Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:50:53

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867902 пъти)

0 Потребители и 57 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26700 -: Май 06, 2022, 15:25:23 »
Ама тук настанал някакъв Пандемониум! Бягам с викове "Мамо,мамо!"  :b0705:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26701 -: Май 06, 2022, 16:32:19 »
Тя ЕК я я има, я я няма как са тръгнали нещата, а и енергийната зависимост от Русия стана по-важна, а то не може и това в онова, и душата в рая.

А за Янев, то не може сички да са на вашия акъл, примерно Асол десетилетия гласува за БСП, сега да се обиждаме ли на прости и умни?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #26702 -: Май 06, 2022, 17:21:50 »
Чакай, чакай.. В КРАЙНА СМЕТКА нали ПЛАТИХМЕ?
Конкретно за "паспортите на сгради" от нашия вход никой нищо не е плащал.
А в общ смисъл всички си платихме за глупостта и гяволъка и още плащаме.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #26703 -: Май 06, 2022, 17:28:03 »
Паспортите, въобще не са ни се разминали, колкото и Лудата Комитова да се блещеше с очилцата ..
ЕС изисква в характеристиките на сградата, да се вписва енергийното потребление , а скоро ще имаме и задължително вписване данни за въглеродния отпечатък..
Ще има въглероден данък сгради в ЕС - така че кампания за  паспорти на сградите по нашите земи , така или иначе ще има ..
Директива 2010/31/ЕС ..
https://www.me.government.bg/library/direktiva-2010-31-eo-na-evropeiskiya-parlament-i-na-saveta-otnosno-energiinite-harakteristiki-na-sgradite-ot-19-mai-2010-g-171-c80-m1516-1.html
Всичко това е от старата епоха до 24.II.2022 г.

В новата епоха зелената лудост отива на заден план, защото се задават несравнимо по-големи проблеми. А "вълната се смалява, когато дойде другата вълна". И "клин клин избива".
Никога не съм вярвал, че ще доживея до тази нова епоха, между другото. А сега започнах да се надявам, че ще доживея и до освобождението от американско робство (ЕС & NATO)!

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26704 -: Май 06, 2022, 21:00:30 »
Чакай, чакай.. В КРАЙНА СМЕТКА нали ПЛАТИХМЕ?
Конкретно за "паспортите на сгради" от нашия вход никой нищо не е плащал.
А в общ смисъл всички си платихме за глупостта и гяволъка и още плащаме.

Лудата не е споменавала, че ще избие милиарди от паспортите и ще напълни бюджета..

Идеята и беше друга -  по разни стари проекти , да не се плати и да има огромна полза за обществото ..


Та след всичкото блещене, дейностите по Магистрала "Тракия" например , тихомълком почнаха да се плащат ..
До там с мечтите да се появят милиарди и да се напълни бюджета, та да има средства за Батериите!

А да има паспорти на сградите - си е част от законодателството на ЕС .. нямам голяма вяра, че въобще ще ни се размине ..

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26705 -: Май 06, 2022, 21:10:35 »
Тя ЕК я я има, я я няма как са тръгнали нещата, а и енергийната зависимост от Русия стана по-важна, а то не може и това в онова, и душата в рая.

А за Янев, то не може сички да са на вашия акъл, примерно Асол десетилетия гласува за БСП, сега да се обиждаме ли на прости и умни?

За Янев всеки сам си преценя ..

Та те гласуваха и за Марешки - много ясно, че и Янев ще насъбере електорат ..

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26706 -: Май 06, 2022, 22:12:04 »
Търсех инфо за позицията ни по темата петрол и видях това:
Quote (selected)
От "Демократична България" (ДБ) искат среща с мандатоносителя "Продължаваме Промяната" (ПП), за да обсъдят съвместното управление, информира NOVA.
От ДБ смятат, че коалицията не функционира както трябва и това води до проблеми.
https://www.vesti.bg/bulgaria/demokratichna-bylgariia-poiska-sreshta-spp-6142759
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26707 -: Май 06, 2022, 22:33:38 »
И кво искат бесно десните от киртак киро?
Да се наведе повече?
МИ нема като как. Суратя му вече е зарит в пясъка :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26708 -: Май 06, 2022, 22:41:49 »
За Янев всеки сам си преценя ..

Та те гласуваха и за Марешки - много ясно, че и Янев ще насъбере електорат ..
:thup: :0007:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26709 -: Май 06, 2022, 22:46:17 »
И ко му е на марешки?
Колко години трича фармацефтичната и бензинова мафии  :smokin:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26710 -: Май 07, 2022, 01:07:06 »
Змей,

За това "РЪЧНА РЪЧЕНИЦА" ...

Не намерих думи...
Виж ... сълзи се намериха!
Благодаря!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26711 -: Май 07, 2022, 01:31:31 »
Дето се вика - аз бях до тук. А сега накъде? Това е страшният  въпрос....защото гледам какво ни се предлага на сергията


Асол,

Напоследък се появявам по-рядко тук.
Т.е. по-късно разбрах за решението ти.

Не е било лесно, вероятно и е било (и сигурно и все още е) свързано с тежко изживяване. От напускане на структура, в която си се стремяла да допринесеш максимално за благото на Родината ни, от раздялата с някакви мечти, стремежи, намерения...
Знам какво е и затова имаш пълното ми съчувствие и разбиране.
....
"А сега накъде..." - казваш.
Отдавна аз съм си задал този въпрос, но ако изобразим политическото ни пространство като някаква сергия, както казваш, то тя (според скромните ми наблюдения) ще прилича на такава от някакъв битак - с два-три стари чорапа с дупки, панталон с кръпки по колената и на задника и риза с протрита яка и без един ръкав. А, да. И с няколко криви, ръждиви гвоздеи, нащърбена тесла без дръжка и мотика с дръжка - здрава и дълга, съответно здраво излъскана отгоре. От ударите след безкрайната поредица настъпвания!

ПП.
А за Смирненски - друг път.
Огромен е, а е живял всичко на всичко 23 години...!
« Последна редакция: Май 07, 2022, 01:39:30 от Bradatko »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26712 -: Май 07, 2022, 04:40:39 »
Конкретно за "паспортите на сгради" от нашия вход никой нищо не е плащал.
Това беше при Боку.
Вече ще се плаща - на частни фирми и поотделно - паспорт за енергийна ефективност, технически паспорт. После и за лепенето на стиропора. Което няма да е безплатно този път, а ще се доплащат сериозни проценти от собствениците. Вече сдружението им ни събра клиентските номера и ITN, за да ги дава на частната фирма, която ще се рови в лични данни, каквото е потреблението на ток. Община Бургас не се наяде, та пак е първенец в инициативата.
 (Не съм член на сдружението, това е частна кооперация, не съм фенка на военния комунизъм, а и в юридически лица със сбиретоци не влизам - старите собственици измряха, апартаментите се изкупиха от недоогражданени от ямболско и сливенско и откровени мутри.  Но вече ме заплашиха с изселване, защото... аз си поддържам апартамента отвътре и отвън, а те чакат някой безплатно да им оправи съборените до арматурно желязо тераси и издълбаните от тях дупки по фасадата.   Блокът е строен с тухли четворки и шуплести тухли от сгурия, включително и вътрешните стени, под дъбовия паркет има дървена скара, под нея - сгурия, всички дограми са двойни - по два отделни дървени прозореца и по две врати... по-енергийноефективно, че и солидно строителство просто не мога да си представя.)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26713 -: Май 07, 2022, 07:40:39 »
И ко му е на марешки?
Колко години трича фармацефтичната и бензинова мафии  :smokin:
Така се създава бранд, с як дъмпинг ( интересно кой финансира годините на загуби ).
Освен това много години притежаваше верига аптеки което беше в разрез със закона но никой не го подведе под отговорност.
По същият начин се наложи и Амазон - мисля три петилетки на яки загуби, едва сега почна да печели покрай ковида, но това не пречи да струва много милиарди според борсата.
Сега нито в аптеките, нито в бензиностанциите на Марешки е по-евтино, както и Амазон е едно скъпо място за пазаруване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26714 -: Май 07, 2022, 10:54:36 »
Преди два часа 6 човека от моята ппо официално напуснахме БСП...
И къде ще се запиете запишете сега ? При Янев, при Копейкин илин в групата на глупаците, "не избирам никого'?

ПП. И кво стана с ония 'поне сто човека", дето ги беше мобилизирала срещу Радев ? Сал едно осем...
















« Последна редакция: Май 07, 2022, 11:10:55 от пешo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26715 -: Май 07, 2022, 11:29:15 »
Така се създава бранд, с як дъмпинг ( интересно кой финансира годините на загуби ).
Глупости. Може да се работи с 5-10% надценка, а може и с 20 или повече  :smokin:
КЪф "дъмпинг", като боклуците от комисията по задушаване на конкуренцията дъълго се ровиха и кво? Нищо.
Та спретнаха тая ченгесарска история с "процеса".
 
Да не мислиш, че ОМВ работи с таквизи надценки в Австрия или Шел в холандия и франция. МИ не работят щото нема смисъл. Там дължавата моменталически ще им прибере половината или повече от свръхпечалбата, ама тука може. Нещо кат "дишхакъ" на "началниците :smokin:
 
Въпреки че сега на мода е спекулата с хляба. А киртак киро вместо да ги разгони "помощи" раздава  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26716 -: Май 07, 2022, 12:29:49 »
Начи във Франция има от а до еф стойности за енергийна ефективност, масово блокове се опаковат, при продажба задължително се изготвя технически паспорт, в който се включва консумацията на кв.м. на година енергия, наличието на вредни вещества в строителството, опасност за наводнения, земетръси и стихийни пожари, даже мравки и буболечки има ли. Вече е забранено да се дават под наем жилища от категорията Е и еф.
Жилищата се изповядват на реална цена и всеки може да бръкне и да види кога от 2014 насам къде и какви жилища са продадени, етаж, квадратура, стаи, цена.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26717 -: Май 07, 2022, 12:40:49 »
Че ги фключват ли в купонната система.
Жилищата. У францата  :smokin:

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26718 -: Май 07, 2022, 14:06:24 »
Начи във Франция има от а до еф стойности за енергийна ефективност, масово блокове се опаковат, при продажба задължително се изготвя технически паспорт, в който се включва консумацията на кв.м. на година енергия, наличието на вредни вещества в строителството, опасност за наводнения, земетръси и стихийни пожари, даже мравки и буболечки има ли. Вече е забранено да се дават под наем жилища от категорията Е и еф.
Жилищата се изповядват на реална цена и всеки може да бръкне и да види кога от 2014 насам къде и какви жилища са продадени, етаж, квадратура, стаи, цена.

В ЕС ще има въглеродни данъци и за жилищата .. до тогава - трябва всеки да има паспорт на сградата!
И в момента е в сила Наредба №5 на МРРБ за техническите паспорти на строежите от 28.12 2006 г., вследствие на която след 29.01.2007 г. строежите в страната можеха да бъдат въведени в експлоатация само при наличие на технически паспорт...

Съществуващите сгради в България, едва ли ще останат без задължителен паспорт ..

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26719 -: Май 07, 2022, 14:24:48 »
И ко му е на марешки?

Мноо по-малко, отколкото на Копейкин ...
:lol:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26720 -: Май 07, 2022, 14:30:08 »
В ЕС ще има въглеродни данъци и за жилищата .. до тогава - трябва всеки да има паспорт на сградата!

Като спрат газта и тока и панелките нямат комини, ще има въглеродни данъци, ама на кукуво лято
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26721 -: Май 07, 2022, 14:30:13 »
То и преди това не беше възможно д се приеме сграда, без тълна техн. документация.
Въпроса е защо се мъчат да гърбят населението вместо да намерят къде са забутали наличната при тях документация. Ко требе и от дирниците си да я извадят :smokin:
 
Ко да чакаш от пидораси?
Мноо ми е интересно къф е "класа" на версай,
а на кулата в Пиза.
Э тайзи връзка, че ги бутат ли?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26722 -: Май 07, 2022, 14:38:24 »
Щото панелките не отговарят на никакви условия за енергийна ефективност, навремето не са мислили за това. А и с годините тя се променя, не знам що. Тука като опаковат панелките и ги правят уж клас пасивни жилища, мижи да те лажем. А с панелки е пълно, много рядко даже къщи се строят от тухли. Викат им бетонни конструкции, скъпи апартаменти по 400000 евро, цените са безбожни. Има бол ашелеми, това са общински жилища, ама арабите тук са нагли и агресивни. И е забранена думата араб, негър и подобни. Та ашелемите са пак панелки, ама от по-тънък панел, скъпите са панелки, ама от по-дебел панел, ашелемите са с 30 до 50% по-ниска цена, което пак си е много. Във всяка новострояща се сграда скъпа евтина задължително има % ашелеми, също всеки град трябва да има минимум 25% ашелеми иначе плаща глоби ежегодно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26723 -: Май 07, 2022, 15:08:08 »
В панелите има към пет сантиметра стиропор, който изолира колкот 30-40 сантиметра тухла  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26724 -: Май 07, 2022, 15:09:23 »
Цитат на: kаily
арабите тук са нагли и агресивни

Арабите навсякъде са нагли и агресивни. И тъпи  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26725 -: Май 07, 2022, 15:12:44 »
Цитат на: 66
В панелите има към пет сантиметра стиропор, който изолира колкот 30-40 сантиметра тухла

На теория. Може и на практика. А в действителност (както казват старшините) панелът не изолира ни от студ, ни от горещо, ни от външни звуци. За вътрешни да не говорим.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26726 -: Май 07, 2022, 15:50:31 »
В панелите има към пет сантиметра стиропор, който изолира колкот 30-40 сантиметра тухла  :smokin:


Нашите панелни комплекси така ли са строени? Щото нищо не задържат. Не знам тук как е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26727 -: Май 07, 2022, 16:54:39 »
Така се създава бранд, с як дъмпинг ( интересно кой финансира годините на загуби ).
Глупости. Може да се работи с 5-10% надценка, а може и с 20 или повече  :smokin:
КЪф "дъмпинг", като боклуците от комисията по задушаване на конкуренцията дъълго се ровиха и кво? Нищо.
Та спретнаха тая ченгесарска история с "процеса".
 
Да не мислиш, че ОМВ работи с таквизи надценки в Австрия или Шел в холандия и франция. МИ не работят щото нема смисъл. Там дължавата моменталически ще им прибере половината или повече от свръхпечалбата, ама тука може. Нещо кат "дишхакъ" на "началниците :smokin:
 
Въпреки че сега на мода е спекулата с хляба. А киртак киро вместо да ги разгони "помощи" раздава  :smokin:

Според мен ОМВ, Амазон и хляб са доста различни бизнеси и нямат нищо общо помежду си.
Факт е че Амазоните, Теслите и подобните им работят години, а може би и десетки години на загуба.
Аз не разбирам защо е така.
Но ако си на загуба и продължаваш да работиш значи има приток на кинти отнякъде.
Откъде, защо и с каква цел не зная.
Но би ми било интересно някой да ми разкаже.


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26728 -: Май 07, 2022, 17:03:35 »
И ко му е на марешки?

Мноо по-малко, отколкото на Копейкин ...
:lol:

Ти сериозно ли? Марешки не може смислено изречение да върже. Скучно копие на Бойко Борисов. Оня поне плещи смешки.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26729 -: Май 07, 2022, 17:03:56 »
Що да са на загуба, къде го пише това? Амазон върти толкова много продажби, не съм влизала в условията на търговците, но няма как да няма процент от всяка продажба.
Алиекспрес обаче са по-добри, по-евтини са, верно, от китай се чака повечко, но за много неща вече складовете са им в Европа и стига бързо. И централата им е в Люксембург за Европа, бързо отговарят, бързо съдействат.
За дребните неща гаранцията е само 14 дена от получаването, има си и неудобства.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26730 -: Май 07, 2022, 17:12:06 »
Но ако си на загуба и продължаваш да работиш значи има приток на кинти отнякъде.
Откъде, защо и с каква цел не зная.
Но би ми било интересно някой да ми разкаже.

ФЕД - емитира пари от нищото, през банките ги пуска за надуване на фондови балони, балоните дивиденти не раздават, но се печели от препродажба на акции - цената им расте.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26731 -: Май 07, 2022, 17:24:49 »
Не знам кой какво емитира и не ги мисля Амазон, но във Франция откак съм, все гледам малките магазинчета. През повечето време празни откъм народ. И все се чудя с какво се издържат собствениците, персонал имат, наем за магазина плащат, данъци и осигуровки високи. Няма хора. И работещите вътре спокойни и ведри. В България, като влезеш в магазин, и продавачките по правило се оплакват, от заплата, от страх от съкращение поради липса на оборот и т.н. Тук няма такова нещо.
Ако им намеря цаката, ще си отворя магазин и аз.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26732 -: Май 07, 2022, 17:44:28 »
Що да са на загуба, къде го пише това? Амазон върти толкова много продажби, не съм влизала в условията на търговците, но няма как да няма процент от всяка продажба.
Алиекспрес обаче са по-добри, по-евтини са, верно, от китай се чака повечко, но за много неща вече складовете са им в Европа и стига бързо. И централата им е в Люксембург за Европа, бързо отговарят, бързо съдействат.
За дребните неща гаранцията е само 14 дена от получаването, има си и неудобства.

Кайли ти обичаш графиките.
Ево ти.

https://ru.tradingview.com/chart/?symbol=NASDAQ%3AAMZN

Избери опцията все и ще видиш историята на Амазон.
« Последна редакция: Май 07, 2022, 17:51:16 от AnonimusBG »

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26733 -: Май 07, 2022, 18:45:48 »
Просто Киро се жали, че превозвачите, са му разказали разговора, дето го е провел с тях ..
Киро жален им се жали - и им споделя искрено и лично , като на приятели дереджето му е оплетено, като на петел в кълчища.
Даже прозвучава нещо, като леки нотки на отчаяние :


Кирил Петков: Някакси, всеки гледа за себе си, никой не гледа общото и всеки си вика: "нека аз да се уредя, пък каквото ще да става".
С този тип мироглед, тази държава е загубена.
МВР секторът - две трети са на ТЕЛК - инвалиди, отбраната - повечето са пенсионери, здравеопазването - огромни дупки.


Теа разтръбяват всичко , хората разбират че и Киро има минути на отчаяние и какво е състоянието на кировата полиция и армия  и Просто Кирчо адски е бесен

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26734 -: Май 07, 2022, 18:53:02 »
Графиката е за акциите на Амазон, не за печалба загуба.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26735 -: Май 07, 2022, 18:57:52 »
Графиката е за акциите на Амазон, не за печалба загуба.

Съгласен съм.
Но не можах да намеря информация за печалба загуба.
Ще съм благодарен ако я намериш и ме опровергаеш или напротив.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26737 -: Май 07, 2022, 19:23:40 »
Дай от 1997 г.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26738 -: Май 07, 2022, 19:25:48 »
Но не можах да намеря информация за печалба загуба.
ЗАтова пък имаше интересна информация за шел.
8% от активите им които са в русия носят 80% от приходите  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26739 -: Май 07, 2022, 19:27:56 »
Не мога да търся и оттогава, така или иначе е на печалба от години, а не на загуба. А кой покрива разходите в началото на губещите предприятия се учеше по икономика навремето.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26740 -: Май 07, 2022, 19:42:22 »
Не мога да търся и оттогава, така или иначе е на печалба от години, а не на загуба. А кой покрива разходите в началото на губещите предприятия се учеше по икономика навремето.

Няма защо да търсиш.
Няма ги.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26741 -: Май 07, 2022, 21:10:35 »
Не мога да търся и оттогава, така или иначе е на печалба от години, а не на загуба. А кой покрива разходите в началото на губещите предприятия се учеше по икономика навремето.
Немаше ли изисквания публичните компании листвани на борсите да публикуват годишен отчет  :nuts:
« Последна редакция: Май 07, 2022, 23:24:10 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26742 -: Май 08, 2022, 09:34:03 »
Quote (selected)
Напрежението между българските граждани и чуждестранните вече е голямо, каза пред БНР Невяна Филева, доброволец в Центъра за посрещане на украинските бежанци във Варна. Тя определи ситуацията като "доста обострена".
...
Според Невяна Филева е било грешка, че в началото бежанците са били настанени в 3-, 4- и 5-звездни хотели, а в момента искаме да ги преместим "в почивни станции от миналия век и те да бъдат щастливи от това".
...
"И да не стане така, че хората да са на хотел и на почивка, а да могат по най-бързия начин да се интегрират. Докато те са на хотел, особено по Черноморието, те наистина смятат, че са на почивка."
https://glasove.com/intervyuta/raste-naprezhenieto-i-agresiyata-mezhdu-balgari-i-ukrainski-bezhantsi
Грешката сте вие - умните и красивите, милозливи към чужденците и омерзени от сънародниците си.
Поредните ядрени специалисти сънуваме.
Що не уредихте по същия начин и предните от Афганистан и Сирия?
Може би защото те бяха само мозъчни хирурзи?
« Последна редакция: Май 08, 2022, 10:00:50 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26743 -: Май 08, 2022, 15:43:49 »
Quote (selected)
"Демократична България" призова Столична община да забрани провеждането на шествие на т. нар. "Безсмъртен полк", предвидено за 9 май в София. В открита декларация, адресирана до кмета Йорданка Фандъкова, общинските съветници от партията подчертават, че събитието в чест на Червената армия са неуместни, особено в настоящия политически контекст.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/db-prizova-fandukova-da-zabrani-shestvie-chest-na-chervenata-armiya
Трябва да остане само едн парад - гей прайда всичко друго е излишно.
Да преосмислим нашето отношение към Левски, Ботев, трети март.
Я как хамериканците си задраскаха историята че те и нашите горните са били бели супермасисти.
До кога ще им траем паметниците!
П.П. 24 май да си го празнуват македонците, ние за цвят можем да добавим рожденният ден на текущия американски посланник ей тъй да имаме поне два празника.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26744 -: Май 08, 2022, 16:21:10 »
Оказва се, че писмото от Зеленски, с което в Парламента прокараха решенияето за "военно-техническа"  помощ за Украйна е било фалшиво, написал го бил тукашният посланик на Украйна, това  ако не е скандал за оставка на правителството, то какво би свалило тия мошеници!?

Радев???
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26745 -: Май 08, 2022, 16:25:35 »
Quote (selected)
Украинският посланик у нас: Не Зеленски, а аз написах писмото до Народното събрание
Вероятно го е писала секретарката му или офис таковата както е модерно.
Това не е важно, проблем е раболепието на нашето НС.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26746 -: Май 08, 2022, 16:38:26 »
Quote (selected)
Карадайъ: Байрама мина, да се готвим за предсрочни избори
Нашенски особености на мултикулти общността. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26747 -: Май 08, 2022, 16:44:34 »
« Отговор #26591 -: Май 04, 2022, 20:02:44 »
Пуснах факсимиле на писмото на украинския посланик входирано в НС под № АД-47-226-00-4 от 04.05.2022. То си е от името на украинския посланик и подписано от същия. Къде е новината?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26748 -: Май 08, 2022, 17:15:24 »
Пуснах факсимиле на писмото на украинския посланик входирано в НС под № АД-47-226-00-4 от 04.05.2022. То си е от името на украинския посланик и подписано от същия. Къде е новината?

Наистина ли не виждаш лъжата!? 
Quote (selected)
в парламента постъпи писмо, внесено от украинския посланик у нас Виталий Москаленко, в което се посочва, че властите в Киев очакват България да ремонтира тяхна военна техника. Предадено от посланика писмо е подписано от президента Володимир Зеленски

Вероятно го е парафирал с електронен подпис?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26749 -: Май 08, 2022, 17:47:20 »
Къде е новината?
Има бая неща.
Например нямаше ли в конституцията изчерпателно изброяване на лицта и институциите, които могат да внасят текстове за разгл. в НС? :smokin: Нито тоя ка беше, дупа ли, нито зеленчука са сред тях  :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26750 -: Май 08, 2022, 17:48:49 »
Бидейки липсвайки от постоянната си резиденция цели 4 деня, а резидирайки в средна България в търсене на щраусови яйца, докладвам следното. Посетихме с. Скобелево, респективно щраусите, с които не успяхме да разговаряме. Мястото е приятно, добре подредено, озеленено с редки видове, предлагат туй-онуй. Яйца купували по-скоро. Имало време кога цената стигала до 100 лева. Сега вървяла към 30-40. Продават кремчета с щраусова мас. Струва си да се види това място.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26751 -: Май 08, 2022, 18:12:14 »
Скобелево, Горно Долно Сахране, Павел баня, Турия.
Това е вдъхновението на Чудомир.
Всичките негови прекрасни разкази са оттам.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26752 -: Май 08, 2022, 18:28:14 »
Хубав край. Абе страната ни е прекрасна, ама народът кусурлия. Всъщност управленците. Всеки се пробва. Не бива така. Трябва да има филтър. Безкомпромисен. И да не мекат. Който не знае езика ни, няма място в парламента.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26753 -: Май 08, 2022, 19:49:32 »
Цитат на: dabedabe
И да не мекат

И да не уъкат. И да слагат правилно ударенията.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26754 -: Май 08, 2022, 20:00:48 »
Трябва да има филтър. Безкомпромисен.
Има такъв, намира се на Козяк16.
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #26755 -: Май 08, 2022, 20:13:04 »
Цитат на: dabedabe
И да не мекат

И да не уъкат. И да слагат правилно ударенията.

Чудомир
Особености на говора в Казанлъшко

https://chitanka.info/text/21387-osobenosti-na-govora-v-kazanlyshko

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26756 -: Май 08, 2022, 20:25:35 »
Аз по принцип уважавам дамите. Но таковата ... . Има няколко, дето бих им бил як шут.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26757 -: Май 08, 2022, 20:30:19 »
БТВ:""Злото се завърна", заяви украинският президент Володимир Зеленски в емоционалното черно-бяло видео обръщение към своите сънародници"...ъ-ъ-ъ... на английски език!!!
« Последна редакция: Май 08, 2022, 20:40:13 от Zmeja »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26758 -: Май 08, 2022, 21:28:22 »
Той прекъсна ли програмите? Много му тежи сегашната функция. Ма брадясал, по съвет.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26759 -: Май 08, 2022, 22:15:39 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Май 07, 2022, 14:24:48
Quote (selected)
Цитат на: 66 в Май 06, 2022, 22:46:17

        И ко му е на марешки?

Мноо по-малко, отколкото на Копейкин ...
:lol:

Ти сериозно ли? Марешки не може смислено изречение да върже. Скучно копие на Бойко Борисов.
Оня поне плещи смешки.

Ъхъ, големи смешки:

Quote (selected)
Задържаха Костадин Костадинов, ще бъде конвоиран до Варна

Костадинов беше сред участниците в днешния протест пред Народното събрание

https://faktor.bg/bg/articles/arestuvaha-kostadin-kostadinov-mvr-shte-bade-konvoiran

« Последна редакция: Май 08, 2022, 22:24:28 от Джиджи »