Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:50:44

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2090228 пъти)

0 Потребители и 82 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28680 -: Декември 30, 2022, 12:23:00 »
Quote (selected)
В случая става въпрос за нов комплексен подход при ракетно нападение – съвместно използване на дронове, ракети-мишени, противорадарни ракети и на края съвременни крилати ракети за поразяване на важни цели.  Първоначално с дрон/ове се отклонява вниманието на украинската ПВО, след което следват ракети мишени.
Точно така!
Квича на укронацитата, че от 50 свалили 45 са за такива дето ичгинема /дори и да е истина посочената бройка/, щото са останали точно бойните - ония, дето си ги посочил /в болднатото/.
 :bigok:
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 12:52:51 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28681 -: Декември 30, 2022, 12:25:23 »
Quote (selected)
Пазете се от недъгавите, те мислят всекиму злото.

От личен опит съм склонна да се съглася с тезата ти, въпреки че има и изключения. Не мога, обаче, да не спомена на прима виста два случая в твоя подкрепа - Иван Кръстев и Глиги. Нашумели, запомнящи се, евроатлантически.... :smokin:

п. п. Абе инженерът си е инженер - от него всичко става. Обратното не е вярно. Последното е житейската максима на най-голямата гад, когато някога ми е преподавала :nuts:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28682 -: Декември 30, 2022, 12:33:15 »
 Aсол

А не ти ли прави впечатление пробутването на примера на Китай в тази статийка?
Какво е Китай?
И какви взаимоотношения имаше СССР с Китай? Враждебни.
Там комунизъм никога не е имало.
Мао строи репресивен национал-социализъм, ДънСяопин - меркантилен капитализъм, а социализмът на Си с китайска специфика е пак форма на национал-социализъм.
Кой унищожи СССР и съветският народ - нацизмът.
Кой е най големият бенефициар от краха на СССР - Китай.
Каква е целта на тези, които стоят зад войничката в Украйна - загонването на Русия в обятията на Китай.
За кого са предназначени думите на Путин преди две години? Във всеки случай не за вътрешно ползване, а за лобито в САЩ, Англия, Европа, което по време на ВСВ застана зад СССР, и заедно със СССР победиха нацизма.
И които после, след войната се обедини със същият  този нацизъм.
Но е дошло време разделно.


Бях писала преди години по повод дискусия защо Хитлер навлиза в СССР неподготвен за водене на война в зимни условия. Плановете на Вермахта за водене на военни действия са били разчетени за бърза, два-три месечна война. Защото неговите началници са му обещали, че навлезе ли германската армия в СССР, че троцкистите ще се вдигнат, и в Москва ще направят преврат. И тогава германската армия би била посрещната в Москва по същият начин, с цветя и овации, както беше посрещната в Украйна. Да, този преврат не се състоя. Тогава. А е извършен 53та.
Хрущов тогава предава на маоистки Китай цялата документация на съветската агентура в Китай. Предава и чертежите за атомна бомба.
Сталинисткото крило успява да го разкара след десет години, но Брежнев се оказва слаб, да се противопостави, и да обърне кораба. силите на троцкисти и сталинисти са паритет, до убийството пардон смъртта на Суслов.
82ра, смъртта на Брежнев - това е краят на СССР.
Следват 10 години на перестройка и обуржоазяване на съветското общество и крах на съветският народ.
Колко по ясно товарищи!
Троцкизм   эсть нацизм

рупор на който в този форум ни се явява девойката детоянема

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28683 -: Декември 30, 2022, 12:37:51 »
След като Зеленски каза, доста скромно, че украинците са показали на Запада (а то е на Света), че русия е голият цар, остава един елементарен извод:

Западът си обновява оръжията, като същевременно анализира в реална обстановка сегашните.
Украина се оказа корав камък, но утре може да се превърне в това, което русия доскоро се правеше, че е. Затова им се подава на час по лъжичка, колкото да се бранят от орките, но и да не надигат много глава.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28684 -: Декември 30, 2022, 12:41:14 »
Quote (selected)
Западът си обновява оръжията,

Как на практика ще  стане това? Кво точно трябва за да може да произвеждаш оръжие? Да започнем с азбуката...:smokin:

п. п. Или да вляза в твоята област - какво е необходимо за да се произведат необходимите материали и откъде ще го вземеш? Убедена съм, че можеш да се справиш с отговора на този въпрос :nuts:
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 12:49:49 от Aсол »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28685 -: Декември 30, 2022, 12:43:52 »
Абе инженерът си е инженер - от него всичко става
Бях и войник, затова като някой се кръщава ЗИП (запасни инструменти и прибори, дето влизат на АК отзад в приклада), а не знае какво значи абревиатурата, плюс коментарите, заради които другаде отдавна би бил на топло, ми иде малко в повече, та не се сдържах.

Изживявате се модератор, нещо?

« Последна редакция: Декември 30, 2022, 13:00:02 от ak47 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28686 -: Декември 30, 2022, 12:45:16 »
Quote (selected)
при С-300 и аналогични ликвидира се радара (антената) и ПВО системата „ослепява
Аз на С300 не съм служил, но доколкото се простират познанията ми това си е интегриран комплекс, който включва ракетния блок, радарната система и управляващата част.
По нагоре реагирах на джурналистическите съобщения, че
Quote (selected)
са унищожени 4 бр. РЛС на С300
???
Та без да го познавам комплекса, чисто от снимки ми се струва, че РЛС се намира между кабината на влекача и контейнерите с ракети.
От тази снимка в разгърнато положение си личи.

Та унищожаването на РЛС с каквато и да е ракета навеждана по сигнала на РЛС, води до унищожаването на целия комплекс според мен. Възможността за използване на остатъчни тенекии или някоя неповредена зенитна ракета не я броя.
Ако някой се е интересувал в подробности или е служил на такъв комплекс, моля за корекция на неосъзнатото ми невежество.
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 12:51:02 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28687 -: Декември 30, 2022, 12:49:28 »
Да започнем с азбуката...
Не е имало сериозна война да източи съществуващите оръжия/муниции. Сега има.
ВПК има нужда от пазар.
Нова генерация иде и чака - както и във всичко останало. Чака реализация.
За съжаление това са войни и жертви, но такъв е света - отколе и до днес, а и утре, ако има такова.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28688 -: Декември 30, 2022, 12:51:47 »
Да започнем с азбуката...
Не е имало сериозна война да източи съществуващите оръжия/муниции. Сега има.
ВПК има нужда от пазар.
Нова генерация иде и чака - както и във всичко останало. Чака реализация.
За съжаление това са войни и жертви, но такъв е света - отколе и до днес, а и утре, ако има такова.

Така е - има. И какво е необходимо за да се произведе каквото и да е - дори и оръжие? Като за начало енергия и материали/приемаме, че имаш технология/. Надявам се, че си съгласен. И ся кво праим? Последният ми въпрос важи с пълна сила за новия еврорайх, щото умът е бил винаги в Европа, не при реднеците, щото е шибана системата им за привличане. Парите не са всичко, най-вече в областта на творческия ум. Генетиката си е наука, част от биологията. Основният извод и там е, че от секо дърво свирка не става, без значение какви пари дипли печатницата

п. п. Не съм идеалист в този тип разсъждения. Просто съм наясно, че най-често се продава посредствеността.
п. п. п. След фон Браун, който е бягал от възмездие, реднеците имат точно...нищо
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 12:58:59 от Aсол »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28689 -: Декември 30, 2022, 13:02:02 »
Gloria Jeans — вертикально интегрированный ритейлер и лидер в сегменте fast fashion в России и странах СНГ. С 1988 года компания разрабатывает дизайн одежды и аксессуаров для детей и взрослых, производит продукт и реализует его по доступным ценам. Согласно исследованию международной консалтинговой компании McKinsey, узнаваемость бренда составляет 95%.

Подчертаните думи са неуместни американизми и техният брой преобладава в текста, водейки на места до неразбираемост. За името на фирмата няма какво да говорим.
И не става дума за една фирма или за една област – така са навсякъде. Езикът им е поразен от поамериканчване повече от нашия.
Именно заради това сега прокарват закон за защита на руския език, както нашето "Възраждане" – на българския (засега отхвърлен от мнозинството). Такъв например има във Франция, и то отдавна.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28690 -: Декември 30, 2022, 13:22:03 »
Разпадането на Съветския съюз, Варшавския договор и СИВ отложиха световната криза на капитализма с 30 години. Естествено това стана с ограбването на първите, с заграбване на пазарите им, с унищожаване на конкурентноспособността йм. С ковид или без ковид, с война или без война, това което светът е днес трябваше да се случи. А сега...
Зная мелодията, но не си спомням от коя опера беше:
Край на тооози мир омразен!
Треперете враговеее!
Няма вече да се бавим,
а ще вземем Кастелон...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28691 -: Декември 30, 2022, 13:29:56 »
Именно заради това сега прокарват закон за защита на руския език, както нашето "Възраждане" – на българския (засега отхвърлен от мнозинството). Такъв например има във Франция, и то отдавна.
Отдавна не съм ползвал правото си за "свободно движение на хора" та искам да попитам по-мобилните: Във Франция и Германия съобщават ли спирките на метрото и градския транспорт и на английски?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28692 -: Декември 30, 2022, 13:43:48 »
Именно заради това сега прокарват закон за защита на руския език, както нашето "Възраждане" – на българския (засега отхвърлен от мнозинството). Такъв например има във Франция, и то отдавна.
Отдавна не съм ползвал правото си за "свободно движение на хора" та искам да попитам по-мобилните: Във Франция и Германия съобщават ли спирките на метрото и градския транспорт и на английски?

Не! Мога да потвърдя същото и за други партнере от ЕС.
Кво нещо е  подлогата по произход и по призвание, а даже и по генетика!? Подлога, защото съществува в държавно образувание даром. Роби...

п. п. Спомен от Францата - простото катерене на айфеловата кула. Ние сме трима  и се разделяме на три каси. Двамата френскоговорящи висим и чакам този, дето владее английски да си купи билет..половин час. И накрая той ме пита - абе ти как си купи билет? Отговарям - на френски език. Господинът/завършил в Ирландия ВИШО/ ненавидя Францата. Сподели, че никъде не се се чувствал толкова безезичен както там, и в Италия, и в Испания, и в Австрия.... :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28693 -: Декември 30, 2022, 13:53:32 »
Quote (selected)
дето владее английски да си купи билет..половин ча
:nuts:
Франсетата /а и германците/ са малко по друга бира, но младите вече учат малко повече инглиш, а твоите любими италианци са още по напреднали.
Няма лошо, не знам защо ехидничиш, изучаването на езици не е непременно чуждопоклонничество.
Дай да не изпадаме в крайностите на партнерчетата, че поназнайването на руски си е направо путинофилство и...и т.н.
Няма как заради наш Илия да плюем и Св. Илия.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28694 -: Декември 30, 2022, 14:06:49 »
Quote (selected)
при С-300 и аналогични ликвидира се радара (антената) и ПВО системата „ослепява
Аз на С300 не съм служил, но доколкото се простират познанията ми това си е интегриран комплекс, който включва ракетния блок, радарната система и управляващата част.
По нагоре реагирах на джурналистическите съобщения, че
Quote (selected)
са унищожени 4 бр. РЛС на С300
???
Та без да го познавам комплекса, чисто от снимки ми се струва, че РЛС се намира между кабината на влекача и контейнерите с ракети.
От тази снимка в разгърнато положение си личи.

Та унищожаването на РЛС с каквато и да е ракета навеждана по сигнала на РЛС, води до унищожаването на целия комплекс според мен. Възможността за използване на остатъчни тенекии или някоя неповредена зенитна ракета не я броя.
Ако някой се е интересувал в подробности или е служил на такъв комплекс, моля за корекция на неосъзнатото ми невежество.
---

Много отдавна (1974) съм служил ВВС-ПВО, даже първо офицерско звание там придобил, бях на-к свързочна работилница на КП от южния фланг на Вършавския Д-р (Ямбол, Червена могила, строго секретен огромен подземен комплекс) и от тогава въпреки, че преминах в друго военизирано ведомство съм се интересувал от развитието на ракетните оръжия, а и съм бил конструктор СВЧ детектор движения.
По принцип системи от сорта на С-300, 400… PATRIOT, Iron Dome са комплекс от няколко части, пускова установка, команден блок, антенна мачта за комуникация, захранващ блок и радарен блок, който по принцип е отделна изнесена част.
https://it.dir.bg/gallery/kakvo-mozhe-pvo-sistemata-s-300?i=6
С-300 има два радара – доплеров за откриване на цели друг с фазирована антенна решетка (линка) за съпровождане и насочване към целта. По принцип радарите, въобще антените са винаги отделно, защото те са сравнително лесно уязвима цел. Антенните полета на КП-то от Ямбол се намираха в Карнобат! Така също изнесени бяха и тези на ГКП-то от Бояна.

 

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28695 -: Декември 30, 2022, 14:10:53 »
Бук е дребен комплекс и всичко му е на едно место. За това удар по антената го ликвидира.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28696 -: Декември 30, 2022, 14:33:50 »
Quote (selected)
С-300 има два радара – доплеров за откриване на цели друг с фазирована антенна решетка (линка) за съпровождане и насочване към целта.
Аха, ясно, блгдр.!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28697 -: Декември 30, 2022, 15:50:47 »
Като стана дума за владеенето на езици, та се сетих: :nuts:
Големият английски филолог Ричард Бентли (1662-1742) бил много стеснителен и несръчен в отношенията си с хората. При пътуването си във Франция, той бил поканен на гости у една графиня. Там заварил много други гости, което го притеснило и той много бързо си тръгнал.
- Кой беше тоя особняк чужденец?- попитали графинята някои от гостите.
- Това е един толкова умен мъж, - отвърнала графинята, че знае как се казва стол на всички езици по света, но не знае как се седи на него."
-------------------
Интересно, че имах един колега, лека му пръст, изключителен лингвист, който в поведението си досущ приличаше на Ричард Бентли.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28698 -: Декември 30, 2022, 16:19:27 »
Отдавна не съм ползвал правото си за "свободно движение на хора" та искам да попитам по-мобилните: Във Франция и Германия съобщават ли спирките на метрото и градския транспорт и на английски?
в дойчланд, когато може - да. примерно в мюнхен в с-бана от гарата до летището всяка спирка е на двата езика. обаче има достатъчно време да ги изрецитират на двата езика. когато няма време - само дойч. в метрото основните спирки като гари и летище - на двата езика.

в малките градове е почти само на немски по автобусите. това - от лятото, като имаше месечна карта от девет евро за регионалните транспорти по цяла германия.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28699 -: Декември 30, 2022, 16:23:46 »
В Лион метрото със сигурност е и на английски. Трамваите при гари и забележителности също. Много французи говорят английски. Много и не говорят и с тях няма разбиране и на френски. Аз, например, не мога да кажа още "яйца" така че да ме разберат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28700 -: Декември 30, 2022, 16:24:52 »
колкото до английския - уж всички го учат както ние навремето руски, ама като бях росен-пресен пристигнал, с ниво на немски под а1, имах един куп куриози. лекарите знаят инглиш по-добре от мен. сестрите заявяват, че го знаят 'малко' и няма проблем да ти разкажат каквото и да е на английски.

обаче отивам в реве /собственикът на билла/ да търся разни неща. и не мога да намеря. и хващам неква девойка във фирмена тениска да я питам къде са вилиците. следва пулене, мънкане и бяг. та първите три седмици ядях с пластмасови вилици за пикник, докато фиксирам къде са нормалните.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28701 -: Декември 30, 2022, 16:49:43 »
изучаването на езици не е непременно чуждопоклонничество.
Разбира се. Голямо богатство е да знаеш чужди езици. Но да замърсяваш и принизяваш своя език е двойно лишаване от богатство – веднъж на тези, за които той е чужд, и втори път на тези, за които той е роден.

(Извинявам се за намесата.)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28702 -: Декември 30, 2022, 17:05:50 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28703 -: Декември 30, 2022, 17:54:14 »
Руснаците напълно разбиха украинските отбранителни линии при Бахмут и 57-а украинска бригада е в безпорядъчно отстъпление от северно Опитное към западните области.

Във видео, което видя бял свят, американски и англосаксонски наемници (бивши войници от съответните армии на техните страни на произход) са хванати в капан в гората около Бахмут към Ясив Яр, където руснаците с изненадваща маневра снощи , сключват кръгът на обкръжението

Направена е и руска маневра северозападно от Бахмут, също в посока Ясив Яр.

Вътре в града украинците са напуснали позициите си около река Бахмутка на двата бряга, докато има съобщения, че руснаците вече са в центъра на града.

Самият съветник на украинския президент О. Арестович днес призна, че украинските сили търпят големи загуби.

Киев винаги признава загубите си, обикновено преди да се изтегли.


https://twitter.com/ReportWar1/status/1608473043143196672?s=20&t=YPpcLklVr52AJrAiGejdxQ
Преведете ми какво говори храбрият американски войник

С Новым Годом, Бахмут!  :0006:
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 18:11:50 от Алиса »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28704 -: Декември 30, 2022, 18:26:58 »
Quote (selected)
Преведете ми какво говори храбрият американски войник
Аз не можах да му разбера на храбрия "американски" войник, освен още в началото, когато на някакъв шопски английски крещеше да гледат на 11 часа...
После задъхано в края се опитваше да крещи на подопечните си накъде да се спасяват.
Вече без да указва на колко часа.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28705 -: Декември 30, 2022, 18:41:59 »
Виж тук са по ясни Алисо.
https://t.me/Ukr_G_M/13197
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28706 -: Декември 30, 2022, 18:44:47 »
Бахмут е отцепен и 50 000 украинци са в капан
Голямата изненада на руснаците е в района на Торецк, южно от Бахмутския фронт.
Тази битка е може би най-важната от всички, тъй като ще пресече южния коридор за доставки на украинците.

От вчера
Ожесточени битки на руснаци с 12 000 поляци: Разбиха 16-та полска дивизия в Донбас - 1200 убити -  Варшава официално влиза във войната

Шокиращи цифри са публикувани от множество полски и руски източници за вече опасния обрат, който предприема участието на Варшава във войната в Украйна.

Над 1200 полски войници са били убити досега в Украйна, докато други 12 000 са на различните фронтове в Донецк и Луганск.

Тези числа вероятно са много по-високи.

Руските медии обръщат специално внимание на предстоящото одобрение на законопроект от полския парламент, който легализира присъствието на полската армия в Украйна.

Това е сценарият за създаване на украинско-полска конфедерация, представен преди дни от WarNews247.

Участието на Полша сега е толкова голямо, че е създадено отделно гробище в американски стил.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28707 -: Декември 30, 2022, 18:55:34 »
Във видео, което видя бял свят, американски и англосаксонски наемници (бивши войници от съответните армии на техните страни на произход) са хванати в капан в гората около Бахмут към ЯЧасив Яр, където руснаците с изненадваща маневра снощи , сключват кръгъта на обкръжението
Голямата изненада на руснаците е в района на Торецк, южно от Бахмутския фронт.

Руските имена на тези градове, които ще им бъдат върнати след освобождаването им, са: Бахмут е Артёмовск, Часів Яр е Часов Яр, а Торецк е Дзержинск.
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 19:00:38 от lucho »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28708 -: Декември 30, 2022, 19:19:54 »
Силите на "Вагнер" навлязоха в Митровица - руски посланик - конфликтът в Косово ще се разшири на Балканите
Посланикът на Русия в Сърбия Александър Бокан-Харченко предупреди НАТО и Запада, че ако избухне конфликт в Косово между албанци и сръбската армия, конфликтът няма да се ограничи там, а ще се разпространи на Балканите.

„Намираме се на ръба на по-широк конфликт на Балканите“,  подчерта руският посланик.

Струва си да се отбележи, че косовските власти съобщават, че ЧВК Вагнер и руските сили на ГРУ от базата в Ниш са влезли в Митровица и насочват сърбите.





Президент Сербии Александр Вучич поблагодарил Россию за политическую поддержку во время эскалации конфликта в Косове. Вучич отметил, что переговоры для снижения напряжённости приходится вести со странами Запада, которые выступают на стороне частично признанного Косова и не соблюдают резолюцию СБ ООН 1244.

Ранее пресс-​секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил, что Россия поддерживает Белград в тех действиях, которые предпринимаются им для урегулирования косовского вопроса. По мнению экспертов, «затишье» в регионе на этом этапе во многом стало возможным благодаря оказанной Россией поддержке сербских властей, которые при таких условиях способны противостоять провокациям Приштины и давлению Запада.

Президент Сербии Александр Вучич поблагодарил Россию за политическую поддержку

«Бесконечное число раз я скажу спасибо России за поддержку, которую она нам оказывает», — приводит слова сербского лидера ТАСС.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28709 -: Декември 30, 2022, 20:11:41 »
Полща като членка на нато не въвлича ли нато в конфликта и ко праим сега?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28710 -: Декември 30, 2022, 20:16:31 »
Полща като членка на нато не въвлича ли нато в конфликта и ко праим сега?

ми не е ясно.

когато ердоган думна руския самолет и разчиташе на оня член в натото, му подадоха друг член - че ако ти си агресора първия член увисвал...

де а знам кой член ще ундурдисат на поляците, те сащ-ците секви практики прилагат.....
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 20:44:38 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28711 -: Декември 30, 2022, 20:24:54 »
Говоря за 8-те години безследно учене на руски, плюс още една за тези с вишу.
"безследно" ? :nuts:
Прекрасно потвърждение на претенциите ти :smokin:
 
А иначе неколко(десетки) ядрени заряда със се носители в србско и ще настъпи масово посиране.
Мириканците ще бегат от т.н. кособо да сменят "боксерките" :popcorn:


Пак ли заряди
Сърбите, че и ние покрай тях ще почнем да светим в мрака.
Бондстийл се изнася след две години
Не разбрах само, защото изтича договорът, или защото 24та Тръмп ще е президент

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28712 -: Декември 31, 2022, 09:35:25 »
Говоря за 8-те години безследно учене на руски, плюс още една за тези с вишу.
"безследно" ? :nuts:
Прекрасно потвърждение на претенциите ти :smokin:
 
А иначе неколко(десетки) ядрени заряда със се носители в србско и ще настъпи масово посиране.
Мириканците ще бегат от т.н. кособо да сменят "боксерките" :popcorn:


Пак ли заряди
Сърбите, че и ние покрай тях ще почнем да светим в мрака.
Бондстийл се изнася след две години
Не разбрах само, защото изтича договорът, или защото 24та Тръмп ще е президент

Което не решава проблема, и изнесат ли се американците, на Балканите отново ще се отвори кутията на Пандора .
Нещастието на сърбите е, че Бог е прекалено високо, а Ватикана прекалено близо, ако мога така да перифразирам думите на Сапата.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28713 -: Декември 31, 2022, 10:40:38 »
Борис Рожин отговаря на въпросите на Юрий Котенок относно СВО (равносметка за тази година и перспективи за бъдещето)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28714 -: Декември 31, 2022, 10:43:51 »
Quote (selected)
„нападателска империалистическа война насред Европа“
https://epicenter.bg/article/Olaf-Sholts-prizova-germantsite-da-pestyat-energiya/304153/7/0
Особено ме впечатли това "империалистическа".
Шолци дали има впечатление какви са били войните по света на една друга, доказана "империя"?
Не сме ги чували германските канцлери да ни съобщават, щото.
Изобщо Шолци ми вдъхваше първоначално надежда, че ще е малко по добре от Мути, но вероятно в бъдеще ще трябва да съм по внимателен с надеждите си.
На Мути поне нямаше за какво да и вържат въженцето, което го дърпат рязко при нужда.
п.с. а, да, чак сега обърнах внимание и на това "насред Европа"!!!
По към края - може, ама насред - апцелютно неприлично!
Путин?
п.п.с. Изглежда ше трябва да се обяснява, че няма да стига повече от Окраината. На Европа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28715 -: Декември 31, 2022, 10:51:10 »
Европа винаги е била "барутния погреб" на света !

Няма нищо странно, че "насред нея" отново има касапница.. Обратното по-скоро беше ненормално....

 :m1329:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28716 -: Декември 31, 2022, 11:11:42 »
„нападателска империалистическа война насред Европа“


Позната терминология
Троцкисти, сър!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28717 -: Декември 31, 2022, 11:25:02 »
Старият световен ред умря (от Тимотей Бордачов, програмен директор на клуба "Валдай")

Авторът въвежда понятието "Световно мнозинство".

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28718 -: Декември 31, 2022, 12:00:13 »
A aз въвеждам понятието "световни кибици".

Истината е, че неколко милиарда "цветнокожи' замезват и пийват и гледат как бледоликите се колят в Европа....

 :nuts:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28719 -: Декември 31, 2022, 13:55:04 »
Започна масиран удар с крилати ракети по Украйна !

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28720 -: Декември 31, 2022, 14:06:30 »
Започна масиран удар с крилати ракети по Украйна !

С Новым Годом!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28721 -: Декември 31, 2022, 14:36:43 »
Медведев: Целта на СВО е да свалим украинския режим!!! Без съмнение ще успеем.

 :popcorn:


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28722 -: Декември 31, 2022, 15:57:52 »
Слушах новогодишното слово на Путин - две ясни заявки
-Война е. Отечествена.
- Запад врал (няма обманывал и прочее евфемистични синоними, няма "партньори" дори иронично).

Quote (selected)
https://m.youtube.com/watch?v=6mrb5NcoBYY

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28723 -: Декември 31, 2022, 16:04:34 »
Невероятно видео
https://t.me/nationaldef/2380

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28724 -: Декември 31, 2022, 16:14:27 »
Глава Евросоюза Жозеп Боррель заявил, что африканцы поддерживают Россию потому, что они не знают, где находится Донбасс и кто такой Путин.


Може и да не знаят, но затова пък са ценители на класическата музика, и концертите на Вагнер здравословно им се отразяват много добре

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28725 -: Декември 31, 2022, 16:53:49 »
Какво класическо западно колонизаторско високомерие!

_________________________________________________

Според проучването на ВЦИОМ:
Quote (selected)
— 58% от руснаците съжаляват за разпадането на СССР;
— 51% от анкетираните считат, че в съветската епоха е имало «повече добро»;
— Само 5% твърдят, че в СССР се е «живеело лошо»;
— 48% от анкетираните биха искали възстановяване на СССР;
— Путин се ползва с доверието на 78,5% от руснаците;
— Дейността на Путин се одобрява от 74,9% от анкетираните.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28726 -: Декември 31, 2022, 17:14:30 »
Невероятно видео
https://t.me/nationaldef/2380
---
Невероятен разказ:
 
Друг и соратник генерала Де Голля

Ранней весной 1966 года, в кабинете генерального секретаря ЦК КПСС Леонида Ильича Брежнева раздался телефонный звонок. Звонил министр иностранных дел и сообщил о визите в СССР президента Франции генерала Шарля де Голля.
- Высокий гость выразил пожелания, чтобы среди встречающих его в Москве, находился его ДРУГ и СОРАТНИК, проживающий в СССР Армад Мишель.
-Ну и что? – спокойно спросил генсек. – В чем проблема-то?
-Нет такого гражданина в СССР, – упавшим голосом ответил министр. – Не нашли, Леонид Ильич.
-Значит, плохо искали, – Брежнев бросил трубку, нажал какую-то кнопку и велел поискать хорошо.
Армада Мишеля искали в республиках, краях и областях, подключив КГБ. Но не было, не было в СССР человека с таким именем и фамилией. Назревал скандал. Выручила страну одна из машинисток, которая сообщила, что года три назад ей, вроде, пришлось один раз напечатать это имя, документ предназначался лично Никите Хрущеву. Срочно поехали к Хрущеву, который безвыездно жил на отведенной ему даче. 72-х летний Хрущев вспомнил сразу:
– Ну, был такой чудак. Из Азербайджана. Во время войны у французов служил в партизанах. Так вот, эти ветераны французские возьми и пошли ему сто тысяч долларов. А этот чудак возьми и откажись. Ну, я и велел его доставить прямо ко мне. И прямо так, по партийному ему сказал: нравится, мол, мне, что ты подачки заморские не принимаешь. Но, с другой стороны, возвращать этим капиталистам деньги обидно как-то. А не хочешь ли ты, брат, эту сумму в наш Фонд Мира внести? Вот это будет по-нашему, по-советски! И он внес. Расцеловал я его. Потому как, хоть и чудак, но сознательный. Я чего про Фонд Мира талдычу? – поднимите финансовую отчетность и найдете его.
Вскоре правительственный кортеж из нескольких автомобилей отправился на север Азербайджанской ССР – в город Шеки, оттуда по ухабистой узкой дороге к маленькому селу под названием Охуд. Время было вечернее, кортеж подъехал к скромному домику на окраине села – уже знали кого именно искать...

Останалото тук
https://bfro.be/ru/drug-i-soratnik-generala-de-gollja.html?cmp_id=86&news_id=16114

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28727 -: Декември 31, 2022, 17:38:36 »
Б. Чуков

Редица военни експерти считат, че към днешна дата върви подготовка за стратегическа настъпателна операция на ВС на РФ. Решението за нейното начало ще бъде на Владимир Путин. Шефът на ЧВК „Вагнер“ Евгений Пригожин обеща да обяви публично имената на тези в Русия, които пречат за провеждането на СВО в Украйна. Според полковник Макгрегор, бивш съветник на Доналд Тръмп загубите в жива сила между ВС на РФ и ВСУ са 1:8 или даже 1:10. Според него от украинската армия са останали около 194 000 човека. Всички останали са ранени или убити. Според американския полковник в цитираното число не влизат „хилядите полски войници, американци, британци и други възможни наемници“.
И във Франция си признаха, че са лъгали Путин за Украйна и Минските съглашения. Украинската страна не е имала никакви намерения да ги изпълнява. Бившият френски президент Франсоа Оланд заяви, че е било необходимо време за да се усили ВСУ.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28728 -: Декември 31, 2022, 17:42:21 »
Quote (selected)
И във Франция си признаха, че са лъгали Путин за Украйна и Минските съглашения. Украинската страна не е имала никакви намерения да ги изпълнява. Бившият френски президент Франсоа Оланд заяви, че е било необходимо време за да се усили ВСУ.
Е, то всяко нещо все някога се връща.
Вече няма да се вярва на подписи, преговори...а само на свалени гащи.
И заета удобна поза.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28729 -: Декември 31, 2022, 17:45:21 »
Quote (selected)
По Киеву били по объекту где располагаются иностранные советники, сейчас срочно идёт эвакуация персонажей. Идёт охота не просто на ПВО/РЛС, но ещё на иностранных советников.

Первоисточник публикации: https://politikus.info/v-rossii/149039-massovyy-novogodniy-raketnyy-udar-po-ukraine-127876128165.html
Politikus.info

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28730 -: Декември 31, 2022, 17:52:58 »
И във Франция си признаха, че са лъгали Путин за Украйна и Минските съглашения
"Запад врал о мире, а готовился к агрессии и сегодня признается в этом уже не стесняясь, в открытую"
В. В. Путин, днес, в новогодишното си поздравление


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28731 -: Декември 31, 2022, 18:13:18 »
Друг и соратник генерала Де Голля: https://bfro.be/ru/drug-i-soratnik-generala-de-gollja.html?cmp_id=86&news_id=16114
Много интересна история, но уви, не на 100% вярна. В препратката, дадена в по-горната статия ( https://back-in-ussr.com/2015/09/zabytye-geroi.html ), има коментари например на невярното твърдение, че е нямал съветски награди. Имал е няколко, вкл. Орден Трудового Красного знамени. И биографията му е малко по-различна. Относно репресирането – продължават да го репресират, вече много години след смъртта му. Махнали са статията за него от рускоезичната википедия – вж. https://ru.wikipedia.org/wiki/Миф_о_Джебраилове

ПП. Някои подробности от биографията му, взети от гореспоменатите коментари:
Quote (selected)
Приукрашено сильно. Ранен он был в форме немецкого фельдфебеля, и сразу бежал с госпиталя. С 1960 года Джебраилов являлся членом КПСС и участвовал в съездах. В 1975 году получил возможность посетить Францию и встретиться с друзьями-партизанами. Этой поездке и партизанской деятельности Джебраилова посвящен документальный фильм азербайджанских кинематографистов «1000 дней борьбы».
В 1985 году был награждён орденом Отечественной войны II степени. Награждён также орденом Октябрьской Революции, орденом Трудового Красного Знамени и медалями.
В ноябре 1990 года Ахмедия Джебраилов поехал в Париж для участия в торжествах, посвященных 100-летию со дня рождения Шарля де Голля.

« Последна редакция: Декември 31, 2022, 18:25:39 от lucho »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28732 -: Декември 31, 2022, 18:36:44 »
Както и да е, сега с бурит на времето, едни ще го отричат, други ще го украсяват. Важното е, че е имало такъв човек, такава история, такъв герой на Франция.

Де Гол беше риятел на СССР, а след неговата реждевременна смърт, Франция за съжаление по друг път
Сега Макрончо въоръжава нацистите в Украйна, и се кани да воюва с Русия, начело на еврогейска армия.

А аз помня от детство един вечатлил ме филм.
„Нормандия - Неман„
Има го ютуб
Как цяла ескадрила френски пилоти, от намиращата  се в Алжир разбита френска армия,  по време на ВСВ, решават да отидат да се бият на източният фронт. Задигнаха изтребителите, и през Египет, Ливан, Иран, успяха да стигнат в СССР, и да се включат в боевете в Белорусия.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28733 -: Декември 31, 2022, 18:54:15 »
цяла ескадрила френски пилоти, от намиращата  се в Алжир разбита френска армия,  по време на ВСВ, решават да отидат да се бият на източният фронт.
Първи братовчед на баща ми загива като пилот от тази ескадрила.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28734 -: Декември 31, 2022, 18:56:34 »
Преведете ми какво говори храбрият американски войник

Общо взето нищо не "говорят" (май е само един човек). Вика "там, там" главно (в смисъл ето къде са руснаците). Накрая обаче се чува по-ясно австралийски говор. Най-вероятно са един или повече австралийски доброволци.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28735 -: Декември 31, 2022, 19:16:06 »
И във Франция си признаха, че са лъгали Путин за Украйна и Минските съглашения
„Мы исходили из того, что может быть удастся договориться и Луганск, Донецк в рамках Минских договорённостей всё-таки могут как-то воссоединиться с Украиной, мы искренне к этому шли.“
          – В.В.Путин

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28736 -: Декември 31, 2022, 19:28:15 »
цяла ескадрила френски пилоти, от намиращата  се в Алжир разбита френска армия,  по време на ВСВ, решават да отидат да се бият на източният фронт.
Първи братовчед на баща ми загива като пилот от тази ескадрила.

Преди време пак имаше разговор за участието на французите във ВСВ, но не помня дали тук, и седнах и изгледах в Ютуб филмчето. Имаше и доста руски документални за тази операция.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28737 -: Декември 31, 2022, 20:02:11 »
Как цяла ескадрила френски пилоти, от намиращата  се в Алжир разбита френска армия,  по време на ВСВ, решават да отидат да се бият на източният фронт. Задигнаха изтребителите, и през Египет, Ливан, Иран, успяха да стигнат в СССР, и да се включат в боевете в Белорусия.

„нормандия-неман“ не воюваха ли с руски самолети?
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28738 -: Декември 31, 2022, 20:54:14 »
Отдавна не съм ползвал правото си за "свободно движение на хора" та искам да попитам по-мобилните: Във Франция и Германия съобщават ли спирките на метрото и градския транспорт и на английски?
в дойчланд, когато може - да. примерно в мюнхен в с-бана от гарата до летището всяка спирка е на двата езика.

Така е и в Хамбург - от летището и от гарата по S-ban- a. Немски и английски.

Marhaba omzi и цялата банда!
BTW onzi не е хубаво да плюеш по човека който се е отказал от форумчето и няма как да те навре в кучи г@з. Писал съм ти: При "кмета" в Стара Загора на бира и ще се врека в БСП доживот (until ashes to ashes, dust to dust) и ще станем приятели. Майтап бе Willy!

Като стана дума за форумчето, едно предложение: Нова година иде, някъде е дошла. Време е за "помилване".
Време е да се "освободят" "богатият" австралиец Лукаш и Фона и всички които са пострадали от "репресиите" (мероприятията на народната власт  ;))

Хайде със здраве и Happy New Year! С Новым годом !

« Последна редакция: Декември 31, 2022, 21:25:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #28739 -: Декември 31, 2022, 21:07:33 »
„Мы исходили из того, что может быть удастся договориться и Луганск, Донецк в рамках Минских договорённостей всё-таки могут как-то воссоединиться с Украиной, мы искренне к этому шли.“
          – В.В.Путин
аменемата е "treasure"  и трезва глава.
Путин да не се прави на улав. Малка била, излъгали я. Не нам! Или е некадърен или не може да си подбира хората за администрацията или се е опитвал да е медиатор между руски и украински олигарси. Изберете вярното! All of the above!
Колко от вас биха си пратили синовете да воюват в "справедливата война" на страната на Русия? Аз си мисля, нито един от вас.
Защо? Защото не е ваша война, затова!
Трябва да си "mentally challenged" да вземаш страна на нечии олигарси.
« Последна редакция: Декември 31, 2022, 21:28:36 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"