Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 06:47:07

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 570871 пъти)

0 Потребители и 94 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5940 -: Май 03, 2023, 19:54:10 »
Напомпани бутафорни джуки на бутафорни прокурорки на бутафорния протест против бутафорния атентат срещу бутафорния генпрокурор на бутафорната ни държава:


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5941 -: Май 03, 2023, 20:01:39 »
1. Изпитвам страхопочитание към физико-химията . Изгризал съм учебника на Жуховицкий и Шварцман от кора до кора поне три пъти. Положил съм и два кошмарни изпита с Добър 4 по петобалната система.
2 Нямам никаква представа  /а и не ме интересува/ какви са научните приноси на политика Денков.

Но да питам: в цялата история на БАН имало ли е сулчай учен да бъде избран за академик по времето, в което е бил министър на образовението?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5942 -: Май 03, 2023, 20:26:20 »
Напомпани бутафорни джуки на бутафорни прокурорки

Като патешки човки!  :lol:

Коментар от мрежата: България е първа по брой прокурори и втора по брой магистрати на глава от населението сред страните от Европейския съюз, твърди доклад на Европейската комисия.
Страната ни е изразходвала 4.2% от бюджета си за съдебна власт, като средният процент за изследваните европейски страни е 2,2%.
За сравнение, 0,6% отделя Естония, 1,44% – Румъния, 0,9% – Испания, 0,38% – Норвегия, Унгария – 0,88% и Полша – 2,3%
. В България броят прокурори за всеки 100 хил. души население е 27.1, в сравнение например с 5 в Гърция, 12 в Румъния, 14.5 в Хърватия, 16.7 в Словакия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2271
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5943 -: Май 04, 2023, 06:33:56 »
Само едно малко  И-сега-шно, от вчера, крайморско парченце  в сегашната картинка на Отечеството:

След като пребили невинен човек, ударили 3 коли и др. под. подвизи, пияни и надрусани, връхлетели и разбили с джипа двете! врати на затвора и сами  се озовали... на правилното за такъви място:
"Извънредно: След гонка с полицаи джип разби портала и влезе в бургаския затвор"
Полицията е нипричом, прокуратурата също, съдът и той, и без туй са корумпирани и ненужни.

Господ почва да взема нещата в свои ръце. Ето:

Тази нощ в Морската градина двама мъже на по 31 години, образовани, неосъждани,  единият семеен и баща, решили да си правят селфи на една от скулптурите в Морската градина и се качили върху нея. Посред нощ. Но понеже тя не е била предвидена за моста на Кольо Фичето в Ловеч, а е просто скулптура, естествено се съборила от тежестта и 2,5-метрова дебела мраморна колона оставила на място въпросния татко...

Както предсказа сестра ми (Бог да я прости!) още през 90-те, следващите, хеле пък fun-поколението, ще си строшават ръцете в опит да си избършат носа...

Такова тотално масово  малоумие и инфантилност  България не помни в Новата си история от Възраждането насам.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5944 -: Май 04, 2023, 07:34:47 »
https://youtu.be/usTa7NYOkA0?t=2453

Костя при Карбовски за крака от маса - чудесно учебно помагало за преподаване на уроци по аритметика.
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5945 -: Май 04, 2023, 10:43:47 »
Кой нормален родител излага на подобна опасност децата си? За които така и не се разбра, дали са били в колата с баща си. Г-н Гешев впрочем е продължил към Турция, за планираното участие в международно събитие
ах?!?
Служебно ли е ходил там, или е ходил на семейна екскурзия? Разрешено ли е това при евроатлантическите ценности?
Ако е служебно, що ще родата му вътре, ако е семейно, що ще НСО и бронираният (служебен) автомобил?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5946 -: Май 04, 2023, 11:26:06 »
Понеже ме цитираш Кайле, ще ти кажа моята версия. Сем. Гешеви вероятно са съчетали полезното с приятното, тате в командировка, мама и момичетата на разходка и пазар.  Но това е само в случай, че дамите Гешеви наистина са пътували до Турция с него.  Дори и да е така, правилата за безопасност при пътуване на охранявано лицо не изискват ли то и евентуално придружаващите го негови близки да пътуват в различни автомобили?
------

Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5947 -: Май 04, 2023, 11:28:57 »
Масрафът разбира се е платен от данъкоплатците. Едва ли някой се съмнява.  :t0174:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5948 -: Май 04, 2023, 11:29:21 »
Служебно ли е ходил там, или е ходил на семейна екскурзия?
Съществен и резонен въпрос, който ме връща далеч в спомените:
След войната в една неголяма къща в Подуяне, построена от дядо ми, живеехме три роднински семейства. Един от роднините беше комендант (или нещо такова) на София и всяка сутрин идваше да го взема за работа една служебна кола "Победа". Ние децата колко ли пъти сме го молили да ни повози само до следващата пресечка, която не беше на по-голямо разстояние от 100-150 метра. Винаги получавахме един и същ отговор: "Не може! Това е служебна кола!" Задоволявахме се да тичаме след колата "за да дишаме бензин". Много "хубаво" миришеше. :)))

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5949 -: Май 04, 2023, 11:35:07 »
Преди години /но след 1990/ във Варна уволниха началника на V РПУ-Зл. пясъци за това, че е използвал служебния си автомобил да си ходи до родното място в почивните дни.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5950 -: Май 04, 2023, 11:40:50 »
Quote (selected)
Ще направим всичко възможно да има правителство. Правителство с втория мандат е невъзможно, подчерта зам.-председателят на ДПС Йордан Цонев
https://epicenter.bg/article/Zapochna-sreshtata-na-GERB-SDS-s-DPS--Na-zhivo-/314933/2/0
Ми тия са готови значи.
Като се добавят и по начало готовите учиндолци - кажи речи работата опечена. Все ще се намерят още 7-8 случайно попаднали с преференции ристюфчета, котови да кешират един път кацналото на рамото им фтиче на случайността.
Няма да съм изненадан, ако на нъмбъра кирококорчовски за пазаруване на учиндолци, сега им се отвърне със същият - само че от тяхната пасмина.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5951 -: Май 04, 2023, 11:48:47 »
Продължавам да мисля, че ще ходим през юли на избори. На есен - също, заедно с местните и с подобен резултат. Евентуално догодина може и да има правителство, но вече при коренно променена международна обстановка. България ще бъде изхвърлена от сегашните си партньори като баласт. Първото, което ще пожертват новите ни господари в процеса на спасяването на собствените си гъзове, са границите до 97 година :smokin:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5952 -: Май 04, 2023, 12:23:16 »
Не виждам нищо лошо в това да ходим на нови избори. Но някои виждат... и имат основание. :walking_home_crying-1328:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5953 -: Май 04, 2023, 12:41:31 »
Продължавам да мисля, че ще ходим през юли на избори.
цъ. радев ще ги разтегли, за да може да бъде приет бюджет. или с местните, или даже след тях.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5954 -: Май 04, 2023, 12:47:59 »
Аз също мисля, че Народното събрание трябва да приеме бюджет и да се разпусне. Нищо повече! Щели да дойдат от ЕС два милярда, ако незнам какво си! Голям праз! Та ние вече изхарчихме един милиард само за избори.
Няма никаква полза от образуване на стабилно правителство при този парламент, освен за НАТО и т.н. евроатлантиъм.
« Последна редакция: Май 04, 2023, 12:56:42 от Zmeja »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5955 -: Май 04, 2023, 13:05:57 »
МА вий още гусинът геишов ли бистрите.
100% активно мероприятие  :smokin:
Къф тоя "насочен взрив от храстите?
това работи контактно или от близко разстояние.
Отдалеч би требело да е бойна гжлава от бук или с-ххх в смисъл тъпкано с поразяващи елементи и пак требе е по-близо :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5956 -: Май 04, 2023, 14:38:25 »
Аз също мисля, че Народното събрание трябва да приеме бюджет и да се разпусне. Нищо повече!
ми то стига. още нямат комисии /!/. значи първо, законопроектът трябва да се внесе. това е сторено на 28.04.
след това трябва да мине по комисии, когато такива има.
има и некво обществено обсъждане, както и събиране на становища от когото трябва.
после има първо четене.
след това предложения от депутатите.
после пак комисии за предложенията
второ четене
евентуално вето
евентуално преодоляване на ветото
обнародване


тука ключовото е, че радев ще чака депутатите да му избършат задника, който той осра, като отказа да застави служебниците да внесат бюджет, когато трябваше /между другото, защо гешев не се е задействал за явното неизпълнение на закона от страна на служебните?/, така че ще си седи и ще си кротува, докато народните представители се наумуват.

другото е, че по същата писта може да минат и един куп други закони и решения, които може да са плод на народните представители, щото за разлика от бюджета, който трябва задължително да се внесе от правителството, останалите може да са внесени и от депутатите.

не виждам кой ще се засили да приема бюджет в съкратени срокове. в смисъл че ако го приемат до края на месеца може да се ходи на избори юли, ама пепетата и дебетата ще искат да слеят двата избора, та да могат да попрелеят гласове от едните на другите. коце ще иска да му мине референдума, така че ако се появи обструкция като например искане до кс да разглежда - ще иска отлагане. на гербавите и на дпс би трябвало да им е все едно. не ми е много ясна стратегията на бсп в този случай.

така че не виждам кой и защо ще се припира. далеч по-вероятно ми се струва или избори 3 в едно /местни + праламентарни + референдум/, или първо местни, а после парламентарни.

щото има и още нещо - даже и радев да бърза, нищо не пречи на третия мандатоносител да задържи мандата колкото си поиска.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5957 -: Май 04, 2023, 14:58:02 »
Деликатна е работата с третия мандат, и цялото ослушване е, за да не се стигне до него. За това са виновни основно продажните медии и самопроизвелите се цоциолози, позволяващи си квалификации и оценки, които не са им по силите/интересите.
...............................
Трябва да се мисли за по-малък състав на парламента. И да се свика едно последно "велико" народно събрание с една единствена цел в рамките на едно единствено заседание - да се закрие този анахронизъм.
........................
А в следващия парламент да се внесе закон, който да ограничи броя на министерствата  и на държавната администрация. Та да престанат тия свободни съчинения и тоя тормоз над редовите служители.
« Последна редакция: Май 04, 2023, 15:10:58 от dabedabe »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5958 -: Май 04, 2023, 15:18:50 »
https://epicenter.bg/article/Zapochna-sreshtata-na-GERB-SDS-s-DPS--Na-zhivo-/314933/2/0
Ми тия са готови значи.
Като се добавят и по начало готовите учиндолци - кажи речи работата опечена. Все ще се намерят още 7-8 случайно попаднали с преференции ристюфчета, котови да кешират един път кацналото на рамото им фтиче на случайността.
Малииий, представих си  пазарлъкът да опре до министерски кресла и хоп, Тошкуту министър на културата и Глигиту шеф на МОН.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5959 -: Май 04, 2023, 15:34:40 »
МА вий още гусинът геишов ли бистрите.
100% активно мероприятие  :smokin:
Къф тоя "насочен взрив от храстите?

Ми, такъф ...

А освен всичко останало, некой рече, че на завоя, който е бил на наклон, взривното устройство е било поставено на ГРЕШНАТА страна на пътя ... :lol:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5960 -: Май 04, 2023, 15:42:19 »
Цитат на: Giuseppe в Днес в 11:40:50
Quote (selected)
=== === ===
Малииий, представих си  пазарлъкът да опре до министерски кресла и хоп, Тошкуту министър на културата и Глигиту шеф на МОН.

Но не си посочила министер-прецедателя ...  :cool-1084:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5961 -: Май 04, 2023, 16:35:29 »
Ни съ сещам за някой толкози убаф и умен, та да е над господа Йорданоff и Балабаноff. :smokin:  Линията е отворена за предложения. Като я затворя, ще броим гласовете. :tongue_:
----
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5962 -: Май 04, 2023, 16:42:11 »
Отдавна си мисля че е време Данчо Ментата да ни оглави, хем икспертин, хем кинта и двайсе, пък колко кооперативен да не говорим.
Ще пасне одма!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5963 -: Май 04, 2023, 16:45:32 »
Ни съ сещам за някой толкози убаф и умен, та да е над господа Йорданоff и Балабаноff. :smokin: 
Линията е отворена за предложения. Като я затворя, ще броим гласовете. :tongue_:
 
Супер, точно тъй!!!
Само че аз, при такваз надпревара на умни и красиви, съм твърдо  PASS ...  :surr:

« Последна редакция: Май 04, 2023, 16:54:21 от Джиджи »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5964 -: Май 04, 2023, 16:47:38 »
БуратиноБе, жив да си. И аз за него си мислех. Хем днес той водил масалите  при бойковчетата от името на ДПС. 
Гласуване за минпред по реда на постъпилите предложения:
1. Данчо ментата
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5965 -: Май 04, 2023, 16:52:32 »
А, и още нещо по разследването на взрива срещу Гешoff:

Бившият МВР шеф постави под съмнение твърденията по разследването

Бойко Рашков: Няма кой да разследва обективно взрива на Гешев
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/boyko-rashkov-nyama-koy-da-razsledva-obektivno-vzriva-na-geshev  :popcorn:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5966 -: Май 04, 2023, 17:07:53 »
Така се прави. Като ще е гарга, да си с две мадами на Малдивите и никой да не смее копче да ти каже.
https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Shef-ot-Morska-administraciya-s-dve-madami-na-Maldivite-za-5000-lv-na-nosht-1662206?fbclid=IwAR2pHTGrpbYHFF4LKzH1FSH7s2b6su7JFDKFGTdoeuThMLeQo7hi5a02kRA
Приличат си с г-н Гешев само по физиономиите и излъчването. Ма я морския с какъв размах, а? Не някакъв си Истанбул, Капалъ чаршъ, упс тя вече се нарича Гран базар.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5967 -: Май 04, 2023, 18:24:38 »
Quote (selected)
ПП-ДБ са поискали да се запознаят с програмата на ГЕРБ, съобщи председателят на парламентарната група на формацията Десислава Атанасова. По думите й, не е изключено да има нова среща между ГЕРБ и ПП-ДБ:"Очакваме, може би след час, те да кажат дали искат среща за обсъждане на нашата управленска програма или вече преминаваме към втория етап от разговорите за конструкцията на правителството и всички варианти, които имаме пред нас".
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/pp-db-poiskaha-nova-sreshta-gerb-sds
Наблъфиха се!
Видяха че тяхната няма да стане  и клекнаха.
То от кокорчовци и льорелци какво да очакваш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5968 -: Май 04, 2023, 18:56:58 »
Покер не съм играл сериозно, но имах познат покерджия от много високо ниво. Даже опитахме с него бридж да играем, но се оказа, че не става непременно от покерджия - бриджор. Вероятно и обратното.
От него съм запомнил, че най му били сладки блъфьорите - аматьори.
п.с. най много съжаляваше в занаята, че ена вечер им паднало на аверите му да издрусат, ама много яко Владо Живков, а той се бил затирил в тази вечер по П.
 :nuts:
« Последна редакция: Май 04, 2023, 19:14:11 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5969 -: Май 04, 2023, 19:00:34 »
Покер и бридж са различни вселени.
За по-нагледно - рисуване и чертане, все с моливчета, ама...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5970 -: Май 04, 2023, 19:16:00 »
Покер и бридж са различни вселени.
За по-нагледно - рисуване и чертане, все с моливчета, ама...
Имаш ена ракия за сравнението - не съм се сещал за толкова добра описателна разлика!
 :t0328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5971 -: Май 04, 2023, 19:47:24 »
https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov/314977/11/0
Ей ся ми стана ясно, откъде Жорето Николай черпи вдъхновение!
Нормално!
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5972 -: Май 04, 2023, 19:56:47 »
"Европол" се включва в разследването на атентата срещу Иван Гешев
https://glasove.com/novini/evropol-se-vklyuchva-v-razsledvaneto-na-atentata-sreshtu-ivan-geshev
Ся сий ЕПЛ!
Ония едва ли ще се поддадат на манипулации!
Някой "кретен" от наша страна се е престарал и има вероятност да провали цялата "ювелирна" операция!
Остава последната надежда - мисирките, да покрият заключенията им!
Се е нещо!
 :cool-1084:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5973 -: Май 04, 2023, 22:31:34 »
Като набарат от Интерпол Митко и Гошо, като разберат бащите им, че синковците са пипали  бракониерския взрив и са гледали в нета видеоуроци по майсторене на дистанционно управляеми пиратки, вместо като всички нормални 14-15 годишни да гледат порно...Като нищо тия двамцата ще бъдат наказани една седмица без телефони.  :smokin:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5974 -: Май 04, 2023, 22:40:05 »
Много ми е трудно да си представя, как останалият свят гледа на нас. За виетнамци, японци, руснаци, допускам да ни харесват. За Европа ми е думата, как възприема върхушката ни, гнуси ли се от нея, как приема овчето ни търпение. Има си и хора, дето се интересуват от нашата история и култура.
« Последна редакция: Май 04, 2023, 22:53:19 от dabedabe »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5975 -: Май 04, 2023, 22:46:28 »
Много ми е трудно да си представя, как останалият свят гледа на нас. За виетнамци, японци, руснаци допускам да ни харесват. За Европа ми е думата, как възприема върхушката ни, гнуси ли се от нея, как приема овчето ни търпение. Има си и хора, дето се интересуват от нашата история и култура.
Как очакваш в Европа да гледат на нас - най, най, най...отзад напред - бедност, корупция, свобода на словото и още, и още. В останалата част на света изобщо не си и правят труда да се замислят ние съществуваме ли, или не на тая планета. Ти колко често мислиш за Мианмар, Бангладеш, Вануату...Та и те така, предполагам.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5976 -: Май 04, 2023, 22:56:50 »
Като отвори дума за тез далечни страни, в Малдивите поне трябва да ни тачат, щото наши отбрани хора там често резидират. Дали не поразмътват водата?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5977 -: Май 05, 2023, 07:34:58 »
...В останалата част на света изобщо не си и правят труда да се замислят ние съществуваме ли, или не на тая планета. Ти колко често мислиш за Мианмар, Бангладеш, Вануату...Та и те така, предполагам.
Тя,  станалата част на света,  е не по-малко интересна.
Преди време некъФ англо-саксонски политолог от пакистаниски /или може би африкански/ произход обясняваше на колегите си защо "останалата част" не осъжда руската агресия в Украйна.
Накратко:
"Некви бели трепят други бели, нас кво ни бърка. Когато бели трепят черни или още по-зле  - когато бели насъскват черни да трепят други черни, тогава е лошо."
Сори, ако ви прозвуча не съвсем политкоректно, ама това беше есенцията...
« Последна редакция: Май 05, 2023, 08:21:07 от Bacho Кольо »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5978 -: Май 05, 2023, 09:28:00 »
Quote (selected)
Невероятно съвпадение или поредното задкулисие? Бдителни читатели на Narod.bg забелязаха, че Станимир Киров – един от очевидците на атентата срещу главния прокурор Иван Гешев, е участвал в реклама на онлайн казиното 8888, за което отдавна разкрихме, че е от орбитата на Бойко Борисов.

Кошаревски свидетел?  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5979 -: Май 05, 2023, 11:20:54 »
Като отвори дума за тез далечни страни, в Малдивите поне трябва да ни тачат, щото наши отбрани хора там често резидират. Дали не поразмътват водата?
А виж народонаселението на Малдивите, Бали, Доминикана, ЮАР сигура знае по име и лице още някой и друг българин, кой жив, кой вече на оня, по-добрия свят. :smokin:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5980 -: Май 05, 2023, 11:24:19 »
Некви бели трепят други бели, нас кво ни бърка. Когато бели трепят черни или още по-зле  - когато бели насъскват черни да трепят други черни, тогава е лошо."Сори, ако ви прозвуча не съвсем политкоректно, ама това беше есенцията...
Баш си е у ред туканка коректността. Ние за размириците в Судан се тревожихме до колкото там има наши сънародници. Изведоха ги от там и няма смисъл да се кахърим за чужди дертове, нали?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5981 -: Май 05, 2023, 11:31:13 »
Е, няма вечно щастие. Идва един фатален момент. Но пък някои мислят: "По-добре глава на муха, нежели опашка на лъв". Всеки е философ в известен смисъл, пречупвайки света под собствен поглед. Виж, оптимизмът е интересно и трудно обяснимо явление.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5982 -: Май 05, 2023, 11:34:24 »
Демерджиев: Гешев не е пътувал със семейството си. По колата му няма щети, освен една сачма във фара
https://glasove.com/novini/demerdzhiev-geshev-ne-e-patuval-sas-semeystvoto-si-po-kolata-mu-nyama-shteti-osven-edna-sachma-vav-fara

И един коментар от гласовете.
Още малко и така ще се оплетат, че и Европол не може ги разплете.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5983 -: Май 05, 2023, 12:05:00 »
Ми така е, от Европол ако не говорят с духа на баба Ванга, нищо няма да разплетат. ;)
Питам се, до къде ли може да стигне тоя съшит с бели конци фарс?! :think:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5984 -: Май 05, 2023, 12:38:35 »
"Некви бели трепят други бели, нас кво ни бърка.

То вярно, че е така, Бачи, но добре, че у нас не НЕ ги дотрепват ... Поне засега ...  :)))

Което пък ме връща на темата за "опита за атентат срещу Гешoff", която не слиза от българския ТВ екран.

Например, оня ден Анна Заркова, журналист /майката на Крум Зарков!/, напомни при Цура за РАЗВИНТЕНИЯ БОЛТ в колата на Лозан Панов преди време – нещо, което наистина си беше страшничко ...

Като в същото време натърти на предизвиканата и предозирана любов към Гешев и децата му, която днес има точно обратния ефект!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5985 -: Май 05, 2023, 12:40:46 »
Още един интересен поглед по темата – тази сутрин адв. Минчо Спасов при Светла Петрова по TV1:

„Каквото ни е държавата, такива са ни и атентатите:

• Взривът е бил поставен на „обратния склон” така, че да НЕ причини  щети …

• Целият милиционерският "елит", който коментира прокуратурата, е завършил в Симеоново …

• Г-н Гешев знае много добре КОЙ го Е НАПРАВИЛ. Това е човекът, който е влязъл наскоро в конфликт с него и на когото е спрял да вдига телефона … Това е предупреждение …

• Единственият, който може да махне Гешев, е г-н Пеевски, който държи в ръцете си всички членове на ВСС ...

• А допълнителна инсценировка към целия този фарс е масовият протест на прокурорите, тъй като половината от тях роптаят, че са били организирани с БУСОВЕ …  :lol:

« Последна редакция: Май 05, 2023, 13:29:55 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5986 -: Май 05, 2023, 13:27:03 »
И последно по темата:

Днес в Парламента ген. Атанасов съобщи, че израелският „експерт” на мястото на произшествието е пристигнал в България същия ден – 2 часа преди самия взрив … :i_slamhead:

« Последна редакция: Май 05, 2023, 13:33:21 от Джиджи »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5987 -: Май 05, 2023, 13:35:06 »
И последно по темата:

Днес в Парламента ген. Атанасов съобщи, че израелският „експерт” на мястото на произшествието е пристигнал в България същия ден – 2 часа преди самия взрив …  :i_laughing: :i_slamhead:
  Сигурното си е сигурно, Джидже, първо експерт, после прайш к'вото прайш. Ако трябва да организираш нещо в точно определен час, пък експертът закъснее щото в Тел Авив мъгла и аероплана не излита навреме от Бен Гурион е кофти за тайминга на събитието и ювелирното разследване, нъл' тъй? Не, че нашите юнаци не могат да хванат за ушите Митко и Гошко и да им се скарат, че си играят с опасни за деца неща, ма друго си е и чужденец да има в сценария. Човек на МОСАД за тежест на експертизата, разбийш ли.
« Последна редакция: Май 05, 2023, 13:40:08 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1278
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5988 -: Май 05, 2023, 13:37:55 »
Боже, божее, доживях да вдигна палец на министър на вътрешните работи. За г-син Демерджиев  :thup:  :good_job-1300:  за уточненията по темата.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5989 -: Май 05, 2023, 13:58:43 »
 :lol: :0005:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5990 -: Май 05, 2023, 14:01:43 »
Избраниците ни завалийките пък, като изядат утре ягнешкото , току виж ги хванал мерак за нещо. То пък скоро ще напече, ще трябва да се почива по островите. Ма работата не е заек пък, че да избяга. Ами да, трябва да се обмислят добре нещата.
....................
Взех да се замислям, колко полицаи са скрити в парламента да пазят елита ни.  Че луди има навсякъде.
« Последна редакция: Май 05, 2023, 14:10:19 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5991 -: Май 05, 2023, 14:04:36 »
А аз, за да не забравя нещо също толкова интересно и важно от Парламента:

В обявената вече и по ТВ „последна управленска програма” на ГЕРБ-СДС, риформа в правосъдието изобщо не се споменава.  :0005:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5992 -: Май 05, 2023, 14:15:48 »
Е как, от правосъдие кривосъдие ли да скопосат? Не е за аматьори работата. Макар да храним най - многото прависти. Много от тях усетиха вятъра, и вече са и хотелиери и земевладеци. На пъпни места. Тракторите, пардон джиповете, фъркат безспир. Отгледахме си нова класа с нашата наивност.
« Последна редакция: Май 05, 2023, 14:22:29 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5993 -: Май 05, 2023, 17:32:35 »
16-минутно видеообръщение на Костадин Костадинов (защо и това ОНС няма да излъчи редовно правителство и какво следва оттук нататък?)

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/2466130423563076/

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #5994 -: Май 05, 2023, 17:34:21 »
Съвсем се оплетоха.

Борислав Сарафов: Бях подведен от думите на главния прокурор Иван Гешев за семейството му
https://glasove.com/novini/borislav-sarafov-byah-podveden-ot-dumite-na-glavniya-prokuror-ivan-geshev-za-semeystvoto-mu

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5995 -: Май 05, 2023, 18:09:31 »
Например, оня ден Анна Заркова, журналист /майката на Крум Зарков!/, напомни при Цура за РАЗВИНТЕНИЯ БОЛТ в колата на Лозан Панов преди време – нещо, което наистина си беше страшничко ...

Щеше да е страшно, ако са разхлабени ( не развинтени) всички болтове.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5996 -: Май 06, 2023, 10:48:41 »
h = 1,46 m

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5997 -: Май 06, 2023, 12:03:55 »
Нарочно ли са изпуснали членуването на многжественото число тук?
Quote (selected)
След преминаването на представителните блокове на въоръжените сили в тържествен марш  на площад „Княз Александър I“ ще започне въздушният компонент на парада. Предвижда се в него да участват 19 вертолета и самолета, които са на въоръжение във ВВС и ВМС: вертолетите Ми-17, Ми-24, „Cougar” и „Panther“ и самолетите L-410, „Спартан“, L-39Z, „Пилатус“, Су-25 и МиГ-29.
Трябва да бъде "19-те" вертолета и самолета.
Май цялата остатъчна "армия" ще парадира...

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5998 -: Май 06, 2023, 12:12:08 »
Джендъррастията не патаксва все още. Обратното, сега гласят насилственото въвеждане на Истамбулската "конвенция" в ЕС чрез гласуване в парламента... Тук: https://glasove.com/novini/evroparlamentat-shte-glasuva-za-vavezhdane-na-istanbulskata-konventsiya#comments

Коментарът ми от 06 Май 2023:
Quote (selected)
Натискът се обосновава на тихият преврат в ЕС - превръщането на самостойните държави членки в либерастки колхоз! Изземването на независимостта на държавите с техните си конституции и правна подредба и набутването им в либерал-фашистки концлагер става постепенно, почти незабелязано, бавно - като мишка в прегръдката на питон.

Знаем как свърши ЕС №1 - на 9-ти май 1945 год. Не виждаме ли как отново историята се подиграва с тъпите населения, умишлено докарвани до животински състояния, навици, страсти и видно повтаря уроците си?! Мислим ли, че разрушавайки устойте на обществото - неговата тъкан, канава ако щете - семейството, това се прави от любов и загриженост за тласканите в перверзности, убогости, нещастници с промити междуушия от пропагандата на всякаквите сатанисти, богоборци, дори най-семпли извратеняци?! Вярвате ли, че разрушаването на семейството като основна брънка в плетката на социума и прелъстяването на Малолетните още от детските градини към неща извън тяхното разбиране, с цел и налагане чрез нагла поквара, са действия продиктувани от въжделения за добруването на плебса?! Или както вече са въвели на на места из "светлият пример за цялото човечество" - Запада, малолетните да бъдат оперирани - ОСАКАТЕНИ!!! - без даже да бъдат родителите информирани и че това се прави от желание за възхода на тази тяхна "цивилизация"?! ...

Не и НЕ. ... Целта е обезлюдяване на земята, ликвидация на основната част на човечеството и дегенериране на остатъка, оставен да слугува и ...

-Кой знае, какви чудовища в действителност се крият в сенките, а пред нас танцуват уродите от сорта на всякаквите мърсули и останалите мръсници, дърпащи конците на Настоящето падение към ада! Бъдете будни и подритвайте поне малко - да не е хич без съпротива по пътя към екарисажа!!!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5999 -: Май 06, 2023, 12:25:15 »
Нарочно ли са изпуснали членуването на многжественото число тук?
Quote (selected)
След преминаването на представителните блокове на въоръжените сили в тържествен марш  на площад „Княз Александър I“ ще започне въздушният компонент на парада. Предвижда се в него да участват 19 вертолета и самолета, които са на въоръжение във ВВС и ВМС: вертолетите Ми-17, Ми-24, „Cougar” и „Panther“ и самолетите L-410, „Спартан“, L-39Z, „Пилатус“, Су-25 и МиГ-29.
Трябва да бъде "19-те" вертолета и самолета.
Май цялата остатъчна "армия" ще парадира...

---

По принцип не гледам БНТ, защото не понасям картината им и особено глупостите на саунд трака й. Днес обаче възстановен празник на храбростта на българската армия и о. з. сърце не трай, та включих канал 1.
Тъжна история! Аз съм особено чувствителен към саунд трака. Това не беше звуков съпровод, а някаква какафония. Няма да коментирам текущата остатъчна част от това, което миналия век в една публикация в западногерманското (тогава) списание „Шигел“, показвайки снимка на гвардейците, беше коментирало, че това са „прусарците“ на Балканите и че БНА (тогава) би могла в срок от 72 часа да марширува по столицата на коя да е балканска държава.
Стана ми тъжно от гледката и потърсих в мрежата нещо от бившата БНА и видях парад по случай 1300 години България. Те това е „тържествен марш на един линеен дистанция“ от истинска армия!
https://www.youtube.com/watch?v=UOnaVTAPRho&ab_channel=PavelAngelov