Преглед на печата … > По света …

Събитията в Близкия изток

(1/86) > >>

Чок觧:
Войната в Сирия;
Войната в Сирия — том 2;
Съставен е списък от цели , които да бъдат атакувани от ВВС на САЩ.

Така добре ли е ?

gossinger:

--- Цитат на: Чок觧 в Септември 06, 2018, 20:08:10 ---Войната в Сирия том 2 http://old.segabg.com/replies.php?id=266354
Съставен е списък от цели , които да бъдат атакувани от ВВС на САЩ http://62.44.102.29/index.php?topic=43.0
Така добре ли е ?
--- Край на цитат ---

Горе-долу :)

Може да махнеш третата тема, защото я преместих в този раздел и да добавиш няколко встъпителни думи за идеята на тази тема.

И един въпрос по темата — мислиш ли, че има някакъв шанс да започнат някакви разговори между Израел и Иран, които до доведат в перспектива (десет и повече години) за трайно намаляване на напрежението между двете държави? Имам предвид най-вече настроенията около теб.

Знам, че няма да е лесно, но като че ли това е един от проблемите в Близкия Изток, чието решаване ще доведе и до намаляване на напрежението в района. Не търся някакъв политически анализ, по-скоро искам да споделиш впечатления, ако имаш такива и ако имаш желание за споделяне.

Чок觧:
"И един въпрос по темата — мислиш ли, че има някакъв шанс да започнат някакви разговори между Израел и Иран, които до доведат в перспектива (десет и повече години) за трайно намаляване на напрежението между двете държави? Имам предвид най-вече настроенията около теб.

Знам, че няма да е лесно, но като че ли това е един от проблемите в Близкия Изток, чието решаване ще доведе и до намаляване на напрежението в района. Не търся някакъв политически анализ, по-скоро искам да споделиш впечатления, ако имаш такива и ако имаш желание за споделяне"

Най-краткият отговор е :"САЩ няма да позволят ! " и "Не , докато са на власт аятоласите ! " Ще се разровя за по-подробни анализи , но тези два отговора са в основата .

ddantgwyn:

--- Цитат на: Чок觧 в Септември 07, 2018, 11:06:06 ---"И един въпрос по темата — мислиш ли, че има някакъв шанс да започнат някакви разговори между Израел и Иран, които до доведат в перспектива (десет и повече години) за трайно намаляване на напрежението между двете държави? Имам предвид най-вече настроенията около теб.

Знам, че няма да е лесно, но като че ли това е един от проблемите в Близкия Изток, чието решаване ще доведе и до намаляване на напрежението в района. Не търся някакъв политически анализ, по-скоро искам да споделиш впечатления, ако имаш такива и ако имаш желание за споделяне"

Най-краткият отговор е :"САЩ няма да позволят ! " и "Не, докато са на власт аятоласите !" Ще се разровя за по-подробни анализи, но тези два отговора са в основата .
--- Край на цитат ---

А в случай, че на някой аятолах аллах му прати просветление, че не това е пътят и реши да „протегне“ ръка за разговори с вас?

Иначе ми е ясно, че недоверието и от двете страни е в предостатъчно количество.

Чок觧:
А в случай, че на някой аятолах аллах му прати просветление, че не това е пътят и реши да „протегне“ ръка за разговори с вас?

" с вас" ? Кой съм аз , че да ми протягат аятоласите ръка ? :m1731: Аз с тях проблеми нямам . Вярно , че живея в Израел , но съм "страничен наблюдател" и се дистанцирам от сегашната политика на правителството . Симпатизирам на центристката партия "ЕШ атид"( Има бъдеще) , но само толкова .
Колкото до "протягането на ръката " , важи първата част на отговора ми в предишния коментар : "САЩ няма да позволят!"

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия