Преглед на печата … > Теми на форумците …

Кюфтета и пресни суджуци

<< < (2/322) > >>

Асол:
Е вече съвсем се издаде :D

kаily:
E кажи кой си за ония, що не висим у форумите нон стоп да дебнем превъплъщенията и сме му изпуснали края.

zLaGaD:
С теб си се знаеме, споко. За фазаня - първа варка не е омекнал. Втора вода и за премахване на дъха ще пробвам с малко овче кисело мляко. После ще докладвам.

67:
Ми то си имало темичка! Само ако може с гвоздейчето да я закача, че ми пада в пространството!

Ще ми се да отворим темичка, вид класьор, за древни, забравени манджи, с които да изненадваме децата понякога. Онзи ден майка ми ме присети за на баба ми "волските езици", при готвенето на които не е пострадал ни един вол. (Все пак днес май е денят, в който се почита домашния добитък, та...)
Вземате патлИджани, нарязвате ги максимум на три части по дължина и ги цепвате почти до края, ама да остане малко захванатко между двете филии. Както си му е ред, солите, отцеждате, измивате, оставяте да се отцедят. Бъркате извара със сирене и малко яйце, ама само колкото да се съединят.
Пържите патлИджаните в оливия, ама много, сега му викат фритюрник, тогава си беше тенджера с олио. Пържите почти до изпържване, ама не ги зачервявате особено и хептен да не станат хрупкави. Пълните между двете филии със сместа от яйца, сирене и извара. Закопчавате с клечка за зъби, от дървените (това за четящите дечица, които знаят само за пластмасовите), правите двойна панировка и пържите вече до порозовяване. После на сито или хартия за да се махне излишното олио. Вадите дискретно клечката (ако можете, иначе предупреждавате гостите за наличието на "кости" в езика) и сервирате. Обикновено народът си иска допълнително.

imco1:
Ех, че вкусна тема!  :0006:
Да споделя една бърза и лесна рецепта за баклава, която никога не ме е подвеждала.
Продукти: 3-4 шепи начукани орехи, със стиска захар; 2 пакета кори (от дебелите, не от тънките); 1 чаена чаша олио; 1 кг захар; 1 бр. ванилия.
Средна тава, няма значение дали кръгла или правоъгълна, стига да се събира във фурната. Подмазва се съвсем леко.
Приготвяне: редим 2 кори, ръсим с орехите, 2 кори, ръсим... Завършва се пак с 2 листа, натиска се леко надолу.
Разрязва се по избор - като звезда от центъра навън или на квадрати; може на ромбчета - както Ви хареса.
1 чаена чаша олио, загрява се леко на котлона, но може и със стайна температура. Залива се тавата.
Загряваме фурната на 180 градуса. Пече се 20 минути.
Сироп/заливка: в подходяща тенджера сипваме 1 кг захар, 800 гр вода, 1 ванилия, за аромат може да настържем лимонова кора. Сгъстява се леко да се влачи.
Залива се с топлия сироп и се оставя да попива няколко часа или поне докато издържите преди да нападнете...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия