за опроверган, ако видя едновременно 14 броя български "Су-25" в небето!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2268 -: Януари 18, 2023, 01:10:44 »
РЕКВИЕМ ЗА ИЗНАСИЛЕНАТА БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАЦИЯ КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ЕВРОАТЛАНТИЗМА И ПРОЛЕТАРСКИЯ ИНТЕРНАЦИОНАЛИЗЪМ?
https://nesestrahuvai.com/реквием-за-изнасилената-българска-де/

Толкоз вярно с действителността, че на човек му се иска да се гръмне на часа!

Само гдето не е споменато, че т.нар "демокрация е свинско лай*о на клечка-близалка!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2269 -: Януари 18, 2023, 07:41:54 »
Quote (selected)
Проф. Марко Семов: Когато сами си сваляме гащичките...

Европа си е Европа. И Америка си е Америка. Те имат своите интереси, както всяка истинска държава ги има. Нашите интереси могат да ги отстояват само българи. Чужденци – никога. Но щом като ние самите трудно можем да се разберем, какво да искаме от една г-жа Макгърк.
При това на нея и плащат не да ни разбира, а да не ни разбира...
https://epicenter.bg/article/Atanas-Semov--Kogato-sami-si-svalyame-gashtichkite-/305748/11/0
Текстът е от 1998, четвърт век по-късно не сме мръднали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2270 -: Януари 18, 2023, 08:18:23 »
"Голяма част от дизела в Украйна беше от България. Също така, въпреки че нямаше директен износ - през Полша, Румъния, САЩ и Великобритания - голяма част от снарядите в Украйна бяха българско производство. Да, не можем да кажем, че ние ги изнесохме там, но доставките, които отидоха там, бяха ключови за войната. Ако един голям процент - до 40%, от дизела в Украйна е българско производство, всъщност така сме помагали до голяма степен и на Украйна, защото те без гориво не могат да водят тази война", заяви Петков.
"Президентът Зеленски благодари много на нашето правителство", добави още бившият премиер. Той получил обаждане по телефона от украинския президент около падането на кабинета, а Зеленски му казал, че "България беше основополагаща сила в подкрепата за Украйна в много важен момент от войната, в началото".

https://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov--Do-40--ot-dizela-v-Ukrayna-i-golyama-chast-ot-snaryadite-sa-balgarsko-proizvodstvo/305816/2/0

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2271 -: Януари 18, 2023, 09:46:53 »
ПП: През 80-те години сме купили 36 броя "Су-25К" (произведени в авиаозавод "Георги Димитров" в Тбилиси!). Колко са останали от тях (вкл. тези, които не са в летателна годност), не знам.
Вече е ясно. Сегашният министър е казал, че сме продали 20 от тях, от които 6 са още у нас. Следователно сме имали 36 − (20 − 6) = 22 броя, преди да се лишим от 14-те в летателна годност през април 2022 г. А сега ни остават още 8 броя, от които 6 са собственост на "българска фирма". И нито един от тях не е в летателна годност. Ще се считам за опроверган, ако видя едновременно 14 броя български "Су-25" в небето!

Лека полека ще си кажат.

Военният министър не може да проследи пътя на продадените Су-25 на частни фирми
В периода 2005-2012 г. са продадени 20 самолета Су-25 на четири фирми. Няма как да проследим пътя на нашите самолети, продадени на частни фирми.

https://epicenter.bg/article/Voenniyat-ministar-ne-mozhe-da-prosledi-patya-na-prodadenite-Su-25-na-chastni-firmi/305832/2/0

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2272 -: Януари 18, 2023, 09:59:00 »
Военният министър не може да проследи пътя на продадените Су-25 на частни фирми
В периода 2005-2012 г. са продадени 20 самолета Су-25 на четири фирми. Няма как да проследим пътя на нашите самолети, продадени на частни фирми.
Съвпадение: Руско-грузинската война, Войната в Южна Осетия или т.н. Кавказки конфликт е през 2008 г.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2273 -: Януари 18, 2023, 09:59:57 »
Опровергава за танковете, но за гаубиците "Д-20" и РСЗО не опровергава! Този цивилен "военен" министър дори не знае, че "С-300" не е "Це-300", а "Ес-300"!

Подозирам, че са дали всички наши танкове, бойни машини, оръдия и РСЗО на укронацистите. Затова няма да има сериозни учения в близко време. Няма с какво.

Всички депутати, които са гласували:
1. ЗА влизането ни в NAziTO и/или
2. ЗА даването на оръжие на укрофашагия
трябва да бъдат наказани от Народен военнополеви съд с изпращане до лагера в Белене, който да възстановят сами и след това да построят и АЕЦ "Белене". Реакторите вече ги имаме, остава само работната сила. Няколкостотин души ще стигнат на първо време.
« Последна редакция: Януари 18, 2023, 10:06:51 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2274 -: Януари 18, 2023, 10:28:03 »
НЯМА ДА ПРЕСТАНА ДА ИМ ГИ НАВИРАМ В ОЧИТЕ ЛЪЖИТЕ, С КОИТО Т.Н. ДЕМОКРАТИ ИЗЛЪГАХА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД

ИЗ ПРЕДИЗБОРНАТА ПЛАТФОРМА НА СДС
45 години стигат
Времето е наше

Quote (selected)
СДС категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображения.
Quote (selected)
Ние сме за едновременно разпускане на Варшавския договор и НАТО, когато се създадат необходимите условия за това. Дотогава България ще изпълнява с чувство за отговорност съюзническите си задължения, но и ще работи за по-скорошното премахване на двете конфронтиращи се групировки. Нашата страна трябва да участва активно в изграждането на системите и механизмите на общоевропейската сигурност като основна гаранция за териториалната ни цялост, за мира и стабилността на Балканите и в Европа.
Quote (selected)
НИЕ НЕ ПРЕНЕБРЕГВАМЕ СЪЗДАДЕНИЯ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 45 ГОДИНИ МАТЕРИАЛЕН ФОНД В НАРОДНОТО СТОПАНСТВО. ТОЙ Е ИЗГРАДЕН С УСИЛНИЯ ТРУД И ПОТТА НА НАРОДА. И НИЕ ИСКАМЕ ДА ГО ЗАПАЗИМ И УМНОЖИМ КАТО СЪЗДАВАМЕ ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ ЗА ТАЗИ ЦЕЛ!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2275 -: Януари 18, 2023, 10:28:25 »
Инициатором отключения России от SWIFT и заморозки активов Центробанка в начале 2022 года был занимавший тогда пост премьера Болгарии Кирилл Петков
Quote (selected)
Как сообщает "Die Welt", Петков 25 февраля 2022 года посетил неформальное заседание Европейского совета в Брюсселе. Встреча затянулась до ночи. Как утверждает газета, в это время Петков разговаривал с европейскими лидерами и предлагал отключить Россию от платежной системы SWIFT и заморозить европейские облигации, выпущенные Центробанком. Многие главы государств высказывали сомнения, но в итоге Комиссия ЕС поддержала этот шаг.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #2276 -: Януари 18, 2023, 10:31:34 »
Инициатором отключения России от SWIFT и заморозки активов Центробанка в начале 2022 года был занимавший тогда пост премьера Болгарии Кирилл Петков
Quote (selected)
Как сообщает "Die Welt", Петков 25 февраля 2022 года посетил неформальное заседание Европейского совета в Брюсселе. Встреча затянулась до ночи. Как утверждает газета, в это время Петков разговаривал с европейскими лидерами и предлагал отключить Россию от платежной системы SWIFT и заморозить европейские облигации, выпущенные Центробанком. Многие главы государств высказывали сомнения, но в итоге Комиссия ЕС поддержала этот шаг.

Das Land, das heimlich die Ukraine rettete
https://www.welt.de/politik/ausland/plus243262783/Bulgarien-Das-Land-das-heimlich-die-Ukraine-rettete.html

Само не мога да разбера защо се разкудкудяка Петков?
Може да са му паднали акциите пред амбасадата и да се мъчи да ги вдигне.
Пътьом прави мръсно и на Корнелия защото е ясно че без нейно участие това е невъзможно.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #2277 -: Януари 18, 2023, 15:13:02 »
Следете тази страница:

https://www.oryxspioenkop.com/2022/04/answering-call-heavy-weaponry-supplied.html

Там пише за "Су-25" следното:
Quote (selected)
(Jet) Aircraft (18)
14 Su-25s [April 2022] (Purchased from Bulgaria by NATO member states and delivered to Ukraine)
4 Su-25s [August 2022]
Други няма! Ако си спомняте, когато през май 2022 г. за първи път се разбра за 14 "Су-25", нашите отричаха само че това са нашите "Су-25", а не че изобщо е имало такова нещо. Значи ако е била вярна тази информация още тогава, то това наистина са били нашите самолети!!! Що се отнася до секретния списък с оръжие в решението на НС, то секретността няма да е задълго. Съдържанието на този списък ще се появи в горната страница, освен ако не я закрият, което, уви, е напълно възможно.
« Последна редакция: Януари 18, 2023, 16:54:31 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2278 -: Януари 18, 2023, 15:48:44 »
Quote (selected)
Следете тази страница
Добър сайт.
 :good_job-1300:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2279 -: Януари 18, 2023, 16:27:12 »
Военният министър не може да проследи пътя на продадените Су-25 на частни фирми
В периода 2005-2012 г. са продадени 20 самолета Су-25 на четири фирми. Няма как да проследим пътя на нашите самолети, продадени на частни фирми.

Венният министър може да възложи подобна проверка на своя представител в Комисията с дългото и сложно име в Министерството на икономиката. Подобна проверка би отнела на въпростия комисар не повече от 15 - 20 мин. Имам предвид установяването на чуждите компании или правителствени агенции, които са закупили Сушките от тези български компании, които са ги купили при първоначалните търгове на МО. Оттам нататък, един грамотен и мотивиран разследващ жрналист (да не се бърка с Хр. Грозев) може в рамките на 10 - 15 дена да разнищи пътя на всеки борд от въпросната чужда компания до Украинсикте ВВС.
« Последна редакция: Януари 18, 2023, 16:54:40 от Bacho Кольо »