Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:15:06

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2090133 пъти)

0 Потребители и 85 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29100 -: Януари 08, 2023, 23:12:55 »
Внимавам, на ниска , средна или висока орбита няма значение.
Ниските орбити и средните са достижими за ракети, високите за електромагнитен импулс или таран.
Или сваляш всички или само се дразниш, няма как да се определи кой заснема, кой засича емисии и кой само минава от тук.
Мъсковите са космически боклук, "еднодневки".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29101 -: Януари 08, 2023, 23:15:16 »
Мъсковите са космически боклук, "еднодневки".

ами като ти казвам, че не внимаваш - вярвай ми.

аз говоря за космически боклук, а не за сваляне на каквито и да са спътници, на каквато и да е орбита, както се опитваш да ме убедиш.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29102 -: Януари 09, 2023, 02:29:08 »
:bored: :t1207: :t1233:

Аз да попитам.
Няколко електромагнитни импулса не решават ли проблемите със спътниците?
Ясно е че загиват всички спътници, но тогава се пита кой не е забравил да чете карти.

зависи на какво разстояние действа електромагнитния импулс. и надали ще използват (термо)ядрен взрив високо в атмосферата за да унищожат някой спътник.

по-скоро (ще) се работи върху насочени електромагнитни импулси, стига да е възможно. това звездоброеца може да се изкаже по-компетентно (imho).
Защо само електромагнитен.
Гледат интересна статия за неутронно оръдие.
което даже може да се качи на самолет.
Ако зацепи ядрен реактор става голямо буум.
Ако нацели спътник той става силно радиоактивен и сичката електроника умира.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29103 -: Януари 09, 2023, 04:16:02 »
Дмитрий Медведев: В Совбеза дискутираме, как да процедираме с предателите.По закон или по справедливост.Аз предложих по закон.Но по законът на военното време...

 :m1329:

Мда, май се върви към СМЕРШ ...

Нещата стават сериозни.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29104 -: Януари 09, 2023, 07:31:44 »
Дмитрий Медведев: В Совбеза дискутираме, как да процедираме с предателите.По закон или по справедливост.Аз предложих по закон.Но по законът на военното време...

 :m1329:

Мда, май се върви към СМЕРШ ...

Нещата стават сериозни.


На война като на война. По военни закони.
Мен от вчера ме човърка друго.
Какво става. Или какво се разиграва.
Ген.щабът, Конашенков обяви за ударът в Краматорск. Украйна мълчи. Мълчат и всички.
Това какво означава?
Дискредитация на Генералният щаб? Конашенков в сводките си лъже? Някой му е подал грешна информация? Имало ли е удар или не?
Тук имаме много важен момент. И е поставено на карта доверието към Ген.щаб и управлението на армията.
Повторение на събитията от ПСВ, дискредитация на армейското управление и създаване на условия за по нататъшните действия, довели до Февруарската революция 17та година.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29105 -: Януари 09, 2023, 08:01:52 »
Какво дискредитиране? Ти да не очакваш  хохлите нещо да признават?

 :nuts:

Войната си има строги закони.Не признаваш своите загуби и преувеличаваш чуждите. Елементарно е, като чаша студена вода...

Усилени слухове за нова мобилизация.Върви бързо нарастване на групировката в Беларус.Прехвърлят се "десетки хеликоптери" и нови хиляди войници.....

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29106 -: Януари 09, 2023, 09:36:48 »
:bored: :t1207: :t1233:

Аз да попитам.
Няколко електромагнитни импулса не решават ли проблемите със спътниците?
Ясно е че загиват всички спътници, но тогава се пита кой не е забравил да чете карти.

зависи на какво разстояние действа електромагнитния импулс. и надали ще използват (термо)ядрен взрив високо в атмосферата за да унищожат някой спътник.

по-скоро (ще) се работи върху насочени електромагнитни импулси, стига да е възможно. това звездоброеца може да се изкаже по-компетентно (imho).
Защо само електромагнитен.
Гледат интересна статия за неутронно оръдие.
което даже може да се качи на самолет.
Ако зацепи ядрен реактор става голямо буум.
Ако нацели спътник той става силно радиоактивен и сичката електроника умира.
---
---

Горните са несериозни писания. Нека като начало да разгледаме въпроса принципно, от енергийната му страна. За унищожаване на даден обект е необходим кинетичен удар с разрушителна сила или избухване в непосредствена близост, така както се разрушават ракети. Следователно електромагнитен импулс не става, защото мощността му се разсейва в пространството.
Този въпрос е решен още миналия век от СССР и САЩ чрез директно попадение с ракета в обекта - Система A-235 PL-19 Nudol (Система А-235 / ПЛ-19-181М / Нудоль) и американската ASM-135 ASAT антисателитна многостепенна ракета, изстрелвана от самолет.
С развитието на лазерната технология вече има ново съвременно решение (не става въпрос за рейгановите phony star wars), а за наземни лазерни съоръжения, на които може да се обезпечи необходимата енергия за захранване.
РФ, САЩ и Китай са развили такива системи и епирично доказали (сваляйки спътници) ефективността на своите системи.
ТЧ

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29107 -: Януари 09, 2023, 10:22:40 »
Все си мисля, че освен физическото унищожение на трабанти трябва да има и по-тънък, софтуерен начин да получш купчина летящи железа.
Какво например ще стане ако се повлияе на сигнала за управление?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29108 -: Януари 09, 2023, 10:35:54 »
Не искам да се чуват лоши думи за трабантите. Те пак ще излязат на мода.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29109 -: Януари 09, 2023, 10:42:30 »
...
Ген.щабът, Конашенков обяви за ударът в Краматорск. Украйна мълчи. Мълчат и всички.
Това какво означава?
Дискредитация на Генералният щаб? Конашенков в сводките си лъже? Някой му е подал грешна информация? Имало ли е удар или не?
...

поред на номерата

1. украйна не мълчи. украйна прави мощна ципсо-пропагандна истерия, където вкарва пет снимки, два клипа и хиляди ботове, които да вкарват повече емоция, отколкото разум, и промъкващи идеята, че тва уж е фейк.

2. никой не мълчи. нормалните хора и анализатори гледат клиповете, гледат снимките и задават въпроси. що украинците ни показват само пет снимки, и то на учебния корпус и само от един ъгъл, а не показват общежитията - декларирана цел на удара?

3. що украинците не дават и една снимка от втория обявен от руснаците за поразен обект?

що се бие предимно по емоциите, а факти нема?

то се вижда и от полюцията, цвъкната от кас какво тиражират платените тролове...

и генералния извод.

удар е имало, бил е страшно болезнен, за да се е наложило да активират - и съответно да дискредитират - толкова много укро-пропагандни ресурси.

така че чакаме. дали са сто или шестотин на двете точки - няма начин да не се разбере.
не че украинците ще си покажат. просто липсата на такъв боен ресурс ще се види при бойните действия.

колкото и да ги цензурират.


пс. не забравяйте, че в украйна има тотална цензура и се публикува единствено и само одобреното от фюрера. не ти е слободията руска, дето всеки пише и качва квот си иска.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29110 -: Януари 09, 2023, 10:44:47 »
Не искам да се чуват лоши думи за трабантите. Те пак ще излязат на мода.
Няма лоша дума. Даже се учудвам, че при тая еко-био вълна на смаляване и пестене, никой не сети за този шмук ауф фиър редърн (бижу на 4 колела). Сигурно щото беше гедерашки.

Дай да се върнем на трабантите в околоземна орбита.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29111 -: Януари 09, 2023, 10:56:00 »
Голям грях към гедерейците беше, че ги харизаха. Трябваше да си останат втора германска държава. Който иска, да се изнася. Но пак без икономическа помощ не беше възможно. Горбачов нямаше да получи 100 - те милиарда марки. Излагация голяма. Трябваше прозорливост и фантазия. Но де таквиз качества у един  :t2407:?

а де? къде мозък у един седераст, че и другите да се пиня да оценя?
« Последна редакция: Януари 09, 2023, 10:58:02 от паралелепипед »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29112 -: Януари 09, 2023, 11:15:32 »
Голям грях към гедерейците беше, че ги харизаха. Трябваше да си останат втора германска държава. Който иска, да се изнася. Но пак без икономическа помощ не беше възможно. Горбачов нямаше да получи 100 - те милиарда марки. Излагация голяма. Трябваше прозорливост и фантазия.

Първо, Русия винаги е искала обединена, неутрална Германия. И Сталин успя да отхвърли английските и американски планове за тотално разделение. Ако не ме лъже паметта, англичаните са искали да я разделят на десетина държави. Създаването на ГДР е реакция на създаването на ГФР и включването ѝ в НАТО. Тоест разделение по принуда.
Второ, Горбачов никакви 100 милиарда не е получавал. И това е грях към собствения му народ. Можеше поне да анулира руския дълг, който тогава беше към 60 милиарда (по памет), но и това не направи. Дори американците са били готови да платят.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29113 -: Януари 09, 2023, 13:18:02 »
Нещо, кат стратегическа катастрофа се очертава за хохлите по линията Бахмут-Соледар-Северск.

Най-голямата битка в Европа след битката за Берлин...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29114 -: Януари 09, 2023, 14:59:44 »
Нещо, кат стратегическа катастрофа се очертава за хохлите по линията Бахмут-Соледар-Северск.
Особено при средна дневна температура от -2°С.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29115 -: Януари 09, 2023, 15:08:21 »
Суровикин атакува през ЦЕНТЪРА!

Никфи флангове.В шаха атаката през центъра е най-страшна.

Отделно сковава ВСУ с мнимо или реално струпване на голяма групировка в Беларус срещу Киев и Чернигов.


Залужни не смее да да свали войските от север надолу шот да не го изненадат изотзаде ...

 :popcorn:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29116 -: Януари 09, 2023, 15:38:55 »
Quote (selected)
Суровикин атакува през ЦЕНТЪРА!
Само че това не е шах и не знам защо не им правят чували, ами си чупят главите биейки се къща за къща.
Сигурно си има за какво да го правят, но това е била идеята на Сталин и Жуков бая зор е видял да го убеди, че е по успешно с чували. Едва при Сталинград успява да го убеди.
Ми вместо да биеш с рогата напред - заобикаляш ги, връзваш чувала и чакаш плъховете сами да излязат от глад.
След това - утилизация.
С по малко сили и загуби, малко повече време.
Не го разбирам този устрем.
Ама аз съм си лаик де.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29117 -: Януари 09, 2023, 15:46:53 »
Явно защото целта е да унищожи украинската армия в месомелачката.

Има данни, че украинските загинали в битката за Бахмут са "35 000".

Дали е вярна тактиката се съди по крайния резултат от войната.

А тя тепърва започва.Запада губи и затова почва да обмисля да доставя тежка бронетехника.

Но както каза Патрушев "това само ще унищожи фертилното мъжко население в Украйна" ....


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29118 -: Януари 09, 2023, 16:04:35 »
Понякога се питам как това.
Quote (selected)
Цялата спътникова групировка на страните от НАТО работи за ВСУ
https://bgr.news-front.info/2023/01/09/czyalata-sptnikova-grupirovka-na-stranite-ot-nato-raboti-za-vsu/
кореспондира с това-
Quote (selected)
НАТО изпраща специални части в Украйна:В Маринка специалните части на НАТО излязоха в ефир с молба за помощ
https://bgr.news-front.info/2023/01/09/nato-izprashha-speczialni-chasti-v-ukrajnav-marinka-speczialnite-chasti-na-nato-izlyazoha-v-efir-s-molba-za-pomoshh/
Освен да са се насрали от страх и да са го ударили през просото.
Но какво ще им помогне повече като излезат открито в ефир?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29119 -: Януари 09, 2023, 16:39:20 »
Quote (selected)
Суровикин атакува през ЦЕНТЪРА!
Само че това не е шах и не знам защо не им правят чували, ами си чупят главите биейки се къща за къща.
Сигурно си има за какво да го правят, но това е била идеята на Сталин и Жуков бая зор е видял да го убеди, че е по успешно с чували. Едва при Сталинград успява да го убеди.
Ми вместо да биеш с рогата напред - заобикаляш ги, връзваш чувала и чакаш плъховете сами да излязат от глад.
След това - утилизация.
С по малко сили и загуби, малко повече време.
Не го разбирам този устрем.
Ама аз съм си лаик де.
Вярно е, че чувалите са по-ефикасни, но... те изискват близък бой. А той не е желан от руснаците. Затова ще продължават боя от далеко, до последния украинец.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29120 -: Януари 09, 2023, 16:51:27 »
Вярно е, че чувалите са по-ефикасни, но... те изискват близък бой. А той не е желан от руснаците. Затова ще продължават боя от далеко, до последния украинец.

Никакъв "близък бой" не изискват чувалите. Искат пълномащабна военна операция, с десанти, пробиви и обкръжения; с координирани действия на трите рода. В момента руснаците водят "близък бой", на отделни участъци, който е неефективен. Овладяват някакво село, губят друго и т.н. С тези батальонни групи, вече сведени до ротни, чували не могат да направят.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29121 -: Януари 09, 2023, 16:54:10 »
Никакъв "близък бой" не изискват чувалите. Искат пълномащабна военна операция, с десанти, пробиви и обкръжения; с координирани действия на трите рода
Аха, за десантите,пробивите и обкръженията ще използват марсианците.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29122 -: Януари 09, 2023, 17:08:31 »
Аха, за десантите,пробивите и обкръженията ще използват марсианците.

Не знам какво ще използват, но обкръжения не се правят с "близък бой". Има такъв термин (close combat), но се отнася за друго. При близък бой не можеш да осъществяваш въздушна и артилерийска подкрепа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29123 -: Януари 09, 2023, 17:17:07 »
Вие сега като спорите, някой от вас бил ли е кашик?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29124 -: Януари 09, 2023, 17:23:08 »
Вие сега като спорите, някой от вас бил ли е кашик?

деазнам, аз си трая, гледам че и другия известен ми о.з. офицер-кашик не се обажда....

не мешайте организационните нива, които могат да провеждат определен вид операции...
кое е достъпно за взвод и за кое трябва група армии...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29125 -: Януари 09, 2023, 17:28:38 »
Айде пак да обясним, на Русия ѝ трябва продължителен конфликт, защото целта не е Украйна, а нов световен ред, както нееднократно обяснява ВВП.

Кой ви излъга за светкавична война, не знам, ама вие вярвайте на логиката и фактите!

САЩ също искат продължителен конфликт, кои валути се стабилизираха - доларът и рублата, останалите плащаме - ЕС, Китай...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29126 -: Януари 09, 2023, 17:33:30 »
Чувалите са ефективни, но имат сериозен страничен дефект.
Нооо пленици ве!
Какво да ги правят?
Да ги хранят и след края да ги пуснат да мърсуват - тъпо.
Да ги разменят за нещо, за какво?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29127 -: Януари 09, 2023, 17:46:01 »
[*

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29128 -: Януари 09, 2023, 17:48:36 »
Аха, за десантите,пробивите и обкръженията ще използват марсианците.

Не знам какво ще използват, но обкръжения не се правят с "близък бой". Има такъв термин (close combat), но се отнася за друго. При близък бой не можеш да осъществяваш въздушна и артилерийска подкрепа.
И за какво е тогава щурмовата авиация? Не армейска, не стратегическа, а щурмова.
Същото за оръдията. Не гаубици а оръдия. вкл на танкове и бойни машини.
Даже реактивна артилерия. напр. солнцепек.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29129 -: Януари 09, 2023, 17:56:09 »
Нов световен ред не знам дали ще дочакаме. Бавно стават тия неща. Ще я караме дълго на два реда. Другата цел - свиването на икономическата активност, ще се получи/постигне.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29130 -: Януари 09, 2023, 18:03:52 »
свиването на икономическата активност, ще се получи/постигне.

Това е една от целите ресурси няма за всички, Западът е фалирал на практика, търсят преразпределение, Русия се бори за място сред световните сили. Това е новият световен ред.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29131 -: Януари 09, 2023, 18:09:55 »
руснаците бяха си изработили тактика на сплашване - като оградяt града от три страни и укрите се изнасят. така, за разлика от мариупол, градовете оставаха сравнително запазени.

за артьомовск това вече не важи. между другото, гугъл мапса ми го изписа точно така, а не бахмут :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29132 -: Януари 09, 2023, 18:11:41 »
Quote (selected)
Айде пак да обясним, на Русия ѝ трябва продължителен конфликт, защото целта не е Украйна, а нов световен ред, както нееднократно обяснява ВВП.
Въх!
И кой е той новия?
Старият?
Щото по твойта логика се стабилизирали американци и руснаци - е стои въпроса от ручахме жабетата?
А Китай къде е? Как плаща Китай?
ЕС преди да бъде ЕС си беше Европа, която си плати вече с ВСВ, сега пак ли?
А ако няма продължителна война, а утре руснаците влезат в Киев /нещо, което ме съмнява като тяхна цел!/ и няма ли пак да има нов световен ред?
Щото третият свят вече доста нетърпеливо чака да си изясни ше има ли с кого да търгува евтини стоки и кой да го пази от предишния сахиб, че им писна вече.
Та не знам, има разни твърдения кого обслужва дълга война, ама са си само твърдения, а аргументи?
п.п. и да знаеш - "вие си ги избрахте" не е аргумент.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29133 -: Януари 09, 2023, 18:12:08 »
Quote (selected)
ресурси няма за всички
Според мен ресурси имаме в повече.
Ако не стигаха нямаше да има такова такова натрупване на милиардери.
Мисля че не става въпрос за икономически реалности, а за психично болни елити.
Те до там са се изтрещяли че вече не искат да имат повече, искат другите да нямат достатъчно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29134 -: Януари 09, 2023, 18:25:13 »
И за какво е тогава щурмовата авиация? Не армейска, не стратегическа, а щурмова.
Същото за оръдията. Не гаубици а оръдия. вкл на танкове и бойни машини.
Даже реактивна артилерия. напр. солнцепек.


Да подкрепяш своята пехота в близък бой с щурмова авиация и реактивна артилерия? Иновативна идея. Господ ще си познае своите.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29135 -: Януари 09, 2023, 18:45:03 »
И за какво е тогава щурмовата авиация? Не армейска, не стратегическа, а щурмова.
Същото за оръдията. Не гаубици а оръдия. вкл на танкове и бойни машини.
Даже реактивна артилерия. напр. солнцепек.


Да подкрепяш своята пехота в близък бой с щурмова авиация и реактивна артилерия? Иновативна идея. Господ ще си познае своите.
Всъщност отдевна е минало времето на мечовете и копията.
По онова време е било меле и действително не е можело.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29136 -: Януари 09, 2023, 18:57:23 »
При близък бой не можеш да осъществяваш въздушна и артилерийска подкрепа.

дали не можеш?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29137 -: Януари 09, 2023, 19:02:10 »
деазнам, аз си трая, гледам че и другия известен ми о.з. офицер-кашик не се обажда....

какво да се обаждам, аз казах какво мисля още в началото на операцията и просто спазвам това, което казах.

да се упражняват баш специалистите.
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29138 -: Януари 09, 2023, 19:11:48 »
Айде пак да обясним, на Русия ѝ трябва продължителен конфликт, защото целта не е Украйна, а нов световен ред, както нееднократно обяснява ВВП.

Кой ви излъга за светкавична война, не знам, ама вие вярвайте на логиката и фактите!

САЩ също искат продължителен конфликт, кои валути се стабилизираха - доларът и рублата, останалите плащаме - ЕС, Китай...
---

Айде пак да обясним, на Русия ѝ трябва продължителен конфликт, защото целта не е Украйна, а нов световен ред, както нееднократно обяснява ВВП.

В годините след ВСВ основно две версии на международен ред се прилагат.
Световен ред съгласно правилата на ООН и
Световен ред съгласно правилата на САЩ.
---
Теоретично САЩ са подписали още като съоснователи правилата на ООН, но реално не ги възприемат, защото на практика правилата на ООН забраняват на САЩ да провеждат своята външна политика. Защо ли, защото съгласно правилата на ООН е забранено в международните отношения да се заплашва със сила и/или да се прилага сила, освен в много специални случаи съгласно решение на Съвета на Сигурност на ООН. Няма обаче американски президент, който да не е заплашвал и/или прилагал сила в международните отношения. Така от позиция на силата САЩ в международните отношения прилагат правилата не на ООН, а тези създадени от тях самите и възприети от подчинената им т. н. „международна общност“, последното е понятие, с което САЩ грубо злоупотребяват. Западна Европа, в лицето на ЕС и микробритания не винаги са съгласни, но се подчиняват. Същото се отнася и до останалите държави от клуба на „международната общност“. САЩ чрез НАТО и другите подчинени им военнополитически съюзи се стремят да обкръжат Китай и Русия, които не са съгласни с прилагането на международните правила, определяни от САЩ и следователно се явяват съответно заплаха за американската национална сигурност. Тяхното съществуване просто е заплаха за националната сигурност на САЩ, защото то оспорват хегемонията на САЩ в света. Погледнете как се прилагат санкции, как се третира СТО, МВФ, СБ, как се разтурват цели държави, несъгласни с американските правила и как принудително ги „демократизират“. Примерите са очеизвадни – Ирак, Либия, Сирия …
Крайно време според ВВП е да се проведе нова среща за нов световен ред, урегулиране и справедливото прилагане на правилата на новия световния ред.
---
Кой ви излъга за светкавична война, не знам, ама вие вярвайте на логиката и фактите!

Първоначалния ход на т. н. СВО надлежно демонстрираше опит за прилагане на същата тактика, както при присъединяването на Крим. Липсата на адекватна подготовка и точна информация за СВО пропусна, фактът че САЩ вече бяха променили правилата на играта в Украйна, следствие на което операцията зацикли и се наложи ad hoc генерално да се промени целта на занятието, да стане all or nothing – искане за нов световен ред.
---

САЩ също искат продължителен конфликт, кои валути се стабилизираха - доларът и рублата, останалите плащаме - ЕС, Китай...
 
В случая САЩ също са принудени да действат по схемата all or nothing, защото явно се оспорва тяхната световна хегемония, оспорва се доларът като световна резервна валута. Продължителен конфликт, води до обедняване на ЕС, оскъпяване на неговото производство и зависимост от скъпите американски въглеводороди. ЕС плаща с цената с висока инфлация. Китай не плаща, Китай е на далавера, защото производството му става много конкурентно. Съюзниците на САЩ вече са склонни да доставят на Китай последни технологии, защото технологичният напредък на Китай скоро ще ги изпревари.
Доларът се бил стабилизирал? Това е моментно инерционно явление. В момент на криза, настъпва насочване към т. н. стабилна валута, но това е фиат валута. След първоначалното й поскъпване вече от два месеца е в ход плавното й връщане и тенденцията е назад към предходните стойности.
Рублата наистина се стабилизира, противно на предсказанията на сенилния Байдън, че ще стане 200 рубли за долар. Рублата я обезпечиха със злато и енергийни източници. Сега РФ се откачи от веригите на МВФ и СБ и от наложения й на практика валутен борд и стана независима със собствено обезпечение. Сега вече за сметка на блокираните резерви ще бъде емитирана парична маса в размер на рублената равностойност на блокираните резерви! С това се финансира собствената икономика за импорт-замена.
В ход е свирепа икономическа война, реално нова студена война с тенденции към гореща.
Аре стига, много се увлякох.  Друг път повече.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29139 -: Януари 09, 2023, 19:25:20 »
Сега, явно много стратези и тактици има сред колегите, ето едно четиво за начинаещи и за напреднали: Сун Дзъ Изкуството на войната, дръпнете си я и четете, всичко отдавна е измислено, преподават я освен на кадети, и на дилъри, брокери и трейдъри.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29140 -: Януари 09, 2023, 20:08:19 »
Сега, явно много стратези и тактици има сред колегите, ето едно четиво за начинаещи и за напреднали: Сун Дзъ Изкуството на войната, дръпнете си я и четете, всичко отдавна е измислено, преподават я освен на кадети, и на дилъри, брокери и трейдъри.
Всъщност е Сун Дзъ Изкуството да побеждаваш
тва "изкуството на войната" е превод от некво осакатено пиндоско издание.
А пиндосите както е известно имат една победа. Тая над "юга"  :smokin:
И веднага пример (по памет) - Върхът на изкуството не е да спечелиш сто победи в сто битки. Върхът е да спечелиш без бой.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29141 -: Януари 09, 2023, 21:14:27 »
Понеже ни най-малко не съм от Мировяне, се зазяпах в наръчника на Сун Дзъ:

Quote (selected)
Поради загубата на имущество и изчерпването на силите домакинствата в родината осиромашават, а седем десети от доходите им се разпиляват...Ето защо мъдрият военачалник смята за важно снабдяването с продоволствия от неприятеля.
Един товар вражески припаси се равнява на двайсет доставени от родината; една крина зоб — на двайсет собствени.

А паралелно пък чета:
Quote (selected)
Инфлацията винаги е в полза на длъжника и в ущърб на спестителя, тъй като тя поглъща както дълга, така и спестяванията.
https://glasove.com/na-fokus/ralf-yaksh-patyat-kam-evroto-shte-bade-katastrofalen-za-balgariya

Та, бидейки не от Мировяне, не смея да си съставя стратегически извод, но интуицията ми подсказва тактично да преобърна спестяванията си или на заровено гърне жълтици, или на бренекета, 12 кал.
*********   ✹    *********

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29142 -: Януари 09, 2023, 21:36:50 »
Четете, бе:
"В столичния градски транспорт има китайски камери за наблюдение,... В метрото пък са сложени валидатори, произведени в Русия.
Това предупреди бившият министър на електронното управление и настоящ депутат от ДБ Божидар Божанов.
Транспортът е част от стратегическите дейности… и ДАНС следва да имат актуален поглед върху него",
Дааа, ама тоя пазиБоже ексминистер знае ли че метровлаковете също са руски? За 5 и 6-ти блок нема да питам.
П.С. Д-р Гълъбова , не е добре, че Вашите пациенти се разхождат необезпокоявано  между Парламента и медиите, вместо да получават компетентна  помощ в специализираното заведение, което ръководите. Никак!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29143 -: Януари 09, 2023, 21:42:41 »
Четете, бе:
"В столичния градски транспорт има китайски камери за наблюдение,... В метрото пък са сложени валидатори, произведени в Русия.
Това предупреди бившият министър на електронното управление и настоящ депутат от ДБ Божидар Божанов.
Транспортът е част от стратегическите дейности… и ДАНС следва да имат актуален поглед върху него",
Дааа, ама тоя пазиБоже ексминистер знае ли че метровлаковете също са руски? За 5 и 6-ти блок нема да питам.
П.С. Д-р Гълъбова , не е добре, че Вашите пациенти се разхождат необезпокоявано  между Парламента и медиите, вместо да получават компетентна  помощ в специализираното заведение, което ръководите. Никак!
не знам как е положението по новите метростанции, ама в старите няма руски валидатори. валидаторите на станциите там, където има стари автомати /с монети и банкноти/ работят със софтуер, писан от мен. софтуерът на старите автомати също е мой. така че инфото ми е, дет се вика, от първа ръка.

преди 7-8-9 години още плащането с карти не беше особено популярно, но се правеха разни тестове с разни апаратури.
« Последна редакция: Януари 09, 2023, 21:47:58 от onzi »

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29144 -: Януари 09, 2023, 21:58:20 »
Вие сега като спорите, някой от вас бил ли е кашик?
аз само чета! :popcorn:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29145 -: Януари 09, 2023, 22:01:04 »
И за какво е тогава щурмовата авиация? Не армейска, не стратегическа, а щурмова.
Същото за оръдията. Не гаубици а оръдия. вкл на танкове и бойни машини.
Даже реактивна артилерия. напр. солнцепек.


Да подкрепяш своята пехота в близък бой с щурмова авиация и реактивна артилерия? Иновативна идея. Господ ще си познае своите.
да си чувал за едно нещо дето му викат „огневи вал“?!? на всичко отгоре е и български патент!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29146 -: Януари 09, 2023, 22:01:20 »
Вие сега като спорите, някой от вас бил ли е кашик?
аз само чета! :popcorn:
:nuts:
 :well_done-1299:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29147 -: Януари 09, 2023, 22:10:03 »
да си чувал за едно нещо дето му викат „огневи вал“?!? на всичко отгоре е и български патент!

ееее, не трябваше толкова бързо да му отваряш очите :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29148 -: Януари 09, 2023, 22:30:13 »
Абе друго си е професионализма!
Да ви припомням ли вица дето Нане и Вуте спорели за говното машко ли е или женско?
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29149 -: Януари 09, 2023, 23:40:39 »
Абе друго си е професионализма!
Да ви припомням ли вица дето Нане и Вуте спорели за говното машко ли е или женско?
 :bigok:

няма нужда, по-добре припомни притчата за врабчето и кравешкият екскремент - каква е била поуката от нея.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29150 -: Януари 10, 2023, 07:14:04 »
да си чувал за едно нещо дето му викат „огневи вал“?!? на всичко отгоре е и български патент!

Огневият вал подавя противника и прикрива пехотата в началото на атаката, за да се доближи до позициите на противника. Нарича се и бараж. И не е само артилерийският бараж. Използва се и щурмова авиация, и щурмови вертолети. И когато пехотата доближи линията на противника, баражът се пренася в дълбочина. Преминава в заградителен огън. Но случая говоря за огнева подкрепа при близък бой, когато си лице в лице с противника, а не при пълномащабна пехотна атака. Тогава няма как да правиш огневи вал. Не е лошо първо да се прочете откъде и как тръгва един разговор и после да се коментира.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29151 -: Януари 10, 2023, 09:48:23 »
В случая САЩ също са принудени да действат по схемата all or nothing, защото явно се оспорва тяхната световна хегемония, оспорва се доларът като световна резервна валута.
Всичко или нищо значи ли, че загубата на хегемония ги превръща в нищо? Няма ли да могат все пак да съществуват като държава, без да са хегемон? Предишните хегемони как можаха да се съхранят след загубата на хегемония – защо САЩ да не могат? Те си имат достатъчно природни и човешки богатства.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29152 -: Януари 10, 2023, 09:58:09 »
Това, което пишете няма никаква връзка с настоящата военна операция в Украйна, а само мили сомени от вашата военна подготовка от преди 40-50 години. Основана върху анализите и обобщенията на отминалата ВСВ.
Сегашните военни действия са  друг тип. Война, водена в новите условия на съществуването на ядрено оръжие. От държава, притежаваща ядрено оръжие. В Украйна се отработва тактиката и стратегията на новият тип война, водена с други средства и методи. Дори NED, или кой там друг център беше, основа Институт за анализ на войната в Украйна. Забележете. Това не е осведомителна агенция, а институт за анализ на новият тип война. Гледам, че понякога го цитират нашите медии.
Така че, забравете това което знаете, и се концентрирайте върху новото.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29153 -: Януари 10, 2023, 10:18:53 »
В случая САЩ също са принудени да действат по схемата all or nothing, защото явно се оспорва тяхната световна хегемония, оспорва се доларът като световна резервна валута.
Всичко или нищо значи ли, че загубата на хегемония ги превръща в нищо? Няма ли да могат все пак да съществуват като държава, без да са хегемон? Предишните хегемони как можаха да се съхранят след загубата на хегемония – защо САЩ да не могат? Те си имат достатъчно природни и човешки богатства.

---

"all or nothing" (всичко или нищо) в случая означава, точно това, което съм написал:
В случая САЩ също са принудени да действат по схемата all or nothing“
 и се отнася конкретно до случая, до изхода от СВО в Украйна. Това ще рече, че САЩ всячески ще се стремят да спечелят конфликта т. е. всичко – запазване на тяхното текущо положение на световен хегемон, обкръжаване на РФ и запазване на долара като световна резервна валута или нищо – загубване на тяхното текущо господстващо положение. Това не означава, че ще изчезнат, а че резултатът ще е вече многополюсен свят и/или нов световен лидер.
Аналогично за РФ всичко ще рече установяване на буферна зона спрямо Запада, утвърждаването на многополюсен свят и РФ един от полюсите на този свят. Резултат нищо от СВО за РФ ще бъде унижение и евентуално пренасяне на военните действия на нейна територия.
При това положение не би могло да се очаква някакво междинно решение при такова ожесточение. Не изключвам обаче in the long run умората и разумът да надделеят и да се стигне до някакво договорено споразумение, но то няма да реши основния конфликт и той отново ще избухне sooner or later (по-рано или по-късно).

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29154 -: Януари 10, 2023, 10:21:53 »
М.Хазин има една лекция в Ютуб. „Для чего США хотят разрушить мировую долларовую систему. Михаил Хазин.„ и с какво това е опасно за Русия, от която много не помня, но самото заглавие казва достатъчно.
Така че да говорим как Русия забива нож на долара, и оспорва хегемонията на САЩ ми се види преувеличено. Да, ситуацията е такава, но не Русия е претендент за следващият хегемон, а Китай. И сблъсъкът между старият и новият хегемон е неизбежен.
А Русия е в ролята на ординарец, обслужва и единият, обслужва и другият ,  и в тази схватка между тях,  гледа колкото може територия да захване, и междувременно, например в Украйна си решава някой исторически, и наболял въпрос. Старият принцип - двама се карат, третият печели.
« Последна редакция: Януари 10, 2023, 10:30:05 от Алиса »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29155 -: Януари 10, 2023, 10:26:13 »
А ето това вече е интересно.
Конкретно за маневрите в Бразилия, и някои нещица в Южна Америка, казани през зъби.
https://www.youtube.com/watch?v=oovkb8MoP94
Почему элита западного глобального проекта вцепилась в Россию зубами. Михаил Хазин

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29156 -: Януари 10, 2023, 10:53:03 »
Резултат нищо от СВО за РФ ще бъде унижение и евентуално пренасяне на военните действия на нейна територия.
При всички случаи загуба на Русия ще бъде много по-фатална за нея, отколкото загуба на САЩ – за тях.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29157 -: Януари 10, 2023, 10:57:55 »
Резултат нищо от СВО за РФ ще бъде унижение и евентуално пренасяне на военните действия на нейна територия.
При всички случаи загуба на Русия ще бъде много по-фатална за нея, отколкото загуба на САЩ – за тях.

ТОЧНО ТАКА!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29158 -: Януари 10, 2023, 10:59:14 »
Резултат нищо от СВО за РФ ще бъде унижение и евентуално пренасяне на военните действия на нейна територия.
При всички случаи загуба на Русия ще бъде много по-фатална за нея, отколкото загуба на САЩ – за тях.


Смешни разсъждения, след като по горе се обсъжда бъдещето на ЕС, в рамките на бъдещото руско управление на Европа.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29159 -: Януари 10, 2023, 11:01:40 »
Забравете, че Русия може да загуби войната. Ако се наложи ще използват ядрено оръжие, но ще спечелят.