Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:20:19

Автор Тема: Буда бабаит  (Прочетена 11311 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Буда бабаит
« -: Април 20, 2019, 14:14:52 »
ББ стана за смях и на гаргите. 


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #1 -: Април 20, 2019, 14:40:42 »
Може ли картинката и за неползващите Сураттефтера ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #2 -: Април 20, 2019, 15:12:28 »
Quote (selected)
За другата година сме планирали 360 млн. за увеличение на учителските заплати. Това каза министър-председателят Бойко Борисов и лидер на ГЕРБ при представяне на обобщение на гражданския диалог „Европа в нашия дом“, предаде Агенция „Фокус“.

"Вече всички деца имат шкафчета в училища. Ние сме единствените в Европа, които имаме wi-fi във всяко едно училище“, посочи Борисов.
„Планирали сме 360 млн. лв.за увеличение на учителските заплати“, заяви Борисов и добави, че с това ще бъде изпълнен ангажимента на правителството за двойно увеличение на учителските заплати.

„На Вълчев съм възложил да проверят състоянието на училищните автобуси и може там да разчита на още 20 млн. лв., и толкова за интерактивност“, добави премиерът. По думите му в природните науки обаче изоставаме.

„Никога не е правено такива паркове и градини, направихме добри паркове, за има къде да се събрат БСП. Днес гледам са се изтъпанили на Южния парк. Те ни връщат във времето на Тройната коалиция“, коментира Бойко Борисов.

„Инвестираме в образованието, защото те разчитат на къса памет и нискообразовани хора. Те - премиерът тогава, първата дама тогава, изгонената зам.-министърка за корупция“, уточни той.

„Аз излизам и казвам, оставка за това и това. Ние не разбрахме тогава какво стана. Тези хора говорят, но ние нямаме един спрян фонд, една спряна програма. Ние нямаме един спрян фонд, те издигат манипулация за предизборната си кампания“, уточни премиерът.

„Тези сега в Южния парк ни плашат. Ама хич не ни е страх от тях. Ние грешим, което показва, че не сме идеални“, допълни още лидерът на ГЕРБ.

Той припомни как, когато София "била в руини след синьо-червено управление" се наложило ГЕРБ да правят паркове, градини, "абсолютно всичко, включително и НДК".

"Социалистически мечта. Слушал съм я толкова много години", каза Борисов. Той каза, че с финансовия министър работи перфектно.

 

"Няма да се сравняваме с чеверме социалистите. Не ги обиждам, цитирам Иво Христов. Не този Иво Христов, който нарече българите дебили, а този Иво Христов, който ги нарече чеверме социалисти", каза още Борисов.

„Явно паметта на хората е къса, а се надявам, че не е“, коментира той. „Да си спомним как панически бягаха след Тройната коалиция, когато направиха в мандата на БСП кабинета „Орешарски“. Как тези, които сега се заканват в Южния парк, панически бягаха и се пререждаха, през глава бягаха за Брюксел. Караха се за 20-20, дали да е Курумбашев или друг. През глава бягаха да се спасяват“, коментира Борисов. „Приеха си закон да ги брани от преследване. Те излезли да говорят и да сочат нас с пръст“, заяви Борисов.

„Тоновете наркотици, които съм задържал при мои операции, не могат да ми преброят“, посочи той. „Нагли, грабежаджии, какви ли не - по техните управления рисуваха България с черепи и кости заради магистралните грабежи, а имахме магистрала до Пловдив“, обяви лидерът на ГЕРБ.

 

"До края на нашия мандат АМ „Хемус“ трябва да подмине Плевен и да стигне до Белокопитово-Буховци. Това не е предизборно“, поясни Борисов. По думите му опозицията ходи по улиците и мери фугите между паветата, а не признава направеното до момента.

„До 26 април ще пуснем булевард „Левски“ във Варна. Искам всяка фуга да мине кметът и да я види“, отбеляза той. По думите след управлението на БСП всичко в държавата е било развалина.

„Парите за „Хемус“ сме ги заделили. Във вторник правим 2 първи копки. При Ябланица почти пробихме планината. До Плевен започваме две копки едновременно. Ударно започваме Шумен-Търговище да довършим. Наредил съм на Нанков - Мездра-Ботевград до две-три седмици максимум да стартира. И обходът на Димово също, за да се подготвим излизайки от „Хемус“ да влизаме там. АМ „Струма“ върви добре, следващият месец ще подминем Благоевград и влизаме в тунела „Железница“. В рамките на следващите година и половина, две ще стигнем до Кресна - социалистическа мечта“, добави той. „Това е факт и ние ще го направим“, уточни Борисов.

 

"Много ме заболя от това, което ни се случи в миналите дни. Като ги слушам, това ме адски ме амбицира. БСП не могат да прикриват злобата си", коментира още Борисов.

„Някой си беше позволил да ме коментира за „пълзящата диктатура“, че било бисер. Иронизирах Иво Христов заради „пълзяща автокрация“, обясни той.

„Ако има автокрация как ще се съберете в Южен парк, как всички тези скандали ще са сутрин от 7.00 до 19.00 не спират? Апартаменти, къща, тераса, сауна, баня - от сутрин до вечер“, попита Борисов.

„Ако няма свобода на медиите, как това ще се случва? Всички скандали излязоха по толкова явен начин - демокрацията си работи, каква автокрация“, коментира лидерът на ГЕРБ.

„Толкова пъти не искам да ги коментирам заради стабилността и уважението между институциите, но когато върховният главнокомандващ призовава генералитета да не стои безропотно да слуша и да гледа - към какво ги предизвиква, не е ли към диктатура? Ако изкараш армията или призоваваш генералитета? Тогава си замълчахме“, каза още той.

 

В Южния парк са се събрали лидерите на най-мракобесните времена на политически преследвания да говорят за борба с корупцията, каза Борисов пред журналисти след форума.

„Ние от ГЕРБ на всички, на които по някакъв начин увисна петно, независимо от техните обяснения, данъчни, пазарни, правни – взехме оставките. Депутати, министри, зам.-министри – да направят другите колеги така и да дойдат да си говорим отново“, заяви Борисов. Той посочи, че ако не беше създадена КПКОНПИ, нямаше да има скандал.

„Всичко да проверят. Това ми напомня на Бареков, който каза, че имам офшорна сметка. Провериха – нямам. На когото му докопат фирма, сметка – затвор. Хващат и вкарват в затвора – толкоз. Какво значи само да си подмятат нещо? Казват еди-кой си има офшорна сметка – идват и проверяват“, коментира той.

„Може ли да се съберат Тройната коалиция в Южния парк? Прекрасен парк им направих, помните какви паркове ни завещаха, като станах кмет и какви са сега. Събрали се там Тройната коалиция, после Двойната коалиция – всичките лидери в тия най-мракобесни времена на политически преследвания – пред къщите ни стояха, да говорят за борба с корупцията. Това е жалко и е смешно“, посочи министър-председателят.

"До днес бях малко ядосан на партията и на колеги в партията, защото допуснахме това, но като днес видях БСП в куп - трябва да направим така, че да не подложим държавата на това унижение да се върнат същите хора. Явно е, че листата им е Тройната коалиция, и Двойната след това“, коментира Борисов.

„Според мен тяхната цел е да избягат пак в Брюксел, но ще „калят“ вътре в държавата, колкото могат“, заяви лидерът на ГЕРБ. „Да видят колко договора имаме със Световната банка. Как, ако е вярно това, което ще кажа, ще приеме през юли да се настани в София със Световния си център“, посочи Борисов.

„Имате какво да говорите, имате какво да им докажете, вадите какво казват кредитните агенции. Колко са БВП, приходите, доходите, борбата с корупцията, контрабандата, заловените наркотици“, обърна се той към членовете на ГЕРБ.

"Те казват - ГЕРБ трябва да бъде заличена, както заличиха СДС, за да остане вечната БСП, БКП със същите хора. Те толкова са си повярвали, че са се променили и са различни. Те не могат да се променят, защото по действията им личи, че не са се променили. Ние в ГЕРБ нито имаме съдии, нито прокурори. Ние сме партия на 10 години“, коментира той.

„Когато само ГЕРБ е атакувана, някак си е добре. Ние сме наложили този стандарт - виновните подават оставка и излизат. А те казват „Не, ние ще си работим, за нас не става въпрос“, заяви Борисов.

„Разчитат на късата памет. Гледах ги с цялата Тройна коалиция и кабинета „Орешарски“ събрани на едно място в прекрасен Южен парк“, посочи лидерът на ГЕРБ.

„За борба с корупцията говорят тези, които когато управляваха, не излизахме от прокуратурата и следствието - поръчкови, поръчкови, поръчкови, поръчкови, поръчкови дела“, подчерта той. „Тогава казахме, че вярваме на прокуратурата и на институциите."

„Щом това ни се полага, нека да питат“, така отговаряхме“, изтъкна Бойко Борисов. „Източили парите, сега викат, че е политическа вендета - към кое? Към заменките, които бяха направени по време на Тройната коалиция ли? Кои ги преследва тях? Не си спомням“, заяви той.

 „Последният месец всеки, който по един или друг начин беше уязвен, си е подал оставка. Те техните оставки не ги слагат на масата. Щели да чакат проверка на институциите“, каза още Борисов.

 Борисов се възмути: Ние нямаме нито един спрян фонд, чеверме-социалистите ми говорят за корупция!




Предполагам, че колегата е бил впечатлен от горния поток на безсъзнанието

Неактивен марпъл

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 33
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #3 -: Април 20, 2019, 15:45:37 »
ох, стана ми мъчно... няма ли кой да го гушне

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #4 -: Април 20, 2019, 15:56:15 »
Баси идиотията! Толупът съвсем се е ошашавил. Това говори много. И за него, и за 1 000 000 български дебили, които гласуват за него.

Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #5 -: Април 21, 2019, 23:48:31 »
Изпълнявям препоръката на NOR1

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #6 -: Април 22, 2019, 00:15:43 »
Изпълнявям препоръката на NOR1
Благодаря.
(не беше препоръка, а молба  :D )
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #7 -: Май 08, 2019, 17:53:58 »
Quote (selected)
Темата за бежанците не е била между мен и папата. Другото е лъжа, жълта новина, кафява новина, измама, внушение, гадост!

Това заяви категорично премиерът в предаването "Лице в лице" по БТВ, по повод появилите се слухове, че папата е настоял да приемаме бежанци и това е в основата на неговото посещение у нас.

При визитата си у нас папа Франциск метафорично е благословил строителството на магистрали, защото е благоволил свързаността, изясни премиерът.

Щом и на папата намираме кусур, Господ да слезе, какво ли ще измислим!, отсече Борисов.

Разговорът в студиото започна с визитата на папата.

За втори път в България идва папа. Това е световно събитие, подчерта премиерът. И изтъкна, че с посещенията на папите се изчиства негативният образ, създаден на България, без страната да има вина -  за "Българската следа" и "убийството на Георги Марков".

Папата нарече патриарха "свят човек", отправи прекрасно послание, свързано със светите братя Кирил и Методий, посочи още като положителни акценти от визитата на папата премиерът Борисов.

 Борисов посочи и темата за мигрантите, засегната от папа Франциск.

"Говорим за страдащите, за тези, които бягат от война - тях да подслоним, докато спре войната", каза премиерът. И добави, че "Европейският съюз го е послушал" за изнесените центрове.

Да отвориш сърцето си, значи да подслониш бягащ от война човек. Нелегалната емиграция е нещо съвсем друго, каза той. А за икономическата миграция добави, че "ще отидеш, ако те искат".

Затова нашата граница се пази най-добре в Европа", каза Борисов.

По отношение на искането на БСП да излезе в отпуск докато тече еврокампанията Борисов предложи "да бъде пратен в Белене и да бъде убит".

"Ако БСП смята посещението на папата като участие на предизборната кампания ми се вижда прекалено дори за техните представи. На парада бях, но президентът Радев ни нападна тежко в изказването си", каза Борисов и препоръча БСП да внесат в ЦИК жалба и срещу него.

"Нека 120 000 души от Ямбол да кажат дали да се оттегля с решението ми да се отпуснат 27 млн. за болницата в града. 20 млн. лева дадохме днес за нови училищни автобуси. Не съм участвал в нито едно предизборно мероприятие. Кое е партийното мероприятие, ако вляза в такава зала, да", каза Борисов.


Снимка Кадър БТВ
Президентът Радев ни нападна тежко в изказването си на парада на Гергьовден

Борисов: БСП искат да се оттегля по време на кампанията?! И да бъда пратен в Белене и убит?
0 | 8 май 2019 | 17:30

Порожанов дойде при мене и каза - готов съм да подам оставка, посочи министър-председателят по повод на нов епизод от "Апартаментгейт"


БСП искали да се оттегля по време на кампанията? И да бъда изпратен в Белене и убит, както е бил убит дядо ми?

Така реагира премиерът и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов в предаването "Лице в лице" по БТВ. Той обясни защо не смята, че посещенията му из страната са използване на държавен ресурс за предизборни цели.

Нямам нито едно партийно мероприятие, изтъкна Борисов. И нападна БКП, че преди 40 години са започнали Ямболската болница и не са я завършили.

Ако отивам на партийно мероприятие, ако вляза в залата и там има партийци - това е друго, посочи Борисов.

Президентът Радев ни нападна тежко в изказването си на парада на Гергьовден, коментира още Бойко Борисов.

Порожанов дойде при мене и каза - готов съм да подам оставка, посочи министър-председателят по повод на нов епизод от "Апартаментгейт". И защити земеделския министър, който купил жилището си при друга ситуация и доста оставна.

Запитан дали смята, че Порожанов се справя като министър, Борисов отговори положително.

Програмата за къщите за гости е добра, посочи Борисов. И изтъкна, че върви пълна проверка на това как се изпълнява тя.

Който е нарушил - връща парите в троен размер, има строги правила, добави премиерът.

"Аз внимателно наблюдавам. Сега, явно Порожанов е на прицел. При най-малката нередност, аз ще го отстраня. Ако има нарушения по тази линия (за къщите за гости - б.р.), веднага ще му се вземе оставката. Ние сме много щедри да отговаряме, но другите партии и институции - питате ги веднъж и толкова", обърна се към водещата Цветанка Ризова Бойко Борисов. И благодари на разследващите журналисти, защото разкритията им били доказателство за пълната свобода на словото.

"30 разследвания има и върнати пари за къщи за гости. Аванси върнати", отговори Борисов на въпроса на Ризова защо всички се прави по журналистически разследвания, а не на ДАНС и разследващите органи.

 

Защо е тази показност, попита Ризова за ареста на Иванчева.

"Два пъти съм си казал мнението, но те ми обясниха, че, за да не им паднат после веществените доказателства трябва. Казал съм им - ио най-тежкият престъпник трябва да бъде уважаван. Тази крехка женица с белезници на ръцете и краката, а до нея двама яки полицаи - не е добра гледка. Но си взеха мярка. После вижте колко престъпници доказаха тихо отвън", добави Борисов.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #8 -: Май 08, 2019, 18:22:36 »
Понеже не се доверявам много на Вигенин, се опитах да проверя за ямболската болница, за която БайХур ПАК даде 27 милиона
Quote (selected)
04.08.2015 г. Сградата на новия болничен комплекс в Ямбол да бъде завършена. Този ангажимент пое министърът на здравеопазването Петър Москов при посещението си в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в областния град. В състоялата се преди това среща между министър Москов и кмета на Ямбол Георги Славов двамата са коментирали, че вариантът Многопрофилната болница за активно лечение да бъде пребазирана в новата сграда е напълно реален и възможен.Кметът е потвърдил ангажимента на общината сградата да остане дарение на здравното министерство, както и да съдейства по всички възможни начини за довършването й.
От своя страна министър Москов заяви, че година и половина Правителството на Орешарски е бездействало и е блокирало проекта, а назначеният тогава управител на лечебното заведение е изхарчил спестените за оборудване и строителство близо 2 милиона лева.
Министърът обяви също, че още тази година могат да бъдат осигурени 2 милиона лева за строителните дейности, а за година и половина доизграждането на основната част на болницата да бъде факт.
https://yambol.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4/3403
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #9 -: Май 08, 2019, 18:25:20 »
Ей ГО още

Quote (selected)
КОНПИ свърши много работа, имам им доверие. Над 2 милиарда са конфискувани! На Лозан Панов нямам.
Това заяви премиерът Бойко Борисов в ефира на БТВ. Той бе гост на предаването "Лице в лице".
На председателя на Върховния съд нямам доверие. Изявява се като политическа фигура, каза по адрес на Лозан Панов Борисов, без да го назовава по име.
"БСП да не се обаждат какво са направили в историята. КОНПИ са направили много. Питате ме за шефа на КОНПИ и неговата тераса, но не ме питате имам ли доверие в друг човек, за който също се писа, че има апартаменти. Нямам доверие в председателя на Върховния касационен съд. Изявява се като политическа фигура. Той трябва да си гледа съда. Георгиев и Панов са две абсолютно еднакви неща. Но единият е в отпуска, а другият къде е. Въпросите ви са само в едната част на везната", ядоса се Борисов наводещата Цветанка Ризова.

Мониторингът от Брюксел ще отпадне, убеден е премиерът Бойко Борисов, въпреки мнението на еврокомисаря Вера Йурова. Борисов обърна внимание, че тя е от друго политическо семейство - на либералите.

И вчера се чухме с президента Румен Радев, той е доволен от възстановяването на Военно-въздушното училище, посочи премиерът Борисов. И посочи, че очаква благодарност от президента Румен Радев.
Когато си пратил началника на кабинета в листата на БСП, не трябва ли също да излезеш в отпуска, попита риторично Бойко Борисов. Той имаше предвид присъствието на Иво Христов, бивш шеф на президентския кабинет, като четвърти в листата на социалистите за евроизборите.

Но, за каквото сме се разбрали, сме свършили работа, каза за отношенията си с държавния глава Бойко Борисов.

 

Бойко Борисов защити допълнителното финансиране на УНСС за завършване на новото крило на университета.

И обърна внимание, че много от преподавателите в УНСС са в БСП.

Ние сме от партиите за пример в Европейската народна партия.

Толкова двулични хора, като знам колко клечеше, колко се молеше да остане представител в ООН, двулични хора, каза още Борисов, имайки предвид Стефан Тафров от "Да, България".

По-скоро се притеснявам от това, което прави Виктор (Орбан). Не е добър сигнал, че е свалил подкрепата си за Манфред Вебер, коментира премиерът.

"Нямам никакво основание да подам оставка. Първо, това са евроизбори. 9 милиона дадохме само за машинно гласуване. Няма да даваме още 50 милиона и през октомври пак да даваме пари", отсече премиерът.

"Не можах нищо да си кажа за реклама", пошегува се Борисов в края на интервюто по повод въпросите на Ризова, че си прави реклама, вършейки работа като премиер из страната.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #10 -: Май 08, 2019, 19:09:35 »
Quote (selected)
Нямам нито едно партийно мероприятие, изтъкна Борисов. И нападна БКП, че преди 40 години са започнали Ямболската болница и не са я завършили.

Ако отивам на партийно мероприятие, ако вляза в залата и там има партийци - това е друго, посочи Борисов.

Е ми добър е! :aplause: :aplause:

Quote (selected)
Щом и на папата намираме кусур, Господ да слезе, какво ли ще измислим!, отсече Борисов.
"В началото бе словото!"
 
Quote (selected)
"Най-големият проблем на България е лошият човешки материал"
От там почна и все така до сетния ден. :bigok:


ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #11 -: Май 08, 2019, 19:19:44 »
Quote (selected)
И посочи, че очаква благодарност от президента Румен Радев.
Даже имам идея как точно да Му благодари (не че пак не се присетих за снайпера).
Товарят Го на спарката и Румен му разхожда една пълна програма. :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #12 -: Май 08, 2019, 19:23:56 »
да бе, после баци да се оплаква, че седи в миризмата.

Quote (selected)
Пристига блондинка в автосервиза и казва на механика:
- След като возя някой с мен в колата, се появява странен мирис. А когато съм сама този мирис го няма.
Механикът казва:
- Тогава да се повозим заедно малко.
Качил се с нея. Понесла се тя по улиците с бясна скорост. Блъска се по бордюрите, кара в насрещното, никакви мигачи или ги бърка, едва се разминава с другите коли, за малко да блъсне няколко пешеходци... Върнали се.
- Ето! Усещате ли! Пак този мирис!
- Дали усещам? Аз в него седя!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #13 -: Май 08, 2019, 19:35:08 »
Quote (selected)
И посочи, че очаква благодарност от президента Румен Радев.
Даже имам идея как точно да Му благодари (не че пак не се присетих за снайпера).
Товарят Го на спарката и Румен му разхожда една пълна програма. :nuts:
Ще трябва специално усилено катапултно кресло  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #14 -: Май 08, 2019, 19:45:58 »
30 минутки "благодарности" в стил догфайтинг и ще трябва да връщаме оня поп да Му бае в правителствена до края на мандата. :nuts:

Да вмъкна и синоптицин, че заклиних на:
Quote (selected)
„Заради липсата на решителни действия да се подменят МиГ-овете ние ставаме все по-малко конкурентноспособни. Като наливаме в тази каца без дъно, ние пречим на новата 5G мрежа да навлезе у нас. Губим възможността да имаме добър интернет и най-важната перспектива да бъдем конкурентноспособни“, смята Плевнелиев.
Това няма превод според мен... Голяма каша тип "Баце".
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #15 -: Май 08, 2019, 19:48:20 »
МиГ-ове, 5Г, интернет и конкурентоспособност  :nuts: Трябваше да добави ирландски пастирки, паркинЗи и тапети  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #16 -: Май 08, 2019, 19:58:10 »
Присетих се за синоптицин покрай благодарностите за Баце.
Не е лошо и него да го повози Президента като измият машината. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #17 -: Май 08, 2019, 20:04:29 »
По темата.
Още малко и ще заприлича на същински Буда в талията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Буда бабаит
« Отговор #18 -: Май 08, 2019, 21:51:56 »
Покрай наближаващите избори се сетих за една запазена писаница на Калина Андролова от 2017
Quote (selected)
Егоманиакът от Балканите...
21.08.2017, Калина Андролова

Германското политическо списание Cicero публикува особена статия в своя брой от август 2017 г., посветена на Бойко Борисов. Статията носи впечатлителното заглавие „Егоманиакът от Балканите”...


Самото заглавие изчерпва статията. Текстът е писан малко преди подписването на договора с Македония, защото завършва с факта, че Бойко се кани да подпише този договор. Статията е груба и подигравателна и в нея българският министър-председател е представенкато самодоволен балкански субект, простоват по ганьовски, който се хвалипред британския си колега Дейвид Камерън: „Три папи са ме галили по главата”. А после му показва колекцията си от снимки с известни личности. Германците са в лошо настроение, тъй като САЩ блокират опитите им за влияние из Европа. А германците придобиха такова самочувствие на лидери в ЕС, че считат, че ЕС би могъл да бъде техен инструмент, тоест да е в полза на германския интерес. Германия от известно време се опитва да развива собствени геополитически стратегии, само че на един терен няма място за двама господари.


Ето, че дойде и това време САЩ и Германия да се конфликтират за влияние в Европа, макар и твърде прикрито и неясно за останалия свят. Дребни знаци обаче издават настроенията. САЩ официално санедоволни от ЕС в лицето на Германия и изместват все повече центъра навлиянието си в Източна Европа. Фактът, че в германското издание коментират подигравателно договора с Македония, както и „куриерските” услуги на Бойко спрямо Ердоган, говори, че тези движения на българския министър-председател са под диктата на Вашингтон за сметка на заобикалянето на Германия... Политическото списание Cicero пише още: „Вие сте прости и аз съм прост, затова се разбираме”, звучи другакласическа реплика от устата на Борисов, казана пред стачкуващи металурзи. Феновете му смятат остроумията му за народняшка харизма, а противниците му – за чиста глупост”. След това авторът в списанието подробно описва политическата кариера на Борисов – пожарникар, охранител, – споменава двата му кабинета и настоящия с Обединените патриоти, като накрая подчертава думите му: „Ердоган го наричам Тайпи, така му казват близките приятели. С него си говорим преди всичко за оградата по границата и за това как да предотвратим евентуална бежанска вълна”. Злобното описание на българския министър-председател е предвестник за нещо много повече, отколкото само на личното отношение на автора в Cicero. Бойко Борисов никога не е страдал от много знания в областта на геополитиката, нито пък е имал добри съветници и екипи. Напротив, изборите му на външни министри подсказват неграмотност и готовност за приклякане спрямо външния фактор. В момента Борисов не може да се ориентира какво точно се случва между САЩ и Европа, нито какво се случва в самата Америка. Затова, каквато и крачка да направи по молба на едните, настъпва обувката на другите господари. Борисов така и не разбра, че да богатее непрекъснато е напълно безсмислено. Тъй като след това подобно богатство създава купища проблеми. Смисълът е да създадеш, а не само да източваш, да оставиш интелигентни следи, да направиш нещо голямо и важно, да избуташ държавата си колкото можеш напред. Че Борисов ще остане в българската история, е ясно, но зависи КАК и с КАКВО ще остане. „Бай Ганьо” и той се изучава от поколенията.

Infacto #40/2017
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!