Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 06:14:31

Автор Тема: Добре дошли ! :)  (Прочетена 247882 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #600 -: Ноември 04, 2018, 22:49:04 »
Страхуват се,че ще ги замразят там.

Е ние ли сме виновни за техните страхове?
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #601 -: Ноември 04, 2018, 22:50:34 »
Quote (selected)
и се настроили някак обидено, като Гретел.

Аз нямам нищо против светулката да се обижда. Също както и пъстрия, йезуита, котаракът спас, факторшлейфа, медиабосшлейфа и цялата плеяда омразници, дето ми седяха на игнор. Не съм чак толкова демократично настроена, независимо, че също смятам, че форумът ще спечели от хора с различни възгледи. Последното категорично изключва като възможност тролските съединения и откровени омразници :m1313:

Ти пък, на мен ми е любопитно дали примерно Pstr ще има същото поведение и тук 8)

С Iezuit-a пък имаме недовършени дискусии за петата аксиома на механиката, така че няма да му откажа регистрация и на него.

А всеки един гост от другия форум, който е надникнал тук, е имал възможността да натисне бутона „регистрация“ и сам да провери дали тук е частен клуб или отворен форум.

Отворен форум с одобряване на регистрацията  :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #602 -: Ноември 04, 2018, 22:52:44 »
Quote (selected)
Ти пък, на мен ми е любопитно дали примерно Pstr ще има същото поведение и тук
Би трябвало да знаеш отговора, следил си старите баталии в реално време. Накрая Керпи се занимаваше основно да трие свинщини от темата си. Това ли искаш да стане и тук? Аз нямам никакви съмнения за поведението на цитираните от мен особи

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #603 -: Ноември 04, 2018, 22:55:33 »
Quote (selected)
Ти пък, на мен ми е любопитно дали примерно Pstr ще има същото поведение и тук

Би трябвало да знаеш отговора, следил си старите баталии в реално време. Накрая Керпи се занимаваше основно да трие свинщини от темата си. Това ли искаш да стане и тук? Аз нямам никакви съмнения за поведението на цитираните от мен особи

Честно казано не съм ги следил. А мисля, че Pstr нямаше да има подобно поведение, ако не усещаше подкрепа зад гърба си. Така, че може и да си права.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #604 -: Ноември 04, 2018, 23:04:44 »
Партнерите няма да дойдат тук.
На тях им трябва публичност.
Даже и никой да не им противоричи пак ще си пляскат матриците под всяка статия.
Интересуват ги медиите и тяхната читателска маса.
Някой да потърси вестника и да прочете и тяхната 'правилна линия'
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #605 -: Ноември 04, 2018, 23:12:47 »
Цитат на: buratinob
Защо ми размества думите при копиране? Някаква защита ли е?
Според писачите на сайта - да  :rolly-1063:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #606 -: Ноември 04, 2018, 23:17:11 »
Професионалисти значи! :b0201:
Същите като списващите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #607 -: Ноември 04, 2018, 23:22:44 »
Кофтито е, че слухтят, и ако пиша тук как се маха тая тяхна "защита", ще я променят, и може този път да я направят по-кадърно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #608 -: Ноември 04, 2018, 23:29:24 »
Quote (selected)
Май при мен се получи така, при бачо след изтичане на бана не са го пуснали....
теб днес те видях звездичкосан. в смисъл прясномодериран, то това е странно, щото виждаш звездички, старият час и минута, а пък те праща на първо непрочетено, все едно има какво да им четеш на звездичките.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #609 -: Ноември 04, 2018, 23:31:14 »
Кофтито е, че слухтят, и ако пиша тук как се маха тая тяхна "защита", ще я променят, и може този път да я направят по-кадърно.
маха се както на 24часа и труд - като одялкаш джаваскрипта. най-лесно е така. аз съм перманентно логнат и когато съм във форума /а във вестника съм рядко/ никога не съм имал проблем с копи-пейст - във форума тази защита я няма и спокойно можеш да копираш текст, да го цитираш и т.н.
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 23:34:33 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #610 -: Ноември 04, 2018, 23:33:52 »
пъстрия се изявяваше като по-груба версия на щурчо - пуска нещо провокативно и след няколко минути вече се оплаква в "помощ". принце, ти няколко пъти се мъчеше да обръщаш внимание на сибил, че е провокатор. ама без ефект.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #611 -: Ноември 04, 2018, 23:37:01 »
пъстрия се изявяваше като по-груба версия на щурчо - пуска нещо провокативно и след няколко минути вече се оплаква в "помощ". принце, ти няколко пъти се мъчеше да обръщаш внимание на сибил, че е провокатор. ама без ефект.

Щурчо коги ще се яви, м?
Сепак щурчо без форум е като камила без иглено ухо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #612 -: Ноември 04, 2018, 23:39:03 »
по-скоро като риба без велосипед. аз предпочитам да видя врекиджа и бонго, че и предводителя. че и лянча, ама той не ми отговаря на мейла.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #613 -: Ноември 04, 2018, 23:41:57 »
Страхуват се,че ще ги замразят там.
Май при мен се получи така, при бачо след изтичане на бана не са го пуснали....
...преди години г-жа Д. така се отнасяше към пишещите и в газетата и в скайфорума - "или/или".
Съмнявам се понастоящем да е така. Там е слободия.

Артуре, в идеята на г.ца Банши има нещо рационално, ще Ви направя предложение.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #614 -: Ноември 04, 2018, 23:44:06 »
по-скоро като риба без велосипед. аз предпочитам да видя врекиджа и бонго, че и предводителя. че и лянча, ама той не ми отговаря на мейла.

Аз и bgman13 си искам, такива чаршафи ше праска  :firefrog:

Здравка бих искал също да видя.

Ми кат влизате в оня "форум", пускайте реклами за тук  :yes-1289:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #615 -: Ноември 04, 2018, 23:46:51 »
ще обегеманва темите  :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #616 -: Ноември 04, 2018, 23:48:10 »
Страхуват се,че ще ги замразят там.
Май при мен се получи така, при бачо след изтичане на бана не са го пуснали....
...преди години г-жа Д. така се отнасяше към пишещите и в газетата и в скайфорума - "или/или".
Съмнявам се понастоящем да е така. Там е слободия.

Артуре, в идеята на г.ца Банши има нещо рационално, ще Ви направя предложение.

Има ли евродиректива за мобилността на форумните профили?
Как работи - единият модератор се обажда на другия и му казва от днес тоя профил е наш, чао?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #617 -: Ноември 04, 2018, 23:54:20 »
цък, единият наднича тайно в другия, гледа, фиксира, прави си организационните и политически изводи и след това, в своя си форум, плющи с бича ... та така ... междувременно, може и да пописва в другия...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #618 -: Ноември 04, 2018, 23:57:16 »
Quote (selected)
цък, единият наднича тайно в другия, гледа, фиксира, прави си организационните и политически изводи и след това, в своя си форум, плющи с бича ... та така ... междувременно, може и да пописва в другия...
:t1813:

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #619 -: Ноември 05, 2018, 00:01:23 »
Асол е права за редицата никове от Отвъдното. Нали не искате Сгъгнясвяне и езуитщини по всички азимути, мердиани и паралели? Като не малка част там са тролове или доброволна прислуга, а и доста от новите никове са просто "другарета и тавагищи" на почасова ставка, козяшки питомци.

И ДА, аз също си спомням как ганграняса и загина СкайФорума! Някой може да си сетят, че тогава също бях радетел за точно такъв паралелен форум. Когато СЕГА-шният се отцепи напълно от Скаят, се срещах с Лъчо точно по този въпрос. Даже бях отворил и една тема като какъв си го представяме един нов независим форум... Успехът на Сакай форума и този на в. СЕГА след разделянето, се дължеше на много сполучливото структуриране и прегледността на отделните раздели и темите в тях. т.е. на самият софтуер и на ресурсите на поддръжката разбира се... И още едно ДА, за чата който в Скаят бе превърнат в гнусен свинарник. Помня също, как някои от нас (и мен) ни бяха остракирали при разделянето тогава. По-късно ме възстановиха, за което трябва да благодаря на г-н Димитри Иванов...

Допущам, че някой съфорумци тук, запазващи още изявата си в Отвъдното, също ще бъдат фризирани. Или запряни без повече обяснения. Със сигурност ще има силна ревност Там. Все пак да припнат оФчиците ти из чужда ливада и да не можеш да ги стрижеш, тимариш според моментно настроение или просто заради спортен произвол, си е за ядосване, особено на фона на масата мишоци останали самотни да шетат из трохите.

За ядосване е, че някой от свестните форумци може би не знаят къде да дойдат или напълно да са се отказали. Онзи ден уведомиха Нептуна къде да ни търси. Ценя Маркса също, а има и още няколко ника и имена за които си струва да бъдат известени или потърсени някак си.

И последно, посочване на линк и цитат на заглавие не подлежи на никакви права. Щом е пуснато в общественото пространство, никой не може да забрани посочване на даден източник, както и коментарите спрямо съдържанието. Отделно обаче е, ако има персонални, дръзки обиди, особено към чувствителните души на всепризнати негативни герой. В този смисъл псувни по тези, както и по-солени обидни съществителни също не се препоръчват. Обаче в западното законодателство има една вратичка, която позволява да се нанесе някому обида, но тя да се оформи като сравнение, напр.: - "Някой хора биха сравнили г-н или г-жа X/Y със свиня например, но аз считам че е пресилено и би могло да се избере друго, по-сполучливо сравнение"...
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 00:04:53 от Eisblock »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #620 -: Ноември 05, 2018, 00:01:42 »
цък, единият наднича тайно в другия, гледа, фиксира, прави си организационните и политически изводи и след това, в своя си форум, плющи с бича ... та така ... междувременно, може и да пописва в другия...

демек, бичи и на държавно, и на частно, м?  :yes-1289:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #621 -: Ноември 05, 2018, 00:03:14 »
пъстрия се изявяваше като по-груба версия на щурчо - пуска нещо провокативно и след няколко минути вече се оплаква в "помощ". принце, ти няколко пъти се мъчеше да обръщаш внимание на сибил, че е провокатор. ама без ефект.

Именно затова мисля, че Pstr няма да си позволява подобно поведение тук, защото не знае дали няма да бъде отстрелян за назидание.
the lamers club honourable member …

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #622 -: Ноември 05, 2018, 00:06:11 »
Quote (selected)
няма да бъде отстрелян за назидание
- За да цъфне с друг ник... Така ще се натрупат милиони никове в архив.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #623 -: Ноември 05, 2018, 00:07:42 »
Quote (selected)
няма да бъде отстрелян за назидание
- За да цъфне с друг ник... Така ще се натрупат милиони никове в архив.

Те и сега се трупат :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #624 -: Ноември 05, 2018, 00:45:10 »
Забележително.
В момента 12 потребители логнати тук 11 там  :nuts:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #625 -: Ноември 05, 2018, 01:15:36 »
Quote (selected)
"Някой хора биха сравнили г-н или г-жа X/Y със свиня например, но аз считам че е пресилено и би могло да се избере друго, по-сполучливо сравнение"...

Айс,
СТРАХОТНО! ;D :t0328:
Много ми напомня на диалога на Швейк и Марек с конвоиращия ги кандидат-подофицер във влака - репликата за видрата!

И
Quote (selected)
Аз нямам нищо против светулката да се обижда. Също както и пъстрия, йезуита, котаракът спас, факторшлейфа, медиабосшлейфа и цялата плеяда омразници, дето ми седяха на игнор. Не съм чак толкова демократично настроена, независимо, че също смятам, че форумът ще спечели от хора с различни възгледи. Последното категорично изключва като възможност тролските съединения и откровени омразници :m1313:

п. п. Само искам да уточня, че голяма част от горните превърнаха навремето чата на СЕГА в кочина и оттам тръгна разделянето на форума. Банши това не го знае, но други тук са доста наясно със случая

Това, естествено не толкова експресивно и точно, го твърдя отколе, по-точно от началото на създаването на този (нашия) си форум!
Колеги, ами... не знам как може да ви липсва Щурчо, кеблото и др. подобни твари?!
Сега, ако на някого му/ѝ е забавно да се гаври с тях - не мисля, че това е смисълът на този ни форум.
Само ще вметна, че само прочитане на простотия, която води до неодобрение, поражда отрицателна енергия в поелия я.
Влизането в диалог не я изчиства, изобщо!
Има една книга на Александър Александрович - "Енергийните вампири". Там е казано всичко.
Изобщо не ми трябват такива тук! Тъкмо се отървахме!
За първи път във форум НИКОЙ не ми е на игнор! Засега и дано така да бъде и занапред.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #626 -: Ноември 05, 2018, 01:18:05 »
Цитат на: onzi
маха се както на 24часа и труд - като одялкаш джаваскрипта
Един от тях  :bounce-3294:
Имаш ЛС ;)
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 01:22:34 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #627 -: Ноември 05, 2018, 11:02:11 »
Много гости, много нещо. И все срамежливи :cool-1084:
Аз не бих искала да обсъждам оня сайт, но скромното ми мнение като новодошла тук, е че НЕ БИ ТРЯБВАЛО да има ОБЩА ПОКАНА. Оттатък всички вече знаят за този форум, тъй като напоследък доста често се пускат линкове към него. А който видял, видял. И решил дали да се регистрира тук или не, даже и да не участва в началото активно като мен единствено поради липса на време.   

Защото тук или там – троловете са си тролове или злонамерени колеги. А поведението на човек не зависи от това, в кой форум пише, а какво представлява всъщност.

Нека си надничат! И много важно, че някой там ще обяви този форум за клуб по интереси, какъвто всъщност не е!  :wacky-3318:
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 11:12:14 от Джиджи »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #628 -: Ноември 05, 2018, 11:08:26 »
Като чета последните мнения, започвам да си мисля, че човек и добре да живее, все някога се минава да става нещо като "демократ".
Много ви е притрябвала простотията на пъстрия или има ена нова дзвезда - Ерик Марсаи, или още стотината ника боклуци, да не ви е доскучало нещо? Нямате дразнител?Вече всичко ви е познато и сте преситени от удоволствия?
Ми то и пеерастията май така се е появила.
 :m1708:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #629 -: Ноември 05, 2018, 11:11:03 »
Quote (selected)
или има ена нова дзвезда - Ерик Марсаи,

Не е нова. Това е небезизвестният поручик Лукаш/поп Кочо/fenomen/ котарак австралийски и другите ги позабравих, но ако ги видя, ще се сетя. Стара кримка! :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #630 -: Ноември 05, 2018, 11:13:21 »
Quote (selected)
А поведението на човек не зависи от това, в кой форум пише, а какво представлява всъщност.
категорично не само това, зависи и докъде знае, че може да се разпростре, най-близката аналогия, за която се сещам на прима виста, е как нашите шофьори-отворковци стават супер дисциплинирани в гърция, да не говорим за шенгения.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #631 -: Ноември 05, 2018, 11:18:30 »
Да не ви е доскучало нещо? Нямате дразнител? Вече всичко ви е познато и сте преситени от удоволствия? Ми то и пеерастията май така се е появила.
Олди -  :t2002:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #632 -: Ноември 05, 2018, 11:20:28 »
Много ви е притрябвала простотията на пъстрия или има ена нова дзвезда - Ерик Марсаи, или още стотината ника боклуци, да не ви е доскучало нещо? Нямате дразнител?Вече всичко ви е познато и сте преситени от удоволствия?
Ми то и пеерастията май така се е появила.
 :m1708:

Може, но тук вече имаше мнения, че е скучно — нямало с кого да се напсуваш даже 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #633 -: Ноември 05, 2018, 11:25:14 »
Quote (selected)
Може, но тук вече имаше мнения, че е скучно — нямало с кого да се напсуваш даже

Малко ли се карахме покрай ИК!? Даже и на Фирмин му е омръзнало. Виж Команча и Рекиджа още са в готовност... :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #634 -: Ноември 05, 2018, 11:27:13 »
Quote (selected)
А поведението на човек не зависи от това, в кой форум пише, а какво представлява всъщност.
категорично не само това, зависи и докъде знае, че може да се разпростре, най-близката аналогия, за която се сещам на прима виста, е как нашите шофьори-отворковци стават супер дисциплинирани в гърция, да не говорим за шенгения.

Йеп! На мен лично софийски таксиджия ми е разказвал, как на път за шенгения слага автоматично колана още на Калотина. Като дотам си джитка без колан по подразбиране.

И за какво са ни подобни боклуци?  :m1708:

Затова ще се повторя, даже и да бъда обвинена отново от некои тук като „новодошла” в нахалство:

ДА НЯМА ОБЩА ПОКАНА за всички ОТТАТЪК, а който дошъл тук по собствено усмотрение – дошъл! Което е различно!   :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 12:08:08 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #635 -: Ноември 05, 2018, 11:32:12 »
Quote (selected)
А поведението на човек не зависи от това, в кой форум пише, а какво представлява всъщност.
категорично не само това, зависи и докъде знае, че може да се разпростре, най-близката аналогия, за която се сещам на прима виста, е как нашите шофьори-отворковци стават супер дисциплинирани в гърция, да не говорим за шенгения.



И за какво са ни подобни боклуци?  :m1708:

За поддържане на добра кондиция на флеймър¹ :cool-1084:


¹ да не се бърка с трол 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #636 -: Ноември 05, 2018, 11:47:32 »
Флеймър?!
Толкова концентрация, труд, време, напрежение заради някакъв си трол?
Аз нямам време!
Предпочитам кратките музикални форми.
Най дългото, на което съм склонен и което чух напоследък е:
"Как да знаят откъде са те,
Дарвин, кАжи им го, бе!"
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #637 -: Ноември 05, 2018, 11:50:43 »
Флеймър?!
Толкова концентрация, труд, време, напрежение заради някакъв си трол?
Аз нямам време!
Предпочитам кратките музикални форми.
Най дългото, на което съм склонен и което чух напоследък е:
"Как да знаят откъде са те,
Дарвин, кАжи им го, бе!"

:m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #638 -: Ноември 05, 2018, 11:54:36 »
Quote (selected)
“Правила на грамотния флеймър”

* На грамотният флеймър трябва да му е безразлично абсолютно всичко. На него трябва да са му безразлични близки, роднини, комплексите и недостатъците му, социалният статус и всичко останало, за което злите тролове могат да се заядат. Когато някой трол ви каже: “Аз спах с майка ти”, трябва да му отговорите “Aз също, така че къде е проблема?”. Тогава тролът ще разбере, че няма какво повече да търси при вас;
* За грамотния флеймър не може да има перфектна защита, защото трябва да се защитават лошите тролове, а грамотните флеймъри само да атакуват. Ако някой трол атакува и ви принуждава да се защитавате или оправдавате, тогава трябва непременно да обърнете дискусията така, че да се защитава и оправдава да се налага на самия трол;
* Кратките изречения и широкия обхват на изказа са залог за успех във флейма. Нека глупавите и зли тролове да изписват килобайтови трактати, щом си нямат друга работа. Грамотният флеймър ще каже само една дума, една фраза и цялата смрад на злия трол ще се изсипе върху самия него;
* Грамотният флеймър винаги трябва да може да докаже, че Земята е квадратна, а хората са произлезли от дъждовните червеи. Не съществуват недоказуеми тези, съществуват слаби аргументи;
* Грамотният флеймър трябва да може бързо да открива несъответствията и разминаванията в аргументите на троловете и незабавно да се възползва от тях, за да докаже тяхната некадърност. Грамотният флеймър трябва да може да открива разминавания, даже и да няма такива. А ако е попаднал на особено зъл трол и не иска да се излежава, грамотният флеймър трябва да му помогне, като посочи със смях разминаването и звучно да нарече побъркан трола;
* Грамотният флеймър трябва да помни, че във флейма именно той е мъдрия монах, а злия трол — само блееща овца. И да се държи по съответния начин. С достойнство, снизходително и с умиление да гледа на наивните заяждания;
* Всеки зъл трол има уязвими места, които са неговите ценности, стоящи над всичко. Грамотният флеймър трябва да може да определя тези места и веднага да ги посочва. Като при това винаги е по-добре да не казва “ех, че изрод” (или “ивайло, вие сте идиот”*), а да показва и доказва това, за да може аудиторията да се убеди сама и да няма повече съмнения;
* Грамотният флеймър не трябва да губи своето време в глупави спорове. Грамотния флеймър се уважава сам и се заяжда само с умни и достойни за заяждане тролове.
И сичкия този труд за какво?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #639 -: Ноември 05, 2018, 11:58:19 »
Quote (selected)
А поведението на човек не зависи от това, в кой форум пише, а какво представлява всъщност.
категорично не само това, зависи и докъде знае, че може да се разпростре, най-близката аналогия, за която се сещам на прима виста, е как нашите шофьори-отворковци стават супер дисциплинирани в гърция, да не говорим за шенгения.



И за какво са ни подобни боклуци?  :m1708:

За поддържане на добра кондиция на флеймър¹ :cool-1084:


¹ да не се бърка с трол 8)
Ако визираш мен като „флеймър”, праф си. Но само безобиден флеймър.  :t1817:

И тъй като фсеки боклук ме изкарва извън тая ми „безобидна кондиция”, в която съм родена, за мен е противопоказен. А и не само за мен.

Затуй, ако може, без боклуци, BITTE!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #640 -: Ноември 05, 2018, 11:58:41 »
Quote (selected)
“Правила на грамотния флеймър”

* На грамотният флеймър трябва да му е безразлично абсолютно всичко. На него трябва да са му безразлични близки, роднини, комплексите и недостатъците му, социалният статус и всичко останало, за което злите тролове могат да се заядат. Когато някой трол ви каже: “Аз спах с майка ти”, трябва да му отговорите “Aз също, така че къде е проблема?”. Тогава тролът ще разбере, че няма какво повече да търси при вас;
* За грамотния флеймър не може да има перфектна защита, защото трябва да се защитават лошите тролове, а грамотните флеймъри само да атакуват. Ако някой трол атакува и ви принуждава да се защитавате или оправдавате, тогава трябва непременно да обърнете дискусията така, че да се защитава и оправдава да се налага на самия трол;
* Кратките изречения и широкия обхват на изказа са залог за успех във флейма. Нека глупавите и зли тролове да изписват килобайтови трактати, щом си нямат друга работа. Грамотният флеймър ще каже само една дума, една фраза и цялата смрад на злия трол ще се изсипе върху самия него;
* Грамотният флеймър винаги трябва да може да докаже, че Земята е квадратна, а хората са произлезли от дъждовните червеи. Не съществуват недоказуеми тези, съществуват слаби аргументи;
* Грамотният флеймър трябва да може бързо да открива несъответствията и разминаванията в аргументите на троловете и незабавно да се възползва от тях, за да докаже тяхната некадърност. Грамотният флеймър трябва да може да открива разминавания, даже и да няма такива. А ако е попаднал на особено зъл трол и не иска да се излежава, грамотният флеймър трябва да му помогне, като посочи със смях разминаването и звучно да нарече побъркан трола;
* Грамотният флеймър трябва да помни, че във флейма именно той е мъдрия монах, а злия трол — само блееща овца. И да се държи по съответния начин. С достойнство, снизходително и с умиление да гледа на наивните заяждания;
* Всеки зъл трол има уязвими места, които са неговите ценности, стоящи над всичко. Грамотният флеймър трябва да може да определя тези места и веднага да ги посочва. Като при това винаги е по-добре да не казва “ех, че изрод” (или “ивайло, вие сте идиот”*), а да показва и доказва това, за да може аудиторията да се убеди сама и да няма повече съмнения;
* Грамотният флеймър не трябва да губи своето време в глупави спорове. Грамотния флеймър се уважава сам и се заяжда само с умни и достойни за заяждане тролове.

И сичкия този труд за какво?

В името на крайната победа (примерно)  :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #641 -: Ноември 05, 2018, 12:01:48 »
Quote (selected)
А поведението на човек не зависи от това, в кой форум пише, а какво представлява всъщност.
категорично не само това, зависи и докъде знае, че може да се разпростре, най-близката аналогия, за която се сещам на прима виста, е как нашите шофьори-отворковци стават супер дисциплинирани в гърция, да не говорим за шенгения.



И за какво са ни подобни боклуци?  :m1708:

За поддържане на добра кондиция на флеймър¹ :cool-1084:


¹ да не се бърка с трол 8)
Ако визираш мен като „флеймър”, праф си. Но само безобиден флеймър.  :t1817:

И тъй като фсеки боклук ме изкарва извън тая ми „безобидна кондиция”, в която съм родена, за мен е противопоказен. А и не само за мен.

Затуй, ако може, без боклуци, BITTE!

Мне, ти си  далеч от това — прекалено много емоция влагаш. А виж правило № 1 какво гласи  :cool-1084:

И щом си толкова лесна за изкарване от релси, погледни в профила ти как се игнорират такива потребители.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #642 -: Ноември 05, 2018, 12:05:23 »
Да обобщим, както казва Ганий - грамотният флеймър трябва да е дебелокож! :nuts:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #643 -: Ноември 05, 2018, 12:17:44 »
Бих казъл - перде!
 :smokin:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #644 -: Ноември 05, 2018, 12:34:09 »
Quote (selected)
А поведението на човек не зависи от това, в кой форум пише, а какво представлява всъщност.
категорично не само това, зависи и докъде знае, че може да се разпростре, най-близката аналогия, за която се сещам на прима виста, е как нашите шофьори-отворковци стават супер дисциплинирани в гърция, да не говорим за шенгения.



И за какво са ни подобни боклуци?  :m1708:

За поддържане на добра кондиция на флеймър¹ :cool-1084:


¹ да не се бърка с трол 8)
Ако визираш мен като „флеймър”, праф си. Но само безобиден флеймър.  :t1817:

И тъй като фсеки боклук ме изкарва извън тая ми „безобидна кондиция”, в която съм родена, за мен е противопоказен. А и не само за мен.

Затуй, ако може, без боклуци, BITTE!

Ми не, ти си  далеч от това — прекалено много емоция влагаш. А виж правило № 1 какво гласи  :cool-1084:

И щом си толкова лесна за изкарване от релси, погледни в профила ти как се игнорират такива потребители.
Ми да – емоционална съм по default. Няма да се променям на стари години, я! /Туй последното за фелдкурат Ото Катц и личния ни спор  :m1302: Той си знае!  :D/

А щом тоз толкоз читаф форум ше се пълни с боклуци, аз естествено нямам думата. Най-вече като „новодошла”.  И засега - от мен толкоз, щото имам да свърша некоя и друга работа. 8)

« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 12:38:45 от Джиджи »

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #645 -: Ноември 05, 2018, 12:41:47 »
Принце,
пускам това щение тук, щото примера ми е отгоре и е най ясен.
Дали да не се направи нещо с тези цитати - виж какви чаршафи стават и то напълно излишно.
Може просто образователно да се реши - съвети да се копира и пейства само това на което се отговаря, няма смисъл цялата дискусия да се пляска!
Ше ти замине дисковото пространство от този адет, а и яснотата се губи.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #646 -: Ноември 05, 2018, 13:02:31 »

Ми да – емоционална съм по default. Няма да се променям на стари години, я!

Никой не иска да се променяш. Искам само да преброиш бавно до 100  (на френски) преди да се хвърлиш с главата напред срещу някой, който се опитва да те извади от равновесие.

Quote (selected)
А щом тоз толкоз читаф форум ше се пълни с боклуци, аз естествено нямам думата. Най-вече като „новодошла”.  И засега - от мен толкоз, щото имам да свърша некоя и друга работа. 8)

Опасявам се, че появата на „боклуци“ е неизбежна по дефиниция. Така, че гответе се всички за този момент.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #647 -: Ноември 05, 2018, 13:08:50 »
Принце,
пускам това щение тук, щото примера ми е отгоре и е най ясен.
Дали да не се направи нещо с тези цитати - виж какви чаршафи стават и то напълно излишно.
Може просто образователно да се реши - съвети да се копира и пейства само това на което се отговаря, няма смисъл цялата дискусия да се пляска!
Ше ти замине дисковото пространство от този адет, а и яснотата се губи.

Какво мислиш, че може да се направи? Този чаршаф се получава, когато се използва бутона „цитат“ и аз лично одобрявам неговата употреба, защото става ясно на кого е цитата, особено ако е направен преди два-три или повече коментара.

Другият вариант е зa ръчно цитиране или за разчистване на излишното цитиране, но колко  хора виждаш да го правят? Не само тук, а и на други места?

За дисковото място съм съгласен, че тези чаршафи от цитати гълтат повече, но засега няма място за притеснения (imho).
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #648 -: Ноември 05, 2018, 13:18:34 »
Всеки да положи малки усилия. Или се цитира с копи пейст и се губи името, или натискаш бутон цитат и после изтриваш непотребното вътре в цитата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #649 -: Ноември 05, 2018, 13:25:29 »
Всеки да положи малки усилия. Или се цитира с копи пейст и се губи името, или натискаш бутон цитат и после изтриваш непотребното вътре в цитата.

Ти го каза, аз само тактично го намекнах 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #650 -: Ноември 05, 2018, 13:43:38 »
Quote (selected)
А щом тоз толкоз читаф форум ше се пълни с боклуци, аз естествено нямам думата. Най-вече като „новодошла”.  И засега - от мен толкоз, щото имам да свърша некоя и друга работа. 8)

Опасявам се, че появата на „боклуци“ е неизбежна по дефиниция. Така, че гответе се всички за този момент.

И, най-последно – само, ако може, тези „боклуци” да не бъдат поканени лично, или с покана до ВСИЧКИ ОТТАТЪК, с което и започнах тази дискусия рано сабале.

БЛАГОДАРЯ.  :love_song-1086:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #651 -: Ноември 05, 2018, 13:44:25 »
Ми и аз това викам де.
Името не е толкова важно, всеки си познава какво е написал и че на него отговарят.
В краен случай - както казва Кайли, но става далеч по прегледно без тези чаршафи.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #652 -: Ноември 05, 2018, 14:38:32 »
Quote (selected)
Искам само да преброиш бавно до 100  (на френски)
далеч по-добре е просто два-три пъти бавно да кажеш азбуката. отзад напред. първо през една буква, после през две...

методът гарантира научаването на азбуката :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #653 -: Ноември 05, 2018, 14:40:11 »
Quote (selected)
Какво мислиш, че може да се направи? Този чаршаф се получава, когато се използва бутона „цитат“ и аз лично одобрявам неговата употреба, защото става ясно на кого е цитата, особено ако е направен преди два-три или повече коментара.
няма ли възможност за ограничаване на вложените цитати?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #654 -: Ноември 05, 2018, 14:58:30 »
Quote (selected)
Какво мислиш, че може да се направи? Този чаршаф се получава, когато се използва бутона „цитат“ и аз лично одобрявам неговата употреба, защото става ясно на кого е цитата, особено ако е направен преди два-три или повече коментара.
няма ли възможност за ограничаване на вложените цитати?

Не, поне аз не съм я видял из настройките.

И според мен не би трябвало да има по дефиниция.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #655 -: Ноември 05, 2018, 16:29:29 »
То няма как да не се обсъжда СЕГА - поне там се запознахме - важи особено за мен.
Но добрият тон следва да се съблюдава - там имаше много хубави моменти, смях, повръщане, пот, сълзи и т.н.

Лично аз бих бил безкрайно огорчен, ако се стигне до положението 20-30 платени писари с по 20-30 ника да си общуват + 50-100 нормални, защото от тези 40 хил. регистрирани има 30-35 хил. нормални читатели, които не пишат или се включват инцидентно - те навярно биха били най-ощетени от едностранното представяне на инфото и негото еднообразно обсъждане.

Както и да е - поживем, увидим!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #656 -: Ноември 05, 2018, 16:44:42 »
Според мен там няма повече от 20-30-50 нормално пишещи, които и не влизат редовно. Не знам откъде ги докарвате хиляди, маси, народ.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #657 -: Ноември 05, 2018, 16:48:36 »
Според мен там няма повече от 20-30-50 нормално пишещи, които и не влизат редовно. Не знам откъде ги докарвате хиляди, маси, народ.
Я прочети пак, ама този път внимателно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #658 -: Ноември 05, 2018, 17:17:33 »
ОТТАТЪК – ново дваесе??!

От четири месеца си седя там логната – както и отскоро тук! – и никога досега сайтът не ме беше разлогвал. Въпреки че, работейки по цял ден на компютъра, от време на време само надниквам там – както и тук! – без изобщо да пиша. Така си почивам.

Преди 5 дни ми изтече третият бан, за което ме уведомиха надлежно от СЕГА. Наложи ми се обаче да си сменя паролата, тъй като явно не беше достатъчно сложна. Смених я и си я записах.

Преди малко влизам в СЕГА, неизвестно защо като „анонимен”, и, опитвайки се да се логна, първо ми излиза старата парола с по-малко знаци, както и надпис „Потребителското име и паролата не са разпознати.” При БАН обаче излиза надпис „Потребителското име е блокирано.” Опитах с новата парола на няколко пъти, но не става и не става.

Затова си задавам въпроса: Дали пък не ми правят въртели за това, че снощи рекламирах ТАМ на два пъти ТОЗИ ФОРУМ, отговаряйки на ехидното заяждане на Гретел, че „тук, в тоз форум лоши няма”??!

Или пък всичко се свежда до нескопосаната платформа на онзи форум, която в момента ми губи времето и ми прави тези въртели?  :m1731:
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 17:20:20 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Вече не липсва сайта на "Сега" ! :)
« Отговор #659 -: Ноември 05, 2018, 17:20:43 »
Quote (selected)
Преди 5 дни ми изтече третият бан, за което ме уведомиха надлежно от СЕГА. Наложи ми се обаче да си сменя паролата, тъй като явно не беше достатъчно сложна. Смених я и си я записах.
Смяната на паролата по мейл ли беше поискана?
Ако да, мейлът на segabg.com ли завършваше или на нещо друго?