Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:53:51

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867910 пъти)

0 Потребители и 61 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26400 -: Април 28, 2022, 16:13:18 »
Quote (selected)
Т.е. Вие смятате, че фактът, че той беше уволнен по настояване от "Козяк", е бил просто театрално представление, хитър ход от тяхна страна, за да гласуваме за него, а иначе той пак си е техен?

Не беше уволен, беше прибран, да не му се изразходи харизмата, щото тия ПП са еднодневки, сега ще го пуснат да ни лъже, днеска представиха някаква нова партия - хумункулус от епруветка, скоро ще има пак избори. Нова партия, "Развитие" се позиционира в център - ляво  :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Април 28, 2022, 16:20:16 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26401 -: Април 28, 2022, 16:32:42 »
А бе да взема да реанимирам старата ни партия "БКП-Центристи". Все ще има някаква файда от нея. Най-малкото ще е повече от тази на предателските "социал-деРмократи" по света и отчасти тъдява...

То от тримата членове и ръководството тогава, сега в това число останахме само двама, а и единият не излиза и аз само щъкам и припкам насам-натам.

Да взема попитам, ще има ли кандидати за нови членове? Пък учредяването - колко му е? Асол, предлагам,  ще я направим, като колежка по ВУЗ, председателка. Съвсем сериозно - тя става за това.

Хем ще подплашим Корнелията, та да се вземе у ръце.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26402 -: Април 28, 2022, 16:48:50 »
Нова партия, "Развитие" се позиционира в център - ляво
Въх!
Козяк праи център-ляво.
Явно разпадът на северноамериканските щати стартира утре  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26403 -: Април 28, 2022, 16:53:23 »
"Електротехника" на ВМЕИ

Извинявай, кое по-точно ВМЕИ? Бяха две навремето. Щото май познавах по някое време един с тази фамилия, но не съм се интересувал в кое беше бил.

ВМЕИ си е било едно и то на име "Ленин". Във Варна беше с друго име

не си права -- не две, а три бяха: софия, варна и габрово. имаше и висше техническо училище в русе.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26404 -: Април 28, 2022, 16:55:04 »
Русе беше ВИМЕС. И си беше специализирано.
Габрово мисля беше некъф филиал.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26405 -: Април 28, 2022, 17:04:11 »
ВИМЕСС. А в Габрово се подготвяха преподаватели по практика.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26406 -: Април 28, 2022, 17:08:24 »
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26407 -: Април 28, 2022, 17:10:55 »
Габрово, Пловдив и Сливен/педагогически профил!/ бяха филиали на моя институт. Там ходеха тези, които не бяха приети в София. В това съм абсолютно убедена, щото тате щеше да ме изяде с парцалите, що не съм ги попълнила в листа и откъде съм била сигурна, че ще вляза точно в София

В Русе беше най-вече селскостопанска техника

Аз говоря за по мое време. След демокрацията се нароиха вузове от кол и въже

п. п. А сега се сетих..Габрово беше в приложението с обяснението, че с предимство се приемат некласиралите се в София. Иначе те си имах отделна форма за кандидатстване. И нищо чудно. Аз не помня в Габрово да е влязъл някой с повече от 3.50 по математика на изпита, а при нас с 4.5 беше проблем и се увисваше
« Последна редакция: Април 28, 2022, 17:18:36 от Aсол »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26408 -: Април 28, 2022, 18:07:09 »
не съм разглеждала други възможности като Русе и Варна, например
В Русе беше за селскостопанска техника и се казваше "Ангел Кънчев" по понятни причини. И сега така се казва.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26409 -: Април 28, 2022, 18:11:48 »
Quote (selected)
Първоначално университетът се създава под името Машинно-електротехнически институт (МЕИ-Варна) с три факултета: Машиностроителен, Електротехнически и Корабостроителен. Първият прием на студенти в МЕИ-Варна е през учебната 1963/64 г.
Вимес Русе бе ориентиран изцяло към селското стопанство
МЕИ "В.И. Ленин" - тъй се изписваше си е първичното, двата института в Русе и Варна са предизвикани от бързото развитие и на селското ни стопанство и морския транспорт.
Последния - във всичките му модификации - риболовен, търговски, военен.
ВНВМУ Варна имаше трите профила по онова време.
Сега имаме осакатени институти, напичкани с пишман професори, произвеждащи полуфабрикати.
За да не разсърдя някой - сина, след като завърши макроикономика в СУ - магистър, му се наложи да се прави и на инж.
Завърши и ТУ София, задочно, за две години. Дипломиран магистър инженер.
Все още се налага да му обяснявам закона на Ом.
В гимназиалния вид.
Толкоз за предишното и сегашното образование.
От там и по темата - а сега - ясно накъде.
След десетина - петнайсе години - фризьорки, шивачки, инфлуенсърки, мениджъри крушка ляв коридор, шефманчевци, екскурзоводи и секви други голаводи.
Със степени - от бачелор, до професор.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26410 -: Април 28, 2022, 18:40:28 »
Кокорчо прави България регионален газов център,
По думите му в бъдеще цената, която България очаква, може да бъде много по-добра от тази на „Газпром”.

свършени сме
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26411 -: Април 28, 2022, 18:44:55 »
Quote (selected)
Кокорчо прави България регионален газов център,
Ся, това точно ли рече, или "Кокорчо прави България регионален газов ЕПИцентър".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26412 -: Април 28, 2022, 18:53:37 »
Quote (selected)
Завърши и ТУ София, задочно, за две години. Дипломиран магистър инженер.

Няма начин! Така не можеш да станеш инженер

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26413 -: Април 28, 2022, 18:56:38 »
Душицо, признаха му всички или приравниха неккви изпити от СУ и те така те.
Не ме карай да се идентифицирам повече.
Събитието се случи преди 5-6 г., като в момента даже не мога да кажа специалността, щото сам бях ошашавен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26414 -: Април 28, 2022, 19:07:38 »
Накратко, Джузепе, да преговорим нещо толкова елементарно, че няма накъде повече. Енергията е живот, енергията е всичко. И да  предадем мноо поздрави на харвардските пуцове  и подобни глистави образувания от името на инженерните гилдии по всички земни кълбета :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26415 -: Април 28, 2022, 19:15:31 »
Quote (selected)
Т.е. Вие смятате, че фактът, че той беше уволнен по настояване от "Козяк", е бил просто театрално представление, хитър ход от тяхна страна, за да гласуваме за него, а иначе той пак си е техен?

Не беше уволен, беше прибран, да не му се изразходи харизмата, щото тия ПП са еднодневки, сега ще го пуснат да ни лъже, днеска представиха някаква нова партия - хумункулус от епруветка, скоро ще има пак избори. Нова партия, "Развитие" се позиционира в център - ляво  :crying_with_laughter-3302:
Mисла да я кръстят РазБитие, то ясно че ще ни доразбият, ама да няма неразбрали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26416 -: Април 28, 2022, 19:22:37 »
Да завършиш за 2 години и то задочно МЕИ е гавра някаква. Че то само математиките не можеш смля.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26417 -: Април 28, 2022, 19:36:27 »
Да завършиш за 2 години и то задочно МЕИ е гавра някаква. Че то само математиките не можеш смля.
Нещо май не четем с разбиране. Бяха признати всички подобни изпити от СУ - макроикономика.
А, забравих, преди започването на СУ макроикономика, синковеца изкара и една година математиката, също в СУ, ако това нещо е помогнало, ама аз не знам.
Вижте какво партнерс, аз ви казвам само проверени от моя живот истини.
За останалото - давам линкове.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26418 -: Април 28, 2022, 20:14:03 »
Какви времена дойдоха?!
 Вече се позовах на Боко, а днес на мистър Билла!
 
Quote (selected)
Каракачанов: Вчера, с помощта на правителството, беше извършена кражбата на века!

 Вчера след изявленията Кирил Петков и финансовия министър Асен Василев, че правителството се отказва от доставките на руски газ много хора си зададоха въпроса идиоти ли управляват България. Кой се отказва от гарантирани количества при фиксирани цени и защо поставя българската икономика пред колапс?
 1. Базираната в Швейцария МЕТ енерджи вече е резервирала от Булгартрансгаз капацитети за пренос на газ чрез връзката Комотини-Сидерокастро.
2. Същата МЕТ енерджи още към 8 април 2022 г е заявила доставка на кораб с втечнен природен газ през терминала Ревитуса в Гърция, която ще бъде доставена по тръбопровод за България в обем 142 500 кубични метра втечнен газ.
3. Новото правителство междувременно назначи за директор на стратегическото държавно дружество Булгаргаз Людмил Йоцов, който идва от пост директор в частната МЕТ енерджи трейдинг.
 
https://dir.bg/dnes/politika/karakachanov-vchera-s-pomoshtta-na-pravitelstvoto-beshe-izvarshena-krazhbata-na-veka
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26419 -: Април 28, 2022, 21:12:36 »
Какви времена дойдоха?!
О, ще дойдат и по-интересни времена, съвсем скоро!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26420 -: Април 29, 2022, 09:12:09 »
За ВМЕИ - София (по мое време  - Ленин) мога да пиша само с голямо уважение. Аз самият съм завършил Икономическия институт (сега високопарно наречен УНСС), но много мои приятели завършиха ВМЕИ. Беше сериозно учене (тяхното). В първи курс всички играеха бридж по пейките в Дървеница (който не можеше се учеше). Завършил МЕИ без бридж не се признаваше.  :nuts: Имаше лаф, че втората година е най-лесна, защото се взема за две години. Такива разни работи.   :think:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26421 -: Април 29, 2022, 09:34:08 »
Във ВИМЕСС, освен две специалности, свързани със селскостопанското машиностроене имаше и общомашиностроителни - Технология на металите и Технология на машиностроенето. Имаше и ДВГ. ВМЕИ Габрово не е бил филиал ва ВМЕИ Ленин. Поне не и след 1975 г.
Имам преки впечатления във ВМЕИ Линин /Тогава стана ТУ - София/ през периода 1989 - 1992, когато бях аспирант и хоноруван асистент. И тези впечатления никак не бяха добри.
Сега не знам каква е ситуацията. Но за сведение: Има няколко специалности, в които се влиза с оценката от матурата по ... а познайте де! ... български език...
« Последна редакция: Април 29, 2022, 09:42:51 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26422 -: Април 29, 2022, 09:59:40 »
Quote (selected)
В първи курс всички играеха бридж по пейките в Дървеница
А, това беше 5-а зала. Едва ли вече се помни че големите зали пред МЕИ 1,2,3 и 4 бяха на нещо като "крака" и под залите на сянка или на сухо се муаше непрекъснато. Още повече, че се случваше да има "дупка" в програмата и не си струваше от Дървеница да мърдаш някъде другаде. Интересно, обаче не си спомням да имаше кибици.
Може би всичко е спортувало активно.
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26423 -: Април 29, 2022, 10:03:09 »
Във ВИМЕСС, освен ...
Бачо, пак разваляш красТАвата версия за наш'та гордост  ;)
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26424 -: Април 29, 2022, 10:42:45 »
Завършил МЕИ без бридж не се признаваше.

Сеги вече ме уплашихте, бре! Можех да го играя, но много бързо загубих интерес да си губя времето и да се дръгна с подобни красти. Даже... и  т.н. - Но, да не улесняваме враговете с "партийна" и една друга, книжка. Не, че не знаят и не могат и няма да започнат да ни водят еднопосочно до най-близката кариера или дол, но все таки е по-забавно...

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26425 -: Април 29, 2022, 10:53:45 »
Аз пък, като кореняк софиянец, никога не съм знаел, че варненският институт се е наричал също ВМЕИ.
Ставаше дума за София, в сградата на паметника "Левски"
.............
А относно капутите, които ни "управляват", въпреки богатият на синоними български речник, трудно може да се намери такава дума, която да обясни, поне отчасти, какво вършат!
Всъщност... капутите, комай, се оказахме ние.
Съвкупният електорат сиреч.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #26426 -: Април 29, 2022, 11:04:39 »
Не помня ВМЕИ Варна да е носил някакво име.
Името бе ВМЕИ-Варна.
не съм сигурен в спомена, но не беше ли само МЕИ-Варна...
От 1962 до 1967 г. е МЕИ-Варна, от 1967 до 1995 г. е ВМЕИ-Варна.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #26427 -: Април 29, 2022, 11:12:34 »
Моята червена линия към Сидеров беше да НЕ подкрепя ГЕРБ.
Червената ми линия към Радев беше да не пробутва на власт козяци (скрити или открити).
Ч ми Л към Нинова е да НЕ продължава да стои в прав. на козяшки кукли.
И да не си мълчи за игричките им със скрито пращане на оръжия към Украйна.
П.П. Освен това предлагам улица "Козяк" да бъде прекръстена на "Литъл Биг Хорн".
Идеята е добра. Моето изискване за партия, за която да гласувам, е да е срещу NAziTO. Така че ако ген. Янев продължава да е за (както предполагам), пак ще гласувам за "Възраждане".

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26428 -: Април 29, 2022, 11:52:49 »
Експерт върху експерта, мила моя майнольо ...
Даже старши или страшен, или ...  :pissed-891:

Quote (selected)
Има схващане, че руският газ е евтин и на стабилна цена, но той постоянно поскъпва. Беше евтин преди година и половина, днес цената е 10 пъти по-висока – около 900%.

Това каза в студиото на "Здравей, България" старши икономистът от института "Отворено общество" Георги Ангелов.

По думите му в момента руският газ е най-скъпият в света.
https://www.vesti.bg/bulgaria/ekspert-ruskiiat-gaz-ne-e-evtin-toj-postoianno-poskypva-6142336
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26429 -: Април 29, 2022, 11:58:49 »
Експерт върху експерта, мила моя майнольо ...
Даже старши или страшен, или ...  :pissed-891:

Quote (selected)
Има схващане, че руският газ е евтин и на стабилна цена, но той постоянно поскъпва. Беше евтин преди година и половина, днес цената е 10 пъти по-висока – около 900%.

Това каза в студиото на "Здравей, България" старши икономистът от института "Отворено общество" Георги Ангелов.
По думите му в момента руският газ е най-скъпият в света.
https://www.vesti.bg/bulgaria/ekspert-ruskiiat-gaz-ne-e-evtin-toj-postoianno-poskypva-6142336
И защото е най-скъпия в света, германци и австрийци държат да купуват от Русия.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26430 -: Април 29, 2022, 12:28:29 »
За ВМЕИ - София (по мое време  - Ленин) мога да пиша само с голямо уважение. Аз самият съм завършил Икономическия институт (сега високопарно наречен УНСС), но много мои приятели завършиха ВМЕИ. Беше сериозно учене (тяхното). В първи курс всички играеха бридж по пейките в Дървеница (който не можеше се учеше). Завършил МЕИ без бридж не се признаваше.  :nuts: Имаше лаф, че втората година е най-лесна, защото се взема за две години. Такива разни работи.   :think:
  Пенчо бре, издаде се, учил си във ВИИ "Карл Маркс" след 1977 г., когато ви преместиха в новата сграда в Дървеница ... сега, бридж се играеше от всички студенти, и ние играехме по цели нощи, и сега бих играл, обаче вече ги няма партньорите, не ми се прави ново каре ... конвенциите, договорките, анонсите...хубави работи бяха едно време ...
« Последна редакция: Април 29, 2022, 12:52:05 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26431 -: Април 29, 2022, 12:38:52 »
И защото е най-скъпия в света, германци и австрийци държат да купуват
Щот' не са случили на примиерин, кат' pro100кирчу!  ;)
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26432 -: Април 29, 2022, 15:12:45 »
И защото е най-скъпия в света, германци и австрийци държат да купуват
Щот' не са случили на примиерин, кат' pro100кирчу!  ;)
И квай таа карма бе, само ний да "случваме"!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26433 -: Април 29, 2022, 17:22:03 »
Ми като използваме деня за размисъл преди избори не за мислене, ами за кой каквото обича, на такива управници ще се натрисаме.  :pissed-891:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26434 -: Април 29, 2022, 18:41:36 »

[/quote]  Пенчо бре, издаде се, учил си във ВИИ "Карл Маркс" след 1977 г., когато ви преместиха в новата сграда в Дървеница
[/quote] Е, за съжаление завърших няколко години по-рано. Всичко се въртеше около "Екзарх Йосиф" и главно "Стефан Караджа" (сега там е ВИТИЗ или както се казва сега). "Прага" ни беше 65 аудитория - най посещаваната!  :beer: Бридж играехме главно у колегите, които "хазайката ги будеше с каничка кафе". Имаше и добри покерджии, както си е редно за бъдещи стопански специалисти.  :angry-smiley-014:

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26435 -: Април 29, 2022, 19:17:38 »
Експерт върху експерта, мила моя майнольо ...
Даже старши или страшен, или ...  :pissed-891:

Quote (selected)
Има схващане, че руският газ е евтин и на стабилна цена, но той постоянно поскъпва. Беше евтин преди година и половина, днес цената е 10 пъти по-висока – около 900%.

Това каза в студиото на "Здравей, България" старши икономистът от института "Отворено общество" Георги Ангелов.

По думите му в момента руският газ е най-скъпият в света.
https://www.vesti.bg/bulgaria/ekspert-ruskiiat-gaz-ne-e-evtin-toj-postoianno-poskypva-6142336

20 години слушам как България е 100% зависима от доставки на газ от Русия! Сега обаче, правителството ме убеждава, че можем да вземем газ от всякъде - буквално!
Оказа се, че нито сме така тежко зависими от руския газ, щом за 24 часа осигуриха необходимите количества, нито че лелеяната от всички диверсификацията ще осигури по - евтин газ, защото предполагаемите количества ще са доста по-скъпи.
Един вид - били сме зависими, защото сме купували най - евтиния газ, но по всяко време е можело да станем независими - просто е трябвало да плащаме по-скъпо!.

https://www.lentata.com/page_25297.html


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26436 -: Април 29, 2022, 20:12:16 »
Quote (selected)
Сърбия подписа договор със Stellantis за производство на електрически автомобили
https://www.manager.bg/avtomobili/srbiya-podpisa-dogovor-ss-stellantis-za-proizvodstvo-na-elektricheski-avtomobili
Имат си газ, имат си независимост, инвеститорите ще се избият кой първи да пусне корени там.
А нас ни заобикалят, направо ни отписаха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26437 -: Април 29, 2022, 20:37:33 »

Пенчо бре, издаде се, учил си във ВИИ "Карл Маркс" след 1977 г., когато ви преместиха в новата сграда в Дървеница

Е, за съжаление завърших няколко години по-рано. Всичко се въртеше около "Екзарх Йосиф" и главно "Стефан Караджа" (сега там е ВИТИЗ или както се казва сега). "Прага" ни беше 65 аудитория - най посещаваната!  :beer: Бридж играехме главно у колегите, които "хазайката ги будеше с каничка кафе". Имаше и добри покерджии, както си е редно за бъдещи стопански специалисти.  :angry-smiley-014:


..."Стефан Караджа" и ул. "Раковски", където бяха езиковите ни кабинети.
« Последна редакция: Април 29, 2022, 20:55:22 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26438 -: Април 29, 2022, 21:54:44 »
Шашмата "Български пощи няма да доставят пратки 10 дена" - сега от агенцията приканват да се ползват "услугите на куриерските фирми" за подаване на годишните данъчни декларации.

Ама каква промяна доживяхме, а, внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #26439 -: Април 30, 2022, 18:38:55 »


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26441 -: Април 30, 2022, 18:54:52 »
Да натъртя - във фейсбук го обяви.
курчо путков си обяви дарението пак там.
натъртвам го, задето некои другари преди време подскачаха колко е несериозно да вадя от фейсбук инфо за т.н. вакси

А иначе, курчо путков си е затворил профила за коментари, което досега не съм виждала при ни едно високопоставено лице или говедо.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26442 -: Април 30, 2022, 19:36:50 »
Quote (selected)
България планира да даде 36 млрд. лв. за въоръжение
И тази година няма да има парад за 6 май
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-planira-da-dade-36-mlrd-lv-za-vuoruzhenie
Криза  е!
Не може два парада на година.
Имаме право на избор - военен или гей.
Естествено като истински евроатлантици не се поколебахме какво да изберем.
П.П. Толкова много въоръжение ли сме изнесли че даже за един парад не е останало? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26443 -: Април 30, 2022, 19:51:29 »
Цитат на: buratinob
Криза  е!
Не може два парада на година.
Имаме право на избор - военен или гей.

По-добре гейски - по-малко срамна ще е гледката.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26444 -: Април 30, 2022, 20:38:53 »
България планира да даде 36 млрд. лв. за въоръжение
-----------
Пак ще събираме капачки от безалкохолни!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26445 -: Април 30, 2022, 20:53:22 »
Да натъртя - във фейсбук го обяви.
курчо путков си обяви дарението пак там.
натъртвам го, задето некои другари преди време подскачаха колко е несериозно да вадя от фейсбук инфо за т.н. вакси

А иначе, курчо путков си е затворил профила за коментари, което досега не съм виждала при ни едно високопоставено лице или говедо.
Извинявай, това че днешните "политици" и "лидери" (с извинение и за двете) си слагат "мислите" там, не го прави Държавен вестник, нали?
Колкото до Янев: обявил там нещо си - ми добре, толкова по-малко ще го прочета.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #26446 -: Април 30, 2022, 20:59:37 »
Лошото е, че и "Възраждане" ползват сураттефтеря, откъдето сигурно ще ги изхвърлят рано или късно. В тази връзка, моля, ако там обявят някаква акция (митинг и др.п.), пишете тук, че аз там не ходя :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26447 -: Април 30, 2022, 21:03:16 »
Quote (selected)
Бившият служебен министър-председател и доскорошен военен министър Стефан Янев представи новия си политически проект. В профила си във Фейсбук Янев обяви името на на бъдещата си партия – „Български възход“.
https://www.manager.bg/politika/stefan-yanev-obyavi-noviya-si-politicheski-proekt
"Промяна", "Възход", "то ли еще будет"...
Нали щяха да са "разБитие за България"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26448 -: Април 30, 2022, 21:05:45 »
Цитат на: buratinob
"Промяна", "Възход", "то ли еще будет"...
Нали щяха да са "разБитие за България"?

Перемога  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26449 -: Април 30, 2022, 21:10:55 »
Quote (selected)
Вицепремиер подозира Русия за хакерската атака срещу "Български пощи"
Вицепремиер подозира Русия за хакерската атака срещу "Български пощи"
Инсталиран е криптовирус, който не бива да засегне Русия, твърди вицепремиерът Калина Константинова
https://glasove.com/novini/vitsepremier-podozira-rusiya-za-hakerskata-ataka-sreshtu-balgarski-poshti
Калина да не си на тия времена.
Едно комшийче кръстено на бабата сега се чудят дали да не го преименуват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26450 -: Април 30, 2022, 21:12:48 »
Quote (selected)
Военният завод "Арсенал" търси 300 работници
https://glasove.com/na-fokus/voenniyat-zavod-arsenal-tarsi-300-rabotnitsi
Ми а де!
Нали приютихме 90 000 украинци, все ще трябва да има 300 читави, а и ще работят за полза родину.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26451 -: Април 30, 2022, 21:14:27 »
Янев изглежда уравновесен човек. Но нека видим екипа. Ако се намъкнат бояджии, му тегля чертата. Повече съм склонен да повярвам на военен, отколкото на цивилен патриот. МВР и службите им не ги броя никак.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26452 -: Април 30, 2022, 21:18:30 »
Quote (selected)
Янев изглежда уравновесен човек.
Прав си!
Обаче не трябва да забравяме че на фона на нашите сегашни пази боже политици или елит даже Чикатило изглежда уравновесен. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26453 -: Април 30, 2022, 22:21:41 »
Quote (selected)
Военният завод "Арсенал" търси 300 работници
https://glasove.com/na-fokus/voenniyat-zavod-arsenal-tarsi-300-rabotnitsi
Ми а де!
Това е защото Арсенал изобщо не е увеличил производството и умнокрасивите изобщо не изнасят същото

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26454 -: Април 30, 2022, 22:24:08 »
Quote (selected)
БСП предлага нулева ставка на хляб, плодове и зеленчуци
https://www.manager.bg/obshchestvo/bsp-predlaga-nuleva-stavka-na-hlyab-plodove-i-zelenchuci
Голяма част от плодовете и зеленчуците са вносни, в цената на хляба компонентата енергоносители ( сеитба, мелене, печене и дистрибуция ) са преобладаващи.
Не виждам какво ще се случи с крайната цена, в добрият случай няма да расте месец, после пак.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26455 -: Април 30, 2022, 22:47:32 »
Не виждам какво ще се случи с крайната цена
@buratinob, сложи очелките!
Този питанка е толкова лесна.
Разбира се, ще се вдигне!
Всеги, който твърди друго е обикновен измамник или вече е в предизборна треска ...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26456 -: Април 30, 2022, 22:49:26 »
Това е защото Арсенал изобщо не е увеличил производството и умнокрасивите изобщо не изнасят същото

А доказателства имате ли!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26457 -: Април 30, 2022, 22:53:20 »
@buratinob, сложи очелките!

Нема нужда.
Цените са достатъчно големи да ги видя и без очила. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26458 -: Май 01, 2022, 01:00:47 »
Цитат на: dabedabe
Янев изглежда уравновесен човек. Повече съм склонен да повярвам на военен, отколкото на цивилен.

На един натовски генерал вече повярвахме. И той няколко пъти сложи "евроатлантици" на власт. Що да се хващаме пак на същата кукичка ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26459 -: Май 01, 2022, 08:13:24 »
Що да се хващаме пак на същата кукичка ?

Защото обичаме да ни е гадно, ролята на жертва ни устройва, харесваме бандитите и крадците и тайно се надяваме, един ден и ние да си "оправим положението", някой началник или партиец да ни включи в малка далаверка, обществена поръчка...
Да не забравите да гласувате!  ;)